Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

"єговісти", "мормони"...

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення andrey s. » 16 липня 2011, 23:25

o.Mykil писав:
andrey s. писав:Просто,мені її вчення до лампочки.
Погано це,чи добре,,,,я не знаю..


Варто, як на мене, подумати теж і про інших, їхнє духовно добро. В цьому теж проявляється християнська солідарність.

Та ні,отче.Мушу пояснити,ато знов не порузуміємось.
Мені достатньо бачити до чого це призвело(плоди),і я так само коротко і локанічно поясню це,тому кому буде потреба в цьому.( в житті)
Ну не даревно напевне я ніц не знаю за неї.Значить мені цього не потрібно.(деталі її вчення)
Є люди які знають ці деталі,і я впевненний, що пояснюють.(ну я не можу знати за всі "істинні вчення в деталях")
Але,мені не обовязково їх всі знати(поглиблюватись).Я довіряю Церкві в цьому,і людям(які покликані до цих знаннь),які кажуть, що це погано(і мені не цікаво,чому саме).І не треба бути "магом :) ",щоб бачити очивидні плоди.
Хороше дерево-поганого плоду не дасть.Правда,зараз дерева "мутанти"(Ісус попереджав про це),з вигляду і на запах може бути файним,а як зїсти,то :crazy: .І достатно подивитись на людей,які скоштували цього плоду. :shock: %) :crazy: (як квітка,яка мух пожерає :) ,муха ніколи в світі не подумає,що вона її вбє(така файна і смачно пахне :( :D ).А мудра муха,не буде перевіряти чому вона вбиває,вона повірить тій мусі,що бачила,як іншу зїли,або тій,яка чудом врятувалась,або на худий кінець своїм очам :) )

Отче,я просто відповів на запитання теми.І коли мене спитають в житті,як я ставлюсь.Я просто скажу,що вона не заслуговує взагалі на якесь моє ставлення(в сенсі мого знання її вчення),і поясню чому(щоб це не показалось високоміррям).Скільки негативу хороший плід не приносить.Поясню, чому це нашкодить душі.А коли моїх аргументів буде мало(потрібні будуть подробиці), то я познайомлю цю людину з Вами(або з тим,хто зможе грамотно це подати,зважаючи на потреби користувача),або дам посилання,які висвітлюють цю тему.
Кожен покликаний до чогось свого,що дано Богом.І як в спільноті,потрібно користати чиснотами ближніх.Тобто я Вашими,а Ви моїми,або я компенсую Ваші недоліки,а Ви мої.(я вжив Вас і себе як приклад,без особистостей і підтекстів)Суть Християнства,це єдність,фандаментом якої є Любов.Наголошу,єдність,а не однаковість.(ми не можимо мати повністю одинакові чисноти,вся краса у різноманітності і співпраці на Славу Божу)
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення євдоким » 29 липня 2011, 14:28

o.Mykil писав:Чому коли почав у світ виходити сумнівний Гаррі Поттер, зчинився такий розполох? Не задумувались? І мудрі люди реагували проти цього завуальованого окультизму-сатанізму, а не бавились собі спокійно.

Якось навідався до однієї з бібліотек на Львівщині. Почув як одна п'ятикласниця розповідає вірш й звернув їй увагу про інтонацію. Відтак попросив показати його; перевертаю аркуш - на звороті перелік рекомендованої л-ри на літо. І, на моє здивування, підтвердив для себе інформацію про те, що у школі таки зобов'язують(!!!) читати Гаррі Поттера!!? А Україна ніби держава із 1000- літньою християнською традицією(???) Кого ж виховує наша рідна(???) школа?

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення євдоким » 29 липня 2011, 15:49

ShMariam писав:Вони постійно прикриваються священиками (в т. ч. якимось деканом), які начебто схвалюють ці чудо-книжечки, очевидно, не розібравшись до кінця що до чого... Чи то священики не надто активні

Вони на усіх парафіях, куди навідуються, заявляють про "одобрямс" того чи іншого священика!!! Мав нагоду це неодноразово чути на власні вуха. Винятком є хіба ц. св. Андрія, бо поблизу неї вони мають "постійну прописку".
P.S. Пропоную отцям-духовним із Львівської Архиєпархії, які переглядатимуть це повідомлення, у "Меті" написати матеріал про діяльність цієї добродійки. Бо складається враження, що нема про що писати(!!!), бо аж 2 місяці редакція відпочиває. А лукавий на курорт не їздить!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2011, 16:25

євдоким писав:
o.Mykil писав:Чому коли почав у світ виходити сумнівний Гаррі Поттер, зчинився такий розполох? Не задумувались? І мудрі люди реагували проти цього завуальованого окультизму-сатанізму, а не бавились собі спокійно.

Якось навідався до однієї з бібліотек на Львівщині. Почув як одна п'ятикласниця розповідає вірш й звернув їй увагу про інтонацію. Відтак попросив показати його; перевертаю аркуш - на звороті перелік рекомендованої л-ри на літо. І, на моє здивування, підтвердив для себе інформацію про те, що у школі таки зобов'язують(!!!) читати Гаррі Поттера!!? А Україна ніби держава із 1000- літньою християнською традицією(???) Кого ж виховує наша рідна(???) школа?

перепрошую - це в тему про Гарі Потера або ще в якусь, пов'язану із шкільництвом, станом України тощо. В темі про Гріфіну Маковій це офтоп. Усне попередження. Нагадаю, що написане червоним являється модераторіалом і задля забезпечення порядку на Форумі модераторіали можна обговорювати лише в приватній переписці (ПП)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 16 листопада 2011, 00:23

А хтось пробував підходити до продавців і щось говорити? (Крім о. Микіла :) )Колись давно, коли про це зло ще не було відомо (а хіба й зараз дуже відомо? :( ), моя мама вже накупила тих книжок, але одна дівчина шепнула на вухо, щоб не брала, вона й повернула. Звісно, в моєї мами досить розуму, щоб побачити очевидну єресь, хіба б гроші стратила, але, як це не дивно, є люди, які ВІРЯТЬ в це. :sorry:

Тепер кожного разу, коли проходжу мимо того лотка (а доводиться часто) і бачу, що книжки розглядають потенційні покупці, відчуваю сильний поклик підійти і шепнути на вухо щось типу "В церкві Андрія в притворі висить пересторога, щоб тих книжок не купляти, бо єресі, навіть проповідування богохульства, окультизм...." Але щось не пускає..... :sorry: Не наважуюся, продавщиця мене знає, один раз вже посварилася.... Чому я така несмілива? Намагаюся себе виправдати тим, що в кожного є мозги...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення andrey s. » 16 листопада 2011, 19:28

ShMariam писав:А хтось пробував підходити до продавців і щось говорити? (Крім о. Микіла :) )Колись давно, коли про це зло ще не було відомо (а хіба й зараз дуже відомо? :( ), моя мама вже накупила тих книжок, але одна дівчина шепнула на вухо, щоб не брала, вона й повернула. Звісно, в моєї мами досить розуму, щоб побачити очевидну єресь, хіба б гроші стратила, але, як це не дивно, є люди, які ВІРЯТЬ в це. :sorry:

Тепер кожного разу, коли проходжу мимо того лотка (а доводиться часто) і бачу, що книжки розглядають потенційні покупці, відчуваю сильний поклик підійти і шепнути на вухо щось типу "В церкві Андрія в притворі висить пересторога, щоб тих книжок не купляти, бо єресі, навіть проповідування богохульства, окультизм...." Але щось не пускає..... :sorry: Не наважуюся, продавщиця мене знає, один раз вже посварилася.... Чому я така несмілива? Намагаюся себе виправдати тим, що в кожного є мозги...

П Мар'яно, не гризіться надміру. Я якось по Ваших дописах відчуваю, що Вам то не байдуже(що не є погано, а навпаки), що якимось чином журитись тим.(якщо дууже відверто, то відчувається якась предвзятість. Напевне та сварка лишила слід...ну то таке, не важливо і не факт)
Ви не журіться так, а ідея хороша у Вас. І коли там буде декілька людей(біля лотка), то можите просто навіть не на вухо, а в голос.
Але, тут Ваше завдання просто сказати, не розяснювати, не обстоювати, наводити аргументи...(я саме за ту ситуацію, де на вулиці де той лоток, і головне...люди які цікавляться переглядаючи).
В такому розкладі, як я пропуную, і вовки цілі і вівці ситі :) .
Тобто, Ви не проявили байдужість(особливо в часі внутрішніх сумнівів з цього приводу), і не дали можливості собі перегнути палку, щоб Ваше прагнення не перекрутили, і щоб був плід тої журби, коли Ви знаряддя, як вірна Церкви Христової.
Якщо коротше :) , то сказали, що Церква застерігає вірних від читання того, а навіть дуууже застерігає. Сказали коротко, змістовно і чемно(лаконічно), і пішли собі далі у своїх справах, решта поклавши на Бога, хто мав почути, той почув, і якщо він почув, то вже сам потрудиться взнати всі чому і навіщо.( і Бог в такому випадку пошле на їх дорозі того, хто розповість правду, або Бог скерує де пошукати ту правду, варіантів купа)
Ваше звернення не до того хто продає, а тому уявіть собі, що продавця просто нема, і не потрібно вступати в полеміку з продавцем в присутності тих , хто цікавиться.
Людоньки!!! Церква переживає за Вас, журиться, застерігає. Не купуйте того і не читайте. І з впевненністю, чемно і поважно, собі пішла :wink: .(з почуттям виконаного обовязку :D )
Типу я собі знаю, а ви собі думайте.
При цьому в душі поклавши надію на Бога, а навіть у цьому намірі(Щоб Бог змилувався над нами грішними і поміг почути заклик Церкви, просвітив) можите відмовити "Царю Небесний ", або "Під твою милість..".( ну то вже на певно, коли саме так)
П. Мар,яно, зуб даю(образно :oops: ), після такого, все буде ок.(і в душі, і взагалі....)
Головне не піддатись спокусі додати від себе, не піддатись випадам спокусників, а ще головніше, собі в душі, мати молитовну думку, тобто намір, і звісно "Царю Небесний" це в душі закріпить, очистить від усякої скверни і спасе душі наші.(тобто і Вашу і тих про кого у тому випадку журилиь, ради кого то робили)
А як саме, то Йому видніше. Тут якраз та "золота середина", про яку о.Олег мені розяснював.
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 16 листопада 2011, 20:49

andrey s. писав:П. Мар,яно, зуб даю(образно :oops: ), після такого, все буде ок.(і в душі, і взагалі....)

Я й не сумніваюся. :) Тільки сміливості нема. :sorry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення andrey s. » 16 листопада 2011, 21:34

ShMariam писав:
andrey s. писав:П. Мар,яно, зуб даю(образно :oops: ), після такого, все буде ок.(і в душі, і взагалі....)

Я й не сумніваюся. :) Тільки сміливості нема. :sorry:

А якщо нема, то значить не той акцент, або не час і не місце. Не журіться, якщо буде потрібно, то в потрібний момент Бог поможе і підтримає.
Сміливість то дуже образне поняття, і плануванням чи якимось передбаченням її не побільшає. А може навіть бути навпаки, заклякнете, і забудете все що думали чи планували сказати.
Тому,,як буде потрібно, і якщо потрібно, то неодмінно зробите все, що мусите, в саме той час і місці, яке вибере Він.
Я не хочу розчаровувати сміливих, но справді, та сміливість є дуже відносна.
Потрібно навчатись сміливості у Ньому...ото є Щось, і в той момент навіть не потрібно себе якось змушувати чи переборювати...
Але то вже хащі оффтопу, як тут колись було сказано... :)
Бо сміливість у Ньому заслуговує окремої теми, щоб не сплутати це з : Впевненність у собі.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

НаталочкаTernopil
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 05 березня 2012, 16:15

Re:

Повідомлення НаталочкаTernopil » 14 березня 2012, 12:47

ola писав:Застосовує купу її приписів. Чоловік жінки "в щоці". Те, про що писав автор теми на початку, люди, які вірять Гарафині, скурпульозно виконують. Потрібна якась книжка, апробована Церквою, в якій написано, що все це - маразм і забобони!!! Може, хтось бачив якесь застереження єпископа щодо її книжок?? Дуже прошу, порадьте щось офіційне, яке виразно застерігає щодо "вчення" Гарафини!!!
Просто статті з інтернету на жіночку не впливають...


Маю декілька знайомих жінок, які в "осередку" тої Гарафіни. Вони живуть дуже правильно, набагато ближче до Бога ніж я, і хоч мене вчення тої Гарафіни і лякає, але бачу в цьому якийсь позитив. Мене часто не розуміють в силу мого "подвійного" виховання в 2х сімях в різних країнах (довга історія) та професії, але спробую пояснити що мене турбує в темі Гарафіни Маковій:

1) Люди в основному "дичаться" від жінок в спідницях і хустках. Вони багато моляться, аж забагато як на думку інших слідують "застарілим" догмам. Але так мали б виглядати як мінімум в церкві всі наші жінки. Почитайте послання ап. Павла до коринтян (чоловік молиться з непокритою головою, жінка з покритою, щоб молитва їх була почута, не памятаю точного посилання, при потребі наведу). Я розумію, що церква наша допускає без покрову. Але головна проблема, що жіночки можуть застосовувати магічні ритуали, а не те, що вони намагаються подобатись Богу більше ніж оточуючим 8)
Доречі прошу когось з отців розяснити те місце, впевнена ви знаєте, щоб я мала що відповісти Гарафіністам :), а саме, що жінка покриває голову ради ангелів її. Що це значить?

2) Чому ми молимось за\поминаємо померлих? Згадайте "уражена блискавкою" хто читав,як вона бачила всоїх рідних по той бік; комусь може снилися родичі, а як дасиш на службу Божу за них, помолишся, то перестають снитися?... Все таки душі ж потребують молитви за них, а Гарафіна це драматизує, страхом заставляє поважати батьків, природу, молитися за предків.

3) Вроки, пороби і заговори, всяка чорна магія таки є і це визнає й церква. Гарафіна говорить, що справжньому, "чистому" християнину ніхто не може поробити, бо він під захистом Божим, а відступаєш від Його законів, свідомо порушуєш заповіді - попадаєш під вплив нечистого. Думаю в такому є велика доля істини. Ми привикли що нам все проститься, як тіки посповідаємся і відмовим пару молитв. Але ж рану в Господньому тілі ми таки робимо. Я наприклад часто свідомо роблю гріх, бо це потрібно для земного життя (наприклад говорю неправду щоб не засмутити маму), але це ж всеодно гріх. Чи не так? Я сповідаюся звісно, постановляю поправитися щиро, але...

Я знаю жінку, лікаря і то розумного, в якої помирала дитина, як тіки якесь свято дитя синіє (відмовляли наднирники чи щось таке) і вони в лікарні, але ніщо не допомагало. Саме проходило з часом і знов повторявся приступ. Вона дитину потрохи втачала, приступи щораз довші були. Зараз вона "покаялася", дуже дотримується посту, молиться багато і дитину лікує від всіх хвороб тіки свяченою водою. Думаю не варто казати, що дочка теж ходить в закритому одязі і тп (зараз вже старша школярка) і жодного приступу не повторялося. Я не знаю чи робили вони якісь ритуали, але вона каже що як тіки порушує піст, знімає хустку і тп дитина хворіє... Думаєте це магія? Гарафіна сама ж нікого не лікує, медальйонів не дає... Я запуталася...

А ще часто зустрічаюся з ситуаціями, коли люди ходять в церкву, але живуть далеко не по-Божому і ще кажуть, що я вже і по монастирях і жертвую, а хвороба не відходить. Або їдуть до священика щоб молився і думають що це поможе. Але ж і церква нас вчить, що перш за все самому треба очиститися, не може один священик всі біди з нас відмолити, а ми собі житимемо як завгодно.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Re:

Повідомлення vitalko » 14 березня 2012, 12:59

Маю декілька знайомих жінок, які в "осередку" тої Гарафіни. Вони живуть дуже правильно, набагато ближче до Бога ніж я, і хоч мене вчення тої Гарафіни і лякає, але бачу в цьому якийсь позитив. Мене часто не розуміють в силу мого "подвійного" виховання в 2х сімях в різних країнах (довга історія) та професії, але спробую пояснити що мене турбує в темі Гарафіни Маковій....


Та не біда, що жіночки в довгих спідницях ходять і з хустками на голові(проти цього якраз ніхто не протестує), а біда якраз в самому вченні пані Гарафіни. Для того щоб розібратися що до чого, то перечитайте всю тему від початку і зрозумієте.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

НаталочкаTernopil
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 05 березня 2012, 16:15

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення НаталочкаTernopil » 14 березня 2012, 13:12

Читала я її книжку яку згадує о. Микіл та іншу - мамі подруга дала, ми купили. Ціна їх зовсім невелика, тому не розумію розмов тут про її заробітки. Мене злякали в ній такі речі, чого не можу ніяк прийняти:

1) Ці книги позиціонуються як НадДари Святого Духа :shock: які не можна не приймати, сумніватися, викидати, бо це, якщо я правильно зрозуміла - хула на Духа Святого :shock: :o , тобто гріх який не проститься нікому. Вона говорить "потоптання святині"... Але в той час Біблія дана протестантами, на якій нема хреста, в людей які не є "чистими", щось типу як помножує зло (може я не зрозуміла), яке людина робить... чи не помножує, а не захищає від зла...ну щось запутане. :Search:

2) Що діти зачаті не в шлюбі отримують душу від нечистого :shock: :shock: :shock: :shock: "зловлену" ним від самогубців, абортованих дітей ітп

3) Багато суперечливих моментів

4) Часто бачу слова типу : живіть з Богом, посвятіть себе і своїх дітей Богу, не розводьтеся, терпіть, і чоловік (пяниця забіяка, який тягне життя з дітей) або покається або дуже скоро відійде і звільнить місце для кращого Адама.

5) абсолютизація народних традицій. "пречисті" предки. А в той же час гріхи прародичів посилають нам страшні болячки...Купа дивних ритуалів, про що вже писали тут Ну і крім того ми знаємо з історії недавньої скільки людей пиячило, бідувало і не мало змоги сповідувати і половини ритуалів про які вона каже... сучасники в худ літературі це описували...

Якщо чесно я вагаюся, може таки дійсно Гарафіна Маковій має змогу і дар від Всевишнього, а ми вже так погрязли в тих гріхах, що відкидаємо це. Адже скількох пророків каменували, а перші християни-євреї були для своїх сучасників відступниками від Закону...
Бачу один вихід для себе, молитися і читати Біблію, а ще йти питати поради в авторитетного для мене духівника, хоча не хочу його турбувати (після інсульту, неможна ніяких емоцій, а тут емоцій буде в нього купа :cry: ) Забобонів я не сприймаю, але ж діла її - вона живе так як сама пише. По ділах їхніх пізнаєте їх...а вона і її послідовники нічого поганого не роблять, а от добра багато...

Доречі чоловіків в її організації як бачу практично немає, а от жінок повно.

Виписалася тут стало легше. ато вже з тиждень мучуся думками.

НаталочкаTernopil
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 05 березня 2012, 16:15

Re: Re:

Повідомлення НаталочкаTernopil » 14 березня 2012, 13:15

vitalko писав:Та не біда, що жіночки в довгих спідницях ходять і з хустками на голові(проти цього якраз ніхто не протестує), а біда якраз в самому вченні пані Гарафіни. Для того щоб розібратися що до чого, то перечитайте всю тему від початку і зрозумієте.

дякую, читала, відповіді на свої питання частково знайшла, але не маю достатньої Віри і певно забагато аналітики при недостатності знань з мого боку, тому не можу відкинути все що вона пише.

Там багато суперечності тому чого вчить наша церква, але раптом вона права.

ПС не судіть мене прошу, я чесно відповіла

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Re:

Повідомлення vitalko » 14 березня 2012, 14:30

НаталочкаTernopil писав:Там багато суперечності тому чого вчить наша церква, але раптом вона права.


В такому випадку варто собі згадати(а якщо не знаєте, то почитати) про аріян, маніхейців(чи інших відступників від віри) і задати собі питання - де вони і їх вчення тепер, а де Церква Христова? Їх вчення вже зійшло на маргінес, а Церква як стояла так і стоїть, проповідуючи незмінну правду про Бога у всій повноті. Досліджуючи історію і вчення Церкви, живучи таїнствами, такі сумніви рано чи пізно зникнуть. Головне, коли є ще сумніви, нікуди не відійти а повірити(чи ще краще довіритись) Церкві і Христові і перечекати.

НаталочкаTernopil писав:ПС не судіть мене прошу, я чесно відповіла


Та чого мені вас судити, сам грішний і маловірок.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 14 березня 2012, 22:31

НаталочкаTernopil писав:
Якщо чесно я вагаюся, може таки дійсно Гарафіна Маковій має змогу і дар від Всевишнього, а ми вже так погрязли в тих гріхах, що відкидаємо це.
Є таке поняття в православних (жаль, що в нас маловідоме) як "прєлєсть" - духовний обман. Часто його застосовують, коли йдеться про об'явлення НЕ від Бога, хоч людина думає, що вона на добрій дорозі (ВІДЧУВАЄ - відчуття оманливі). Ту добру дорогу нам вказує Церква. У вченні п. Гарафіни є дуже грубі порушення проти І заповіді. Магія, магічне сприйняття молитви (Лише читаючи Гарррі Поттера :) зрозуміла суть молитви. Молитва - НЕ заклинання, тобто не мають значення певні слова, ритуали і т. п), магічні ритуали, отже суцільний окультизм.Магія - приписування якоїсь сили окремим словам (формулюванням), речам, ритуалам, ... небесним тілам... , які тієї сили не мають. Диявол, що їй об'являється каже звертати увагу на тисячі дрібниць, що доходить до абсурду - ніби не можна мати фотоапарт, туалет і т. д. :shock: . Але це все ще дурниці, порівняно з тим, що в її книжках описані страшні святотацтва, які ніби-то треба робити: поєднувати магічні ритуали (що є тяжкий гріх, дарма, що завуальовані під християнство і велику побожність) з молитвою і святим Причастям (!), споживати екскременти після прийняття св. Причастя :shock: :( :( . І вже зовсім маленьким гріхом на тому фоні виглядає зневага св. хреста - креслити хрест на круглих овочах (потім чиститься і викидається в сміття), на п'ятці (потім наступають), на хрест плюють і т. д.. Нмд, магія поєднана з такими страшними святотацтвами - набагато більший гріх, ніж чорна магія, коли навмисно уникають всього святого (напр., коли знімають ікону зі стіни перед тим, як викликати духів). Взагалі різниці між чорною і білою (та, що для лікування) в принципі немає, остання певною мірою більш небезпечна, бо сприймається як "добра".

П. Гарафіна дійсно проповідує багато гарних речей (поважати батьків, не робити абортів, молитися, постити...), але для диявола це ширма, щоб людей спокусити (В житті не раз траплялися ситуації, коли мої добрі наміри і схильності диявол спрямовував на зле - він дуже любить грати на тому, що для людини найдорожче). І що найголовніше - вона щиро вірить в те, що до неї промовляє Бог. Вона щира сама з собою, багато молиться, а до таких люди тягнуться. Якби ще не була обманута... Я не раз себе питаю "Чому?". Чому люди не бачать очевидних речей? Може, просто бракує елементарних знань правд віри...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення vitalko » 16 березня 2012, 10:17

ShMariam писав: Я не раз себе питаю "Чому?". Чому люди не бачать очевидних речей? Може, просто бракує елементарних знань правд віри...


Та сліпці ми! І поки Бог очі не відкриє - поти на біле кажемо чорне і навпаки.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення o.Mykil » 16 березня 2012, 16:04

Вчення Гарафіни Маковій - єретичне

Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.

Гарафина (Гарафіна) Петрівна Маковій (Карча) народилась 2 лютого 1949 року в с. Великий Кучурів Сторожинецького району Чернівецької області. Закінчила філологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Працювала вчителькою української мови, літератури та народознавства.

Як можна зрозуміти з її книг, з 90-х років почала проводити індивідуальні зустрічі, розкриваючи людям «таємницю гріха», яка нібито відкрита їй безпосередньо Господом.

У 1995 р. засновує «Народознавчо-просвітницьке товариство «Факел»», та однойменне видавництво, розпочинає друк книжок та газети «Економічно-благочестивий вісник». З цього часу особисті прийоми припиняються.

Всі свої міркування та вказівки Г . Маковій вважає і оголошує таким, що нібито вони безпосередньо отримані від Бога. Вона вважає, що має особливі дарування, які називає «наддарами Святого Духа». Слова «почула на молитву…», «на молитву Господь показує…», «ставлю на молитву…» та інші подібні зустрічаються майже на кожній сторінці її текстів. Тобто свої «одкровення» Гарафіна Маковій отримує тоді, коли забажає – «поставивши на молитву». На цій підставі всі твердження Г. Маковій її послідовниками мусять обов’язково сприйматися як беззаперечна істина, отримана «від Бога». Таким чином вона привласнює абсолютну владу спрямовувати дії своїх послідовників нібито з вказівки самого Господа.

Г. Маковій та її послідовники вважають себе справжніми християнами, проте від православ’я її вчення бере лише зовнішню сторону: відвідування храму, молитви, пости, використання свічок, освяченої води, тощо. Але ставлення до таїнств, обрядів і церковних речей носить швидше «магічний» характер.

1. На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників визнати, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви, тому що містить елементи:

- окультизму,
- язичництва і магії,
- анімізму (віри у існування особливих духів неживої природи),
- духовної самоомани (облещення),
- марновірств,
- вірувань у переселення душ, карму та інші елементи нехристиянських віровчень і практик, які прямо суперечать Священному Писанню, Священному Переданню та вченню Православної Церкви.

У зв’язку з цим лжевчення Г. Маковій підлягає засудженню. Визнати, що воно підпадає під дію п. 14 Постанов Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату від 14 травня 1999 р., яким засуджено окультні вчення.

2. Категорично заборонити підтримку та розповсюдження з боку вірних Київського Патріархату лжевчення Г. Маковій у будь-якій формі, в т.ч. через її газету та книги. Прихильники цього лжевчення зобов’язані полишити його та повернутися до істинної православної віри через прийняття таїнства Покаяння. Клірики, які є прихильниками лжевчення Г. Маковій, підлягають забороні до повного і правдивого покаяння.

3. Закликати пастирів і паству бути пильними та не дозволяти окультним і язичницько-магічним вченням й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.


http://protymakovij.blogspot.com/2011/0 ... _3059.html
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 16 березня 2012, 19:20

o.Mykil писав:Вчення Гарафіни Маковій - єретичне...
У зв’язку з цим лжевчення Г. Маковій підлягає засудженню. Визнати, що воно підпадає під дію п. 14 Постанов Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату від 14 травня 1999 р., яким засуджено окультні вчення.

2. Категорично заборонити підтримку та розповсюдження з боку вірних Київського Патріархату лжевчення Г. Маковій у будь-якій формі, в т.ч. через її газету та книги. Прихильники цього лжевчення зобов’язані полишити його та повернутися до істинної православної віри через прийняття таїнства Покаяння. Клірики, які є прихильниками лжевчення Г. Маковій, підлягають забороні до повного і правдивого покаяння.

3. Закликати пастирів і паству бути пильними та не дозволяти окультним і язичницько-магічним вченням й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.


http://protymakovij.blogspot.com/2011/0 ... _3059.html

От би в нас прийняли таку постанову зов'язатли всіх парохів в якусь неділю прочитати таке повідомлення, подібно як читали про екскомуніку о. В. Ковпака. Хто там ближчий до Блаженнішого? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення Just_me » 16 березня 2012, 22:48

ShMariam писав:Хто там ближчий до Блаженнішого?

Судячи з ієрархії в чаті, то samael :D 8)
А якщо серйозно, то я колись як прочитала книжку тої Гарафини, то хоч була мала, ще школярка, зразу вона мені видалася підозрілою... Не розумію, як люди цього не помічають. Там реально окультизм пропагується :o
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 16 березня 2012, 22:56

Just_me писав:А якщо серйозно, то я колись як прочитала книжку тої Гарафини, то хоч була мала, ще школярка, зразу вона мені видалася підозрілою... Не розумію, як люди цього не помічають. Там реально окультизм пропагується :o

Може просто не всі знають, що це гріх? Вважають, якщо вже жінка багато молиться, постить, ходить в хустині і має об'явлення, то вони обов'язково від Бога? Кажу ж - бракує елементарних знань...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення Максим Борець » 18 березня 2012, 15:17

o.Mykil писав:Вчення Гарафіни Маковій - єретичне

Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.


1. На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників визнати, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви, тому що містить елементи:

Визнати, що воно підпадає під дію п. 14 Постанов Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату від 14 травня 1999 р., яким засуджено окультні вчення.

й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.



Агов, ми ГРЕКО-КАТОЛИКИ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не виписуйте на форумі Греко-Католицької церкви постанови свого схизматицького єретичного зборища, бо вони не варті того, щоб їх читали.
Ми хочемо чути думку нашої рідної Католицької Церкви, а не єретичні міркування схизматів-розкольників.

"Вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву...". O.Mykil в бан!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2012, 15:39

Максим Борець писав:
o.Mykil писав:Вчення Гарафіни Маковій - єретичне

Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув питання про вчення Гарафіни Маковій.


1. На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників визнати, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви, тому що містить елементи:

Визнати, що воно підпадає під дію п. 14 Постанов Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату від 14 травня 1999 р., яким засуджено окультні вчення.

й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.



Агов, ми ГРЕКО-КАТОЛИКИ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не виписуйте на форумі Греко-Католицької церкви постанови свого схизматицького єретичного зборища, бо вони не варті того, щоб їх читали.
Ми хочемо чути думку нашої рідної Католицької Церкви, а не єретичні міркування схизматів-розкольників.

"Вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву...". O.Mykil в бан!

навіть, якщо Ви просто так жартуєте - прошу припинити самовільну модерацію. Усне попередження
поряд з тим, що можливо і назріла потреба офіційного реагування богословів/ієрархів Католицької Церкви на діяльність обговорюваної людини (з цим, зважаючи на дописи деяких наших форумчан-католиків, важко не погодитись), вважаю за потрібне звернути Вашу увагу на той факт, що Православна Церква (різні її українські деномінації, включно з Собором названої о.Микілом) являється церквою-сестрою Греко-Католицькій Церкві, походить з нашого спільного корення - Володимирового Хрещення і точно знаємо (Католицька Церква Вчить), що всі Таїнства, уділені в цій Церкві, є Таїнствами Христової Церкви, тому священики/єпископи, зібрані на Соборі та взявші на себе труд розібратися і винести своє рішення щодо "вчення Графіни Маковій" варті нашої уваги.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення romanm » 18 березня 2012, 17:10

Максим Борець писав:
Агов, ми ГРЕКО-КАТОЛИКИ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не виписуйте на форумі Греко-Католицької церкви постанови свого схизматицького єретичного зборища, бо вони не варті того, щоб їх читали.
Ми хочемо чути думку нашої рідної Католицької Церкви, а не єретичні міркування схизматів-розкольників.

"Вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву...". O.Mykil в бан!

п. Максиме, для К.Ц. і РПЦ, і УПЦ МП чи то УПЦ КП являються одинаковими.
Щодо Володимирового хрещення тут можуть і деякі власні думки(якщо не помиляюся, то ще немає офіційного документу де би говорилося, що Церкви Володимира - рівні. Це такі собі теольогічно - політичні висловлювання ієрархії) Але повторюся, для нас католиків , якщо православні мають апостольську приємність, усі одинакові.


До о. Олега: Отче, тут трішки , нмсд, потрібно бути обережнішим у висловлюваннях, бо П.Ц. НЕ є сестрою К.Ц. ( це підрозумівало б що вони рівні). Церкви - сестри є РКЦ і УгкЦ, наприклад (див. Unitatis Redintegratio та Dominus Iesus). Повнота Христвової Церкви знаходиться в К.Ц. І також те, що в П.Ц.Таїнства є валідні(дійсні), не значить, що і подальша наука П.Церков є такаж сама як і К.Ц.
Хоча це не значить, що в данному конкретному випадку вони (УпЦКП) є не праві, навпаки.
Востаннє редагувалось 18 березня 2012, 17:34 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення ShMariam » 18 березня 2012, 17:28

Максим Борець писав:Агов, ми ГРЕКО-КАТОЛИКИ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не виписуйте на форумі Греко-Католицької церкви постанови свого схизматицького єретичного зборища, бо вони не варті того, щоб їх читали.
Ми хочемо чути думку нашої рідної Католицької Церкви, а не єретичні міркування схизматів-розкольників.

"Вірую в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву...". O.Mykil в бан!

Навіть би й протестанти це написали, мудро би зробили і я би їх процитувала, бо в даному аспектів міркування православних абсолютно НЕ єретичні.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2012, 18:24

romanm писав:... До о. Олега: Отче, тут трішки , нмсд, потрібно бути обережнішим у висловлюваннях, бо П.Ц. НЕ є сестрою К.Ц. ( це підрозумівало б що вони рівні)...

невже я грішний це тут сказав? Розумію, що можуть бути небезпеки в прочитанні, тому підкреслю, що Католицька Церква є Матір'ю, є Єдиною Святою Соборною Апостольською Церквою, яку сповідуємо в Вірую.
romanm писав:... Церкви - сестри є РКЦ і УгкЦ, наприклад (див. Unitatis Redintegratio та Dominus Iesus)...

сестри в повноті єдності - безперечно, бо
romanm писав:...Повнота Христвової Церкви знаходиться в К.Ц..

а греко-католики і римо-католики одинаково належать до Христової Церкви
romanm писав:... І також те, що в П.Ц.Таїнства є валідні(дійсні), не значить, що і подальша наука П.Церков є такаж сама як і К.Ц.
Хоча це не значить, що в данному конкретному випадку вони (УпЦКП) є не праві, навпаки .

безперечно - саме цей конкретний випадок/допис і мав на увазі: неодноразово дописував тут проти автоматичного ("бо у нас з ними одне походження") толерування всього, що діється в православних деномінаціях. Тут же підкреслив саме сестинський зв'язок Церков Володимирового Хрещення (тобто - рівне відношення Христової Церкви як до УПЦКП, так і до УПЦМП чи УАПЦ/інших - про це прошу продовжувати тут ) і в жодному разі на веду мову про повну єдність. В кожному разі - дякую за заувагу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення Максим Борець » 18 березня 2012, 18:27

ShMariam писав:Навіть би й протестанти це написали, мудро би зробили і я би їх процитувала, бо в даному аспектів міркування православних абсолютно НЕ єретичні.

Що мудро написано, я не заперечую. Навіть хто помиляється, може сказати правду. Єретична не саме ця думка, а взагалі ПЦ як церковні маргінали.
До о.Олега: УГКЦ не має Євхаристійного спілкування з жодною із ПЦ, чи не так? То яке "сестринство"?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення о.Олег » 18 березня 2012, 18:44

Максим Борець писав:До о.Олега: УГКЦ не має Євхаристійного спілкування з жодною із ПЦ, чи не так? То яке "сестринство"?

краще всеж про Богословію Церков-Сестер тут чи, якщо маємо, ще у якійсь відповідній темі, а в даній темі просто скажу, що, вживши аналогію сім'ї: Ваша/моя сестра наговорила дурниць про Маму, проклинає її :( от лише Мама її і далі любить/чекає
З повагою, о.Олег
PS: може сюди?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2012, 01:59

Максим Борець писав:

Агов, ми ГРЕКО-КАТОЛИКИ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не виписуйте на форумі Греко-Католицької церкви постанови свого схизматицького єретичного зборища, бо вони не варті того, щоб їх читали.
Ми хочемо чути думку нашої рідної Католицької Церкви, а не єретичні міркування схизматів-розкольників.


Агов ми християни! Це не "моє зборище". Хіба Христос розділився? Вибирайте тон, шановний, дотримуючись правил форуму та елементарної інтернет-етики (нетикету). І треба нам всім вчитися від інших, як варто реагувати на сучасні лжевчення, що нищать Христову Церкву. Навіть 2 Ватикан. Собор каже брати від інших те все, що добре. Якраз з Православною Церквою КП у нас досить теплі стоснуки.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Як ви ставитесь до вчення Гарафіни Маковій?

Повідомлення Yur » 19 березня 2012, 04:36

Максим Борець писав:.. а не єретичні міркування схизматів-розкольників.
Від таких теж своя користь. Як від того трупа у лабараторіях медінституту, по якому студенти учаться розпізнавати хвороби.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Re:

Повідомлення ShMariam » 19 березня 2012, 22:12

НаталочкаTernopil писав:
1) Люди в основному "дичаться" від жінок в спідницях і хустках. Вони багато моляться, аж забагато як на думку інших слідують "застарілим" догмам. Але так мали б виглядати як мінімум в церкві всі наші жінки. Почитайте послання ап. Павла до коринтян (чоловік молиться з непокритою головою, жінка з покритою, щоб молитва їх була почута, не памятаю точного посилання, при потребі наведу). Я розумію, що церква наша допускає без покрову. Але головна проблема, що жіночки можуть застосовувати магічні ритуали, а не те, що вони намагаються подобатись Богу більше ніж оточуючим 8)
Доречі прошу когось з отців розяснити те місце, впевнена ви знаєте, щоб я мала що відповісти Гарафіністам :), а саме, що жінка покриває голову ради ангелів її. Що це значить?


Про це багато говорили в темі Церковна "показуха"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re:

Повідомлення andrivovk » 22 березня 2012, 21:01

Olya писав:Ластівки літають низенько перед дощем, тому що в повітрі збільшується тиск і комашки літають низько, тому ластівці, щоб їх зловити потрібно також низько літати. На мою думку тут забобонів нема, а просто спостереження людей за природою.
Але така прикмета - якщо щось забудеш і вернешся додому -то не повезе, це вже явний забобон і тому в таке не слід вірити.

Здається комашки літають низько через те, що в них намокають крила від вологи в повітрі, а не від тиску. :oops:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Спільноти, що пов'язують себе з Християнством”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей