"Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vtv
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 27 вересня 2008, 17:40
Звідки: frankivsk

Опалення храмів

Повідомлення vtv » 01 грудня 2008, 19:17

Питання, як не замерзнути, давнє як саме людство. коли в особистому житті ми знаходимо якийсь спосіб виходу із "зимної" ситуації то на рівні парафій, по більшості (особливо сільських) храмів , ситуація досить плачевна. Можливо, хтось може поділитися інформацією, як не надто дорого (дешево і сердито) зробити так, щоби температура в церкві в зимовому часі була б хоча б на рівні плюс 1 і дальше....

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 грудня 2008, 20:44

так, це питання нелегке, особливо в нашій державі, де церква прирівнюється до заводу по ціні газу.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 грудня 2008, 22:22

Друзі, давайте не будемо нарікати на державу. Памятаймо цей світ лежить у злі. Яка б не була «гуманна і демократична» держава Церква в ній, як самотній корабель з капітаном Христом на бурхливих водах суєти світу, який прагне підібрати на свій борт обезсилених плавців-потопальників.
Вже біля двадцяти років ходжу в неопалювальну церкву і молиться в ній мені пречудово, голова свіжа,ну і що, що трохи ноги і руки мерзнуть цю маленьку невигоду можна пожертвувати ІСУСУ. Головне щоб наші серця палали любовю до Господа, щоб священники і прихожани Храму гарячою молитвою і зосередженням зігрівали свої душі.
Памятаймо, що вигоди цього світу тільки віддалюють нас від Бога. Напевно що християни минулих віків не ніжились теплом у церкві.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

vtv
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 27 вересня 2008, 17:40
Звідки: frankivsk

Повідомлення vtv » 03 грудня 2008, 18:58

схиляю голову перед шановним Любомиром, але на жаль не всі такі. Більшість і я грішний в тому числі, любимо комфорт, і нам хочеться якщо не розкошів то хоча б мінімальних зручностей навіть у наших відносинах з Богом. Тим більше і сам він дбав та клопочеться для нас про це ж. "І поглянув Бог на те, що створив і воно було добре..." :Rose: :Rose:
vtv

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 03 грудня 2008, 19:58

Дорогий друже VTV і я такий як всі тобто грішний, і не завжди є послідовним у своїх висловлюваннях. Радий з одного, - що прагну кращого, хочу того, щоб мої постанови збігались з діями, щоб мої добрі бажання втілювались в життя. Так, знаю, що того замало, щоб жити вповні християнським правдивим життям. Тому й прагнемо ми виправляти своє життя, вирівнювати дорогу до Господа. Прагну наслідувати Христа у своєму житті. Боже допоможи мені бо сам я слабкий і без твоєї помочі тяжко буде змінитись…
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 18 грудня 2008, 17:54

Взагалі найбільш практичний спосіб (і безпечний) - це електричний. Вигода в тому, що треба - включив, немає потреби - виключив. Приміщення нагрівається достатньо швидко, крім того є можливість концентрувати в певних точках (для економії). З них найкращим варіантом напевно будуть нагрівальні лампи TFL чи UFO, або їм подібні, також непогано себе зарекомендовують сучасні тепловентилятори. Також бачив непогану с-му на сонячних батареях, але це досить дорого. Одним словом вибір є.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 07 вересня 2009, 16:56

Пишуть на сайті УГКЦ, що тепер Церква буде сплачувати за газ за тарифами населення: [url]http://www.ugcc.org.ua/news_single.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=1512&tx_ttnews[backPid]=16&cHash=a07ae8a2da[/url]
Будем грітись. :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 17 вересня 2009, 10:26

Довелось мені вчора глибше вникнути в "газове" питання. Так виглядає, що це лише обіцянка. Написано на сайті уряду в офіційних новинах, що уряд прийняв відповідну постанову від 3 вересня, але самої постанови такого змісту за цей день немає. :o

А ще обурює дикість журналістів, які відверто налаштовують читачів проти Церкви. Всі заголовки містять фразу "священикам знизять плату за газ" і всі коментарі зводяться до того, що священики їздять на дорогих машинах і їм вартує платити ще більше. :evil:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 17 вересня 2009, 10:28

Олюнька писав:всі коментарі зводяться до того, що священики їздять на дорогих машинах і їм вартує платити ще більше. :evil:


А чимало священиків, зокрема ієромонахів, не мають і близько власних машин... Аргументи декого дивують.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 17 вересня 2009, 10:38

mykil писав:А чимало священиків, зокрема ієромонахів, не мають і близько власних машин... Аргументи декого дивують.


Аргументи здивують кожну здоровомислячу людину. По-перше, тут йдеться не про особисті будинки священиків, а про церкви, монастирі, катехитичні зали і т.п. Друге, чомусь бізнесменам не ставлять завищених тарифів, бо вони мають власний бізнес.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 17 вересня 2009, 15:32

Мені здається, що у великих церквах, де можливо є ще інші приміщення варто зібрати добровільні пожертви на газовий котел, плюс залучити залучити якогось грошовитого парафіянини хай зробить пожертву. В іншому ж випадку потрібно купити електричні нагрівачі... Це все звісно ж якщо у церкви вистачить грошей на сплату за електрику чи газ. Якщо ж парафія надто бідна... то нічого не зробиш - доведеться мерзнути... так мені здається.

Olesia
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 28 липня 2009, 19:56

Повідомлення Olesia » 17 вересня 2009, 19:48

На мою думку, в церквах найкраще було б зробити підлогу з підігрівом (у нашій церкві так вже давно зробили). Під час служби добре стояти, оскільки тепло йде з підлоги і не мерзнуть ноги. Можливо це дорого, але ці витрати виправдають себе.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 20:31

А якщо церква дерев*яна, то хіба можливий підігрів підлоги?
Думаю це стосується новіших церков, цегляних.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

"Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2012, 12:06

Поговорімо про межі, які бачимо, про те, що вважаємо допустимим і те, від чого варта стерегтись
Для "затравки" подам кілька фото з Єпископальної відправи, яка задля потреб прихожан відбувається у формі "на колесах"
Зображення
Зображення
Зображення
Ваші думки?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: "людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення Just_me » 16 жовтня 2012, 12:38

Особисто я вважаю, що людина має почуватися у церкві як у церкві. Не як на пляжі, в ресторані, на відпочинку. Буття в церкві - це спосіб служіння Богу. Який зміст того служіння, якщо ми стараємося не вийти при цьому із власної зони комфорту? Я не кажу, що не має братися до уваги зручність (тобто варто подумати, будуючи церкву, де буде розташовуватися паркувальний майданчик для авто і чи буде тепла підлога взимку, чи достатньо сидячих місць для людей, котрим є потреба сидіти, чи зручним буде заїзд до храму людині в інвалідному візку, чи є місце на газон навколо для того, щоб було де посвятити паску), але робити в церкві рай для тіла теж не варто. Скоро дійдемо до того, що будуть пропонуватися виїзні Служби "на замовлення" - щоб людина, прокинувшись у неділю, не встаючи із ліжка могла вислухати Службу, чи як? Не думаю, що така форма відправи сприяє концентрації на духовному.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення KiYr » 17 жовтня 2012, 00:02

Ну це важаю допустимим у випадках виняткових,коли є скора і нагла потреба,але допускати,щоб це вийшло, як звичай не варто.Це буде початок втрати звязків із самою Церквою,як інституцією і з тими хто навколо нас.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення о.Олег » 17 жовтня 2012, 10:04

KiYr писав:Ну це важаю допустимим у випадках виняткових,коли є скора і нагла потреба...

все вірно, але тему створював не для мови про виняткові випадки - для обговорення проблем, які створюють (звичайно - і самі віруючі, але тут хочу загострити увагу на тих, від кого залежить організація і перебіг Відправ - ) священослужителі, йдучи за тим, як люди готові бути їхніми парафіянами :( . Звичайно, що фото (де люди моляться не виходячи з машин), які подав, для нас можуть виглядати нереальними для УГКЦ. Але, наприклад, ще як вчився в Семінарії, мої друзі були в США і підвозячи їх машиної, священик мав приблизно таку розмову по телефону:
- отче: ми там перечислили три доляри на Службу Божу завтра за нашого Вуйця і в 9-тій годині, коли Ви будете правили, ми з жінкою стишемо телевізію в знак нашої скорботи...

:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення andrey s. » 17 жовтня 2012, 10:16

Скоро дійдемо до того, що будуть пропонуватися виїзні Служби "на замовлення" - щоб людина, прокинувшись у неділю, не встаючи із ліжка могла вислухати Службу, чи як? Не думаю, що така форма відправи сприяє концентрації на духовному.

Сумніваюсь що аж так буде . Тай це не так просто якщо балакати за саму Літургію, інша справа коли священник приходить до немічного чи хворого, іто Дари там вже освячені. Щоб Служба була у когось дома, і робити це постійно..., незнаю. Тре отця спитати, но думаю тут є нюанси (це вже не підпілля , маємо Храми ).

І доречі..., здорова людина просто не зможе слухати Недільну Службу находячись у ліжку. Бо якщо так то вона хвора (навіть будучи фізично здоровою ) , і Служба Божа (Господь ) може зарадити цій хворобі. А ще відро холодної води поможе.
п.Оля, я можу зрозуміти образність у Вашому, цитованому мною, прикладі., тут, в написаному мною, так само.

Тобто собі подумав..., а може і нічого якщо так, Господь приходить до нас гордих в різний спосіб, і як водиться воно дивно в очах наших. Тобто якщо навіть таке буде в УГКЦ з вищого Благословення..., я віднесусь спокійно до того.
А так, у нас, поки нема приводів відволікатись від духовного. :)

За останні роки поступ в облаштовуванні Хрмаів , як згадувала п.Оля (в здоровому сенсі, парковки, сид місця, і .... ), дуже помітний. Правда на Сході, знаю не по чутках, ситуація трішки не така. Але..., це справа часу і все буде добре.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

KiYr
початківець
початківець
Повідомлень: 47
З нами з: 06 січня 2011, 00:14

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення KiYr » 17 жовтня 2012, 12:20

Якщо священик зумів донести справжню суть віри до парафіян,то думаю ці полегшення будуть зайвими.Де ж гарантія того,що сьогоднішнє збільшення крісел чи лавок в храмі,не перетвориться в зручні лежаки.як на пляжі,чи як ці машини? а про американську діаспору... наткнувся випадково в просторах інтернету на приватну зйомку весільної церемонії,це виглядало напевно гірше, ніж я десь міг собі уявити-священик перед молодими собі відправляє,діти навколо бігають,бавляться,родичі за кадром спереду, позакладавши ногу на ногу,щось там собі балакають-ну ідилія прямо,якось доволі дивна для сприйняття-вони навіть і не збирались робити вигляду,що зібрались на щось особливе-створення подружжя,ось така собі тусовка.Звісно не хочу робити висновок, з цього одного випадку про нашу тамтошню еміграцію...але знаю,що зручність у всьому є для них дуже важливою.

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення Ігор В » 17 жовтня 2012, 14:44

І це все напевно називається дуже просто- падіння віри, як в парафіян так можливо і в священників, які йдуть на поводі в парафіян, боячись їх втратити, як джерело доходу.
Та й тілесний комфорт не зближує людину з Богом в молитві.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення andrey s. » 17 жовтня 2012, 16:01

Знаєте, я не зовсім розумію коли порівнюють якісь окремі речі в зовсім протилежних площинах. Так, можу з певністю вжити "площина " до "Ментальність " , звичаї , культура, самобутність, і ще всяке таке в цьому сенсі.
Розумію що Спасіння всюду одинакове, бо Христос Один і Церква одна. Але людЕ, люди (і все витікаюче від них ) то різні. Від того маємо Обряди, Традиції, Передання вкінці - кінців. І це передбачив Христос, те що ми не однакові в малому значить що стремим до Великого, Спільного Великого і Світлого, до Господа Бога якщо коротше.
Америка ...., хіба вона може бути прикладом для порівняння з нами, якщо навіть мова за дІЯспору. Це вже компетенція Владик.
Мені язик не повернеться казати.., що у когось там щось упало, чи віра чи вазонок з підвіконника. Звідкіля мені знати ?
Знаю за себе, свій Обряд і Традицію. Тому я не у захваті коли ми як губка впитуєм все західне, без розбору, аби леше не наше.
Маємо свою Традицію, і якщо будемо пізнавати її, заглиблюватись, то таке у нас не можливо. А якщо є у когось іншого, який є нам братом у Христі, ну то що поробиш .., особисто я прикладу всіх зусиль Вірити що воно на Спасіння. Люди просто псуються, от і Церква з турботи може йти на зустріч, навіть в дивний для мене спосіб. І це ще не каже за постіність в таких речах, що це стає звичаєм (а фобії, що може стати, типа як вище читав..., ну звідки кому це відомо :pardon: ) .
....................
От наведу приклад, і доречі він мене навчив покори і довіря.
Ну одним словом нагрішив я сильно (прости Господи ), дуже вже так перейнявся своїм упадком. Довго готувався до сповіді, майже як до космічного польоту :) . Ну справді..., як згадаю то сміятись взагалі не хочиться. Весь такий правельний, серйозне відношення і все таке.
Настав момент , от той момент якого я чекав так. Хапнув (влучне слово до тої ситуації ) священника , монаха, самого такого похмурого (аж електричні розряди між бровами у нього :wink: , такий направду жертовний, все по "букві ", відданий Богу отець ), і думаю собі що зараз все зроблю як має бути. Кажу йому що хочу посповідатись, що справа дуже важлива і невідкладна.., він погодився .
Все, щось там собі побормотав (молитва ), перехристив мене і чекає на мою сповідь. І тут я почав : А де епітрахиль Ваша отче, а я звик клякати на Сповіді, ви щось не серйозно до цього віднеслись, ідемо до сповідальниці...
Ну..., і мудрий я ? :pardon: Отець зробили мені "внушеніє" (це вже окрема історія :) ) і зараз я розумію дещо, чого раніше не розумів.
Невже хтось думає , що навіть у навединному о. Олегом прикладі, де отець Причащав вірних в автомобілі , що там Христа не було, Живого, Вооплоченого в Таєнстві ? Я Вірю що був.., а від так про Віру їхню, падіння Віри, промовчу . Скажу що слід бути обережному з такими словами, про чиюсь віру.
А до теми додам ; Не все золото що блищить.
Може хтось навести якись приклад який взятий з нашої Традиції й Обряду, от про це варто поговорити. А Америка..., то взагалі інша планета, а якщо врахувати Обрядові (і ще купу всього ) нюанси.., то нема з чим порівнювати. Це не зовсім вдала аналогія для нас.., нас які виховані і привиті до Хреста інакше (як на мене ).
Церква Одна, Католицька, але це не значить що ми однакові.., дааАалеко не значить.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення vitalko » 17 жовтня 2012, 16:16

Ігор В писав:Та й тілесний комфорт не зближує людину з Богом в молитві.


Ну тут я би посперечався..... :) Бо тіло також має допомагати в молитві, а не бути завадою. Особливо це стосується роздумів над Святим Письмом.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення Ігор В » 18 жовтня 2012, 09:38

Не хочу дуже сперечатись, але
-якщо я молитимусь сидячи, то напевно засну, хоч мені буде дуже комфортно так молитись
-якщо я молитимусь стоячи, то напевно вже не засну, хоч мені мені буде не так комфортно
-якщо я молимусь на колінах, то не засну і мені буде не комфортно
Звичайно все буде залежати, як довго молитись.
І коли я найбільше отримаю душевного задоволення від молитви сидячи, чи стоячи на колінах змагаючись сам з собою

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення ShMariam » 18 жовтня 2012, 10:02

Стоячи молитись (довго) важко на хребет. Якщо при тому періодично клякати - значне полегшення. Відчуваю потребу сидіти тільки тоді, коли дуже втомлена. Не було б лавок - думала б тільки про ноги, хребет і свою втому. Всього має бути в міру. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення andrey s. » 18 жовтня 2012, 12:21

Хтось спав в Церкві ? :pardon:
І доречі..., дуже зручно молитись клякнувши на таку лавочку спеціальну . Де є місце для клякання і місце під лікті.
Там типа сидиш, сидиш собі..., захотів клякнути, клякнув собі..., Захотів клякнути і спертись ліктями, клякнув і спенрся ліктями..., захотів стояти, стоїш собі... . І при цьому всьому памятаєш що ти у Храмі Божому, а значить молишся :pardon: .
Зручні лавочки, на любі вподобання ( там навіть місце є під молитовники чи всяке таке в цьому дусі ).
.................
Я ось думаю про такі собі комірки, типа камера схову. Маленькі ніші (на ключі . Як в великих магазинах ) , щоб людина якщо приперлась (в хорошому сенсі :wink: ) з кульками , сумками і клунками різними могла їх залишити в такій собі камері схову. І собі зручніше, і ближніх не спокушаєш .
Ця проблема на простій парафії не є помітна, а ось у відпустових місцях чи там де поломників багато.., повірте, це дуже актуально. Я вже шурупаю про це якись час. Правда є нюанси, але вони вирішуються (в самій Церкві робити це не бажано ).
...............
З клячниками в Церкві клопоти постійні. Люди так заповзято моляться що забувають покласти їх на місце (де передбачено ) .
Але то дрібниця :) , як каже отець ; кожен забутий клячник це свідченя чиєїсь молитви.
................

Думаю запропунувати в Гошові купити глушилку на мобільні. Вона не дорога, покриття десь 20- 30 метрів, глухо як в танку.., глушить всі сигнали мобільного (на мобільнику просто нема покриття ). Просто туристів багато приїздить і це часто відбувається під час Служб чи Молебнів + Шлюби, Христини, та й постійно люди в Храмі.
Звичайно мобільний не заважає якщо людина думає про Службу, але все ж ..., скарг є немало, а тому варто подумати (тобто запропунувати, вирішує всерівно о. Ігумен в монастирі ).
............
Є ідеї, радо почитаю.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Володимир ІФ
дописувач
дописувач
Повідомлень: 57
З нами з: 29 квітня 2010, 20:38
Звідки: Івано-Франківськ

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення Володимир ІФ » 18 жовтня 2012, 19:03

Тут,напевно,взято до уваги такий аспект,що якщо існують кінотеатри,де можна було би дивитись фільм,не виходячи з власного авта,то чому б не взяти таку практику стосовно Храму Божого.Тут,на мою особисту думку Храм Божий просто -напросто прирівняли до розважального закладу,задля ком фортності.Та Храм Божий це не розважальний заклад,а тому це стосується і поведінки в ньому.Тут людина,якщо вона визнає себе християнином,повинна стати в простоті,такою як вона є,а то ще трохи і до таких авто будуть підносити філіжанку кави,аби клієнт бува не замерз бідний.Сам Христос говорив про оту ревність до дому Отця і отой батіг в Його руках чи не є відповіддю отим священникам,котрі таке допустили.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2012, 20:33

Володимир ІФ писав:Тут,напевно,взято до уваги такий аспект,що якщо існують кінотеатри,де можна було би дивитись фільм,не виходячи з власного авта,то чому б не взяти таку практику стосовно Храму Божого.Тут,на мою особисту думку Храм Божий просто -напросто прирівняли до розважального закладу,задля ком фортності.Та Храм Божий це не розважальний заклад,а тому це стосується і поведінки в ньому.Тут людина,якщо вона визнає себе християнином,повинна стати в простоті,такою як вона є,а то ще трохи і до таких авто будуть підносити філіжанку кави,аби клієнт бува не замерз бідний.Сам Христос говорив про оту ревність до дому Отця і отой батіг в Його руках чи не є відповіддю отим священникам,котрі таке допустили.

все так :( І,знаєте, покаюсь, ловлю себе на думці, що тішуся з того приводу, що це і не священик і не Євхаристія (Англіканська Церква), бо інакше було б гірше :(
поряд з цим, тему починав не для того, щоб обговорити саме цю "організацію Богослуження" - не для виймання скалок з чужого ока, а щоб побачити "свої" колоди
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення andrey s. » 19 жовтня 2012, 08:34

Слухайте, от собі подумав дещо стосовно посилання ( фото ) о.Олега.
От те собі подумав і порівняв з тим які відгуки в темі стосовно цього. Знаєте, от ті порівняння це насправді наша (тобто і моя ) проблема а не їхня. Ніхто з нас не знає як та сімя в авто відноситься до Приношення, щоб допускати такі думки про кінотеатр, каву, зручності і решта такого.
Ну самі подумайте, це ми зіпсуті якщо так бачим, якщо розглядаєм тільки з такого боку . Так, я погоджуюсь повністю, що у нас таке не припустимо..., але тільки по тій причині що ми зіпсуті .,, іто не по дитячому.
Знаєте, це дивно, но можу зрозуміти суть і символічність такого кроку. Одне мені цікаво, чи це була така спроба (напевне вони хотіли щось цим сказати...хто як вважає ??? ) чи це постійне явище ?
Це дуже важливо бо має різні підсумки, а ніхто щось цим не поцікавився. Отче, то Ви в курсах ?
Знаєте, нічого поганого не бачу що Христос з людиною всюди, де б вона не була . Навіть в кінотеатрі і на пляжі включно. Просто у нас чомусь нездорові асоціяції повязуються з цим. Але чия це проблема ? ГА ?
Це ми так бачим...., а ми не знавці люцких сердець, як Господь, щоб так думати зіпсуто про когось.
Сумно...но факт. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Людина має відчуватись у Церкві комфортно"

Повідомлення о.Олег » 19 жовтня 2012, 08:55

andrey s. писав:...Ніхто з нас не знає як та сімя в авто відноситься до Приношення, щоб допускати такі думки про кінотеатр, каву, зручності і решта такого...

та ні - там точно проблема, бо навіть їхні служителі нарікають на купальники, плавки в яких люди приїжджають на Відправи :( на поверховість відношення
проте - я не про те :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Священик-супергерой з пластиковим пістолетом

Повідомлення Романко » 13 квітня 2013, 12:31

Пластиковим пістолетом для розпилення святої води на парафіян щонеділі озброюється мексиканський священик Умберто Альварес. Таку «месу» для дітей панотець традиційно влаштовує в одному з містечок на півночі Мексики. Більше того, щоб додати образу довершеності, духівник вбирається в особливі шати, прикрашені коміксами відомих супергероїв. Мовляв, саме «Супермен», «Бетмен» та «Спайдермен» проповідують «боротьбу за подолання страху й пошук духовного прощення», - пояснив винахідливий сповідник. І додав, що такі «неортодоксальні методи» спрямовані розважити місцевих дітлахів, які за останні кілька років неабияк постраждали від організованої злочинності та пов’язаним із наркотиками насильством. У свою чергу, місцеві, як з’ясувалося, доволі прихильно ставляться до таких нововведень свого священика і всіляко його підтримують. Альварес проповідує в храмах упродовж 14-ти років.
http://kaputik.net/2013/02/%D1%81%D0%B2 ... B8-%D1%96/
http://www.pomisna.in.ua/2013/02/super.html
Бог! Україна! Свобода!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 16 гостей