Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Повідомлення Justyn » 25 березня 2008, 22:37

Припинення діяльності Інституту Церковного Права

Написав прес-секретаріат ІЦП
10.03.2008


Дорогі Колеги,
а також усі, хто зацікавлені в розвитку Церковного Права!


Як організатор і директор Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака Українського Католицького Університету хочу повідомити Вас, що ІНСТИТУТ ПРИПИНИВ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ як структура УКУ з дня 1 березня 2008 р. Б.

Інститут Церковного Права офіційно був створений 14 листопада 2000 р. Б. Згідно з рішенням Сенату Львівської Богословської Академії і благословенням патріярха Любомира і владики Софрона (Мудрого). Не можу пояснити Вам об'єктивні причини закриття Інституту керівництвом університету, бо не розумію їх. І хоча факт закриття мене тривожить і викликає глибокі роздуми, приймаю Божу Волю в тому, чого не можу змінити.

Оскільки Українська Греко-Католицька Церква і українська богословська наука не можуть бути повноцінними без дослідницького центру з церковного права, вважаю, що закриття Інституту є нагодою для нового згуртування українських каноністів. Ціль такого роду інституції – спільна праця над дослідженнями церковного права Київської Церкви. Тому переконаний, що в тих обставинах, що склалися подібна інституція повинна відродитися у новій формі. Впевнений, що Господь запитає колись не тільки мене, але й кожного українського каноніста, що корисного зробили ми для Церкви та її науки із своїм науковим досвідом і титулами. Тому, покладаючи надію на Бога і заручаючись підтримкою святих каноністів минулого, дивлюсь на майбутнє такого дослідницького центру з оптимізмом.

А поки що відповідально заявляю, що з Божою допомогою і з благословення Церкви, старатимусь продовжувати працю над проектами, які розпочато в Інституті, і оскільки свідомий, що це мені одному не під силу, прошу Вашої молитви.

Хочу подякувати всім, хто за час 8-літнього існування Інституту своїми талантами доклався до його розвитку. Щира подяка також тим, хто намагається підтримати мене і працівників Інституту в ці не прості дні.

протопресвітер доктор Михайло Димид
Львів, 7 березня 2008 р. Б.

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 26 березня 2008, 14:31

Сайт Інституту: http://www.icl.org.ua

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 грудня 2008, 13:58

Найлегше руйнувати... Думаю, що ця справа була добра запланована, адже, як на мене, не кожному в УГКЦ було до вподоби, що відбувалося там - в інституті кан. права...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Vasyl
дописувач
дописувач
Повідомлень: 127
З нами з: 26 січня 2009, 18:04

Повідомлення Vasyl » 02 лютого 2009, 20:26

mmm82 писав:Найлегше руйнувати... Думаю, що ця справа була добра запланована, адже, як на мене, не кожному в УГКЦ було до вподоби, що відбувалося там - в інституті кан. права...



***Ціль такого роду інституції – спільна праця над дослідженнями церковного права Київської Церкви.****

Так видно перенесли до Києва!

don Camilo
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2009, 13:20
Звідки: Lviv

Повідомлення don Camilo » 09 квітня 2009, 16:55

Великомученику каноністу Димиду: Катюзі по заслузі! Такі інститути потрібні, але без Димидів!!!
don Camilo

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 10 квітня 2009, 07:37

don Camilo писав:Великомученику каноністу Димиду: Катюзі по заслузі! Такі інститути потрібні, але без Димидів!!!


А що о. Димид заступав собою Церкву чи як? :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

don Camilo
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2009, 13:20
Звідки: Lviv

Повідомлення don Camilo » 11 квітня 2009, 15:30

Так, великоканоніст Димид повністю ототожнив себе із Церквою. Церква - це Я - кредо Димида. Звичайний грантожер, котрий навіть справу о. В. Ковпака не міг по-людськи вирішити! Тут справа не в руйнуванні, а просто "кормушка" припинилась і фінанси співають романси!
don Camilo

rostek
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 листопада 2009, 01:53
Звідки: Kiev- Munchen-Warsaw

Повідомлення rostek » 23 листопада 2009, 01:16

Звичайно шкода, о.др М.Димид фахівець котрий заслуговує на повагу і шану, я теж особитсо багато чому Йому завдячую, як і Кир Софрону Мудрому, але погоджуюсь обєктивні причини для закриття Інституту були, це проголошення кінцевих документів прийнятих на Конгресі Богословів УГКЦ «Евхаристійне сопричастя – виклик традиції та сучасності для традиційних Церков» скликаний Українським Науковим Богословським Товариством та Інститутом Церковного Права Українського Католицького Університету як зообовязуючих, а не дорадчих для УГКЦ і це без згоди Апостольської Столиці, звичайно Рим призупинив силу цих рішень, розгляд справи триває і схоже до закінчення далеко. Проте створено Товариство українських каноністів Української Греко-Католицької Церкви сподіваюсь воно візьме на себе ініціативу та працюватиме над недовершиними проектам Інституту Церковного Права ім. свщмч. Андрія Іщака.

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Повідомлення Kaktus » 23 березня 2010, 20:14

По-моєму, о. Димид був одним із небагатьох, хто мав мужність казати те, що думав, казати правду-матку без оглядки на Рим. Я не є його ідейним послідовником щодо негайного відновлення євхаристійного сопричастя з православними, але наша Церква потребує таких людей як ніколи - на них будується Патріархат і відновлюється єдність української Церкви.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Припинення діяльності Інституту Церковного Права ? (Чому?)

Повідомлення о.Олег » 24 березня 2010, 17:33

Kaktus писав:По-моєму, о. Димид був одним із небагатьох, хто мав мужність казати те, що думав, казати правду-матку без оглядки на Рим. Я не є його ідейним послідовником щодо негайного відновлення євхаристійного сопричастя з православними, але наша Церква потребує таких людей як ніколи - на них будується Патріархат і відновлюється єдність української Церкви.

нажаль - у "медалі" два боки...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей