Причини Чорнобильської трагедії?

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 06 травня 2011, 21:58

Версії причин аварії:
1. Конструктивні вади реактора.
2. Порушення при будівництві АЕС.
3. Помилка оператора.
4. Диверсія (чи по нонішньому теракт).

Буду радий почути Ваші думки з цього приводу.

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення сhristian » 06 травня 2011, 23:26

Причина Чорнобильської трагедії полягає в тому, що інженери випробовували нову апаратуру (не знаючи до чого це може привести) і до кінця не була зроблена система захисту. Простіше кажучи халтура :cry:
Востаннє редагувалось 06 травня 2011, 23:30 користувачем сhristian, всього редагувалось 1 раз.
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення o.Mykil » 06 травня 2011, 23:29

Ми досі не знаємо правди про Чорнобильську трагедію - Ліна Костенко http://www.dyvensvit.org/novyny/37/3468
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення сhristian » 06 травня 2011, 23:34

o.Mykil писав:Ми досі не знаємо правди про Чорнобильську трагедію - Ліна Костенко http://www.dyvensvit.org/novyny/37/3468

повної правди не знаємо, але деякі причини відомі
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2011, 10:12

Йосип Вісаріоноаич писав:Версії причин аварії:
1. Конструктивні вади реактора.
2. Порушення при будівництві АЕС.
3. Помилка оператора.
4. Диверсія (чи по нонішньому теракт).

Буду радий почути Ваші думки з цього приводу.

про можливість диверсії говорять завжди і будуть говорити завжди (не лише про Чорнобиль - в кожному випадку, в тому числі навіть з теперішнім станом в Японії), от лише це ніколи не додає якогось конструктиву - навпаки: щойно заходить мова про теракт, як все завуальовується, створює сприятливий "оповитий таїною" :) грунт для втечі від відповідальності та "шукання відьом". А... атомні електростанції... приречені дати збій і так чи інакше колись завдати людству шкоди
тому подам свою версію: причини Чорнобильської трагедії у тому, що там побудували атомну електростанцію
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення сhristian » 07 травня 2011, 12:11

о.Олег писав: А... атомні електростанції... приречені дати збій і так чи інакше колись завдати людству шкоди тому подам свою версію: причини Чорнобильської трагедії у тому, що там побудували атомну електростанцію

Не знаю що ви мали на увазі. Думаю, що ви хотіли сказати, що побудовано близько біля людей, поселення, в людному місті, в центрі України... Не треба забувати, що атомна електростанція (якщо її нормально експлуатувати) є поки, що найбільш екологічно чистою. Інші електростанції ще набагато більше шкодять навколишньому середовищу, людям. Найкращим способом вирішення - пошук альтернативних джерел енергії, але на це влада не виділяє коштів.
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2011, 13:14

сhristian писав:
о.Олег писав: А... атомні електростанції... приречені дати збій і так чи інакше колись завдати людству шкоди тому подам свою версію: причини Чорнобильської трагедії у тому, що там побудували атомну електростанцію

Не знаю що ви мали на увазі. Думаю, що ви хотіли сказати, що побудовано близько біля людей, поселення, в людному місті, в центрі України... Не треба забувати, що атомна електростанція (якщо її нормально експлуатувати) є поки, що найбільш екологічно чистою. Інші електростанції ще набагато більше шкодять навколишньому середовищу, людям. Найкращим способом вирішення - пошук альтернативних джерел енергії, але на це влада не виділяє коштів.

допоки не вибухне - дійсно є найбільш екологічно чистою, але мав на увазі саме використання альтернатив
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 07 травня 2011, 14:11

о.Олег писав:
сhristian писав:
о.Олег писав: А... атомні електростанції... приречені дати збій і так чи інакше колись завдати людству шкоди тому подам свою версію: причини Чорнобильської трагедії у тому, що там побудували атомну електростанцію

Не знаю що ви мали на увазі. Думаю, що ви хотіли сказати, що побудовано близько біля людей, поселення, в людному місті, в центрі України... Не треба забувати, що атомна електростанція (якщо її нормально експлуатувати) є поки, що найбільш екологічно чистою. Інші електростанції ще набагато більше шкодять навколишньому середовищу, людям. Найкращим способом вирішення - пошук альтернативних джерел енергії, але на це влада не виділяє коштів.

допоки не вибухне - дійсно є найбільш екологічно чистою, але мав на увазі саме використання альтернатив
З повагою, о.Олег

Ні, треба їх закривати,і шукати альтернативи.Бо так діло не піде.
Доречі,Японія для мене показник наукового прогресу,тобто одна з просунутих в цьому націй.Але як бачимо,ніякі наші мозги поки не можуть все передбачити і вирішити.І ще,я сумніваюсь, що так легко ці яд.електр. взяти закрити і утилізувати.
Но думати в цьому напямку потрібно,хочаб для того, щоб придумати щось нове.Миж не в 19 ст,в той час вважали що все що можливо вже придумано. :)
Тільки от щоб цей прогрес нас остаточно не угробив. :(
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
сhristian
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 04 вересня 2010, 21:27
Звідки: Тернопіль

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення сhristian » 07 травня 2011, 15:21

andrey s. писав:Но думати в цьому напямку потрібно,хочаб для того, щоб придумати щось нове.Миж не в 19 ст,в той час вважали що все що можливо вже придумано. :)
Тільки от щоб цей прогрес нас остаточно не угробив. :(
Дякую.

Придумано вже багато чого в цьому напрямку, але держава не підтримує таких програм, а в деяких випадках навіть перешкоджає. Уявіть як постраждають нафтові магнати, коли ми перестанимо купувати їхню нафту, газ. Так що тут майже безвихідь. Хіба що робити щось на місцевому рівні
Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 07 травня 2011, 15:51

сhristian писав:Причина Чорнобильської трагедії полягає в тому, що інженери випробовували нову апаратуру (не знаючи до чого це може привести) і до кінця не була зроблена система захисту. Простіше кажучи халтура :cry:

Не зовсім інженери, а високопоставлені приїзжі на Україну науковці з якогось НДІ "котельного обладнання". І вибух там був не ядерний, а паровий (як вибухає котел, чи самогонний апарат), котрий зруйнвав соруду реакторного відсіку ("зірвав кружок") викинувши в атмосферу велику кількість наявних там радіоактивних елементів, і спровокував неконтрольовану ядерну реакцію. Проте великого, насправді ядерного, вибуху (з тотальним ураженням у радіусі 500км) влалося уникнути завдяки одному російському академікові і діям ліквідаторів на самій станції; котрим вдалося швидко створити нову унікальну систему охолодження зруйнованого реактора.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 10 травня 2011, 22:08

В 1990 году академик Анатолий Александров, возглавлявший в то время Институт атомной энергетики им. Курчатова, дал интервью журналу «Огонек», в котором говорил просто о немыслимых вещах. В частности, отвечая на вопрос о том, знал ли он про чернобыльский эксперимент, академик сказал: «В том-то и трагедия, что не знал. Ни я, никто вообще в нашем институте. И конструктор реактора, стоящего на Чернобыльской АЭС, академик Доллежаль тоже ничего об этом не знал. Когда я потом читал расписание эксперимента, то был просто в ужасе. Не буду вдаваться в технические подробности, скажу только, что эксперимент был связан со снятием избыточного тепла. Когда реактор остановлен, турбогенератор по инерции крутится и дает ток, который можно использовать для нужд станции».



Как оказалось, руководство Чернобыльской АЭС, минуя профильный институт, поручило подготовить проект эксперимента «Донэнерго» - организации, никогда не имевшей дела с атомными электростанциями. При заключении договора о проведении работ в Чернобыле к этому делу не был привлечен даже главный инженер АЭС - физик, разбирающийся в сути вопроса!

Регламент эксперимента был составлен и послан на консультирование и апробацию в институт «Гидропроект» им. Жука, сотрудники которого имели некоторый опыт работы с атомными станциями. Но они этот проект не одобрили и отказались визировать. Несмотря на это, эксперимент на Чернобыльской АЭС все же начался…

- Получается, во всем виноват только руководитель станции? Не согласовал, не поставил в известность…

- История не терпит сослагательного наклонения, но, возможно, если бы о готовящемся эксперименте знали специалисты, чернобыльской трагедии могло и не случиться. Примерно о том же говорит академик Александров: «В нашем бывшем министерстве - Минсредмаше - об эксперименте тоже не знали. Ведь Чернобыльская АЭС была передана в Минэнерго. Может, это и было первой ошибкой… По-всякому можно относиться к бывшему Минсредмашу, попрекать его отсутствием гласности, излишней секретностью, но там были профессионалы и по-военному дисциплинированные люди, четко соблюдающие инструкцию, что в нашем деле чрезвычайно важно. Существует инструкция, которую обязан соблюдать персонал любой АЭС. Это гарантия ее безопасности. Так вот (вы не поверите!) в самом начале регламента того эксперимента записано: «Выключить систему аварийного охлаждения реактора - систему CAOP». А ведь именно она автоматически включает аварийную систему защиты. Мало того, были закрыты все вентили, чтобы оказалось невозможным включить систему защиты. Двенадцать раз (!) регламент эксперимента нарушает нашу инструкцию по эксплуатации АЭС. В страшном сне не приснится такое. Одиннадцать часов АЭС работала с отключенной САОР! Как будто дьявол руководил и подготавливал взрыв».

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrivovk » 10 травня 2011, 22:42

Йосип Вісаріоноаич писав:Версії причин аварії:
1. Конструктивні вади реактора.
2. Порушення при будівництві АЕС.
3. Помилка оператора.
4. Диверсія (чи по нонішньому теракт).

Буду радий почути Ваші думки з цього приводу.

Читав у газеті, що ЧАЕС із самого свого початку була приречена.Там постійно відбувалися неполадки більші чи менші.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 10 травня 2011, 23:48

Йосип Вісаріоноаич писав:Версії причин аварії:
1. Конструктивні вади реактора.
2. Порушення при будівництві АЕС.
3. Помилка оператора.
4. Диверсія (чи по нонішньому теракт).

Буду радий почути Ваші думки з цього приводу.

п.Йосип підозрюю що Ви старшого віку,і можливо щось за це чули.
Мені це розповідав батько,він у свій час обїздив всі АЄС в СССР,це по командіровках,завод де він працював виробляв метричні прибори для АЕС(зав.Промприбор).
Просто зараз немаю можливості перепитати у нього,і можу щось напутати.(давно мені це пояснював)
Суть:
Це був один з перших,а можливо і перший такий реактор,тобто конструкція корегувалась багато в чому по Ходу.Бо це був БОЙОВИЙ РЕАКТОР.
Тобто в конструктивні особливості входила можливість збагачувати уран(пит.ваг. вже не памятаю).Тобто,цей реактор крім всього,мав воєнне призначення.(Сировина для яд.зб.).Я не знаю чи звідти виходив бойовий плутоній,але щось типу цього,або це був один з кроків до "бойового плутонія".
Того і загрузка "пального" була на-а-багато більша,ніж на інших моделях реакторів.Тобто для роботи турбін(Генераторів) його треба не так багато.
Як Ви думаєте,чи не стало це однією з причин????
Тобто чи можна це виключити???
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 травня 2011, 20:53

andrivovk писав:Читав у газеті, що ЧАЕС із самого свого початку була приречена.Там постійно відбувалися неполадки більші чи менші.

А на якій АЕС постійно не відбуваються "неполадки більші чи менші"?
Техніка є техніка. Серійного виробництва АЕС ще неіснує; і скоріш за все ніколи існувати й не буде.

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 11 травня 2011, 21:19

"– Якраз до аварії відпрацював з 8.00 до 16.00 три дні поспіль і у п’ятницю ввечері уже був вільним, мав заступати на зміну в неділю з 16.00, – згадує С. Онопрійчук (електрик ЧАЕС до квітня 1986р.). – Аварія сталася з п’ятниці на суботу, через вісім годин, як я відпрацював, о 00.20. Тобто заступила нічна зміна і вони розпочали планову зупинку реактора згідно із розпорядженнями, які надійшли ще на початку березня: імітація максимально-проектної аварії. На кожному реакторі – два генератори кожен по 500 МВт. На сьомому генераторі (котрий також працював з блоком №4) випробовування пройшли нормально, все працювало так, як мало бути. А коли перейшли на 8-й, там, як оголосив Горбачов і як йому доповіли, було знижено потужність реактора до 300 МВт і при такій потужності почали випробовування. Все це робили вручну. Після вимкнення захисту реактора його потужність впала до нуля. І далі вже ніхто нічого не розповідає, як там і що було. Я думаю і так ходять чутки, що все-таки хтось вирішив порушити заборону, бо після зниження потужності реактора до нуля не можна піднімати його потужність впродовж 24 чи 48 годин. Це все було порушено, щоби вкластися в графіки й не втрачати виробіток електроенергії. А якби витримали все так, як має бути, нічого б цього не трапилося."

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 12 травня 2011, 23:04

andrey s. писав:Це був один з перших,а можливо і перший такий реактор,тобто конструкція корегувалась багато в чому по Ходу.Бо це був БОЙОВИЙ РЕАКТОР.
Тобто в конструктивні особливості входила можливість збагачувати уран(пит.ваг. вже не памятаю).Тобто,цей реактор крім всього,мав воєнне призначення.(Сировина для яд.зб.).Я не знаю чи звідти виходив бойовий плутоній,але щось типу цього,або це був один з кроків до "бойового плутонія".
Того і загрузка "пального" була на-а-багато більша,ніж на інших моделях реакторів.Тобто для роботи турбін(Генераторів) його треба не так багато.
Як Ви думаєте,чи не стало це однією з причин????
Тобто чи можна це виключити???
Дякую..

Подібні реактори були і на Південно-Українській АЕС, на Інгалінській АЕС, на (якщо не помиляюся) Красноярській АЕС; можливо ще деінде.
Розміри активної зони реактора: висота більше 7 м., діаметр 11,8 м. Було 1888 графітових колон для твелів. Завантажувалося в нього 180-190 тон палива.
Для прикладу снаряд з ядерною начинкою, потужністю 0.5 кілотонни (радіус ураження 6 км) важить разом з корпусом 26 кг. Коли врахувати усі коефіціенти то кажуть, що у цей реактор вміщалося біля 500 подібних бомб.

Я чув подібну версію про "бойовий реактор", але її ніхто ще не виклав у письмовій формі; скоріш за все це лише чутки. Тим більше, що на момент аварії Чорнобильська АЕС належала Міненерго (цивільному міністерству), а не Мінсередмашу (військовому міністерству); як це було з багатьма іншими ядерними об'єктами.

Єдина правдоподібна версія аварії на ЧАЕС, безпосередньо повязана з військовими, це енергопостачання цієї АЕС на військовий об'єкт Чорнобиль-2 з його відомим "Русским Дятлом"; котрий знаходився на відстані 9 км. від станції і після аварії був закритий (можливо через високий рівень радіації). Це була, без сумніву, величезна втрата для обороноздатності нашої колишньої батьківщини.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Злий Іван » 13 травня 2011, 08:53

Що пише Вікіпедія:
Перша частина ЧАЕС (перший і другий енергоблок і з реакторами РБМК-1000) була побудована в 1970 - 1977 роках, друга частина (третій і четвертий енергоблоки з аналогічними реакторами) була побудована на тому ж майданчику до кінця 1983 року. У 1981 за 1,5 км на південний схід від майданчика першої-другої частин було розпочато будівництво третьої частини — п'ятого і шостого енергоблоків з такими ж реакторами, що було зупинене після аварії на четвертому енергоблоці при високому ступені готовності об'єктів.
....
Реактори РБМК-1000 встановлені на Ленінградській АЕС, Курської АЕС, Чорнобильської АЕС, Смоленської АЕС.
....
Завантаження урану, т 192


Стосовно бойового реактора, цікаве таке словосполучення, я тут, в принципі, не спеціаліст, але виходячи з ядерної реакції, то плутоній можна отримати на будь-якому реакторі.
А атомний боєприпас можна зробити і урановим. :bad:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2011, 10:17

Злий Іван писав:Що пише Вікіпедія:
Перша частина ЧАЕС (перший і другий енергоблок і з реакторами РБМК-1000) була побудована в 1970 - 1977 роках, друга частина (третій і четвертий енергоблоки з аналогічними реакторами) була побудована на тому ж майданчику до кінця 1983 року. У 1981 за 1,5 км на південний схід від майданчика першої-другої частин було розпочато будівництво третьої частини — п'ятого і шостого енергоблоків з такими ж реакторами, що було зупинене після аварії на четвертому енергоблоці при високому ступені готовності об'єктів.
....
Реактори РБМК-1000 встановлені на Ленінградській АЕС, Курської АЕС, Чорнобильської АЕС, Смоленської АЕС.
....
Завантаження урану, т 192


Стосовно бойового реактора, цікаве таке словосполучення, я тут, в принципі, не спеціаліст, але виходячи з ядерної реакції, то плутоній можна отримати на будь-якому реакторі.
А атомний боєприпас можна зробити і урановим. :bad:

Це ми зараз такі мудрі,ви візміть до уваги рік побудови такого першого реактора.І поняття "бойовий" не придумане.Візьміть потреби того часу у ядерній зброї(холодна війна)Боєзапас урановий?? А плутоній крутіше!! :) .,Я дуже сильно сумніваюсь що реактор мав потребу у такій колосальній загрузці.Тобто мова не тільки про можливість збагачення урану,а і в його кількості.Це була "фабрика по випуску плутонія",а електрика для відмазки.Тобто всі цілі враховувались при констуюванні цього реактора.
Але це просто моя думка,яка хоч і сформована на думці компетентних людей,але може бути хибною...
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2011, 11:14

Мушу пояснити до чого я вів.Тобто якби реактори конструювались з ціллю виробництва електроенергії,і тільки,то цієї аварії би не сталось.
Тоді все було по іншому,і це повинно послужити уроком іншим поколінням.Бо робили щоб Американців усмирити,щоб ядерний запас країни був ОГО-ГО,і звичайно поплатились за це.Доречі в 80 роках ніхто не знав про реальну загрузку реактора(кількість),подавалася цифра 70-97 тон урану.Тобто було все засекречено.
Але навіть така кількість колосальна,на ній можна давати ток 50-70 років(це на вскидку).А в дійсності перезагрузки відбувались через рік чи два(точно не знаю),а потім ті стержні відправляли в сибір на якись завод,де вже і все решта.(термін перегрузки не точний,це для прикладу)
Тобто,,за що боролись на то і напоролись.Це як гладити кота,і гладити Тигра.Нема ніодного дрисеровщика якого Тигр не калічив,а багатьох насмерть.Дибільне заняття приручати Тигра на потіху.
Люцка велич призводить до летальних наслідків :) .
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Злий Іван » 13 травня 2011, 11:57

Вікіпедія писав:Завантаження урану, т 192
Збагачення, % 235U 2,6-3,0


andrey s. писав:Тобто якби реактори конструювались з ціллю виробництва електроенергії,і тільки,то цієї аварії би не сталось.


Зарікатися не можна ні від чого! Фукусіма-1. Вони і не пробували виробляти атомну зброю.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2011, 15:36

Доречі чи врховувались в СССР особливості мість побудування А.С.Тобто сисмічна активність,і багато інших показників.Хоча помоєму в сисмо.нестійких мссцях також є??
Веду до того,що це різні випадки.Але в той же час дивно,що Японці будують сисмостійкі висотні будівлі,а з А.С. дали маху.
Тобто я погоджуюсь,що всього ніхто врахувати не може.Можливо це послуже уроком для світу,і почнуть думати над їх закриттям і утилізацією(хоч зробити це набагато ваще ніж збудувати їх :) ).
А з Чорнобелем ми ще легко "відмазались",іто це не факт що все позаду.Проблема ще є і по сьогоднішній день.І люди напевне останні хто знає, що в дійсності відбувається під тим "укриттям",тобто які процеси там проходять.І якщо вже там буде якась аварія,то зупинити це ніхто не знає як,бо з таким ніхто ще не стикався,і засобів для цього нема,тобто умов.(так закидали землею,зробили якесь примітивне охолодження і тішимся)
Це як гахне,то ми будем найщасливіші,ми просто нічого не відчуєм,тільки ярке світло :) ,а там і суд Божий.
Трошки цинічно,но можлива правда.
Проблема є,і це факт.Дай Боже розуму комусь,щоб знайшов рішення.Бо це питання часу.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Йосип Вісаріоноаич
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 251
З нами з: 05 березня 2011, 20:56

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Йосип Вісаріоноаич » 13 травня 2011, 21:06

Байки про "сейсмічну активність" місця розташування ЧАЕС появилися десь через 15 років після аварії; скоріш за все з метою напустити туману на справжні причини аварії.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 13 травня 2011, 21:25

Йосип Вісаріоноаич писав:Байки про "сейсмічну активність" місця розташування ЧАЕС появилися десь через 15 років після аварії; скоріш за все з метою напустити туману на справжні причини аварії.

Нє,я взагальному,чи враховуються особливості місця побудування(колись),чи тільки так щоб подалі від зайвих очей???
Йожику зрозуміло,що у випадку чорнобиля сисм.активності не було,і це не є причиною..
Думаю причину, вони якщо і знають,то скажуть її через років 20,це якщо доживем.Є терміни, по яких секретна "інфа" видається на загал.(наскільки мені відомо,думаю це правильно)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення Злий Іван » 16 травня 2011, 09:47

andrey s. писав:...Але в той же час дивно,що Японці будують сисмостійкі висотні будівлі,а з А.С. дали маху...


Фукусіма-1 від землетрусу не постраждала. (Японці пречудові інженери!) І навіть від цунамі не постраждала. Але від їх наслідків. (Ось тут вони всього не передбачили)
В результаті стихійного лиха почали відмикатися споживачі і, як наслідок, реактор повинен був заглушитися. Системи охолодження не справилися з перегрівом.
Банальна аналогія: газовий котел опалення, включаємо нагрів води, перекриваємо краном циркулюцію води. Автоматика вибиває нагрів. В атомному реакторі є велика інерційність (теплова), тому виник перегрів і як наслідок розгерметизація (розриви труб). В банальній аналогії: автоматика не вибиває нагрів, а плавно (ну дуже пла-а-а-авно) його виключає. Вода закипить. Можлива розгерметизація.

До чого я це все вів. В японців трагедія сталася внаслідок стихійного лиха.
В Україні це зробили штучно. Самі. В експерименті з відключенням охолодження.
Як бачите: все просто.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Причини Чорнобильської трагедії?

Повідомлення andrey s. » 16 травня 2011, 15:34

Злий Іван писав:
Фукусіма-1 від землетрусу не постраждала. (Японці пречудові інженери!) І навіть від цунамі не постраждала. Але від їх наслідків. (Ось тут вони всього не передбачили)
В результаті стихійного лиха почали відмикатися споживачі і, як наслідок, реактор повинен був заглушитися. Системи охолодження не справилися з перегрівом.
Банальна аналогія: газовий котел опалення, включаємо нагрів води, перекриваємо краном циркулюцію води. Автоматика вибиває нагрів. В атомному реакторі є велика інерційність (теплова), тому виник перегрів і як наслідок розгерметизація (розриви труб). В банальній аналогії: автоматика не вибиває нагрів, а плавно (ну дуже пла-а-а-авно) його виключає. Вода закипить. Можлива розгерметизація.

До чого я це все вів. В японців трагедія сталася внаслідок стихійного лиха.
В Україні це зробили штучно. Самі. В експерименті з відключенням охолодження.
Як бачите: все просто.

Звісно я такого виключити не можу(те що Ви написали),бо просто не знаю.Але мені в таке мало віриться.Я не інженер ядерщик :) ,але в школі вчився :) .
Аварії трапляються не по якісь одній причині,це як кажуть "закон бутерброда".Тобто неймовірні збіги які відбуваються одночасно і приводять до катастроф.Але Японці ті хто враховоють всі можливі збіги,але як видно не врахували.
Є люцкі фактори. Недобросовістність і невідповідальність,люцка жадоба(тобто чогось з економії не зробили,що було необхідно),але це все у випадку Японців я виключаю.Хоча можливо "капіталісти :) " і трохи підпортили їх,і можливо такий сценарій подій був передбачений,але він був наскільки мало ймовірним, що на його запобігання не виділили кошти(в свій час).
Доречі ніхто з керевників тої(Японскої) Енергитичної компанії собі "харакірі" не робив(чи "сапуку") :) ,просто цікаво.Бо це народ не такий як ми.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей