Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 26 липня 2012, 21:11

А що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !Правда ,навіть нікому таке і в голову не прийде ?
До-речі нормальний і здоровий мужчина може займатися спортом ,їсти сало та вживати в розумних кількостях алкогольні напої.Не вірите : подивіться на мене -хочете позмагаємось хто скільки відіжметься від підлоги або підтягнеться на турніку . Або якийсь там тест на кмітливість .Навколо одні міфи та неправдива інформація. От я вживаю в розумних кількостях-і ніколи нічим сер йозно не хворію ,а всі мої брати і сестри по-спільноті РНР (які звісно ніколи не вживають ) постійно чимось хворіють , переїдають хмару таблеток ,а хіт -це ходити "на бджоли"... Я от вживаю собі деколи потрошки-і сміюсь з них і їхніх бджолів...
Востаннє редагувалось 26 липня 2012, 21:40 користувачем Олег_373, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 26 липня 2012, 21:34

Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

Прошу пояснити, чого стосується написане Вами.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2012, 21:40

Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

та все можна до абсурдності довести, однак я не про це: формою молитви за алкозалежних (якщо йдеться про жертвування в наміренні якоїсь справи/когось) може бути і піст від шоколаду, наприклад :Rose: - відмова від чогось, що тобі подобається.
про це йдеться
та й... це не єдина форма можливої молитви. Просто тут так співпадає, що можна одночасно і проповідувати власною поведінкою те, що навидноті (що напевно не так можливо зробити проповіддю в контексті згаданих Вами розпуст. Хоча... в монахів і це получається :) )
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2012, 21:42

Just_me писав:
Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

Прошу пояснити, чого стосується написане Вами.

нмд стосується помилки, яку пояснював і Вам: "згіршення", а тут ще і щось на зразок "клин клином вишибається". В молитві ж такого не передбачується
непорозуміння
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 26 липня 2012, 21:48

Just_me писав:
Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

Прошу пояснити, чого стосується написане Вами.

Я все тут намагаюсь висловитись ,що не проблема в чомусь (тут -алкоголь) ,а в нашому (моєму) зловживанню або в неправильному використанні або сприйнятті цієї речі (тут -алкоголь).Поскільки маю зовсім не однозначний досвід вживання алкоголю. Можу провести паралель із сексом-хіба там все так гладко , або негативно?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2012, 21:52

Олег_373 писав:
Just_me писав:
Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

Прошу пояснити, чого стосується написане Вами.

Я все тут намагаюсь висловитись ,що не проблема в чомусь (тут -алкоголь) ,а в нашому (моєму) зловживанню або в неправильному використанні або сприйнятті цієї речі (тут -алкоголь).Поскільки маю зовсім не однозначний досвід вживання алкоголю. Можу провести паралель із сексом-хіба там все так гладко , або негативно?

так ні і з статевим життям можна поводитись добре, і з алкоголем. А те, що пропагую - це отаку от форму молитви. Яка (відмова від алкоголю) може бути доброю і в приміненні до людей, що зловживають статевістю, і в будь-якому іншому намірі. Як і будь-який інший взятий на себе добровільно молитовний подвиг
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 26 липня 2012, 21:55

о.Олег писав:
Just_me писав:
Олег_373 писав:а що ж тоді із сексозалежністтю робити :аборти ,розпуста ,перелюби ,контрацепція-давайте всі залишимо це шкідливе заняття !

Прошу пояснити, чого стосується написане Вами.

нмд стосується помилки, яку пояснював і Вам: "згіршення", а тут ще і щось на зразок "клин клином вишибається". В молитві ж такого не передбачується
непорозуміння
З повагою. о.Олег

Ну як ні-як ви тут всіх агітуєте повністтю кинути пити бо дехто став алкозалежним !

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 26 липня 2012, 21:57

Олег_373 писав:Ну як ні-як ви тут всіх агітуєте повністтю кинути пити бо дехто став алкозалежним !

О. Олег такого не говорив. Він описав особистий приклад і пояснив свій вибір.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 26 липня 2012, 22:04

Just_me писав:
Олег_373 писав:Ну як ні-як ви тут всіх агітуєте повністтю кинути пити бо дехто став алкозалежним !

О. Олег такого не говорив. Він описав особистий приклад і пояснив свій вибір.

щось такого Володимир 85 писав
а я десь може і погоджуся в контексті небезпек, але не за "уравніловку" точно і, якщо вже про це в контексті пропаганди: в світі, який оточує мене, скоріше пропонуватиму не вживати алкоголь, аніж вести мову про "міру", бо того "дехто" ой як багато :( - алкозалежним у нас часто вважають людину, що запиває, бігає з "ведмедями" та бачить "білочок", насправді ж "все починається в житті з малого..." :) і в нас алкоголізм (на різних стадіях розвитку) є повальним і в кожній компанії (включно зі священичою) присутнім явищем :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 27 липня 2012, 09:09

Олег_373 писав: От я вживаю в розумних кількостях-і ніколи нічим сер йозно не хворію ,а всі мої брати і сестри по-спільноті РНР (які звісно ніколи не вживають ) постійно чимось хворіють , переїдають хмару таблеток ,а хіт -це ходити "на бджоли"... Я от вживаю собі деколи потрошки-і сміюсь з них і їхніх бджолів...

Як зрозуміти ?
і сміюсь з них і їхніх бджолів
? Смієтеся з того, що люди хворіють? Чи ви собі думаєте, що то є така "фішка" - ходити на бджоли? Повірте, на бджоли цих людей привела та чи інша хвороба, яку зовсім не можна лікувати панацеєю поданою вами... Знаєте, як болить , коли кусає бджола? Під час курсу апітерапії(коли кусають в певні місця бджоли) люди приймають іноді по 10 -16 шт. підряд :shock:
Що хочу ще сказати, коли я ходив "на бджоли", то біль,яку я терпів, жертвував за дітей, яким зробили складні хірургічні операції. ..Якщо ваші знайомі - практикуючі християни, думаю, що свої болі вони теж можливо за щось жертвували. А під час лікування (не просто ходження на бджоли!!!) алкоголю вживати неможна, бо він нейтралізує бджолину отруту.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2012, 10:16

Georgij писав:
Олег_373 писав: От я вживаю в розумних кількостях-і ніколи нічим сер йозно не хворію ,а всі мої брати і сестри по-спільноті РНР (які звісно ніколи не вживають ) постійно чимось хворіють , переїдають хмару таблеток ,а хіт -це ходити "на бджоли"... Я от вживаю собі деколи потрошки-і сміюсь з них і їхніх бджолів...

Як зрозуміти ?
і сміюсь з них і їхніх бджолів
? Смієтеся з того, що люди хворіють? Чи ви собі думаєте, що то є така "фішка" - ходити на бджоли? Повірте, на бджоли цих людей привела та чи інша хвороба, яку зовсім не можна лікувати панацеєю поданою вами... Знаєте, як болить , коли кусає бджола? Під час курсу апітерапії(коли кусають в певні місця бджоли) люди приймають іноді по 10 -16 шт. підряд :shock:
Що хочу ще сказати, коли я ходив "на бджоли", то біль,яку я терпів, жертвував за дітей, яким зробили складні хірургічні операції. ..Якщо ваші знайомі - практикуючі християни, думаю, що свої болі вони теж можливо за щось жертвували. А під час лікування (не просто ходження на бджоли!!!) алкоголю вживати неможна, бо він нейтралізує бджолину отруту.

"мої брати і сестри по-спільноті РНР" - йдеться про Рух Назаретських Родин?
З повагою, о.Олег
пс. інша річ, що апітерапію пропагують в якості якоїсь панацеї і, попри біль, нею чомусь захоплюються, навіть, як на мене грішного, узалежнюються. А для апітерапії потрібно не лише, щоб бджола вкусила, але і знаючий пасічник, який знає на кого і скільки і в які місця садити бджолу, а кому цього робити не можна, тому і я грішний дещо погоджуюся з комічністю такої... я б сказав... "моди". Але для тих, хто дійсно хворіє, не шукає "адреналіну", а шукає шляхи одужання - дійсно подивляю і в жодному разі не сміюсь
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 27 липня 2012, 10:31

о.Олег писав:"мої брати і сестри по-спільноті РНР" - йдетьсь про Рух Назаретських Родин?

Очевидно, так, це в Калуші поширений рух.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Georgij » 27 липня 2012, 10:46

о.Олег писав:пс. інша річ, що апітерапію пропагують в якості якоїсь панацеї і, попри біль, нею чомусь захоплюються, навіть, як на мене грішного, узалежнюються. А для апітерапії потрібно не лише, щоб бджола вкусила, але і знаючий пасічник, який знає на кого і скільки і в які місця садити бджолу, а кому цього робити не можна, тому і я грішний дещо погоджуюся з комічністю такої... я б сказав... "моди". Але для тих, хто дійсно хворіє, не шукає "адреналіну", а шукає шляхи одужання - дійсно подивляю і в жодному разі не сміюсь

оффтопимо, не знаю чи буде потреба для нової теми....
Така мода, про яку ми тут згадуємо, вона на всі речі мода. Чи то поїздки в гори до старця, чи рекомендувати апітерапію, чи інші речі, я думаю ви мене розумієте. Про свій випадок, зовсім не буду "бити в дзвони і кричати про вихід з проблеми", просто тихо мовчу, користаю з того, що допомагає. Звісно, не останнє, що мене цікавить - це кваліфікація та освідченість в даному випадку пасічника/ці до якого я звертався (радше вони мені запропонували). А залежність справді є, але правильно зрозумійте яка, мабуть така сама як і в діабетика, нема уколу, нема іздоровя . У мене поліартрит, ревматоїдний артроз,, проблеми з хребтом (вже давно). Два роки тому я храмав, сильно храмав, і думав, що то вже буде постійно, але - бджоли допомогли. Стараюся щороку проходити хоча б один курс, бо хвороба постійно прогресує, деформуються суглоби, пальці... :pardon:
Наразі коли є піші прощі, то постійно як є час то беру участь, бо можу !! йти !! П.Маряну не запрошую, бо то далеко від Львова :)
Не думаю, що хтось в такому лікуванні шукає адреналіну, скоріше шукає іншого методу лікування своєї хвороби.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 27 липня 2012, 19:39

Я от признаюся чесно ,що деколи мені на душі так тоскно і допомагає тільки випити . І не кажіть мені ,що треба в цей час тримати себе в руках ,молитися там або ще щось...пробував-не дає результату.В цей час мені потрібно на деякий час просто і ефективно відключити проблему в мозгах хоча би на декілька годин-це дуже багато.Можливо так дехто і узалежнюється ,бо наркотична дія алкоголю незаперечна.І мені байдуже що ви про мене подумаєте .Звісно ,що так "знімати стрес" нікому не раджу , і не можу сказати що це "добре"-шукаю вирішення своїх проблем іншим шляхом. Поки що не вдалося...А від узалежнення алкоголем у мене є природні механізми : просто жахливе похмілля ,природній рефлекс "на лишнє" -якби не це-то був би давно пацієнтом о.Олега :shock: Тільки не кажіть,що з часом ці механізми щезнуть-Бог знає що робить.А під градусом з моєю професією взагалі нічого робити.Одна пляшка пива заторможує роботу мозку десь на 3-4 дня : в цей час можна виконувати тільки просту і не дуже "звихнену" роботу-про якісь там поступи у чомусь новому нічого і мріяти.Та на жаль життя вносить свої корективи-не можливо жити за програмою ,як бот...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 27 липня 2012, 19:53

Олег_373 писав:До-речі нормальний і здоровий мужчина може займатися спортом ,їсти сало та вживати в розумних кількостях алкогольні напої.Не вірите : подивіться на мене -хочете позмагаємось хто скільки відіжметься від підлоги або підтягнеться на турніку . Або якийсь там тест на кмітливість .Навколо одні міфи та неправдива інформація. От я вживаю в розумних кількостях-і ніколи нічим сер йозно не хворію ,а всі мої брати і сестри по-спільноті РНР (які звісно ніколи не вживають ) постійно чимось хворіють , переїдають хмару таблеток ,а хіт -це ходити "на бджоли"... Я от вживаю собі деколи потрошки-і сміюсь з них і їхніх бджолів...

Слава Ісусу Христу!
п.Олеже, тут сталось маленьке непорузуміння (не суть чому саме) , що стосується мого першого допису Вам, і маю підстави вважати що Ви мене не вірно зрозуміли коли читаю ось це повідомлення.
Але і я так само Вас не зовсім вірно зрозумів, хоч і випадково вгадав :pardon: . Говорю одразу, мірятись .............. (силою і розумом) :) , з Вами не мав наміру, і взагалі я не вірю що Ви прям так цинічно смієтесь. Напевне просто метафорично. І напевне як сильний і здоровий (дюжіший за всіх) Ви найбільше молитовно і фізично підтримуєте інших, є опорою і прикладом для них, них слабких і хворобливих.
Ну а Ви, Орел, і я нічого проти не маю. Але , якщо Ви справді цинічно смієтесь (як може здатись..., але я відмовляюсь у це вірити) і є людиною яка не усвідомлює відповідальність за слабших, не думає про тих кому чогось не можна, чи зневажливо і в голос відноситься до їх слабкостей....... , то я як слабкий пити з Вами пиво чи молочний коктель не буду. І свій смайлик з пивом, у такому разі, якщо це так , я забераю назад.
Хочу щоб Ви це знали.
Дякую за увагу. :Search:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 27 липня 2012, 19:55

Олег_373 писав:... був би давно пацієнтом о.Олега :shock: ...

?
перепрошую - не маю "пацієнтів" і ніколи не мав. Це моя молитва - невживання алкоголю
а пропагування тверезості не робить ні мене "лікарем", ні вас "пацієнтом"
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 27 липня 2012, 20:06

Олег_373 писав:Я от признаюся чесно ,що деколи мені на душі так тоскно і допомагає тільки випити . І не кажіть мені ,що треба в цей час тримати себе в руках ,молитися там або ще щось...пробував-не дає результату.В цей час мені потрібно на деякий час просто і ефективно відключити проблему в мозгах хоча би на декілька годин-це дуже багато.Можливо так дехто і узалежнюється ,бо наркотична дія алкоголю незаперечна.І мені байдуже що ви про мене подумаєте .Звісно ,що так "знімати стрес" нікому не раджу , і не можу сказати що це "добре"-шукаю вирішення своїх проблем іншим шляхом. Поки що не вдалося...А від узалежнення алкоголем у мене є природні механізми : просто жахливе похмілля ,природній рефлекс "на лишнє" -якби не це-то був би давно пацієнтом о.Олега :shock: Тільки не кажіть,що з часом ці механізми щезнуть-Бог знає що робить.А під градусом з моєю професією взагалі нічого робити.Одна пляшка пива заторможує роботу мозку десь на 3-4 дня : в цей час можна виконувати тільки просту і не дуже "звихнену" роботу-про якісь там поступи у чомусь новому нічого і мріяти.Та на жаль життя вносить свої корективи-не можливо жити за програмою ,як бот...


Дуже помагає коли за Вас моляться , і Ви разом з кимось молитесь у своїй скруті, виявляєте її перед Богом.
Ви напевне краще мене знаєте, знаєте що у такі моменти не можна замикатись у собі. Але і інтернет це не самий доскрналий вихід, так, має користь, але в житті це має плоди.
Головне вірте, Бог не покине.
Пробачте, я там понаписував (вище), справді, прошу, зрозумійте все вірно. Зараз я жалкую за написане.
З Богом :Rose: (вірю, все проходить, і це пройде. Соломон не даревно це написав, знав що завжди може бути і гірше, тому цінив що має і дякував Богу )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 27 липня 2012, 20:34

...ну і що що я її виявляю перед Богом та молюся -нічого ж не міняється ? А жити -то якось треба вже сьогодні,і так як є.Неможливо в кожній секунді на протязі року все тримати силою волі -деколи хочеться просто жити та вільно дихати .

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 27 липня 2012, 21:01

Олег_373 писав:деколи хочеться просто жити та вільно дихати

:) Пане Олеже, маю менше життєвого досвіду, ніж Ви (навепне), але щодо вільного дихання зробила собі висновки давніше. Нам ніщо не допоможе жити і дихати вільно, окрім нашого сприйняття. На те, щоб зламати себе, йдуть деколи десятиліття, а деколи усе життя. Демокріт казав: "Вільним я вважаю того, хто ні на що не сподівається і нічого не боїться." Алкоголь не робить вільним, він робить псевдовільним. Лише переміна світогляду людського робить ту людину справді вільною :) Складнувато пояснити, але якщо Вам потрібно випити, щоб розслабитися, то Ваші очікування завеликі. Звільніться від очікувань: від себе, він інших, від долі. Звільніться, Ви є Ви і ви маєте, як і всі ми одну мету - вічність із Богом. А все решта так, невеликі перепони, збайдужійте до них :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrey s. » 27 липня 2012, 22:18

Олег_373 писав:... А жити -то якось треба вже сьогодні,і так як є.Неможливо в кожній секунді на протязі року все тримати силою волі -деколи хочеться просто жити та вільно дихати .

Знаєте, я уже давно полишив всякі надії на якусь туманну "силу волі". Відкрию секрет, у людини (тобто я на загал, а точніше про свій досвід) яка є пуста в середині (тут потрібно постаратись що я маю на увазі), саме таке поняття, "Сила Волі" - є просто насмішкою від лукавого. Якщо така людина шукає ту свою силу волі, то отримає тільки насмішку , і це насмішка може бути болючою, або фатальною.
Сила у Бога, і Він її не шкодує людям. Навіть попри зловживання Нею, Він щедрий, но не треба думати що байдужий.
Отець на проповіді розповідав, молодь у літніх таборах якось напилась (їм насправді скільки там треба), і голосно почали співати :"...... Я Свабоден словно птица..........". Хтось зняв це на камеру, по тихому. Їм "внушенія" у тому стані не робив, просто споглядав щоб біди не накоїли .
Мудро вчинив, як на мене. Я звісно продовження не знаю....... , але думаю, підозрюю, що хоч деякі відчули запах тої примарності, ілюзії свободи, якщо побачили себе зі сторони у тому стані.
Взагалі, споглянути на себе зі сторони є корисним, але тільки як сторонній нівчому не зацікавленний , але памятаючий про Бога як Творця і Спасителя , глядач. Особливо споглядати за своїми думками. Бо зазвичай "сторонній глядач" існує для виправдання чи заспокоєннятого того кого споглядає, тобто себе . Подумайте, якби я був своїм Ангелом-охоронцем, щоб я побачив, яку картину побачив...... (мені свого так шкода стало, одразу почав волати в нутрі : Пробач, Повернись, А..ААаааа, Воскресни ....... Господи.... . А на Літургії : "........ Ангела миру, вірного наставника, Охоронця Душі і Тіла, у Господа Просім.... . Подай Господи....")
..........................
Доречі, я просто згадав це, і використав цитату з Вашого повідомлення. Прошу, тільки не подумайте що Вам щось раджу чи показую путь спасіння. Ні, я не знаю, Вас не знаю, ніц не знаю. Але знаю Хто знає, знає і за Вас включно.
Думаю всетаки зверніться до Нього, не вірте собі, Вірте Богу (це вже Вам)
Дякую.
.............................
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 27 липня 2012, 22:56

Just_me писав: Складнувато пояснити, але якщо Вам потрібно випити, щоб розслабитися, то Ваші очікування завеликі.

Але я все перевірив на собі-на пів доби стає.А цього ,щоб перевести подих ,вповні достатньо.Краще посидіти в туалеті ніж нарікати на Бога-ну це знову ж ,я вирішив в деяких випадках тільки для себе. Не раджу вам так само робити ,але останніх десь може з п ять років я тільки і так "вигрібаю" в скрутні часи-а це декілька разів у році.Тут діє також і такий принцип :"що русському добре-то німцеві смерть".

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 27 липня 2012, 23:16

Just_me писав:
Олег_373 писав:деколи хочеться просто жити та вільно дихати

:) Пане Олеже, маю менше життєвого досвіду, ніж Ви (навепне), але щодо вільного дихання зробила собі висновки давніше. Нам ніщо не допоможе жити і дихати вільно, окрім нашого сприйняття. На те, щоб зламати себе, йдуть деколи десятиліття, а деколи усе життя. Демокріт казав: "Вільним я вважаю того, хто ні на що не сподівається і нічого не боїться." Алкоголь не робить вільним, він робить псевдовільним. Лише переміна світогляду людського робить ту людину справді вільною :) Складнувато пояснити, але якщо Вам потрібно випити, щоб розслабитися, то Ваші очікування завеликі. Звільніться від очікувань: від себе, він інших, від долі. Звільніться, Ви є Ви і ви маєте, як і всі ми одну мету - вічність із Богом. А все решта так, невеликі перепони, збайдужійте до них :)

Якби я був роботом-то безперечно ,зміг би так :де треба -збайдужіти ,коли треба звільнитись від очікувань та бажань. Міг би просто переключитись на іншу програму-та я жива людина ,і на жаль так не можу.Тобто можу в середині себе просто закрити ці питання -і все :тоді буде подібно як ви пишете.Кожен може заглушити в собі все що завгодно-але хіба це життя ? На "треба" довго не протягнеш- я зміг десь років з п ять-сім.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 28 липня 2012, 00:15

Олег_373 писав:Кожен може заглушити в собі все що завгодно - але хіба це життя ?

Так, пане Олеже. Це - життя. Всі в собі щось глушать, будьте певні. Але краще це робиться без алкоголю. Коли алкоголь використовується для "глушіння", то він перестає бути тим, для чого призначений.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Bohdan_ » 29 липня 2012, 19:53

Я поставив так. Тому що сам вже більше 4-5 років ні каплі алкоголю в роті немав i живу і всіх закликаю так веселіше... :) Той хто шукає заспокоєння в алкоголі то вибачте, необіжайтесь є перший признак залежності від алкоголю... Від першого до другого недалека дорога.

погано коли людина неможе :( але набагато гірше коли нехоче.
Востаннє редагувалось 29 липня 2012, 20:05 користувачем Bohdan_, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 29 липня 2012, 19:56

Bohdan_ писав:погано коли людина неможе аке набагато гірше коли нехоче

Це Ви про що? Про вживання алкоголю?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Bohdan_ » 29 липня 2012, 19:59

Just_me писав:
Bohdan_ писав:погано коли людина неможе аке набагато гірше коли нехоче

Це Ви про що? Про вживання алкоголю?


та ні :) я про перестаня з питям

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 29 липня 2012, 20:01

Bohdan_ писав:та ні я про перестаня з питям

Ага... :D Думаю, у випадку залежних від алкоголю "не хоче" і "не може" - аналогічно :( .
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 29 липня 2012, 20:02

Just_me писав:
Bohdan_ писав:погано коли людина неможе аке набагато гірше коли нехоче

Це Ви про що? Про вживання алкоголю?

думаю - так: погано, коли людина не може покинути вживати алкоголь, але набагато гірше, коли може, але не хоче покинути вживати алкоголь
перепрошую - просто не знаю, коли Богдаг буде в мережі :Rose:
просто думаю, що відчуваю п.Богдана, тому і дозволив собі відповісти. Але - нехай поправить, якби щось недопередав з суті ним написаного
З повагою, о.Олег

ой - перепрошую (Богдан є)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Bohdan_ » 29 липня 2012, 20:04

о.Олег писав:
Just_me писав:
Bohdan_ писав:погано коли людина неможе аке набагато гірше коли нехоче

Це Ви про що? Про вживання алкоголю?

думаю - так: погано, коли людина не може покинути вживати алкоголь, але набагато гірше, коли може, але не хоче покинути вживати алкоголь
перепрошую - просто не знаю, коли Богдаг буде в мережі :Rose:
просто думаю, що відчуваю п.Богдана, тому і дозволив собі відповісти. Але - нехай поправить, якби щось недопередав з суті ним написаного
З повагою, о.Олег

ой - перепрошую (Богдан є)


саме так навіть нічого додати :)

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Володимир85 » 31 липня 2012, 12:55

Just_me писав:
Олег_373 писав:Кожен може заглушити в собі все що завгодно - але хіба це життя ?

Так, пане Олеже. Це - життя. Всі в собі щось глушать, будьте певні. Але краще це робиться без алкоголю. Коли алкоголь використовується для "глушіння", то він перестає бути тим, для чого призначений.


Вживання спиртного якраз і призначене для того, щоб “глушити” проблеми і давати “дешеве” щастя людині, яка не докладаючи внутрішніх, духовних зусиль хоче отримувати задоволення, розслаблення у відпочинку, співпраці, святкуванні тощо. Іншої причини немає, всі інші пояснення вживання (мені смакує, кровообіг покращує, я просто культурно виживаю, я сильний і загроза алкоголізму мені не страшна) – просто виправдання егоїзму людського і є жорстокістю по відношенню до тих, хто губить чи вже загубив життя “на дні пляшки”, бо вони стали жертвою таких виправдань і пояснень у суспільстві :(

Для людини, що відчуває або сильно працює для досягнення внутрішнього щастя від щирих, безкорисних відносин з Богом, ближніми вживати алкоголь не потрібно, вона щаслива і без нього.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей