Чистилище

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 30 травня 2010, 22:42

Yur писав:Бо Боже Слово живе та діяльне .. (Євреїв 4:12)

бо народжені ви не з тлінного насіння, але з нетлінного, Словом Божим живим та тривалим. (1-е Петра 1:23)

Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже. (Е:фесян 6:17)


Добрі цитати дали, якщо замітили у тих цитатах говориться про Писання яке є Богонадхнене, а не те що поза Ним.

Також Ісус сказав, що ми повинні досліджувати: Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!
2. Також читайте мій підпис, що досліджували перші християни.

Навчитись Слова -- учинити Його в своєму серці.

Не можу ніяк зрозуміти як це місця ів 21:25 стосується до тих інших? Читайте в грец. Біблії значення слова "учинив", рус. "сделал". Якщо тут чітко сказано про І.Х. і тільки Його життя?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чистилище

Повідомлення Yur » 30 травня 2010, 23:49

Вова писав:
Навчитись Слова -- учинити Його в своєму серці.

Не можу ніяк зрозуміти як це місця ів 21:25 стосується до тих інших? Читайте в грец. Біблії значення слова "учинив", рус. "сделал".

Гадаю, що до слова "учинив", відноситься також "одухотворив".

Вова писав: Якщо тут чітко сказано про І.Х. і тільки Його життя?

А Він не помер. Він Воскрес із мертвих й далі продовжує жити Духом Святим у наших серцях.

Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас .. (Дії 1:8)

Бо Боже Слово живе та діяльне .. (Євреїв 4:12)

.. і Слово Боже в вас пробуває, і лукавого перемогли ви. (1-е Івана 2:14)
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Вова » 31 травня 2010, 08:24

Yur писав:Гадаю, що до слова "учинив", відноситься також "одухотворив".


А що значить слово "одухотворив"? Як воно стосується Христа.

Якщо читати в оригіналі, там тільки одне значення має це слово.

Бо Боже Слово живе та діяльне .. (Євреїв 4:12)

.. і Слово Боже в вас пробуває, і лукавого перемогли ви. (1-е Івана 2:14)


Я не розумію для чого ви знов це пишете, якщо це стосується Писання, а не то що поза Ним?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 31 травня 2010, 08:51

Вова писав:
Yur писав:Гадаю, що до слова "учинив", відноситься також "одухотворив".


А що значить слово "одухотворив"? Як воно стосується Христа.

Якщо читати в оригіналі, там тільки одне значення має це слово.

Бо Боже Слово живе та діяльне .. (Євреїв 4:12)

.. і Слово Боже в вас пробуває, і лукавого перемогли ви. (1-е Івана 2:14)


Я не розумію для чого ви знов це пишете, якщо це стосується Писання, а не то що поза Ним?

:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чистилище

Повідомлення Yur » 31 травня 2010, 14:27

Вова писав:
Yur писав:Гадаю, що до слова "учинив", відноситься також "одухотворив".
А що значить слово "одухотворив"? Як воно стосується Христа.

Боже Слово відроджує нас у Дусі Святому.

Вова писав:Я не розумію для чого ви знов це пишете, якщо це стосується Писання, а не то що поза Ним?

В даному випадку відповідаю на вашу репліку про вчинки Ісуса Христа за Його життя. Воно не закінчилось. Слово Боже продовжує жити і діяти в наших серцях.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:33

12. Закид: Не треба молитись за померлих.

Відповідь: Ще в Старому Завіті приносили жертви за душі померлих 2 Мак. 12:46. Дар милосердя подай усякому живому, а й мертвому не відмов твоєї ласки Сир. 7:33. Сам Ісус Христос каже, що є гріхи, які не прощаються ні на цьому світі, ні на тому Мт. 12:32. Отже, на тамтому світі праведники в раю не потребують прощення, а проклятим, в пеклі вже ніщо не поможе. Значить існує чистилище, де ще є можливість доступити прощення гріхів. Ап. Павло каже, що ті душі спасуться, наче крізь вогонь 1 Кр. 3:15. Вогонь чистилища є страшніший над всі муки цього світу (Св. Августин, V ст). Згідно передання першу Сл. Божу зложив ап. Яків від 70-ти, і там вже є молитва за померлих.

http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Чистилище

Повідомлення Yur » 25 вересня 2010, 21:28

o.Mykil писав:Значить існує чистилище, де ще є можливість доступити прощення гріхів.

Так, саме доступити прощення, бо сам присуд відбувається на Страшному Суді.
Прощена душа знає себто вічуває своє прощення, як і відчуває свої провини котрі має відпокутувати. Вона терпить від нестачі любови.
Втрачена душа, -- така що свідомо відкинула Бога, що і є гріхом супроти Святого Духа, терпить ще більше озлоблючись проти Бога, сама стаючи духовним злом.

Чистилище слід розуміти як випробовування (вогнем), що впливає на остаточний вирок Суду.
Кінець світу й буде тим вогненим випробовуванням, що вирішує долю кожного. Нетривке згорить, добре позостанеться.
Хто зумів ще за життя запастися скарбами вічними, нетлінними той і не постраждає. У кого ж спадок виявився нетривкий, мусить витерпіти, віддавши все до останнього.

Поправді кажу тобі: Не вийдеш ізвідти, поки не віддаси ти й останнього шеляга! (Матвія 5:26)

А коли хто на цій основі будує з золота, срібла, дорогоцінного каміння, із дерева, сіна, соломи,
то буде виявлене діло кожного, бо виявить день, тому що він огнем об'являється, і огонь діло кожного випробує, яке воно є.
І коли чиє діло, яке збудував хто, устоїть, то той нагороду одержить;
коли ж діло згорить, той матиме шкоду, та сам він спасеться, але так, як через огонь. (1-е Кор. 3:12-15)


Для тих що уже переставились, ЧАС закінчився, для них уже настав кінець світу. Вони уже там, духовно поєднані з усіма нами, що рано чи пізно відійдем у вічність.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення kristik » 18 грудня 2010, 21:02

Чи можна на недільній Службі Божій ставити свічки за померших, чи то можна робити тільки на Службі за упокій?
Дякую!
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Олюнька » 18 грудня 2010, 22:33

kristik писав:Чи можна на недільній Службі Божій ставити свічки за померших, чи то можна робити тільки на Службі за упокій?
Дякую!

Насправді кожна Служба Божа відправляється і за живих, і за померлих. :wink: Можна навіть намірення Служби брати довільне і жертвувати Св. Причастя.
Щодо свічок... Моя особиста думка, що свічку краще ставити перед чи після Служби, а на Літургії зосередитись на молитві. :oops: Не люблю, коли під час Служби ходять по церкві.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення kristik » 19 грудня 2010, 01:24

Дякую за відповідь Олюнько!!!! :Rose:

Олюнька писав:
Щодо свічок... Моя особиста думка, що свічку краще ставити перед чи після Служби, а на Літургії зосередитись на молитві. :oops: Не люблю, коли під час Служби ходять по церкві.

В принципі, я і мала на увазі перед Службою, сама не схвалюю :no: відволікання від молитви.
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 19 грудня 2010, 16:02

kristik писав:Чи можна на недільній Службі Божій ставити свічки за померших, чи то можна робити тільки на Службі за упокій?
Дякую!

можна
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 17:49

II. Остаточне очищення, або Чистилище

1030 Ті, що вмирають у ласці й приязні Божій, але ще недосконало очищені, хоча мають запевнення про своє вічне спасіння, після смерті переходять очищення, щоб здобути святість, необхідну для входження до небесної радості.
1031 Це остаточне очищення вибраних Церква називає Чистилищем, яке цілковито відрізняється від кари проклятих. Церква сформулювала доктрину віри стосовно Чистилища переважно на Соборах у Флоренції (Пор. Флорентійський Собор: DS 1304.) і Триденні (Пор. Тридентський Собор: DS 1820; 1580.. Церковна Традиція, покликаючись на деякі тексти Св. Письма (Наприклад: 1 Кор. 3, 15; 1 Пт. 1, 7.), говорить про вогонь очищення:
«Що стосується невеликих провин, то треба вірити, що перед судом існує вогонь очищення, бо так твердить Той, Хто є Правдою: коли хтось говорить хулу на Духа Святого, то це йому не буде прощено ні в цьому житті, ні в майбутньому (Мт. 12,31-32). З цього твердження ми можемо зрозуміти, що деякі провини можуть бути прощені в цьому житті, а деякі з них - у майбутньому» (Св. Григорій Великий, Діалоги, 4,41, 3.).
1032 Це вчення спирається також і на практику молитви за померлих, про яку вже говорить Святе Письмо: «Тому він [Юда Макавей] і приніс жертву переблагання за мертвих, щоб вони звільнилися від гріха» (2 Мак. 12,46). Від найраніших часів Церква вшановувала пам'ять померлих і молилась за них, приносячи за них зокрема євхаристійну жертву (Пор. Ліонський Собор: DS 856.), щоб, очищені, вони могли дійти до блаженного бачення Бога. Церква також рекомендує давати милостиню, здійснювати відпусти і покутні діла заради померлих:
«Помагаймо їм і пам'ятаймо про них. Якщо сини Йова були очищені жертвою свого отця (Пор. Іов 1, 5.), чому ми сумніваємося, що наші жертви за вмерлих приносять їм певну втіху? Не вагаймося допомагати тим, що відійшли, і жертвуймо за них наші молитви» (Св. Іван Золотоустий, Бесіда на І Послання до Коринтян, 41, 5.).

http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чистилище

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 18:17

o.Mykil писав:12. Закид: Не треба молитись за померлих.

Відповідь: Ще в Старому Завіті приносили жертви за душі померлих 2 Мак. 12:46. Дар милосердя подай усякому живому, а й мертвому не відмов твоєї ласки Сир. 7:33. Сам Ісус Христос каже, що є гріхи, які не прощаються ні на цьому світі, ні на тому Мт. 12:32. Отже, на тамтому світі праведники в раю не потребують прощення, а проклятим, в пеклі вже ніщо не поможе. Значить існує чистилище, де ще є можливість доступити прощення гріхів. Ап. Павло каже, що ті душі спасуться, наче крізь вогонь 1 Кр. 3:15. Вогонь чистилища є страшніший над всі муки цього світу (Св. Августин, V ст). Згідно передання першу Сл. Божу зложив ап. Яків від 70-ти, і там вже є молитва за померлих.

http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082

тобто, коли молишся за померлих, їм чи нам це допомагає?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 18:35

kvantum писав:тобто, коли молишся за померлих, їм чи нам це допомагає?

І їм, і нам.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чистилище

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 18:38

ShMariam писав:
kvantum писав:тобто, коли молишся за померлих, їм чи нам це допомагає?

І їм, і нам.

а можна детальніше

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 19:16

Душі в Чистилищі віддають духовний борг перед тим, як попасти до Неба. Цей борг - тимчасова кара за гріхи, які вже прощені.

Найпростіше пояснити на грошах. :) Припустимо я вкрала в когось 1000 гривень. Для того, щоб мій гріх відпустився, можу каятися, сповідатися, але це не звільняє мене від обов'язку віддати ті гроші. Але частіше ми робимо гріхи, наслідки яких неможливо виправити за допомогою грошей, часом навіть дуже великих грошей. В такий спосіб росте наш духовний борг перед Богом. Ми його можемо потрохи віддавати молитвами, добрими вчинками, стражданням. І, найчастіше, на той світ ми попадаємо з тим же боргом, який і віддаємо в Чистилищі. Оскільки молитва, як і кожне добре діло, має свою вартість, Церква вчить нас, що можемо (і повинні) жертвувати свої молитви за померлих, щоб зменшити їх борг. Вони, звісно, так і так колись попадуть до Неба, але з нашими молитвами - швидше. Можемо, звісно, жертувавати не тільки молитви, а й будь-які добрі вчинки. Таким чином наш "духовний капітал" зараховується в їх користь. Але так як Господь високо оцінює допомогу тим, хто страждає, ми також отримуємо нагороду. :wink: Більше того, кажуть, душі в Чистилищі знають тих, хто їм помагає, і моляться за них.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ПЕКЕР
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 30 червня 2010, 20:19

Re: Чистилище

Повідомлення ПЕКЕР » 22 серпня 2011, 19:30

ShMariam писав:.. але це не звільняє мене від обов'язку віддати ті гроші.

Дiї.10:43 Усі пророки свідкують
про Нього, що кожен, хто вірує в
Нього, одержить прощення гріхів
Його Йменням.

Кол.1:14 в Якім маємо
відкуплення і прощення гріхів.

1Iван.2:12 Пишу я вам,
дітоньки, що гріхи вам
прощаються ради Ймення Його.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 19:46

ПЕКЕР писав:
ShMariam писав:.. але це не звільняє мене від обов'язку віддати ті гроші.

Дiї.10:43 Усі пророки свідкують
про Нього, що кожен, хто вірує в
Нього, одержить прощення гріхів
Його Йменням.

Кол.1:14 в Якім маємо
відкуплення і прощення гріхів.

1Iван.2:12 Пишу я вам,
дітоньки, що гріхи вам
прощаються ради Ймення Його.


По-перше, прощення гріха і прощення дочасних кар - дві великі різниці. В цих віршах йдеться про прощення гріхів.

Хтось може позичити 1 млн. доларів і простити борг. Чи Бог є менш великодушним?

Але... з прощення є толк (прощається) тільки тоді, коли людина кається. Ось приклад щирого каяття:
Лу
ка, 19:8 писав:
А Закхей устав і до Господа промовив: “Господи, ось половину майна свого даю вбогим, а коли чимсь когось і покривдив, поверну вчетверо.”
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чистилище

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 20:21

ShMariam писав:Душі в Чистилищі віддають духовний борг перед тим, як попасти до Неба. Цей борг - тимчасова кара за гріхи, які вже прощені.

Найпростіше пояснити на грошах. :) Припустимо я вкрала в когось 1000 гривень. Для того, щоб мій гріх відпустився, можу каятися, сповідатися, але це не звільняє мене від обов'язку віддати ті гроші. Але частіше ми робимо гріхи, наслідки яких неможливо виправити за допомогою грошей, часом навіть дуже великих грошей. В такий спосіб росте наш духовний борг перед Богом. Ми його можемо потрохи віддавати молитвами, добрими вчинками, стражданням. І, найчастіше, на той світ ми попадаємо з тим же боргом, який і віддаємо в Чистилищі. Оскільки молитва, як і кожне добре діло, має свою вартість, Церква вчить нас, що можемо (і повинні) жертвувати свої молитви за померлих, щоб зменшити їх борг. Вони, звісно, так і так колись попадуть до Неба, але з нашими молитвами - швидше. Можемо, звісно, жертувавати не тільки молитви, а й будь-які добрі вчинки. Таким чином наш "духовний капітал" зараховується в їх користь. Але так як Господь високо оцінює допомогу тим, хто страждає, ми також отримуємо нагороду. :wink: Більше того, кажуть, душі в Чистилищі знають тих, хто їм помагає, і моляться за них.

а коли тоды буде Страшний Суд???

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 20:25

kvantum писав: а коли тоды буде Страшний Суд???

А я звідки знаю??? :D Ніхто не знає ні дня, ні години...

Після Страшного Суду буде тільки Небо і Пекло. Всі душі з Чистилища якраз "віддадуть" все і підуть до Неба.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

kvantum
дописувач
дописувач
Повідомлень: 135
З нами з: 25 липня 2011, 14:08

Re: Чистилище

Повідомлення kvantum » 22 серпня 2011, 21:34

ShMariam писав:
kvantum писав: а коли тоды буде Страшний Суд???

А я звідки знаю??? :D Ніхто не знає ні дня, ні години...

Після Страшного Суду буде тільки Небо і Пекло. Всі душі з Чистилища якраз "віддадуть" все і підуть до Неба.

тоді ті, що вже померли на страшному суді присутніми не будуть, вони ж вже відбули покарання...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення ShMariam » 22 серпня 2011, 21:37

kvantum писав:
ShMariam писав:
kvantum писав: а коли тоды буде Страшний Суд???

А я звідки знаю??? :D Ніхто не знає ні дня, ні години...

Після Страшного Суду буде тільки Небо і Пекло. Всі душі з Чистилища якраз "віддадуть" все і підуть до Неба.

тоді ті, що вже померли на страшному суді присутніми не будуть, вони ж вже відбули покарання...

Чого не будуть - вони прийдуть по нагороду (ті, що з Чистилища).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Michail » 07 травня 2012, 15:24

ShMariam писав:Після Страшного Суду буде тільки Небо і Пекло. Всі душі з Чистилища якраз "віддадуть" все і підуть до Неба.
тоді ті, що вже померли на страшному суді присутніми не будуть, вони ж вже відбули покарання...
Чого не будуть - вони прийдуть по нагороду (ті, що з Чистилища).


І ті що з Царства Небесного. Бо сказано, що Христос прийде зі своїми Святими. Тай сказано, що ті, які жили вірою, спасенні не будуть суджені... але на суді будуть як оправдані і виходить, що дістануть винагороду, як Ви ісказали. Але що на суді мають бути присутні всі, то правда... бо й воскресіння має перед судом відбутись в повноті.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Michail » 24 вересня 2012, 09:25

Підскажіть, будь ласка, чи можна вважати за чистилище, згадану Ісусом Христом "темряву, де буде скрежет зубів" у притчі про Таланти?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 24 вересня 2012, 10:20

Michail писав:Підскажіть, будь ласка, чи можна вважати за чистилище, згадану Ісусом Христом "темряву, де буде скрежет зубів" у притчі про Таланти?

а чому саме за Чистилище (чи, інакше: чому це важливо)
чому це не про ад?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Michail » 24 вересня 2012, 17:00

о.Олег писав:
Michail писав:Підскажіть, будь ласка, чи можна вважати за чистилище, згадану Ісусом Христом "темряву, де буде скрежет зубів" у притчі про Таланти?

а чому саме за Чистилище (чи, інакше: чому це важливо)
чому це не про ад?
З повагою, о.Олег


Ад Ви маєте на увазі Пекло, чи щось інше?

Чому чистилище? Бо є такі християни, що пояснюють саме що то чистилище... Тому і питаю ,чи може так трактуватись, а чи може трактували так якісь отці Церкви?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чистилище

Повідомлення о.Олег » 24 вересня 2012, 18:36

Michail писав:Бо є такі християни, що пояснюють саме що то чистилище...

ну... не думаю, що такого роду трактування буде становити якусь проблему (хіба - для суто бібліїстів, що скоріш за все будуть бачити тут вказівку на ад/пекло), але - хто саме трактує, що це про Чистилище? Логіка віри, якщо я не помиляюсь, йде від того, що після смерті за людину можемо молитися (підкріплено Старозавітньою цитатою: якщо потрібно - знайду, пригадую, що з девтороканонічної книги), а не від прямої вказівки на існування Чистилища у Святому Письмі.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чистилище

Повідомлення прочанка » 25 вересня 2012, 09:01

Ісус після смерті спустився в пекло по душі праведників, які очікували Його приходу. Можливо це місце й було прототипом чистилища?
Не бійтеся!

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чистилище

Повідомлення Michail » 25 вересня 2012, 16:17

прочанка писав:Ісус після смерті спустився в пекло по душі праведників, які очікували Його приходу. Можливо це місце й було прототипом чистилища?

Лоно Авраамове?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чистилище

Повідомлення romanm » 26 вересня 2012, 10:26

прочанка писав:Ісус після смерті спустився в пекло по душі праведників, які очікували Його приходу. Можливо це місце й було прототипом чистилища?

Не думаю. Хоча, напевно, що маєте таки рацію.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей