Логічні забавки

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 12:52

А можете пояснити чому так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 12:53

в теплиці росте одна квітка. Щодня число квіток подвоюється. На який день теплиця заповниться квітами на половину, якщо відомо, що повністю вона заповниться квітами на сотий день?
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 12:55

ShMariam писав:А можете пояснити чому так?

так шукаємо суму всіх, хто "здали" і віднімаємо всіх, хто здавали обидва (десять узагалі не здали) :Rose:
помиляюся?
просто в мене якраз Онисим у 6-й клас перейшов і я частенько з таким бавився минулого року :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 12:57

На 99-ий

Але як Ви прийшли до попереднього рішення?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 12:58

ShMariam писав:На 99-ий

Але як Ви прийшли до попереднього рішення?

котрого?
100-10=90
(83+65)-90=58
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 13:03

о.Олег писав:
ShMariam писав:А можете пояснити чому так?

так шукаємо суму всіх, хто "здали" і віднімаємо всіх, хто здавали обидва (десять узагалі не здали) :Rose:
помиляюся?
просто в мене якраз Онисим у 6-й клас перейшов і я частенько з таким бавився минулого року :)

Просто ніяк не можу зрозуміти вирішення. :shock: До речі, число вийшло цікаве :roll:

Пробували здати 100 учнів (отже сума учнів, що "здавали" не може бути більше 100), з них будь-що здали тільки 90. Але скільки з них здали успішно обидва екзамени і чому?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 13:05

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:А можете пояснити чому так?

так шукаємо суму всіх, хто "здали" і віднімаємо всіх, хто здавали обидва (десять узагалі не здали) :Rose:
помиляюся?
просто в мене якраз Онисим у 6-й клас перейшов і я частенько з таким бавився минулого року :)

Просто ніяк не можу зрозуміти вирішення. :shock: До речі, число вийшло цікаве :roll:

Пробували здати 100 учнів (отже сума учнів, що "здавали" не може бути більше 100), з них будь-що здали тільки 90. Але скільки з них здали успішно обидва екзамени і чому?

екзамени здало на 58 більше, аніж взагалі здавало, а отже логічно, що ці 58 дублюють одне одного (і англійську, гади, здали, і німецьку. БАТАНИ :) )
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 13:13

:shock: Все одно нічого не розумію, особливо речення:
о.Олег писав:екзамени здало на 58 більше, аніж взагалі здавало,


Моє рішення таке:


Всього будь-який екзамен здало 90 учнів. З них (90-83) і (90-65) НЕ здало якийсь один предмет. Залишається ці числа відняти від 90:

90- [(90-83)+ (90-65)]=58
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 13:17

ShMariam писав::shock: Все одно нічого не розумію, особливо речення:
о.Олег писав:екзамени здало на 58 більше, аніж взагалі здавало,


Моє рішення таке:


Всього будь-який екзамен здало 90 учнів. З них (90-83) і (90-65) НЕ здало якийсь один предмет. Залишається ці числа відняти від 90:

90- [(90-83)+ (90-65)]=58

обернений варіант
логічний алгоритм
вітання :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 13:25

пригадалося, може хто не зна:
маємо два гаманці і у них одинакові монети. В одному гаманці монет рівно удвоє більше, аніж у другому. Коли повиймали з них всі монети, їх виявилось рівно 20. При якій умові таке можливо?
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 13:37

Що одна монета загубилася?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 13:51

ShMariam писав:Що одна монета загубилася?

та де там - це не про "загублену драхму" :)
та і для вирішення у такому варіанті треба б хочаб дві загубити (18:3 = в одному б тоді 12 а в іншому 6), але річ зовсім не в цьому - тут гола логіка
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 13:52

Або якщо 20 - кількість грошей, а не монет
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 13:54

ShMariam писав:Або якщо 20 - кількість грошей, а не монет

ні - умова в силі: саме 20 одинакових монет. Навіть підійдуть одинакові камінці, бо важливі "штуки", кількість
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 14:02

о - згадалось перед поїздкою на Літургію :)
маємо в одному ряді три підряд наповнених келиха і слідом за ними три підряд порожніх. А "дизайн" вимагає, щоб наповнені і порожні чергувалися (наповнений-порожній, наповнений-порожній, наповнений-порожній). Як це влаштувати, якщо Вам дозволять торкнутись лише до одного (на Ваш вибір) келиха?
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 14:10

о.Олег писав:о - згадалось перед поїздкою на Літургію :)
маємо в одному ряді три підряд наповнених келиха і слідом за ними три підряд порожніх. А "дизайн" вимагає, щоб наповнені і порожні чергувалися (наповнений-порожній, наповнений-порожній, наповнений-порожній). Як це влаштувати, якщо Вам дозволять торкнутись лише до одного (на Ваш вибір) келиха?
:)
Просто: Якщо припустити, що № 1,2,3 повні, а № 4, 5, 6 - порожні, треба з №2 вилити в № 5
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 14:14

і 2 поставити на властиве йому місце.
точно :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Логічні забавки

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 19:02

о.Олег писав:пригадалося, може хто не зна:
маємо два гаманці і у них одинакові монети. В одному гаманці монет рівно удвоє більше, аніж у другому. Коли повиймали з них всі монети, їх виявилось рівно 20. При якій умові таке можливо?
:Rose:

Дума, дума, і дума... , і ніц не надума.
Хіба одну монету ..., як Маряна казала. Тобто в одному 7 в іншому 14, тобто одна монета застрягла, завалилась за підкладку гаманця. :pardon: Але в умові ясно сказано, що вийняли всі монети. Тоді, справа можливо у обємі гаманців, тобто гаманець в два рази обємніший ніж інший . В одному він повний і має 10 монет, а у іншому він більший обємом в 2 рази і ті 10 монет на половину його наповнюють.
якщо ні, то моєї уяви мааало, для вирішення цього парадоксу.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 19:20

та тут проста задачка,лише треба подумати над тим, як лежать самі гаманці :)
ну... от як можуть лежти на одному столі два гаманці?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 19:22

Один в одному! А в кожному по 10

Нічого собі задачка!!!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 19:26

ShMariam писав:Один в одному! А в кожному по 10

Нічого собі задачка!!!

:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Логічні забавки

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 20:01

о.Олег писав:та тут проста задачка,лише треба подумати над тим, як лежать самі гаманці :)
ну... от як можуть лежти на одному столі два гаманці?
З повагою, о.Олег

Поясніть для тих хто у танку....
Як один в одному? Можуть лежати два на одному столі, два гаманці . Коли один в іншому то умова порушується, тобто тоді вже інший гаманець поглинається першим (візуально це один гаманець і зі столом контактує тільки один)
маємо два гаманці і у них одинакові монети. В одному гаманці монет рівно удвоє більше, аніж у другому. Коли повиймали з них всі монети, їх виявилось рівно 20. При якій умові таке можливо?

Тобто не сказано що Кількість монет (шт.) у одному більша ніж у іншому у два рази. Ні, можна припустити що сказано про кількість монет відносно самого гаманця. По крайній мірі заперечити це важко.
Тобто моя розвязка більш логічна, в кожному по 10 монет, але один гаманець в 2 рази більший обємом за інший.
Якщо ні, то заперечте, "абаснуйте" :)
...............
Якби в умові було сказано: два однакових гаманці (як акцентували на монетах) , то так, а так...я правий, поняли :x
:wink: :D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення о.Олег » 04 серпня 2012, 20:22

нєа :)
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 04 серпня 2012, 21:51

Одного мандрівника схопило плем'я і вождь вирішив його вбити, однак дав мандрівнику право вибору: мандрівник мав сказати будь-яку фразу. Якщо вона буде правдивою, його скинуть зі скали, а якщо неправдивою - дадуть на розтерзання левам. Але мандрівник сказав таку фразу, що вождь був змушений його відпустити. Що це за фраза?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Логічні забавки

Повідомлення Just_me » 04 серпня 2012, 23:29

Один гаманець в іншому, от і все :)
Маю пропозицію, радше не пропозицію, а прохання: доки не розгадана попередня загадка, наступної прошу не постити, бо все плутається і губиться. Я от увесь день була відсутня, тепер це все почитала і бачу, що виходить мішмаш :crazy: Інша причина - так буде чесно стосовно того, хто завдав попередню задачку, щоб усі концентрувалися на ній.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Логічні забавки

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 23:43

ShMariam писав:Одного мандрівника схопило плем'я і вождь вирішив його вбити, однак дав мандрівнику право вибору: мандрівник мав сказати будь-яку фразу. Якщо вона буде правдивою, його скинуть зі скали, а якщо неправдивою - дадуть на розтерзання левам. Але мандрівник сказав таку фразу, що вождь був змушений його відпустити. Що це за фраза?

:)
Варіант 1. Моя душа безсмертна... , так що поцілюйте себе в ніс. :roll: . 2. Хоч до левів, хоч зі скали, але тільки після вас, вельме шановний вожде. 3. Якщо мені каюк, то гаплик вам усім, я знаю Васю, і доречі земля кругла.
Варіантів мільйон, можу до ранку писати...
А..... , він сказав, відпустіть мене я повернусь до вас з цукерками і згущенем молоком, чесно-чесно :oops: .(щоб перевірити треба відпустити :pardon: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Логічні забавки

Повідомлення andrey s. » 04 серпня 2012, 23:44

о.Олег писав:нєа :)
:Rose:

неа :)
:Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 05 серпня 2012, 07:51

andrey s. писав: 2. Хоч до левів, хоч зі скали, але тільки після вас, вельме шановний вожде. 3. Якщо мені каюк, то гаплик вам усім,

Припустимо, що вождь був чесний і, навіть, якщо довелося потерпіти самому, стратив би мандрівника. Це задача на чисту логіку
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Логічні забавки

Повідомлення andrey s. » 05 серпня 2012, 10:17

ShMariam писав:
andrey s. писав: 2. Хоч до левів, хоч зі скали, але тільки після вас, вельме шановний вожде. 3. Якщо мені каюк, то гаплик вам усім,

Припустимо, що вождь був чесний і, навіть, якщо довелося потерпіти самому, стратив би мандрівника. Це задача на чисту логіку

ну якщо вже заперечили одну, то вже зробіть так зі всіма решта. Особливо з останнім варіантом ( відпустіть мене я повернусь...).
Прикол у тому що не існує у цьому однієї відповіді, існує одна яку придумали, хтось, а решта у неї повірили.
Кажіть вже відповідь, ато хочу загадку загадати, але прислухаюсь до заклику п.Олі.
...............................
Їжаку зрозуміло що відповідь якась красива і така яка подобається дівчинці. Ну, можу припустити що він сказав: Я Вас всіх Люблю.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Логічні забавки

Повідомлення ShMariam » 05 серпня 2012, 11:18

andrey s. писав:
ShMariam писав:
andrey s. писав: 2. Хоч до левів, хоч зі скали, але тільки після вас, вельме шановний вожде. 3. Якщо мені каюк, то гаплик вам усім,

Припустимо, що вождь був чесний і, навіть, якщо довелося потерпіти самому, стратив би мандрівника. Це задача на чисту логіку

ну якщо вже заперечили одну, то вже зробіть так зі всіма решта. Особливо з останнім варіантом ( відпустіть мене я повернусь...).
Прикол у тому що не існує у цьому однієї відповіді, існує одна яку придумали, хтось, а решта у неї повірили.
Кажіть вже відповідь, ато хочу загадку загадати, але прислухаюсь до заклику п.Олі.
...............................
Їжаку зрозуміло що відповідь якась красива і така яка подобається дівчинці. Ну, можу припустити що він сказав: Я Вас всіх Люблю.

Це задача на правду - неправду. (перепрошую, так правильно перекладається: истина - ложь?). Що він мав би сказати, щоб його, з точки зору логіки ( А НЕ ЖАЛЮ, СОВІСТІ, САМОЛЮБСТВА і т. д.), не могли стратити взагалі? ФАНТАЗУВАТИ не треба, відповідь логічно виходить з умови.І що важливо: він не сказав нічого такого що в принципі не можливо знати- перевірити (напр. "я вас люблю", або "на небі 1798943943798 зірок") тому, що вождь міг би або повірити, або не повірити -відповідно скинути зі скелі або дати на розтерзання левам.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 16 гостей