Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Фінансові збірки з парафій

Повідомлення andrey s. » 11 лютого 2012, 23:27

о.Олег писав:
andrey s. писав:
andrivovk писав: а не два як в інших. :)

Крута парафія. 8)

та чого ж: в багатьох мені знаних таца взагалі не збирається - здаються кошти 1 раз в місяць. На парафії, де адмініструю, донедавна - 5 грн в місяць (тепер, напевно, буде 10). А таци збирають трийчі в рік: на Різдво, Пасху і парафіяльний Празник (або хіба якась потреба: хворий хто чи от - храм згорів у когось, було, або, минулого року на Семінарію тацу збирали - зазвичай давали якусь посильну для парафії суму з касси)
З повагою, о.Олег

Ну чесне слово, хоч бери і не жартуй.... :)
Отче, то я Андрія хотів вітшити :) ..., але вже все..., бо виявляється :) , є такі парафії де таца відсутня...
:wink:
Востаннє редагувалось 11 лютого 2012, 23:32 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Фінансові збірки з парафій

Повідомлення о.Олег » 11 лютого 2012, 23:28

:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Фінансові збірки з парафій

Повідомлення luksander » 11 лютого 2012, 23:36

andrivovk писав:Ніхто нікого не заставляє.В нас на парафії навіть з тацею тільки раз ходять, а не два як в інших. :)


А куди з нею ходити? :Search:
Ми своєю парафією як біля таци (не скажу як вона в нас називається :no: ) станемо, то ще і для делегатів від ваших парафій місце залишиться. :) Дуже зручно, заходьте :friends:
П.С.тільки не з пустими руками
П.С. це був жарт :D
П.С. але доля жарту в ньому була :pardon:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Фінансові збірки з парафій

Повідомлення ShMariam » 12 лютого 2012, 14:41

andrivovk писав:Ніхто нікого не заставляє.В нас на парафії навіть з тацею тільки раз ходять, а не два як в інших. :)

І це одна з найбільших парафій Львова. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 14 травня 2012, 22:39

Не знайшов тут теми по канонічном праву. Але маю одну статтю, де священик-спеціаліст по канонічному праву пиш, що за здійснення Таїнств Церква не має брати гроші в нормі.
Kanonichne-pravo.JPG
Kanonichne-pravo.JPG (252.91 Кіб) Переглянуто 24370 разів

(Додам від себе, що хіба що люди як знак подяки дають священику, тоді взяти може. НУ наприклад приїхав здалеку на автомобілді, щоб здійснити Хрещення, чи Єлеопомазання, то як йому не віддячитись, або хоч на бензин не дати).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2012, 12:54

Michail писав:... за здійснення Таїнств Церква не має брати гроші ...

безперечно - Таїнство нічого не може "коштувати", за Таїнство нічого не можна "оплатити". А підтримати священика, парафію - треба (тим, хто одружується, Хреститься тощо). Без встановлених квот чи обов`язку - хто як може. І не справа в доїздах/бензині - священик працює лише на парафії, живе з того, чим парафія його у різний спосіб підтримує.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 15 травня 2012, 15:49

о.Олег писав:
Michail писав:... за здійснення Таїнств Церква не має брати гроші ...

безперечно - Таїнство нічого не може "коштувати", за Таїнство нічого не можна "оплатити". А підтримати священика, парафію - треба (тим, хто одружується, Хреститься тощо). Без встановлених квот чи обов`язку - хто як може. І не справа в доїздах/бензині - священик працює лише на парафії, живе з того, чим парафія його у різний спосіб підтримує.
З повагою, о.Олег


Я по мінімуму поставив, себто мінімальне, що можуть зробити. А моєму різному селі священик поки що доїзджає з міста...
А що бльше -то і краще.
Є люди, які дають десятину на Церкву. Можуть після здійснення Таїнств нічого не платити, бо й так підтримують парохію і священика... Є такі, що лиш пожертву в неділю дають скільки можуть. Як описано в інтервю - в буксу).
Як сказано в Біблії: мало маєш - мало давай, багато маєш - багато давай...

Але на рахунок тих, хто одружується найчастіше в храмах є визначена ціна... така реалія. (За інші таїнства не кажу, бо буває по різному. Само собою за Покаяння і Євхаристію не платять)

Але то вже потроху відхід від теми...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 15 травня 2012, 16:18

Michail писав:
Але на рахунок тих, хто одружується найчастіше в храмах є визначена ціна... така реалія...

так. І це відкриває цілий спектр проблем стосовно сприйняття (більш-менш навіть якщо устійненої, але саме) пожертви в якості ціни
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

dgerelo
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 03 вересня 2009, 20:07
Звідки: Україна

Десятина

Повідомлення dgerelo » 12 листопада 2012, 07:41

Чи актуальним є закон десятини для Новозавітного християнина?
Чи повинен християнин платити десятину?
Чи повинен священик платити десятину?
Куди чи кому платити десятину?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Десятина

Повідомлення о.Олег » 12 листопада 2012, 09:44

така тема у нас вже існує viewtopic.php?f=3&t=857&hilit=%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0 але перед тим, як об`єднати спробую завязати дискусію процитувавши статтю з газети "Мета"
Закон про десятину
Одного разу побожний чоловік, який щонеділі бере участь у Службі Божій, з непідробним обуренням розповідав мені про те, що парох сказав неприпустиму річ: Ви тепер одержуєте більші зарплати і пенсії, але це ніяк не позначилося на церковній касі». Щоправда, священик не роз'яснив при цьому суті закону про десятину, якого дотримуються християни усіх Церков. Не сказав, чому християнин має обов'язок 10% від свого прибутку жертвувати на храм Божий. Дивно, але навіть активісти при церквах, не кажучи вже про інших мирян, просто не знають про існування такого закону. Чимало людей переконані, що вони кладуть у скарбничку гроші для отця та на потреби храму, тобто сприймають пожертву виключно з матеріальної точки зору.

Чому ж один із найважливіших канонів (і не тільки у християнстві) незнаний українцям? У розмові з кількома парохами виявилося, що священики побоюються говорити з парафіянами на таку тему, оскільки вважають, що люди сприйматимуть це як фінансове зацікавлення самого священика. Така позиція, безперечно, помилкова, адже пояснювати Закон Божий є прямим обов'язком парохів. Християнин повинен знати їх (себто закони). Інша справа — як вірні їх дотримуватимуться. Адже пояснюються приписи, які Бог передав людям через Мойсея: не свідчити несправедливо, не чужоложити, не красти і т.д., — як і закони, які виголосив Ісус Христос у Нагірній проповіді. Чимало ж людей легковажить ними, не зважаючи на наслідки переступу. Одначе першою умовою підпорядкування закону є його знання. Чи має право священнослужитель приховувати від мирян закон про десятину, заповіданий Богом: «Всяка десятина від землі, чи від посівів поля, чи від плодів від дерева буде Господеві; (вона) свята Господеві» (Лев. 27, 30)(підкр. — О.Г.).

Тобто суть десятини — далеко не матеріальна її сторона. Насамперед — це один із виявів зв'язку людини з Богом. Цей зв'язок виявляється у молитві, в діяльності, у ставленні людини до інших людей, а також у дотриманні приписів закону. Про десятину у Біблії читаємо: «Даватимеш точну десятину з усього врожаю твого посіву, з того, що виросте на полі щороку... десятину твого зерна, твого молодого вина й твоєї олії і перваків твоєї високорослої і дрібної скотини...», — тобто сучасною мовою: всього доходу сім'ї. І далі пояснюється мета, для чого потрібно це робити: «... щоб Господь, Бог твій, благословив тебе в усякому ділі рук твоїх, за яке б ти взявся» (Втор. 14, 22-28). Отже, десятина, яку мирянин жертвує на Церкву — це вияв дотримання Божого Закону, а не якась данина парохові.

Ісус Христос не відмінив закону про десятину. Навпаки — наголосив на його необхідності. Пригадаймо: одного разу, дивлячись, як народ складав пожертви, Він побачив вдову, яка поклала дві лепти, і сказав Своїм учням: «Істинно кажу вам, що ота вбога вдовиця вкинула більш від усіх, які кидали у скарбоню. Усі бо кидали із свого надміру, а вона з убозтва свого все, що мала, вкинула, весь свій прожиток» (Мр. 12, 42-44). Апостоли, проповідуючи Євангеліє різним народам, творячи християнські громади, ставили перед ними умову: підпорядковуватися закону про десятину (Гал. 2,1-10). Чи варто доводити очевидне, що, визнаючи Бога і Його закони, християни створили Церкву — авторитетну суспільну силу, яка століттями дбала про духовне здоров'я народів.

Багатьох наших людей хвилює питання, на що спрямовуються пожертви, чи за їхній рахунок часом не наживається духовенство. Однак це дещо інше, а саме: стосується дотримання/недотримання Закону Божого самим священиком. Зрештою, можемо подивитися, як використовуються кошти у Католицькій чи Протестантській Церквах, вірні яких конечне відраховують 10% своїх прибутків на Церкву. Насамперед, клир сміливо виступає на захист народних інтересів, а не влади, певних політичних сил чи «грошових мішків», ведеться колосальна освітня робота (від дитячих садочків до університетів), відкриваються й утримуються медичні заклади, під опікою Церкви перебувають доми для людей похилого віку, Церква піклується про в'язнів тощо.

Не маючи належних коштів. Церква неспроможна виконувати не те, щоб соціальні програми, але й свого безпосереднього призначення, яке у пострадянських країнах полягає насамперед у веденні постійної місійної праці, новій євангелізації, необхідній для налагодження нормальних людських взаємин.

Атеїстичні народи приречені на корупцію, злочинність, хаос у політичному, громадському та родинному житті, оскільки в таких суспільствах фактично не діють жодні закони. Нинішня Україна належить, на жаль, до таких країн (тільки 35% населення визнають релігію важливою у своєму житті, тоді, яку США, наприклад, релігія важлива для 59% громадян). Чимало країн Західної Європи вважаються постхристиянськими, тобто відсоток людей, для яких релігія має велику вагу у повсякденні, невисокий. Але більшість у своїх вчинках, побудові відносин з іншими людьми, в родинах, на праці, в товариствах тощо керується традиціями. І ці традиції — християнські. У посткомуністичних країнах, навпаки, втрачено саме ці традиції. Навіть ті, хто вважає себе релігійним, часто-густо на практиці не дотримуються християнських законів. Тому в Україні місійна діяльність Церкви — архиважлива справа.

Невиконання вірними закону про десятину, звичайно ж, не дозволяє провадити цю безпосередню роботу Церкви. Найгірше те, що Церква внаслідок хронічного браку коштів опинилася в залежності від багатих жертводавців, а ними в нас є (і поки що можуть бути) переважно можновладці або політичні боси, які, зрештою, вже давно стали одним цілим. Відтак духовенство виявилося втягненим у політичні розігри, вельми далекі від християнських засад. Ігнорування, чи правильніше сказати, відміна закону про десятину штовхає Церкву приймати допомогу держави, що має, поза сумнівом, руйнівну дію на Церкву, насамперед провокує моральну деґрадацію духовенства, а відтак впливає на майбутнє Церкви, на духовне здоров'я народу, а звідси — й на фізичне.

Якими б не були новітні філософські віяння, актуальною залишається і залишиться думка вченого, мислителя Еміля Дюркгейма: «Людьми нас зробила релігія і тільки релігія». Відтак успішний розвиток суспільства, його процвітання неможливі, якщо члени суспільства, бодай більша його частина, не керуються законом і не підпорядковуються закону. Це не тільки загальновідома теза, а звичайна аксіома. Невірогідно також, щоби громадяни дотримувалися людських (державних чи звичаєвих) законів, якщо вони не визнають Законів Божих. Рано чи пізно витвориться ситуація, коли кожен вважатиме за доцільне керуватися тільки особистими вигодами, а, отже, обійти закон стане звичним явищем. Тоді мова йтиме про глибоку кризу в усіх, без винятку, сферах життя. Нинішня економічна криза (як минулі та й неминучі майбутні) — не що інше, як наслідок катастрофічних розмірів духовної кризи. І тільки!

Людина створена вільною, їй дарована Богом свобода вибору. Водночас вона (людина) не залишена напризволяще, не шукає навпомацки, що ж краще вибирати — їй дано Закон. І Закон не сліпий. Кожна позиція Закону, викладеному в десяти Божих Заповідях, Нагірній проповіді Ісуса Христа, обґрунтовується, пояснюється. Сюди належить і закон про десятину. Не сумніваймося: дотримання його не збіднить родину, громаду чи народ, а навпаки — збагатить, духовно і матеріально.

Р.S. Піднімаючи тему десятини, не боюся закидів про особисту зацікавленість: по-перше, я-жінка, а, по-друге, у сім’ї — жодного священика нема і в майбутньому не передбачається.

Оксана ГАЛЄІДА

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Десятина

Повідомлення andrey s. » 12 листопада 2012, 13:54

Знаєте, кумедно. Чому той хто дає Десятину прагне цього від іншого. Чому той хто не дає десятину переконує в необовязковості цього. І ще багато чого, типа жив злидарем.., почав давати десятину і все налагодилось (щось в такому погляді мене лякає ).
То чого нам від Бога потрібно ? Новий Заповіт це глибше ніж Десятина ( Христос Навчає на все, тобто не 10 %, а все 100% , цілого себе, і тут акцент не на матеріальному ) .., але з іншої сторони якщо Десятина не по силам (лякає , шкода ) , то про більше годі і балакати. І доречі та Десятина була великою спокусою, відіграла свою роль до приходу Месії. І як жертви приносились..., то треба ще самому взнати.
Незнаю.., складна тема, про це ніколи не думав. Воно так.., бо я Вірний Церкві, а від так слухаю Церкву у цьому.
І я Десятину ніколи не рахував, а від так і не давав.. ну так склалось ( а якби і давав.., то точно тут би не писав про це :pardon: ) . А хто рахує що це потрібно, ну то це справа між ним і Богом.., і якби я давав ( наприклад грошима ).. то зробив би все щоб ця жертва не втратила вагу в очах Господніх. Господь навчав як це зробити.
Якщо відверто..., то я про це і не думав, і напевне всетаки є потреба це уяснити для себе, подумати , пошурупати.
Дякую.
...........
А .., і доречі. Коли я кидаю в скарбунку в Церкві, то розумію що це на потреби парафії, священників (включно і їх сімей ), і все таке. І цим самим для Господа і на Його Славу. Але..., це не жертва християнина, це так, дуууже мало і незначне.
...............
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Десятина

Повідомлення Just_me » 12 листопада 2012, 15:10

Не знаю, я теж ніколи не задумувалася, чи актуальне правило про десятину. Хоча одного разу принесла мама книгу додому, в якій ішлося про потребу давати десяту частину заробленого на пожертву. Признаюся, я стільки не даю. Але хотіла б. Марно вишукувати причини, що якби доходи були більші, то було б із чого давати, а так зараз немає можливості. Можливості - вони завжди є. Навіть людина, котра помирає із голоду могла б розділити останню булочку навпіл. Треба над собою працювати, ой треба - там ще поле неоране - стільки роботи...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

dgerelo
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 03 вересня 2009, 20:07
Звідки: Україна

Re: Десятина

Повідомлення dgerelo » 12 листопада 2012, 20:45

Чи актуальним є закон десятини для Новозавітного християнина?
Чи повинен християнин платити десятину?
Чи повинен священик платити десятину?
Куди чи кому платити десятину?

Здається конкретні запитання, на які можна відповісти лише так, ні або не знаю, та додати свої аргументи чи цитати зі Святого Письма. Щось ніхто нічого конкретного не пояснює

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Десятина

Повідомлення andrey s. » 12 листопада 2012, 21:35

dgerelo писав:Чи актуальним є закон десятини для Новозавітного християнина?
Чи повинен християнин платити десятину?
Чи повинен священик платити десятину?
Куди чи кому платити десятину?

Здається конкретні запитання, на які можна відповісти лише так, ні або не знаю, та додати свої аргументи чи цитати зі Святого Письма. Щось ніхто нічого конкретного не пояснює

:) ? Ну знаєте, уточніть. Ви що просите щоб хтось Вам дав пораду, типа сказав як Вам чинити, чи просто висловився з цього приводу ? От ті Ваші речення в яких знак питання в кінці..., то ..., якби я відповів на них ( на перше ) , то це би протиречело моїм поглдядам.
В цьому питанні я можу казати тільки за себе. За священника..., знаєте, я останній серед тих хто накладає повинності на священників. Кому ? Це просто, Господу Богу ( а як це я розумію.., то окрема тема ).
А на перше запитання, якщо Ви Вірний, то пошукайте відповідь в Катехизмі. Якщо щось там якось інакше, то чиніть згідно внутрішнього переконання, звичайно беручи в поміч Святе Письмо.
Повторюсь, якщо Ви Вірний Церкві (байдуже якого Обряду ) , то ..., маєте все необхідне щоб уяснити це для себе.
..............
Що Катехизм каже з цього приводу ? Буду вдячний якщо процетуєте... ( просто я немаю можливості це зробити )
І головне, як Ви сприймаєте десятину, як жертву Богу ? Якщо так, то чи цього достатньо ?
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

dgerelo
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 03 вересня 2009, 20:07
Звідки: Україна

Re: Десятина

Повідомлення dgerelo » 12 листопада 2012, 21:40

Мабуть доведеться таки самому шукати відповідь. Спробую простудіювати Біблію, та написати невелику статтю про десятину.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Десятина

Повідомлення Just_me » 12 листопада 2012, 22:20

dgerelo писав:Мабуть доведеться таки самому шукати відповідь. Спробую простудіювати Біблію, та написати невелику статтю про десятину.

Та вже простудіювали і написали статтю, отець Олег запостив.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Десятина

Повідомлення andrey s. » 13 листопада 2012, 13:53

dgerelo писав:Мабуть доведеться таки самому шукати відповідь.

Знаєте..., а це самий кращий варіант. Справді, це є так. Я рахую що в цьому виявляється якась свідомість, осмисленність, а не банальне повторювання за кимось. Хоч останнє прошу зрозуміти вірно, бо навіть просте банальне повторювання за кимось, кимось гідним довіри і поваги, є навіть краще в чомусь ( Довіра, покора, надія на Бога вкінці - кінців ) . Тобто ці речі не міряються, де там краще, а де гірше..., мова за те, що якщо вже задались цим питанням .., то уяснити це для себе. Просто у кожного з нас різні питання в різній послідовності виникають, і головне кожне у свій призначенний для цього час. Церква то не армія.
Спробую простудіювати Біблію, та написати невелику статтю про десятину.

Так, і Катехизм не забудьте. І коли щось напишеться.., то радий би був якби цим поділились , думками з цього приводу.
Тема цікава.., і люба думка чи бачення є цікавим. Цікавим тому.., що тісно привязане до Вашої особистості (тобто не в контексті : даєте чи не даєте Десятину, а суто думки з цьоо приводу які стосуються суто Вас).
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Десятина

Повідомлення о.Олег » 13 листопада 2012, 16:18

знаменно, що якраз останнім часом познайомився з декількома людьми, що вже довший час практикують віддавати десятину на Церкву. Навіть щомісяця в скринці для пожертв витягуємо загорнуту в конверт пожертву з написом "десятина" або "обіт".
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення Olya » 13 листопада 2012, 18:03

Десятина – тема, яка хвилює багатьох людей і від якої постають різні суперечливі погляди. Одні говорять, що потрібно давати десятину Господу, інші, що ні, одні надіються, що якщо принесуть десятину, то Господь простить їм всі прогріхи, незалежно від того чи зміниться їх життя на краще чи ні (чи стане життя праведніше).. . Хіба Богу потрібні гроші, чи є щось таке, що Господь би потребував? Та віддавання десятини потрібно найперше тим, хто дає «Приносіть всі десятини до комори, щоб була пожива в моїм домі, і таким робом випробуйте Мене, - говорить Господь сил,- чи не відчиню вам загат небесних і не виллю на вас благословення понад міру?» (Малахії 3:10) Хіба є щось таке у нас чого б не дав нам Господь? Якщо не хоче людина віддавати грошей до храмів, бо так якось не хочеться, то ж можна озирнутися по сторонам і побачити стількох людей яким потрібна поміч , можна віддати цю десятину на прогодування, одягання обездолених, неповносправних, бідних, сиріт, вдів, багатодітних сімей, на лікування хворих, котрим немає виходу як просити милостиню… а втім, коли шкода, то чи варто взагалі щось писати і піднімати таке запитання. Діяти треба по совісті… та християнину завжди приємніше давати аніж брати…мовчки…
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення vitalko » 14 листопада 2012, 11:03

Olya писав:Діяти треба по совісті… та християнину завжди приємніше давати аніж брати…мовчки…


Та й, зрештою, не конче починати з десятини(може бути двадцятина, тридцятина - хто скільки може). Краще дати менше - але з радістю, ніж десятину але з жалем. Ми люди - недосконалі, і вдосконалюємося поступово, та й матеріальне становище в кожного своє. Важливий цей початок і моя постава - "я регулярно частину свого доходу жертвую Богові(ще краще питаю - де він хоче ці кошти застосувати, і він, повірте, не забариться і вкаже на місце/людину)". Ось в цій регулярності - вся суть справи. По собі побачив, що діючи таким чином, з часом можу давати більше і більш радо. Головне не зациклитися на грошових пожертвах, бо ще треба і в інший спосіб допомагати - молитвою, фізично, підтримкою, радою, співпережиттям, одним словом, серцем, щоб не перетворитися на фарисея(вони бо десятину справно жертували, а толку?).
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2012, 12:03

vitalko писав:... щоб не перетворитися на фарисея(вони бо десятину справно жертували, а толку?).

зараз якраз читаємо Євангеліє від Луки: "і це (десятина) треба було робити, і того (правосуддя і любов) не лишати" (11,22)
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення andrey s. » 14 листопада 2012, 12:26

Воістину ..., Багатий :pardon: той..., хто рахувати не вміє.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

dgerelo
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 03 вересня 2009, 20:07
Звідки: Україна

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення dgerelo » 30 листопада 2012, 14:48

Оце після довгих пошуків, ходінь по різних сайтах, вивчення багатьох практик зібрав коротку статтю: запитання-відповіді про десятину. У ній намагався покладатися лише на Біблію. Коментарі частково мої, частково з інтернету якщо підходили і краще ніж я про щось розповідали.
Про_Десятину.pdf
Про десятину. Можуть бути граматичні помилки. Радо прийму будь-які зауваження чи доповнення
(183.29 Кіб) Завантажено 1544 разів

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення Just_me » 08 серпня 2013, 18:05

Гм, що Вам скажу... Я нещодавно для себе "виявила" існування наших церков на Півдні і Сході України. В сенсі того, що я про це давно знала, але познайомилася ближче з їх життям. Вони не переобляють парканів. Не ставлять плитку. Не міняють інтер"єру. Бо в них немає церковних будівель. Це дуже сумно. Люди ходять молитися у квартири, бібліотеки, якісь переобладнані кімнатки. Землю під будову парафіям не виділяють - вони її купують. Парафії мають по 50-150 прихожан, пожертв яких вистачає може хіба а оплату оренди, мова про зарплатню священику не йде, бідний отець мусить працювати щоб утримати родину і переважно велику кількість дітей. Я коли відкрила для себе і порівняла проблеми наших і їхніх парафій, то за голову схопилася.
Пожертви на храм - обов"язок КОЖНОГО християнина. Бачу лише проблему в розподілі коштів. Думаю, нашим церквам замість того, щоб міняти огорожу чи добудовувати дзвінницю краще пожертви зібрати і відправляти на Схід і на Південь. Бо ті церкви так само наші, як і ці, що є тут. То було б справедливо. Бо коли бачиш які проблеми в інших - переоцінюєш свої.
Оце була в Крилосі, приїхали прихожанки із Дніпродзержинська, просили на будову храму. Те, що вони будують, навіть храмом назвати важко - так, капличка і не більше. Але далі фундаменту вони не можуть зрушити будівництво, бо коштів нема. Мало не плакали: "Ви наші найбільші жертводавці" (в сенсі не ми як сім"я, а ми всі як західноукраїнські вірні). І в Ялті храму не було, поки підприємець із Закарпаття на клаптику власної землі не побудував минулого року капличку і не подарував її нашій церкві. Отаке є. :(
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення andrivovk » 08 серпня 2013, 20:14

Це тому, що мала кількість католиків на Сході, а не тому , що мало жертвують. Як в нас кілька тисяч прийде і кожен кине хоч по гривні, то і буде з чого робити паркан. До речі, існує Василіанський Фонд Допомоги, який заснував о. Мендрунь, ЧСВВ. Вони допомагають будувати василіанські церкви на Східній Україні. За жертводавців правиться Служба Божа раз в місяць у неділю (ніби в останню неділю місяця).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення ShMariam » 08 серпня 2013, 20:17

andrivovk писав:Це тому, що мала кількість католиків на Сході, а не тому , що мало жертвують.
Хоч би й небагато - а церква (або якесь приміщення) їм потрібні. А то все гроші... Цікаво, чи існує такий фонд в УГКЦ загалом.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: церква і гроші - отці і паства

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2013, 21:18

ігор кочірко писав:...

біда :( Проте - може це Ваша місія: пробуйте достукатись до місцевого священика. Розумію, що буде важко, проте... це того варта - треба щось міняти, інакше недалекою є смерть парафії
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ігор кочірко
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 05 серпня 2013, 16:20

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення ігор кочірко » 08 серпня 2013, 21:33

Так

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення Just_me » 08 серпня 2013, 21:34

andrivovk писав:Це тому, що мала кількість католиків на Сході, а не тому , що мало жертвують. Як в нас кілька тисяч прийде і кожен кине хоч по гривні, то і буде з чого робити паркан.

І я про те ж. Там не стільки людей, щоб тягнути парафії. Краще ті гривні, за які ми тут ремонтуємо паркани, робимо ремонти, зводимо дзвінниці передати туди, де навіть каплички звести не в змозі :(
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Пожертви на церкву: обов"язок чи ні?

Повідомлення о.Олег » 09 серпня 2013, 20:55

ігор кочірко писав:ні, отче, я б не писав про справи православної церкви на форумі УГКЦ.
з повагою.

ні - я просто не знав, що той храм православних
Гаврило міг бути і греко-католиком :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей