Сленг, жаргон... щоб зрозуміли

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 23 березня 2011, 14:27

може не зовсім в тему(тоді прошу перенести модераторівв більш доцільну гілочку), але про мову...

Чому влада взялася за Інститут українознавства
http://culture.unian.net/ukr/detail/191078
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 23 березня 2011, 15:01

прочанка писав:може не зовсім в тему(тоді прошу перенести модераторівв більш доцільну гілочку), але про мову...

Чому влада взялася за Інститут українознавства
http://culture.unian.net/ukr/detail/191078

Що тут скажеш,щоб вбити народ достатньо вбити мову і духовність(обряд в нашому випадку).Але думаю у них нічого не вдасться,бо є люди які це розуміють,мову завжди утискали,але вона збереглась.І так буде дальше,коли ми кожен індевідуально будем її берегти.
Просто вони стали хитріші.Перемогти неможуть,пробоють купити.Надіюсь що поки їм це невдалось. :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 02 серпня 2011, 23:11

Прикинь, чуєш, карочє пішки пиляли три суткі на прощу, там така тусовка була, толпа така офігенна була, то фінал , вопше не дрихнули, були тіпа чування, і ми карочє чували, але під ранок обламались і відключилися, але там проповідь була-бомба, якийсь монах, так розпедалив заповіді, я прикинь так раньше і не доганяла, а тут -капєц, атвєчаю ми з дєвками приторчали......

Ви ніколи таке не чули? Ми недалеко від такої мови прочан, їм просто ще треба підрости....... :( і тоді буде.... :(
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 03 серпня 2011, 00:07

Georgij писав:
Прикинь, чуєш, карочє пішки пиляли три суткі на прощу, там така тусовка була, толпа така офігенна була, то фінал , вопше не дрихнули, були тіпа чування, і ми карочє чували, але під ранок обламались і відключилися, але там проповідь була-бомба, якийсь монах, так розпедалив заповіді, я прикинь так раньше і не доганяла, а тут -капєц, атвєчаю ми з дєвками приторчали......

Ви ніколи таке не чули? Ми недалеко від такої мови прочан, їм просто ще треба підрости....... :( і тоді буде.... :(

Та що тут сказати,особисто я,девчому,нічим не кращий.Але розумію і відчуваю потребу цього позбуватись...і напевне не я один...Це молоді люди, вони ростуть,і знаю,що більшість з них це також зрозуміють...
А як сказав один отець про дівчину,яка прийшла на Літургю(утрінню),і забула піти переодітись, після тусні в нічному клубі :) ,добре що так прийшла... :) ,бо раніше не бачив її тут...(вона жила на його парафії)
Я звісно не знаю,як там і що,,в майбутньому...АЛЕ,,,БОГ робить чудеса,робить для нас,які того не вартують..І погодьтесь,якщо до Бога не приходити,в місця,де особливим чином відчувається Його присутність,то це набагато гірше....І хто зна,можливо ті дітлахи,які розмовляють так дивно для багатьох,в середині набагато чистіші,ніж деякі літературно-культурні люди...Я навіть впевненний,що це не є показник чистоти душевної..Це просто молодість і відсутність знаннь.Їх що,хтось вчив Стаху Божого???
А любі слова в проповідях,науках,розважаннях,які почуті такою молоддю на відпустах,чуваннях,прощах,дають свої плоди.А особливо,коли проповідник випромінює ту Божу Любов,і робить це в спокійний лагідній манері.Розумієте,на мою думку,коли ці умови дотримані,то це обовязково дасть плоди,добрі плоди.І що саме незбагненне для мене,то це те,що не важливо чи хотять цього слухачі,чи НЕ ХОТЯТЬ..І чи вони пішли на прощу духовно збагатитись,чи просто потусувати з кльовими пациками і девками...Такі слова дадуть той плід Богу,просто це питання часу(в кого раніше,а в кого пізніше).
Добре,що так ходять,було би тільки кому ЛЮБИТИ ЇХ...і з ЛЮБОВЮ НАВЧАТИ того СТРАХУ БЖОГО....щоб відчули ЛЮБОВ БОЖУ...а Бог доречі Любить всіх...але ми далекі від цього....НАЖАЛЬ,,,
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 00:24

andrey s. писав:.АЛЕ,,,БОГ робить чудеса,робить для нас,які того не вартують..І погодьтесь,якщо до Бога не приходити,в місця,де особливим чином відчувається Його присутність,то це набагато гірше....І хто зна,можливо ті дітлахи,які розмовляють так дивно для багатьох,в середині набагато чистіші,ніж деякі літературно-культурні люди...Я навіть впевненний,що це не є показник чистоти душевної..Це просто молодість і відсутність знаннь.Їх що,хтось вчив Стаху Божого???
А любі слова в проповідях,науках,розважаннях,які почуті такою молоддю на відпустах,чуваннях,прощах,дають свої плоди.А особливо,коли проповідник випромінює ту Божу Любов,і робить це в спокійний лагідній манері.Розумієте,на мою думку,коли ці умови дотримані,то це обовязково дасть плоди,добрі плоди.І що саме незбагненне для мене,то це те,що не важливо чи хотять цього слухачі,чи НЕ ХОТЯТЬ..І чи вони пішли на прощу духовно збагатитись,чи просто потусувати з кльовими пациками і девками...Такі слова дадуть той плід Богу,просто це питання часу(в кого раніше,а в кого пізніше).
Добре,що так ходять,було би тільки кому ЛЮБИТИ ЇХ...і з ЛЮБОВЮ НАВЧАТИ того СТРАХУ БЖОГО....щоб відчули ЛЮБОВ БОЖУ...а Бог доречі Любить всіх...але ми далекі від цього....НАЖАЛЬ,,,
Дякую..

Андрій, я повністю згоден :)
Сам говорив майже так :oops: А от те, що Слово Боже "лікує" - це факт! Дай Бог, щоб ходили, а ще краще щоб ходили до Бога,який справді любить, особливо як приходять :) , як порожні посудини, і Він наповнить, наповнить так, що навіть якщо якийсь децил того сленгу і лишиться, то це буде самий місіонерський децил чистого сленгу(не плутати з "базаром" :) ) Бо й справді, шкода , що мова гине?7 =@ чи рухається??? Як казав один старець:- добрий бачить добре :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 03 серпня 2011, 00:50

Дякую тобі мій інтернет провайдер... :)
Востаннє редагувалось 03 серпня 2011, 00:53 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 03 серпня 2011, 00:51

Georgij писав:Андрій, я повністю згоден :)
Сам говорив майже так :oops: А от те, що Слово Боже "лікує" - це факт! Дай Бог, щоб ходили, а ще краще щоб ходили до Бога,який справді любить, особливо як приходять :) , як порожні посудини, і Він наповнить, наповнить так, що навіть якщо якийсь децил того сленгу і лишиться, то це буде самий місіонерський децил чистого сленгу(не плутати з "базаром" :) ) Бо й справді, шкода , що мова гине?7 =@ чи рухається??? Як казав один старець:- добрий бачить добре :)

Я думаю,що не в мові справа.Духовність Українська,ось що перше потрібно.І я зараз не про патріотизм балакаю....нас знищити не змогли,тому змінюють.Це так невинно виглядає,ба навіть на добро...Але кому???
Але є втішні новини.. :) я справді помічаю,що молодь все більше балакає про Бога.У різних формах,можливо якись Праведник би послухав і посміявся з того,але хай собі сміється,тільки так,щоб діти цього не бачили...
Раніше їм було соровно про це балакати,бо це було як виявом слабкості,а зараз не встидаються,і цікавляться,просто свою цікавість у різних формах виявляють..
І не виявляють в спілкуванні тої захистної реакції,відторження..стінки...вони часто прагнуть,але часто ми є німими і глухими...чи просто немаєм часу..(я за себе)
Спробуйте,коли розмова непримусово перейде в тему Вічного,і юна особа почне трішки комплексувати(закриватись).Ви скжіть,що НЕ Можна Бога встидатись,бо Бог може вас повстидатись,коли ми будемо Його потребувати....Просто спробуйте і побачите.

А на рахунок слів...то справді,можливо у слово вкладати якісь емоції(любов,гнів,ненависть,турботу)...але деякі слова несуть вже,те, що в них закладено :evil: ,і тому при цікавості людини до Бога,вони поступово зникають...Бо навіщо з ними боротись,їх просто потрібно викидати,як непотреб.(але,за один день це не відбувається,,,хоч часто і хотчиться :) )
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 09:39

:( а я ще вбачаю проблему в тому, що молодь масово перестала читати літературу. Бо якщо хтось і читає Любка Дереша, то, вибачте, від цього мова не збагатиться. Класика: українська й зарубіжна, а ще твори хороших сучасних авторів. Для зв язку слів використовують новомодні словечка, а словесний запас - просто плаче. А ще дань моді... От вам і проблемка. Якщо воно вікове, то перейде,3 але коли – стан душі – то варто починати з батьків...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 03 серпня 2011, 09:44

прочанка писав::( а я ще вбачаю проблему в тому, що молодь масово перестала читати літературу. Бо якщо хтось і читає Любка Дереша, то, вибачте, від цього мова не збагатиться. Класика: українська й зарубіжна, а ще твори хороших сучасних авторів. Для зв язку слів використовують новомодні словечка, а словесний запас - просто плаче. А ще дань моді... От вам і проблемка. Якщо воно вікове, то перейде,3 але коли – стан душі – то варто починати з батьків...

нмсд як не читатимуть якісної літератури - не пройде :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 10:03

бодай би шкільну програму по критиці :( та підручники географії, історії... Навіть діти, які втупають у виші часто дуже й дуже обмежені :( .Тобто тести не відображать реальних знань і загального розвитку людини. Є такі, що дійсно розумні, хочуть вчитись, багато знають,але частіше - щасливий випадок чи комерційна основа.
Але це не вина дітей, винні батьки, які й самі обмежені , й дітям не приділяють належної уваги...
Тепер читати - немодно, нема часу, бажання. А дивитись всіляку дурно по телебаченню чи "зависати" в неті, будь ласка - очей не шкода... А потім дивуємось, звідки Проффесори беруться
Не бійтеся!

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Володимир85 » 03 серпня 2011, 10:42

прочанка писав:Але це не вина дітей, винні батьки, які й самі обмежені , й дітям не приділяють належної уваги...
Тепер читати - немодно, нема часу, бажання. А дивитись всіляку дурно по телебаченню чи "зависати" в неті, будь ласка - очей не шкода... А потім дивуємось, звідки Проффесори беруться


дивився вчора фільм... раджу всім подивитись, на українській мові не знайшов, на жаль. На ex.ua він є і на загрузку і в онлайні.

Прочисть Мозги! (Свободный Райнер - твой телевизор лжёт) / Free Rainer - Dein Fernseher Lugt (2007)

Страна: Австрия, Германия (2007)
Жанр: Драма, Cатира
Продолжительность: 2:04:02
Перевод: Профессиональный (многоголосый, закадровый)

Режиссер: Ханс Вайнгартнер
В ролях: Мориц Блайбтрой, Эльза Шульц Гамбард, Милан Пешель, Симоне Хансельманн, Грегор Блоэб, Франциска Кнуппе, Урс Конради, Том Ян, Роберт Виктор Миних, Ральф Кникер, Иршад Панджатан, Кнут Бергер, Йозеф Хейнерт, Ханс Вайнгартнер

Описание: Райнер - создатель низкопробных телешоу и каналов новостей, которые за счет своей аморальности и «горячих» моментов набирают высокие рейтинги. Однако после того, как он едва не погибает в автокатастрофе, он переосмысливает жизнь. Вместе с коллегами-единомышленниками Райнер затевает своеобразное частное расследование истинных механизмов роста популярности наиболее пошлых телепрограмм и становится мишенью для тех, кто получает миллионные прибыли…
Жесткая сатира на современное телевидение, принципы формирования телерейтингов и их эксплуатацию телебоссами.
Это фильм НЕ ДЛЯ "поколения ТНТ", это фильм О нем...

Из интервью режиссера фильма:
Ханс Вайнгартнер: Я надеюсь, что люди, посмотрев этот фильм, выкинут телевизор из окна и почитают книжку, и тогда я буду счастлив. Если сто человек так сделают, моя цель достигнута.
Epoch Times: А какие книжки вы порекомендуете им почитать?
Ханс Вайнгартнер: Федора Достоевского, Чингиза Айтматова, Льва Толстого, Гюнтера Грасса, Гете, Шиллера
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 11:10

прочанка писав::( а я ще вбачаю проблему в тому, що молодь масово перестала читати літературу. Бо якщо хтось і читає Любка Дереша, то, вибачте, від цього мова не збагатиться. Класика: українська й зарубіжна, а ще твори хороших сучасних авторів. Для зв язку слів використовують новомодні словечка, а словесний запас - просто плаче. А ще дань моді... От вам і проблемка. Якщо воно вікове, то перейде,3 але коли – стан душі – то варто починати з батьків...

Діти + книжка- "В червону книжку" :( , якщо читають класику, то одиниці..... Телевізор диктує, вчить, задає "моди". Хотів би послухати нашу мову років через 30 :) , як Бог дасть :) . Як характеризувався один тві Селінджера і х-р самого автора:- "Тоска по неподдельности" :( .
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 11:19

з нашою мовою взагалі окрема історія - мішані шлюби( при розумною підході діти знають 2 мови), але частіше... неукраїнську, масові виїзди закордон, де діти рідну мову чують вдома... Але я вірю, що поки на землі буде навіть один українець -мова житиме Ми це маємо пам"ятати і дітей вчити. Бог чує молитву тою мовою, яку дав людині при народженні. Маємо то пам ятати. Літературну мову, а не жаргон.
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 11:27

Якщо приміром залишилася мова Андруховича- жодних проблем. Але мову копирсали ще з 20х років, коли прийшли москалики, а про встидання говорити молороською, так то ще давніше.... Дивіться скільки джерел для сленгу,жаргону.... Одна дяка друкованому слову, я вже ппро молитовники мовчу :)
Святе- наш оберіг

Я завжди поправляю свою дитину, і не втомлююся цього робити, аж гляди, вже і вона поправляє діток у дворі :) Масштабніше б :roll:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 11:41

звичайно, мова зазнає постійної зміни, бо йде в ногу часом. Я велика прихильниця місцевих говірок, діалекту, який притаманний тій чи іншій місцевості. Це надає особливих відтінків, підкркслює красу й неординарність. Ви тільки прослідкуйте, скільки синонімів можна підібрати до кожного слова. Хіба таке є в англійській, німецькій, французькій? Маємо шанувати своє, але не ЗАСМІЧУВАТИ! Вчити дітей з народження, щоб потім не перевчати... Якщо є кому то робити...
Подруга заучує. Колишні учні приводять вже своїх дітей... Заяву написати не можуть...Це катастрофа!Була свідком,як водій маршрутки "пояснював" колезі, що той порушив графік. 10хв. відбірної лайки і жодного цензурного слова... Це був такий шок, що навіть розходілось їхати... Зате напарник ВСЕ зрозумів і навіть не відсварювався. От вам і зрозуміла мова...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 11:50

Про матюк-окрема тема, доречі де вона?
Я теж люблю різнобарвність мови, як дару Божого, дивіться, які славні наші колядки: закарпатські, бойківські і т. д. :)
Завжди приходить на думку, що матюк- це не тільки вульгарно, це перш за все хула на Бога- мови ж дані Духом Святим. Памятаєте,Адам називав тварин в едемі, як бачив, так і називав, і це було добре :) , бо промовляв на подобу, по-образу, першовзірцю. А лихий :evil: , нівечить, оскверняє.... Як перший раз був при екзорцизмі, одержимий так волав матом, що іншої думки про матюк і не прийшло, як сквернення досконалого дару мови.... В жаргоні на мою думку теж є зло і добро...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 12:06

якщо сленг сприймається як гра, якийсь своєрідний код молоді чи дітей, які заради забави часто вигадують якусь власну мову( щоб ніхто не здогадався), це справа така... Переростеться, перейде. Але якщо це приростає на все життя.... Це смішно й недоречно. Коли старший дядько вживає "пацанячі" вислови... :D
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 12:29

прочанка писав:якщо сленг сприймається як гра, якийсь своєрідний код молоді чи дітей, які заради забави часто вигадують якусь власну мову( щоб ніхто не здогадався), це справа така... Переростеться, перейде. Але якщо це приростає на все життя.... Це смішно й недоречно. Коли старший дядько вживає "пацанячі" вислови... :D

Та старший дядько може образитись, коли я до такого звертаюсь:: "мужчина, хлопче, чоловіче..." пацан і крапка.- Ти що, не пацан? :shock:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 03 серпня 2011, 13:17

колись казали, чи ти не козак? :beer:
Не бійтеся!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 19:44

Одного разу ми мали похід ра гору Яворина, там колись була школа УПА "Олені", славне місце водночас трагічне, там в 50-х роках знайшли останній бункер, в якому з дружиною переховувався провідник Карпатського краю "Роберт" Мельник, в бункері йому довелося взірватися разом з вагітною дружиною, щоб не потрапити в руки НКВД..... :( До чого я веду:
порівняйте тодішні псевда воїнів УПА: Рись, сокіл, Скеля, Вовкулака, ймена, що тісно повязувалися з рисами х-ру, а тепер ? напр. ті, що чув я , цьогочасні:Бирчик, Тюля, Штемп, Череп, Буля, Козел, Чача, Синяк, Хрон, Смага, Скунс, було навіть :oops: Бомж, Сирун, .... можете продовжувати, але відчутно різницю ? Колись було чистіше, мовно, по-українськи.....
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrivovk » 03 серпня 2011, 22:36

Georgij писав:порівняйте тодішні псевда воїнів УПА: Рись, сокіл, Скеля, Вовкулака, ймена, що тісно повязувалися з рисами х-ру, а тепер ? напр. ті, що чув я , цьогочасні:Бирчик, Тюля, Штемп, Череп, Буля, Козел, Чача, Синяк, Хрон, Смага, Скунс, було навіть :oops: Бомж, Сирун, .... можете продовжувати, але відчутно різницю ? Колись було чистіше, мовно, по-українськи.....

Ой, розсмішили, брате. :D А ще : колись "псевдо" було, а тепер - "поганяло".



Georgij писав:Про матюк-окрема тема, доречі де вона?

Завжди приходить на думку, що матюк- це не тільки вульгарно, це перш за все хула на Бога- мови ж дані Духом Святим.


Собі так думаю, що матюк - це - "молитва сатані".Християнська молитва кличе на допомогу Бога, а матюки - чорта, а потім нарікають, що різні хвороби десь беруться, не щастить і т.д.

А крім того, людина сладається десь на 80% з води.Є відомі досліди японського вченого Масару Емото (можна пошукати в інтернеті).Суть така : від поганих слів структура води стає поганою, а від хороших слів навпаки структура покращується.А коли людина так постійно матюкається, то яке там здоров'я буде.(Звичайно, якщо вірити цим дослідам Масару Емото).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 03 серпня 2011, 23:17

andrivovk писав:Ой, розсмішили, брате. :D А ще : колись "псевдо" було, а тепер - "поганяло".
.

Або: ох приколов братуха :D - поганяло, клікуха.... Щось все нижче і нижче... Псевдо- було супер, чи то пак прізвисько :) , теж варіант(пасує до прізв. зі сфери фауни) :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 04 серпня 2011, 13:10

ті прізвиська вигадували люди розумні, віруючі, а що може вигадати проффесура? В такі моменти завжди "Собаче серце" згадую :D . А матюк взагалі від Золотої Орди перекочував. В такий спосіб хотіли принизити русичів-християн, які у всьому переважали завойовників. Таким чином діяли тоді й нині діють їхні нащадки, а наш "старший брат".
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2011, 14:10

andrivovk писав:
Собі так думаю, що матюк - це - "молитва сатані".Християнська молитва кличе на допомогу Бога, а матюки - чорта, а потім нарікають, що різні хвороби десь беруться, не щастить і т.д.

А крім того, людина сладається десь на 80% з води.Є відомі досліди японського вченого Масару Емото (можна пошукати в інтернеті).Суть така : від поганих слів структура води стає поганою, а від хороших слів навпаки структура покращується.А коли людина так постійно матюкається, то яке там здоров'я буде.(Звичайно, якщо вірити цим дослідам Масару Емото).

Та сам в шоці від цього,бо це є правда,і отте пояснення з водою,це є тільки підтверження цього.Хоч в принципі,я це все знав,і неодноразово чув такі доводи(наукові пояснення деяких нюансів),і що слово це не просто звук,про енергетику яка є в словах..
Але,це просто собі памятав і не більше,тобто воно не служило тому,щоб я змінювався(бажання,потреба)
Розумієте,,я частенько можу піддатись слабкості,і "не фільтрувати базарок до кінця",особливо коли навколишня атмосфера і оточення не є взірцем Християнства :) ,і це справді часто використовується як зрозуміла їм мова,типу для спілкування...
Але,,навіть так,я часто відчуваю(підмічаю),що вони,ці словечки,мають на мене вплив,тобто змінюють мене,наносять шкоду,роблять мене слабшим,і все в цьому дусі...Бо як вже писав,ці слова(матюки,або не зовсім матюки,ну чорний сленг) вже несуть в собі той відбиток,який відпечатаний у них тим :evil: ...і часто можна їх вживати для порузуміння,але,але,але....на це треба витрачати якісь зусилля(якщо завгодно той позитив),і скажу по простому...ВОНО ТОГО НЕ ВАРТЕ,,,,
..................
Знаєте,наука тільки починає доганяти,ТЕ що було завжди... Тобто Слово,це не просто звук,і хочим ми того,чи ні,,,но це має вплив на нас,а головне,на всіх хто це слово чує...
Уявіть,,,,,,якщо СЛОВО сталося ТІЛОМ....то що тут балакати.....(зрозуміло,що ми не боги,але несем Його в середині,і це також примінимо до нас,смертних і грішних,а якщо так,то у нас є відбиток ще чогось,,,,такого бр.бр.бр....А що ми хочим помножити в середині нас,це вже наш вибір....але,,,треба памятати,що це впливає також і на світ,на оточуючих.............
прочанка писав:Але це не вина дітей, винні батьки, які й самі обмежені , й дітям не приділяють належної уваги...

Це правда,і за читання я також повністю згоден..
.А на рахунок читання,то для цього дитина має заохотитись...а як це трапляється???? Дитина має побачити Когось,(не обовязково батьки),і той,кого титина побачить, стане якимось взірцем для неї(і часто та людина навіть про це не підозрює),і вона(дитина) буде переймати те,що послужило формуванню цієї людини.Буде читати те,що читала ця людина,і наслідувати його в багатьох речах...і головне,у Бозі...
Деколи аж страшно робиться,що мене може хтось наслідувати,і я про це не буду знати...це заставляє якось рости....а ми всі повинні дітей виховувати,щоб вони стреміли до чогось живого...
Тоюто,можливо і батьки винні,,,але наприклад вихователька в садочку,чи вчителька в школі,має на це вплив,і може залишити свій слід в дитині...виправляти недоліки батьків...і так само(тільки в дуже малій мірі),і ми всі,просто люди...Якщо зло поширюється,,,то чому ДОБРО НЕ МОЖЕ?????
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення прочанка » 04 серпня 2011, 14:40

andrey s. писав:
Та сам в шоці від цього,бо це є правда,і отте пояснення з водою,це є тільки підтверження цього.Хоч в принципі,я це все знав,і неодноразово чув такі доводи(наукові пояснення деяких нюансів),і що слово це не просто звук,про енергетику яка є в словах..
..................
Знаєте,наука тільки починає доганяти,ТЕ що було завжди... Тобто Слово,це не просто звук,і хочим ми того,чи ні,,,но це має вплив на нас,а головне,на всіх хто це слово чує...



Один з феноменів Йорданської води – загальна масова молитва над нею, тому й дух Святий сходить і освячує її.
Вода - унікальна субстанція, яка несе як життя так і смерть... Не все казочки про живу ( лужну) і мертву воду(кислу)...
А першим було СЛОВО(ЛОГОС)
"Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово." Слово теж може зцілити і вбити...
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2011, 15:50

прочанка писав:А першим було СЛОВО(ЛОГОС)
"Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово." Слово теж може зцілити і вбити...

То все так,теж хотів написати про Бога -Слово...Але,суть наших дописів,що ми це знаєм,того і заглиблюватись не хочу,хоч часто і восторгаюсь в душі з такого...
Я маю на увазі,що знаєм не все,а достатньо для того,щоб вже якось думати чи вирішувати....Як це буде вооплочуватись в життя...
А головне,який це має вплив на нас і оточуючих...і що з цим робити...Як з цим всім жити...Люди ратуйте,гвавт :D (це юмор)
Бо з своїх спостережень,збагнув одне,що стосується слів...Вони мають дію,і головне дію на нас,що в свою чергу через нас передається іншим...(я про нег.словечки)
Розумієте,Християнство,це свого роду "губка",яка часто впитує в себе той негатив світу,а випромінює(віддає) добре(позитив).
Це як "фільтр" для світу...І хоч зараз я пишу про глобальне,но хочим ми того,чи ні,воно торкається і нас,які себе кличим Християнинами...
Тобто,те все,що нам "пхає" світ цей,ми повинні переборювати в середині себе,і віддавати світу добре(добре,це те,що Любе Господу нашому)
І повірте,я тут не балакаю про якісь ідеали,про те,якими ми повинні бути,і само собою не про якись фанатизм...
Я балакаю про реальне,те з чим ми(я) кожен день часто стикаємся...
Ми повинні прийняти те,що самі ми вкакаємся проти світу,і не варта якісь заслуги приписувати собі,і балакати про наше покликання чи поміч Ісусу у двиганні того Хреста,хочаб тим,щоб не обтяжувати Йому ношу своїми гріхами,навіть словами,,я не про це.....це все Є,і нікуди від цього не дінешся...Коли вже Християнин...просто це виражається у безлічі форм...
Зараз ми про слова,і їх вплив..
От можу казати за себе...
Я ясно відчуваю,як це все впливає на мене,а головне,як це все на мене пагубно впливає,коли я запускаю свою душу до гріха і в ньому перебуваю(і тут мова невіть не за важкі гріхи,це само собою..я про такі невинні емоції,якими сповнене все навкруги)...і звичайно,коли так,то про ніякий "фільтр" мови бути не може...що я віддам світу,якщо мене цей бруд вбиває,тобто змінює...хіба помножу той бруд...(це все,в контексті слів,чорного сленгу,матюків,і решти.Хоч це приминимо майже до всього)
І це дуже пагубний стан для Християнина,коли запустити це в душі,бо з часом,ми це перестаним помічати,це може стати нормою,,типу;Не ми такі,а світ такий,але я Християнин :(
Але,що робити,хіба тікати від цього вийде??? типу не спілкуватися,замуруватися від світу і просто собі жити....і горя не знати..Ходити до Церкви,сповідатися з порушення тих Заповідей Божих,і тшитись,що досконалі???Типу;це як створити собі маленький світ,в якому відфільтрувались погані люди,і залишились тільки добрі,з якими легко і приємно,і в цей світ доступ строго обмеженний для сторонніх,особливо які зовнішніми прикметами не відповідають йому(говорять не так,живуть не так,думають не так...НЕ ТАК ЯК МИ,які є творцями свого маленького акваріуму).В житті часто так є,і повірте,я це не засуджую,типу це не правильно і не по Християнськи,ля.ля.ля..Я це розумію,і приймаю таким як є,не вимагаю досконалості від когось..
Ми люди є слабкими,і світ не переможемо.Ісус переміг світ,ми це знаєм і вірим в це.Але,чи дозволяєм цьому статися в середині нас,які Його наслідуєм,а особливо,коли балакаєм про несення Його в світ,для перемоги над темрявою????
Балакати про це є добре(без фанатизму :) ),бо без думок про це,а потім слів,як наслідок тих думок,це не стане Живим,і ми будемо мертві несуни,які знаємо,як має бути,но ніц не робимо,бо знайшли собі мільйон виправдань....Тобто, якось це треба вооплочувати в Життя,робити не теорією,а практикою...
Зло походить не від слів,а тільки в них якось відображається (перебуває).Тому,не можна щоб воно нас змінювало,і в свою чергу,ми не повинні дозволяти щоб це змінювало інших...
Ну так багато написав,і напевне ніц не зрозуміло...
Міг написати коротше....ТРЕБА ЩОБ МИ НЕ ВЖИВАЛИ ТІ СЛОВА ДЛЯ РОЗМОВИ І ВИРАЖЕННЯ СВОЇХ ВІДЧУТТІВ,для початку,цього достатньо,щоб боротись з їх наслідками,що до інших..
(ну тільки подумав,що напевне не всі форумчани знають про які я слова кажу,тут мова не за невинний сленг,чи слова іншомовного походження,яке забруднює мову,я про забруднення душі.)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2011, 16:16

надіслала розсилка до теми - можна застосовувати у боротьбі з матєршинніками та сленгоспльотами:
Употребление мата всуе ведет к импотенции, доказали ученые

:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2011, 16:41

о.Олег писав:надіслала розсилка до теми - можна застосовувати у боротьбі з матєршинніками та сленгоспльотами:
Употребление мата всуе ведет к импотенции, доказали ученые

:D

:D :roll:
Але,це треба казати одруженим "матюкальникам",бо якщо це казати не одружиним,то перестануть матюкатися і захотять якось перевірити,щоб переконатися.А уявіть, що це стане правдою для них і буде мати дію :) .Тобто будуть культурні перелюбники :) .
Бо патенцію кудись треба дівати :oops: :D ,а скільки проблем і від її відсутності,і від її надмірності...(але чомусь,жінки за це більше всіх журяться :oops: )
(це все не серйозно,просто жарт)
.........
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення Georgij » 04 серпня 2011, 18:06

andrey s. писав:Зло походить не від слів,а тільки в них якось відображається (перебуває).Тому,не можна щоб воно нас змінювало,і в свою чергу,ми не повинні дозволяти щоб це змінювало інших...

Слово ранить і слово лікує...
Яка гармонія внутрі мене- така ж гармонія навколо мене..
як можете ви говорити слова добрі, злі бувши? З повноти бо серця уста промовляють. 35 Добра людина з доброго скарбу добро виносить, лиха ж з лихого скарбу лихе виносить. 36 Кажу бо вам: За кожне пусте слово, яке скажуть люди, – дадуть відповідь судного дня за нього. 37 Бо за словами твоїми будеш виправданий і за словами твоїми будеш засуджений.” (Мт.12; 34-37)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: сленг, жаргон... щоб зрозуміли

Повідомлення andrivovk » 09 січня 2012, 16:10

Стаття про походження російських матюків http://obozrevatel.com/news/2011/1/11/415200.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей