Все про будівництво Патріаршого собору УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 17 вересня 2009, 22:57

Ця тема взагалі не туди йде. Та й з такими питаннями типу поясніть мені куда діваються гроші на Собор у Києві і т.п. "компромати". Ви не туди звертаєтесь. Запитайте спершу себе - чому я ставлюсь з підозрою до вищого церковного керівництва і чи Ви самі купили хоча б одну цеголку...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 23:04

Любомир, я просто сказав те, що сьогодні почув від знайомого священика.
Все, висновки хай кожен робить сам.
Пригадайте, які фінансові оборудки робили монахи у фільмі "о.Піо", коли ставили гроші на депозит під високі дуже %, а потім просили о.Піо дати їм гроші, бо банк чи то збанкрутував чи просто хтось втік з тими грошима, щоб повернути вірним парафіянам. А це було справді, це документальний фільм на основі реальних подій. І ще тоді о.Піо так казав: "Вони не винні, це злий засліпив їм очі...".
А згідно пророцтв Афонських отців, то прикінці світу злий проникне навіть в Церкву.
Хочемо ми цього чи ні, але ці часи поступово наступають...

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 18 вересня 2009, 09:06

Я не дуже компетентна в таких справах. Так що прошу вибачення на перед, якщо напишу щось не те.
Але одне я знаю. Коли в нашому селі будувалася церква, то бідний священник аж посивів і постарів. Церкву під його керівництвом збудували величну і красиву, але завжди є якісь ще недоробки, які треба доробляти. От і збираються далі кошти (але не примусово) на іконостас, який привозять частинами, тому що він різьблений дубовий.; на бруківку, яку викладають навколо церкви , на паркан і т.д. Це ж коштує на теперішній час шалені гроші.
Робота біля церкви робиться завжди, але люди все нарікають "Скільки грошей здаємо, але ще нічого до кінця не зроблено!"
Я хочу сказати, що нам збоку може видатися, що дуже багато грошей ми вже зібрали, але насправді коштів завжди нехватає.
Хочу навести приклад - мій чоловік на подвірї викладає плитку, яку сам заливає і на це йде багато грошей, що вже казати за замовлену і за роботу майстрам.

Тому, моя думка, не потрібно рахувати скільки грошей зібрали, тому що нам цього не потрібно знати. А те, що ми жертвуємо на церкву в будь-якому випадку буде оцінене Господом. А коли хтось не хоче, то його силоміць заставити ніхто не зможе.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 18 вересня 2009, 09:24

Оля, з Вами згідний. Але, проблема в іншому... В який спосіб вони (маю надію, що це не всі так роблять) збирають ці кошти. Ті білети, які ніхто не купив треба компенсувати з церковної каси (!) Не думаю, що парафіянам такий спосіб сподобався б. Та й священик не в захваті від такого варіанту. Ну це ж має робитися все на добровільних засадах, нікого не можна заставляти жертвувати гроші на щось, бо це не буде жертва від щирого серця.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 18 вересня 2009, 09:31

Бо мене дивує, що часто проводиться збір коштів, а робота щось дуже довго йде. Якщо не помиляюся, то вже з 2004 р будують.


Скажіть шановний, чи не робили ви останнім часом ремонт в себе в хаті. Якщо так - то питання чому так довго будується відпаде само собою, бо тільки на будматеріали на даний час треба витратити цілу купу грошей. А ще краще, зрозуміє той, хто мав справу з ремонтом декілька років тому, і має сьогодні. Різниця в ціні просто величезна.

А собор же будують значно довше, тому нічого дивного нема в тому, що початковий кошторис з кожним днем збільшується.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 18 вересня 2009, 09:45

Ремонт був в середині серпня цього року, тривав 5 днів.
А тепер до іншого. Вся суть мого найпершого посту була в іншому, не скільки робиться ремонт часу, не ціни на будівельні матеріали і т.д. і т.п., а В ЯКИЙ СПОСІБ ВЖЕ ДОДУМАЛИСЬ ЗБИРАТИ КОШТИ!!!
Чому священик має повертати гроші за непридбані білети з церковної каси??? (!) Абсурд повний. А ніхто не питає священика, чи є кошти в касі, чи часом парохія не робить якийсь ремонт і т.д.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 18 вересня 2009, 10:11

Tornado писав:Чому священик має повертати гроші за непридбані білети з церковної каси??? (!) Абсурд повний. А ніхто не питає священика, чи є кошти в касі, чи часом парохія не робить якийсь ремонт і т.д.


Наскільки я зрозуміла вам не подобається: перше, сама ідея концертів, друге, ситуація з квитками. Те, про що ви пишете, одиничний випадок, бо наприклад на моїй парафії квитків взагалі немає. Там може бути ціла купа нюансів, наприклад, отець вчасно не повернув зайвих квитків і тепер важко їх продати чи щось таке. Знаєте, судити методом "баба бабі сказала" не варто.

До речі, на початку року по всіх парафіях розповсюджувались плакати зі звітом про зібрані кошти та проведені роботи.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 18 вересня 2009, 10:41

Неа, про концерти я нічо не казав, що мені подобається чи ні, я наголосив на тому, що змушують священика платити за непридбані квитки і все. В цьому суть мого звернення!
А ситуація була така: в середу дали йому 10 квитків, і в найближчу неділю він оголосив про цей концерт (який доречі і був в ту неділю, що й оголошував отець) і квитки, ціна і т.д., зголосилася тільки 1 людина.

"Знаєте, судити методом "баба бабі сказала" не варто." - не знаєте, що кажете.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Поясніть мені...

Повідомлення o.Mykil » 18 вересня 2009, 11:05

Tornado писав:Слава Ісусу Христу!

Де можна знайти інфо скільки зібрано коштей на будівництво Патріаршого собору, якщо взагалі ця інформація не таємниця?


Може щось звідси довідаєтеся, якщо вже так не терпиться http://kyivsobor.ugcc.org.ua/component/ ... e/Itemid,1
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 21 вересня 2009, 14:33

Завтра у Львові відбудеться концерт "З вірою і любов'ю".
Вартість квитків знижено до 20 грн.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2009, 11:43

Tornado
Де можна знайти інфо скільки зібрано коштей на будівництво Патріаршого собору, якщо взагалі ця інформація не таємниця? Бо мене дивує, що часто проводиться збір коштів, а робота щось дуже довго йде. Якщо не помиляюся, то вже з 2004 р будують.
А тепер наступне питання, а точніше римарка. Концертний тур "З вірою і любов'ю", який масово рекламують в УГКЦ, має мету - збір коштів на Патріарший собор, але ніхто не каже як збираються ці кошти і куди вони йдуть. А тепер я поділюся тим, що дізнався від священика одного.
Отже, дали йому на парафію 10 квитків, ціна 1 - 40 грн. Купили тільки 1, а 9 потрібно повертати в деканат. Заніс священик ті 9 некуплених білетів, а йому чемно сказали заплатити за ті 9 білетів з церковної каси, і ще на додачу 7 білетів, а разом - 16 білетів (це 640 грн з каси парафії!). Скажіть, то так будується наш Патріарший собор??? То такі ми християни???
Прошу вибачення можливо за різкий тон, але болить душа, коли чує про таку несправедливість в Церкві.


Слава Ісусу Христу!
всюди, а особливо де мова йде про кошти, можливі різні підозри та спекуляції... Саме тому одним з важливих пунктів будівництва Собору є звіти про кошти і їх використання. Я є священиком і знаю багатьох священиків. Кожен з нас отримував звіти про хід роботи і кошти. Думаю, що Ваш знайомий священик може надати цю информацію. Від себе скажу, що Патріарший Собор - велика справа усієї УГКЦ, тому і кожен з нас у той чи инший спосіб (відповідно талантів та змоги) просто повинен взяти участь у його будові.
Стосовно ж описаних Вами методів збору коштів за білети...
Якщо так і було (всі живі люди і навіть о.декан :) може помилятися) - чому б священик не мав відмовити (якщо дійсно немає коштів, а не відсутнє бажання допомогти) в "деканаті"? Не розумію. Не маємо на парафії можливости щось з пропонованого Церквою осягнути - відмовляюсь.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

kosmodesantnik
новик
новик
Повідомлень: 19
З нами з: 06 липня 2011, 14:54

Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення kosmodesantnik » 29 лютого 2012, 18:26

Блаженіший Святослав, під час візиту до Німеччини, зустрівся з представниками церковних громад, які передали УГКЦ значні кошти.
На що вони будуть витрачені? Добудуєтся храм у Києві ? Чи може на прозилетизм? Чи на УКУ?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення o.Mykil » 29 лютого 2012, 18:49

kosmodesantnik писав:На що вони будуть витрачені? Добудуєтся храм у Києві ? Чи може на прозилетизм? Чи на УКУ?


Треба питати особисто тих, кому їх було вручено...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення о.Олег » 29 лютого 2012, 19:45

kosmodesantnik писав:Блаженіший Святослав, під час візиту до Німеччини, зустрівся з представниками церковних громад, які передали УГКЦ значні кошти.
На що вони будуть витрачені? Добудуєтся храм у Києві ? Чи може на прозилетизм? Чи на УКУ?

Та кудись вирішиться (були б кошти, а потреб так багато, що просто очі розбігаються :) ) потратити - думаю, що відповідно до найнагальніших потреб, якщо кошти не були цільовими
а що таке прозилетизм?
в розумінні - знаю, звичайно, існування цього вигаданого терміну, однак він надто негативно описує навернення до повноти Христової Церкви :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення Володимир85 » 29 лютого 2012, 20:07

kosmodesantnik писав:Блаженіший Святослав, під час візиту до Німеччини, зустрівся з представниками церковних громад, які передали УГКЦ значні кошти.
На що вони будуть витрачені? Добудуєтся храм у Києві ? Чи може на прозилетизм? Чи на УКУ?


Куди вони підуть – то справа Церкви.
А знати достеменно мають право ті, хто ці кошти пожертвував. Думаю, вони це і знають.
Тому якщо я, наприклад, не жертвував їх, то й нічого цікавитись питанням, куди вони підуть, не моя то справа :)
Це справа тих, хто жертвував і тих, хто приймав пожертву, а не наша.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення о.Олег » 29 лютого 2012, 20:17

а також нмд - справа довіри. +Святославові не бачу причин не довіряти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення andrivovk » 29 лютого 2012, 23:28

kosmodesantnik писав:Блаженіший Святослав, під час візиту до Німеччини, зустрівся з представниками церковних громад, які передали УГКЦ значні кошти.
На що вони будуть витрачені? Добудуєтся храм у Києві ? Чи може на прозилетизм? Чи на УКУ?

Блаженніший Святослав подякував Архиєпископові Фрайбурґа за «велику поміч для потерпілих від морозів (Фрайбурзька архиєпархія виділила для організації «Карітас України» значну суму для потерпілих від погодних умов в Україні)».
http://www.credo-ua.org/2012/02/58952
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Куди підуть благодійні кошти?

Повідомлення о.Олег » 01 березня 2012, 08:46

колись писав на тему
о.Олег писав:...а що таке прозилетизм?..

Дуже складне питання, бо нмд "прозeлітизм" не існує
...
точно не існує прозелітизму принаймі ... в двосторонньому розумінні будь-якою церковною/псевдо організацією: не знаю випадків, щоб хтось з Православної Церкви хотів визнати себе греко-католиком (чи навпаки або будь-яких инших можливих комбінаціях такого хотіння) і йому відмовили, мотивуючи словами, приблизно,
"НІЗАЩО! МОЯ ЦЕРКВА ПРОЗЕЛІТИЗМОМ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ!!!"
навіть уявити собі таку ситуацію не можу...
На мою думку, термін створено і культивується бо, поряд з тим, що це є крик про допомогу ("з нашої Церкви йдуть люди!!"), одночасно можна звинуватити у цьому "когось-там", вводячи такі вже звичні (але нмд безпідставних в сучасності) для нашого слуху терміни, як "канонічні території Церкви", таким чином зберігаючи свою "гідність", "лице" організації, яку представляю... Думаю (якщо на мить прийняти пропонований термін "прозелітизм" як нормальний), що коли людина переходить кудись-там з Католицької Церкви, то проблема або власне у поганому виконуванні своїх обов`язків КЦ, або у самій людині. А "секти" були, є і будуть і тут нмд важливою є роль саме Держави, в межах якої діє організація, бо вона є гарантом прав своїх громадян, на які досить часто зазіхають тоталітарні секти (і, нажаль, тоталітарні священики). Тобто, для мене в даному питанні важливим є:
1. щоб добре (не позбавляючи людину свободи волі) працювала Католицька Церква (чи то будь-яка инша організація)
2. щоб людина була вільна у своєму виборі віри
3. щоб держава втручалася при зазіханні на права її громадян будь-якою організацією (чи людиною).

З повагою
о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 107 гостей