Свічки

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Hedgehog
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 13 жовтня 2009, 20:26
Звідки: Ukraine

Свічки

Повідомлення Hedgehog » 14 травня 2010, 20:08

Слава Ісусу Христу! Давно хотіла запитати... Чому не можна, коли ставиш в церкві свічку (за здоров"я чи упокій), запалювати її від полум"я іншої свічки, а лише сірниками? Мені нещодавно зробили таке зауваження, але, чесно кажучи, враження таке, ніби це якийсь забобон. Дайте, будь ласка, обгрунтовану відповідь, бо я собі просто місця не знаходжу=)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 14 травня 2010, 20:21

Hedgehog писав:Слава Ісусу Христу! Давно хотіла запитати... Чому не можна, коли ставиш в церкві свічку (за здоров"я чи упокій), запалювати її від полум"я іншої свічки, а лише сірниками? Мені нещодавно зробили таке зауваження, але, чесно кажучи, враження таке, ніби це якийсь забобон. Дайте, будь ласка, обгрунтовану відповідь, бо я собі просто місця не знаходжу=)

забобон. Йдеться марновірцям про те, що свічка, від якої Ви запалюєте, може бути поставлена за дуже-дуже грішника (або навпаки - Ви ставите за такого) і це може зашкодити. Забобон. Не вірте. Не зашкодить ні вам, ні їм. :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Zolotce » 16 листопада 2010, 14:56

Де в Церкві правильно ставити свічки за душі в Чистилищі?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 16 листопада 2010, 20:59

Zolotce писав:Де в Церкві правильно ставити свічки за душі в Чистилищі?

є різні традиції. Часто - біля Розп'яття. Може залежати від Літургії - за кого відправляється (тоді і свічки ставлять там, де на це є місце, за померших), а також просто ставимо свічки і за живих і за померлих поряд (не заважає)
В кожному разі, якщо хочете конкретики - підійдіть до священика того Храму, в якому молитеся і запитайте
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Zolotce » 17 листопада 2010, 14:03

о.Олег писав:
Zolotce писав:Де в Церкві правильно ставити свічки за душі в Чистилищі?

є різні традиції. Часто - біля Розп'яття. Може залежати від Літургії - за кого відправляється (тоді і свічки ставлять там, де на це є місце, за померших), а також просто ставимо свічки і за живих і за померлих поряд (не заважає)
В кожному разі, якщо хочете конкретики - підійдіть до священика того Храму, в якому молитеся і запитайте
З повагою, о.Олег

Дякую!!!

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Свічки

Повідомлення Романко » 28 січня 2012, 17:10

Сьогодні мама почала ходити зі свічкою по кутках кімнати, начебто відганяючи нечисті сили. Сама вона - людина, далека від церкви. До нас у місто привозили чудотворну ікону Богородиці Скоропослушницю. Там, у московському храмі вона й придбала свічку. Я ту свічку здув, бо, наскільки я знаю, що "нечисті сили збриються в закутках" - це вигадка екстрасенсів. Прошу пояснити ситуацію. Дякую! З повагою Роман.
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Свічки

Повідомлення romanm » 28 січня 2012, 17:32

Пояснити що? Що сили не збираються по кутах, чи про Богородицю Скоропослушницю? Це хіба не сестра Марії Зарваницької? :)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Свічки

Повідомлення andrey s. » 28 січня 2012, 17:47

Романко писав:Сьогодні мама почала ходити зі свічкою по кутках кімнати, начебто відганяючи нечисті сили. Сама вона - людина, далека від церкви. До нас у місто привозили чудотворну ікону Богородиці Скоропослушницю. Там, у московському храмі вона й придбала свічку. Я ту свічку здув, бо, наскільки я знаю, що "нечисті сили збриються в закутках" - це вигадка екстрасенсів. Прошу пояснити ситуацію. Дякую! З повагою Роман.

Навіть не знаю, що тут пояснити...
Якщо ця ситуація спричинила якісь конфлікт міє Вами і мамою, то точно "нечисті сили" атакувати.. :)
А решта, то тільки Вам відомо, ніхто Вашу маму не знає...(зара справді надивляться того бруду по ящику..і...)
Але, відкрию Вам таєвницю(то я обазно і жартома), злі сили такі хитруни, що живуть не тільки в закутках осель, а роблять нас своєю оселею...
А тому, головне бути в Благодаті Божій, і тоді самі потікають..
Так бачу..
І ще, бо зараз є модним "нечистих ганяти", дивлюсь на то і думаю собі:Теж мені "ганяльщики" , наївні і легковірні...
Щоб нечистого ганяти потрібно самому бути чистим, ато наслідок може бути плакучим...(то не "коники з гі.... ліпити", то треба оминати)
Це хитрість нечесті(от ті всі пояснення і спонукання до війни з нечестю якимись розрекламованими засобами і техніками), бо так робимось легкою здобиччю, заходимо на її(нечесті) територію(тобто вимір), і робимо це самі, а на її території ми ще слабкіші і піддатливіші , ніж просто в житті, у вимірі буденного життя.(виміри то образно, така собі лексика..для поясненя)
Що власне і самій нечесті й потрібно....нашо ганятись за душами, самі прийдуть , тільки встигай їсти і умертвляти, закривати Життя Вічне, даючи вічну погибель(якщо Бога там нема).
Треба насамперед журитись витриванням в Божому, в Благодаті, тих бісиків(що постійно спокушають і всяке таке бррр.) з Божою поміччю в собі вигнати, і навіть коли витриваєм в Божому не варто спокушати Господа(як з Ісусом в пустелі), потрібно менше про нечесть наміренно думати(шукати).
Та власне я підозрюю, що людина яка близька до Бога не буде шукати бісів, то без потреби для неї..Звичайно якщо людина не екзорцист чи має якесь покликання від Господа для цієї бородьби, звичайно на Славу Божу..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Свічки

Повідомлення Романко » 28 січня 2012, 18:17

andrey s. писав:
Романко писав:Сьогодні мама почала ходити зі свічкою по кутках кімнати, начебто відганяючи нечисті сили. Сама вона - людина, далека від церкви. До нас у місто привозили чудотворну ікону Богородиці Скоропослушницю. Там, у московському храмі вона й придбала свічку. Я ту свічку здув, бо, наскільки я знаю, що "нечисті сили збриються в закутках" - це вигадка екстрасенсів. Прошу пояснити ситуацію. Дякую! З повагою Роман.

Навіть не знаю, що тут пояснити...
Якщо ця ситуація спричинила якісь конфлікт міє Вами і мамою, то точно "нечисті сили" атакувати.. :)
А решта, то тільки Вам відомо, ніхто Вашу маму не знає...(зара справді надивляться того бруду по ящику..і...)
Але, відкрию Вам таєвницю(то я обазно і жартома), злі сили такі хитруни, що живуть не тільки в закутках осель, а роблять нас своєю оселею...
А тому, головне бути в Благодаті Божій, і тоді самі потікають..
Так бачу..
І ще, бо зараз є модним "нечистих ганяти", дивлюсь на то і думаю собі:Теж мені "ганяльщики" , наївні і легковірні...
Щоб нечистого ганяти потрібно самому бути чистим, ато наслідок може бути плакучим...(то не "коники з гі.... ліпити", то треба оминати)
Це хитрість нечесті(от ті всі пояснення і спонукання до війни з нечестю якимись розрекламованими засобами і техніками), бо так робимось легкою здобиччю, заходимо на її(нечесті) територію(тобто вимір), і робимо це самі, а на її території ми ще слабкіші і піддатливіші , ніж просто в житті, у вимірі буденного життя.(виміри то образно, така собі лексика..для поясненя)
Що власне і самій нечесті й потрібно....нашо ганятись за душами, самі прийдуть , тільки встигай їсти і умертвляти, закривати Життя Вічне, даючи вічну погибель(якщо Бога там нема).
Треба насамперед журитись витриванням в Божому, в Благодаті, тих бісиків(що постійно спокушають і всяке таке бррр.) з Божою поміччю в собі вигнати, і навіть коли витриваєм в Божому не варто спокушати Господа(як з Ісусом в пустелі), потрібно менше про нечесть наміренно думати(шукати).
Та власне я підозрюю, що людина яка близька до Бога не буде шукати бісів, то без потреби для неї..Звичайно якщо людина не екзорцист чи має якесь покликання від Господа для цієї бородьби, звичайно на Славу Божу..

Це ніякого конфлікту між мною і мамою не спричинило. Просто побачив, як мама "ганяє" бісиків. Попросив задути, мама сказала: "Я очищаю оселю від нечистих сил", потім без вагань сам задув свічку. У відповідь почув, що ця свічка з церкви. Це, власне, і спричинило мої сумніви, чи правильно я зробив?
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Свічки

Повідомлення andrey s. » 28 січня 2012, 18:42

Романко писав:Це ніякого конфлікту між мною і мамою не спричинило. Просто побачив, як мама "ганяє" бісиків. Попросив задути, мама сказала: "Я очищаю оселю від нечистих сил", потім без вагань сам задув свічку. У відповідь почув, що ця свічка з церкви. Це, власне, і спричинило мої сумніви, чи правильно я зробив?

Зрозуміло, але я цього не торкався...То я згадав, і поставив смайлик в кінці, бо в сімї знайомої це викликало такий путч...(дуже схожа ситуація, тобто намір)..

Дочка дуже така праведна Християнка(що я під сумнів ніколи не брав, то я так, між іншим), а брат надивився екстрасенсів(я їх "екстрасексами" називаю) і взяв її Біблію , сам освятив Нею воду(опустивши її туди :) ), взяв свічку з водою, і почав по хаті бісів ганяти :D .
Реакція моєї знайомої була мягко кажучи не Християнська..Таке наговорила, з рукоприкладством(точніше ніхтеприкладством), що біси тільки від тих слів потікають, б ніколи такого не чули. :)
Коли страсті вчухли, брат вияснив чому біси перемогли, в чому була заковирка, свічка була не з похорон, а тому вони через сестру завадили процесу виганяння. :pardon:
Весела сімейка...
А чи вірно Ви вчинили??? Я не знаю...пробачте :pardon:
Своє відношення до того написав вище...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Свічки

Повідомлення romanm » 28 січня 2012, 19:36

Думаю, що правильно. Ібо нє фіг. Свічка сама по собі, навіть з церкви, нічого не дає. Це є просто елемент для підримання ще більшого марновірства. А біси чого по кутах? В центрі хати їм ніяк?

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Свічки

Повідомлення Talya » 28 січня 2012, 19:52

Думаю тут яка проблема, так до неї і підходити тре.
Я особисто намагаюсь з тим полегше. Живу з бабою і додом, тому наслухана-набачена, що і як і коли тре робити... бабця часом привозить якийсь медальйончик який треба десь в конкретному місці повісити, бо він поможе(медальйончик :lol: ) і свічки які тре тоді і тодіто палити. А ще образки, від яких теж не можна відмовитись і розмови про те, що моя кімната скоро більше на виставку образочків чим на спальню схожа буде викликають лише обурення :lol:
Тому думаю з певними речами слід просто миритись, можна дати один раз зауваження, подальші дискусії на жодну зі сторін не вплинуть, хіба зіпсують стосунки. Тому, слід просто мати свою думку, щодо даної проблеми і старатись відстоюванням власного бачення (хай навіть і вірного) не нашкодити іншим.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Свічки

Повідомлення andrey s. » 28 січня 2012, 20:33

Talya писав:Думаю тут яка проблема, так до неї і підходити тре.
Я особисто намагаюсь з тим полегше. Живу з бабою і додом, тому наслухана-набачена, що і як і коли тре робити... бабця часом привозить якийсь медальйончик який треба десь в конкретному місці повісити, бо він поможе(медальйончик :lol: ) і свічки які тре тоді і тодіто палити. А ще образки, від яких теж не можна відмовитись і розмови про те, що моя кімната скоро більше на виставку образочків чим на спальню схожа буде викликають лише обурення :lol:
Тому думаю з певними речами слід просто миритись, можна дати один раз зауваження, подальші дискусії на жодну зі сторін не вплинуть, хіба зіпсують стосунки. Тому, слід просто мати свою думку, щодо даної проблеми і старатись відстоюванням власного бачення (хай навіть і вірного) не нашкодити іншим.

Тут ніц не вдієш..ментальність.
Але я не бачу у цьому аж такого поганого...
А у чомусь і навпаки..Я ще памятаю свою Бабцю, так вона собі знала, і то так знала, що ого-го...(тут без маразмів, а проста набожність, шана традиції, память прародичів..ну все як на заході :pardon: )
То в ті часи так віра збереглась, передалась....(і хай мені хтось скаже, що вона марновірна, особливо з цих нових...шибко умних)
Їй так далось, і дивним чином мені передалось, але без того, що я не розумію чи не знаю....
Господь Є Великий і Незбагненний, і це багато чого значить....
Але памятаю, як вона мене до Причастя вела, так вона добу нічого не їла перед тим, Свята шанувала, і взагалі, справді Жива Віра, і ЇЇ подруги, всі такої закалки, ще тої....(тоді люди не ходили як ми в Храм, і знали справжню ціну Тому, що нам на блюдечку піднеслось)

Зара собі згадую, і не памятаю щоб вона за бісами ганялась..ні, тільки Журилась Богом...
Свічка освячена(на Стрітення.Мати тільки нагадала..Громовиця, її називали) була завжди в хаті, але тільки на стіл ставилась, на різдвянні Свята, на Великдень,і памятаю коли Дідусь помер, так на річницю перед портретом ставилась....
Ну одним словом коли збирались разом, то засвічувла її і провадила молитву.
Таке то. :pardon: (хоча, був би я внучкою то знав би більше :) , всього не знаю. Тобто впевненний, що якщо що, то знала що робити, як чинити.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Свічки

Повідомлення Just_me » 29 січня 2012, 16:04

Не бачу тут нічого злого. Сама чула, що стрітенська свічка має велику силу, якщо хтось хворіє - треба обійти обійстя тричі. І запалювати під час молитви за хворого.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Свічки

Повідомлення andrivovk » 29 січня 2012, 17:26

Just_me писав:Не бачу тут нічого злого. Сама чула, що стрітенська свічка має велику силу, якщо хтось хворіє - треба обійти обійстя тричі. І запалювати під час молитви за хворого.

Так.Коли якісь негаразди в сім'ї чи гроза, то можна засвітити свічку.А то буває так: посвятять ту свічку і вона лежить цілий рік знов до Стрітення.Моя баба під час грози на селі запалювала.А ми малі тряслися від страху. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Свічки

Повідомлення ShMariam » 29 січня 2012, 17:42

andrivovk писав:Так.Коли якісь негаразди в сім'ї чи гроза, то можна засвітити свічку.А то буває так: посвятять ту свічку і вона лежить цілий рік знов до Стрітення.Моя баба під час грози на селі запалювала.А ми малі тряслися від страху. :D

Трохи не до теми, але так в нас зі свяченим зіллям :( : посвятимо і так лежить, поки не спалимо. Його зберігають на подушку для покійника, але ж в такій кількості ж не треба...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Свічки

Повідомлення romanm » 29 січня 2012, 21:28

Ну та, стрітенська свічка має велику силу...... люди, я фігєю. Особливо помагає на другий з половиною раз при обході обійсця во врємя грози. А як положать зілля мерцю, то відразу в рай.

Я не насміхаюсь, я просто не можу зрозуміти ось що: невже не бачимо Того, хто ДІЙСНО тим всім(нами) керує? І коли бабця гонит по хаті з запаленою свічкою і ... "ганяє чортів", то хіба є нормальним? Можуть бути благочестиві народні звичаї, але то є небезпечно для нашої віри. Бо та ж сама свічка, вервиця чи якась молитва стає марновірством. І як наслідок, так і залишаємося на рівні гонєнія чортів кавалком запаленого воску.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Свічки

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2012, 22:02

romanm писав:Ну та, стрітенська свічка має велику силу...... люди, я фігєю. Особливо помагає на другий з половиною раз при обході обійсця во врємя грози. А як положать зілля мерцю, то відразу в рай.

Я не насміхаюсь, я просто не можу зрозуміти ось що: невже не бачимо Того, хто ДІЙСНО тим всім(нами) керує? І коли бабця гонит по хаті з запаленою свічкою і ... "ганяє чортів", то хіба є нормальним? Можуть бути благочестиві народні звичаї, але то є небезпечно для нашої віри. Бо та ж сама свічка, вервиця чи якась молитва стає марновірством. І як наслідок, так і залишаємося на рівні гонєнія чортів кавалком запаленого воску.

так - і я грішний бачу проблему. І проблема нмсд у тій тонкій грані між вірою і марновірством, яка чітко вимальовується на рівні особи, що вірує в Бога, який ту свічку/воду/зілля/... освятив для нашого вжитку і... особи, що робить з тої свічки/води/зілля/... якусь цінність саму в собі, яку треба зовнішньо використати, вчинивши певний ритуал, відмовивши певні слова, поставивши в певному місці... і "буде тобі ЩАСТЯ" :(
Та це, доречі, не лише з такими речами людиска виробляють. От знайома на гуцульщині любить (задля ще збереженої там автентики народних звичаїв) зустрічати великі Свята і розповідає, напримір, що на Великдень, коли священик вперше виголошує "Христос Воскрес" мисливці (а щоб рік був вдалий) відповідають "навіть модератору не можна таке писати" (перепрошую за модераторський жарт, але мені не до сміху - батюшка знає, наскільки я розумію, але сприймає це як народний звичай...) і лише на третій раз кажуть нормально "Воістину Воскрес". А ще є пасічники, що Причастя не споживають, а несуть для бджіл (а щоб велись), а ще є... (людська фантазія невгамовна - не буду ще більше згіршувати народ Божий). І всі ми розуміємо, думаю, що не справа в тому, що свічка/вода/зілля/тощо (чи християнський привіт чи, тим більше, Святі Тайни) містять в собі проблему: біда з людьми - поганами з "християнськими паспортами" :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Свічки

Повідомлення Just_me » 30 січня 2012, 11:37

На 100% згодна з думкою о.Олега. Люди іноді роблять з посвяченими речима таке, що мені в голові не поміщаються. Проте було б цікаво почути думку отця про Стрітенські свічки та їх належне використання, бо я особисто їх використовую так, як написала. Вони ж святяться не просто постояти?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Свічки

Повідомлення о.Олег » 01 лютого 2012, 16:01

Just_me писав:На 100% згодна з думкою о.Олега. Люди іноді роблять з посвяченими речима таке, що мені в голові не поміщаються. Проте було б цікаво почути думку отця про Стрітенські свічки та їх належне використання, бо я особисто їх використовую так, як написала. Вони ж святяться не просто постояти?

так, не щоб стояти - для того, щоб помагати нам у молитві.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість