Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення о.Олег » 28 квітня 2011, 11:39

Злий Іван писав:...У моєму розумінні священник не стороння особа у сповіді, а -- посередник між грішником та Богом.

так і віруємо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення Yur » 28 квітня 2011, 16:37

Злий Іван писав:Прошу пробачення, я неуважно прочитав допис п. Yur'a.
У моєму розумінні священник не стороння особа у сповіді, а -- посередник між грішником та Богом.

Аби далі не виникало якихось непорозумінь, що до сторонньої особи.

Посередництво священика між грішником та Богом не може викликати жодних сумнівів. Стосовно сторонності, як уже було сказано, кожен хто зі сторони, чи посередині є стороннім. Лише Бог не сторонній. Він у серці кожного й читає наші серця.
Посередництво священика наобхідне, в першу чергу, бо так написано в Євангелії. Й тому людина котра вірить, завжди намагатиметься використати шанс й висповідатися саме в присутності священика; навіть за умов, коли особа священика не викликає у неї особливих симпатій. Саме з любові до СЛОВА такий, упокорившись, йтиме до сповіді.
Окрім того, сповідь у присутності іншої людини вимагає більше духовних зусиль, одне діло в думках зізнатися перед Господом, Котрий і так про все знає, й зовсім інше розповісти усе це людині, навіть з урахуванням тайни сповіді. Себто фактор присутності священика є корисним і в цьому плані.
Якось на одному казанню довелося чути, що диявол забирає у людини сором коли спокушає її до гріху й повертає, коли людина приходить до сповідальниці.

Слід пам'ятати, що висповідується людина саме перед Богом, й до священика йде того, кого сама обере. Як і частота сповідей залежить від самої людини.
Буває, що людина хоче виговоритися, розібратися, потребує поради, й зрозуміло така шукатиме відповідну людину в особі священика. А буває єдиною причиною висповідатися є внутрішня потреба Божої Благодаті. Такі приходять добре підготовленими до сповіді, багато не говорять лише саме головне, й сама особистість священика для них не є важливою. Дякувати Богу що такий є.

Також варто зауважити, що не завжди священик може уділити достатньо часу на сповіді і з об'єктивних причин вимушений відсторонитися від її намірів виговоритися. Й це вказує, що людина насамперед повинна розраховувати на власні сили. І хто ж їй допоможе, окрім Бога ..
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 28 квітня 2011, 19:56

Yur писав:
andrey s. писав:Забув написати.Той чувак :) що священника витягнув з ліжка був з ампутованою ногою,а паркан у священника великий,і собака була зла :) .Але як кажуть хто шукає той знайде і всі перепони розрушить.Бідна собачка :)
А нашо тотому священику був потрібен великий паркан і злий пес :shock:

Знаєте я також на початках вважав таке дивним(паркан,собака).Прошу зрозуміти що я не мав на увазі супер паркан з колючим дротом який під напругою :) ,і собака також не була тренована на "роботу в шию" :) .
Але знаючи яка була у них(священників) робота,деколи це нагадує воєнні дії.Паркан і собака залишилась з тих смутних часів(початок 90),просто я реально бачив що таке конфлікти на релігійному грунті(з православними).Майте на увазі що в той час було багато нападів(розбійних) які не стосувалися релігії.Мова йде за банальний бандитизм,тобто находився якісь добродій якій казав що у священника в дома гроші на Храм(багато).
Якщо зважити на це,а особливо на жінку і двох дітей,то я нормально це сприймаю....
Скажу одразу,конкретно цього священника Бог вберіг від цього жаху,і я вже давненько не був в гостях у нього.
А сам цей священник смілива людина,тай має здоровя від Бога,тобто фізичну силу.
А якщо в двух словах:"Смутні часи настали,брати" :)
Дякую...
P.S.
У ваших думках що до сповіді(про роль священника) є багато знайомого мені,навіть близького.Бо також хотів зрозуміти "механізм" сповіді.Але зупинився коли почав підмічати що часом це заважало.Дійсно щасливий той у кого нема цікавості.Тобто підмітив що цікавість часто зменшує саму віру.(я мав на увазі зайву,непотрібну цікавість.Типу, а чому саме так???,як це відбувається??,і все таке :) )
Це суто мої переживання,за Вас я звичайно не знаю...
Але тому і пишу що цікава Ваша думка...Зайва цікавість це вродженна штука,чи набута??? І чи потрібна вона???
Просто я для себ ще не вирішив.
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 квітня 2011, 20:06

andrey s. писав:P.S.
У ваших думках що до сповіді(про роль священника) є багато знайомого мені,навіть близького.Бо також хотів зрозуміти "механізм" сповіді.Але зупинився коли почав підмічати що часом це заважало.Дійсно щасливий той у кого нема цікавості.Тобто підмітив що цікавість часто зменшує саму віру.(я мав на увазі зайву,непотрібну цікавість.Типу, а чому саме так???,як це відбувається??,і все таке :) )
Це суто мої переживання,за Вас я звичайно не знаю...
Але тому і пишу що цікава Ваша думка...Зайва цікавість це вродженна штука,чи набута??? І чи потрібна вона???
Просто я для себ ще не вирішив.
Дякую..

Думаю, що цікавість дуже корисна річ, але... Про це багато можна писати, але тут це офф-топ. Хочете про то поговорити - створюйте нову тему. :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 29 квітня 2011, 02:06

ой!!! :)
Востаннє редагувалось 29 квітня 2011, 02:11 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 29 квітня 2011, 02:08

ShMariam писав:
andrey s. писав:P.S.
У ваших думках що до сповіді(про роль священника) є багато знайомого мені,навіть близького.Бо також хотів зрозуміти "механізм" сповіді.Але зупинився коли почав підмічати що часом це заважало.Дійсно щасливий той у кого нема цікавості.Тобто підмітив що цікавість часто зменшує саму віру.(я мав на увазі зайву,непотрібну цікавість.Типу, а чому саме так???,як це відбувається??,і все таке :) )
Це суто мої переживання,за Вас я звичайно не знаю...
Але тому і пишу що цікава Ваша думка...Зайва цікавість це вродженна штука,чи набута??? І чи потрібна вона???
Просто я для себ ще не вирішив.
Дякую..

Думаю, що цікавість дуже корисна річ, але... Про це багато можна писати, але тут це офф-топ. Хочете про то поговорити - створюйте нову тему. :wink:

п.Маряна,,,не сваріться на мене :cry: ,бо визначення "зайва цікавість" я вжив в контексті цієї теми,тобто парадокс чому нам мало того що заповів Ісус,тобто для чого ми шукаєм якісь пояснення.Мова йде про надмірне заглиблення в ті речі,про які нам не священникам знати не обовязково,а й не можливо.Бо висвяченого священника не одразу допкскають до того щоб він уділяв це Таїнство.
Але з другої сторони напевне і не завадить роздумувати про це.Але без намагання пояснити "той механізм",а просто розважання про те що мішає добрій сповіді,тому "Духу сокрушеному і серцю смиренному".І особистий досвід когось мені би не завадив,можливо там і були би ті відповіді.
А якби деякі священники мали зайву хвильку і розповіли деякі речі,суто щоб ми могли розуміти свії помилки,то от це було би "круто",і тоді шанси комусь звести нас з шляху любові були би на-а-абагато меншими.Щоб більше уваги вірним,ніж всяким відступникам.
Повторюсь,,слово священники було вжите в множині :)
Дякую.. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2011, 18:42

andrey s. писав:п.Маряна,,,не сваріться на мене :cry: ,бо визначення "зайва цікавість" я вжив в контексті цієї теми,тобто парадокс чому нам мало того що заповів Ісус,тобто для чого ми шукаєм якісь пояснення.Мова йде про надмірне заглиблення в ті речі,про які нам не священникам знати не обовязково,а й не можливо.Бо висвяченого священника не одразу допкскають до того щоб він уділяв це Таїнство.
Але з другої сторони напевне і не завадить роздумувати про це.Але без намагання пояснити "той механізм",а просто розважання про те що мішає добрій сповіді,тому "Духу сокрушеному і серцю смиренному".І особистий досвід когось мені би не завадив,можливо там і були би ті відповіді.

:oops: Ясно. А то я писала про цікавість взагалі. Надмірна цікавість - погано, звичайно, але хто проведе межу? Але цікавість в будь-яких важливих питаннях (питаннях віри) вважаю корисною, бо вона дозволяє краще зрозуміти Бога, себе і світ :Rose: , а не просто тупо робити так, бо так священик сказав (ще треба вияснити, чого ж я маю священиків слухати).
А щодо "механізму" сповіді, то, на жаль, багато хто його не знає: чому ми маємо сповідатися в присутності священика ("Прийміть Духа Святого: кому відпустите гріхи - відпустяться, кому ж затримаєте - затримаються"), умови доброї сповіді (щирий жаль, що передбачає постанову поправи, уважне пригадування гріхів і незатаювання жодного на сповіді, покуту).
Саме так я розумію "механізм" сповіді. Але, як я розумію, Ви мали на увазі щось інше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 30 квітня 2011, 22:18

ShMariam писав:
andrey s. писав:п.Маряна,,,не сваріться на мене :cry: ,бо визначення "зайва цікавість" я вжив в контексті цієї теми,тобто парадокс чому нам мало того що заповів Ісус,тобто для чого ми шукаєм якісь пояснення.Мова йде про надмірне заглиблення в ті речі,про які нам не священникам знати не обовязково,а й не можливо.Бо висвяченого священника не одразу допкскають до того щоб він уділяв це Таїнство.
Але з другої сторони напевне і не завадить роздумувати про це.Але без намагання пояснити "той механізм",а просто розважання про те що мішає добрій сповіді,тому "Духу сокрушеному і серцю смиренному".І особистий досвід когось мені би не завадив,можливо там і були би ті відповіді.

:oops: Ясно. А то я писала про цікавість взагалі. Надмірна цікавість - погано, звичайно, але хто проведе межу? Але цікавість в будь-яких важливих питаннях (питаннях віри) вважаю корисною, бо вона дозволяє краще зрозуміти Бога, себе і світ :Rose: , а не просто тупо робити так, бо так священик сказав (ще треба вияснити, чого ж я маю священиків слухати).
А щодо "механізму" сповіді, то, на жаль, багато хто його не знає: чому ми маємо сповідатися в присутності священика ("Прийміть Духа Святого: кому відпустите гріхи - відпустяться, кому ж затримаєте - затримаються"), умови доброї сповіді (щирий жаль, що передбачає постанову поправи, уважне пригадування гріхів і незатаювання жодного на сповіді, покуту).
Саме так я розумію "механізм" сповіді. Але, як я розумію, Ви мали на увазі щось інше.

Напевне і мав,можливо якісь чиїсь схожі думки і чув тут на форумі.Скажу більше можливо щось таке думав в свій час.Хіба це важливо!!!!
Для мене важливо що я прийняв то,що в сповідальниці не просто людина яку "Рукопоклали" на священництво,яка має владу мене розгрішити.
Детально пояснювати не маю талану,просто скажу щоб люди не відмовлялись від цьої Ласки Божої,яка нам далась да-а-алеко не як обовязок,а скоріше як поміч.
А на рахунок цікавості,то напевне це природньо людям,і напевне хтось знає це краще за нас,і знав це краще за Єву з Адамом,і не "повстидався :) " цим скористатись.
п.Маряна,хіба можна вважати тупістю,що хтось без питаннь слухає священника.Просто подумайте,,,такі мають щось таке, чого немаємо ми,і втратити таке набагато лекше ніж набути.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2011, 22:42

andrey s. писав:п.Маряна,хіба можна вважати тупістю,що хтось без питаннь слухає священника.Просто подумайте,,,такі мають щось таке, чого немаємо ми,і втратити таке набагато лекше ніж набути.

Був час, коли я дійсно мала щось таке. Воно називалося незнання. А потім я зустріла СЄ, які дуже логічно доводили, що я вірю неправильно. Тоді, в розпачі і сумнівах, але по інерції не відійшла від Церкви. Я питала більш компетентних людей і отримувала відповіді. Але ж перед тим, як тих людей (священиків) питати, я маю зрозуміти, чому саме їх я маю слухати, а не СЄ, наприклад. І тепер я знаю відповідь.

Саме відсутність знань я вважаю основною причиною, чому люди відходять до СЄ (вирвуть цитату з контексту, а люди, не знаючи, що інші цитати заперечують цю тезу, вірять їм), протестантів, чи взагалі втрачають віру, або є непрактикуючими християнами. На науках до першого Причастя пояснюють надто мало, скільки може зрозуміти дитина...

Звичайно, є речі, які пояснити важко і неможливо. Але варто хоча б зрозуміти, чому ж ми в це віримо (напр. про пресв. Трійцю, є й ще складніші).
Р. S. Коли мене засипали аргументами, що моя віра неправильна, я спиралася на відчуття (що в моїй Церкві є Бог, відчуття піднесення після молитви і т. п.), але я не врахувала, що в кожній конфесії людина "відчуває" Бога і на тому часто тримається її віра. :(
Р. S. S. Вибачайте за страшний офф-топ. :oops: Справді треба було створити нову тему.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 30 квітня 2011, 23:16

andrey s. писав:хіба можна вважати тупістю,що хтось без питаннь слухає священника.

Вже парафіяни з Петра і Павла в Рясному без питань слухають священика. І Ви вважаєте, що це нормально?

Я не проти того, щоб мати довір'я до священиків. Але треба для себе зрозуміти чому...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення Yur » 01 травня 2011, 19:18

ShMariam писав:Я не проти того, щоб мати довір'я до священиків. Але треба для себе зрозуміти чому...
Дуже добре риторичне питання в контексті теми.
Йду до сповіді з довірою до священика, бо маю віру в у Боже Слово: Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!(Івана 20:23).

Так само і в усіх інших випадках, довір'я до священика - через призму Божого Слова. Інша справа, що усе це повинно залишатися в нас самих, виказувати в усьому маємо своє смирення.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 01 травня 2011, 19:24

ShMariam писав:
andrey s. писав:п.Маряна,хіба можна вважати тупістю,що хтось без питаннь слухає священника.Просто подумайте,,,такі мають щось таке, чого немаємо ми,і втратити таке набагато лекше ніж набути.

Був час, коли я дійсно мала щось таке. Воно називалося незнання. А потім я зустріла СЄ, які дуже логічно доводили, що я вірю неправильно. Тоді, в розпачі і сумнівах, але по інерції не відійшла від Церкви. Я питала більш компетентних людей і отримувала відповіді. Але ж перед тим, як тих людей (священиків) питати, я маю зрозуміти, чому саме їх я маю слухати, а не СЄ, наприклад. І тепер я знаю відповідь.

Саме відсутність знань я вважаю основною причиною, чому люди відходять до СЄ, протестантів, чи взагалі втрачають віру, або є непрактикуючими християнами.

Звичайно, є речі, які пояснити важко і неможливо. Але варто хоча б зрозуміти, чому ж ми в це віримо (напр. про пресв. Трійцю, є й ще складніші).

П.Маряна,я розумію про що Ви кажете.Щоб довго не пояснювати наведу приклад.До одного місця приходить на чування часто один молодий чоловік,часто люблю спілкуватись з ним.Ту так ось.(доречі цю історію мені розповідала його мама).Про нього багато хто каже що він розумово відсталий,дурненький,легковірний.
Але його сусіди не змогли цим скористатись(СЄ),зараз навіть найбільше в його домі "жаліють" його,типу:"Бідна мама,має розумово відсталу дитину".
Вони йому довший час(на протязі неділі) розпинались щоб вказати "шлях спасіння",він мовчав слухаючи.(це відбувалось в дворі на лавочці)Потім сказав просто:"Наш священник сказав що ви погані".З тих пір його не чіпають,а навіть уникають.
Потім вже,я у нього спитав чому він їх слухав,чому одразу це не сказав.Він просто сказав:"Мені їх шкода".
А про його розумові здібності я взагалі промовчу,можливо він і не знає теореми Піфагора,хоч в цьому не можна бути впевненному :) ,просто такі люди не кожному покажуть те що мають.Я часто собі задаю питання:Можливо це він здоровий,а я, і багато хто(ті хто каже що він хворий) ХВОРІ...
Такі люди багато слухають,но говорять при потребі, і не задають багато питаннь,бо шукають відповіді слухаючи інших.
І таких багато,,,треба тільки помічати їх.І в принципі їм байдуже що їх рахують "легковірними тормозами".
Тобто п Маряна,ви обєктивно не можете знати за чиїсь знання,тобто оцінювати їх.Можна приблизно,іто в сенсі чи варто до них прислухатись,взяти щось для себе.
Уточню,,,тут йдеться суто за ті знання які стосуються віри.А ось в школі це є обовязком.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення Yur » 01 травня 2011, 19:34

andrey s. писав:Такі люди багато слухають,но говорять при потребі, і не задають багато питаннь,бо шукають відповіді слухаючи інших.
Отже шукають, і цей хлочина її найшов.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 01 травня 2011, 19:47

Yur писав:
andrey s. писав:Такі люди багато слухають,но говорять при потребі, і не задають багато питаннь,бо шукають відповіді слухаючи інших.
Отже шукають, і цей хлочина її найшов.

Послухайте,я ніколи такого в нього не спитаю,бо знаю що він на це промовчить.Звідкіля мені знати його цілі,тай мені це не цікаво.Для таких людей Бог це радість споглядання природи,добрі вчинки людей,радість(невимовна) коли багато людей ідуть до Причастя.
Для нас це якось по дитячому і наскільки просто,що просто не може бути правдою.
Ну справді таке навіть пояснити неможливо,а коли споглянути з сторони,то просто дух захватує,і ти розумієш,,,що ти нічого не розумієш :) .
Пане Юур,я дуже сильно сумніваюсь що його цікавить те про що ми зараз пишем,того він набагато щасливіший в Господі ніж особисто я.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 01 травня 2011, 20:12

andrey s. писав:Я часто собі задаю питання:Можливо це він здоровий,а я, і багато хто(ті хто каже що він хворий) ХВОРІ...

Він мудрий, бо правильно використовує те, що має, а багато з нас, сильно розумних, аж всі розуми поїли - немудрі.

Стосовно знань про віру... Я думаю, що кожній людині Бог щось дав, комусь більше, комусь менше. Але вже кожна людина то використовує як хоче. Розумові здібності дуже цінний дар і закопати його в землю (не засвоюючи знань, про віру в т. ч., хоч елементарних катехизмових правд) вважаю гріхом або чимось близьким до гріха.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення Yur » 01 травня 2011, 23:10

andrey s. писав:Ну справді таке навіть пояснити неможливо,а коли споглянути з сторони,то просто дух захватує,і ти розумієш,,,що ти нічого не розумієш :)
ну, напевно все таки розумієте, коли про це розповідаєте. Напевно й він розумів, коли відповів свідкам.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 16:56

Yur писав:
andrey s. писав:Ну справді таке навіть пояснити неможливо,а коли споглянути з сторони,то просто дух захватує,і ти розумієш,,,що ти нічого не розумієш :)
ну, напевно все таки розумієте, коли про це розповідаєте. Напевно й він розумів, коли відповів свідкам.

Просто розумію,що розум тут є завадою......
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 17:02

andrey s. писав:Просто розумію,що розум тут є завадою......

Розум - це дар, який можна використати по-різному.Звичайно, в того хлопчини є розум, якщо зрозумів... Просто, нмд, легше використати "таланти", коли їх маєш менше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 18:11

Yur писав:
andrey s. писав:Ну справді таке навіть пояснити неможливо,а коли споглянути з сторони,то просто дух захватує,і ти розумієш,,,що ти нічого не розумієш :)
ну, напевно все таки розумієте, коли про це розповідаєте. Напевно й він розумів, коли відповів свідкам.

Чим більше живу,тим більше переконуюсь,,,,,тут справа не в розумінні(в загально прийнятому сенсі слова "розуміння"),а просто справа в прийнятті.Тобто ми багато різних речей розумієм(розумом,логікою,і все таке),але всеодно це хвилює,і таке розуміння ніяк не є тим до чого йдем,тобто до тої уявної цілі про яку мало знаєм.Тобто виходить що своїм розумінням йдем до цілі про яку нічого не розумієм.Тобто маєм надію,що коли дойдем то щось зрозумієм і все стане на свої місця.Але це замкнутий круг,тобто своїм розумом вирівнюєм собі дорогу до тої цілі яку не розумієм,і тішим себе надією що коли дойдем то настане кінець нашим пошукам.
Того своє розуміння я стараюсь "запхати подалі",але напевне це не так легко,якщо взяти до уваги той факт, що зараз я натискаю на клавіатуру свого компа,і стараюсь описати те, що не розумію :) .Ось про що я..... :) .
Що до тої людини про яку я писав,то йому з цим набагато лекше.І нам варто повчитись у таких людей.Його ці речі напевне взагалі не хвилюють.Якщо чесно, то знати я не можу напевне,но підозрюю що це так.Мене часто його мама просила щоб я спілкувався з ним,з ціллю щоб він чогось навчився у мене,тобто це так кумедно.Я спочатку казав мамі, що я навіть по теорії не можу бути вчителем,і на цю роль ніколи не погоджувався,але я перестав з нею про це говорити,бо вона не розуміє про що я,і це нормально.,бо вона мама.Але якби вона знала правду,то напевне була би в шоці.Правда така,,,я нічого його не навчив,тобто ніякими знаннями його не обтяжував,я просто був і є йому другом.А якщо ще чесніше,то він був і є мені вчителем,правда мама навряд чи таке зрозуміє.Кумедно,,правда....
І він навряд чи про це думає,тобто напевне відчуває те саме.Тобто ми просто дружим,і він не є тим вчителем якого я шукав завжди.Тобто він не є Ісусом,але Ісус присутній в ньому,як і в кожному з нас.А якщо так, то виходить що його устами може говорити Бог,і його руками Він може діяти на людей.Це стосується не тільки його,а всіх нас.Просто часто ми своїм "розумінням" закриваєм собі рот,і звязуєм собі руки.Тобто робим це не собі,а Богу(звязуєм Його в нас).І в той самий час робляче це "розвязуєм" себе(Свій розум),тобто те з чим боремся.І ми неодмінно програєм.Бо наш розум сильніший за нас самих.І що робити?????
Як на мене все просто,,,треба дозволити Богу щоб Він розкрився в нас,щоб Він засвітився.Тоді ми зможем відрізняти Бога від нас,тобто від того, що ще присутнє в нас.Бо якщо не так,то відрізнити щось в цьому "бардаку" дуже важко,а навіть нам людям не є можливим.
Але писати про це набагато лекше, ніж жити так.
Просто я підозрюю,що якщо і припустити що він(мій друг) знає якісь відповіді які мене хвилюють,то я впевненний на 100% що він їх ніколи не шукав,тобто це не було якоюсь ціллю,пошук якихось уявних відповідей.Тобто я переконався по житті,що такі речі ніколи не досягаються якщо їх поставити за основну ціль.Людина може знати щось(різні речі),але для неї це ніколи не було важливим,того вона їх має,як бонус :) .Але це не значить, що він є досконалий,це тільки каже за то,що у нього інші інтереси,тобто журиться він зовсім іншим,шукає якусь іншу відповідь,тобто питання у нього інше,не таке як в мене.І я зовсім не виключаю, що реально ,що він знає відповідь на моє запитання,а я на його.
І тут із-за угла :) появляється наш розум,і каже що це "шиза" :) , що так просто не може бути,бо я не вчитель,бо нічого не знаю,мало читав,і все таке,а він розумово відсталий,людина якій треба співчуття,турбота,він не знає всіх заповідей,не знає що таке відпуст,не знає як по богословскому пояснюється Євхарестійний Ісус, не знає скільки є Таїнств,і що вони означають в житті Християнина,тобто йому самому ще вчитись і вчитись.Тобто розум каже,що навіть по теорії ми не можем підказати один одному що таке Бог,і як Його побачити в інших,і взагалі де Він.
Сьогодні подивився один фільм(завдяки п.vuspetro),і це спонукало переглянути Книгу Йова.І справді,"Бог більший за людину",тільки це не значить що Його легко побачити :) .
Вибачайте за каламбур,писав-писав,а толком нічого того що хотів сказати,НЕ сказав.
Пробачте і Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Парадокс сповіді

Повідомлення Yur » 02 травня 2011, 23:09

andrey s. писав:Тобто розум каже,що навіть по теорії ми не можем підказати один одному що таке Бог,і як Його побачити в інших,і взагалі де Він.
А це не обов'язково мають бути слова, ваша дружба може стати тим вказівником.
==================================================

andrey s. писав:Просто розумію,що розум тут є завадою......
Заважає не розум, а вихід за межі розумного.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 22:28

о.Олег писав:
ShMariam писав:Але припустимо приходить хлопець чи дівчина до сповіді, а священик каже, що це був гріх. Виявляти сказаного на сповіді не можна - як же тоді пояснити зміну поведінки? Чи в даному випадку можна признатися, що "священик так сказав"?

таємниця Сповіді зобов'язує сповідника. Виконуючи обіцянку щось направити в своєму житті, каянник часами мусить катехизувати (наречену, брата, тьощу тощо :) ) і нормально може апелювати до науки, даної в Сповіді
З повагою, о.Олег

Дякую. Просто в книжці "Сповідайтеся добре" написано, що "покутник зобов'язаний тримати в таємниці все сказане сповідником, як і сповідник". Значить є два погляди на це?
Під час катехизування доведеться спиратися на авторитет священика: "Я вирішив те і те, не тому, що я такий мудрий і сам додумався (так не вийде когось переконати, 100 % ), а тому що мені це сказав священик". (і люди зрозуміють, що під час сповіді)

Тільки боронь Боже потім задати (не подумавши) питання священику: "А Ви тому і тому на сповіді сказали те і те". :shock: Тоді вже краще приховувати, що це було на сповіді...
Востаннє редагувалось 28 липня 2011, 22:49 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення andrey s. » 28 липня 2011, 22:44

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Але припустимо приходить хлопець чи дівчина до сповіді, а священик каже, що це був гріх. Виявляти сказаного на сповіді не можна - як же тоді пояснити зміну поведінки? Чи в даному випадку можна признатися, що "священик так сказав"?

таємниця Сповіді зобов'язує сповідника. Виконуючи обіцянку щось направити в своєму житті, каянник часами мусить катехизувати (наречену, брата, тьощу тощо :) ) і нормально може апелювати до науки, даної в Сповіді
З повагою, о.Олег

Дякую. Просто в книжці "Сповідайтеся добре" написано, що "покутник зобов'язаний тримати в таємниці все сказане сповідником, як і сповідник". Значить є два погляди на це?
Під час катехизування доведеться спиратися на авторитет священика: "Я вирішив те і те, не тому, що я такий мудрий і сам додумався (так не вийде когось переконати, 100 %), а тому що мені це сказав священик". (і люди зрозуміють, що під час сповіді)

Тільки боронь Боже потім задати (не подумавши) питання священику: "А Ви тому і тому на сповіді сказали те і те". :shock: Тоді вже краще приховувати, що це було на сповіді...

Ту ну,Ви хіба даєте якісь обітниці,щоб зберігати в таємниці,те що Ви виявляли на сповіді.Тут справа зовсім в іншому,в повазі до Таїнства,тобто щоб з цього цирк не робити,а деяким досвідом я ділився приватно,щоб полекшити розуміння когось,або сумніви...(але це вже на мій розсуд),а розважливість(розсуд) тут має бути.
Треба дбати за когось,коли таке робиш,і бажано робити це приватно...в живу,щоб Вас вірно зрозуміли.Треба вважати на когось,за для себе,таке не розповідається,як історії.(коли так,то присутня зневага Таїнства)
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 22:48

andrey s. писав:Треба вважати на когось,за для себе,таке не розповідається,як історії.(коли так,то присутня зневага Таїнства)

Знаю випадок, коли переповідали задане на сповіді питання, зовсім перекрутивши суть (мав на увазі одне, зрозуміли по іншому) і цим виставили священика в дуже поганому світлі. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 22:53

ShMariam писав:...Дякую. Просто в книжці "Сповідайтеся добре" написано, що "покутник зобов'язаний тримати в таємниці все сказане сповідником, як і сповідник". Значить є два погляди на це? ...

думаю - є два різні "зобов'язання": сповідник (під тяжким гріхом) має зберігати таємницю Сповіді, а обговорення нюансів власного життя в Таїнстві Сповіді каяником може свідчити (і, з досвіду знаємо, часто свідчить) про несерйозність відношення до власного духовного життя і саме в цьому може бути гріх
З повагою, о.Олег
P.S. так - і може бути пов'язаним з якимись непорозуміннями/перекрученями в Сповіді, а також - з певними узагальненнями (священик радить щось в конкретних обставинах, а сторонній, думаючи, що його ситуація дуже подібна з ситуацією, розказаною каяником, може собі/іншим зашкодити)...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення andrey s. » 28 липня 2011, 22:54

ShMariam писав:
andrey s. писав:Треба вважати на когось,за для себе,таке не розповідається,як історії.(коли так,то присутня зневага Таїнства)

Знаю випадок, коли переповідали задане на сповіді питання, зовсім перекрутивши суть (мав на увазі одне, зрозуміли по іншому) і цим виставили священика в дуже поганому світлі. :(

Так,треба вважати,бо це Таїнство.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Тайна сповіді

Повідомлення Georgij » 28 липня 2011, 22:55

ShMariam писав:Знаю випадок, коли переповідали задане на сповіді питання, зовсім перекрутивши суть (мав на увазі одне, зрозуміли по іншому) і цим виставили священика в дуже поганому світлі. :(

Уявіть собі, коли частина парафії має "враження" про одного отця, який на сповіді питає дуже інтимні речі,причому це не були знані ним люди, коли у особистого духівника чи сповідника таке могло б бути... після чого відпало купа народу, а слава сповідника ширилася не інакше, як слава збоченця :( І це голоситься поміж людьми по повній програмі. Зрозуміло, що це не ревні парафіяни, але деколи це обертається в стіну і в наслідки, які годі стерти...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 22:58

andrey s. писав:Ту ну,Ви хіба даєте якісь обітниці,щоб зберігати в таємниці...

Я ні, але:
ShMariam писав:
Тільки боронь Боже потім задати (не подумавши) питання священику: "А Ви тому і тому на сповіді сказали те і те". :shock: Тоді вже краще приховувати, що це було на сповіді...
Якщо священик скаже "Так", рахуйте, не вберіг таємницю сповіді. :( Хіба дати йому дозвіл на розголошення і спати спокійно. :) (Чула, що такий дозвіл можна давати, це правда?)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення о.Олег » 28 липня 2011, 23:01

ShMariam писав: Якщо священик скаже "Так", рахуйте, не вберіг таємницю сповіді. :( Хіба дати йому дозвіл на розголошення і спати спокійно. :) (Чула, що такий дозвіл можна давати, це правда?)

не може сказати "так/ні" і ні Ви, ні священик не може давати дозвіл на розголошення - Таїнство Боже, а не Ваше чи священика :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Тайна сповіді

Повідомлення andrey s. » 28 липня 2011, 23:03

ShMariam писав:
andrey s. писав:Ту ну,Ви хіба даєте якісь обітниці,щоб зберігати в таємниці...

Я ні, але:
ShMariam писав:
Тільки боронь Боже потім задати (не подумавши) питання священику: "А Ви тому і тому на сповіді сказали те і те". :shock: Тоді вже краще приховувати, що це було на сповіді...
Якщо священик скаже "Так", рахуйте, не вберіг таємницю сповіді. :( Хіба дати йому дозвіл на розголошення і спати спокійно. :) (Чула, що такий дозвіл можна давати, це правда?)

Я не розумію,за який дозвіл йдеться...???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Тайна сповіді

Повідомлення ShMariam » 28 липня 2011, 23:09

о.Олег писав:
ShMariam писав: Якщо священик скаже "Так", рахуйте, не вберіг таємницю сповіді. :( Хіба дати йому дозвіл на розголошення і спати спокійно. :) (Чула, що такий дозвіл можна давати, це правда?)

не може сказати "так/ні" і ні Ви, ні священик не може давати дозвіл на розголошення - Таїнство Боже, а не Ваше чи священика :pardon:
З повагою, о.Олег

Пам'ятаю історію про одного священика, який, посповідавшись, дав дозвіл сповідникові на розголошення: "Тепер я дозволяю розповісти мої гріхи будь-кому". Дивно, що той каянник, будучи священиком, не знав, що такий дозвіл недійсний.

Дозвіл від каянника сповідникові - недійсний, розумію. Але дозвіл на що сповідника каяннику (що теж недійсний)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей