9 Мая через призму історій наших родин

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення о.Олег » 09 травня 2011, 18:45

як відбився на Вашій родині прихід совєцких військ?
1944 і далі...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrey s. » 09 травня 2011, 20:03

о.Олег писав:як відбився на Вашій родині прихід совєцких військ?
1944 і далі...
З повагою, о.Олег

Спочатку всі радувались,бо думали що настав кінець цьому жахіттю,і це було так.
Про початок іншого,це інша тема,яка цього дня не стосується.
Сьогодні дали посилання на цікаві фото,гарна ідея.Щоб памятали що таке війна.
http://fishki.net/comment.php?id=77140
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення о.Олег » 09 травня 2011, 20:37

andrey s. писав:
о.Олег писав:як відбився на Вашій родині прихід совєцких військ?
1944 і далі...
З повагою, о.Олег

Спочатку всі радувались,бо думали що настав кінець цьому жахіттю,і це було так.
Про початок іншого,це інша тема,яка цього дня не стосується.
Сьогодні дали посилання на цікаві фото,гарна ідея.Щоб памятали що таке війна.
http://fishki.net/comment.php?id=77140

Прошу, якщо можна, не давати тут загальної інформації (хіба допоможе повніше зрозуміти контекст життя Вашої родини), бо ідея цієї теми криється саме в розповідях про особисте: що означав для Ваших рідних прихід ("других" - "перші" приходили в 1939-му) совєтів в 1944 і що було з Вашою родиною/близькими далі.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrey s. » 09 травня 2011, 20:43

Трохи не в тему,але....http://www.youtube.com/watch?v=ONsgbw_V ... ture=share.
Це мені дівчинка з Англії прислала,там подалі від цих склок все згадується по іншому.Вона ще памятає як її дід брав на парад,і напевне все згадував зі слізьми на очах..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення о.Олег » 09 травня 2011, 20:48

andrey s. писав:Трохи не в тему,але....http://www.youtube.com/watch?v=ONsgbw_V ... ture=share.
Це мені дівчинка з Англії прислала,там подалі від цих склок все згадується по іншому.Вона ще памятає як її дід брав на парад,і напевне все згадував зі слізьми на очах..

а як же Ваша родина? Нічого не пригадується?
З повагою,о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrey s. » 09 травня 2011, 20:53

о.Олег писав:
andrey s. писав:
о.Олег писав:як відбився на Вашій родині прихід совєцких військ?
1944 і далі...
З повагою, о.Олег

Спочатку всі радувались,бо думали що настав кінець цьому жахіттю,і це було так.
Про початок іншого,це інша тема,яка цього дня не стосується.
Сьогодні дали посилання на цікаві фото,гарна ідея.Щоб памятали що таке війна.
http://fishki.net/comment.php?id=77140

Прошу, якщо можна, не давати тут загальної інформації (хіба допоможе повніше зрозуміти контекст життя Вашої родини), бо ідея цієї теми криється саме в розповідях про особисте: що означав для Ваших рідних прихід ("других" - "перші" приходили в 1939-му) совєтів в 1944 і що було з Вашою родиною/близькими далі.
З повагою, о.Олег

Пробачте отче,це подав після відповіді на питання теми.В момент приходу радувались.А як почався інший жах,це інша тема.А дід мій покійний,коли чув цю пісню"Ніч яка місячна" плакав.Хоч при цьому був ненависником Совітів.Взагалі вся сімя пізнала "смак війни",того з приходом Совецкіх Війск завжди радувались.Бо лінія фронту пару раз поверталась,тобто не було одного приходу,це була війна і ніхто не знав чи доживе до завтра.
Якщо оффтоп,то прошу перемістити в окрему тему..
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 05:55

andrey s. писав:...А як почався інший жах,це інша тема...

це саме та тема: який "інший жах"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення Злий Іван » 10 травня 2011, 11:58

Мого діда зразу забрали до ЧА на фронт, а його брата двоюрідного до Сибіру (коли впіймали, УПА) повернувся аж у 60-х. потім ще раз відправили у Сибір.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення о.Олег » 10 травня 2011, 12:35

перепрошую (мені слушно зауважують, що у великої частини українців досвід життя в ссср двадцять років більший) пробую розширити запитання: як жилося Вашим родинам від часу приходу до влади совєтів (з 20-х)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrivovk » 10 травня 2011, 22:28

о.Олег писав:перепрошую (мені слушно зауважують, що у великої частини українців досвід життя в ссср двадцять років більший) пробую розширити запитання: як жилося Вашим родинам від часу приходу до влади совєтів (з 20-х)
З повагою, о.Олег


Мої діди, баби та тато під час операції "Вісла" переселені з Польщі. :( http://uk.wikipedia.org/wiki/Акція_Вісла
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrey s. » 10 травня 2011, 22:38

о.Олег писав:перепрошую (мені слушно зауважують, що у великої частини українців досвід життя в ссср двадцять років більший) пробую розширити запитання: як жилося Вашим родинам від часу приходу до влади совєтів (з 20-х)
З повагою, о.Олег

Отче,ми часто збиралися родиною,і я чув бага-а-ато історій,і більшість з них знайомі багатьом.Просто скажу,що у мого діда(по татові) була велика господарка(ГАЗДА),жив на хуторі мав 7 дітей.По маминій лінії схожа ситуація,вони жили на іншому хуторі,мали велике господарство і все таке.При цьому всьому вони не були комуністами і ніколи не стали.
Тобто з приходом Совітів змінилось багато,і в контексті "добра" для моєї сімї я міг би нарікати і розповідати багато.(доречі біди зазнали не тільки від Совітів,хоч дід був постачальником тих хто був в лісі при Совітах,бо в лісі був один син, в сотні "Шрама").Тобто цю владу не приймали,просто жили в постійному страсі.Тим більше були різні ситуації.В війні брали участь два татових брата,і це багато в чому врятувало мого діда і його сімю.Мій тато тоді був ще маленьким,він 37 р.н.(він самий молотший)Але по розповідях, коли німців остаточно вигнали,була радість,в контексті "кінець жахіттю".Дід радувався перемозі,бо сини вціліли,а один був в полоні і жили надією його поверненню.Але старший брат мого тата був і є трошки мудрий,і коли англічани їх визволили, він чкурнув в Америку.Бо тут був би ворогом.І це мало наслідки для сімї.Особливо коли сотню "Шрама" Совіти розбили,битва була біля с.Олеша,і мій стрийко чудом врятувався,бо сам був з с.Олеша.Тобто жили в постійному страсі,і так жили багато хто.Совіти і змогли триматись за рахунок страху перед ними.А тут зі всіма витікаючими.
По маминій лінії дід взагалі служив в Кавалерії Польскої армії,але це було ще до війни,тобто до 39.(помоєму 33-38р.).І цей фат послужив багато в чому, що хутор їхній зник(в 48р.),тобто тоді було ущільнення населеня,бо на таких хуторах були ідеальні умови для ОУН УПА.
Але повірте мені,я це все розповідаю без якихось наріканнь на Совіти.Тобто це просто було.І в особистому намірі мені просто тупо нарікати на ту владу.Мовляв якби не вони(Совіти),то моя сімя би жила ого-го,і я би зараз був ого-го. :).Можу казати на загал,що Совіти "наївні гівнюки",але Гітлер "гівнюк з великої букви Х :) "
Правда в тому,що якби мій тато не ховався(від призову в армію,коли вчився тут в Франківську) у сосідів мого діда(по мамі),то він би не познайомився з моєю мамою.І логічно припустити, :D що мене би просто не було. :) .
Тобто Совіти "гівнюки",але я завдячую їм своїй появі на світ :)(в якісь мірі) .І навіщо мені "паносити" ту владу,її вже нема і не буде.Все,це безповоротно,це історія яка не повториться.Вони були наівні,хотіли побороти Бога,і вибрали самий тупий спосіб.
Таких "подарунків" вже не буде.Теперішні вороги Церкви і Бога набагато страшніші.І способи бородьби у них на-а-багато страшніші.
Ніхто себе не запитував:"Що би було якби гітлер виграв???".Наімний Українець думає, що жилось би добре,бо Німці культурна нація і все таке.
Скажу свою думку,був би "капец".І все би почалось добре,але кінець був би трагічний.Гітлер би змінив поняття Бог,і Церкви би не забороняли,а навіть навпаки.Але це були би не місця поклонінню Богу Отцю,Його Сину,і Його Животворящому Духу.Це вже було би щось інше і страшніше.(це суто моя приватна думка).
Так що можна подякувати тим хто вмерав нас визволяючи,тобто людям.І байдуже з яким імям вони йшли на смерть.Винен той "поц",який їх(людей) зомбував страхом і своїм іменем.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення Володимир ІФ » 11 травня 2011, 21:31

Мій дід завжди говорив мені,що перші совіти були кращі аніж другі.Бо перші прийшли,навчили людей гнати самогон тай пішли.А другі як прийшли,так по цей день не мож їх збутись. :D

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення Олюнька » 17 травня 2011, 11:26

:D Нарешті і я добралась до тієї теми.
Мій дід по маминій лінії, 32 року народження, народився на Хмельниччині. У 33-му його ледь не з'їли сусіди - мама вчасно виглянула на подвір'я. В сім'ї було троє діток, мали і трохи маєтку - єдині в селі мали швейну машинку Зінгер і хату накрили бляхою. Мусіли втікати на Дніпропетровщину від "розкулачування" (те, що в нас називають "розкуркуленням")... Так, як найменша дитина була дуже дрібна, її віддали родичам на хутір на Херсонщину, бо їхали в невідомість, те дитя там і померло.
Потім мого прадіда взяли на фронт, де він пропав безвісти... може загинув, а може втік - не хотів воювати за радянську владу, яка позбавила його всього.
Мій дід ріс з ярликом "син куркуля", навіть в 70-ті роки його не випустили в Ємен у відрядження. :(
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення ShMariam » 17 травня 2011, 21:40

9 мая я теж завдячую своїй появі на світ. :) Під час війни мого діда забрали на роботу в Австрію, а радянська влада дала можливість йому повернутися. Тут він і оженився на моїй бабці. А так - може й би залишився в Австрії.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення andrivovk » 17 травня 2011, 21:53

ShMariam писав:9 мая я теж завдячую своїй появі на світ. :) Під час війни мого діда забрали на роботу в Австрію, а радянська влада дала можливість йому повернутися. Тут він і оженився на моїй бабці. А так - може й би залишився в Австрії.

А так ви би в Австрії народились. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення ShMariam » 17 травня 2011, 22:14

andrivovk писав:
ShMariam писав:9 мая я теж завдячую своїй появі на світ. :) Під час війни мого діда забрали на роботу в Австрію, а радянська влада дала можливість йому повернутися. Тут він і оженився на моїй бабці. А так - може й би залишився в Австрії.

А так ви би в Австрії народились. :)

:no: Бабця жила в Україні. Хіба би хтось другий народився від другої бабці. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення viter » 18 травня 2011, 07:57

Ну вже як зайшла мова про вдячність радянській владі за появу на світ, то і я також можу висловити свою вдячність. Мене б також не було, якби першого чоловіка моєї бабусі не вбили москалі під час облави в лісі. Отже, не народилася б моя мама і мене, відповідно, не було б. Велике спасибі нкаведистам. :x
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення luksander » 03 липня 2011, 20:24

Не зовсім звичний для загалу погляд на другу світову війну від Ігоря Боголюбова:

Що робити християнам з Днем Перемоги?
http://www.credo-ua.org/2011/07/47356

хоча - трохи схожий на пару останніх дописів

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення luksander » 12 липня 2011, 13:00

Можливо не зовсім в тему, та все ж:
Днями почув розмову людей похилого віку, учасників і очевидців тих подій, про «вербування» на роботу; про оформлення через добрих людей «липових» «метриків» щоб уникнути відправки на роботи; про переховування по рідних, по лісах від цієї мобілізації; про втечі з ешалонів вже під час доправки до місця роботи і довге добирання додому… якби не був присутнім від початку розмови, не здогадався б, що мова йшла про післявоєнні часи і «вербовку» на роботу в Донбас на шахти… Я навіть перепитав, щоб не помилитися. І як після цього можна заперечувати, що сталін=гітлер, а комунізм=фашизм?

Та все ж, завдяки «агітації», проведеній гітлерівцями за час окупації радянської України, 9 травня було радісною подією, а повернення радянської влади не таким страшним
:pardon:

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: 9 Мая через призму історій наших родин

Повідомлення євдоким » 28 квітня 2012, 14:17

andrey s. писав:
Тобто Совіти "гівнюки". І навіщо мені "паносити" ту владу, її вже нема і не буде. Все, це безповоротно, це історія яка не повториться. Вони були на]вні, хотіли побороти Бога, і вибрали самий тупий спосіб.

Гадаю не буду оригінальним, коли посмію Вам заперечити. Бо теперішня колоніяльна адміністрація нічим не краща від тих, які будували т.зв. диктатуру пролетаріату. А "теперішні вороги Церкви і Бога набагато страшніші" /чи то західні, чи східні/ і також найрізноманітнішими способами підтримують її починнання!

А щодо моєї родини, то:
Мій прадідусь по мамі був на зібранні громади, яке організували визволителі, і по їх закінченні сказав:"Які пішли, такі прийшли!" А зранку вже отримав запрошення відвідати білих ведмедів з усіма наслідками; Бабуся втекла із товарняка, кілька місяців переховувалась у знайомих, а потім, аби змінити прізвище одружилась із глухонімим вдівцем; Один із її братів загинув від кулі енкаведиста, будучи членом УПА; Інший брат, хіба наймолодший, після війни служив у ЧА, писав додому листи, останній з яких втішав, що невдовзі прибуде в село, але... їде і по-сьогодні.
Бабуся ж до смерті відчувала недремне око "революційної пильності зі сторони борців із ротозійством серед радянських громадян", а тому мало змогла оповісти про історію величезної родини, яку тепер доводиться по крупинках збирати. Але білих плям є ще надзвичайно багато, і виправити це вже практично неможливо!


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей