Бути з Богом.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Бути з Богом.

Повідомлення andrivovk » 13 серпня 2011, 20:50

Всі добре знають, як важко на протязі дня зосередитися на вічних цінностях.Усе відволікає увагу.Пропоную такий спосіб, щоб бути думками завжди з Богом.Я не пам'ятаю, де я цю ідею прочитав.В когось з новіших святих, здається.Полягає в тому, щоб все, що ми бачимо, чуємо, зустрічаємо старатися асоціювати з якимось подіями, які описані в Біблії.

Наприклад, коли йдемо по дорозі згадувати слова Ісуса "Я - дорога....", коли на тій же дорозі бачимо камінь, згадуємо "Ти Петро скеля...." або "камінь, що відкинули будівничі...", росте збоку дерево - згадуємо слова св.Івана Хрестителя "сокира при корінні дерев...", падає дощ - згадка про всесвітній потоп, горить вогонь - про вічне пекло, йдемо спати - можна згадати як учні заснули в саду Гетсиманському, вдягаємося після сну - згадаємо, як Ісус взяв людське тіло.Коли їмо виноград - згадуємо Пресвяту Євхаристію, яблуко - втрата Раю.Коли люди нас несправедливо ображають, то треба згадати слова "у світі страждатимете....".І так далі.Кожен сам собі може такі асоціації робити.

Не хочу сам себе хвалити, але мені здається, що це - дуже хороша ідея.Хто за, хто проти? :oops:

P.S.А прийшло це мені в голову, коли я купався, і тоді згадав Хрещення Ісуса."Еврика"(Пам'ятаєте Архімеда? :D ).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Бути з Богом.

Повідомлення Володимир85 » 13 серпня 2011, 21:07

Цікава ідея, навіть з того погляду, що коли хтось захоче таким методом користуватись і не знайде ситуації відповідної у Св. Письмі – виникне бажання глибше Його дослідити :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Бути з Богом.

Повідомлення andrey s. » 13 серпня 2011, 21:11

andrivovk писав:Всі добре знають, ......

Нормально...але як на мене,не треба надміру себе заставляти.Бо якщо так,то є проблема,і вона може бути в чомусь іншому.
Варто спробувати,і хто спробує,було би непогано поділитися враженнями...
У ванну для цього лізти не обовязково :D ,це вже п.Андрій зробив..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Бути з Богом.

Повідомлення Georgij » 14 серпня 2011, 17:45

andrivovk писав:Всі добре знають........ але мені здається, що це - дуже хороша ідея.Хто за, хто проти? :oops:
.

Різні шляхи напімнення самого себе... :) . Нам один отець-реколектант, наприклад пропонував на випадок, коли працюєш цілий день, нема можливості "молитися невпинно" то починати свій день зі щоденного намірення, (Andrej S. має про таке знати. :) ). Щоб в такий спосіб, цілий день, все, що я роблю, було моєю молитвою в якомусь наміренні. Як на мене, це вже глобальніше :) . Хоча ідея теж прийнятна, хотілося віджартуватися, але не та тема, та й назагал, все, що робиться для Господа, щоб "пильно Його шукати і памятати про Нього", на мою думку - похвально.
Мені згадалося як було у Паісія Святогорця. Він ночував у Салоніках у місті в знойомих, а на вулиці(навідміну від монастиря) був дуже сильний шум, машини, мотоцикли, все, як у великому місті.. Він собі порівняв цей шум із судним днем, і це його спонукало до палкої і ревної молитви.
Або коли йому показали в небі літаки, що летіли бомбити В`єтнам, то Паісій сказав:-це ж треба, люди зробили літак по образу Чесного і Животворящого Хреста!! (Добрий бачить добре) :)
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 35 гостей