Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 09 липня 2012, 16:09

Just_me писав:
о.Олег писав:нас "менше", аніж російськомовних

а то вже ні :) Нас - 54% україномовних. Просто російськомовні скупчился у великих містах, де є центри прийняття рішень, медіа, ділове життя, міжнародні відносини, і тому так виглядає збоку, що нас меншість. А нас - більшість, просто більшість з тої більшості байдужа, бо має свої пріоритети...

та прекрасно, якщо так, просто я грішний про те, що більша "кількість" чи "сила" в жодному разі не означає в обов`язковому порядку "нас більше - отже ми праві!", "за нами Істина". В Історії Церкви маємо безліч моментів, коли Істина перемогла завдяки одиницям (чи то аріанство, наприклад, чи іконоборство тощо), українство довший час перебувало (чи, або виправте, перебуває) в меншості... однак: навіть, якщо "більшість" відійде - я православний християнин українець
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 09 липня 2012, 16:26

о.Олег писав:вирішили (?) недобачити цього факту

Не розумію, чесно. Зло існує, існує повсюди, більше того, мені іноді здається, що воно все заполонило. От просто тотально все навколо. Я не те що його недобачаю, іноді мені видається, що я тільки його і бачу :(
Я, напевне, просто в силу свого світогляду чи політологічної освіти не можу прийняти думки про те, що держава і народ - другорядне. Я сприймаю той факт, що є мільйони людей, які так думають, але приймати не хочеться. Може, я колись посивію і теж буду так думати, не знаю. Зараз я бачу державу як запоруку збереження національних цінностей, релігійних - насамперед. Але релігія не є запорукою збереження цінностей держави, бо лише одиничні релігії мають свої кордони, а християнство як релігія світова їх не має - воно охоплює всі держави. Може, і правда, ті кордони такі неважливі, але я ще до цього не дійшла. Поки ідентичність для мене дуже важлива, я не готова стати громадянином світу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Tornado » 09 липня 2012, 16:38

о.Олеже і всі інші, моє бачення екуменізму будується, звичайно, на основі слів Спасителя і науки великих святих і Вчителів нерозділеної Церкви. До цієї ідеї я прийшов з переконанням після прочитання таких авторів: В. Соловйов "О Христианском единстве", проф. М. Поснов "История Христианской Церкви" і свящ. С. Тишкевич "Церковь Богочеловека", А. Волконський "Католичество и Священное Предание Востока" і багато статтей різних журналів ("Логос", "Символ", "Надежда" і т.д.).
Святість (праведність, добро, смирення, лагідність і любов) об"єднюють. Гріх (неправедність, зло, фальшування, ненависть і гординя) роз"єднюють. Вибираймо на чиї ми стороні і відповідно працюймо.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення vitalko » 09 липня 2012, 16:54

Just_me писав:Але релігія не є запорукою збереження цінностей держави, бо лише одиничні релігії мають свої кордони, а християнство як релігія світова їх не має - воно охоплює всі держави. Може, і правда, ті кордони такі неважливі, але я ще до цього не дійшла. Поки ідентичність для мене дуже важлива, я не готова стати громадянином світу.


Здається мені, у вас якесь дивне уявлення про християнство, як про релігію, яка робить з світового різноманіття культур і народів однорідну масу, для спасіння душі(я вас правильно зрозумів?), тому такі речі як патріотизм обов"язково викликають конфлікт інтересів з самим християнством. Але суть в тому, що дивна єдність християн навколо Бога не закликає до занедбання оцих особливостей культури і традицій різних людей. Ще раз повторюсь, якщо всі речі, що нас оточують приймати як дар Божий, то і Його волю будемо чинити, і все навколо нас розвивати. В тому числі і власну державість і власні традиції. Нема тут ніякого протиставлення - навпаки більш гармонійний розвиток. Бог нас створив різноманітними і особливими, і такими нас любить. Тому плекання цієї різноманітності але з Богом - найкращий вихід, нмсд.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 09 липня 2012, 17:16

vitalko писав:, у вас якесь дивне уявлення про християнство, як про релігію, яка робить з світового різноманіття культур і народів однорідну масу, для спасіння душі(я вас правильно зрозумів?)

Ні, тотально неправильно. Навіть мені не подумалося, що християнство вважає, що для спасіння душі всі мають стати сірою масою... Я ж християнка. Якби я так думала, я б нею не була.
Я думаю, що плекати національне - не мета християнства. Чи існуватиме християнство, якщо зникне Україна? Так, сумнівів немає. Але мета кожної справжньої нації, яка хоче уникнути самознищення - плекати свою релігію. Хіба українці залишилися б українцями, якби стали мусульманами? Впевнена на 100%, що ні. Християнство ніяким чином не залежить від України, натомість Україна дуже залежить від християнства.
vitalko писав:Бог нас створив різноманітними і особливими, і такими нас любить.

Проблема в тому (моя, очевидно), що відчуваю, ніби в таких словах ви бачите підгрунтя для всього, що діється і цим пояснюєте, ті слова стають для нас виправданням нашому небажанню що-небудь змінювати. От дав комусь Бог бути передовими, незалежними, сильними, бути творцями, а не споживачами, очолювати, а не плестися позаду, самодостатніми, а не з опущеною головою, а нам не дав - то це ж нічого, ми різні, але Він нас любить. Не можуть же всі бути на висоті, не треба цього прагнути, це дух матеріалізму.

І до слів вище і взагалі до теми хочу привести уривок із книги Єви Перон - жінки, яка за кілька років зробила для своєї держави неймовірне. Зробила б і ще, але не втигла, в 33 роки вона відійшла у вічність. Вона була лівих поглядів, які я не шаную, але шаную людей достойних, незалежно від їхніх поглядів.

Я не думаю, как Ленин, что религия — это опиум для народа. Наоборот, религия должна означать освобождение народов, потому что когда человек сталкивается с Богом, то он достигает высот своего достоинства. Если бы Бога не было, если бы мы не были посвящены Богу, если бы не было религии, — человек был бы лишь горсткой пыли, брошенной в бездну вечности.
Но Бог есть и через Него у нас есть достоинство, и через Него мы равны, и перед Ним ни у кого нет привилегий перед другими. Мы все равны!

Поэтому я не понимаю как можно во имя религии и во имя Бога проповедовать о смирении перед несправедливостью, и почему, наоборот, нельзя требовать во имя Бога и религии высшего права всех на справедливость и на свободу.

Религия никогда не может быть инструментом угнетения народов. Она должна быть знаменем восстания. Религия — в душе народов, потому что народы живут вблизи Бога, в соприкосновении с чистым воздухом бесконечности.

Никто не может запретить народам верить. Потеряй они веру — и всё человечество было бы навсегда потеряно. Я восстаю против «религий», заставляющих людей поникнуть голову и душу. Это не может быть религией. Религия должна поднимать головы людей.

Я восхищаюсь религией, которая заставляет бедного оборванца сказать императору: «Я такой же, как вы, сын Бога!».

Религия вновь получит авторитет у народов, если её проповедники объяснят её так: «религия — это сила восстания и справедливости, а не инструмент угнетения».

Проповедовать смирение — значит проповедовать рабство. Необходимо же, наоборот, проповедовать свободу и справедливость.

Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 09 липня 2012, 19:32

Just_me писав:
о.Олег писав:вирішили (?) недобачити цього факту

Не розумію, чесно. Зло існує, існує повсюди, більше того, мені іноді здається, що воно все заполонило. От просто тотально все навколо. Я не те що його недобачаю, іноді мені видається, що я тільки його і бачу :(
Я, напевне, просто в силу свого світогляду чи політологічної освіти не можу прийняти думки про те, що держава і народ - другорядне. Я сприймаю той факт, що є мільйони людей, які так думають, але приймати не хочеться. Може, я колись посивію і теж буду так думати, не знаю. Зараз я бачу державу як запоруку збереження національних цінностей, релігійних - насамперед. Але релігія не є запорукою збереження цінностей держави, бо лише одиничні релігії мають свої кордони, а християнство як релігія світова їх не має - воно охоплює всі держави. Може, і правда, ті кордони такі неважливі, але я ще до цього не дійшла. Поки ідентичність для мене дуже важлива, я не готова стати громадянином світу.

ну - я не такий вже і сивий, Олю :) Там, де Ви говорите про нерозуміння - заакцентував лише на тому, що є релігії, які виразно поклоняються дияволові, а з інших - не всі релігії поклоняються Богові і, більше того, з впевненістю можу сказати лише про християн, що поклоняються Богові, а з них - лише про християн-католиків, що вірують в Бога невикривлено.
Стосовно ж іншого повторюся: не варта розглядати людину, кавальцюючи її на "першо/другорядні" складові - Христова Церква веде до Бога людину цілісно як духовнодушевнотілесну особу і її мова, нація, традиції, державність, самоусвідомлення тощо в жодному разі не є чимось неважливим: людина є тим, чим вона живе. Наприклад, я грішний живу і відійду колись до Бога як християнинукраїнецьсинчоловікбатькомузикант... - немає неважливого: є "я". І вся штука у тому, що весь "я" (все, що мене формує, все, чим живу, на що надіюся...) має бути просякнуте Богом (Бог всюди і у всьому). А все, що просякнуте Богом, не може бути "другорядним" в значенні чогось, чим можна пожертвувати: адже і "я" не є конечно необхідним для Бога та Його Церкви (без "мене" Бог/Церква не перестане Існувати), однак Бог "мене" Покликав до життя і "я є", є моя сім`я, родина, народ, Держава... і у всьому цьому - Бог. Так - це все (включно зі "мною") не "необхідність" (може і не бути), однак якщо щось з перечисленого буде присилуване зникнути - це збільшення гріха у світі, це ще і ще новий переступ Божої Волі :( і кожен член Христової Церкви, хто відстоює "себе" - бореться за (відстоює) Бога. Жодної другорядності.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 09 липня 2012, 19:36

о.Олег писав:я не такий вже і сивий, Олю

Я не те мала на увазі, а те, що якщо хтось (Ви зокрема) це розуміє зразу, про що Ви мені говорите, то я моооже колись з роками зрозумію. :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 09 липня 2012, 19:52

Tornado писав:о.Олеже і всі інші, моє бачення екуменізму будується, звичайно, на основі слів Спасителя і науки великих святих і Вчителів нерозділеної Церкви. До цієї ідеї я прийшов з переконанням після прочитання таких авторів: В. Соловйов "О Христианском единстве", проф. М. Поснов "История Христианской Церкви" і свящ. С. Тишкевич "Церковь Богочеловека", А. Волконський "Католичество и Священное Предание Востока" і багато статтей різних журналів ("Логос", "Символ", "Надежда" і т.д.).
Святість (праведність, добро, смирення, лагідність і любов) об"єднюють. Гріх (неправедність, зло, фальшування, ненависть і гординя) роз"єднюють. Вибираймо на чиї ми стороні і відповідно працюймо.

Невже Христос розділився/неправдомовець ("на тобі, Петре, збудую Церкву Свою і врата аду не сокрушать її" Мт,16) , що Ви говорите про нерозділену Церкву? Натякаєте на її розділеність? Чому? Бо існують багато спільнот, що величають себе Христовою Церквою? Перервіть мене грішного, якщо я Вас неправильно розумію, але у цьому контексті лише зауважу, що якщо дивитись на Церкву з такої перспективи, то згадані Вами святі і Вчителі Церкви вже перебували у розділеній Церкві (Ви Поснова читали, а отже Ісорію Церкви дещо знаєте)

З іншого боку - нічого не маю проти, якщо Ви не перечите Спасителю чи згаданим (напевно різницю :( становитиме Поснов, якщо не помиляюсь) авторам і в екуменізмі розумієте пошук ще збережених у відділених братах та сестрах ознак Христової Церкви та працю над повним прийняттям ними віри Церкви, прийняттям Христа у повноті Істини
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 09 липня 2012, 19:55

Just_me писав:
о.Олег писав:я не такий вже і сивий, Олю

Я не те мала на увазі, а те, що якщо хтось (Ви зокрема) це розуміє зразу, про що Ви мені говорите, то я моооже колись з роками зрозумію. :)

та це було зрозуміло. Перепрошую за спробу жартувати у серйозній розмові :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ?

Повідомлення andrey s. » 09 липня 2012, 23:53

Tornado писав:
andrey s. писав: Викиньте Ви ту книжку, чи хочаб відложіть, якщо беретесь розважати про таку містку "штукенцію" як Дух Екуменізму чи проблема поєднання Східних Церков на теренах України під приматом Римського Архиєрея.


Зневажливо говорити про головного екзорциста цілої Католицької Церкви (зневага і Бога, Який дав йому цей дар!), якого демони бояться, який має над ними владу і звільняє людей від залежності від них крайньою мірою не правильно, а прямо кажучи - означає взагалі про нерозуміння цієї проблеми для багатьох дуже болючої. Нині сліпий тільки не бачить, як злі духи все більше і більше оволодівають світом, готуючи прихід Антихристу. Тому найбільша небезпека для нас - самим не впасти під їхній вплив, а отже - нашу залежність їм.

Будь ласка, я Вас прошу, відкладіть чи хоча б не привязуйте до цієї теми і в такому контексті (звісно Ви можите чинити як завгодно, але я відчув потребу поросити Вас ще один раз, можу навіть ще раз : Будласка). Якщо я стану пояснювати чому так чиню, мотивувати, то це буде наглий оффтоп і я не хочу когось спокушати (не буду показувати пальцем:wink:).
Про таке об"єднання Східних Церков під приматом Римського Архиєрея мови і не було з моєї сторони, читайте уважніше мої дописи.

Я відштовхнувся від заперечної форми цього, що без сумніву є Ваша, сформована в наслідок чогось там (чи читання вищенаписаних трудів, чи спілкуванням з розумними людьми), і Ви маєте всі підстави так писати. Я ж подавав (і подам) своє розуміння думок дуже поважних для мене світил і авторитетів (які я зараз вивчаю), що також мені не заборонено і від теми я не відхилявся. Просто я трішки про саму суть, тобто глибше, і тому для людей які не в курсі цього. Одним словом нормальна реакція, і доречі саме так прогнозована ще 80 років тому, і описана 30 р. тому.
І я вдячний всім хто приймав участь і висловлювався, направду це було в багатьох мірах пізнавально.

До теми, просто про це тут звучало і якраз стосується сказаного мною. Це як приклад, що буває якщо чинити так, тож думаймо.
Скажу одразу, що це моя приватна думка. Я саме балакаю за стан справ у Європі, зокрема що стосується Церкви, занепаду Віри, стан справ на користь НЕ Християн, а навіть банальних поклонників світу цього.
Розумієте, за все в житті прийдеться платити, і саме сумно що можливо розплачуватись прийдеться нащадкам, і це саме тому що були далекі від Христа, слабкі у Ньому, який і Є Правдивий, і Якого намагались використати для своїх інтересів, звичайно в основному меркантильних або які усолоджують власне его, тобто Гордість. От візьмем Європейскі держави. Франція, Іспанія, Португалія, причислимо Англію. Мова йде за колоніяльні держави. Сумно, але є фактом що під "плащиком" ідеї несення іншим Світла Христової Віри не рідко ховалась банальна нажива і жадоба до противних Господу речей, або були тісно повязані (пояснювати не буду, всі розуміють про що я, особливо політологи :wink: ). Ну так ось, чи хтось думає що може Бога здурити ), придумати собі якесь заспокоєння щоб не відчувати біль нерозкаянного гріха (тобто самодурство, що власне в історії і було часто подане як велика Ідея яка була рушієм мас), простіше забійного мяса і розхідного матеріалу, для тих хто це втілював, придумував собі у що вірити і чим себе тішити, замінюючи Спасіння у Христі цією "кашею" для себе і інших), це фатально, комічно і трагічно, і ще купа всього. Хто хоче бути першим, того зробить Бог останнім. Це все робилось не ради Служіння. А тепер, ті народи яким вони "несли", принесуть їм своє, і це їх поглине , іто на раз-два. Це траплялось постійно, чому є підтверження в Святому Письмі, людство тільки і повторює історію вибранного народу. І траплялось тому, що відходили від Бога, лукавий відводив, а далі "гвалтував в цинічній формі", і то так що нащадки не плачуть, а сміються :(. А якщо не сміються то не розумють пращурів, роблять їх старання марними, доречі це ще гірше сміху ).
Не будемо з Богом, Вірні Йому, нас чекає те саме, можливо у менших маштабах, але зато в меншому проміжку часу, тобто якщо таке трапляється за одне покоління то це буде полите кровю і слізьми, і будемо згадувати теперішні часи як "рай", постійно нарікаючи (що в принципі є вічне :pardon: ).
Нашому Народу потрібна Велика Ідея, а й навіть її придумувати не потрібно, потрібно тільки побачити, зрозуміти і вооплочувати її, а решта все додасться, Бог не "фраєр", Його Воля Свята і сповниться як би ми того не хотіли, просто мова за свободу і всяке таке (щасливу долю), на що зара біткаємся, вже не буде йти (буде все набагато трагічніше ніж є, і повірте, наші пращури і того не мали, але як ми марнуєм все, перекручуючи і маніпулюючи цим, тобто "їмо" з великою насолодою приготоване кимось це "їдло". Пращури мали Бога, і тільки завдяки цьому маємо те що маємо, що не цінимо, а тільки дивимось на "багно", Марнуєм Бога, Його Благодать . Невже нема нічого Доброго, нічого такого за що можна вхопитись і вилізти з "багна". Якись утопічний пісимизм виправданний псевдо-реалізмом, саме виправданний, а й самовиправданний в усолоду рабській психіці якій вигадали (внушили, збрехали знавши наші фантазії, і ще купа синонімів) уявну свободу загнанну в дуже абсурдні рамки. І вони наскільки абсурдні що наш мозок вже сам доробляє справу, придумуючи собі ЖАХЛИВІ виправдання які стають для нас правдою, яка закриває дорогу до "самогубства". Захисний рефлекс в дії, якщо коротше)
Насправді Рим би міг давно порузумітись , прийти до якоїсь розрядки з так званим "Третім Римом". Це є так. І я дуже дякую що цього поки не сталось, і якраз тому що я Українець і чомусь, банально, ну чомусь це так :pardon: , сам не знаю чому, раптом років пять хочу бути Українцем)
Велика Ідея, це несення на Схід Єдиної Церкви, створенної Христом доречі, і нам скільки поблажок (хоч це і не поблажки, скоріше зерна дані Богом. А ось чи зійдуть - то вже інше, і без Віри ніяк) у цьому дано Римом , що ого-го. Ми то не були в змозі здійснити, і зараз ні. Але зароджувати, підготовлювати грунт - це саме те. І якщо "поливати" нашою Вірою, то все буде ОК.
І не дай Боже, щоб хтось собі під цим "плащиком" мав приховані мотиви, пробував "схитрувати". Поплатимся, і не як з Європою через століття, а дуже скоро (так що егоїстам, які наперед хотять жити добре вже і тепер в сенсі Народного добра і держави, відкрию секрет: Якщо ви хочите добре жити вже, то це утопія. Якщо Ви хочете щоб Ваші нащадки добре жили, то це має шанс. Якщо в цей "Шанс" допустити Бога, то це буде дійсність ).
Без якоїсь ідеї ніхто і ніколи не згуртується, а Слово Боже про єдність - це Його Дух, і тим які просто будуть прагнути цього, хотіти (але не раді якоїсь фантазії, типа "срубить и забыть", а ради Нього), Бог не покине, це моя Віра, а віра це не те, що мовляв Бог мені щось винен і мусить просто, зобовязаний помагати. Ні, Він Бог, і цим все сказано.
Я дуже тішусь що бл. Іван Павло ІІ приїхав наперед до України, а не до Москви. Слава Тобі Боже, дякую.
Ну вистачить, як міг, так і зміг. Думки Велетнів (яких згадував на початку теми) не потрібно спішити озвучувати, як зробив це я. Це не правильно, і від того всі непорозуміння і моя неспроможність зрозуміло всім висловитись. Я ж тільки "підглянув" туди, а вони життя поклали на то, щоб вмерши дали плід Богу. Читайте і пізнавайте самі, звичайно призиваючи Бога в поміч.
Дякую. :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення vitalko » 10 липня 2012, 08:59

Just_me писав:
vitalko писав:Бог нас створив різноманітними і особливими, і такими нас любить.

Проблема в тому (моя, очевидно), що відчуваю, ніби в таких словах ви бачите підгрунтя для всього, що діється і цим пояснюєте, ті слова стають для нас виправданням нашому небажанню що-небудь змінювати. От дав комусь Бог бути передовими, незалежними, сильними, бути творцями, а не споживачами, очолювати, а не плестися позаду, самодостатніми, а не з опущеною головою, а нам не дав - то це ж нічого, ми різні, але Він нас любить. Не можуть же всі бути на висоті, не треба цього прагнути, це дух матеріалізму.


Ну щодо небажання діяти - то не виправдовую цього(хоч сам - лінивець) ні в собі в першу чергу, ні в інших. Не розумію, чому ви мої слова про виконування Божої волі сприймаєте саме в такому ключі. Адже вже з самої фрази: чинити Божу волю, є зрозуміло, що діяти треба. Тільки діяти в тому напрямку, в якому потрібно, який для мене обирає Бог, бо Він краще знає де я принесу найбільше користі як собі самому так і іншим.

Маю в житті одну величезну мету і амбіцію(яку має кожний християнин, тільки, на жаль, не кожен хоче побачити) - стати святим. Все решта - засоби/шляхи для досягнення цієї мети. І ось саме про ці засоби і шляхи питаю в Бога, і ними бодай якось(бо немічний я) намагаюсь йти. А які шляхи для мене найкращі будуть для спасіння - то це відомо тільки Богу. Робота - то робота, бізнес - то бізнес, політика - то політика(хоч до двох останніх потягу не маю ніякого), чи ще щось інше. Хто каже що політика, власне підприємство і т.д. є перешкодою на шляху до Бога? Чи Він не має святих королів, графів, баронів і т.д? Тільки кожен народився з різними дарами, і, відповідно, вони можуть бути використані з різною ефективністю в тих чи інших випадках. Ось про пошук найкращого застосування тих дарів, що маю, я говорю. І кожному цього раджу, бо і душу свою гарантовано спасе як знайде і застосує там де треба, і добра навколо себе зробить багато.

Та й поняття смирення з ваших слів трохи викривлено звучить. Смирятися потрібно перед Богом, а не перед несправедливістю: Блаженні голодні і спрагнені правди, бо вони наситяться
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 09:36

навіяла тема згадати Льюіса:
Дорогоцінний мій Мерзотнику!
Найгірше в тому колі, де обертається твій підопічний, те, що вони лише християни. Звичайно, що в них є і особисті інтереси, однак пов`язує їх віра. Ми ж, якщо люди стають віруючими, хочемо підтримувати їх в такому стані, який я називаю "християнство і...". Ти розумієш? Християнство і криза, християнство і нова психологія, християнство і нове суспільство, християнство і зцілення вірою, християнство і вегетаріанство, християнство і реформа орфографії. Якщо вже приспічило бути християнами, нехай будуть християнами з обмовкою. Нехай для них заміною самої віри буде якась мода з християнською окраскою. ...
Твій люблячий дзядзьо Баламут
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 10:29

Андрію, слід зауважити, що, як тут вже підмітив отець Олег, в світі існує і зло, і часто воно собі прикривається під маскою блага, а ми думаєм, що так має бути, бо ж не бачимо тут нічого поганого.
andrey s. писав:Пращури мали Бога, і тільки завдяки цьому маємо те що маємо, що не цінимо, а тільки дивимось на "багно", Марнуєм Бога, Його Благодать


П"ята колона все робила, щоб під будь-яким прикриттям, навіть Божим Іменем взивати народ до покори та служінню своїм інтересам, щоб зробити народ безликим і безмовним, вона використовувала всі можливі і неможливі методи, старалася будь-що відвернути людей від боротьби за національні ідеї. І, як бачу, їй це вдалося. Релігія має взивати до повстання духу і тіла проти гніту і зневаги, а не до прийняття існуючої ситуації. Вона не може пояснювати приниження і затоптування як Божу волю чи Божий промисел, не може постулювати, що в боротьбі за справедливість і благо люди втрачаюють Божу благодать. Чуючи таке, я вже підсвідомо шукаю, де в тому твердженні закралася системна помилка. Немає Божої Благодаті у гнобленні, ошуканстві, приниженні, зневазі. Не шукайте її там, бо там їй не місце, ви її там не знайдете! Я її там не бачу і не побачу ніколи. Божа благодать - це мир, краса, процвітання, а не винищення, руйнація, зло. Я схильна бачити її лише в тому, що виходить на добре, а не що співдіє на зле.

Перечитайте ще раз і ще раз уривок з книги Єви Перон, який я подала раніше. Це точно відображає сутність релігії - нести людям свободолюбіє, а не покору і рабство. Якщо релігія не робить увесь народ вільним, то хіба вона справжня? Не слід піддаватися впливові тих чужих для нас понять, які століттями насаджувалися нам зі сторони, подавалися як природні, поволі, але впевнено і насильно впроваджувалися на всіх рівнях і в усіх сферах життя. Повірте мені, ворог хитріший, ніж ви думаєте. Він здатен проникнути в наші уми, видаватися під різними постатями, переконати вас, що так правильно. Треба не піддаватися цьому, а протистояти. Конформізм та його проповідування - кращий спосіб йому в цьому допомогти. Дуже небезпечно, коли конформізм проникне в Церкву - ту установу, яка має зовсім протилежну до конформізму мету.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 11:16

vitalko писав:Не розумію, чому ви мої слова про виконування Божої волі сприймаєте саме в такому ключі.

Тому що відчуваю спроби пояснити потребу змиритися з існуючим вже 10 століть станом речей Божою волею. Чому тоді в Польщі рвіння до прогресу, успіху, добробуту не сприймається як спротив Божій волі, як небажання насолоджуватися тим, що є, як спосіб "усолодити власне его, змарнувати Його Благодать"? Там всі впевнені, що Божа воля - це щоб польська територія простягалася на пів"Європи, щоб Польща гнула свою політику в ЄС, щоб усюди де можна була лідером, найкращою, найуспішнішою. Те, що Папа був Поляк - то для них тільки додатковий потужний сигнал, що вони правильно сприймають Божу волю. А у нас така влада - це теж Божа воля, убогість - Божа воля, рабство - Божа воля. Та де ж вона Божа? То, як на мене,
andrey s. писав:під "плащиком" ідеї несення іншим Світла Христової Віри
ховається успіх наших ворогів - насаджене нам прагнення миритися і підкорятися.
Щоб Ви добре відчули, що я маю на увазі (не лише в цьому пості, а й у кожному з цієї теми), поїдьте в Польщу, походіть до Костелу і послухайте з 10 проповідей (як зробила це я). Може тоді глянете на все інакше і краще зрозумієте, про що я.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення andrey s. » 10 липня 2012, 11:53

:D , тут на форумі нема такого смайлика, який я вважаю є доренчним і може повністю вмістити всі пояснення.
:pardon: :wink:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення vitalko » 10 липня 2012, 12:02

Just_me писав:
vitalko писав:Не розумію, чому ви мої слова про виконування Божої волі сприймаєте саме в такому ключі.

Тому що відчуваю спроби пояснити потребу змиритися з існуючим вже 10 століть станом речей Божою волею. Чому тоді в Польщі рвіння до прогресу, успіху, добробуту не сприймається як спротив Божій волі, як небажання насолоджуватися тим, що є, як спосіб "усолодити власне его, змарнувати Його Благодать"? Там всі впевнені, що Божа воля - це щоб польська територія простягалася на пів"Європи, щоб Польща гнула свою політику в ЄС, щоб усюди де можна була лідером, найкращою, найуспішнішою. Те, що Папа був Поляк - то для них тільки додатковий потужний сигнал, що вони правильно сприймають Божу волю. А у нас така влада - це теж Божа воля, убогість - Божа воля, рабство - Божа воля. Та де ж вона Божа?


Влада в нас така - на яку собі заслужили. Коли переважна більшість народу живе за принципом - як не вкрадеш, то не проживеш, то чи можна розраховувати на щось краще для нас? Свій до свого по своє, по іншому я це назвати не можу. Чи можу я в когось щось вимагати в цій країні? В країні століттями гнобленій і принижуваній, з неоднорідним народом, який не знає чого хоче, не знає хто він, звідки він, який руйнує себе сам, і дає плювати на себе всім, хто цього бажає, народом, який не знає, що таке свобода....

Єдиний, в кого можу що небудь вимагати - є я сам. Собі можу ставити докори в першу чергу, себе змінювати, самому ставати вільним - від гріха, від власних зранень, травм і всього решта. Тільки таким чином можу цьому народові щось дати, чимось послужити. В іншому випадку сам буду хворим і буду потребувати опіки, то як допоможу?

Такі мої думки. Про себе, не про когось, бо моє власне життя - той ресурс, той талант - який маю примножити. На цьому наголошую, саме це висловлюю. Не претендую на правоту, але знаю, що навіть те, що маю є великим даром зрощеним на крові мучеників, і за це маю бути вдячним. При тому всьому рухатися вперед і рости, бо дано мені дуже багато, насправді.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 12:18

vitalko писав:Влада в нас така - на яку собі заслужили.

Оце що і я намагаюся довести. Повна згода на все, що діється. Жарт такий колись на Кредо прочитала "Нєх бенджє, як бенджяло, пшебенджєвачь нє бенджєми" (приблизно: Нехай буде, як було, перебудувати не будемо!" :D ). І то водночас із визнанням того, що
andrey s. писав:Пращури мали Бога, і тільки завдяки цьому маємо те що маємо
. (Реальна криза смайликів, сюди потрібно ще додати хом"яка, який втрачає свідомість :D ) Тоді ще раз задам питання: Якщо в нас є щось краще, ніж добробут (міцна віра, якої немає в інших - розвинутіших державах), то як так сталося, що та віра не допомогла мати кращих провідників? І як так сталося, що в народів, які не мають віри взагалі (це у кращому випадку атеїсти - чехи), або її тотально зневажають (голландці - передовики із визнання гомосексуалізму, абортів, наркоманії та евтаназії) провідники кращі, вони що, собі на таких заслужили? Чи всі при житті мають те, на що заслужили, чи тільки по смерті? Якщо при житті - то що це в нас твориться? Якщо по смерті, то знову ж - що це в нас твориться? Я в тупику.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 12:54

Just_me писав:
andrey s. писав:Пращури ...
. (Реальна криза смайликів, сюди потрібно ще додати хом"яка, який втрачає свідомість :D ) .

краще додамо пращура Зображення

:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 13:25

Just_me писав:... Якщо в нас є щось краще, ніж добробут (міцна віра, якої немає в інших - розвинутіших державах), то як так сталося, що та віра не допомогла мати кращих провідників? І як так сталося, що в народів, які не мають віри взагалі (це у кращому випадку атеїсти - чехи), або її тотально зневажають (голландці - передовики із визнання гомосексуалізму, абортів, наркоманії та евтаназії) провідники кращі, вони що, собі на таких заслужили? ...

та шкода, що відійшли від Бога, але, якщо вже брати за основу градації "кращості" пропоноване Вами "заслужили", нумо погляньмо на історію розвитку самоусвідомлення цих/інших народів: невже їм так "з неба впало" (а, до слова, нам таки "впало" визнанням незалежності України у 1991 - попри всі програші у борні) і невже маємо очікувати, що "впаде" нам (знову)??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 13:36

Отче, так в тім то й діло, що не маємо ми чекати, маємо брати в руки хто на що розжився і йти і домагатися свого. Домагатися, не чекати. Я опоную форумлянам, які домагання ставлять на один рівень з гордістю та марнуванням тої благодаті, які, на їх думку, вже маємо. Я лише звернула увагу, що пан Андрій говорить, що маємо духовне - віру, тож здобувати інших речей не треба, а пан Віталій впевнений, що ми якраз таке собі самі заслужили, бо наш народ грішний - як не вкраде - то жити не може. При тому, як я розумію, обоє думають, що захищають одну позицію, говорячи прямо протилежні речі :D Наївні :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення vitalko » 10 липня 2012, 13:37

Just_me писав:
vitalko писав:Влада в нас така - на яку собі заслужили.

Оце що і я намагаюся довести. Повна згода на все, що діється.


Не згода, а констатація факту. Я є частиною народу, більше половини якого вибрала ту владу, яка є. І попри те, що це не мій вибір, наслідки я відчуваю і на собі також, бо так вже є, що не можна жити в суспільстві, не несучи наслідків його вибору. Ось і все. Чи я коли небудь говорив, що мене влаштовує такий стан речей?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 13:43

Just_me писав:... Я опоную форумлянам, які домагання ставлять на один рівень з гордістю та марнуванням тої благодаті, які, на їх думку, вже маємо. Я лише звернула увагу, що пан Андрій говорить, що маємо духовне - віру, тож здобувати інших речей не треба, а пан Віталій впевнений, що ми якраз таке собі самі заслужили, бо наш народ грішний - як не вкраде - то жити не може...

ну... на мою думку не аж так говорять, однак... цікавим є процес порозуміння, тому пробую замовкнути :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 13:46

о.Олег писав:пробую замовкнути :)

:Bravo: Не треба, хто ж буде жартувати в темці? І нас на путь істиний направляти? І ховрахів шукати?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 13:49

Just_me писав:Оце просто напишу ще одне повідомлення, щоб мати їх 667 :D ...

опаньки! (перепрошую - не зміг втриматися від вигуку) :)
на цю тему "жартуємо" тут
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення andrey s. » 10 липня 2012, 18:11

о.Олег писав:
Just_me писав:
andrey s. писав:Пращури ...
. (Реальна криза смайликів, сюди потрібно ще додати хом"яка, який втрачає свідомість :D ) .

краще додамо пращура Зображення

:)

:D :Rose: , пращур фаталіста, побачив свого нащадка, хомячка)))))))
А хомячок так і не прийшов у свідомість, яку втратив в середині колеса, з якого не міг вибратись, бо думав що потрібно швидко біжати...
Кароче померли від сердечної недостатньості обоє, як потім небесний путалогеанатом (чи як там воно пишеться :oops: :wink: ) констатував.
сюди потрібно ще додати хом"яка, який втрачає свідомість :D )

Справді прикольно :ROFL: , а "пращур" о.Олега, то взагалі шик вищого гатунку (Бачите яке я слово знаю, Гатунок :oops: )
.................
А якщо сюрйозно, то без пошуку "спільного" і взаємного прагнення поступитись "різним", буде важко (от навіть нам, які вірні УГКЦ, а що казати за цілу державу?)знайти якісь спільні знаменники щоб не втрапити всім разом у Дупу. І все це повинне керуватись якоюсь Ідеєю, бо всі решта мотивацій є завідомо програшні, заїзжені і викликають алергічну реакцію (і я певен що це з любої сторони). А я знаю , тобто навіть більше ніж знаю, Вірю, що Є Ліки від "алергії". І ці Ліки є вирішенням насущних проблем держави, ВКЛЮЧНО, але не першочергово, першочергово це наші душеньки для Бога :Search: . Звичайно що будуть люди які ці ліки не сприймуть, бо будуть розуміти що це для них отрута, каюк :crazy: , але ніхто не казав що буде легко і просто, і нагадаю, що Двері в Царство Боже є Вузькими...(що це значить я не знаю, так просто приплів бо гарно звучить :) )
Ой!!! мене тільки що осяяло. ....., п.Оля, та Ви дуже доречно кажите, і невіть не знаю чи самі знаєте, але маєте рацію (кулемет правда відсутній))).
Тобто почуття гумору і простий здоровий гумор, це у всі часи було чудово (правда постануть питання що до "здоровості", тому просто гумор, без всяких класифікацій, ніхто не досконалий :) , тільки Бог, до Якого ми і прямуєм щоб осягнути ту Досконалість).
Фаталізм і нерви, п.Олю, шкодять на красу, а сміх і радість, навпаки.... :wink:
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Just_me » 10 липня 2012, 19:46

andrey s. писав:Фаталізм і нерви, п.Олю, шкодять на красу

По-перше, не нервуюсь аніскілечки, а по-друге, питаннями краси не страждаю, хіба питаннями доброго смаку.
andrey s. писав:не знаю чи самі знаєте, але маєте рацію

Гм, цікаво :D Думаю, що знаю. Як от у тій рекламі "Доню моя, я завжди права!" Жарт, звичайно :)
andrey s. писав:каюк

Каюк прийде нам всім, якщо сюди на дозвіллі Ірина Фаріон заскочить :) Тобі за те, як пишеш, а мені за те, який я лінивий та неуважний коректор :ROFL: Так що поки є ти і я, є нам куди прагнуть і від кого втікать :D Це і буде служити за
andrey s. писав:спільні знаменники
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 10 липня 2012, 20:11

Just_me писав:Отче, так в тім то й діло, що не маємо ми чекати, маємо брати в руки хто на що розжився і йти і домагатися свого. Домагатися, не чекати. Я опоную форумлянам, які домагання ставлять на один рівень з гордістю та марнуванням тої благодаті, які, на їх думку, вже маємо. Я лише звернула увагу, що пан Андрій говорить, що маємо духовне - віру, тож здобувати інших речей не треба, а пан Віталій впевнений, що ми якраз таке собі самі заслужили, бо наш народ грішний - як не вкраде - то жити не може. При тому, як я розумію, обоє думають, що захищають одну позицію, говорячи прямо протилежні речі :D Наївні :)

Якщо спроможемося дивитись на людину цілісно, як її Сотворив і Хоче Бачити з Собою у Небі Бог, тоді кожен з нас говоритиме про те саме, але з різних кутів зору, додавши які отримаємо більш-менш всестороннє, всеобіймаюче розуміння людини у стосунку до Бога та ближнього.
Адже безперечно, що гординя - гріх, який може бути виражений і через відстоювання "свого", якщо забуваю, що те, "моє", насправді - Боже;
адже поза сумнівом "багатому важко увійти в Царство Боже", що не означає, що Благодать=бідність і, скажу більше, лише та бідність=Благодать, яка є бідністю Христа ради, свідомою жертвою від людини Богові;
безперечно - людина заслужила собі пекло, але - Спасителя тому так і кличимо: спас нас-грішних від аду і Дарував "Синами Божими стати" (а це і про життя людини на землі, і про участь у Небі);
істинно - святими нас проголосять, якщо помремо (Христа ради) непротивлячись злу, що зовсім не додає в мовчання на гріх (через надмірне уповання на Боже Милосердя - "згинуть як роса на сонці"), що творять "воріженьки" (українські чи закордонні), святості і християни не мали б "брати в руки хто на що розжився" щоб "грішника навернути та навчити невіжу"
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 18:36

Християнин має любити всіх людей. Одначе це зовсім не перешкоджує йому найпершою любов'ю любити свою родину і свою Батьківщину.
Християнин може і повинен бути патріотом. Але його патріотизм не повинен бути ненавистю.

А. Шептицький. (Велетень.. , що тут скажеш :pardon: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення Bohdan_ » 18 серпня 2012, 15:28

я все думав і думав писати чи неписати але просто напишу:

те що зараз відбувається з мовою є стратегія політиків чого вони хотіли досягнути? повного розколу між сходом і заходом але неочікували що люди на сході тоже проти того. Як на мене нейде за то проти мови тої чи іншої. Я є громадянин України. Я зрозумів одну цікаву деталь ми Українці і наша Україна є 2 мовна зтим фактом треба змиритися в собі і добиватися рівного права на використання Української мови. що получається я громадянин україни просто приклад вклучаю телевізор в своїй рідній державі за яку мій дідо і нетільки мій воював. Заслужили в своїй державі тільки на титри в ТВ скажемо?. Про радіо я мовчу і тому на мою скромну думку просив би людей негніватися на тих котрі розмовляють російською чи англійскою але просто захистити свою мову і щоб мала таке саме право на існування. То є процес на довгий час але невоювати проти людей на сході але проти політиків які закликають до розколу держави. Це все можливо з Божою допомогою тільки треба розуміти треба молитися молитися і молитися і коли прийде час несидіти на кріслі біля тв чи компютера а просто діяти але зновуж таки кажу не на користь тої чи іншої партіі але за мову. Що до виборів закликаю всіх людей які читиють це повідомлення ідіть на вибори той голос котрий непроголосує буде вкрадений на користь влади. Я медіа неслухаю тільки через те що за мітив вони закликають до агресії. Я був підписаний на багатьох сторінках в Фейсбуку. окрім Агресіі заклику до бунту. навіть тоді коли спокійно а вони закликають до бунту вибачте треба дуже обережно фільтрувати інформацію. Якщо вже дуже хочете робити те до чого закликають в останій момент запитайте сам себе як би на то реагував Ісус. Чи буде йому таке подобатися? таке ставлення до того що є я маю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яка Церква може об'єднати наш народ,а отже - врятувати його?

Повідомлення о.Олег » 25 жовтня 2012, 15:17

andrey s. писав:... і не даревно проповіді спрямовані в русло: Щоб бабло не закрило Шлях до Неба, тобто не увліклись ним забивши на решта...

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей