Чи все в нас добре...?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 12 січня 2012, 19:19

Just_me писав:
о.Олег писав: дійсно - маємо чітку заборону для священиків займатися бізнесом

А чому? Хіба це якась брудна небоговгодна справа? :Search:

ні, що Ви :) Просто священик має 100% присвячуватись священичому служінню, має бути готовим переїхати, куди скаже Єпископ, сповняти функції, відповідно до особистих обдарувань тощо і бізнеси в цьому (практика Церкви) стоять на заваді.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Крик душі

Повідомлення Just_me » 12 січня 2012, 19:31

А я думала, що це більше монахів можна посилати туди-сюди. А тих, які мають сім"ю, виявляється теж... А що тоді дітям робити? Ну, я розумію, дружина ще куди не йшло, бачили очі, що купували :D , а діти ж напевне хочуть стабільності... От я, наприклад, знаю отців, які мають бізнес (скоріше на дружину записаний). І розумію їх, і підтримую. В основному тому, що доходи з парафії не забезпечують отцеві, як правило, нормального рівня життя, а дітям і поготів. В більшій мірі дітям, я так думаю. І вважаю, що ведення власної справи чи наявність додаткового джерела доходу - це прояв відповідальності за свою родину. Ось.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 12 січня 2012, 20:43

Just_me писав:А я думала, що це більше монахів можна посилати туди-сюди. А тих, які мають сім"ю, виявляється теж... А що тоді дітям робити? Ну, я розумію, дружина ще куди не йшло, бачили очі, що купували :D , а діти ж напевне хочуть стабільності... От я, наприклад, знаю отців, які мають бізнес (скоріше на дружину записаний). І розумію їх, і підтримую. В основному тому, що доходи з парафії не забезпечують отцеві, як правило, нормального рівня життя, а дітям і поготів. В більшій мірі дітям, я так думаю. І вважаю, що ведення власної справи чи наявність додаткового джерела доходу - це прояв відповідальності за свою родину. Ось.

безперечно, що можемо говорити про окремі випадки. Але загально маємо заборону і вона нмсд є оправданою. Навіть з огляду на мою ситуацію: міг би займатись бізнесом і священиче життя в значенні матеріальному з цим навіть в порівняння не йде... А дружини... їмості перед свяченями супруга (якщо говорити про документальну базу) підписують згоду бути зі своїм чоловіком там, де його поставить на служіння Єпископ. Єпископ же нормально дбає поставити священика там, де він зможе сповняти свої обов'язки душпастиря (в т.ч. - виживати матеріально). В часи переслідування маємо багато прикладів, коли священика висилали в сибіри, а жінка брала дітей і їхала за ним (хоч ніхто її не заставляв) і там помагала йому бути священиком, беручи на себе велику частину життєвих труднощів... Навіть, читав, що +Йосип Сліпий до заслання був прихильником неодруженого священства, а побачивши подвиг наших їмостей на засланні повністю перемінив свою думку...
якщо чесно (з досвіду/життя) - не в джерелах доходів справа. Розумію, що... по-людськи хочемо якоїсь певності у завтрашньому дні, не переживати, що не буде що дати їсти/вдягнути твоїй дитині, але... не можу назвати моменту, коли Бог у якийсь спосіб не надав необхідного :Rose:
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Крик душі

Повідомлення andrey s. » 12 січня 2012, 21:37

о.Олег писав: А дружини... їмості перед свяченями супруга (якщо говорити про документальну базу) підписують згоду бути зі своїм чоловіком там, де його поставить на служіння Єпископ.

Навіть не знав що "їмості" :D , дають якісь згоди, типа обітниці...
ОГО_ГО.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 12 січня 2012, 21:43

andrey s. писав:Навіть не знав що "їмості" :D , дають якісь згоди, типа обітниці...
ОГО_ГО.

"муж и жена - одна сатана" (фашистская народная пагаворка) :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Крик душі

Повідомлення Just_me » 12 січня 2012, 23:09

о.Олег писав:
andrey s. писав:Навіть не знав що "їмості" :D , дають якісь згоди, типа обітниці...
ОГО_ГО.

"муж и жена - одна сатана" (фашистская народная пагаворка) :D

Та, тіко діти не дають, вони ніби по залишковому принципу, чи як? :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2012, 09:11

Just_me писав:...Та, тіко діти не дають, вони ніби по залишковому принципу, чи як? :D

та чому? Мабуть буває різноманітно, але і несвященики не мають гарантії, що разом із сім`єю не треба буде десь переїхати і дітям міняти школу тощо. А... на свому прикладі можу свідчити, що діти ростуть в Церкві від народження і ростуть добрими. Колись тут, здається, писав про мого старшого, який міг ще з дитинства казати "я люди люблю", чи моя молодша, коли я питав, звідки знає, що я її люблю, казала "серденько усміхається" :) Все складно і, звичайно, ніколи не знаєш, як там в Луки: "Ким же буде ця дитина?" (1,66) :) Але даю дітям свою Любов і свідчу про Любов Божу, всюди, де буваю - вони зі мною і... хоч... цілком поділяю назву однієї з виданих в "Свічадо" книг "Як виховати дитину і не збожеволіти" :) - Бог, вірую, не полишить, Допоможе
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
tarik
новик
новик
Повідомлень: 15
З нами з: 10 січня 2012, 14:09
Звідки: м.Калуш

Re: Крик душі

Повідомлення tarik » 13 січня 2012, 12:10

тему про аборт пропоную розвивати у вже відкритій на Форумі


Щиро дякую о.Олег, хороша тема, але тут мається на увазі низький рівень вишколу священиків
Господь — просвіщення моє і спаситель мій, кого убоюся. Господь — захисник життя мого, кого устрашуся.

Аватар користувача
tarik
новик
новик
Повідомлень: 15
З нами з: 10 січня 2012, 14:09
Звідки: м.Калуш

Re: Крик душі

Повідомлення tarik » 13 січня 2012, 12:16

безперечно, що можемо говорити про окремі випадки. Але загально маємо заборону і вона нмсд є оправданою. Навіть з огляду на мою ситуацію: міг би займатись бізнесом і священиче життя в значенні матеріальному з цим навіть в порівняння не йде... А дружини... їмості перед свяченями супруга (якщо говорити про документальну базу) підписують згоду бути зі своїм чоловіком там, де його поставить на служіння Єпископ. Єпископ же нормально дбає поставити священика там, де він зможе сповняти свої обов'язки душпастиря (в т.ч. - виживати матеріально). В часи переслідування маємо багато прикладів, коли священика висилали в сибіри, а жінка брала дітей і їхала за ним (хоч ніхто її не заставляв) і там помагала йому бути священиком, беручи на себе велику частину життєвих труднощів... Навіть, читав, що +Йосип Сліпий до заслання був прихильником неодруженого священства, а побачивши подвих наших їмостей на засланні повністю перемінив свою думку...
якщо чесно (з досвіду/життя) - не в джерелах доходів справа. Розумію, що... по-людськи хочемо якоїсь певності у завтрашньому дні, не переживати, що не буде що дати їсти/вдягнути твоїй дитині, але... не можу назвати моменту, коли Бог у якийсь спосіб не надав необхідного


Щиро дякую за пояснення.
Якщо такі випадки є ?...
Що далі ?...
Які наші дії ?...
Господь — просвіщення моє і спаситель мій, кого убоюся. Господь — захисник життя мого, кого устрашуся.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Крик душі

Повідомлення Just_me » 13 січня 2012, 13:23

tarik писав:Що далі ?...
Які наші дії ?...

Наші дії - щиро порадіти чужим успіхам.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2012, 13:52

tarik писав:...Якщо такі випадки є ?... Що далі ?... Які наші дії ?...

помогти священикові. В різний спосіб. Якщо бачите, що це питання виживання - запропонуйте альтернативу: візьміть на себе разом з якимись своїми друзями/знайомими зобов'язання помагати цьому священикові, або просіть у Єпископа авдієнції, щоб якось підтримав його (Єпископ має владу дозволити і такого роду діяльність, якщо побачить, що священик не лише потребує, але й може мати якесь ще, окрім парафії, заангажування) тощо. Вирішуйте Ви.
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2012, 14:02

tarik писав:
тему про аборт пропоную розвивати у вже відкритій на Форумі


Щиро дякую о.Олег, хороша тема, але тут мається на увазі низький рівень вишколу священиків

підвищуйте, шукайте документи Церкви з питань, в яких, бачите, недотягнув "вишкіл". Можливо - взнайте, хто має з тим священиком/тощо кращий особистий контакт (священики/єпископ чи хто на парафії) і легенько направляйте через цих людей... Тут дуже делікатна справа. Це ж людина. Що вчить інших людей. Щось може не добачити - є ми, Церква. Тут можна осудити і закрити священику гнівом очі на його помилки. І що тоді доброго? Здається, Блаженнійшого Любомира колись якийсь журналіст питався, що робити з "поганими священиками" і, кажуть (вже не пам'ятаю, було це насправді, але, якщо і анекдот - повністю з ним погоджуюся) він відповів: "найпростіше було б їх всіх...розстріляти :D , але не треба шукати простих рішень, бо їх немає". Думаю... пильнуймо "себе", свій рівень "християнського вишколу" і... зможемо Божою Поміччю долучитись до вирішення будь-яких болючих питань Христової Церкви :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Крик душі

Повідомлення andrey s. » 13 січня 2012, 17:27

о.Олег писав:
tarik писав:
тему про аборт пропоную розвивати у вже відкритій на Форумі


Щиро дякую о.Олег, хороша тема, але тут мається на увазі низький рівень вишколу священиків

підвищуйте, шукайте документи Церкви з питань, в яких, бачите, недотягнув "вишкіл". Можливо - взнайте, хто має з тим священиком/тощо кращий особистий контакт (священики/єпископ чи хто на парафії) і легенько направляйте через цих людей... Тут дуже делікатна справа. Це ж людина. Що вчить інших людей. Щось може не добачити - є ми, Церква. Тут можна осудити і закрити священику гнівом очі на його помилки. І що тоді доброго? Здається, Блаженнійшого Любомира колись якийсь журналіст питався, що робити з "поганими священиками" і, кажуть (вже не пам'ятаю, було це насправді, але, якщо і анекдот - повністю з ним погоджуюся) він відповів: "найпростіше було б їх всіх...розстріляти :D , але не треба шукати простих рішень, бо їх немає". Думаю... пильнуймо "себе", свій рівень "християнського вишколу" і... зможемо Божою Поміччю долучитись до вирішення будь-яких болючих питань Христової Церкви :Rose:
З повагою, о.Олег

Це не анігдот, це було.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Крик душі

Повідомлення Максим Борець » 14 січня 2012, 18:21

Володимир85 писав:
На щастя, є священники, які віддають себе повністю і без остатку служінню Господу і людям.
На щастя, є священники, які живуть скромно, не надаючи уваги зовнішнім чинникам, обстановці і тим задовільняються.
На щастя, є священники, для яких служіння не робота, а покликання, ціль життя і смисл.
На щастя, є священники, які можуть молитися за людину цілодобово без перестанку задля їхнього одужання.
На щастя є священники, які реально живуть тим, у що вірять і говорять, прикладом показуючи нам, простим людям, як треба і як правильно.
На щастя, є священники, монахи, які внутрішньо сяють і коли людина дивитися на них, розмовляє з ними то стає добре і приходить натхнення жити.



Це не чесноти священиків та монахів, а їх "службові обов’язки"

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Крик душі

Повідомлення Just_me » 14 січня 2012, 18:51

Максим Борець писав:Це не чесноти священиків та монахів, а їх "службові обов’язки"

Це обов"язки всіх людей.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Крик душі

Повідомлення andrey s. » 14 січня 2012, 18:53

Максим Борець писав:
Володимир85 писав:
На щастя, є священники, які віддають себе повністю і без остатку служінню Господу і людям.
На щастя, є священники, які живуть скромно, не надаючи уваги зовнішнім чинникам, обстановці і тим задовільняються.
На щастя, є священники, для яких служіння не робота, а покликання, ціль життя і смисл.
На щастя, є священники, які можуть молитися за людину цілодобово без перестанку задля їхнього одужання.
На щастя є священники, які реально живуть тим, у що вірять і говорять, прикладом показуючи нам, простим людям, як треба і як правильно.
На щастя, є священники, монахи, які внутрішньо сяють і коли людина дивитися на них, розмовляє з ними то стає добре і приходить натхнення жити.



Це не чесноти священиків та монахів, а їх "службові обов’язки"

Ну так!!!, вони ж нам винні і просто мусять бути такими, а ні, то розстріляти справді їх... :sorry:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2012, 16:40

Володимир85 писав: ...А бджілка завжди летить до меду, бо знає, в цьому смисл її життя – купатись в меді і приносити його людям...

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Крик душі

Повідомлення andrey s. » 08 лютого 2012, 21:38

о.Олег писав:
Володимир85 писав: ...А бджілка завжди летить до меду, бо знає, в цьому смисл її життя – купатись в меді і приносити його людям...

Зображення

Ага, і живи з такою... :D (яка знає сенс життя)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Крик душі

Повідомлення solist-vokalist » 09 лютого 2012, 23:27

Цікаво тема названа... Крик душі!

Щодо священників неуків, нероб і отців - бізнесменів - на сто відсотків погоджуюсь... Все дуже запущено... І ніяка це не муха зі слона - це, так би мовити, всі знають, але ніхто про то не говорить. Ліди страшні речі розповідають про своїх "провідників". Аналогічно як корупція в країні є і всі про то знають, але хабарів ніхто не дає!!!! :ROFL:

До чого тут автору теми приплітати тих кому не подобається слово "православний" і тих, хто приймає причастя на колінах - зрозуміти важко. Автора статті болить це? Шо за маразм? Та Вас хтось заставляє приймати на колінах або перестати любити слова "православний"? та якшо ви не зазнали біди від тих православних ( як наші діди і баби) і не здатні усвідомити, що слово вводиться з політичних мотивів - то принаймні не ганьбіться тим, що у вас це болить.
Та ви хоч в курсі, що попередній папа - святий Іван Павло II і нинішній говорили про необхідність причастя навколішки??? Та певно нє..... Почули відо свого "провідника" - православний то файне слово, а ті, шо на колінах стоять - то розкольники і от - молодець - думка вже сформаована!!! А самим подумати??? А нашо, свящиник вже подумав....

Аналогічно як політикам потрібна біомаса, яка б не думала і робила то, шо їм і треба - так і тим, що запроваджують "православного" і насильне піднімання з колін нетреба, аби люди думали - треба чемних овечок. Подобається бути овечкою - вперед!!!! В кожного є право вибору. Але тоді нічого, вибачте за грубість, "мекати" на тих, хто не такий як Ви.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 10 лютого 2012, 10:03

solist-vokalist писав: ...Щодо священників неуків, нероб і отців - бізнесменів - на сто відсотків погоджуюсь... Все дуже запущено... І ніяка це не муха зі слона - це, так би мовити, всі знають, але ніхто про то не говорить. Ліди страшні речі розповідають про своїх "провідників"...

говоримо - чому ні? Хоча і ті "страшні речі", які чую (а я їх чую достатньо), на повірку виявляються "страшними речами від страшної людини" (і лише деколи - дійсно: про "страшну людину")
solist-vokalist писав: ...До чого тут автору теми приплітати тих кому не подобається слово "православний" і тих, хто приймає причастя на колінах - зрозуміти важко. Автора статті болить це? Шо за маразм? Та Вас хтось заставляє приймати на колінах або перестати любити слова "православний"? та якшо ви не зазнали біди від тих православних ( як наші діди і баби) і не здатні усвідомити, що слово вводиться з політичних мотивів - то принаймні не ганьбіться тим, що у вас це болить...

людей болять різні речі. Але це не має бути картбланшем до сварливого тону на цьому Форумі. Напевно, Вас болять Ваші болячки, якщо так реагуєте на нерозуміння автора теми того, що розумієте Ви (хоч постійно у наших розмовах не розумієте нмсд одну річ - біду ми зазнали від людей, що неправдиво називали себе православними, бо, нагадую, сповідують єресь схизми). Провсяк випадок дуже прошу злагіднити Ваш тон і пробувати писати так, щоб людина зрозуміла Вашу аргументацію, а не осліпла через те, що Ви на неї накричали ("маразм", неодногазово повторювана в наших з Вами розмовах на Форумі тема про "бездумність/сліпий послух" в контексті священиків, "яким це потрібно" (Вам попередження за наклепництво) і інший контекст вибраного Вами грубого тону відповіді :( , за який наприкінці свого послання вибачаєтесь)
solist-vokalist писав: ...Та ви хоч в курсі, що попередній папа - святий Іван Павло II і нинішній говорили про необхідність причастя навколішки??? ...

не було такого. Про це і інші питання способу прийняття Причастя прошу перечитати і продовжувати в темі Щодо Причастя

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: Крик душі

Повідомлення mykola75 » 10 лютого 2012, 11:00

solist-vokalist писав:Цікаво тема названа... Крик душі!

Щодо священників неуків, нероб і отців - бізнесменів - на сто відсотків погоджуюсь... Все дуже запущено... І ніяка це не муха зі слона - це, так би мовити, всі знають, але ніхто про то не говорить. Ліди страшні речі розповідають про своїх "провідників". Аналогічно як корупція в країні є і всі про то знають, але хабарів ніхто не дає!!!! :ROFL:

Найстрашнішим є те, що ми хочемо бачити своїх провідників саме такими. Не тому що вони такі (хоч може так воно і є), а тому що це дає нам право бути ще гіршими. За прикладом " ну так він таке робить, то і мені можна". І тут головне моральний поріг тримати досить низько (всяке може статись). Ми так привикли пересувати все з одної голови на іншу, що забули про те, що відповідальність ми несемо індивідуальну. Тобто, якщо священик дійсно все робить так погано, то це виключно його провина і для мене не може бути ні прикладом, ні виправданням. Адже ж усе написане у вашому пості, для мене виглядає огульною критикою частини священиків. Це можуть успішно робити політики, але не личить робити християнам.
Я не знімаю відповідальності зі священиків, які поступають неморально, але хотів би також від нас об"єктивної критики, а не підкидання сумнівної субстанції на вентилятор. Площа попадання є досить великою і зачіпає людей як винних, так і ні в чому невинних. І мені здається що до другої категорії входить абсолютна більшість. І вони є змушені оправдуватись за те, що ніколи не робили, адже ж потрапили "під обстріл". А тому я не признаю усіх тих намагань та намірів "оновити", "реформувати" і т.д. Церкву такими методами. Коли є подібні випадки вони повинні обговорюватись, але повинна бути конкретика, а не розмова у жанрі "десь, колись в якісь країні...".

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Крик душі

Повідомлення solist-vokalist » 10 лютого 2012, 11:08

о.Олег писав:
solist-vokalist писав: ...Щодо священників неуків, нероб і отців - бізнесменів - на сто відсотків погоджуюсь... Все дуже запущено... І ніяка це не муха зі слона - це, так би мовити, всі знають, але ніхто про то не говорить. Ліди страшні речі розповідають про своїх "провідників"...

говоримо - чому ні? Хоча і ті "страшні речі", які чую (а я їх чую достатньо), на повірку виявляються "страшними речами від страшної людини" (і лише деколи - дійсно: про "страшну людину")

З повагою, о.Олег

Та ми теж в себе на кухнях про то говоримо. :D В контексті цього запитання... Ви, як священнослужетель, розкажіть, а що ж Церква, зокрема вище духовенство, робить для того, аби змінити ситуацію. Як поступають з тими, хто попри заборону веде бізнес. Знаю і сам одного такого отці, який на курорті хату-готель здає в оренду для туристі - на лижному курорті - розкішний заробіток!!!! Як поступають щодо тих священників, які до жінок пристають, чи були факти гомосексуалізму в нашій грекокатолицькій церкві, що роблять у цьому випадку? А про неуків - то взагалі окреме питання (( в селі, де мешкають мої родичі вже десятиліттями той самий священник - неук рідкісний. Казання ніпрощо, робити на парафії - формальність... люди самі його змушені прости, аби він кудись організував поїздку чи відкривав церкву для молитиви - аце ой як треба напроситися ((( І ніхто на нього не піде скаржитись - народ переляканий - а священик - сатутус недоторканного та безпомильного....

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 10 лютого 2012, 11:10

mykola75 писав:...

знаєте... як став священиком (точніше, в мому випадку це було від Дияконських Свячень, але, вірю, мало б нормально бути відчутним у кожного християнина ще від Таїнства Хрещення), відразу ж відчув відповідальність за тих християн, які в тій чи іншій ситуації вели себе недобре... Розумію, що за це несу відповідальність і... це відчуття б прибило (не те, щоб лише гнітило), якби не усвідомлення того факту, що "з нами Бог" і ніщо/ніхто не здолає Його Церкву
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Крик душі

Повідомлення solist-vokalist » 10 лютого 2012, 11:19

mykola75 писав:Найстрашнішим є те, що ми хочемо бачити своїх провідників саме такими. Не тому що вони такі (хоч може так воно і є), а тому що це дає нам право бути ще гіршими. За прикладом " ну так він таке робить, то і мені можна". І тут головне моральний поріг тримати досить низько (всяке може статись). Ми так привикли пересувати все з одної голови на іншу, що забули про те, що відповідальність ми несемо індивідуальну. Тобто, якщо священик дійсно все робить так погано, то це виключно його провина і для мене не може бути ні прикладом, ні виправданням. Адже ж усе написане у вашому пості, для мене виглядає огульною критикою частини священиків. Це можуть успішно робити політики, але не личить робити християнам.
Я не знімаю відповідальності зі священиків, які поступають неморально, але хотів би також від нас об"єктивної критики, а не підкидання сумнівної субстанції на вентилятор. Площа попадання є досить великою і зачіпає людей як винних, так і ні в чому невинних. І мені здається що до другої категорії входить абсолютна більшість. І вони є змушені оправдуватись за те, що ніколи не робили, адже ж потрапили "під обстріл". А тому я не признаю усіх тих намагань та намірів "оновити", "реформувати" і т.д. Церкву такими методами. Коли є подібні випадки вони повинні обговорюватись, але повинна бути конкретика, а не розмова у жанрі "десь, колись в якісь країні...".


Для мене особисто аморальні священники уже давно не є згіршенням. Я не ідеалізую священнослужителів, більше того фільтрую сказане ними, бо інколи таких єрисей можна наслухатись. Для мене це не проблема - я мешкаю у Львові. І коли священник, який править в церкві поблизу мого дому, на проповідях говорить ту саму банальщину, без жодних корисних наук, коли не може дати поради під час сповіді - то я просто піду в інший храм, до іншого священника, який може мені допомогти, від якого я зможу почерпнути, за дії та поведінку якого мені не буде стидно. Тому відповідальність за стан своєї душі я несу персонально і ніколи її не перекладав на якогось священника.

Але я не думаю в цьому контексті лише про себе... іншим людям куди менше пощастило, аніж мені. Знову ж таки в селі моїх родичів. Священник мовчить, що люди женуть самогон, мовчить за тих що не в шлюбі, мовчить за магазини і бари, які гудять в неділю по повній. Йому дадуть якусь пожертву горебізнесмени і він тільки то й робить, що зачитує їхні прізвища. А що в святий день торгівля і пянка й де по-повній - йому десь. Люди не мають іншої альтернативи і мусять ходити в ту церкву. Вони не прислухаються до моїх аргументів щодо неділі, того чому не приймають причастя, женуть самогон - священник ніц про то не каже, а ти мені будеш говорити!!! :(
Востаннє редагувалось 10 лютого 2012, 11:25 користувачем solist-vokalist, всього редагувалось 1 раз.

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Крик душі

Повідомлення solist-vokalist » 10 лютого 2012, 11:22

о.Олег писав:не було такого. Про це і інші питання способу прийняття Причастя прошу перечитати і продовжувати в темі Щодо Причастя

З повагою, о.Олег



Ви знаєте, з цією темою на форумі я ознайоблений добре... І в цій же темі містяться цитати обох Пап римських, щодо важливості причастя навколішки.....

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: Крик душі

Повідомлення mykola75 » 10 лютого 2012, 11:27

о.Олег писав:знаєте... як став священиком (точніше, в мому випадку це було від Дияконських Свячень, але, вірю, мало б нормально бути відчутним у кожного християнина), відразу ж відчув відповідальність за тих християн, які в тій чи іншій ситуації вели себе недобре... Розумію, що за це несу відповідальність і... це відчуття б прибило (не те, щоб лише гнітило), якби не усвідомлення того факту, що "з нами Бог" і ніщо/ніхто не здолає Його Церкву
З повагою, о.Олег

Так чи інакше, ми маємо справу з індивідуальним гріхом. Тому ніколи не розумів такого поняття, як згіршення. Це для мене є тільки недолугим оправданням того, що я роблю. Мовляв, він робить і мені можна. Цей стадний елемент і сам Христос засуджує, коли каже "слухайте те що вони кажуть, але не робіть так як вони чинять." У кожного є своя гова на плечах і у кожного є свій вибір.
А що до відповідальності, то я її розумію тільки в моральному плані. Відповідальність молитви за навернення-витривання християн. Така відповідальність є дійсно виправданою. Де священик через молитву просить Бога оберегти їх від гріха, але не відповідальність за гріхи парафіян.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 10 лютого 2012, 11:29

solist-vokalist писав:... Та ми теж в себе на кухнях про то говоримо...

весь світ - "кухня" :D
solist-vokalist писав:... В контексті цього запитання... Ви, як священнослужетель, розкажіть, а що ж Церква, зокрема вище духовенство, робить для того, аби змінити ситуацію. Як поступають з тими, хто попри заборону веде бізнес. Знаю і сам одного такого отці, який на курорті хату-готель здає в оренду для туристі - на лижному курорті - розкішний заробіток!!!! Як поступають щодо тих священників, які до жінок пристають, чи були факти гомосексуалізму в нашій грекокатолицькій церкві, що роблять у цьому випадку? А про неуків - то взагалі окреме питання (( в селі, де мешкають мої родичі вже десятиліттями той самий священник - неук рідкісний. Казання ніпрощо, робити на парафії - формальність... люди самі його змушені прости, аби він кудись організував поїздку чи відкривав церкву для молитиви - аце ой як треба напроситися ((( І ніхто на нього не піде скаржитись - народ переляканий - а священик - сатутус недоторканного та безпомильного....

якщо щось такого є - про це треба заявляти. І заявляють - в приймальній, наприклад, наших владик, про це неважко пересвідчитись. Нажаль - приходять не з тим, щоб заявити про (якщо таке має місце) аморальність священика, а поверхово виливають свій гнів як не на тих, хто Причащають стоячи, то на тих, хто коліноприклонно/тощо... Але є і дійсно важливі речі. І забороняють священиків у служінні. Стосовно бізнесів - не маю інформації, але там скоріш за все важко буде розібратись, бо доказати, що цей-от бізнес ведеться цією-от людиною важко, особливо, якщо це приховується. Тут хіба обвинувачувач мав би прийти з пакетом документів, який би доводив факт цього порушення... Не думаю, що це можливо. Або - спробуйте. Принаймі - з доказом неуцтва, про яке говорите, про непрацю священика на парафії, про яку пишите. Інакше і Ви - вибрали собі "кухню" (інтернет), а не реальне піклування про те, що робиться на парафії.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крик душі

Повідомлення о.Олег » 10 лютого 2012, 11:36

solist-vokalist писав:
о.Олег писав:не було такого. Про це і інші питання способу прийняття Причастя прошу перечитати і продовжувати в темі Щодо Причастя

З повагою, о.Олег



Ви знаєте, з цією темою на форумі я ознайоблений добре... І в цій же темі містяться цитати обох Пап римських, щодо важливості причастя навколішки.....

от бачите - Ви втікаєте від неправдивого твердження solist-vokalist » Вчора, 23:27
solist-vokalist писав: ...Та ви хоч в курсі, що попередній папа - святий Іван Павло II і нинішній говорили про необхідність причастя навколішки??? ...

до мови про "важливість" (про що, особливо зваживши обрядові особливості наврят чи хто стане сперечатися). І це біда Ваших дописів: агресивний тон, різкі твердження а тоді повернення до суті того, про що мало б йтись вже на початку без перекручень/маніпулювань авторитетом Пап :( Щоб не давати Вам ще одне попередження за приписування Папам того, що вони не говорили, дуже прошу саме там, в виділеній саме для питання Причастя, темі і вказати на цитати і продовжувати дискутувати
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Крик душі

Повідомлення solist-vokalist » 10 лютого 2012, 11:46

о.Олег писав:
solist-vokalist писав:
о.Олег писав:не було такого. Про це і інші питання способу прийняття Причастя прошу перечитати і продовжувати в темі Щодо Причастя

З повагою, о.Олег



Ви знаєте, з цією темою на форумі я ознайоблений добре... І в цій же темі містяться цитати обох Пап римських, щодо важливості причастя навколішки.....

от бачите - Ви втікаєте від неправдивого твердження solist-vokalist » Вчора, 23:27
solist-vokalist писав: ...Та ви хоч в курсі, що попередній папа - святий Іван Павло II і нинішній говорили про необхідність причастя навколішки??? ...

до мови про "важливість" (про що, особливо зваживши обрядові особливості наврят чи хто стане сперечатися). І це біда Ваших дописів: агресивний тон, різкі твердження а тоді повернення до суті того, про що мало б йтись вже на початку без перекручень/маніпулювань авторитетом Пап :( Щоб не давати Вам ще одне попередження за приписування Папам того, що вони не говорили, дуже прошу саме там, в виділеній саме для питання Причастя, темі і вказати на цитати і продовжувати дискутувати
З повагою, о.Олег


Оно щодо свлів Івана Павла II:

На початку свого понтифікату, 3.04.1980 р Св.Отець Іван Павло II направив до єпископів лист про таємницю і культ Євхаристії, де звернув увагу на зловживання, які закралися до Євхаристійного культу і наказав підготувати інструкцію, яка допомогла б їх усунути. Свята Конгрегація стосовно Св.Причастя і Культу Божого оголосила в Великий Четвер, 3.04.1980 р інструкцію з питань деяких норм Євхаристійного культу і рекомендувала Конференціям Єпископів втілити її в життя.

177 Пленарна Конференція Єпископату Польщі, що проводилася в Варшаві 10-12.12.1980р, маючи на увазі вказівки Апостольської Столиці та стан відновлення Літургії в Польщі, видала нищенаведені вказівки, які є обов'язковими для дієцезіального та монастирського духовенства. Ось текст цього документу, який на сьогоднішній час є обов'язковим для Церкви в Польщі.

Загальні положення: Всі священники повинні ознайомитися з листом Святійшого Отця Івана Павла II про таємницю і культ Євхаристії та Інструкцією Конгрегації стосовно Св.Причастя і Культу Божого від 3.04.1980 р. Ці документи потрібно оголосити в дієцезіальних органах. Вони повинні стати предметом обговорення на конгресах духовенства.

Окремі положення.
Приймання Св.Причастя. Згідно з Постановою Пленарної Конференції Єпископату, в дієцезіях Польщі Св.Причастя приймається навколішки з рук священика, який відправляє Службу Божу. Ці принципи потрібно зберегти в Службі Божій для спеціальних груп. У вийняткових випадках, в яких вклякати важко, наприклад, при великому скупченні вірних, або коли вірні беруть участь в Службі Божій поза церквою на дощі, можна прийняти Св.Причастя стоячи. Не можна вимагати вклякання від людей, обтяжених каліцтвом або хворобою.

mykola75
початківець
початківець
Повідомлень: 37
З нами з: 26 вересня 2010, 20:27

Re: Крик душі

Повідомлення mykola75 » 10 лютого 2012, 11:49

solist-vokalist писав:
mykola75 писав:Для мене особисто аморальні священники уже давно не є згіршенням. Я не ідеалізую священнослужителів, більше того фільтрую сказане ними, бо інколи таких єрисей можна наслухатись. Для мене це не проблема - я мешкаю у Львові. І коли священник, який править в церкві поблизу мого дому, на проповідях говорить ту саму банальщину, без жодних корисних наук, коли не може дати поради під час сповіді - то я просто піду в інший храм, до іншого священника, який може мені допомогти, від якого я зможу почерпнути, за дії та поведінку якого мені не буде стидно. Тому відповідальність за стан своєї душі я несу персонально і ніколи її не перекладав на якогось священника.
Але я не думаю в цьому контексті лише про себе... іншим людям куди менше пощастило, аніж мені. Знову ж таки в селі моїх родичів. Священник мовчить, що люди женуть самогон, мовчить за тих що не в шлюбі, мовчить за магазини і бари, які гудять в неділю по повній. Йому дадуть якусь пожертву горебізнесмени і він тільки то й робить, що зачитує їхні прізвища. А що в святий день торгівля і пянка й де по-повній - йому десь. Люди не мають іншої альтернативи і мусять ходити в ту церкву. Вони не прислухаються до моїх аргументів щодо неділі, того чому не приймають причастя, женуть самогон - священник ніц про то не каже, а ти мені будеш говорити!!! :(

Для мене священик, така ж особа, як і тисячі/мільйони інших. Від нього я не черпаю свою духовність. Джерелом моєї духовності є Бог, Св. Тайни та молитва. І в кожному храмі, незалежно від особи священика, відбуваютьється те ж саме таїнство. І коли священик мені в цьому допоможе - добре. А коли ні - друге добре. Наша біда в тому, що ми часто більше віримо в священика, ніж у Бога. І тому в такому випадку роль священика зростає неймовірно. Тільки часто ці ж сявщеники самі не розуміють, що пропорційно зі зростанням їхньї ролі у житті християн, роль Бога може зменшуватись. Бо тоді сам священик може стати богом. Тобто замість вказувати людям дорогу до Бога, священик стає МІЖ людиною і Богом.
Та кому потрібна це пустослів"я. Ну вийде священик, ну скаже. І ви вірите, що люди перестануть гнати самогонку і ходити по барах? Я ні, а тому для мене такі заяви більше схожі на випарвдання самого себе. Моляв, я сказав, а ви робіть як знаєте. Така собі політична реклама. Коли людина в житті навіть не намагається відшукати Бога, то скільки б ви їй не говорили, результат буде мінімальний, якщо взагалі буде. Скільки б ви не говорили і не читали про зубну буль, зрозумієте тільки тоді, коли заболить зуб. Я також за те, щоб священики такі проблеми заторкували, але не впевнений в результаті.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей