Контрацепція, абортативна і неабортативна

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи знаєте Ви де можна отримати повну консультативну допомогу з природніх методів планування сім'ї?

Так
12
32%
Ні, але можу дізнатися
16
42%
Ні, це не для мене
6
16%
Незнаю такого методу
4
11%
 
Всього голосів: 38

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 02 грудня 2011, 16:25

Just_me писав:
о.Олег писав:Бог Творить, коли контрацепція не спрацювала. Що не змінює людське "ні!" Богові на "так!", хоч дитинка і народилася...

А мені здавалося це з опери "Іван планує - Бог керує"

це... якщо і оперу розуміти не в значенні Бог-насильник/лялькар, а Бог-Любов, що не покидає "Івана" навіть, якщо той планує/реалізує гріх
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2011, 21:48

Just_me писав:... з опери "Іван планує - Бог керує"

Любко Дереш – український письменник:
1. Господу видніше. Це означає – коли щось відбувається, то і хай з ним. Все що не робиться, робиться на краще. Роби, що маєш робити, і хай буде що буде.
2. Ніщо не належить тобі в цьому світі. Ні за чим не шкодуй. Ні за ким не плач. Це і так не допоможе. Просто треба прийняти, що ми туристи в своєму тілі, своєму імені, своєму домі. У будь-який момент нас мають право попросити.
3. Служити собі: спочатку солодко-солодко, потім гірко-гірко. Служити іншим: спочатку гірко-гірко, потім солодко-солодко. Про смаки не сперечаються, але післясмак, як на мене, важливіший.
4. Все, що стається – заслужено. Це усуває будь-яку заздрість. Також це виводить з шеренги борців за справедливість у шеренгу, де сповідують п.1. Все справедливо за визначенням.
5. Не чекай на вдячність. Просто роби, що маєш робити. Інакше раз за разом потраплятимеш в дурні ситуації. Допомагає в культивації безкорисності, котра є невід'ємною частиною п.3.
6. Богу віддай результат, собі залиш процес. Інакше страх втратити все зведе тебе з розуму, якщо ще не звів. Допомагає краще зрозуміти суконну правду п.2.
7. Недоліки, які бачиш в інших – твої власні. Інакше це були б не недоліки, а просто особливості. Але ж ні – чомусь бачити чужі недоліки боляче. Чому б це?
8. Найбільша помста критикові – стати його відданим учнем. Одним вистрілом – двох зайців. Повчитись у розумної людини і дозволити їй зіткнутись з п.7.
9. Бійся пустих балачок, пліток і критики в адресу інших. Щоб не було мучівно боляче за безцільно прожиті роки. Ніхто не без гріха. Кожен на своїй дистанції. Краще п.3.
10. Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти. Тому що Він є Любов.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 06 грудня 2011, 23:30

о.Олег писав:
Любко Дереш – український письменник:
10. Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти. Тому що Він є Любов.

Отче, у цій темі моя примітка буде оффтопом, але я вже писала - 9-річна дівчинка повісилася від знущань однолітків, у неділю в новинах ТСН чую подібне: в Одесі 10-річний хлопчик зробив те саме з того самого приводу - над ним знущалися і все це знімали на камеру. В мене кров у жилах холоне, а Ви таке твердите... Хотіла б почути Ваші коментарі у взаємозв"язку з цитатою, яку Ви подали, заодно прошу Вас, як модератора, перенести цей мій допис разом з потенційними до нього коментарями у відповідну на Ваш розсуд тему. Щиро прошу Вас, проясніть, бо я чогось не розумію :cry:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 07 грудня 2011, 10:53

Just_me писав:
о.Олег писав:
Любко Дереш – український письменник:
10. Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти. Тому що Він є Любов.

Отче, у цій темі моя примітка буде оффтопом, але я вже писала - 9-річна дівчинка повісилася від знущань однолітків, у неділю в новинах ТСН чую подібне: в Одесі 10-річний хлопчик зробив те саме з того самого приводу - над ним знущалися і все це знімали на камеру. В мене кров у жилах холоне, а Ви таке твердите... Хотіла б почути Ваші коментарі у взаємозв"язку з цитатою, яку Ви подали, заодно прошу Вас, як модератора, перенести цей мій допис разом з потенційними до нього коментарями у відповідну на Ваш розсуд тему. Щиро прошу Вас, проясніть, бо я чогось не розумію :cry:

перепрошую - ця тема дійсно важка і потребуватиме неоднієї розмови, до якої повертатимемося і повертатимемося і повертатимемося через її біль і актуальність, що не переминає...
Бог завжди Добрий. Людина часто... зла. Бог завжди сильний. Людина часто слаба. Бог пам`ятає про кожну людину. Людина часто забуває і ближнього, і Бога... Перелік нескінченний...
Безперечно ми відчай не пояснимо.
І про жорстокість людську не дам Вам чи собі відповіді, яка б "влаштувала", розставила б "крапки".
Світ... грішить - провокує (фільми, компютерні ігри, вулиця, безбатьківщина тощо) одних малят/дорослих на жорстокість, інші цього не витримують. Нічого не змінилося від часу, коли людина розіп`яла Бога. І розпинає по сьогодні:
"все, що ви зробили одному із найменших цих - ви мені зробили" (Мт.25.40).

Різниця, звичайно, величезна: Бог витерпів і Дав Себе вбити щоб Жити - знеможена людина не захотіла терпіти-жити. Чи могла? Знаємо, що не витерпіла, що родина, оточення не допомогли... Віримо, що Бог її (нікого) не залишив. Відповідно - це проблема стосунків не лише з іншими (родиною, школою... чи тими жорстокими) людьми, але і з (Добрим) Богом. Людина впала у стан, в якому вчинила самогубство.
Бог не підтримав?
Коли трапляється щось жахливе, ми (людина) інтуїтивно чи свідомо шукає пояснення. Щоб такого більше не трапилось, щоб допомогти іншим, які знаходяться у подібній небезпеці. Нажаль, найчастіше (і інтуїтивно, і свідомо) шукається "винних". Віруючий часто впадає в гріх звинувачення Бога - адже все Може (за визначенням), а тут...
Напевно... потрібно згадати, що не все Всемогутній Бог Може. Себе - так: Поставив на Хрест. Але Бог не насильник - дав людині свобідну волю опертися на Себе, або відійти. І це - як тим, хто знущається, так і тим, хто під цим знущанням не витримавши падає. І те, що Бог Робить - Заставляє Себе: віддає Своє Життя. І за тих/жорстоких, і за тих, хто потерпає. За світ.
З цим, власне, важко: Бог Любить і це означає терпіння - для Нього Терпіння. В кожному окремому випадку описаному Вами чи тими, що стаються у світі. І цей весь біль нас з Вами тяжить, вірю, неймовірно менше, аніж Бога. Ми під Хрестом - Бог на Хресті. Але встане перед Ним і той, хто знущався, і той, хто страждав і вчинив самогубство. І всі пройдуть своє, кожен зокрема, зігрівання Божою Любов`ю. І кожен воскресне, як Воскрес Ісус. А от чи житиме "...де немає печалі, але Життя безконечне"? Страждалець - напевно, можемо ствердити, так, а... зла людина лише, якщо зможе бути доброю.
перепрошую - це лише декілька слів свідчення моєї віри
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 07 грудня 2011, 21:47

Just_me писав: бо я чогось не розумію :cry:

Та я теж не розумію, тому можливо тут ясніше:
1. Господу видніше. Це означає – коли щось відбувається, то і хай з ним. Все що не робиться, робиться на краще. Роби, що маєш робити, і хай буде що буде.
2. Ніщо не належить тобі в цьому світі. Ні за чим не шкодуй. Ні за ким не плач. Це і так не допоможе. Просто треба прийняти, що ми туристи в своєму тілі, своєму імені, своєму домі. У будь-який момент нас мають право попросити.

4. Все, що стається – заслужено. Це усуває будь-яку заздрість. Також це виводить з шеренги борців за справедливість у шеренгу, де сповідують п.1. Все справедливо за визначенням.

Хоч трішки можливо жорстокою є така мова, але на загал, Ну хіба Бог винен, що ми такі тугі, що про Нього згадуєм коли капец, щоб той капец поправити, або щоб той капец на когось (На Нього) сперти.(думаю ясно, що це не у Вашу адресу, а просто на Ваш розгляд :oops: )
Це ноша не тільки тих дітей які знімали то, а і їх батьків, і взагалі, це ноша світу, то він винен.(і в якісь мірі то і нас стосується, а особливо коли балакаєм про то)
А чому власне Ісус прийшов перемогти той світ??? Думаю не просто так.....
І просто знаю, що то тільки Любовю можливо змінити...не нашою, бо вона нікчемна, а Божою Любовю.
Життя незбагненне, от чи можна виключити, що один з тих підлітків, які той жах знімали на камеру, чи навіть били, після цієї біди(або згодом, але в наслідок того), стануть іншими і присвятять себе якісь Любій Йому меті.
І якщо так станеться, то чия це буде заслуга???
Чи це не можливо???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 07 грудня 2011, 22:28

П. Андрію, я з усім написаним Вами погоджуюсь, бо це істинна правда життя. Єдине, що намагалася донести, що вживати фразу
Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
нечесно з точки зору її реальної недостовірності. Цим я не намагаюся нікого звинуватити, ані Бога, ані того, хто її вживав чи вживає, просто констатую факт. І це єдине, що хотіла сказати, без підтекстів. Я не шукаю для себе відповідей на жодне питання, бо деякі відповіді мені не слід знати (розум замалий), на більшість буденних питань стандартні відповіді мені відомі, а ще на частину питань (таких як дитяче самогубство) відповіді відсутні взагалі, з цієї ж причини вони не можуть бути знайденими :sorry:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 07 грудня 2011, 22:51

Just_me писав:П. Андрію, я з усім написаним Вами погоджуюсь, бо це істинна правда життя. Єдине, що намагалася донести, що вживати фразу
Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
нечесно з точки зору її реальної недостовірності. Цим я не намагаюся нікого звинуватити, ані Бога, ані того, хто її вживав чи вживає, просто констатую факт. І це єдине, що хотіла сказати, без підтекстів. Я не шукаю для себе відповідей на жодне питання, бо деякі відповіді мені не слід знати (розум замалий), на більшість буденних питань стандартні відповіді мені відомі, а ще на частину питань (таких як дитяче самогубство) відповіді відсутні взагалі, з цієї ж причини вони не можуть бути знайденими :sorry:

Ну я теж не шукаю таких містких відповідей, просто знаю, що якщо примінити конкретно до мене от це:
Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
, і це все разом примінити до того, про що балакаєм.....
То я розумію, що ці "сумні випадки" не можуть бути наскільки тяжкими, щоб під їх впливом я розплющився. :oops:
Або якщо конкретніше, то щоб мене це згіршило, щоб я став когось шукати винного, щоб цим фактом я став озлоблений на всесвітню несправедливість, що неодмінно за собою потягне просто ...озлобленність....
А уявіть, я знаю навіть велику таємницю :) :oops: , я навіть десь чув, що якщо молитись за тих людей(чи убієнних, їх рідних, а навіть тих, які то спричинили, чи просто дозволили), то святі кажуть, що то шлях до досконалості.(ну я про внутрішнє прагнення, але до цього не всі покликані..от тут я погоджусь)
Тобто маємо ситуацію, сумну ситуацію, і Науку Божу, як і чому....
Це ніякий не пошук відповідей, бо я усвідомлюю, що не всі відповіді вмістяться в рамки мого розуміння...А тому..
Роби , що мусиш, решта віддаємо Богу
Десь так бачу... :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2011, 09:03

Just_me писав:П. Андрію, я з усім написаним Вами погоджуюсь, бо це істинна правда життя. Єдине, що намагалася донести, що вживати фразу
Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
нечесно з точки зору її реальної недостовірності...

а фразу не вбивай чи фразу не кради чи... будь-яку іншу з "не" на предмет нечесності з точки зору їх реальної недостовірності? Так: вбивають, крадуть, не витримують. Це реальність гріха. Але це правда з точки зору реальності проповіді "витримай до кінця щоб спастися"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Talya » 08 грудня 2011, 10:03

Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти

Думаю що дійсно не буває викликів яких би ми не могли витерпіти, для цього є лише одна умова - довіритись Богу! То певно є найважчим... коли стикаємось з проблемами то найперше бачимо саму проблему, вона є реальною, вона завдає болю, фізичного, душевного, ми відчуваємо проблему дуже гостро і довіритись Богу в такій ситуації є складно - ти не бачиш Його, ти не можеш Його пояснити, це тяжко. Думаю не треба шукати пояснень, просто попросити в Бога допомоги, довіритись Йому і тоді можна перейти всі випробування.
"Без мене ж ви нічого чинити не можете"

А ще згадалось "Молитва має бути нашою першою реакцією, а не останньою надією"- тільки автор не згадався :)
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 08 грудня 2011, 11:15

о.Олег писав:а фразу не вбивай чи фразу не кради чи... будь-яку іншу з "не" на предмет нечесності з точки зору їх реальної недостовірності? Так: вбивають, крадуть, не витримують. Це реальність гріха. Але це правда з точки зору реальності проповіді "витримай до кінця щоб спастися"

Отче, одне з іншим не слід порівнювати - "Не кради" - заповідь, наказ до дії, а "Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти" - констатація неіснуючого (як ми уже довели) факту. Це те саме сказати, що всі дерева - зелені, а не врахувати, що буває й осінь...
Talya писав:Думаю що дійсно не буває викликів яких би ми не могли витерпіти, для цього є лише одна умова - довіритись Богу!

Так, але це правило для дорослого, який має чітко вкладені в голову суспільні, релігійні установки, з якими не народжуються, вони набуті. Дитина ж їх в голові не має, тому навряд чи це до неї застосуєш. Саме тому я і приводила в приклад не самогубство дорослих (явище, на жаль, буденне), бо тоді можна сказати, що дорослий мав інструменти для подолання розпачу, а дитяче, оскільки дитина ще не має набутих установок, лише ті від природи дані. Як бачимо, і це явище непоодиноке.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2011, 11:25

Just_me писав:Отче, одне з іншим не слід порівнювати - "Не кради" - заповідь, наказ до дії.

а я грішний (як і вся традиція, яка породила данну фразу - адже... і Ви (принаймі з поваги до людей) б не мали думати, що "хтось із дуру щось собі ляпнув" і ми повторюємо??) , власне, "Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти" розумію ще в більшому наголосі на дію: "витримай і Спасешся". Тому і порівнюю. Як один наказ і його виконання і інший наказ і його виконання :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Talya » 08 грудня 2011, 11:54

Так, але це правило для дорослого, який має чітко вкладені в голову суспільні, релігійні установки, з якими не народжуються, вони набуті. Дитина ж їх в голові не має, тому навряд чи це до неї застосуєш.

Не знаю, чи Ви є мамою, але я, як мама, можу Вам з впевненістю сказати, що діти більше довіряють Богу, більше на Нього надіються, в них,якісь відкритіші стосунки. Може лише тим дітям тре вказати той шлях, нам батькам підтримати їх на тій дорозі. Так важко, бо часом йдем наосліп, але думаю то основне завдання батьків.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення vitalko » 08 грудня 2011, 12:27

Just_me писав:Так, але це правило для дорослого, який має чітко вкладені в голову суспільні, релігійні установки, з якими не народжуються, вони набуті. Дитина ж їх в голові не має, тому навряд чи це до неї застосуєш. Саме тому я і приводила в приклад не самогубство дорослих (явище, на жаль, буденне), бо тоді можна сказати, що дорослий мав інструменти для подолання розпачу, а дитяче, оскільки дитина ще не має набутих установок, лише ті від природи дані. Як бачимо, і це явище непоодиноке.


Погоджуюсь з дописом вище, і ще собі так думаю(звісно не впевнений), що у здоровій християнській сім"ї, де є розуміння між батьками і дітьми, а отже є і спілкування, де дитина відчуває опору з їх боку, така ситуація малоімовірна. Бо відкинення друзями і товаришами заповнюється любов"ю батьків, а, отже, і у відчай важко впасти. І браку любові нема. Батьки мають знати чим дитина живе, які в неї труднощі, бо поки вона не досягне зрілого віку, вони за неї відповідають.

Не знаю батьків тих нещасних діточок, і не берусь їх судити, але як каже мій один знайомий отець: "Є питання!" до них найперше. А потім вже до всіх решта...
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

п.Наталя
початківець
початківець
Повідомлень: 39
З нами з: 04 жовтня 2011, 09:39

Re: Контрацепція

Повідомлення п.Наталя » 08 грудня 2011, 12:34

о.Олег писав:
Just_me писав:
о.Олег писав:Бог Творить, коли контрацепція не спрацювала. Що не змінює людське "ні!" Богові на "так!", хоч дитинка і народилася...

А мені здавалося це з опери "Іван планує - Бог керує"

це... якщо і оперу розуміти не в значенні Бог-насильник/лялькар, а Бог-Любов, що не покидає "Івана" навіть, якщо той планує/реалізує гріх
З повагою, о.Олег

А якщо не зпрацьовуе природне планування-це Бог лялькар всеж це Його воля?
До останніх повідомлень-а чия воля що дитина народилась социопатом,чи в не християнський родині,напевно вони потрібні в Божому плані,але чому будуть за це розплачуватись? :sorry:
Вибачте якщо не зрозуміло пишу,самій годі злапати мислю. :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 08 грудня 2011, 13:16

п.Наталя писав:...А якщо не зпрацьовуе природне планування-це Бог лялькар всеж це Його воля?...

Бог не смикає за мотузки щоб люди наважувались бути Шлюбом. А Шлюб - це відповідально. І кожен статевий акт у ньому діється (нормально для християнина має діятися) у відповідальній відкритості до зачаття дитинки. Подруги виявляють одне одному свою любов, дитинка зачинається - Бог Творить безсмертну душу. Єдині, кого без волі людської Сотворив Бог - Адам і Єва. Правда... і тут Бог не лялькар і за це (за Дар свободи людської волі, за Творення неляльки :) ) людьми нерозуміється/критикується... Власне, розумієте Ви це, чи ні - Ваші запитання саме цим Творенням нас неляльками і зумовлені...
п.Наталя писав:...а чия воля що дитина народилась социопатом...

соціуму, якого є за що боятись?
п.Наталя писав:...чи в не християнський родині...

родини, яка має вибір бути/не християнською?
п.Наталя писав:...напевно вони потрібні в Божому плані,але чому будуть за це розплачуватись? ...

а чому будуть розплачуватися - звітки така негативна категоричність? Маємо безліч святих з патологіями/хворобами, з нехристиянських середовищ... Про що Ви, п.Наталю? Божий план людина, звичайно, хотіла б малювати під себе - і Христа юдеї чекали іншого: Христа, що візьме владу у свої руки і зробить з людей ляльок/присилує - але Бог, власне, показує нам Свій План, який повністю базується на людській свободі :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 08 грудня 2011, 18:03

vitalko писав:Погоджуюсь з дописом вище, і ще собі так думаю(звісно не впевнений), що у здоровій християнській сім"ї, де є розуміння між батьками і дітьми, а отже є і спілкування, де дитина відчуває опору з їх боку, така ситуація малоімовірна. Бо відкинення друзями і товаришами заповнюється любов"ю батьків, а, отже, і у відчай важко впасти. І браку любові нема. Батьки мають знати чим дитина живе, які в неї труднощі, бо поки вона не досягне зрілого віку, вони за неї відповідають.

Не знаю батьків тих нещасних діточок, і не берусь їх судити, але як каже мій один знайомий отець: "Є питання!" до них найперше. А потім вже до всіх решта...

Власне так, я також хотів писати про батьків, і про те, що дитина в 6-9 річному віці, яка вже спілкується з навколишнім світом, то .........(чи через школу, чи будь як)....
Ну і зараз не хочу про те писати, бо таке не бачу можливим писати на загал...сімї є різні, діти є різні, обставини є різні.(просто не хочу писати про це в сенсі; Хто винен, і чому так сталось, ця біда. Ці відповіді для тих, які мали нещастя попасти в таку біду, як описала п. "просто я" )
А що є головним, то те, що:Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти, це дуже містке речення, і воно не має меж для духовного зросту в Господі, така собі "формула" витривання у Ньому яка призначена для всіх хто думає про Нього.
Але , це просто не примінимо по відношенню до когось. Так, бачу безглуздим приміняти цей вираз(науку) по відношенню до когось(особливо взагалі невідомого і чужого), а особливо тоді, коли людина не зростала в Християнстві(тобто не була вихована, або відійшла від Християнства).
Ну і ще, потрібно розуміти, чому ми цю "формулу" вживаєм.... Хочим на чужому прикладі переконатись в її Не дієвості????
Скільки є прикладів того, що вона діє...Хочаб в темі "історії для душі", де про молитви мами за сина....
А які приклади мені кидаються у вічі, пробачте, но це суто мій вибір і бачення.
Можу це примінити до себе, і якщо по чесному, от так відверто, то ця наука Божа залишає мені завжди Надію, і у цьому її Сила.
Розумієте, я не можу розглядати її в контексті світової жорстокості чи Не справедливості...( світ сповненний жорстокості, але попри це, попри весь той жах, у ньому скільки доброго і незбагненного, всього того, що ізходить від Бога).
І у мені скільки схильності до гріха, скільки падіннь і спотиканнь, але саме ця Божа підказка мене спонукає вставати і іти далі, прямувати до Нього.
Це наше завдання тут на землі, і змінити це я не бачу можливим. Бог є найвища справедливість, і нас запрошено до Неї.( можливо то гарно звучить, але раджу історію Йова всім, хто у скруті..)

Повірте вже мені на слово, що я не намагаюсь "сокрушити :D " чиїсь скептецизм, чи щось там комусь протиставити. :roll: ні...( я ніколи не бачив у тому сенсу)
Просто висловився з приводу заторкотої теми....
Дякую.
P.S.
Доречі, от це:Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти не обмежено нашим тілом, тобто в принципі є для того, що всетаки настане та мить, яка є початком вічності.( самі знаєте, якою може бути та вічність, дві діаметрально протилежні вічності :pardon: ) Хоч це і сумно для людей, але то правда яка цей сум перетворює на радість, звичайно якщо намагатись, якщо шукати Його.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Talya » 08 грудня 2011, 20:18

Власне так, я також хотів писати про батьків, і про те, що дитина в 6-9 річному віці, яка вже спілкується з навколишнім світом, то .........(чи через школу, чи будь як)....
Ну і зараз не хочу про те писати, бо таке не бачу можливим писати на загал...сімї є різні, діти є різні, обставини є різні.(просто не хочу писати про це в сенсі; Хто винен, і чому так сталось, ця біда. Ці відповіді для тих, які мали нещастя попасти в таку біду, як описала п. "просто я" )
А що є головним, то те, що:Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти, це дуже містке речення, і воно не має меж для духовного зросту в Господі, така собі "формула" витривання у Ньому яка призначена для всіх хто думає про Нього.
Але , це просто не примінимо по відношенню до когось. Так, бачу безглуздим приміняти цей вираз(науку) по відношенню до когось(особливо взагалі невідомого і чужого), а особливо тоді, коли людина не зростала в Християнстві(тобто не була вихована, або відійшла від Християнства).
Ну і ще, потрібно розуміти, чому ми цю "формулу" вживаєм.... Хочим на чужому прикладі переконатись в її Не дієвості????

Я впевнена що завжди слід починати з себе. Свою колоду в оці бачити, а не чужому тягнути скалку . Так може комусь не вдалось, може здався, ми не Бог не читаємо чужих душ, тому й не знаємо що там коїться, а от в свою можна заглянути і настановити собі надіятись на Бога у всіх випробуваннях. Людина діє по людськи, Бог по Божому. Шукати причин чому так сталось, для чого і т.д. варто хібащо в ключі, що я робив не так, що варто виправити в житті і чого мене це має навчити. На все Воля Божа чи допуст (хоча то важко прийняти), а Бог все робить для спасіння людини.

Хоча власне фраза
Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
має в собі , як на мене, велику небезпеку. Коли ми розуміємо її як таку, що можемо перенести всі випробування покладаючись на Бога, то все окей... але знаю випадки коли мотивуючи себе власне цією фразою люди чинять речі, що явно є протилежними Волі Божій, але щоразу запевняючи себе що витримають всі перешкоди .
Тому керуючись цією фразою можна прокладати собі шлях як до Раю так і до Пекла.
Думаю це висловлювання дуже дискусійне. Цікаво б дізнатись хто є автором?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 08 грудня 2011, 21:21

Talya писав:Думаю це висловлювання дуже дискусійне. Цікаво б дізнатись хто є автором?

Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
Тобто у такій формі, чи думка на загал, тобто суть???
Ще є таке: Господь не дасть тобі такого Хреста, який би ти не міг знести.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Talya » 08 грудня 2011, 23:21

Talya написав:
Думаю це висловлювання дуже дискусійне. Цікаво б дізнатись хто є автором?

Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти
Тобто у такій формі, чи думка на загал, тобто суть???
Ще є таке: Господь не дасть тобі такого Хреста, який би ти не міг знести.

і в такій і назагал. Прочитання більш глибоко твору чи автора, дає глибшу суть розуміння, чим окрема цитата, тоді не фантазуєш що мається на увазі, а бачиш, як кажуть з перших уст :)
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 09 грудня 2011, 13:06

andrey s. писав:...А що є головним, то те, що:Не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти, це дуже містке речення, і воно не має меж для духовного зросту в Господі, така собі "формула" витривання у Ньому яка призначена для всіх хто думає про Нього...

пригадав... важку історію одного автора, священика-місіонера в Японії, що написав книгу (не можу твердити, що пам`ятаю точно назву, але її суть) "Мовчання Бога". Йдеться про заборону проповіді Християнства в Японії і місіонера, якого спіймано "на гарячому". Арештовано і катовано всіх, хто навернувся до Христа. Від місіонера вимагали, щоб зрікся віри і... допоки не зречеться - мучили і щодень жорстоко убивали одного християнина... Вони молилися, щоб Бог втрутився і допоміг. Цього не сталося: християн мучили у його присутності, жорстоко вбивали, він молився а... Бог не втрутився... Не витримав - заявив про зречення, щоб припинити весь той жах. Був висланий з Японії і написав про те, що відбулося, виливаючи свою образу на Бога, що Мовчав... Читав я це і... згадував Життя Віри, Надії і Любові, та те, що пережила їх мати Софія... і... хоч прибігаю в молитвах за заступництвом до цих Святих... не осуджую я грішний тих, що не витримали ("не витерпіли"). Аналізувати чужі історії... напевно потрібно, але... точно - не для осуду. Думаю, що не буває викликів більших, ніж ти можеш витерпіти - це заклик до "мене": щоб витримав

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 09 грудня 2011, 13:24

о.Олег писав:...

Таким вразливим, як я, такого краще не читати... :cry: Не знаю, як кому, але на мене такі приклади справляють виключно негативне враження. Бррр...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 09 грудня 2011, 14:07

Just_me писав:... Бррр...

Вибачте, що живу. Це більше не повториться
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 09 грудня 2011, 14:44

о.Олег писав:
Just_me писав:... Бррр...

Вибачте, що живу. Це більше не повториться
З повагою, о.Олег

Отче, Ви не один. Нас майже 7 мільярдів :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 09 грудня 2011, 14:59

Just_me писав:Отче, Ви не один. Нас майже 7 мільярдів :D

рідко хтось вибачається
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 09 грудня 2011, 15:11

о.Олег писав:рідко хтось вибачається
З повагою. о.Олег

За те, що живе? Запевняю, Ви не винуваті :) Якщо вже Вас дуже мучить совість, то скажу, що винуваті не Ви :Rose: :friends:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 09 грудня 2011, 15:13

Just_me писав:
о.Олег писав:рідко хтось вибачається
З повагою. о.Олег

За те, що живе? Запевняю, Ви не винуваті :) Якщо вже Вас дуже мучить совість, то скажу, що винуваті не Ви :Rose: :friends:

:D у цьому Ви співзвучні з моєю відповіддю п.Наталі (Вчора, 13:16)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Контрацепція

Повідомлення Just_me » 09 грудня 2011, 15:16

Щось на зразок :wink:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення Talya » 11 грудня 2011, 15:40

Бог є найвища справедливість, і нас запрошено до Неї.( можливо то гарно звучить, але раджу історію Йова всім, хто у скруті..)


А для тих які не так свято провадили своє життя як Йов, є якась повчальна і мотивуюча історія?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Контрацепція

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 15:55

Talya писав:
Бог є найвища справедливість, і нас запрошено до Неї.( можливо то гарно звучить, але раджу історію Йова всім, хто у скруті..)


А для тих які не так свято провадили своє життя як Йов, є якась повчальна і мотивуюча історія?

Марії Єгипетської наприклад
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Контрацепція

Повідомлення andrey s. » 11 грудня 2011, 23:46

Talya писав:
Бог є найвища справедливість, і нас запрошено до Неї.( можливо то гарно звучить, але раджу історію Йова всім, хто у скруті..)


А для тих які не так свято провадили своє життя як Йов, є якась повчальна і мотивуюча історія?

Повірте їх купа, я навіть гублюсь з конкретикою, але всерівно купа. :)

Тай як на мене, хіба нам потрібна їх велика кількість, нам потрібна одна, яка потрапить в місце її призначення, яке звісно десь там у нас в середині.
Так, одна історія, чи навіть якесь почуте речення здатне змінити ціле життя, надати йому сенс, чи там що...(хто чого потребує).
Знаєте, в часи Йова (якщо вже аж так розважити), було все по інакшому, і Бога не так бачили, як нам відкрито зараз.
От чи ми в змозі тим користати, спасіння нашого ради, то вже зовсім третє.
Нас уже понесло в оффтоп...пробачте.
Но в контексті теми, знаю напевне, нема такого гріха який не проститься Господом.
Просто справа в нашій здатності до жалю за гріх...і часом з цим можна перестаратись і так до кінця відчувати себе не гідним чи недостойним того прощення.
Знаю напевне, що такого роду відчуття не повинні заважати людині прийти до Бога.(хоч прийшов до висновку, що часом це відчуття і є, тобто керує нами , направляє..)
Нема такого гівнюка на землі, каяття якого було би не Любе Господу...то факт, бо якраз у цьому сенс приходу Месії, щоб визволити з полону "лайна"(гріха :oops: ), ради сповнення Обітниці Божої.
Якось так мені здається. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 55 гостей