Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Michail » 25 січня 2012, 23:54

В цій гілці хочу запросити до спілкування всіх, хто любить порозмшляти на питання "Якби було так, то...,", або "Якщо б сталося те-то, тоді..."...

З усіх обгорюваних тем форуму, якщо комусь прийде на думку поставити таку гіпотетичну ситуацію, будь ласка сюди. Дякую за відгуки.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Michail » 28 січня 2012, 22:56

Питання: Що? Де? Коли? Чому? Як? Вивчає наука.

Питання "Навіщо?" пояснює Теологія.

А питання "Якби?" це щось особливе. Але і теологія ним користується і наука, хоч іне дають кінцеву відповідь на нього. Наприклад Теологія деяким чином дослідивши це питання, дає розуміння, що було б, якби Бог не створв світ. Чи міг би Він існувати Сам. Церква каже що так, бо Він самодостатній. А вже виходячи з розуміння Його самодостатності краще розуміється причина створення світу із Любові...
Отже є відповіді на деякі питання "Якби?"
Напркилад фільм: Час. Задає питання, "А що, якби у Вас було б визначена і відома Вам кількість часу до кінця земного життя?"
http://www.ex.ua/view/12922238

ТАкож гарний серіал на тему "А що, якби" - Слайдерс (відомий у нас під назвою "Вир світів")

Так що вважаю що цілком нормальне питання. Чи знайдеться віруючий, який не задавав би собі питання "Якби Адам і Єва не згрішили?"

?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 22 березня 2012, 20:55

Michail писав:Чи знайдеться віруючий, який не задавав би собі питання "Якби Адам і Єва не згрішили?"

?

Це питання для обговорення? Багато чого було б інакшим. А що конкретно Вас цікавить?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Michail » 30 березня 2012, 22:10

ShMariam писав:
Michail писав:Чи знайдеться віруючий, який не задавав би собі питання "Якби Адам і Єва не згрішили?"

?

Це питання для обговорення? Багато чого було б інакшим. А що конкретно Вас цікавить?



Одне з питань. Та просто коли задав одному священику з Польщі (у нас перебуває) то він сказав, що так питанняставити не можна. А я думаю, що можна. Відповіді досконалої, навряд чи отримаємо, але питання ставиться точно, бо інший теолог ставив і казав, що Адам і Єва (і їхх нащадки) разом з тілом були б возненсені в Цаарство Небесне на подобу того ,як була вознесена Марія (тобто пройщли б таке собі успення).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 30 березня 2012, 22:28

Michail писав:Відповіді досконалої, навряд чи отримаємо, але питання ставиться точно, бо інший теолог ставив і казав, що Адам і Єва (і їхх нащадки) разом з тілом були б возненсені в Цаарство Небесне на подобу того ,як була вознесена Марія (тобто пройщли б таке собі успення).

Я теж так думаю.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Michail » 30 березня 2012, 23:02

ShMariam писав:
Michail писав:Відповіді досконалої, навряд чи отримаємо, але питання ставиться точно, бо інший теолог ставив і казав, що Адам і Єва (і їхх нащадки) разом з тілом були б возненсені в Цаарство Небесне на подобу того ,як була вознесена Марія (тобто пройщли б таке собі успення).

Я теж так думаю.


Та навіть весь створений світ мав в кінці пройти преображення..., та й так і буде, лише через гріх пройде ще додаткове "очищення вогнем" - "земля згорить і діла н ній"... Але не буде знищена повністю, бо написано" і відновиш лице землі"...

Та й написано:
Псалом 148 (147) "5 нехай ім'я Господнє хвалять! Бо він повелів, і створились.
6 Поставив їх на віки вічні і дав закон, який не перейде."

Тобто Бог створив усе навічно, але на шляху до досконалості, як написано в Катехизмі Католицької Церкви. Навіть Люди в Раю і разом з Раєм і тодішньою догріхопадною землею і так мали йти до досконалості, про що свідчить випробування "плодом забороненим".


Отже казуїстика і "Якби" дуже цікаві питання... МОже ще виникнуть, тоді сюди даватиму, бо в інших темах не розглядаються питання типу "А якщо б"...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 12 вересня 2013, 22:45

Якщо... жінка знає, що через особливості її організму її діти (зі 100 %-ою ймовірністю, з 80 %-ою....) будуть гинути в утробі, то чи має вона право взагалі вагітніти (тобто - й виходити заміж, мати статеві стосунки в Шлюбі)? А якщо вже має дітей, а майбутні діти точно не зможуть народитися :( ?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Michail » 12 вересня 2013, 23:11

Якщо знаэ що лише з 80% то, думаю, може.

Якщо зі 100%... Це цікаво хто так гарнатнує, звичайно, але хай буде роздумати можемо в цій темі.

Сарі, жінці Авраама , було з цим легше, вона "знала"н а 100% що не може завагітніти...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2013, 08:29

Michail писав:Якщо знаэ що лише з 80% то, думаю, може.

Якщо зі 100%... Це цікаво хто так гарнатнує, звичайно, але хай буде роздумати можемо в цій темі.

Сарі, жінці Авраама , було з цим легше, вона "знала"н а 100% що не може завагітніти...

Є такі ситуації... Частіше, ніж ми можемо уявити. Добре, перефразую питання: чи морально планувати дитину, якщо дуже велика ймовірність, що вона скоро помре?
Ввечері допишу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2013, 09:51

ShMariam писав:
Michail писав:Якщо знаэ що лише з 80% то, думаю, може.

Якщо зі 100%... Це цікаво хто так гарнатнує, звичайно, але хай буде роздумати можемо в цій темі.

Сарі, жінці Авраама , було з цим легше, вона "знала"н а 100% що не може завагітніти...

Є такі ситуації... Частіше, ніж ми можемо уявити. Добре, перефразую питання: чи морально планувати дитину, якщо дуже велика ймовірність, що вона скоро помре?
Ввечері допишу.

давайте обговоримо, що значить "планувати дитину" і, відповідно "не планувати дитину"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2013, 16:09

о.Олег писав:давайте обговоримо, що значить "планувати дитину" і, відповідно "не планувати дитину"
З повагою, о.Олег

Є такі варіанти:
1) Цілеспрямовано намагатися зачати дитину "вже", спеціально використовуючи природні методи розпізнавання плідності
2) Не використовуючи жодних методів, "чекати" вагітності
3) Утримуватися в плідні дні, будучи загалом відкритим на зачаття
4) Повне утримання (коли в жодному випадку не можна вагітніти "вже").

P.S. От щойно читала можливі наслідки резус-конфлікту (коли в мами "-"). Жах! :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення luksander » 17 вересня 2013, 22:00

ShMariam писав:
о.Олег писав:

P.S. От щойно читала можливі наслідки резус-конфлікту (коли в мами "-"). Жах! :(

а 100% наслідок народження-життя - смерть. це не жах?
і чи маємо ми право давти життя дитині, яка точно помре, і навряд чи уві сні і несподівано?
відносно ж Вашого запитання: право - має, але твердження "краще бути неодруженому" і про цей випадок (я не так про відсотки, як про сумніви жінки), напевно.
Пробачте.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 17 вересня 2013, 22:16

luksander писав:відносно ж Вашого запитання: право - має, але твердження "краще бути неодруженому" і про цей випадок (я не так про відсотки, як про сумніви жінки), напевно.
Пробачте.

Нмд, твердження "краще бути неодруженому" взагалі не має відношення до цього випадку, якщо є покликання до подружнього життя (а я думаю, що всі люди мають покликання до чогось).
а 100% наслідок народження-життя - смерть. це не жах?
Одна справа, коли між зачаттям і смертю є роки, десятки років, інша справа - кілька тижнів чи місяців. Я не знаю, чи дуже втішилася б, якби, не народившись, померла. Хоч з другого боку, після того - ціла вічність, якої інакше не було б...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Just_me » 18 вересня 2013, 06:01

ShMariam писав:Нмд, твердження "краще бути неодруженому" взагалі не має відношення до цього випадку, якщо є покликання до подружнього життя (а я думаю, що всі люди мають покликання до чогось).

А що таке, по-твоєму, покликання до подружнього життя? Напевне бути покликаним - то сповняти якісь вимоги, підходити для чогось. Я б не назвала покликаними до подружжя людей, які фізично/психологічно/ментально не можуть в ньому реалізуватися. Хіба що вони одружилися, ну то тоді вже автоматично покликані, хоча а пріорі такими не були. Взагалі, якщо комплексно проаналізувати людей, що планують одружуватися, то мені здається, що не так багато до цього покликані, як думають. Взагалі апостол Павло віників не в"язав, точно знав, про що говорить.
Щодо
я думаю, що всі люди мають покликання до чогось
то це точно. Всі мають покликання до Неба, але не кожен його, на привеликий жаль, реалізовує.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2013, 08:48

ShMariam писав:
о.Олег писав:давайте обговоримо, що значить "планувати дитину" і, відповідно "не планувати дитину"
З повагою, о.Олег

Є такі варіанти:
1) Цілеспрямовано намагатися зачати дитину "вже", спеціально використовуючи природні методи розпізнавання плідності
2) Не використовуючи жодних методів, "чекати" вагітності
3) Утримуватися в плідні дні, будучи загалом відкритим на зачаття
4) Повне утримання (коли в жодному випадку не можна вагітніти "вже").

P.S. От щойно читала можливі наслідки резус-конфлікту (коли в мами "-"). Жах! :(

а "не планувати"?
З повагою, о,Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2013, 12:13

о.Олег писав:а "не планувати"?
З повагою, о,Олег

Останні два варіанти. Хоч передостанній, це як сказати...
Є ще варіант "не виходити заміж" :D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2013, 18:29

ShMariam писав:
о.Олег писав:а "не планувати"?
З повагою, о,Олег

Останні два варіанти. Хоч передостанній, це як сказати...
Є ще варіант "не виходити заміж" :D

тобто нічого аморального не допускаєте ні під "планувати", ні під "не планувати" дитину.
Звичайно, що можемо припускати, що щось-там точно відомо (хоч і при резус конфлікті знаю народжених діточок, а, навіть, буває, що в двох батьків, наприклад, резус +, а дитина - ) і людина тут буде поступати відповідно до своїх страхів або боротьби з ними/тощо, от лише неморальним, мабуть, буде той випадок, якщо людина щось такого планує, шукаючи, як би то народити неповносправну дитину (знав одну таку пані :( - тут широкий спектр мотивації і... не думаю, що варта тут про це). Коли ж сім`я попри діагнози/передбаченняпрагне народити собі дитинку і вона в них зачинається/народжується, то незалежно від того, чи здорова - сім`я в такий спосіб співпрацювала/є з Богом і, переконаний, якщо народиться неповносправна людина, вона також Божий Дар. Працюю з сім`ями, членами яких є люди неповносправні і знаю, наскільки буває там важко, однак мій більш як 15-літній досвід показує, що люди неповносправні дуже потрібні людству. Хоч їх те людство (ми), нажаль, ніколи не приймали в себе, як невіддільну свою (людства/нас) частину. Правда... це вже трошки інша розмова...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2013, 21:46

о.Олег писав:Коли ж сім`я попри діагнози/передбаченняпрагне народити собі дитинку і вона в них зачинається/народжується, то незалежно від того, чи здорова - сім`я в такий спосіб співпрацювала/є з Богом і, переконаний, якщо народиться неповносправна людина, вона також Божий Дар.
Я трошки не про те... Якщо сім'[я - ще не сім'я, а тільки планується? Або якщо є вже сім'я, а виявляється, що (наступні ) вагітності закінчаться викиднями (навіть не неповносправністю) з великою долею ймовірності? Я от давно переконалася, що не варто заміняти оптимізмом здоровий глузд. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 18 вересня 2013, 22:23

ShMariam писав:
о.Олег писав:Коли ж сім`я попри діагнози/передбаченняпрагне народити собі дитинку і вона в них зачинається/народжується, то незалежно від того, чи здорова - сім`я в такий спосіб співпрацювала/є з Богом і, переконаний, якщо народиться неповносправна людина, вона також Божий Дар.
Я трошки не про те... Якщо сім'[я - ще не сім'я, а тільки планується? Або якщо є вже сім'я, а виявляється, що (наступні ) вагітності закінчаться викиднями (навіть не неповносправністю) з великою долею ймовірності? Я от давно переконалася, що не варто заміняти оптимізмом здоровий глузд. :(

якщо сім`я ще несім`я, то тут, звичайно, мова про можливу (з великою долею ймовірності) несумісність (не думаю, що помиляюсь в контексті постановки питання християнином християнинові :) ) і, відповідно, певні прогнози стосовно дітей і їх здатності вижити. Так ось: тут немає єдиного для всіх рішення. Хтось налякається (настільки відповідальний?) і не наважиться на Шлюб. Хтось настільки любиться, що візьме Шлюб. Хтось (в продовжені питання) вже у Шлюбі почує, що наступні дітки народяться мертвими і не наважиться. Хтось попри все (здоровий глузд) таки зробе цей крок до дітородження (з різними вислідами). Але: тут важливим є те, що батьки не хочуть смерті дитини (чи: не хочуть, щоб дітей не було), а щоб жила (чи: щоб не зачати дитя, яке з великою долею ймовірності не виживе). Тобто: за будь яких християнських відповідальних рішень сім`ї берем до уваги правильність/моральність наміру і, якщо йдеться про методи планування, які Ви описали вище (які не містять аморальної складової), кожне рішення сім`ї є рішенням сім`ї. Це рішення буде мати наслідки, з якими ця сім`я житиме. Однак - це точно не відповідальність за вбивство дитини, невиживання якої прогнозували лікарі, а сім`я наважилась.
Розумію, що хотілось би мати якусь більш-менш просту формулу для розвязки подібних проблем і... пропоную дивитись на те, що відбулось з позиції наміру. Хоч і це - дуже непросто, як на очікувану більш-менш простоту суджень.
:pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 18 вересня 2013, 22:45

Трохи не в тему, але я не розумію, чому Бог нас створив такими: то несумісність по групі крові (рідкість, але ліків від того нема), то по резусу (ліки появилися і але то недавно і хіба для нас - в цивілізації :) доступні, але ця несумісність буває частіше) : дитина з Rh- отруює кров матері з Rh+ , а вагітна жінка з Rh- вбиває свою дитину, якщо в тої Rh+ і в цьому випадку все може закінчитися трагічно. Ось такі несвідомо "агресивні" люди з Rh-. :pardon: Це починає мені нагадувати теорію Дарвіна. %)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Міра » 19 вересня 2013, 10:44

ShMariam писав:Трохи не в тему, але я не розумію, чому Бог нас створив такими: то несумісність по групі крові (рідкість, але ліків від того нема), то по резусу (ліки появилися і але то недавно і хіба для нас - в цивілізації :) доступні, але ця несумісність буває частіше) : дитина з Rh- отруює кров матері з Rh+ , а вагітна жінка з Rh- вбиває свою дитину, якщо в тої Rh+ і в цьому випадку все може закінчитися трагічно. Ось такі несвідомо "агресивні" люди з Rh-. :pardon: Це починає мені нагадувати теорію Дарвіна. %)

Начитались Ви) Та все не так страшно. Знаю купу випадків, коли в описаних Вами випадках все щасливо закінчується. Та і в мене - перша дитина має негативний резус, в мене плюс, нічого не отруїла) , в цьоці моєї "-", має двох прекрасних діток з "+" і знайома моя теж, причому різниця між дітками рік, а в таких випадках кажуть не менше трьох тре чекати.
Я недавно прочитала, що коли в жінки 1 група (як в мене), а в дітей інша, то дууже погано, і жовтуха точно буде і т.д. Добре, що цього не знала, коли народила доцю і сина з другою групою (а то б ще переживала)) і ніякого конфлікту не було.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 19 вересня 2013, 17:03

Міро, я то розумію, що трагічні випадки - рідкість. Тим більше, що зараз матерям з Rh- просто колять відповідні ліки і все. Але ж тисячоліттями таке було (і тут не той випадок, коли говорять про те, що колись люди були здоровіші - навпаки, конфлікт є наслідком реакції імунної системи, яка "по-дурості" :) атакує найближчу людину) і... невже це один з наслідків первородного гріха?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Just_me » 19 вересня 2013, 20:09

ShMariam писав:невже це один з наслідків первородного гріха?

Та що ви ото все на первородний гріх списуєте? Наслідок первородного гріха - що людина більше не живе в раю, а в земному чистилищі, а то навіть резус-конфлікт туди хочете пришпилити? 8)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення о.Олег » 19 вересня 2013, 20:35

Just_me писав:
ShMariam писав:невже це один з наслідків первородного гріха?

Та що ви ото все на первородний гріх списуєте? Наслідок первородного гріха - що людина більше не живе в раю, а в земному чистилищі, а то навіть резус-конфлікт туди хочете пришпилити? 8)

та... а чому ні? :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 19 вересня 2013, 22:27

о.Олег писав:
Just_me писав:Та що ви ото все на первородний гріх списуєте? Наслідок первородного гріха - що людина більше не живе в раю, а в земному чистилищі, а то навіть резус-конфлікт туди хочете пришпилити? 8)

та... а чому ні? :Rose:

Дійсно, чому б ні? Резус-негативні намагаються вижити резус-позитивних, імунна система атакує власну дитину, то це Бог так задумав? %) Віримо ж, що один з наслідків первородного гріха - хвороби, а є й такі, коли імунна система атакує свій же організм.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення Just_me » 19 вересня 2013, 23:33

ShMariam писав:один з наслідків первородного гріха - хвороби
Ага, але існування чи відсутність резус-фактору - не хвороба.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2013, 09:49

Just_me писав:
ShMariam писав:один з наслідків первородного гріха - хвороби
Ага, але існування чи відсутність резус-фактору - не хвороба.
Хіба тільки хвороби? :no: Все, що є недосконалим. А тут я просто провела паралель між резус-конфліктом (атака на свою дитину) і автоімунними хворобами (атака на свій же організм) - і те, і те... не мало би бути.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 17 лютого 2014, 16:15

Якщо в якійсь ситуації нема чіткого розрізнення гріх/не гріх (а ні в Біблії, ні в церковних документах це не визначено, бо життєві ситуації бувають дуже різноманітні) і є сумнів, як поступити в тій чи іншій ситуації? Можна, звісно спитати поради напр. в священика, але якщо відповіді будуть різні? Орієнтуватися на строгішу відповідь? :) На свою совість та інтуїціїю? Довіритися духівнику? Взагалі моральне богослов'я що в такому випадку радить?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення andrivovk » 17 лютого 2014, 17:48

ShMariam писав:Якщо в якійсь ситуації нема чіткого розрізнення гріх/не гріх (а ні в Біблії, ні в церковних документах це не визначено, бо життєві ситуації бувають дуже різноманітні) і є сумнів, як поступити в тій чи іншій ситуації? Можна, звісно спитати поради напр. в священика, але якщо відповіді будуть різні? Орієнтуватися на строгішу відповідь? :) На свою совість та інтуїціїю? Довіритися духівнику? Взагалі моральне богослов'я що в такому випадку радить?

Часто буває таке нерозуміння. :( Та і священики не завжди прямо говорять, що гріх, а що - ні. Хочуть щоб ми самі трохи подумали. :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Якби, якщо б та інша інтерпретативна казуїстика

Повідомлення ShMariam » 17 лютого 2014, 18:01

andrivovk писав:Та і священики не завжди прямо говорять, що гріх, а що - ні. Хочуть щоб ми самі трохи подумали. :pardon:
Тсс: :) ...не знають.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей