Останній мольфар

"єговісти", "мормони"...

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення o.Mykil » 19 липня 2011, 08:29

Georgij писав:А який вихід дає вищепоказаний сайт, я щось не зрозумів? де Бог?, де сповідь(вона ніби там є), а каяття? :cry:


Та ж той сайт християнський і є проти окультизму... Ви що не побачили там позповіді розкаяних магів чи тих, що відвідували окультистів? Раджу звернути увагу, що там пишуть священики.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: останній мольфар

Повідомлення Georgij » 19 липня 2011, 09:03

:oops: чесно, не мав час, читав бігло , до священників не дійщов :oops:
Тоді тільки Слава Богу!
Дякую
най праведник б`є мене і виправляє, а олія грішного нехай не намастить голови моєї
:)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2011, 09:21

Georgij писав:...
най праведник б`є мене і виправляє, а олія грішного нехай не намастить голови моєї
:)

мій товариш зазвичай каже, прощаючись: "да не спіткнеться нога Твоя о камінь!"; і вже здалека майже криком, помахуючи кулаком: "а на гада і василиска наступиш!!" :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: останній мольфар

Повідомлення Georgij » 19 липня 2011, 09:27

о.Олег писав:мій товариш зазвичай каже, прощаючись: "да не спіткнеться нога Твоя о камінь!"; і вже здалека майже криком, помахуючи кулаком: "а на гада і василиска наступиш!!" :)

:good: :good: :good:
Господь - світло моє і Спаситель мій; кого убоюся? Господь - оборонець життя мого; кого злякаюся? Коли наближалися злочинці до мене, щоб пожерти тіло моє, гнобителі мої й вороги мої, то знемоглися вони і впали.
Як озброїться полк проти мене, не убоїться серце моє; як повстане війна проти мене, у Ньому маю надію.(ПСАЛОМ 26)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення Злий Іван » 19 липня 2011, 11:49

o.Mykil писав:...
Він сам про себе немало раніше розповідав. Відомо, що біла магія тісно пов'язана з чорною і теж є від сатани... Покійний був напів'язичником і напівправославним. Також поклонявся Матері-природі
...

Отче, я чомусь не можу второпати, як це напів- напів-?
Коли б я Вам заявив, що я напів-свідок, напів-мусульманин (виключно для прикладу), що б Ви мені на таке відповіли?

Людина, яка вважає себе напів-язичником, я думаю, є дуже далеко від Бога.
А ще з такими можливостями...

P.S. Виділення мої.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення ShMariam » 19 липня 2011, 11:53

о.Олег писав:мій товариш зазвичай каже, прощаючись: "да не спіткнеться нога Твоя о камінь!"; і вже здалека майже криком, помахуючи кулаком: "а на гада і василиска наступиш!!" :)

Тааак, після таких слів до лісу ліпше не йти. :D І на некошений луг також.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2011, 12:14

Злий Іван писав:
o.Mykil писав:... Покійний був напів'язичником і напівправославним.

Отче, я чомусь не можу второпати, як це напів- напів-?..

отець стисло констатує факт мішанини цього всього в одній особі, але звичайно, що "напів" християнином бути не мож і... сумне явище представляє собою життя цієї людини...
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення andrey s. » 19 липня 2011, 12:45

Гадюку боятися,в ліс не ходити??? А до лісу треба,там багато потрібного нам...
І я взагалі розумію,про що тут пишем.Але тема про людину,якої вже нема.Хай собі спочиває,Бог йому суддя.
А все ця інфа,має якесь призначення,але думаю в цій темі вона зайва.(як на мене)
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 19 липня 2011, 15:21

http://firtka.if.ua/?action=show&id=8611

Правоохоронні органи з’ясовують наскільки психічнохворий вбивця карпатського мольфара Михайла Нечая, щоб встановити йому міру покарання.
«Ми зараз цю інформацію перевіряємо, бо є таке прізвище, є його місце народження, є й данні, де він зараз зареєстрований у Львові. Ми ретельно перевіряємо всі дані, які він надав, зокрема, що він інвалід другої групи з діагнозом шизофренія», - повідомив «Малакаві» керівник відділу зв’язків з громадськістю УМВС України в Івано-Франківській області Василь Гультайчук.
За попередніми даними, це вже не перший злочин вбивці, саме тому слідчі управлінням УМВС України в Івано-Франківській області порушили кримінальну справу за ч. 2 п. 13 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство), відповідно до якої злочинець може провести за гратами від 10 до 15 років або ж залишитися у тюрмі до кінця своїх днів.



Натомість чаклуни стверджують, що вбивство Нечая не минеться просто так для України, може пройти серія катаклізмів та природних негараздів.
Також чаклуни говорять про те, що місце вбитого мольфара посяде новий молодий і дуже сильний чаклун.

:o :shock:

За день до похорону попрощатися з мольфаром приїжджав екс-президент Віктор Ющенко. Як пише видання, він не раз бував у цілителя, той подарував йому перстень. Екс-президент був сам. Привіз вінок від свого імені, помолився біля труни, висловив співчуття вдові та синові Михайла Нечая. http://zik.ua/ua/news/2011/07/19/299430



І чому ми подім дивуємось? Маємо, те, що маємо. А ще в куполи церкви УПЦ МП( як воно на Волині) - блискавки б"ють...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення andrey s. » 19 липня 2011, 15:29

прочанка писав:............

Ну і що з того.Хай собі голову смальцем мастять.... :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 19 липня 2011, 15:44

не все так просто: це наша, Богом дана,земля. Ми тут живемо і діти будуть. Мене геть не все одно, що воно таке у нас робиться.Вальпургієва ніч. Зло вийшло на світ і навіть не ховає свою личину
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення andrey s. » 19 липня 2011, 16:10

прочанка писав:не все так просто: це наша, Богом дана,земля. Ми тут живемо і діти будуть. Мене геть не все одно, що воно таке у нас робиться.Вальпургієва ніч. Зло вийшло на світ і навіть не ховає свою личину

Та ну,я Вам раджу не шукати собі гудза :) ,зло вже да-а-а-вно вийшло на світ,і що з того.
А в контексті Вами поданого,що Ви вдієте.???Хіба Вам поможе те,що берети собі це в голову.Що це дасть Вам,а головне іншим???(чи все правильно розумієте,з того що Вам хтось подав??? Чаклуни,ля-ля ля.Та хто вони,щоб про них скільки балакати.Цими дописами,їх тільки роблять сильнішими,додають їм якоїсь значимості.(особливо коли їх починають боятися.Бога треба боятися,а їх (хто себе всякими кольорами велечає,і назвами,потрібно просто обходити стороною.і крапка)
Що підняти народні маси,і ополчити їх проти уособлення зла.Якщо потрібно,то я піду на лісокомбінат,замовлю 1000 осинових колів :) .(це звісно жарт,але тут нема ніц смішного)
Але є одне но...кого колоти ними.Зло в людях,а вони творіння Боже...
Хочите боротись зі злом??? Можу підсказати як,але чи здюжите???.(просто моліться,щоб зло не оселялось в люцких душах.Кожин день,як робота.От це реальна бородьба.)Доречі,для довідки.У мене такого молитовного наміру нема,слабкий я для цього.Нажаль...
А кіл Ющенку в "за....." не завадить,може рішучіший стане...(я голосував за нього,і не жалію.Саме тому,так пишу,про кіл в за...)
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: останній мольфар

Повідомлення Georgij » 19 липня 2011, 17:31

прочанка писав:не все так просто: це наша, Богом дана,земля. Ми тут живемо і діти будуть. Мене геть не все одно, що воно таке у нас робиться.Вальпургієва ніч. Зло вийшло на світ і навіть не ховає свою личину


Не бійтеся :) ,
11 Неправедний хай ще неправду чинить, і скверний нехай ще скверниться, і праведний ще творить правду, і святий ще освячується.
12 От, приходжу скоро, і відплата моя при мені, щоб віддати кожному, яка робота його.
13 Я - Альфа і Омега, початок і кінець, перший і останній.
(Од. 22;)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 19 липня 2011, 20:47

Не йдеться про страх. На цьому світі варто боятись прогнівити Бога. Йдеться про ту нечисть, яку магнітом тягне до України. Зверніть увагу, скільки останнім часом з явилось нових сект, який розколи чинять в УГКЦ чи руками Москви, чи інших зацікавлених осіб.
Йдучи з роботи, знову перестріла свідків - дві старенькі бабусі, по тій спеці...трусять книжечками, про антихриста розказують...
Хіба це не страшно? А оті у Солонці служби із загляданням у чашу? Що воно таке: ковпаківці, догналівці...монашки. Люди губляться в тому хаосі. Не всі такі сильні у вірі, мають сумніви у діяннях тих чи інших слуг Божих і часто не безпідставно, а в результаті - стають жертвами тих чи інших пройдисвітів. То хату святять, то пожертви збирають...
Скажете, самі собі винні. Може й так. Але як легко здурити людину, яка сама того не робить. Хто її захистить?

Чому люди кидаються до екстрасенсів чи ворожок по лікування? Бо наша корумпована медицина більше згубить ніж допоможе. Тому й хапаються за ниточку... Люди у хвилину відчаю можуть і помилитись.

Колись одна мудра лікарка, коли я в тяжких сумнівах шукала її поради і допомоги, відрізала - надія на Бога. Я їй заплатила за послуги, подякувала і сказала, що ЦЕ знаю без неї. Кілька місяців поспіль вона знову мене дивилась на УЗД. Я сказала, що все в мене нормально, незважаючи на її "прогнози", бо Бог мені допоміг. ТОді вона мені вже нічого не сказала...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: останній мольфар

Повідомлення Georgij » 19 липня 2011, 23:10

прочанка писав:Хіба це не страшно? А оті у Солонці служби із загляданням у чашу? Що воно таке: ковпаківці, догналівці...монашки. Люди губляться в тому хаосі. Не всі такі сильні у вірі, мають сумніви у діяннях тих чи інших слуг Божих і часто не безпідставно, а в результаті - стають жертвами тих чи інших пройдисвітів. То хату святять, то пожертви збирають...
Скажете, самі собі винні. Може й так. Але як легко здурити людину, яка сама того не робить. Хто її захистить?


Я якось розпитувався стосовно Солонки, особливо чаші, більшість отців схиляється до думки, що то можливість привернути увагу людей чимось "особливим".
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення o.Mykil » 20 липня 2011, 03:06

Georgij писав:
Я якось розпитувався стосовно Солонки, особливо чаші, більшість отців схиляється до думки, що то можливість привернути увагу людей чимось "особливим".


Заглядання в чашу для "підзарядки" - елемент білої магії, марновірство, що далеке від християнської науки.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: останній мольфар

Повідомлення o.Mykil » 20 липня 2011, 03:22

Ще довідуємося цікаве та насторожуюче про вбитого гуцульського мага:

Михайло Нечай вважав грубою помилкою називати язичників... антихристами, бо вони нібито стоять ближче до природи та Бога (Сонця), ніж самі християни...

Антихрист- це кожен, що воює проти Христа, таких було і є багато і теж той, хто замість Христа Ісуса хоче бути. Язичники назагал виступають проти Спасителя людського роду.

За свої 82 роки ворожбит пережив аж два випадки клінічної смерті. Після того почав читати людські думки на відстані. Це, отже, дар телепатії, який часто проявляється в під впливом окультизму.

Актуальний оцей його вислів: "Ні одного росіянина не має, щоб він свою мову забув, а українців багато, що свою мову забули...".

На запитання, що чекає людство в майбутньому, М. Нечай сказав раз ось таку єресь з погляду християнства:

"Прийде такий час, що буде в людині сама оболонка зовнішня, а всі внутрішні органи, будуть штучними і настільки сильними, що не будуть зношуватися і тоді людина стане безсмертною. То буде апогеєм науки і цивілізації. Відкриються секрети, які були закриті Богом ще з часів Атлантиди. Буде винайдений філософський камінь, що з будь якого металолому чисте золото буде вироблять і таким дешевим способом, що золоті кільця ніхто не буде носить. Коли ми станемо безсмертними, ми станемо богами, такими як наш Господь є. А менше нас будуть послушники так як ми до Бога. Так має статися, тому що такий закон Божий і так спрацьовують природні механізми"
.

http://www.hurtom.com/culture/3576-rozm ... echam.html

А ось так тепер його поминають в Інтернеті по різних сайтах язичники:

"Нехай у Сварзі пречистій прибуде душа його і хай у щасті єднається із Богами Рідними. Світлая йому пам'ять! Най буде так!"

Робіть знову висновки! :shock:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 08:20

o.Mykil писав: ...А ось так тепер його поминають в Інтернеті по різних сайтах язичники...

давно спілкуюсь з різного роду язичниками - вони так (що там Шевченка/Франка) і о.Маркіяна Шашкевича поминають :)
Думаю - це (з оспівуванням "характерництва" тощо) така собі боротьба за громадську думку, міфологізація значних для історії України/світу осіб, мовляв: "ми постійно були і все хороше - від нас" :( Щось на зразок того, що мормони роблять: "перехрещення мертвих"...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення Злий Іван » 20 липня 2011, 09:12

Чому ми так жваво тут тему смакуємо?...

Можливо, нам варта назвати речі своїми іменами, наприклад, так:

мольфар = відьмак
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 10:24

Злий Іван писав:Чому ми так жваво тут тему смакуємо?...

Можливо, нам варта назвати речі своїми іменами, наприклад, так:

мольфар = відьмак

точно - і розкрутку словесами типу "останній" можна не брати до уваги: відьмаків/мольфарів/характерників... (як не шкода, але стараннями язичників характерництво тепер виступає саме в цьому синонімічному ряді) нажаль ще достатньо...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 10:28

от характерники... Ними були православні козаки, які за віру вмирали, проти поляків, бусурманів воювали. Як воно все має до купи зліпитись?
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 10:35

прочанка писав:от характерники... Ними були православні козаки, які за віру вмирали, проти поляків, бусурманів воювали. Як воно все має до купи зліпитись?

та ніяк. Як і Леся Українка зліплюється язичниками з язичництвом, як Великий Тарас, як Франко... Ніяк. Вправні витривалі вояки козаки-характерники наділяються посмертно з легкої руки нинішніх язичників надприродніми властивостями (і це, доречі, не їх винахід - великі воїни минулого/сучасності в міфах світу набувають подібних казкових ознак), а падка на сенсації публіка це оспівує...

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 10:56

Распутін теж мав надприродні сили, коли читала як його вбивали, волосся дибки ставало. І хоч півРосії на чолі з мучинецькою царською родиною на нього молилось, він явно мав у собі нечистого. Хоч не виключено, що в Росії його колись не канонізують.

А от наш Байда Вишневецький. Ще сучасники оспівували його силу і витривалість, мученичу смерть. Запорізька Січ - його заслуга, фінансування, авторитете... І його мають за першого характерника.
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 11:03

не мучить не проста людська цікавість, ці речі - елементи нашої історії, побуту, культури, віри врешті решт. Це дуже важливо зрозуміти, щоб НЕ НАШКОДИТИ, не привити неправильні орієнтири.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 11:11

прочанка писав:Распутін теж мав надприродні сили, коли читала як його вбивали, волосся дибки ставало. І хоч півРосії на чолі з мучинецькою царською родиною на нього молилось, він явно мав у собі нечистого. Хоч не виключено, що в Росії його колись не канонізують.

А от наш Байда Вишневецький. Ще сучасники оспівували його силу і витривалість, мученичу смерть. Запорізька Січ - його заслуга, фінансування, авторитете... І його мають за першого характерника.

Распутін... це окрема тема - в роблені з нього "чорта" багато політики, адже мав величезний вплив на царственних осіб і заважав різним силам, що в тому часі претендували владарювати над Росією, але не могли... А характерництво... нормальна природня річ. Навіть природнім вважаю те, що воно перетворюється на щось на зразок "потеріади", міфологізуються особи... Відьмака, що ну ніяким боком до козацтва не належить, записали в характерники чому? Думаю, у відповідь на: "покажіть нині те, що описуєте як характерництво" - підійшло язичникам по сюжету, домалювали трохи, підтягнули де їм треба...
отаке
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 11:24

моя дитина ходить на бойовий гопак, де відповідна - релігійна і патріотична підготовка. Курс історії теж. Мені цікава ця тема, літератури зараз купа, а що можна брати до озброєння?. Якщо ця тема тут не вписується, то відкрийте, будь ласка, нову гілку. Думаю, ця тема зацікавить багатьох і інформація має бути достовірна, наскільки можливо, а не сучасний дизайн.

от знайшла - Характерник - форум української духовної традиціїсамовдосконалення, пошуки істини, гартування, осягнення світу, магія, міфологія, характерництво, мольфарство, просвітлення, езотерика, українська духовність

і по тому мудрий, як бачете, все змішується в один казан :shock:
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 11:42

а ось розповідь про Івана СІрка. http://slavs.org.ua/kharakternik-van-srko
Що воно таке виходить - горох з капустою :no:

З одного боку:"Історики та письменники другої половини ХVII століття відзначали військові доблесті Сірка, причому це робили й ті, які вороже ставилися до визвольної боротьби українського народу. Це стосується насамперед польського хроніста Веспіяна Коховського, який писав: „Страшний він був в орді, бо був досвідчений у військових справах і відважний кавалер... гожий чоловік, вояцької натури і не боявся ані сльоти, ані морозу, ані сонячної спеки. Він був чуйний, обережний, терпляче зносив голод, був рішучий у воєнних небезпеках. Влітку він перебував на порогах, а взимку - на українському пограниччі. Він не любив марнувати час або упадати коло жіноцтва, бо раз у раз бився з татарами...”

а з іншого:"Саме тут варто звернутися до феномена „характерництва”. Майже всі козацькі гетьмани, кошові отамани і знамениті полковники були „характерниками” (серед них – Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Самійло Кішка, Северин Наливайко, Петро Сагайдачний, Максим Кривоніс, Дмитро Нечай і найбільший характерник із них – Іван Сірко). Це козаки, які володіли магією, – могли бачити майбутнє, події, що відбувалися за сотні кілометрів в інших краях, впливали на свідомість людей, лікували смертельні рани (навіть ставили на ноги мертвих!), знаходили скарби, виходили сухими з води („на Дніпрі войлок прокладуть і йдуть”). Офіційна церква звинувачувала „характерників” у чаклунстві.

Сучасник так писав про кошового: „Іван Сірко – превеликий колдун. Недарма його турки називали шайтаном”. Для воїнів ісламу, потурчених він і справді був лихим воїном..."
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 12:25

о.Олег писав:. Навіть природнім вважаю те, що воно перетворюється на щось на зразок "потеріади", міфологізуються особи... Відьмака, що ну ніяким боком до козацтва не належить, записали в характерники чому? Думаю, у відповідь на: "покажіть нині те, що описуєте як характерництво" - підійшло язичникам по сюжету, домалювали трохи, підтягнули де їм треба...
отаке
З повагою, о.Олег

одна справа - вигадані книжкові герої, про яких, прочитавши, можна забути. Комусь сподобалось, хтось засудив. А от як бути з реальними людьми, національними героями? На яких тримається наша історія, які служать нам прикладом, яким ми врешті завдячуємо тим, що Україна є ще на карті світі. Тут мають бути факти І це важливо. Інакше вийде, що нашу державу будували реальні( не вигадані казкові) чаклуни і ми - не християни, а нащадки язичників і магів, тому й прокляті... От в чому проблема.

Може ми не порозумілись у підходах, тому й прошу пояснень.
Дякую :Rose:
Не бійтеся!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення прочанка » 20 липня 2011, 12:29

Особливий характер
http://h.ua/story/159262/

Характерники – найзагадковіші постаті минулого і сучасності, унікальне явище української історії, безкомпромісний взірець гармонійного поєднання Знання та Сили в звичайному людському тілі, приклад потужного прагнення до Свободи та надзвичайного сприйняття оточуючого світу .

(Пан Каліндрук. Можу сказати, що це розумна, віруюча людина. І Справжній патріот України)
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: останній мольфар

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 14:26

не знаю, в чому не порозумілися, але йдеться мені грішному про реальних осіб, які робили реальні подвиги, відзначились духовним життям, вірою, хоробрістю, силою, розумом ... Це чи в Англії, чи в скандінавів, чи в ефіопів чи в українців, чи в поляків та росіян... Всюди є такі важливі для народу особи. І в народній творчості вони, іхні дії, подвиги, думи... обростають легендарними подробицями, що, врешті, міфологізує людину, привласнюючи тому чи іншому здатність махнути мечем - "улица", махнути в інший бік - "переулочєк" :) (це ж, якщо не помиляюсь, про святого Іллю Муромця, мощі якого спочивають в Київській Лаврі?), наділяють таким голосом, від якого ворог "тікає", вмінням літати/ходити по воді/не згоряти.., дають у володіння якусь особливу зброю чи коня чи дружбу з духами чи... Про це я - треба відділяти правду від вигадки: саме вигадка "годує" язичництво, саме шукаючи щось подібне на вигаданих ними/привласнених своїх представників, язичники вишукують "мольфарів", ставлячи в покійного з нашої теми знак = з козаками-"характерниками"...
Не знаю, що тут можу ще сказати, пані Прочанко...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Спільноти, що пов'язують себе з Християнством”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей