Розважання над Святим Письмом

переклади, пояснення, роздуми

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення kvantum » 10 грудня 2011, 18:53

luksander писав:
kvantum писав:Доброго дня, читаючи Бібляю, найшов цікаву тезу, від Матея 23-9 "І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на неб", а чому ж тоді до священослужителів звертаються - "отець", "отче" і наскільки я знаю на цьому форумі теж є активні учасники "отці" Олег і Mykil, як це розуміти?!


Можливо так, як це розуміє пан Кураєв?

http://azbyka.ru/religii/konfessii/Kura ... -all.shtml

І що ви тим мали наувазі?! я не протестант і Кураєва не читав...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 19:40

kvantum писав: Матея 23-9 "... як це розуміти?!

як написано: "8 Ви ж не давайте себе звати: Учителю, – один бо ваш Учитель, ви ж усі брати. 9 Та й отця собі теж не йменуйте на землі: один бо у вас Отець – той, що на небі. 10 Ані наставниками не звіться, один бо ваш Наставник –Христос." Чи Ви ставите під сумнів і називання вчитела вчителем, наставника наставником? Звичайно, що ні, бо всі зазвичай розуміємо, що і називання священика отець, і вчителя вчителем, і наставника наставником не є називання людини Богом.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення kvantum » 10 грудня 2011, 19:51

о.Олег писав:
kvantum писав: Матея 23-9 "... як це розуміти?!

як написано: "8 Ви ж не давайте себе звати: Учителю, – один бо ваш Учитель, ви ж усі брати. 9 Та й отця собі теж не йменуйте на землі: один бо у вас Отець – той, що на небі. 10 Ані наставниками не звіться, один бо ваш Наставник –Христос." Чи Ви ставите під сумнів і називання вчитела вчителем, наставника наставником? Звичайно, що ні, бо всі зазвичай розуміємо, що і називання священика отець, і вчителя вчителем, і наставника наставником не є називання людини Богом.
З повагою, о.Олег

Саме мав наувазі Матея 23, 9.Я маю питання чому священнкики себе називають отцями, коли в даному вірші Христос забороняє

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 20:18

kvantum писав:Саме мав наувазі Матея 23, 9.Я маю питання чому священнкики себе називають отцями, коли в даному вірші Христос забороняє

ні не забороняє. Або і вчителями не називайте, і наставниками. Ви прочитайте, про що йдеться в Матея і побачите, що говорить: не можна робити з людини божка. Священики не божки. Як і вчителі. Як і інші наставники. Якщо ж хто з себе робить Бога - так, не можна називати. При цьому не можна називати не лише цими трьома словами, а й, наприклад, "Мама", "Брат", "Начальник" тощо...
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 10 грудня 2011, 20:22

kvantum писав:
luksander писав:
Можливо так, як це розуміє пан Кураєв?

http://azbyka.ru/religii/konfessii/Kura ... -all.shtml

І що ви тим мали наувазі?! я не протестант і Кураєва не читав...


Я - те, що і пан Кураєв... :) може все-таки прочитаєте... :roll: І Ви - хто? Для кого цитати давати? :oops:

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення kvantum » 10 грудня 2011, 20:38

luksander писав:
kvantum писав:
luksander писав:
Можливо так, як це розуміє пан Кураєв?

http://azbyka.ru/religii/konfessii/Kura ... -all.shtml

І що ви тим мали наувазі?! я не протестант і Кураєва не читав...


Я - те, що і пан Кураєв... :) може все-таки прочитаєте... :roll: І Ви - хто? Для кого цитати давати? :oops:

Я влаасне прочитав і нащастя дитина мене кличе не "отец" і не "папа", і якщо ж все зводиться до гри слів, то питань не має...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 20:47

kvantum писав:... якщо ж все зводиться до гри слів, то питань не має...

так - винахідники цієї "проблеми" граються в слова. Найсильніша (якщо вже гратися) відповідь, яку чув на цей закид, дуже подібна до Вашої: "на щастя діти не кличуть мене отец" - "в оригінальному тексті стоїть "патер" - "отець" називати ніхто не забороняв". Але це все лише ігри і... я грішний проти того, щоб бавитися Святим Письмом. За те, щоб розуміти Написане і, у нашому питанні, не удостоювати (яке б слово не вживали) нікого честю, що належить лише Богові. :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Georgij » 10 грудня 2011, 20:56

Вставлю свої 5 коп.,
Чи ж Ти більший, аніж отець наш Авраам, що помер? (Ів.8: 53)
Юдеї такж називали отцями, праотцями патріархів, і зовсім не обожествляючи їх, Ісус до них не промовив не називати "отцем" в даному контексті
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення kvantum » 10 грудня 2011, 20:57

о.Олег писав:
kvantum писав:... якщо ж все зводиться до гри слів, то питань не має...

так - винахідники цієї "проблеми" граються в слова. Найсильніша (якщо вже гратися) відповідь, яку чув на цей закид, дуже подібна до Вашої: "на щастя діти не кличуть мене отец" - "в оригінальному тексті стоїть "патер" - "отець" називати ніхто не забороняв". Але це все лише ігри і... я грішний проти того, щоб бавитися Святим Письмом. За те, щоб розуміти Написане і, у нашому питанні, не удостоювати (яке б слово не вживали) нікого честю, що належить лише Богові. :Rose:
З повагою, о.Олег

"Паттер" в оригінальному тексті?! це з якої мови, арамейської чи єврейської?! і власне я констатував прочитане в Біблії...
а видайте відповідь ви отець?!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 10 грудня 2011, 21:41

kvantum писав: Матея 23-9 "... як це розуміти?!


Та справді, прочитайте весь Мат.23 і думаю зрозумієте. І не даревно вказано до кого звертався Ісус:
1. Тоді Ісус промовив до народу й до своїх учнів: До учнів, бо вони мали зайняти своє місце у Новому Храмі і вести народ Його Словом.
Насправді Ісус навчає не для того, щоб ми знали які в середині ті фарисеї і книжники(у нашому випадку священники), і повчали(докоряли) їх Господньою Наукою.
Я так не думаю. Тобто це звернення до кожного зокрема, до нас які є братами і сестрами у Ньому.
Розумію, що може здатися, що я балакаю взагалі не в тему, не в рамках Вашого запитання.
Але гордість і марнославство не даревно самий улюбленний засіб впливу на нас, самі знаєте кого. (Ісус цією Наукою нас береже від того)

Тобто там не йдеться про те, як називати когось, а про те, як не варто думати про себе. Типу я наставник, я учитель, я отець.
Звичайно це в сенсі самосприйняття в Науці Божій, і це стосується і торкається нашого внутрішнього.
І навіть це:3. Робіть і зберігайте все, що вони скажуть вам, але не робіть, як вони роблять. Бо вони говорять, а не роблять., сказане це знавцем всіх потаємних речей, говорить само за себе. Але підозрюю, щоб мені то краще зрозуміти, всетаки мало цього розділу Євангелія, а потрібно це сприймати в цілому з Новим Заповітом.
Тобто всетаки є покликані до голосіння і навчання Господнього Слова, якщо з грубшого, то до служіння Йому. Апостоли не даревно були вибрані Ним, і зробив Він це не для них(апостолів), а для нас і спасіння нашого ради . Тобто така собі співпраця, де всі ми мусим вистояти в покорі.
І влада дана їм ради нас, а не як нагорода їм. Власне нагорода у нас є спільна, і це Життя Вічне.
Мушу визнати, що служіння Йому у священницькому покликані є важкою ношею, чомусь мені так здається, тобто маю такі підозри. :) (якось думав про то, і прийшов до такого висновку. Скільки спокус, і попробуй встояти. Думаю з грубшого Мат.23 є для священників, і звичайно нас вірних, но з своїм нюансом)
А від так, я не парюсь як називати священника, читаючи Святе Письмо я не бачу ніяких перешкод до того.( вірячи в передання і присутність Духа Святого в Церкві, я виключаю можливість, що то блуд і гріх :pardon: )
Бо коли називаю священника "отець"( отче, прошу отця чи ще якось, згідно ситуації і особи), то розумію, Хто є наш Отець Небесний(Отець), Хто є наш Наставник(Син) і Хто є наш Учитель(Дух Святий).
Думаю то головне, а решта умовності, відносності і звичайно повага і вдячність.
І суть, що я хотів сказати, це от це. :)
Я не можу відноситись до священника так пусто(навіть при всьому такому, бррр.),а до того, через кого Господь звершує всі Таєнства, і ще купу всього.( що саме, то оффтоп)
І якщо у священнику я не хочу побачити Те головне, власне для чого він є( звісно не мішаючи все на купу, не роблячи з людини кумира), то чомусь думаю, що не зможу наповнити свою душу , чи очистити її.
Бо якщо собі думаю, що отець "бракований якись", то як це можливо??? (бракована може бути людина, і в принципі я не можу засудити за то, а мушу навіть навпаки. Ну то теж оффтоп :D )
Думаю потрібно навчитись бачити у священнику Любов Господа нашого, і тоді думаю можна користати для душі нашої, очищувати і наповнювати дім свій, звісно на Славу Божу.
38. Ось дім ваш лишиться вам порожній.
39. Кажу бо вам: Ви не побачите мене віднині, доки не скажете: Благословен той, що йде в ім'я Господнє!”

Так якось бачу, і подав своє бачення на розгляд форумчан. Може і помиляюсь, хто зна.. :pardon:
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 21:58

Georgij писав:Вставлю свої 5 коп.,
Чи ж Ти більший, аніж отець наш Авраам, що помер? (Ів.8: 53)
Юдеї такж називали отцями, праотцями патріархів, і зовсім не обожествляючи їх, Ісус до них не промовив не називати "отцем" в даному контексті

так - десь про це наводив цілу підбірку вживання слова "отець" в обох Завітах не по відношенні до Бога
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 22:11

kvantum писав:..."Паттер" в оригінальному тексті?! це з якої мови, арамейської чи єврейської?!...
з греки. Матей пише для євреїв, але весь Новий Завіт маємо лише грекою і вона є мовою оригіналу.
kvantum писав:...і власне я констатував прочитане в Біблії...?!

так, звичайно - намагаюсь Вас впросити прочитати главу і не бавитись в слова. Поряд з тим, що Бог Вас так полюбив, що Вас Ваші діти не називають "отец" :) існують і інші слова, які, якщо їх виривати з контексту так, як це робиться з "отець" не можна вживати: Ви тоді мали б заборонити називати вчителя вчителем, вживати слово "наставник"
kvantum писав:...а видайте відповідь ви отець?!

так, звичайно. І як священик, і як батько своїх дітей. Але в жодному разі не Бог Отець
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення luksander » 10 грудня 2011, 22:25

о.Олег писав:
kvantum писав:... якщо ж все зводиться до гри слів, то питань не має...

так - винахідники цієї "проблеми" граються в слова.
З повагою, о.Олег


Історія появи мого посилання на пана Кураєва саме є цьому підтвердженням: днями чув обурення вірних РПЦ тим, що священик УГКЦ сміє називатись «отцем» :x … і як звинувачення приводилась ця цитата Матея 23, 9 :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 22:31

luksander писав:
о.Олег писав:
kvantum писав:... якщо ж все зводиться до гри слів, то питань не має...

так - винахідники цієї "проблеми" граються в слова.
З повагою, о.Олег


Історія появи мого посилання на пана Кураєва саме є цьому підтвердженням: днями чув обурення вірних РПЦ тим, що священик УГКЦ сміє називатись «отцем» :x … і як звинувачення приводилась ця цитата Матея 23, 9 :pardon:

що ж тут поробиш, коли вже "пороблено" :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 10 грудня 2011, 22:52

Georgij писав:Вставлю свої 5 коп.,
Чи ж Ти більший, аніж отець наш Авраам, що помер? (Ів.8: 53)
Юдеї такж називали отцями, праотцями патріархів, і зовсім не обожествляючи їх, Ісус до них не промовив не називати "отцем" в даному контексті


Читаючи контекст звернув увагу на вірш 2 і сказав: На сидінні Мойсеєвім усілися книжники та фарисеї.. Тобто на місце того хто істинно ходив за Богом, тобто Авраамом, сіли "отці" які тільки назву носили, бо дальше Христос говорить "Горе Вам...." Напевно люди таких вважали ближчі до Бога і вірили всьому що вони говорили.
І ще замітив із контексту, що тих "отців" ці назви дуже підносило у гордості, а коли прийшовши до духовного наставника і сказав: " брате" (8 "....а ви всі брати..). то духовний наставник згадає слова із 1-е до коринтян 12 де написано що ми один одному рівні члени Тіла, але дари маємо від Бога різні.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2011, 22:57

Вова писав:
Georgij писав:Вставлю свої 5 коп.,
Чи ж Ти більший, аніж отець наш Авраам, що помер? (Ів.8: 53)
Юдеї такж називали отцями, праотцями патріархів, і зовсім не обожествляючи їх, Ісус до них не промовив не називати "отцем" в даному контексті


Читаючи контекст звернув увагу на вірш 2 і сказав: На сидінні Мойсеєвім усілися книжники та фарисеї.. Тобто на місце того хто істинно ходив за Богом, тобто Авраамом, сіли "отці" які тільки назву носили, бо дальше Христос говорить "Горе Вам...." Напевно люди таких вважали ближчі до Бога і вірили всьому що вони говорили.
І ще замітив із контексту, що тих "отців" ці назви дуже підносило у гордості, а коли прийшовши до духовного наставника і сказав: " брате" (8 "....а ви всі брати..). то духовний наставник згадає слова із 1-е до коринтян 12 де написано що ми один одному рівні члени Тіла, але дари маємо від Бога різні.

так - саме в контексті дарів і фарисейське сприйняття назви "отець" зовсім не виключене, нажаль. Як і "брат", "пастор" тощо :( Але є і хороші приклади отців (і братів/пастирів) і такими, власне - Божими людьми - треба намагатися бути
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 10 грудня 2011, 23:18

о.Олег писав:
Вова писав:І ще замітив із контексту, що тих "отців" ці назви дуже підносило у гордості, а коли прийшовши до духовного наставника і сказав: " брате" (8 "....а ви всі брати..). то духовний наставник згадає слова із 1-е до коринтян 12 де написано що ми один одному рівні члени Тіла, але дари маємо від Бога різні.

так - саме в контексті дарів і фарисейське сприйняття назви "отець" зовсім не виключене, нажаль. Як і "брат", "пастор" тощо :( Але є і хороші приклади отців (і братів/пастирів) і такими, власне - Божими людьми - треба намагатися бути
З повагою, о.Олег

Підозрюю, що саме тому і є:11. Найбільший з вас буде вам слугою.

12. Хто себе вивищить, той буде принижений, а хто себе принизить, той буде вивищений.

І ноги Ісус учням мив не просто так.
Тобто потрібно боятись внутрішнього вивещення, навіть коли говорим чемно, не завадить подивитись на своє відношення до когось, чи не вивищуєм себе, а особливо коли словесно когось понижуєм.
Тай взагалі, братом і сестрою треба ще вміти бути, тобто навчитись цього у Нього.
P.S.
Подумайте, у Святому Письмі(особливо С.З.) дуже мало братньої дружби. Більше брати змагаються між собою, декілька прикладів відданогї братньої Любові, а решта змагання за Любов чи ще щось.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 10 грудня 2011, 23:35

andrey s. писав:Тай взагалі, братом і сестрою треба ще вміти бути, тобто навчитись цього у Нього.

Думаю, це найменший титул у християнстві, а що уже говорити як уже треба вміти бути духовним "отцем".
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Georgij » 11 грудня 2011, 00:45

Вова писав:Думаю, це найменший титул у християнстві, а що уже говорити як уже треба вміти бути духовним "отцем".

Вміти бути духовним отцем, рівно ж духовним татом, духовним батьком і т.д. Це вміти бути відповідальним перед Богом, за несення свого духовного отцівства, як віддзеркалення Божої любови, на землі
Усвідомлюючи роль свого духівника, в моєму житті, в моєму наверненні, який найперше став моїм батьком/татом/духовним отцем/братом- направду, актуальні слова апостола Павла
"15 Бо хоч би ви мали тисячі учителів у Христі, та батьків не багато; бо я вас породив через Євангелію в Христі Ісусі. 16 Отож благаю вас: Будьте моїми послідовниками."(1Кор.4:)
Апостол кличе бути його послідовниками, бо він проповідує Євангеліє, і нічого іншого, і є духовним батьком для корінтян, залишаючись звичайною людиною, з немочами, але в благодаті Божій :Rose:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 11 грудня 2011, 01:16

Вова писав:
andrey s. писав:Тай взагалі, братом і сестрою треба ще вміти бути, тобто навчитись цього у Нього.

Думаю, це найменший титул у християнстві, а що уже говорити як уже треба вміти бути духовним "отцем".

:) , ну думаю справа не у більшості чи меншості, бо і отець є братом во Христі. Просто до священицтва більш підходяще не вміти, а мати покликання до цього.
Просто звертаємось отець, хоч думаю священники не ставлять себе понад брат чи сестра.
І навряд чи отець братом рахує тільки іншого отця, а вірного якось інакше.(хоча треба спитати у отця :) )
Тут справа у сприйнятті і тільки. Як казав, Ісус мив ноги Апостолам не просто так.( але не для того, щоб я цим щось хотів про когось сказати..типа вказуючи як насправді треба...ні, це вже справа кожного і не мені казати як має бути. Я можу тільки помріяти :) , як би мені хотілось, і як я маю ставитись. :pardon: )

Але з іншого боку, наприклад я такий маленький, просто вірний, коли сприймаю когось більшим за себе, то це не обовязково тому що той хтось отець.
Є Церковна ієрархія, і я виявляю повагу до служіння в якому покликав Бог того чи іншого отця, чи він ігумен, чи владика, чи парох, і це не залежно від самої людини. А якщо сама людина викликає повагу, то це вже до отець нічого не має, а є чеснотою чи заслугою самої людини, яка може бути отцем чи слюсарем.
Я не мав би сприймати якогось отця інакше від іншого, звичайно в рамках Таєнства Священства.(не мав би, но признаюсь, частенько саме так виходило)
А вже чесноти і дари, які можуть мати отці, то вже зовсім інше. І якщо по якісь причині я для себе виділяю якогось отця(типа мудрий, чи просто добрий і щирий, чи ще якось), то воно не мало би виділятись в сенсі, то крутий отець, а той так собі.
Підозрюю, що і той і той є одинаковими отцями, а ось люди вони різні, як на моє сприйняття.
Таке то....(часто чую, той отець крутий, а той так собі. І коли з цікавості заглиблюєшся, то людина справді так вважає( чи навіть я), тобто не використовує "отець" для означення особи, а справді вважає, що той крутий, а той не такий крутий, і це в рамках Таєнства Священства. Маю підозри :oops: , що то не зовсім вірно...але я не знаю, треба в о.Олега спитати)
Але всетаки є якесь дивне відчуття, що справді святість(Боговідданість чи Богонатхненність, чи ще щось) якогось отця може впливати на його служіння.(але на загал думаю не вірно так сприймати, на то є святі, яких Церква, як Божий "Інструмент Спасіння", нам дає.)
Незнаю. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Georgij » 11 грудня 2011, 01:32

andrey s. писав:...Але з іншого боку, наприклад я такий маленький, просто вірний, коли сприймаю когось більшим за себе, то це не обовязково тому що той хтось отець.
Є Церковна ієрархія, і я виявляю повагу до служіння в якому покликав Бог того чи іншого отця.....:

Дуже гарне таке визначення:-"просто вірний"...у церкві на землі-найменший, останній- а у небі-...... :roll:
Вірний слуга досконалий у малому, буде поставлений над великим. Послух, любов, повага, толерантнісь- водночас мало і незлічимо багато, :( і важко
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення andrey s. » 11 грудня 2011, 01:42

Georgij писав: залишаючись звичайною людиною, з немочами, але в благодаті Божій :Rose:

Так, Благодать Божа конче необхідна для спасіння. А якщо людина сповненна Благодаттю Божою, то вона має хист направити когось до спасіння через Господа нашого, пробудити ту Благодать в комусь. А якщо ця людина віддала себе служінню Богу в священстві, то це взагалі сильно.( тобто так якби стає доступнішим всім потребуючим. Бо на загал, часто думав дивлячись на когось, ех!! якби ти був священником. Чи ті цілитилі, чи ще там хтось, які справді мають дар, і могли би його напевне зробити Божим, давши добрий плід. Але видно для священицтва одного дару мало, потрібно більше, бажання віддати те що має Богу, бо не його це, а Боже, якщо навіть це просто життя. Тобто потрібне покликання)
Всетаки підозрюю, що Бог так все влаштував, щоб ми користали дарами один-одного(тому вони різні, чи навіть в кількісному сенсі), щоб приймали і пропунували, і це служило єдності у Ньому.
Georgij писав:Дуже гарне таке визначення:-"просто вірний"...у церкві на землі-найменший, останній- а у небі-..

Та тут я не в якісному сенсі(так написалось, ну типа не отець точно :) ), і звичайно Вірним треба ще бути, тобто прагнути цього, витривати у цьому, і ще купу всього.
А просто чи не просто, то будемо знати в час суду...(я дуже прошу Божої милості в той час, і уповаю на Неї)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Georgij » 11 грудня 2011, 01:52

andrey s. писав:[
Так, Благодать Божа конче необхідна для спасіння. А якщо людина сповненна Благодаттю Божою, то вона має хист направити когось до спасіння через Господа нашого, пробудити ту Благодать в комусь. А якщо ця людина віддала себе служінню Богу в священстві, то це взагалі сильно.

Апостол Петро каже:-"ви рід священничий, вибраний...."
направити когось до спасіння через Господа нашого, пробудити ту Благодать в комусь.
це сильно :Yahoo!:, а що говорити про священника...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 11 грудня 2011, 09:30

andrey s. писав:А вже чесноти і дари, які можуть мати отці, то вже зовсім інше.

Дари Д.С. дає всім у Церкві, у більшості у нас мають прості християни. 1Кор.12:11 А все оце чинить один і той Самий Дух, уділяючи кожному осібно, як Він хоче.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 11 грудня 2011, 14:16

8 А ви вчителями не звіться....
10 І не звіться наставниками....

Цікаво замітив, говориться щоб самих себе так не називали, але представлялися як брат і сестра у Господі. А категорично заборонено когось називати отцем на землі 9 І не називайте нікого отцем на землі.. Можливо підкреслюється що ті котрі померли можна так назвати, а живих ні.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 14:35

Вова писав:...Цікаво замітив...

Матей 23
1 Тоді промовив Ісус до народу й до учнів Своїх,
2і сказав: На сидінні Мойсеєвім усілися книжники та фарисеї.

3Тож усе, що вони скажуть вам, робіть і виконуйте; та за вчинками їхніми не робіть, бо говорять вони та не роблять того!

4Вони ж в'яжуть тяжкі тягарі, і кладуть їх на людські рамена, самі ж навіть пальцем своїм не хотять їх порушити...

5Усі ж учинки свої вони роблять, щоб їх бачили люди, і богомілля свої розширяють, і здовжують китиці.

6І люблять вони передніші місця на бенкетах, і передніші лавки в синагогах,

7і привіти на ринках, і щоб звали їх люди: Учителю!

8А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати.

9І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.

10І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос.

11Хто між вами найбільший, хай слугою вам буде!

12Хто бо підноситься, буде понижений, хто ж понижується, той піднесеться.

13 Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що перед людьми зачиняєте Царство Небесне, бо й самі ви не входите, ані тих, хто хоче ввійти, увійти не пускаєте!

14Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що вдовині хати поїдаєте, і напоказ молитесь довго, через те осуд тяжчий ви приймете!

15Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що обходите море та землю, щоб придбати нововірця одного; а коли те стається, то робите його сином геєнни, вдвоє гіршим від вас!

16Горе вам, проводирі ви сліпі, що говорите: Коли хто поклянеться храмом, то нічого; а хто поклянеться золотом храму, то той винуватий.

17Нерозумні й сліпі, що бо більше: чи золото, чи той храм, що освячує золото?

18І: Коли хто поклянеться жертівником, то нічого, а хто поклянеться жертвою, що на нім, то він винуватий.

19Нерозумні й сліпі, що бо більше: чи жертва, чи той жертівник, що освячує жертву?

20Отож, хто клянеться жертівником, клянеться ним та всім, що на ньому.

21І хто храмом клянеться, клянеться ним та Тим, Хто живе в нім.

22І хто небом клянеться, клянеться Божим престолом і Тим, Хто на ньому сидить.

23Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що даєте десятину із м'яти, і ганусу й кмину, але найважливіше в Законі покинули: суд, милосердя та віру; це треба робити, і того не кидати.

24Проводирі ви сліпі, що відціджуєте комаря, а верблюда ковтаєте!

25Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що чистите зовнішність кухля та миски, а всередині повні вони здирства й кривди!

26Фарисею сліпий, очисти перше середину кухля, щоб чистий він був і назовні!

27Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що подібні до гробів побілених, які гарними зверху здаються, а всередині повні трупних кісток та всякої нечистости!

28Так і ви, назовні здаєтеся людям за праведних, а всередині повні лицемірства та беззаконня!

29Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що пророкам надгробники ставите, і праведникам прикрашаєте пам'ятники,

30та говорите: Якби ми жили за днів наших батьків, то ми не були б спільниками їхніми в крові пророків.

31Тим самим на себе свідкуєте, що сини ви убивців пророків.

32Доповніть і ви міру провини ваших батьків!

33О змії, о роде гадючий, як ви втечете від засуду до геєнни?

34 І ось тому посилаю до вас Я пророків, і мудрих, і книжників; частину їх ви повбиваєте та розіпнете, а частину їх ви бичуватимете в синагогах своїх, і будете гнати з міста до міста.

35Щоб спала на вас уся праведна кров, що пролита була на землі, від крови Авеля праведного, аж до крови Захарія, Варахіїного сина, що ви замордували його між храмом і жертівником!

36Поправді кажу вам: Оце все спаде на рід цей!

37Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли!

38Ось ваш дім залишається порожній для вас!

39Говорю бо Я вам: Відтепер ви Мене не побачите, аж поки не скажете: Благословенний, Хто йде у Господнє Ім'я!
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Вова » 11 грудня 2011, 14:40

І що Ви хотіли тим сказати?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення Georgij » 11 грудня 2011, 14:43

Вова писав: І не називайте нікого отцем на землі..[/b] Можливо підкреслюється що ті котрі померли можна так назвати, а живих ні.

Може не потрібно такої скрупульозності, бо ж не підкреслюється якесь коліно чи на небі, чи на землі, чи під землею, що приклонять коліна перед Ісусом Христом. Наш Бог є Богом живих? отців, наставників, учителів, інша справа, за які діла отримають нагороду-чи краще б камінь на шию? хто як примножить таланти...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 14:54

Вова писав:І що Ви хотіли тим сказати?

дав кожному змогу перечитати, про що йдеться
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розважання над Святим Письмом

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2011, 15:15

Вова писав:... Можливо підкреслюється що ті котрі померли можна так назвати, а живих ні.

тобто... росіянам можна називати своїх татів "отец" лише, коли помруть? Рівно ж і нам - наших батьків? Чи всеж йдеться про що іншого?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Святе Письмо”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей