Питання статевого життя подружжя

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 16:40

о.Олег писав:
andrey s. писав:Є ключові моменти:
Чому Сад Єдемский був Раєм??? Не тому, що там ті дерева, а тому що там був Бог...

а... у Франківську... Бога... немає? Так у чому ключовий момент? Є ж Бог, правда? І ніде не дівався. І не подінеться. А... що?
З повагою. о.Олег

Неа, і у Франківську і у Львові Бога так як у Саді з Адамом і Євою,,, нема. ( в тій Іпостаті, Особі)
Ну пробачте, но нема. :pardon:
Ми тільки туди прямуєм, і Творець нам послав Сина і Духа Свого, який всетаки Є, Є і нас спрямовує, показує дорогу.
Але не у такій формі як в Єдемі, коли там Адам перебував з Євою, бувши одним цілим.
Ми не в Раю, і то факт отче, а тому відмінність ключева, коли думаєм про Рай, міркуєм як воно там було, про причини і наслідки, але перебуваєм тут, на землі, яка стала проклята через Адама, тобто через нас..
Нема того звязку який був, і то всім відомо.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 16:49

andrey s. писав:
о.Олег писав:... А... що?

Нема того звязку який був...

так... чому? Десь дівся Бог?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 17:06

о.Олег писав:
andrey s. писав:
о.Олег писав:... А... що?

Нема того звязку який був...

так... чому? Десь дівся Бог?
З повагою. о.Олег

Та ні :) ..Бог такий великий, що Йому нікуди дітися, Він є всюди .
Уявляєте, такий Неосяжний і Величний, а ми Його не помічаємо.
Всетаки є місця де Бога не видно, і це попри те, що Він там є.
В душі можливе прокляте місце, частинка, де Бога нема, і то є смерть, страшне і пусте місце, справді плач і скрегет зубів.
Але є втішна новина, прийшов Син, щоб то не стало вічністю, щоб внести в ту мряку Світло і провадити до Життя.
Бог ніде не дівся, і за це Слава Йому і Поклоніння.
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 17:18

andrey s. писав:Всетаки є місця де Бога не видно, і це попри те, що Він там є...

тобто... Франківськ не вийняток і ми з Вами одинаково розуміємо, що проблема в людині
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 17:25

ShMariam писав:А досконалість хіба не передбачає можливості духовного розвитку? Якраз навпаки! Мене також колись дивувала фраза про Ісуса (!): "Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей." (Лука 2:52)


Ні, досконалість - це кінцева мета. Бог- досконалість, тобто наша мета. Ісус Богочоловік, людська його частина вдосконалювалася, розвивалася від маленької дитини до дорослого чоловіка.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 17:40

Mirik писав:
ShMariam писав:А досконалість хіба не передбачає можливості духовного розвитку? Якраз навпаки! Мене також колись дивувала фраза про Ісуса (!): "Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей." (Лука 2:52)


Ні, досконалість - це кінцева мета. Бог- досконалість, тобто наша мета. Ісус Богочоловік, людська його частина вдосконалювалася, розвивалася від маленької дитини до дорослого чоловіка.

Але хіба досконалість має межі?

Абсолютно досконалою (в сенсі - святою, без духовної вади) є маленька дитина, що помирає по Хрещенню, але ще більш досконалою є та людина, що, поборовши всі труднощі, стає Святою і це вже зовсім інший (не побоюсь сказати - вищий) рівень святості - досконалості. Власне певні труднощі нас роблять нас КИМОСЬ: прямоходячими людьми :D , .... письменними, ... Святими.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 17:49

о.Олег писав:
andrey s. писав:Всетаки є місця де Бога не видно, і це попри те, що Він там є...

тобто... Франківськ не вийняток і ми з Вами одинаково розуміємо, що проблема в людині
З повагою, о.Олег

Так, а навіть в Людях, тобто в людях серед яких перший я.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 17:55

Mirik писав:
ShMariam писав:А досконалість хіба не передбачає можливості духовного розвитку? Якраз навпаки! Мене також колись дивувала фраза про Ісуса (!): "Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей." (Лука 2:52)


Ні, досконалість - це кінцева мета. Бог- досконалість, тобто наша мета. Ісус Богочоловік, людська його частина вдосконалювалася, розвивалася від маленької дитини до дорослого чоловіка.

мені здалось, чи Ви кажете "ні" а тоді "так"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 18:18

о.Олег писав:
Mirik писав:
ShMariam писав:А досконалість хіба не передбачає можливості духовного розвитку? Якраз навпаки! Мене також колись дивувала фраза про Ісуса (!): "Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей." (Лука 2:52)


Ні, досконалість - це кінцева мета. Бог- досконалість, тобто наша мета. Ісус Богочоловік, людська його частина вдосконалювалася, розвивалася від маленької дитини до дорослого чоловіка.

мені здалось, чи Ви кажете "ні" а тоді "так"?
З повагою, о.Олег


Питання трішки філософське. В мому розумінні людина не може бути досконалою (такою як Бог), вона може вдосконалюватись, переходити на чим раз вищу сходинку до досконалості. Перестати грішити, стати праведним, стати святим і т.п. Тому моя позиція чітка Досконалість - не передбачає можливості духовного розвитку, бо це є кінцева мета. Вдосконалення - передбачає можливість духовного розвитку, так як прямує до досконалості, тобто Бога.
Людська частина Ісуса вдосконалювалася.Божествена частина була досконалістю.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 18:27

Mirik писав:Тому моя позиція чітка Досконалість - не передбачає можливості духовного розвитку, бо це є кінцева мета. Вдосконалення - передбачає можливість духовного розвитку, так як прямує до досконалості, тобто Бога.
Людська частина Ісуса вдосконалювалася.Божествена частина була досконалістю.

Бог дуже сильний чи... безмежно сильний?.. дуже люблячий чи безмежно люблячий?.. дуже милосердний чи безмежно милосердний?.. Справді, людина не може осягнути повної досконалості, бо зупиниться тільки на "дуже". Повна досконалість є БЕЗМЕЖНОЮ, а безконечність - це таке філофське поняття, що.... Ще пам'ятаю з математики: безконенчність + безконечність = безконечність. Тобто вона все ж може розширюватися (до неї можливо додавати щось), а що при цьому виходить - людський розум не в силі зрозуміти, бо це не 2+2...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 18:56

.
Востаннє редагувалось 31 грудня 2011, 17:41 користувачем Mirik, всього редагувалось 1 раз.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 19:00

Mirik писав: Досконалість - не передбачає можливості духовного розвитку, бо це є кінцева мета...

Досконалість в значенні Особи (Бог). Як і Любов, Добро. Тобто - не в значенні якості. Цілком слушно. Однак тут плутанина між Особою і до Неї (Бога) подібністю (людської особи). Відповідно варта розуміти, що коли говоримо про досконалість, до якої прямує людина, маємо на увазі одразу дві речі: Досконалість (людина прямує до Бога; Бог - кінцева мета людини, однак людина не є Бог) і досконалість в значенні обожествення людини
Думаю, Ви це розрізняєте, але вважав за потрібне це підкреслити і запитати: в чому ми удосконалюємося (можливо - це ще раз питання про "каналізаційні люки" з кінця дев'ятої сторіночки)?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 19:05

Mirik писав:За останній рік я мав з дружиною 57 статевих актів(згідно записів у календарі плідності) Якщо взяти 1 статевий акт в день, то виходить неповних 2 місяці.Решту 10 місяців сексу не було(не тому, що я не хотів) В середньому 4,75 акти в місяць. Це багато чи мало? Прошу обговорити це питання.

А що тут обговорювати,,,навіть не підозрюю. :oops: Хоча матиматика не дає мозгам заржавіти, то вже добре.
Думаю Ви з жінкою обговоріть, чи мало чи багато.
У Вас діти Є???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 19:08

Mirik писав:За останній рік я мав з дружиною 57 статевих актів(згідно записів у календарі плідності) Якщо взяти 1 статевий акт в день, то виходить неповних 2 місяці.Решту 10 місяців сексу не було(не тому, що я не хотів) В середньому 4,75 акти в місяць. Це багато чи мало? Прошу обговорити це питання.

життя Шлюбу є дуже особистим питанням і... навіть, якщо Ви погодили висвітлювання своїх статевих актів з Вашою дружиною (і вона Вам це дозволила тут написати), дуже прошу зважити на таку людську особливість, як примінення чужого (в т.ч. інтимного) досвіду до себе і своєї сім'ї. Перепрошую - але не бачу позитивної можливості обговорювати тут світлі чи темні сторони сімейного життя супругів
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 19:32

о.Олег писав:
Mirik писав:... Я, як батько, бачачи, що дитина прямує у відкриту каналізацію зроблю все, щоб моя дитина туди не впала. Я не даю їй вільного вибору, бо знаю, що вона може звернути собі голову...

безперечно. Але наступить час, коли Ви (батько) дасте своїй дитині самій зупинитись або обійти каналізацію. Бо виросла. І це ми ще лише про каналізацію. А про міжособистісні стосунки: з ким дружити, наприклад; кого любити? Також не дасте вільного вибору? Невже?
З повагою, о.Олег

о.Олег писав:
Mirik писав: Досконалість - не передбачає можливості духовного розвитку, бо це є кінцева мета...

Досконалість в значенні Особи (Бог). Як і Любов, Добро. Тобто - не в значенні якості. Цілком слушно. Однак тут плутанина між Особою і до Неї (Бога) подібністю (людської особи). Відповідно варта розуміти, що коли говоримо про досконалість, до якої прямує людина, маємо на увазі одразу дві речі: Досконалість (людина прямує до Бога; Бог - кінцева мета людини, однак людина не є Бог) і досконалість в значенні обожествення людини
Думаю, Ви це розрізняєте, але вважав за потрібне це підкреслити і запитати: в чому ми удосконалюємося (можливо - це ще раз питання про "каналізаційні люки" з кінця дев'ятої сторіночки)?
З повагою. о.Олег


1)Поки дитина є малою, я зобов"язаний її виховувати і оберігати її. Навіть обмежуючи іі вільний вибір і міжособистісні стосунки. Друзі бувають різними, наприклад навряд чи Ви б своїм дітям дозволили тусуватися з наркоманами, з іншого боку Ви б схвалювали компанію, яка, скажімо, ходить в якийсь гурток моделювання.Я маю завжди змогу пояснити і делікатно направити в хороше русло. Тим самим формуючи особистість яка згодом обійде каналізаційний люк сама.

2)Людина мала пік своєї досконалості одразу після створення і до першого гріха, потім вона стала недосконалою(впала, втратила досконалість).

о.Олег писав:життя Шлюбу є дуже особистим питанням і... навіть, якщо Ви погодили висвітлювання своїх статевих актів з Вашою дружиною (і вона Вам це дозволила тут написати), дуже прошу зважити на таку людську особливість, як примінення чужого (в т.ч. інтимного) досвіду до себе і своєї сім'ї. Перепрошую - але не бачу позитивної можливості обговорювати тут світлі чи темні сторони сімейного життя супругів
З повагою. о.Олег



Ми зараз на грані розлучення!!! Саме ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ У ШЛЮБІ!!!!! Тема форуму: "Питання статевого життя подружжя" Це є християнский форум Греко- католицької церкви. Я є християнином, таким яким мене створив Бог. У мене Є ПРОБЛЕМА ДУЖЕ ВАЖЛИВА. Бо я маю троє дітей і хочу мати нормальну сім"ю. Я потребую допомоги! Якого дідька я маю мовчати???? Де допомога ближньому??? Правду кажуть, ситий голодного не розуміє.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2011, 19:45

Mirik писав:
1)Поки дитина є малою, я зобов"язаний її виховувати і оберігати її. Навіть обмежуючи іі вільний вибір і міжособистісні стосунки. Друзі бувають різними, наприклад навряд чи Ви б своїм дітям дозволили тусуватися з наркоманами, з іншого боку Ви б схвалювали компанію, яка, скажімо, ходить в якийсь гурток моделювання.Я маю завжди змогу пояснити і делікатно направити в хороше русло. Тим самим формуючи особистість яка згодом обійде каналізаційний люк сама.

2)Людина мала пік своєї досконалості одразу після створення і до першого гріха, потім вона стала недосконалою(впала, втратила досконалість).

1) Адам і Єва на момент вчинення гріха були повністю дорослими і вихованими - Богом. То в чому ж проблема?

2) Тут говоримо про різні понятя досконалості (в сенсі святості, бо буде зайвим відволікатися ще на досконалий розум, досконале тіло і т. п.):
-повна досконалість, яку має хіба що Бог
-досконалість як подібність до Бога (стосовно любові)
-досконалість отримана як відсутність можливості бути недосконалим
Можна дати ще й інші визначення, але давайте щупнимося на якомусь одному, бо інакше неможливо продовжувати дискусію.

То про яку досконалість говорите в цьому пункті?
Востаннє редагувалось 02 грудня 2011, 19:46 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 19:46

Mirik писав:
Ми зараз на грані розлучення!!! Саме ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ У ШЛЮБІ!!!!! Тема форуму: "Питання статевого життя подружжя" Це є християнский форум Греко- католицької церкви. Я є християнином, таким яким мене створив Бог. У мене Є ПРОБЛЕМА ДУЖЕ ВАЖЛИВА. Бо я маю троє дітей і хочу мати нормальну сім"ю. Я потребую допомоги! Якого дідька я маю мовчати???? Де допомога ближньому??? Правду кажуть, ситий голодного не розуміє.

Дуже шкода, справді.
Навряд чи хтось з дописувачів то знав і навряд чи хтось у чомусь Вас хоче "щипнути".
Справді, для мене то розважання, а Ви то сприймаєте серйозніше, у цьому Ви праві.
Напевне отець мав на увазі, що такі речі обговорюються в П.П.(Ви доросла людина, Батько, тому не думаю, що Вам потрібно пояснювати, чому)
І повірте, нерви у цьому не помічник, щоб щось зрозуміти і це пережити.
Кріпіться і тримайтесь. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 02 грудня 2011, 20:29

andrey s. писав:
Mirik писав:
Ми зараз на грані розлучення!!! Саме ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ У ШЛЮБІ!!!!! Тема форуму: "Питання статевого життя подружжя" Це є християнский форум Греко- католицької церкви. Я є християнином, таким яким мене створив Бог. У мене Є ПРОБЛЕМА ДУЖЕ ВАЖЛИВА. Бо я маю троє дітей і хочу мати нормальну сім"ю. Я потребую допомоги! Якого дідька я маю мовчати???? Де допомога ближньому??? Правду кажуть, ситий голодного не розуміє.

Дуже шкода, справді.
Навряд чи хтось з дописувачів то знав і навряд чи хтось у чомусь Вас хоче "щипнути".
Справді, для мене то розважання, а Ви то сприймаєте серйозніше, у цьому Ви праві.
Напевне отець мав на увазі, що такі речі обговорюються в П.П.(Ви доросла людина, Батько, тому не думаю, що Вам потрібно пояснювати, чому)
І повірте, нерви у цьому не помічник, щоб щось зрозуміти і це пережити.
Кріпіться і тримайтесь. :Rose:

Це не є проблемою одного тиждня, була купа ПП,перечитаних книжок, зустрічей зі священниками,(навіть екзорцистами :cry: ) психологами, різними людьми, які є у шлюбі і чололовіки і жінки. І практикуючі християни і просто хороші люди. Різні думки, різні поради, і все на тому ж місці. Це все тому, що я якийсь хворий, тому, що в мені якийсь нечистий, тому, що ніхто так багато не кохається, тому, що оральні пестощі - це гріх, тому, що я не люблю свою жінку, тому, що не дбаю за дітей, тому, що заробляю мало грошей, тому, що не молюся стільки разів як того хочуть інші, тому, що мої батьки пхаються в нашу сімю, тому, що тільки чоловік має дбати за сімю, єх, можна писати до нескінченності який я поганий..... Я вже починаю в це вірити, тому і питаю про це людей. Якесь дивне щастя у шлюбі....
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 21:35

Нагадую, що червоним пишуть на Форумі лише модератори і все написане червоним - не для дискусій: відповідати на модераторіали дозволено лише в ПП.
Mirik писав: 1)Поки дитина є малою...

там йдеться вже про достатньо дорослого Адама і достатньо дорослу Єву
Mirik писав: 2)Людина мала пік своєї досконалості одразу після створення і до першого гріха, потім вона стала недосконалою (впала, втратила досконалість)...

як і (приблизна аналогія) дитина, що росте в хорошій сім'ї, набирає гарних звичок честі і совісті - знаходиться в піку своєї моральної/духовної досконалості - а тоді... не витримує в тій досконалості, знайомлячись з "вулицею", спокушуючись не виконати Заповідь Божу...
Mirik писав: ...Ми зараз на грані розлучення!!! Саме ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ У ШЛЮБІ!!!!! Тема форуму: "Питання статевого життя подружжя" Це є християнский форум Греко- католицької церкви. Я є християнином, таким яким мене створив Бог. У мене Є ПРОБЛЕМА ДУЖЕ ВАЖЛИВА. Бо я маю троє дітей і хочу мати нормальну сім"ю. Я потребую допомоги! Якого дідька я маю мовчати???? Де допомога ближньому??? Правду кажуть, ситий голодного не розуміє .

тоді це питання для ПП (приватного повідомлення). Прошу не сваритися і зрозуміти, що Ви тут не один і допомагаючи одному не можу позволити кривдити (розумієте Ви це чи ні - обговорення приватних ситуацій загально кривдить) багатьох. Пропоную вихід - переписку особисту (ПП) чи особисту зустріч. В Шлюбі я грішний - 12 років, священиком - сім. Підходить - пишіть. Або подивіться по дописах - пишіть іншим священикам тощо
вибачте за незручності
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення andrey s. » 02 грудня 2011, 21:57

Mirik писав: можна писати до нескінченності який я поганий..... Я вже починаю в це вірити, тому і питаю про це людей. Якесь дивне щастя у шлюбі....

Ну раз наважились балакати за то, то тримайте...(з найкращими побажанями).

Так багато у Вас вживаного я., я.,я..(це не докір у егоїзмі, ні, що Ви.)
Розумієте, чужа сімя-потьомки, тому навіть не намагаюсь розважати в запропонованому Вами руслі.
Хіба не очевидно, що Ви шукаєте якись компроміс, вихід, чи там що, а робите тільки гірше.
Ці всі мудрування, філософія, бесіди, нічого це не дасть користі, бо шукаєте того у сторонніх, виставляючи то на показ, те що є інтимним і приватним, те, в що Ви як чоловік, не маєте допускати посторонніх.
Ану признайтесь собі, що би Ви очікували, який би був бажаний результат Ваших стараннь.
Справді, частіше людям охота змінити світ, ніж самому змінитись. ( і я не виключення)
Статеве життя сімї, то не наука якась, щоб вивчати її, ставити на показ, шукати однодумців для полекшення відчуття своєї похоті.(яка є у кожного в якісь мірі)
От ця ситуація, яка у Вас склалась, на мою думку і є наслідком стараннь деяких, які ввели поняття "секс" в християнську сімю,"Справжній секс", те що можна, а що ні, ну прям до маразму, "християнські пози". Ну маразм чесне слово.
Секс, то слово придумане світом, розумієте світом. І нормальним є те, що він диктує правила. А деякі намагаються то втрясти в рамки Християнства.
Зробили з сексу науку чи мистецтво, виставили то на показ, змішавши з поняттям "Шлюб", і звісно без праведних сексистів, які ввели що добре, а що погано, не обйшлось.
Ви стали жертвою цього всього, і всі подальші спроби публічно це вирішити(шукаючи вихід), приречені на утопію( на мою думку).
Ці речі вирішуються між подружжям і Богом.(це дууже містке речення, пробачте, но розуміння цього прийдеться пошукати з дружиною і собою..насамперед з собою, і дружина є помічю чоловіку, но не для маніпуляції цим фактом).
Кріпіться і шукайте вирішення у Бога.(навіть не уявляю, як Ви це все сприймете, но всеж надіюсь що вірно мене зрозуієте)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Just_me » 02 грудня 2011, 23:23

Mirik писав:Різні думки, різні поради, і все на тому ж місці

З усього серця Вам співчуваю, самій мені ця тема, признаюсь, ні до чого, бо сім"ї не маю і не планую, але за таких як ви, добрих батьків і вірних чоловіків мені і боляче, таких направду мало :Rose: Краще щоб я сильно помилялася, але ходіння-читання-поради-консультації Вам навряд чи допоможуть, у Церкви є позиція і вона незмінна, не мені судити цей факт :( Подумайте одне - виходу немає, і в тому числі ролучення - не вихід, бо Ви віруюча людина і Ваша совість не дозволить вам піти до когось іншого, хіба що просто піти, а в цьому сенсу ніякого. Тільки троє дітей почнуть страждати.
Я не хочу, щоб мої слова звучали для Вас як заспокоєння, бо це просто порожній звук, а я щиро перейнята Вашою внутрішньою кризою. Та я скажу Вам тільки те, що кажу собі і навколишнім: ті 70-80 років, які ми тут страждаємо - ніщо в порівнянні з вічністю, бо вона ніколи не закінчується. Постраждайте тут, щоб порадіти Там, печально, якби було навпаки... Вже маєте такий хрест - то постраждайте разом з дружиною, їй не легше, ніж Вам, бо вона бачить стан свого чоловіка, а вдіяти нічого не може, вибір у вас обох, м"яко кажучи, невеликий.
Mirik писав:Якесь дивне щастя у шлюбі....

Так. Не те що дивне, а сумнівне. Шлюб - це як фортеця в облозі. Ті, хто ззовні - хочуть ввірватися до середини, а ті, хто всередині - прагнуть звільнитися назовні. Дякую Богу, що не воюю...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2011, 12:05

Mirik писав: Це все тому, що я якийсь хворий....
Mirik писав:Різні думки, різні поради, і все на тому ж місці

Я незаміжня і маю досвід щонайбільше ні до чого не зобов'язуючих зустрічей, тому може Вам всі мої думки видадуться теорією після стількох проблем, але спробую... Не судіть і не ображайтеся, якщо щось не так.

Я Вас не знаю, але думаю, що Ви нормальний чоловік з нормальними потребами. І Ваша дружина - також. Тільки первородний гріх наробив, що чоловік і жінка ніколи не зрозуміють один одного, що конкретно Ви і Ваша дружина не можете порозумітись. :( Це не значить, що треба розлучатися - це буде тільки помноження проблем.
Нмсд, Вам треба для себе дуже чітко визначити:

1) Що Вам дозволено/заборонено відносно планування/не планування дітей

2) Що гріх/не гріх в статевих стосунках, якщо з першим пунктом все добре
Ці перші пункти маєте обговорити приватно зі священиком і дуже чітко для себе вияснити

3) Що вважає гріхом Ваша дружина - може дуже відрізнятися від того, що вважаєте гріхом Ви: це не значить, що Ви сякі-такі погані, або вона погана - це нормально, якщо в різних людей різні погляди. Добре, якщо б вдалося повністю узгодити пункт 2 з 3, але щось мені підказує, що Ви вже це намагися зробити і не раз. :sorry: В такому разі для збереження стосунків мусите поступитися, бо гріх для християнки - не дурниці. В жодному випадку не можна схиляти її до того, що вона вважає гріхом. З власного довіду: я не вважаю гріхом легкі поцілунки в період зустрічання, але не з першої хвилини (й навіть дня) знайомства з частотою з кілька хвилин! %) Коли я ще й прізвища тієї людини не знаю і взагалі нічого до нього не відчуваю, крім легкої симпатії... Та й не у відчуттях справа, бо все, починаючи від легкого поцілунку, має бути вираженням любові, а не почуттів... Якщо для мене - це розпуста чистої води, а для нього - "все нормально", то "залишаємось друзями", або він хай задумається над своєю поведінкою...

4) Маєте врахувати й бажання дружини - може вона дуже втомлена, виснажена. Пишу не тільки про ту втому, коли вистачає просто гарно виспатися, а про загальну втому, навіть і не фізичну, що накопичується роками: діти, домашні клопоти... Це все дуже дається взнаки.

Знаю по собі: коли втомлена, буквально кидаюся на інших, звинувачую у всіх сметних гріхах. :( Але у відповідь не хочу чути вибачення, мені потрібно, щоб просто мене заспокоїли і довели до норми. Може Ваша дружина подібна на мене? Може вона хоче бачити у Вас опору в житті: не в плані грошей чи чогось подібного, а в якості моральної підтримки? Якщо так, Ви не маєте права перед нею показувати свою слабість: завжди усмішка, завжди впевненість, завжди захист (від нагод до гріхів в т. ч.), підтримка у всьому і заспокоєння... І ніяких нервів (навіть, якщо Вам будке здаватися, що вона хоче Вас рознервувати - це не так). Ой, я вже починаю змальовувати образ ідеального чоловіка в моїй уяві. :) :oops: Можливо, Ваша дружина зовсім не така, має інші ідеали. Подивіться на її батька: яких рис його характеру Вам не вистачає?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 03 грудня 2011, 12:24

Just_me писав:
Mirik писав:Різні думки, різні поради, і все на тому ж місці

З усього серця Вам співчуваю, самій мені ця тема, признаюсь, ні до чого, бо сім"ї не маю і не планую, але за таких як ви, добрих батьків і вірних чоловіків мені і боляче, таких направду мало :Rose: Краще щоб я сильно помилялася, але ходіння-читання-поради-консультації Вам навряд чи допоможуть, у Церкви є позиція і вона незмінна, не мені судити цей факт :( Подумайте одне - виходу немає, і в тому числі ролучення - не вихід, бо Ви віруюча людина і Ваша совість не дозволить вам піти до когось іншого, хіба що просто піти, а в цьому сенсу ніякого. Тільки троє дітей почнуть страждати.
Я не хочу, щоб мої слова звучали для Вас як заспокоєння, бо це просто порожній звук, а я щиро перейнята Вашою внутрішньою кризою. Та я скажу Вам тільки те, що кажу собі і навколишнім: ті 70-80 років, які ми тут страждаємо - ніщо в порівнянні з вічністю, бо вона ніколи не закінчується. Постраждайте тут, щоб порадіти Там, печально, якби було навпаки... Вже маєте такий хрест - то постраждайте разом з дружиною, їй не легше, ніж Вам, бо вона бачить стан свого чоловіка, а вдіяти нічого не може, вибір у вас обох, м"яко кажучи, невеликий.
Mirik писав:Якесь дивне щастя у шлюбі....

Так. Не те що дивне, а сумнівне. Шлюб - це як фортеця в облозі. Ті, хто ззовні - хочуть ввірватися до середини, а ті, хто всередині - прагнуть звільнитися назовні. Дякую Богу, що не воюю...


Всім небайдужим дякую за підтримку. :Rose: Ви написали ніщо в порівнянні з вічністю..... А я, чесно кажучи, не впевнений взагалі чи в тій вічності буде добре, я не можу цього уявити, так як неможе священник -целібат уявити життя у подружньому житті. Він знає це тільки з розповідей, з того, що прочитав, але не може цього відчути. Пекло - тааак, я знаю чітко і ясно уявляю як воно виглядає, я відчуваю це вже тут, на землі і дуже не хотілося б потрапити в таку вічність(до пекла) З другої сторони я не відчуваю добра, я не можу навіть уявити бодай наближено життя на небі. Адамові було простіше, він знав, що втратив.

Так багато написаних я, це тому, що всі поради стосувалися мене. Священники завжди радять ставити себе на самий кінець, але постійно наголошують на рівноправність у подружжі. Добре, як чоловік і жінка взаємно допомагають одне одному.... Але якщо хтось тільки і користується тим, що хтось постійно ставить себе на останнє місце?...

Отче Олег, в ПП я шукав допомоги ще на початку серпня.... Як бачите, проблема все ще актуальна....
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 03 грудня 2011, 12:46

ShMariam писав:
1) Що Вам дозволено/заборонено відносно планування/не планування дітей

2) Що гріх/не гріх в статевих стосунках, якщо з першим пунктом все добре
Ці перші пункти маєте обговорити приватно зі священиком і дуже чітко для себе вияснити

3) Що вважає гріхом Ваша дружина - може дуже відрізнятися від того, що вважаєте гріхом Ви: це не значить, що Ви сякі-такі погані, або вона погана - це нормально, якщо в різних людей різні погляди. Добре, якщо б вдалося повністю узгодити пункт 2 з 3, але щось мені підказує, що Ви вже це намагися зробити і не раз. :sorry: В такому разі для збереження стосунків мусите поступитися, бо гріх для християнки - не дурниці. В жодному випадку не можна схиляти її до того, що вона вважає гріхом.

4) Маєте врахувати й бажання дружини - може вона дуже втомлена, виснажена. Пишу не тільки про ту втому, коли вистачає просто гарно виспатися, а про загальну втому, навіть і не фізичну, що накопичується роками: діти, домашні клопоти... Це все дуже дається взнаки.


1) Спільної думки ніби досягнуто
2) От тут і розбіжності, для неї деякі речі - гріх, для мене ні. Священники говорять , що це наші інтимні справи і вирішуйте їх самі.
3) Відрізняється до нестерпності, узгодити не вдається. Так, намагалися багато разів і часу. І знову я мушу поступитися, вже сил нема поступатися, я втрачаю себе як особистість. Чи простіше піти десь наліво заспокоїтись, ніби нічого не було? Всім буде класно. А потім Бог мені скаже, ну, братю, вибач....
4) Коли наставали дні неплідності, я просив дружину нічого не робити, щоб не втомлювалася, а як я прийду додому, щоб мала сили приділити увагу мені.. А було так: я приходжу, лягаємо спати, вона каже,що втомлена, бо там щось робила. Повертається до мене спиною і просить її не будити. :evil: Так, це дуже дається взнаки, будує любов і додає щастя :x
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2011, 12:59

Mirik писав:...

:(
Тоді хіба справді приватно до священика, краще до одруженого, краще в реалі і, нмд, обов'язково обом. Дай Боже вам знайти такого, щоб крім загальних фраз допоміг вирішити конкретні проблеми (зокрема, як розрізнити де є гріх) і пояснив помилки кожного...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 03 грудня 2011, 17:32

Mirik писав:...Отче Олег, в ПП я шукав допомоги ще на початку серпня.... Як бачите, проблема все ще актуальна....

як і тут на Форумі - актуальне прохання не виносити приватне життя Шлюбу на спільне обговорення. Так - пригадав нашу з Вами розмову, але її точного перебігу не маю (перепрошую - веду дуже багато розмов, в т.ч. форумні змушений стирати, бо уміщається в ПП лише 150, а у мене їх, мабуть, з тисячу вже набралось би), але назагал - це питання на Форумі Ви (як і будь-хто жодне глибоке особисте питання) не вирішите, а людям, що читають Форум, можете завадити у їхньому особистому житті. В кожному разі - в світі перенаголошена статевість і кожен з нас, сімейних людей, знаходиться під загрозою різноманітних станів, в яких стримуватись важко чи дуже важко. Це проходить. Якщо свою свідомість вчитись перенаправляти. Можливо навіть - фізично себе втомлювати. Як в :) "Укращении строптивого", якщо пам'ятаєте: головний герой показує священикові мозолі на руках від сокири, а той йому - мозолі від мотузки, яким дзвонить у дзвони... Перепрошую - не знаю ні Вас, ні Вашої дружини. Ви знаєте: вона - Ваша дружина; Ви - її чоловік. Шукайте налагодження стосунків з дружиною. І стосунки - це точно не лише про статевий вимір.
З повагою і проханням дослухатись до модераторіалу
о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Mirik
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 06 січня 2007, 18:48
Звідки: Ternopil
Контактна інформація:

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення Mirik » 03 грудня 2011, 20:06

о.Олег писав: але назагал - це питання на Форумі Ви не вирішите, а людям, що читають Форум, можете завадити у їхньому особистому житті.
о.Олег

...Робота форуму полягає у створенні користувачами тем у розділах і можливістю обговорення всередині цих тем. (з вікіпедії)
Тема цього форуму:Питання статевого життя подружжя
Я є одруженим чоловіком і обговорюю статеве життя подружжя. (Згідно теми форуму) Якщо не можна обговорювати цього, то навіщо взагалі така тема існує? На мою думку церкві потрібно більше приділяти уваги до актуальних на сьогодні питань у християнських родинах, а не боятися і закриватися від цих тем, як я це бачу на свому прикладі. Людям, які зацікавилися темою цього форуму, думаю, також небайдуже це питання, якщо вони її читають. А то чи завадить у особистому житті обговорення цієї теми іншим людям, чи навпаки піде на користь, ми знати не можемо. Є 2 варіанти розвитку подій: Зробити голосування чи потрібне обговорення цієї теми на цьому форумі. Якщо люди висловляться проти існування і обговорення цієї теми, то знести її взагалі і забути. Якщо висловляться за, тоді обговорювати її без побоювань і просити Бога, щоб ця тема нікому не зашкодила.
Все, що не робиться,.. до гріха.
Зло в перших рядах. Добро лізе як черепаха.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 03 грудня 2011, 20:37

Mirik писав:... ми знати не можемо...

можемо знати і знаємо. З досвіду. Вікіпедія не включає знань з пасторального провідництва. І є третій варіант - прислухатись до прохання модератора.
Тема, в якій пишимо - для подання загального роду інформації. Як і кожна тема Форуму. Висвітлювання інтимних відносин в Шлюбі не включалося розробниками цього Форуму у його ідею, позаяк або "Вам" хтось щось нарадить, або "Ви" комусь; позаяк проблем інтимної сфери життя подругів можуть вирішити лише самі подруги і обговорення їх неприватно шкодить і тому, хто, наражаючись на поради/"поради" запитує, і тому, хто радить/"радить", і тим, хто просто перечитає і спроектує "Вас" на своє життя тощо. Розумію, що в сучасності прийнято широко висвітлювати інтимну сферу життя людини, але, повірте на слово або перевірте самі на вулицях, в медіа чи інтернеті - проблем статевості це не вирішує, а лише усугубляє. Мені дуже шкода, але дуже прошу дослухатись до поради писати про інтимні подробиці Вашого життя лише приватно
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2011, 20:42

Mirik писав:Тема цього форуму:Питання статевого життя подружжя
Я є одруженим чоловіком і обговорюю статеве життя подружжя.

А дружина про це знає? Мені, наприклад, було б неприємно дізнатися про таке обговорення. Взагалі, нмсд, такі проблеми треба обговорювати одночасно з дружиною і краще приватно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Питання статевого життя подружжя

Повідомлення о.Олег » 03 грудня 2011, 21:29

ShMariam писав:
Mirik писав:Тема цього форуму:Питання статевого життя подружжя
Я є одруженим чоловіком і обговорюю статеве життя подружжя.

А дружина про це знає? Мені, наприклад, було б неприємно дізнатися про таке обговорення. Взагалі, нмсд, такі проблеми треба обговорювати одночасно з дружиною і краще приватно.

про це вже запитував трішечки вище, але... навіть, якщо з дозволу дружини, модераторіал не міняється: демократичним способом вирішувати що морально, а що ні в їхньому (чи в будь-чиєму) подружньому житті чи як і з якою частотою їм (чи будь-якому іншому Шлюбу) співжити статево... :( Одна людина хоче виговоритись і виговорюється чи двоє подругів, але... - ну не знали, що це обговорення інтимних подробиць свого співжиття шкодить навколишнім, але ж тепер їм про це сказано і прохано припинити. :(
Видаю модераторіал: прошу всіх учасників Форуму утриматись від обговорення інтимних подробиць життя пана Mirik в Шлюбі навіть, якщо не припинить їх висвітлювати. Якщо берете на себе сміливість щось радити, прошу робити це в ПП пам'ятаючи, що говорите про його життя в Божому Таїнстві
дуже всіх перепрошую
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей