Вегетаріанство

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи підтримуєте Ви відмову від вживання мяса?

Так
3
17%
Ні
7
39%
Швидше так, ніж ні
4
22%
Швидше ні, ніж так
3
17%
Не визначився
1
6%
 
Всього голосів: 18

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 12 липня 2011, 19:54

Шановні форумчани і гості.

Зображення

Якщо я відмовлюсь від, скажімо буряку, і скажу про це всім – ніхто особливо не відреагує. Але якщо я відмовлюсь від мяса – відреагують бурно і багато хто покрутить пальцем біля віска.
Виникає пититання: чому? Можливо тому, що ми повірили в мясо, ми повірили, що без нього неможливо прожити.
Але чи насправді без нього неможливо жити? Відповідь на нього дав сам Бог при створенні світу в книзі Буття 1:29: "Оце дав Я вам усю ярину, шо розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, – нехай буде на їжу це вам! Тоді чому ми вирішили, що нам цього для життя не достатньо?
Згадуючи цю ж книгу буття, людині дана влада над всяким звіром, птахою і рибою. Влада – означає дбати про підвладних і керувати ними на їхнє ж благо, а люди вирішили, що ще і вбивати. Чи немає у цьому протиріччя?
Тож чи без мяса неможливо прожити? Коли людина народжується – її першою їжею є молоко. Якщо судити по логіці, що без мяса неможливо прожити, то дитина не змогла б повноцінно розвиватись на молоці. А вона росте. Насправді, в молоці і продуктах із нього є всі незамінні амінокислоти, що потрібні для розвитку. Також білки є в достаніх кількості в бобових. Інформації по цьому є достатньо.
Також якщо вже говорити про тілесний аспект вегетаріанства, то при порівнянні будови кишківника мясоїдних і травоїдних тварин у перших він менший у рази, оскільки це портібно для швидкого виведення продуктів розпаду мяса з організму. Ми, люди, за будовою кишківника схожі на травоїдних.
Слід зазначити, що мясо перетравлюється дуже довго. Якщо ви візьмете соляний розчин, такий, як у шлунку, і поставите туди мясо, то воно розкладеться не раніше ніж за 8 годин. Для порівняння сир – за 2-3 години. Організм багато енергії затрачає на переварювання мяса, а цю енергію можна було б використати на інші цілі.
Тим, в кого виразкові хвороби шлунку чи 12-перстої кишки, гастрити або є схильність до цих недуг – варто було б відмовитись від нього, стане набагато краще. Провірено на власному досвіді.
Але духовний аспект відмови від мяса більш важливий, ніж тілесний.
Власне, що таке мясо? Це труп. І ми насправді їмо трупи тварин. На тонкому плані – це енергія насилля. Невже в нашому житті мало насилля? Навіщо його ще привносити власними руками? Так, хтось скаже, що я не вбиваю тварин. Але ж ми їх їмо... Якщо б люди не їли, то б і не вирощували і не вбивали б стільки тварин.
В християнстві є пости. В цей час слід більше думати про духовне, очищатися душевно і тілесно. Уявіть, наскільки можна було б очиститись не вживаючи мяса все життя і не грішачи, розвиваючи власну духовність.
Християни в своєму корінні були вегетаріанцями. Є достаньо згадок про це. Багато отців цервки були вегетаріанцями (Іоан Златоуст, Климент Александрійський тощо), апостоли деякі також не вживали їжі тваринного походження.
Є їхні висловлювання на цю тему:

Св. Иоанн Златоуст (345-407 н.э.), один из выдающихся апологетов христианства своего времени, писал: «Мы, главы христианской Церкви, воздерживаемся от мясной пищи, дабы держать в подчинении плоть нашу... мясоедение противно естеству и оскверняет нас".

Климент Александрийский (160-240 н.э.), один из основателей церкви, несомненно, оказал на Златоуста большое влияние, поскольку почти на сто лет раньше он написал:

«Те же, кто распаляется, склоняясь к столу с яствами, питая собственные недуги, одержимы самым ненасытным из бесов, коего я не постыжусь назвать "демоном чрева", худшим из демонов. Лучше заботиться о блаженстве, нежели превращать свои тела в кладбища животных. Потому апостол Матфей вкушал лишь семена, орехи и овощи, обходясь без мяса».

Св. Василий (320-379 г.н.э.):
"Пар, исходящий от мяса, затемняет свет духа... Едва ли можно обрести добродетель, наслаждаясь мясными блюдами и пиршествами."



Чому б нам не взяти з них приклад?

Я глибоко переконаний, що 6 заповідь слід розуміти значно глибше. Ми не вправі вбивати братів наших менших. Вони ж бо брати...
Звичайно, рослини також живі. Справа в тому, що в них меншою мірою проявлено свідомість. Багато з них якщо зрізати – виростають знову. Якщо корові відрубати ногу, вона не відросте. Ми повинні привчитись чинити наскільки можна менше насилля. Існує градація тварин по свідомості, приблизно так, не пам’ятаю точно: свійські тварини, тобто ті, що служать людині безпосередньо, живуть поруч (корова, свиня, олень тощо); дикі тварини (зайці тощо); птахи; риби, дерева і рослини. Тому слід було б в першу чергу відмовитись від телятини, свинини і курятити. А в ідеалі не їсти мяса, риби і яєць.
Є ще один момент. Чи може людина, вживаюча мясо, цей продукт вбивства, називати себе милосердною??? Чому людина не проявляє його до тих, чиє мясо в них на канапці, а проявляє до маленького сусідського песика, якого вдарила дитяча нога??? Чи не є це певною мірою лицемірним?
Часто кажуть, що вони для того створені, щоб їх їли. А ми їхньої згоди питали? Чому ми вирішуємо за них? Чи не забагато ми на себе беремо? Давайте будемо милосердні до всіх живих створінь.

По всіх цих питаннях є достатньо інформації, при бажанні можна знайти і розібратись.
У будь-якому разі вибір за кожним особисто.
Вибачте, що задів таку непросту тему і можливо комусь неприємну. Вибачте. Вдячний, що прочитали до кінця.
Востаннє редагувалось 26 липня 2011, 16:16 користувачем Володимир85, всього редагувалось 6 разів.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення о.Олег » 13 липня 2011, 13:16

Володимир85 писав:Шановні форумчани і гості.
Створюю тему не для обговорення, коментування, а для того, щоб Ви задумались над цим питанням. Тому проситиму Вас не писати коментарів. Якщо виникне бажання поспілкуватись на цю тему, то пишіть в приват...

тема цікава і дуже прошу відкривати теми саме для обговорювання (Форум ініційований саме для дискусій). Нагадую, що на Форумі червоним пишуться виключно модераторіали. Модераторіали можна обговорювати лише в ПП
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 17:43

Володимир85 писав:
Але чи насправді без нього неможливо жити? Відповідь на нього дав сам Бог при створенні світу в книзі Буття 1:29: "Оце дав Я вам усю ярину, шо розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, – нехай буде на їжу це вам! Тоді чому ми вирішили, що нам цього для життя не достатньо?
Згадуючи цю ж книгу буття, людині дана влада над всяким звіром, птахою і рибою. Влада – означає дбати про підвладних і керувати ними на їхнє ж благо, а люди вирішили, що ще і вбивати.


всяка влада від Бога :) -приносити в жертву за благословенням Господа не означає "вбивати" - а різати=їсти :)

Однак можна буде тобі, скільки схочеш, різати й їсти м'ясо в усіх твоїх містах, за благословенням Господа, Бога твого, що дасть тобі; нечистому й чистому можна буде його їсти, як їдять сарну й оленя; тільки крони їхньої не смієте споживати, на землю треба вилити її, як воду. (Второзаконня 12; 15-16)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 17:55

Якщо дозволено, то це не означає, що це слід робити. Є право вибору.
При сотворенні світу Бог сказав, що людині буде в їжу. Цого достатньо.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 18:08

Володимир85 писав:Якщо дозволено, то це не означає, що це слід робити. Є право вибору.
При сотворенні світу Бог сказав, що людині буде в їжу. Цого достатньо.


А вже можна дискутувати? :)

А після потопу Бог дав на поживу і тварин. Бог дає птахів і манну євреям в пустелі; дає наказ споживати м'ясо на Пасху; крім того, частина пожертвуваних Богові тварин також споживається. В Євангелії не раз згадується як Ісус їв рибу, очевидно, що споживав і м'ясо (принаймні, на Пасху точно). Тому з точки зору моралі не бачу нічого поганого.

З точки зору медицини все складніше...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:11

Але потім все змінилося... Людина зробила свій вибір :( .... Але потім сам Бог, впродовж багатьох років, навіть на празники Господні "встановлював" що можна, а що ні і без жодних сентиментів :) .Навряд чи когось тоді вилучали за межі громади за сентименти такого плану :D , бо їх і не було.
А зараз спробуйте виховати дитину хоча б без одного наганяю чи різки(я образно) - це ж теж негуманно? чи агресивно-дестрективно? :)

«Тож, коли ви їсте, чи коли ви п’єте, або коли інше що робите, – усе на Божу славу робіть!» (1 Коринтянам 10:31)


Слава Богу за все :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:14

Будьмо милосердні до братів наших менших.
Якщо ви маєте можливість їсти все те, що Господь прописав від початку світу, то навіщо чинити зайве насилля?
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 18:19

Володимир85 писав:В християнстві є пости. В цей час слід більше думати про духовне, очищатися душевно і тілесно. Уявіть, наскільки можна було б очиститись не вживаючи мяса все життя і не грішачи, розвиваючи власну духовність.

Насправді вживання чи не вживання м'яса ще не робить піст постом. Піст - це відмова від того, що є приємне. Саме тільки споживання тих чи інших страв не може довести до досконалості, бо тоді треба було б назвати корову святою. :D
1 Кор 8 : 8 писав:страва не зближує нас до Бога: коли не їмо, не втрачаємо нічого, ані коли їмо, не набуваємо нічого.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:23

Володимир85 писав:Будьмо милосердні до братів наших менших.
Якщо ви маєте можливість їсти все те, що Господь прописав від початку світу, то навіщо чинити зайве насилля?


А чому те, що я живу і як я живу стараючись жити згідно Євангелія не дає мені закидів сумління щодо мняса :) можна вважати насиллям до тварин? Гуманність здорова тоді, коли вона здорова! :) : якщо я буду бачити що якась тваринка попала в халепу-милосердя- помогти їй, це так, я ж не вбиваю бр. менших задля розваги?
Або моїй дитинці після тяжкого лікування не відновлювати сили мнясом? Це чи не буде "насиллям" відносно дитини і невиконанням батьківських обовязків? Хотів би я побачити, що б ви робили? давали б пити молоко? :)
Востаннє редагувалось 13 липня 2011, 18:29 користувачем Georgij, всього редагувалось 1 раз.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 18:26

Володимир85 писав:Будьмо милосердні до братів наших менших.
Якщо ви маєте можливість їсти все те, що Господь прописав від початку світу, то навіщо чинити зайве насилля?

Заради здоров'я. Здоров'я = працездатність = виконання своїх обов'язків, реалізація свого покликання. Знаю реальний приклад, коли людина стала вегетаріанцем, а це погано відбилося на її здоров'ї. При тому, що харчувалася дуже збалансовано.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:34

Для відновлення сили не обов’язково вживати мясо. Є інші продукти, якмим його можна замінити.

Знаєте, Іоан Золотоустий краще б відповів на ці питання. Я беру приклад з нього, він знав побільше ніж ми, він знаючи, що дозволено їсти мясо відмовився від нього, бо знав, що це таке. Прочитайте його вислів на рахухок мяса.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:36

За часів Йоана Золотоустого не було безлічі антибіотиків і не давали прививок...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:37

Georgij писав:За часів Йоана Золотоустого не було безлічі антибіотиків і не давали прививок...



А що, в теперішньому мясі мало антибіотиків?? тварин вигодовують на відбій, годують чим попало, а ви потім це вживаєте в їжу
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:39

Дихати ТАКИМ повітрям :shock: як терпер теж шкідливо :ROFL:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:40

Georgij писав:Дихати ТАКИМ повітрям :shock: як терпер теж шкідливо :ROFL:


так, дихаємо таким повітрям, то навіщо ще забруднюватись мясом, якщо повітря вистачає?))
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 18:48

Володимир85 писав: то навіщо ще забруднюватись мясом, якщо повітря вистачає?))


Не вистачає знання і розуміння Божої волі щодо нас..... Збагніть, а чи не усміхався б зараз Господь читаючи цю тему? :) В Його авторстві Святого Письма ніде (Крім Буття?) нема вам підтримки, стосовно мяса зрозуміло що того, яке можна вживати :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 18:50

Володимир85 писав:Для відновлення сили не обов’язково вживати мясо. Є інші продукти, якмим його можна замінити.

Рибою. :) Як показує досвід, м'ясо і риба незамінні (приклад, що я навела).

Володимир85 писав:Знаєте, Іоан Золотоустий краще б відповів на ці питання. Я беру приклад з нього, він знав побільше ніж ми, він знаючи, що дозволено їсти мясо відмовився від нього, бо знав, що це таке. Прочитайте його вислів на рахухок мяса.

Отці Церкви ще й не таке говорили. В деяких випадках - справжні дурниці і зараз Церква офіційно має іншу думку відносно деяких питань. Святими вони стали не через те, що все говорили правильно.

Не дивно, що проблема їсти чи не їсти м'ясо постала в ранніх часах християнства: м'ясо їсти приємно і воно дає багато сили - а це не дозволено аскету. Заборонялося служити свому тілу, в тому числі вважалося гріхом митися. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:54

Georgij писав:
Володимир85 писав: то навіщо ще забруднюватись мясом, якщо повітря вистачає?))


Не вистачає знання і розуміння Божої волі щодо нас..... Збагніть, а чи не усміхався б зараз Господь читаючи цю тему? :) В Його авторстві Святого Письма ніде (Крім Буття?) нема вам підтримки, стосовно мяса зрозуміло що того, яке можна вживати :)


Мені вистачає підтримки в Книзі Буття :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 18:56

Як би там не було, питання вживати чи ні – особисте.
Я не збираюсь вас в чомусь переконувати, просто задумайтесь над цим серйозніше, дослідіть. Мені бракує знань і досвіду, тому знайдіть автоитені джерела.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 19:00

Володимир85 писав:
Мені вистачає підтримки в Книзі Буття :)

:)
Буття, 9: 1-3 писав:1 Бог поблагословив Ноя і його синів та й сказав їм: Будьте плідні, розмножуйтесь і наповнюйте землю. 2 Страх і ляк супроти вас нехай буде на кожній земній тварині, на кожній піднебесній птиці, на всім, що повзає по землі, й на всіх морських рибах: вам на вжиток дані вони. 3 Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини.
Востаннє редагувалось 13 липня 2011, 19:05 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Georgij » 13 липня 2011, 19:03

ShMariam писав: вам на вжиток дані вони. 3 Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини.
[/quote]

Вам - це Володимиру в тому ж числі :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 19:07

дякую :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Вегетаріанство

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2011, 19:39

Ага,. :)
Мясо це мясо.,і тут справа вибору.Доречі,я мяса їм дуже мало,але причини цього,мені язик не повернеться шукати в С.П.
На це є інші причини.Тай,я не вірю торгашам,які за копійку себе гублять,про інших я мовчу.Це і мясом назвати страшно,ну хіба мясо мутантів,і якщо його їсти,то може хвіст вирости,і третьє око на лобі. :) .Хтось їв домашню курку,я коли порівняв,то був в шоці :shock:
Ще скажу,що я не люблю мисливців,вони вже вимирли(як динозаври :) ),покрайній мірі я справжніх не знаю.Якесь звірство,чесне слово....
Я виправдовую вбивство тварини для їди,але це навіть вже робити розучились,навіть в тому що не стосується охоти.(бачив як в селі бичка забивали.Мусів піти,щоб діло до спокуси не дойшло.Нажрались самогону,(маю алергію на дуже пяних :) ),і внушили себе тореодорами.Той бичок напевне вже сам смерті хотів,а ні,не так легко,бо їм треба повеселитись.)
А це здебільшого,просте виправдання для вбивства.Кажуть це спорт...це збочення,тою рушницею можна літаки збивати,навіть льотчику в око попасти :) ,спорт..спорт..
Знаєте,ми часто паплюжим предків,типа язичники і все таке..Але,якби у нас були мозги,то навпаки девчому у них повчились.
Це називається любов до природи,яку доречі Бог створив ще перед нами.(не треба плутати з поклонінням).Бог нас поставив над цим,типу як кажуть:Царі природи.
Якісь ми поганенькі царі,Вам так не здається.Цар,це не той,що робить те, що хоче,а той який робить щось з любові до підданих,те що потрібно для блага царства.
От приклад: Предки вбивали тварину в лісі,і просили в неї пробачення,бо робили це з потреби.Чи навіть,просте дерево.Ніхто його просто так не рубав,на те мала бути причина,навіть у дерева просили пробачення,пояснювали потребу.
Тільки не треба мені про "забобони",я не кажу це переймати в них.Цим хочу показати,що була повага до живого,доречі,що має живу душу.
А тепер уявіть,яка любов можлива,коли нема елементарної поваги до чогось живого.Це вроді так невинно,для їди.Але різниця велика,навіть дуже велика.
І я просто впевненний,що та агресія людини при вбивстві тварини,яка доречі має набагато гостріші відчуття,переходить в те мясо.Тобто,що сієм,те і жнем.
Доречі,той бичок сільський,добірно відгудований. :) Але бачучи як його мочили,я не став його їсти.
Я не падаю в крайності,просто поділився спостереженнями..
Дякую...
А мясо,в розумних межах,є корисне.Головне без надмірностей..(тут справа в організмі людини,часто наслухаються про вегетаріанство,і роблять собі шкоду.Доречі,і вегетіаріанство є різне)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 21:09

Апостол Павло у посланні до Римлян 14:21: Краще не їсти м’яса, не пити вина i не чинити нiчого такого, вiд чого брат твiй спотикається, або спокушається, або знемагає.

Як бачимо, не вживати мяса і не пити алкоголю краще, ніж це робити.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Вегетаріанство

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 21:28

Володимир85 писав:Апостол Павло у посланні до Римлян 14:21: Краще не їсти м’яса, не пити вина i не чинити нiчого такого, вiд чого брат твiй спотикається, або спокушається, або знемагає.

Як бачимо, не вживати мяса і не пити алкоголю краще, ніж це робити.

На то тоді була причина: деколи тварин жертвували божкам, а м'ясо потім продавали. Той, хто їв м'ясо, ставав причетним до жертви, яка приносилася. Тому деякі перші християни взагалі боялися їсти м'ясо, коли не знали його походження:
1 Кор, 8 писав:
1 Що ж до ідоложертовного м'яса, то всім нам відомо, бо маємо знання; знання ж роздимає, а любов будує. 2 Коли хтось думає собі, що він щось знає, той ще не знає, як треба знати. 3 Якже хтось любить Бога, той спізнаний ним. 4 Отже, відносно споживання ідоложертовного м'яса, ми знаємо, що ідол є ніщо у світі, і що немає іншого Бога, крім одного. 5 Бо хоч і є так звані боги, чи то на небі, чи на землі, - їх бо і справді є чимало, отих богів, та чимало тих панів, - 6 для нас, однак, є лиш один Бог, Отець, від якого все і для якого - ми; і один Господь Ісус Христос, через якого - усе, і ми через нього. 7 Та не всі мають це знання. Деякі з-за привички до ідолів аж по сьогодні споживають м'ясо як ідольську жертву, а сумління їхнє, бувши слабке, скверниться. 8 Адже страва не зближує нас до Бога: коли не їмо, не втрачаємо нічого, ані коли їмо, не набуваємо нічого. 9 Але глядіть, щоб оця ваша свобода не стала причиною падіння для слабких. 10 Бо коли хтось побачить тебе, що маєш знання, як ти у капищі сів за стіл, то чи ж його сумління, бувши слабке, не буде заохочене їсти ідольські жертви? 11 Таким то чином твоє знання погубить немічного брата, за якого Христос помер. 12 Грішивши так проти братів і ранивши їх слабовите сумління, ви грішите проти Христа. 13 Тому, якщо страва призводить брата мого до гріха, повік не буду їсти м'яса, щоб не спокушувати мого брата.


1 Рим: 14, 2-3 писав:Один вірить, що можна все їсти, а слабкий (у вірі) їсть городину. 3 Хто їсть, хай тим, що не їсть, не гордує; а хто не їсть, хай того, що їсть, не судить, бо Бог його прийняв.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 21:34

так, звичайно, осуду не повинно бути. Це однозначно.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Вегетаріанство

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2011, 21:44

Володимир85 писав:Апостол Павло у посланні до Римлян 14:21: Краще не їсти м’яса, не пити вина i не чинити нiчого такого, вiд чого брат твiй спотикається, або спокушається, або знемагає.

Як бачимо, не вживати мяса і не пити алкоголю краще, ніж це робити.

:) Ну як на мене,то треба прочитати все послання 14.1-23,і тоді буде все ясно.Тут навіть балакати і цитувати не потрібно..
..........................
22. Ту віру, що ти маєш, тримай її про себе перед Богом. Щасливий той, хто не має викидів сумління в тому, що задумує робити.

То ви сумніваєтесь,чи іншим сумніви приносите??
А можливо:20. Не руйнуй ради їжі Божого діла. Все чисте, та лихо чоловікові, що їсть, учиняючи спокусу.
Будласка,не сприймайте це як "випад". :) .
Я розумію,що хочите як краще.Але чи вийде так,коли посієте в когось сумніви,а у того когось,не хватить сили,вчинити по вашому.От і буде їсти,з "викідами сумління",і в підсумку,це буде на більшу шкоду,ніж до того.
Такі рішення приймаються серйозно і головне свідомо(як на мене),а ще головніше,коли щось про це знаєш.
Що думаєте???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 21:49

тому я і писав декільками постами вище, що потрібно то питання для себе дослідити з авторитетних джерел. І інформації на цю тему достатньо. Головне – любити і творити добро. Справа в тому, що, як на мене, відмова від мяса дозволить більшою мірою розвинути хороші якості характеру.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Вегетаріанство

Повідомлення andrey s. » 13 липня 2011, 23:03

Володимир85 писав:. Справа в тому, що, як на мене, відмова від мяса дозволить більшою мірою розвинути хороші якості характеру.

Ну,це трохи надто сказано(як на мене)
Те про що Ви кажите,стосується дуже багатьох речей,тобто ці якості може розвити не тільки відмова від мяса.
Я погоджусь з Вашим дописом,тільки при умові,що людина ду-у -же любить мясо,(якщо воно навіть їй не шкодить),і коли вона відмовиться,то це справді її змінить.
Але в яку сторону(тобто в +,чи -),то це залежить від неї(людини).
Тобто,я не бачу користі для людини,яка справді не їсть мясо,але при першій нагоді,сидячи за столом з мясоїдними :) ,таким чином себе виділяє.Навіть тоді,коли мяса за столом нема :) (це реальний приклад,який живе по сосідству :roll:,і якщо чесно,то він був добрішим коли їв мясо ).
Тобто,відмовити собі в чомусь,це ще треба вміти.Бо якщо це робити не розважливо,з розрахунком на свою "крутість",то можливий не зовсім очікуваний результат.
На заключення;Повірте,я за здорове харчування,і тут не тільки в мясі справа,особливо в зараз в містах..Ми є то,що їмо. :)
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Вегетаріанство

Повідомлення Володимир85 » 14 липня 2011, 06:31

Якщо відмовившись від мяса зростає гордість за себе і виникає осуд тих, хто їсть – це неправильно, від цього характер в кращу сторону не міняється.
Відмовившись від мяса цього слід уникати. Треба глибоко для себе зрозуміти, з яких мотивів відбудеться відмова.
Наприклад, я, відмовився від нього не примушуванням самого себе, просто в певний час прийшло розуміння що це не потрібно. Я досліджував це питання серйозно. Всі сприйняли це спочатку з подивом, а потім, сидячи за столом я їв одне, а вони інше, і було все нормально, про це навіть не говорили. Якщо приходив в гості, навіть (хороші вони люди) готували мені окремо певні стави, за що безмежно вдячний, за їх розуміння і повагу.
Сидячи за столом не потрібно виділятись. Любов до ближніх завжди стоїть вище власних принципів. Слід вчитись всіма силами бачити в людині душу.
Відмовляючись від мяса потрібно знати, для чого це робимо.
1. Хтось відмовляється для свого тіла.
2. Хтось відмовляється для Бога, щоб не робити насилля, щоб бути милосерднішим. Якщо людина дійшла такого висновку, значить вона не хоче чинити насилля і словами, і вчинками, і думками.
Хто насправді розуміє питання насилля і ненасилля, той до відмови від мяса підходить в комплексі: якщо я не їм мяса, значить я не хочу насилля, а якщо я не хочу насилля, значить, я не повинен його робити не тільки по відношенню до тварин, а й тим більше до людей. Тоді відмова від мяса відбувається правильно.
Хтось йде шляхом меншого насилля. Відмовляється від маса, та їдять рибу. І це вже краще.
В будь-якому разі, відмовляючись від мяса і не змінюючи відношення до людей на краще, не працюючи над собою – це не те.
Якщо людина відмовляється від мяса і всіх звинувачує, злиться на них, гордиться собою, гнівається – це в корні неправильно.
Відмова – це шлях, який потрібно пройти і усвідомити серцем.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей