Що змінило Християнство за 2 тисячі літ?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Що змінило Християнство за 2 тисячі літ?

Повідомлення о.Олег » 06 жовтня 2012, 09:03

Сьогодні, повертаючись з парафії, майже біля мого дому, підійшов до мене якийсь старший чоловік із... знаєте... такою... рисою погляду, за якою і до виголошених слів можна зрозуміти, що перед тобою людина думаюча і думає вона в бік негативного відношення до Христа і всього, що з ним повязує:

- Доброго ранку!
- доброго! - відповідаю.
- Хотів би Вас запитати: що змінило Християнство за дві тисячі років? - запитався чоловік з явним натяком, що "відповідь-то всі ми знаємо: нічого не змінило"...
- гм... а що Ви б хотіли, щоб Християнство змінило? Які Ваші очікування?
- Ну... - від дещо неочікуваної зміни ролі на "відповідача" дещо замешкав мій нежданий ранішній співрозмовник - ...хоть щось?
- мене, наприклад, надіюся - і Вас
- Ну! Від нас з Вами нічого не залежить! - з впевненістю заявив пан.
- Та ні: Християнство - це саме про мене і про Вас, прошу пана. Можете поділитись своїм життям: який Ви?


утік. Відразу чомусь пан захотів перейти на іншу сторону дороги :(
однак... питання залишилося - може у Вас є потреба висловитись про зміни, які принесло Християнство в життя людства? Розумію, що можемо говорити про нашу віру і тут багато є що сказати, однак... хотілося б тут у темі говорити так, щоб спонукати замислитись і народного філософа-нехристиянина (за "фахових" антихристиян тут не йдеться - там, з досвіду кажу, трошки інша специфіка розмови...)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: що змінило Християнство за ІІ тисячі літ?

Повідомлення andrey s. » 06 жовтня 2012, 14:31

Отче, а той пан очима Скуфію не шукав, не питав де ваша Скуфія )))) :)
...........
Все , я серйозний :roll: . Доречі цікава тема, але сама назва включає і відповідь : Світ змінило Християнство, мене змінило.
Скажу навіть більше..., я в процесі цих змін, як і кожен зокрема. І нема різниці чи приймає це людина чи ні, зміни невідворотні.
Звичайно є категорія людей які дистанціюються від цього в міру можливості, але вони приречені у цьому, зміни якимось чином торкнуться і їх, будь вони навіть Мусульманами чи просто інтелегентними людьми, безхатчинками чи прокурорами .
Ми всі в одній кастрюлі, а від так це торкається кожного.
От і того пана це торкнулось, але сумно що таким "боком ".
Але..., отче, погодьтесь, що такий діалог (простий і незатійливий ) може змінити життя тої людини (і вона цим не керує . І звичайно Ви того ніколи не взнаєте ). Власне Христос і прийшов давати такі відповіді, і той пан не виключення. І це може бути початком тих змін в яких він розчарувався докоряючи.
....................
Я просто знаю, що одніньке слово може змінити життя людини. Одне слово яке можливо хтось і забуде з часом , що воно вийшло з уст його, а воно переверне чиєсь життя, бо людина та отримає ту відповідь.. чи з нутра свого, чи наприклад з уст продавщиці хліба . Думаю Бог часто говорить нашими устами, тільки ми про то не знаєм (і це дуже добре ).
Щось таке підозрюю, приблизно :oops: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: що змінило Християнство за ІІ тисячі літ?

Повідомлення Злий Іван » 11 жовтня 2012, 21:43

Та-а-ак! Як казав один мій викладач в університеті: вмієте ви задати питання!
Я думаю, християнство дуже змінило світ. Тільки це малопомітно, бо змінило воно його по-трішечки в кожному з нас.
Скажімо, до Христа хтось молився за своїх ворогів? (ні, не щоби вони скоріше здохли!)
Люби грішника, ненавидь гріх. Не знаю, як із цим було в дохристиянські часи в наших краях, а от у євреїв, там такі проблеми швидко вирішували.
У будь-якому випадку по-трішечки в кожному з нас.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей