Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

ісихаст
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 27 квітня 2011, 10:23

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ісихаст » 02 травня 2011, 20:47

Слава Ісусу! Дозвольте долучитися. Я тут новачок. Та все таки, насткільки я знаю, на Заході зараз дуже модно робити добрі справи (благодійність, меценатство, "Корпуси Миру" і т. д.), але чітко відмежовувати це від релігії, а потім говорити: для чого християнство, для чого церква і молитва, я і так роблю добро, а у цьому і полягає суть віри. Що гадаєте про це?

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 21:04

andrey s. писав:Свої мінуси є всюди,але миж дивимся на плюси.Тобто я не хочу думати де "більша кількість" Бога.Знаю що їхній світогляд побудований на слові "бізнес"(ділові стосунки), є також випробуванням для Віри.Так само як наш Український світогляд є не меншим випробовуванням Віри.
І тут говорити про якусь духовну досконалість неварто.А ось про культуру варто,суто в контексті культури,і Української "жаби"також не треба встидатись,бо так вона нікуди не дінеться :) .Ква-Ква-Ква :D

Більга кількість Бога є не там,де є більше людей в церкві,а там де є більше добрих справ.На мою думку там віра є більш якіснішою а в нас поки що більш кількісною.А світогляд там дійсно більше побудований на слові бізнес,тільки з маленьким уточненням -прозорий.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 21:10

ісихаст писав:Слава Ісусу! Дозвольте долучитися. Я тут новачок. Та все таки, насткільки я знаю, на Заході зараз дуже модно робити добрі справи (благодійність, меценатство, "Корпуси Миру" і т. д.), але чітко відмежовувати це від релігії, а потім говорити: для чого християнство, для чого церква і молитва, я і так роблю добро, а у цьому і полягає суть віри. Що гадаєте про це?

Та що тут казати.Я ніяк не проти того що люди займаються мицинацтвом і добром.Але тільки коли Бога не відкидають.Справа не у вчинках,а в потребі Бога.
Бо не завжди ті хто робить добро "на славу божу",думають про Бога.
Але в цьому нічого вдіяти не можна,бо неможна знати за чиїсь мотиви.А ось хтось прочитав Н.З.,і робить так,щоб лівиця не знала,що робить правиця.Тобто добродію важлива нагорода на небі,а те що тут добродію не цікаво.
Варто самим бути прикладом добродійства,навіть в дуже малому,своєму житті.
Просто той хто справді робить добре, ніколи в житті не спямує це в русло "непотрібності" Бога.(а коли так,то що мені до них :( )
Як на мене.......
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ShMariam » 02 травня 2011, 21:15

ісихаст писав:Слава Ісусу! Дозвольте долучитися. Я тут новачок. Та все таки, насткільки я знаю, на Заході зараз дуже модно робити добрі справи (благодійність, меценатство, "Корпуси Миру" і т. д.), але чітко відмежовувати це від релігії, а потім говорити: для чого християнство, для чого церква і молитва, я і так роблю добро, а у цьому і полягає суть віри. Що гадаєте про це?

Думаю, що справа в гордості. Коли людина робить будь-яку добру справу, то виникає спокуса вважати себе кращим за інших, а на останній стадії - зробити з себе божка (я такий добрий, дальше нікуди), так що й Бог стає непотрібний... :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 21:16

Володимир ІФ писав:
andrey s. писав:Свої мінуси є всюди,але миж дивимся на плюси.Тобто я не хочу думати де "більша кількість" Бога.Знаю що їхній світогляд побудований на слові "бізнес"(ділові стосунки), є також випробуванням для Віри.Так само як наш Український світогляд є не меншим випробовуванням Віри.
І тут говорити про якусь духовну досконалість неварто.А ось про культуру варто,суто в контексті культури,і Української "жаби"також не треба встидатись,бо так вона нікуди не дінеться :) .Ква-Ква-Ква :D

Більга кількість Бога є не там,де є більше людей в церкві,а там де є більше добрих справ.На мою думку там віра є більш якіснішою а в нас поки що більш кількісною.А світогляд там дійсно більше побудований на слові бізнес,тільки з маленьким уточненням -прозорий.

Там,, це за кордоном,чи там де більше добрих справ????
А що таке прозорий??? Це коли чесно кажуть,що коли станеш не корисний,то ми тебе викиним як непотріб,бо ти неудачник....
Чи тоді коли Вірних церкві називають "партнерами"...
Просто я не зрозумів,що Ви мали на увазі....
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 21:44

Саме так я і хотів сказати,що в розвинених країнах віра більш якісніша,бо там набагато більше добрих справ.А стосовно прозорого бізнесу,то я думаю ви знаєти що є ще і тіньовий,такий як у нас.Коли зарплата в конверті і ти не знаєш,чи будеш взагалі потрібний завтра.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 21:52

Володимир ІФ писав:Саме так я і хотів сказати,що в розвинених країнах віра більш якісніша,бо там набагато більше добрих справ.А стосовно прозорого бізнесу,то я думаю ви знаєти що є ще і тіньовий,такий як у нас.Коли зарплата в конверті і ти не знаєш,чи будеш взагалі потрібний завтра.

Та Ви повинні розуміти,що я казав в контексті любові до людини,а не економічних показників.Тобто там ти потрібен поки потрібен.Хоч і у нас так є.
Тут колосальна різниця в мінталететах,в мінтальності націй.І того я вважаю що у них є чому повчитись(в загальному,Не тільки у вірі),но і все нам брати не потрібно.
Хоч якщо чесно то я не можу обєктивно про це розважати,бо коли був там,то був чужий і їм,і нашим краянам.
Тобто вважаю це просто думками,бо звідки мені знати як там віра у них,,можу казати за культуру,єкономіку...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 22:07

Я хочу щоб Ви мене зрозуміли,що плоди віри якраз і виявляються в культурі,економіці...Бо коли ми будемо тільки визнавати що віримо в Бога,не роблячи для цього реальних діл,то така віра мертва.Ось молода людина щойно вийшла з церкви - віруюча.Та сівши в тролейбус не знайшла за потрібне поступитися старшій людині - чи насправді віруюча? Таких прикдадів багато.Тому потрібно міняти уявлення про віру і робити її якіснішою

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 02 травня 2011, 22:24

Володимир ІФ писав:Я хочу щоб Ви мене зрозуміли,що плоди віри якраз і виявляються в культурі,економіці...Бо коли ми будемо тільки визнавати що віримо в Бога,не роблячи для цього реальних діл,то така віра мертва.Ось молода людина щойно вийшла з церкви - віруюча.Та сівши в тролейбус не знайшла за потрібне поступитися старшій людині - чи насправді віруюча? Таких прикдадів багато.Тому потрібно міняти уявлення про віру і робити її якіснішою

Звісно в цьому я згоден.Але як на мене то потрібно радуватись що вийшла з Церкви,а решта додасться.Ви прийміть до уваги що їхня культура набагато старша за нашу,а в сенсі держави ми взагалі 21 річні діти,і порівнювати нема з чим.Іх бабусі були при Церкві,і це передавалось поколіннями.А у нас я бачу наслідки 70 річного мраку.І будьте терплячі,неможна бути надто вимогливим до дітей.Треба самому показувати приклад,і при цьому самому відповідати тим нормам про які балакаєм.
А сказати що все супер погано і нема просвіту,якось не личить Християнину.Ви такого не казали,це я на загал.
Молодь тянеться до Бога,і це чудово.І я вірю що це змінить людей в кращу сторону,бо інакше буду вважати свою віру марною.Терпіння і смерення ніхто ще не відміняв.Хоча скажу чесно,хочиться все і одразу,але це не є природнім,це треба заслужити.Дайте час,все буде добре.А коли свої сподівання закріпити роботою в цьому напрямку,то це тільки прикрасить нашу віру.Бо віра без добрих вчинків пуста(Хтось там сказав :) ).
Тож давайте дякувати за те що маїм,бо коли не так,то нічого не будем мати...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 02 травня 2011, 22:32

Я дуже радий,що ми порозумілися,тож нехай береже Вас Господь!Тож з спокійною душею можу покинути форум на відпочинок.На все добре!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 03 травня 2011, 06:37

Володимир ІФ писав:Я би сказав що так,принаймі в переважній більшості.Бо коли в людині присутні такі риси характеру та поведінки,котрі є від Бога,то безперечно що це з Богом

але ж Бог не риса характеру, не благодійність чи статистика добрих справ, не в показниках "культурності" чи економіки, не почуття... - Бог ОСОБА
ну от син, наприклад, дуже подібний (зовнішньо чи характером, чи інтелектуально, навіть чеснотами чи ще якось) на свого тата, але знати його не хоче, каже "ти мені не батько", "тебе не існує" (буває так в сім'ях): можете сказати "безперечно це" він (син) з татом ("з Богом") чи якісь перечності вбачаються і Вам?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 06 травня 2011, 05:47

о.Олег писав:
Володимир ІФ писав:Я би сказав що так,принаймі в переважній більшості.Бо коли в людині присутні такі риси характеру та поведінки,котрі є від Бога,то безперечно що це з Богом

але ж Бог не риса характеру, не благодійність чи статистика добрих справ, не в показниках "культурності" чи економіки, не почуття... - Бог ОСОБА
ну от син, наприклад, дуже подібний (зовнішньо чи характером, чи інтелектуально, навіть чеснотами чи ще якось) на свого тата, але знати його не хоче, каже "ти мені не батько", "тебе не існує" (буває так в сім'ях): можете сказати "безперечно це" він (син) з татом ("з Богом") чи якісь перечності вбачаються і Вам?
З повагою, о.Олег

пане Володимире - прокоментуйте, якщо можна. Хочу Вас зрозуміти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 07 травня 2011, 21:55

Ви добре сказали,отче,що Бог є Особа,тож Йому належать такі риси характеру,як ненасильство та неегоїстична любов в першу чергу.Будучи тут,серед людей,Він не тільки виявлює їх а й закликає нас до наслідування.Я маю на увазі Євангеліє.Тож людина,приймаючи до свого серця слово Боже,сама стає подібною до Нього в своїм мисленні,а головне в поведінці по відношенню до свого ближнього.З цього і родиться той добрий плід,котрого і вимагає від нас Христос.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 07 травня 2011, 22:16

Володимир ІФ писав:Ви добре сказали,отче,що Бог є Особа,тож Йому належать такі риси характеру,як ненасильство та неегоїстична любов в першу чергу.Будучи тут,серед людей,Він не тільки виявлює їх а й закликає нас до наслідування.Я маю на увазі Євангеліє.Тож людина,приймаючи до свого серця слово Боже,сама стає подібною до Нього в своїм мисленні,а головне в поведінці по відношенню до свого ближнього.З цього і родиться той добрий плід,котрого і вимагає від нас Христос.

а... і... Лєніна (як там по фабулі - ділився всім з бідними, діток любив, людям помагав, бабцю через дорогу перевів...) і інших можна наслідувати - як без Бога можемо говорити про Його (Бога) наслідування? Де ж "вияв плодів віри" (Ви ж про віру в Христа?) в "економіці/культурі" тощо (по Ваших дописах): так - потрібно, щоб християнин "уступав місце в трамваї" (чи як там у Вашому прикладі), адже Бог вчить любити ближніх, але невіруючий "уступанням місця в трамваї" від Бога як був, так і є далеко - це просто "місце", просто "він", просто "бабця". Без Бога. Бог Особа.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Володимир ІФ » 07 травня 2011, 23:21

Тоді вже ви мені,отче наведіть приклади плодів віри.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 08 травня 2011, 06:17

Володимир ІФ писав:Тоді вже ви мені,отче наведіть приклади плодів віри.

та все те саме, про що Ви говорите, але з вірою в Бога
мислити "релігійність" в якості показників вихованості/гуманності... сумнівно - релігія покликана поєднати людину з Богом і саме про це твердить тема. Христос вчить не про "добрі діла", а: "хто вірує в Мене, той спасеться"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrivovk » 12 травня 2011, 21:14

Атеїстів у світі стає менше http://www.credo-ua.org/2011/05/44774
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2011, 06:07

andrivovk писав:Атеїстів у світі стає менше http://www.credo-ua.org/2011/05/44774

войовничих - напевно, але агностицизм поширюється дедалі більше (а це вид атеїзму)
перепрошую - не мав часу глянути в Ваше посилання
це з досвіду
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

pan Ostap
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 20 листопада 2009, 00:40

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення pan Ostap » 16 червня 2011, 21:43

Де більший добробут - там менше Бога.... люди себе Богами уявляють, то нашо їм до когось молитися... Здається мені, що "веселі" часи нас чекають...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrey s. » 17 червня 2011, 00:49

pan Ostap писав:Де більший добробут - там менше Бога.... люди себе Богами уявляють, то нашо їм до когось молитися... Здається мені, що "веселі" часи нас чекають...

Тут я погоджусь з останнім.Часи справді будуть "веселі",Ісус про це казав.
Цікава "формула":"Де більший добробут-там менше Бога."(багато спокус до гріха)..
=
"формулі": Де добробут відсутній- менше Бога.(багато спокус до гріха)..
Але є спільний знаменник: Чим більше спокус-Тим більше Бога.(перемога над спокусами які доводять до гріха).
І так по люцкому ставити знак не рівності(">""<") між цими "формулами".

Доречі,ми так радо приймаєм допомогу тих, у кого "менше Бога".Хіба це не ставить знак рівності.

Але я також людина,і можу помилятися в цьому.
Дякую..
P.S.
На мою думку важко багатим в бідній країні,і так само бідним в багатій країні,,коли думають про гроші,а не про Бога.
.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Андрій85 » 08 серпня 2011, 19:01

pan Ostap писав:Де більший добробут - там менше Бога.... люди себе Богами уявляють, то нашо їм до когось молитися... Здається мені, що "веселі" часи нас чекають...

А де добробут мізерний, том Бога взагалі майже нема - всі думають як свою сім'ю прогодувати, відгарувати робочий день, прийти вечором додому, поїсти, впасти і заснути, а завтра по новому колу... Ті, що не живуть у злиднях, хоча б інколи дивляться в небо і задаються питанням "хто це все створив", а перші, опустивши очі, думають, чи дотягнуть до зарплати. Бідність, якщо вона не є добровільною, принижує людську гідність. У сучасному світі, на жаль, релігія вимирає що у розвинених країнах, що у відсталих. Щось наша країна, не будучи "зажирілою", б'є рекорди по алкоголізму, наркоманії і вимиранню населення, а також виїзді за кордон у країни "загниваючого капіталізму" і безрелігійності.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення andrivovk » 08 серпня 2011, 20:26

Андрій85 писав:
pan Ostap писав:Де більший добробут - там менше Бога.... люди себе Богами уявляють, то нашо їм до когось молитися... Здається мені, що "веселі" часи нас чекають...

А де добробут мізерний, том Бога взагалі майже нема - всі думають як свою сім'ю прогодувати, відгарувати робочий день, прийти вечором додому, поїсти, впасти і заснути, а завтра по новому колу...

Та ну не перебільшуйте. :no: зараз читаю "Портрети Святих" Сікарі.Так от : багато з них жили у бідності.Ми би проти них були куркулі.І щось ніхто не нарікав і Бог був присутнім серед них.Причому їхня бідність тоді не була добровільною.

От уривок із біографії св.Бернадети Субіру

Она родилась в 1844 году, даже не в деревне, а в местечке, состоявшем из пяти мельниц, которые находились в нескольких десятках метров друг от друга. Предпоследней была мельница, сданная в аренду Франсуа Субиру и его семье.

Казалось, семью Субиру преследовали несчастья: былая честная бедность мало-помалу превратилась в нищету. Времена были тяжелыми, урожаи - скудными, дела шли плохо, долги росли, тем более что Франсуа не умел взымать деньги с должников и часто становился жертвой пройдох благодаря своей мягкости и доверчивости.

Когда Бернадетте было десять лет, ее отец не смог больше платить денег за аренду мельницы и из хозяина стал простым подмастерьем.

Через год вспыхнула эпидемия холеры, которой заболела и девочка; годом позже случился неурожай, и перед семьей встал призрак голода.

В конце концов семье Субиру пришлось переселиться в темный и зловонный первый этаж бывшей тюрьмы: сырую, затхлую дыру.

В 12 лет Бернадетту отправили прислуживать в люди за харчи (хозяева давали ей нечто вроде кукурузной каши, которую девочка даже не могла переварить).

Часто с ней дурно обращались, но она не жаловалась, потому что, по ее словам, "когда подумаешь, что благой Бог попускает это, жаловаться не подобает". О катехизисе не было и речи. Правду сказать, хозяйка обещала учить ее катехизису, но скоро отказалась от этого намерения: "Ты слишком глупа. Ты никогда не сможешь принять первое причастие".

Тем временем в доме нищета все росла: часто отец оставался без работы и, когда в селении украли два мешка муки, в краже обвинили его, только потому, что он был беднее всех. Так Франсуа Субиру попал в тюрьму, правда, всего на несколько дней, потому что его быстро признали невиновным, но дурная слава за ним осталась, и сердце его было охвачено грустью.


А ось уривок із біографії св.Івана від Хреста

Гонзало де Йепес, отец Хуана, был выходцем из знатной толедской семьи. Он занимался торговлей шелком, что в то время было делом очень прибыльным. Путешествуя по делам, он встретился с молодой красивой ткачихой Каталиной Альварез - она осталась сиротой и была очень бедна. Он влюбился в нее и женился на ней наперекор воле своих богатых родителей, лишивших его наследства. Так Гонзало тоже стал столь беден, что его молодой жене пришлось поселить его в своем смиренном доме и научить ремеслу.

Родилось трое детей: в доме царила удивительная любовь и покой, но бедность граничила с нищетой.

Вскоре после рождения Хуана его отец тяжело заболел, и за два года его болезни истощились последние сбережения семьи.

Когда Екатерина осталась вдовой с тремя детьми, ей было даже нечем кормить их. Пешком, ведя с собой двух малышей и неся на руках Хуана, побираясь, она пешком пришла в Толедо, чтобы просить богатую родню мужа о помощи, однако не получила ничего. Несчастная семья продолжала бедствовать, а впоследствии странствовала, стараясь перебираться в более крупные города, где было легче получить кое-какую помощь.


Уривок із біографії св.Івана Боско

Но кто же такой был дон Боско? Чтобы говорить о нем, нужно начать с рассказа о его матери, бедной крестьянке, не умевшей ни читать, ни писать, овдовевшей, когда Джованни было всего два года. Ей пришлось, сжав зубы, бороться, чтобы сохранить семью во время голода и нищеты. Она знала очень немного: помнила наизусть несколько отрывков из Ветхого Завета и из Евангелия; знала об основных принципах христианской жизни


А ось уривок із житєпису св.Марії Горетті

Итак, Мария Горетти была девочкой, которой еще не исполнилось и двенадцати лет. Действительно, в детстве она знала страдания и лишения, а иногда и горе; действительно, она не умела ни писать, ни читать; действительно, она не была красивой, одевалась бедно, ходила босиком, была застенчива и немногословна.

Рассказы о том, как жили в то время крестьяне на понтинских болотах, производят тягостное впечатление.

Родители Марии Горетти были христианами и дали ей христианское воспитание. Они могли научить ее немногому: некоторым молитвам, нескольким заповедям и рассказам о жизни и Страстях Христа. Они привили ей чувство долга, исполненного из любви к Богу, научили ее уповать на Провидение. Ее мать, переехав в Конку, местечко неподалеку от Неттуно, из своей родной деревни Коринальдо, в тридцать лет овдовела. Она осталась в большом старом крестьянском доме с шестью детьми и с семьей, на паях с которой ее муж купил дом: больным шестидесятилетним стариком и его двадцатилетним сыном.

Они вместе вели испольное хозяйство на земле, которая в первый год - год смерти мужа - дала 300 центнеров зерна и 96 центнеров бобов. Тем не менее расплатиться с долгами семье не удалось.

Поэтому мать работает в поле, а заниматься домашним хозяйством приходится Марии: она носит воду, готовит еду, присматривает за братьями и сестрами, чинит и штопает белье, покупает все необходимое. Она не умеет вести долгие духовные беседы и не чувствует в них потребности. Но, как вспоминают люди, ее знавшие, ее слова отмечены вековой народноймудростью и исполнены веры. В самые трудные минуты она ободряет мать, говоря:"Мужайтесь, мама, чего вы боитесь? Теперь мы уже большие! Лишь бы Господь послал нам здоровье! Провидение поможет нам. Как-нибудь проживем!".


Та й багато інших святих подібно жили.Можна пошукати ще.А ще важкі невиліковні хвороби багатьох мучили,важка праця, невисипання...

P.S.Мій висновок : Безбожник чи бідний чи багатий буде грішити далі.Праведник чи бідний чи багатий буде славити Бога.Життєве середовище великої ролі не грає.Як кажуть святий і в Африці святий.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення Андрій85 » 09 серпня 2011, 19:19

andrivovk писав:
Андрій85 писав:
pan Ostap писав:Де більший добробут - там менше Бога.... люди себе Богами уявляють, то нашо їм до когось молитися... Здається мені, що "веселі" часи нас чекають...

А де добробут мізерний, том Бога взагалі майже нема - всі думають як свою сім'ю прогодувати, відгарувати робочий день, прийти вечором додому, поїсти, впасти і заснути, а завтра по новому колу...

Та ну не перебільшуйте. :no: зараз читаю "Портрети Святих" Сікарі.
P.S.Мій висновок : Безбожник чи бідний чи багатий буде грішити далі.Праведник чи бідний чи багатий буде славити Бога.Життєве середовище великої ролі не грає.Як кажуть святий і в Африці святий.

Не всі, на жаль, можуть стати святими. І безбожниками не народжуються, а стають під впливом тих чи інших обставин. Якщо із самого дитинства людина бачить лише несправедливість і гріх, то якою вона може бути? Є одиниці, які знаходять внутрішні сили вирватися із цього кола. А всі решта, що не люди? Не можуть всі бути святими... Є люди, які не є впевненими у собі. Вони сяк - так починають жити духовним життям, а тут раз - і якась проблема, яка ламає усталений плин речей і людині тоді стає не до духовного розвитку, а до того, щоб якось вижити.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ShMariam » 09 серпня 2011, 19:25

Андрій85 писав:Не можуть всі бути святими...
Не можу погодитися! :x Бог хоче, щоб всі ми стали Святими (якщо треба, зараз пошукаю цитати в Біблії), а Він не може вимагати неможливого.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення romanm » 10 серпня 2011, 13:14

Бог не вимагає, а пропонує. Людина ж вибирає, свобода.

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 16:52

о.Олег писав:
Володимир ІФ писав:Тоді вже ви мені,отче наведіть приклади плодів віри.

та все те саме, про що Ви говорите, але з вірою в Бога
мислити "релігійність" в якості показників вихованості/гуманності... сумнівно - релігія покликана поєднати людину з Богом і саме про це твердить тема. Христос вчить не про "добрі діла", а: "хто вірує в Мене, той спасеться"
З повагою, о.Олег

Доьрого дня, сперечатися з вами не буду, щодо того, що вчить Ісус Христос, але невже принцип увірування є важливішим за діло?!
p.s. по ділам вашим судитемо вас...

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 16:56

о.Олег писав:
Володимир ІФ писав:Ви добре сказали,отче,що Бог є Особа,тож Йому належать такі риси характеру,як ненасильство та неегоїстична любов в першу чергу.Будучи тут,серед людей,Він не тільки виявлює їх а й закликає нас до наслідування.Я маю на увазі Євангеліє.Тож людина,приймаючи до свого серця слово Боже,сама стає подібною до Нього в своїм мисленні,а головне в поведінці по відношенню до свого ближнього.З цього і родиться той добрий плід,котрого і вимагає від нас Христос.

а... і... Лєніна (як там по фабулі - ділився всім з бідними, діток любив, людям помагав, бабцю через дорогу перевів...) і інших можна наслідувати - як без Бога можемо говорити про Його (Бога) наслідування? Де ж "вияв плодів віри" (Ви ж про віру в Христа?) в "економіці/культурі" тощо (по Ваших дописах): так - потрібно, щоб християнин "уступав місце в трамваї" (чи як там у Вашому прикладі), адже Бог вчить любити ближніх, але невіруючий "уступанням місця в трамваї" від Бога як був, так і є далеко - це просто "місце", просто "він", просто "бабця". Без Бога. Бог Особа.
З повагою, о.Олег

Як на мене, звісно краще місце звільнити для бабці з Богом в серці, але якщо, місце звільнив без Бога в серці, це теж краще ніж, не звільнив місце і при тому вважаєш себе християнином...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 17:13

kvantum писав:.... але якщо, місце звільнив без Бога в серці, це теж краще ніж, не звільнив місце і при тому вважаєш себе християнином...

Краще, от тільки це до спасіння не приведе - хіба що та людина не винна в тому, що не має Бога в серці.
Востаннє редагувалось 22 серпня 2011, 17:33 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 17:32

ShMariam писав:[quote="kvantum"
.... але якщо, місце звільнив без Бога в серці, це теж краще ніж, не звільнив місце і при тому вважаєш себе християнином...

Краще, от тільки це до спасіння не приведе - хіба що та людина не винна в тому, що не має Бога в серці.[/quote]
Щодо винна людина чи не винна, важко сказати, як на мене суть полягає у добрих ділах!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія в розвинених країнах приречена на вимирання – дослід

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 17:37

kvantum писав: Щодо винна людина чи не винна, важко сказати, як на мене суть полягає у добрих ділах!
Звичайно, не нам судити, винна чи не винна. Тільки хочу звернути увагу на те, що лише наших добрих діл не вистачає для спасіння - потрібно прийняти Жертву Ісуса Христа (повірити в Нього).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей