Похорон бездомних

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Похорон бездомних

Повідомлення KiYr » 23 вересня 2011, 15:27

В газеті "Високий Замок" за 22-28.09.2011 прочитав статтю про те,як проваджають в останню путь самотніх і бездомних людей. Наведу уривок,який викликав в мене деякі запитання
Ховають бездомних зазвичай без родичів,священика і вінків...Труна,хрест,табличка,катафалк,могила- і це все."Священики самі по собі не підуть відправляти.А такої держаної послуги немає",-зауважив директор ЛКП


Ну похорон без родичів і вінків ще можу зрозуміти,а ось без священика,якось не розумію....Невже нікого з духовенства не хвилює те,що людську особу,яка вела самотній спосіб життя, можливо часто не гідний наслідування,хоронять,як якусь тварину,без належного шанування? Ініціатива з чийого боку тут має бути,в тому випадку, коли в померлої людини немає близьких?Чи це державі потрібно,щоб цих людей достойно поховали чи Церкві? Бо в когось може скластися враження,що померлі бездомні і самотні люди Церкві непотрібні,над інтересом духовним переважає якийсь інший інтерес ,більш земний....Хоч похоронній обряд,це всього навсього тільки обряд,земних їхніх гріхів не применшить,але все ж таки це люди,які жили не у глухому лісі,високо в горах,чи в пустині, де немає фізичної присутності священиків,відповідно і можливості відпровадити в останню путь-це ті люди,які жили поміж нас і ми християни часто їх не зауважуєм,сторонимся,бо вони були не такі,як всі...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: похорон бездомних

Повідомлення andrey s. » 23 вересня 2011, 20:05

KiYr писав:В газеті "Високий Замок" за 22-28.09.2011 прочитав статтю про те,як проваджають в останню путь самотніх і бездомних людей. Наведу уривок,який викликав в мене деякі запитання
Ховають бездомних зазвичай без родичів,священика і вінків...Труна,хрест,табличка,катафалк,могила- і це все."Священики самі по собі не підуть відправляти.А такої держаної послуги немає",-зауважив директор ЛКП


...

Це справді трохи ніяково. Але я ніколи цим питанням не запитувався. :pardon:
Тут потрібно взнати у священника(о.Олега :) ), чи можуть вони хоронити тих, за яких нема ніяких віжомостей(чи хрещенні, до якого обряду належать чи Церкви, чи чогось там такого.)
Якби могли, то було би чудово, коли наприклад в якомусь місті хоронила Церква(парафія) тих, про кого нікому подбати чи похоронити.
Але не потрібно моє "було би чудово" сприймати надміру. Потрібно реально розібратись чи це є реальним і можливим.
Є багато живих яким потрібна допомога. :pardon:
Тим має держава піклуватись.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 23 вересня 2011, 23:57

KiYr писав:В газеті "Високий Замок" за 22-28.09.2011 прочитав статтю про те,як проваджають в останню путь самотніх і бездомних людей. Наведу уривок,який викликав в мене деякі запитання
Ховають бездомних зазвичай без родичів,священика і вінків...Труна,хрест,табличка,катафалк,могила- і це все."Священики самі по собі не підуть відправляти.А такої держаної послуги немає",-зауважив директор ЛКП


Ну похорон без родичів і вінків ще можу зрозуміти,а ось без священика,якось не розумію....Невже нікого з духовенства не хвилює те,що людську особу,яка вела самотній спосіб життя, можливо часто не гідний наслідування,хоронять,як якусь тварину,без належного шанування? Ініціатива з чийого боку тут має бути,в тому випадку, коли в померлої людини немає близьких?Чи це державі потрібно,щоб цих людей достойно поховали чи Церкві? Бо в когось може скластися враження,що померлі бездомні і самотні люди Церкві непотрібні,над інтересом духовним переважає якийсь інший інтерес ,більш земний....Хоч похоронній обряд,це всього навсього тільки обряд,земних їхніх гріхів не применшить,але все ж таки це люди,які жили не у глухому лісі,високо в горах,чи в пустині, де немає фізичної присутності священиків,відповідно і можливості відпровадити в останню путь-це ті люди,які жили поміж нас і ми християни часто їх не зауважуєм,сторонимся,бо вони були не такі,як всі...

і за життя не сторонюся (очолюю ЛМГО "Спільнота взаємодопомоги "Оселя"", що в Винниках, Львів), і ховаю бездомних. Тих, яких знаю. Що християнин, що не жив в грісі або висповідався тощо... І проблема буде можливо й у тому, що Ви пишите (байдужість, сторонення, "земні інтереси" :( ) але ховати християнським похороном людину, про яку не знаємо, чи християнин і чи старався жити християнським життям... Тим більше, що назагал з впевненістю можемо здогадуватись, що важкий гріх мав місце і ховати таку людину християнським похороном... Не кожен священик на таке наважиться, а за старими приписами це і заборонено. В кожному разі - це не конечна для Спасення річ і Бог Знає кожного й не зважатиме на те, чи його відспівували. Маємо неодного Святого, якого не ховали як християнина.
А... священикам (не лише - "собі" найперше треба сказати і, якщо помре "Ваш" знайомий безпритульний - зможете свідчити, що християнин :) ) просто не про поховання говорити треба, а про працю з живими безпритульними. Тут я грішний буду з Вами :Rose: І з газетою, яка не буде займатись демагогією, а оплатить своїм коштом хоча б обіди для безпритульних - як це роблять 20 вчорашніх бомжів "Оселі" своїм коштом для 100-150 безпритульних Львова (вівторок, 13.00, Порохова Вежа)

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: похорон бездомних

Повідомлення KiYr » 24 вересня 2011, 10:00

Просто розумів,що за життя ці люди не знали доброго ставлення до себе,часто через свою поведінку,та шкода стало,як уявив,що їх таким способом ховали-викопали яму,запхали труну та закопали- і нікого при тому немає,щоб подумав,як цій душі буде в іншому світі і пройнявся щирим жалем за її долю - минувшу земну і майбутню небесну...
Ви маєте рацію,що нашу увагу слід зосередити більше на живих,тоді можливо щось зміниться в житті цих обездолених.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 24 вересня 2011, 13:46

KiYr писав:Просто розумів,що за життя ці люди не знали доброго ставлення до себе,часто через свою поведінку,та шкода стало,як уявив,що їх таким способом ховали-викопали яму,запхали труну та закопали- і нікого при тому немає,щоб подумав,як цій душі буде в іншому світі і пройнявся щирим жалем за її долю - минувшу земну і майбутню небесну...
Ви маєте рацію,що нашу увагу слід зосередити більше на живих,тоді можливо щось зміниться в житті цих обездолених.

та і Ви маєте рацію. Дуже дякую Вам за цю тему. Надіюсь на зацікавлення нашої форумної громадськості :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 24 вересня 2011, 17:07

KiYr писав:Просто розумів,що за життя ці люди не знали доброго ставлення до себе,часто через свою поведінку,та шкода стало,як уявив,що їх таким способом ховали-викопали яму,запхали труну та закопали- і нікого при тому немає,щоб подумав,як цій душі буде в іншому світі і пройнявся щирим жалем за її долю - минувшу земну і майбутню небесну...

наскільки знаю, на померших безхатьках вчаться студенти-медики... Ніби... добре, щоб навчилися і пізніше могли помогти живим, але... Навіть знаю, що не один шклет людський після спеціальної обробки (виварювання/вистоювання в різних концервантах) стоїть нині в якості навчального посібника на кафедрах...
Отаке
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення прочанка » 25 вересня 2011, 14:59

На тему живих бездомних. Моя співробітниця відвезла речі у Винники... Приймали люди дивного вигляду. Чомусь в неї залишився осад на душі. Питали, чи речі в хорошому стані, ніби... Це наші догадки, але хотілось би, щоб ті речі отримали дійсно ті, хто їх потребує. В таких закладах маю працювати монахи, бо це безкорисні люди і віруючі, а так... всяке буває.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 25 вересня 2011, 21:53

прочанка писав:На тему живих бездомних. Моя співробітниця відвезла речі у Винники... Приймали люди дивного вигляду. Чомусь в неї залишився осад на душі. Питали, чи речі в хорошому стані, ніби... Це наші догадки, але хотілось би, щоб ті речі отримали дійсно ті, хто їх потребує. В таких закладах маю працювати монахи, бо це безкорисні люди і віруючі, а так... всяке буває.

якщо в Винники в "Оселю" - най не переживає :Rose: . А дивні... Бо люди з досвідом маргінального життя не впишуться зі своїми диватствами в наше поняття людської норми. Але речі такі роздаються безпритульним, або, як "секонд", віддаються за невеличкі пожертви і ці, власне, виручені кошти, стають в пригоді, коли оті "дивного вигляду люди" годують 100-150 щедивнішого :) вигляду людей... А монахи... Може і так, та... Де ж взяти таких?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: похорон бездомних

Повідомлення KiYr » 26 вересня 2011, 09:18

А монахи... Може і так, та... Де ж взяти таких?

Тя як де взяти,як не з монастиря.Чи не можна? Може є якісь перешкоди для цього?

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2011, 09:33

о.Олег писав:якщо в Винники в "Оселю" - най не переживає :Rose: . А дивні... Бо люди з досвідом маргінального життя не впишуться зі своїми диватствами в наше поняття людської норми. Але речі такі роздаються безпритульним, або, як "секонд", віддаються за невеличкі пожертви і ці, власне, виручені кошти, стають в пригоді, коли оті "дивного вигляду люди" годують 100-150 щедивнішого :) вигляду людей... А монахи... Може і так, та... Де ж взяти таких?
З повагою, о.Олег


Хочеться, що ті і так обділені люди, не були скривдженими. а монахи мали б бути, у нас тепер багато монастирів відновлюється... Є в у нас місія "карітас". В Європі якось все більш налагоджене. Хоч чого дивуватись. В нас молоді, здорові з освітами - нікому не потрібні :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2011, 09:59

KiYr писав:
А монахи... Може і так, та... Де ж взяти таких?

Тя як де взяти,як не з монастиря.Чи не можна? Може є якісь перешкоди для цього?

ні - просто праця з безпритульними є добровільною :) В кожному разі, міжнародна організація "Емаус" (в нас це "Оселя") заснована французьким священиком Зображення http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%B5%D1%80
і... моя думка практика :) - ніхто так не допоможе людині безпритульній як людина, що має подібний досвід
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2011, 10:08

напевне. Я вже розповідала, як у Франції ми ночували в монастирі. В той час в них теж зупинялась французька місія, яка підтримує онкохворих. Не медикаментами, а власне робота з людьми в плані віри в Бога і сили боротьби з хворобою, усвідомлення цієї проблеми. Щось типу психологів, але набагато вищого рівня. Я тоді мало не плакала, бо живу біля нашої онколікарні... А вони ще казали - в нас одинакові проблеми, Україні теж люди хворіють. Проблеми одинакові, шляхи вирішення - геть різні...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення о.Олег » 26 вересня 2011, 10:10

прочанка писав:Хочеться, що ті і так обділені люди, не були скривдженими. а монахи мали б бути, у нас тепер багато монастирів відновлюється... Є в у нас місія "карітас". В Європі якось все більш налагоджене. Хоч чого дивуватись. В нас молоді, здорові з освітами - нікому не потрібні :(

монастирі кожен по-своєму допомагають таким людям. "Карітас" (співпрацюю з цією організацією) також допомагає. Але, найперше, такої допомоги ніколи не є забагато і, що нмсд головне, переважно і Церква (парафії, монастирі тощо), і її "рука милосердя"-Карітас допомагає вижити цим людям. Так - це важливо. Але наша "Оселя" робить і наступний важливий крок - ми живемо з цими людьми, творимо з ними спільноту, помагаємо з документами, навчаємо професії (наприклад - наші реставратори меблів дуже навіть не низького рівня :) ), помагаємо працевлаштуватись... і допомагаємо їм змінити стиль життя, повернутись з узбіч вулиці в суспільство.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: похорон бездомних

Повідомлення прочанка » 26 вересня 2011, 10:22

це найважніше. В мого чоловіка є майстер - золоті руки, талант, але має проблему - запої... Ненадійна людина, але останнім часом вони дійшли компромісу. Чоловік не дає йому грошей, а купує продукти, одяг, цигарки. І що? Набагато більше користі. Він сам проситься, бо розуміє проблему, а не має сили волі. Дав би Бог в такий спосіб порятувати людину.
Не бійтеся!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: похорон бездомних

Повідомлення andrey s. » 26 вересня 2011, 14:19

прочанка писав: В таких закладах маю працювати монахи, бо це безкорисні люди і віруючі, а так... всяке буває.

Я не дуже аж так знайомий зі всіма аспектами і реаляїми цієї діяльності, допомоги людям, які з якихось причин є інакшими(хоч інакшими-то досить відносно, образно).
Але думаю що Ті, які цим займаються вже мають досвід і все таке. Звичайно допомога в цьому ніколи зайвою не буде. І думаю парафіям навіть корисно долучатись до такої діяльності, тобто їм то теж йде на користь. Особливо коли долучати молодь до того.(тобто таке більше їм потрібно, ніж самим бездомним. Ну то трохи філософія :oops: )
Погоджуюсь повністю з о.Олегом, що більш ефективним є долучання людей які жили тим життям, і можуть цей досвід скористати на добре, ради тих які ще в цьому перебувають. Тим більше маю спостереження, що люди які з чиєюсь допомогою вийшли з тієї пустки, мають бажання помогти іншим в цьому.
Бо люди які ніколи в тому не були мають якісь уявні не зовсім вірні фантазії, з цього приводу.
Тому це називається СПІВПРАЦЯ.
Що до монахів в цій діяльності, то що сказати..... Це ще одна уявна фантазія.
Тут нема різниці, тим паче монастирі дійсно тійсно співпрацюють з такими спільнотами чи організаціями(то попри те, що самі при монастирях тим займаються). Правда частіше споглядаю не монахів, а монахинь.
Ми всі повинні розуміти, що монахи і монахині собі не належать. Тобто не можна просто так набрати монахів і вирішити, що їм робити.
Кожин робить те, що є потрібним. Хто менше, хто більше. Це не є якесь змагання.
Тобто кожному знайдеться частка в цій роботі, і якось згоден, що потрібно думати не тільки за вдівання і годування, треба тим людям помагати у їх поверненню(вливанню) у суспільство, яке доречі не таке вже гарне і раде цьому.
Монах, чи отець, чи вірний. Нема різниці. Навіть в чомусь свіцькі отці можуть більше ніж монахи, а в чомусь монахи(чи монахині).
Тобто повторюсь, це є співпаця, і не варто когось виділяти як бездоганний вихід.
А на рахунок:"а так...всяке буває", то не серйозно. Люцкий фактор ніхто не відміняв, але наші побудження попри це не мають мінятись, правда?? і хіба це є головна біль того хто жертвує????
Скажу навіть, що такі речі не є потрібними, а тільки завадою.(і собі і іншим, які то слухають)
Є люди які за тим слідкують, і скеровують як потрібно чи як можливо.(повірте, Ми не є мудрішими за них)
Вашій подрузі також не раджу тим журитись. Якщо щось там пожертвувала, то нехай не журиться рештою, а подякує(в свою чергу), що прийняли її допомогу. ( це називається ДОВІРА. Чи до Господа, чи до ближнього. Корінь дуже схожий.)
Можливо то звучить різко, но пробачте, то є правда. Є організації і спільноти у яких вже є репутація, доречі заслужена. А всякі балачки завжди будуть, вже коли їх нема, то можна насторожитись :D (то жарт)
Потрібно по мірі можливості кожному долучатись до турботи про тих покинутих, суспільству не потрібних людей.
І тут люба допомога є важливою, особливо молитовна.
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: похорон бездомних

Повідомлення Georgij » 26 вересня 2011, 20:42

о.Олег писав:... і ховаю бездомних. Тих, яких знаю. Що християнин, що не жив в грісі або висповідався тощо... І проблема буде можливо й у тому, що Ви пишите (байдужість, сторонення, "земні інтереси" :( ) але ховати християнським похороном людину, про яку не знаємо, чи християнин і чи старався жити християнським життям... Тим більше, що назагал з впевненістю можемо здогадуватись, що важкий гріх мав місце і ховати таку людину християнським похороном... Не кожен священик на таке наважиться, а за старими приписами це і заборонено. В кожному разі - це не конечна для Спасення річ і Бог Знає кожного й не зважатиме на те, чи його відспівували. Маємо неодного Святого, якого не ховали як християнина.
З повагою, о.Олег

В книзi Товита, Товит хоронив тайкома тiльки эвреiв, одновiрцiв, це йому було зараховано за праведнiсть...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей