Ікони та образи

театр, книги, музика, опера...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ікони

Повідомлення andrey s. » 29 листопада 2012, 20:13

пілігрим писав: Народилась людина голою - приведіть мені ,будь-ласка, цитату про дозвіл на користування творінням рук людських - штанів , чи спідниці.
Десь так...
А молитись штанам - це вже точно ідолопоклонство :no:

:)
Ні, я наводити не буду, ато ще невірно зрозумієте (важаю С. П. не для цього призначено ).
Але щось тай скажу :oops: . Народилась то голою, а толку. Всерівно Бог вигнав з Саду і дав одежу шкірянну ( думаю що шкіра була зміїна :roll: ) . Ну тобто показав як вдягатись, а далі вже самі....
Скажу з певністю...., призначення одягу з тих часів сильно змінилось. Було потребою , а стало модою..., і навіть обєктом поклоніння.
Це навіть не дозвіл, це приклад який дав сам Бог. І як водиться ми зробили навпаки.
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

andrii_b
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 28 листопада 2012, 21:42

Re: Ікони та образи

Повідомлення andrii_b » 01 грудня 2012, 22:14

Дуже дякую за вичерпну відповідь. Я й справді з початку трішки не розібрався з роботою пошуку на сайті :oops: Проте прочитавши дану тему особливо вступ дуже зацікавило і досить багато для себе я зрозумів (а то як батьки виховали що молимося до Господа Бога перед іконою так і молюся, а вичерпну відповідь не змогли мені надати - для чого саме потрібна ікона під час молитви до Бога).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Ікони та образи

Повідомлення andrivovk » 15 грудня 2012, 12:07

Св. Франциск Ассизский в иконографии православных иконописцев

Богоматерь с Младенцем (поясная, с предстоящим Франциском Ассизским) XV век, Греция.
Зображення

Свв. Франциск и Серафим Саровский Виви Руоттинен. Финляндия.
Зображення

Святые апостол Андрей, равноапостольная царица Елена, мученица София и Франциск. Георгий Панайотов, Болгария.
Зображення


Джерело http://alessio-v.livejournal.com/70723.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 22 березня 2013, 22:16

Цікаво, такий випадок був насправді?
Зображення

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 23 березня 2013, 08:24

Michail писав:Цікаво, такий випадок був насправді?..

та хто ж упомніт то тепер? :)
а проаналізувати - можемо попробувати. Почнете? Про те, що знаємо з загальної історії про діяльність ПетраІ, про те, що Ікони плачуть і чому могла плакати/ні, хто таке міг написати судячи з того, про що наголошує допис...
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 23 березня 2013, 17:30

о.Олег писав:
Michail писав:Цікаво, такий випадок був насправді?..

та хто ж упомніт то тепер? :)
а проаналізувати - можемо попробувати. Почнете? Про те, що знаємо з загальної історії про діяльність ПетраІ, про те, що Ікони плачуть і чому могла плакати/ні, хто таке міг написати судячи з того, про що наголошує допис...
:Rose:


"Про те, що ікони плачуть і чому мгла плакати/ні"
Не знаю чи плачуть ікони коли збривати бороду... Але можуть плакати, коли насильнок когось заставляти робити щось проти його волі... (Далі подумаю). Цікаво також Чим можуть ікони переставати плакати через пригрозу царя священику...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення andrey s. » 23 березня 2013, 21:41

о.Олег писав:
Michail писав:Цікаво, такий випадок був насправді?..

та хто ж упомніт то тепер? :)
а проаналізувати - можемо попробувати. Почнете? Про те, що знаємо з загальної історії про діяльність ПетраІ, про те, що Ікони плачуть і чому могла плакати/ні, хто таке міг написати судячи з того, про що наголошує допис...
:Rose:

Тут питання в іншому : От чи благав той батюшка , взивав до ікони..,, щоб та перестала плакати :pardon: . І якщо всетаки перестала плакати..., то чому він повідомляв про це царю.
А Петро І не цацкався , ніжністю і лагідністю не відзначався. І якби батюшка захотів терновий вінець вдягнути.., то підозрюю.., що цар великодушно і з цікавістю поміг би йому у цій справі.
І якби батюшка прийняв вінець той, від рук його .., то це могло би вразити царя ( от ці сльози були би справжні ).., і хто зна - хто зна.... , можливо й полишив би дзвони знімати.
Але , це уявна ситуація, і навіть в ній.., не візьмусь докоряти тому священнику ( навіть коли сльози мають люцке походження ). Терновий Вінець не кожному по чолу...., а ось смирення є добрим прикладом. А коли мова про гроші чи відкуп.., то ще й добрим вчителем ( Бог дав..., Бог взяв :pardon: ).
Багато дзвонів зняв він, але й багато не зняв.., бо ті ( монастирі чи Храми ) дали викуп, гроші на метал ( щось таке чув :oops: ).
А Петро був грамотний монарх, сильна особистість ( на превеликий жаль для нас.., але факту це не відміняє ).
:)
Востаннє редагувалось 24 березня 2013, 01:58 користувачем andrey s., всього редагувалось 2 разів.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Ікони та образи

Повідомлення Georgij » 23 березня 2013, 22:35

мені здається, що той матеріал поданий так, з якого випливає що батюшка безпосередньо був причетний до плакання Ікони , як і до цього плачу був причетний Петро1, Петро - поганими діями і вказівками, а батюшка - "чудодійною" реакцією на ці дії ...Або Петро просто підозрював старця в підробці плачу Ікони...
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 24 березня 2013, 13:55

Georgij писав:мені здається, що той матеріал поданий так, з якого випливає що батюшка безпосередньо був причетний до плакання Ікони , як і до цього плачу був причетний Петро1, Петро - поганими діями і вказівками, а батюшка - "чудодійною" реакцією на ці дії ...Або Петро просто підозрював старця в підробці плачу Ікони...


Я не знаю конкретно на рахунок цього виадку, але в той час були інші випадки, які ісправді були доведені, що то підробки були.

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Ікони та образи

Повідомлення Georgij » 24 березня 2013, 18:44

Michail писав:
Я не знаю конкретно на рахунок цього виадку, але в той час були інші випадки, які ісправді були доведені, що то підробки були.

Я ні стверджую ні заперечую, просто в подачі цього випадку відразу відчувається схиляння до підробки.
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 25 березня 2013, 16:29

Georgij писав:
Michail писав:
Я не знаю конкретно на рахунок цього виадку, але в той час були інші випадки, які ісправді були доведені, що то підробки були.

Я ні стверджую ні заперечую, просто в подачі цього випадку відразу відчувається схиляння до підробки.


Тому я й запитав... Може хтось з тих, хто перечитує форум, рився в цьому питані і дізнався свого часу більше....

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Ікони та образи

Повідомлення Романко » 12 травня 2013, 00:23

Христос воскрес! Маю дві ікони, які я придбав у Патріяршому соборі. Та не зовсім розумію їхнє значення. Як на мене, обидві з них символізують Воскресіння. Можливо, я помиляюся. Прошу допомогти розібратися.
Зображення
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Ікони та образи

Повідомлення Georgij » 12 травня 2013, 08:36

Романко писав:Христос воскрес! Маю дві ікони, які я придбав у Патріяршому соборі. Та не зовсім розумію їхнє значення. Як на мене, обидві з них символізують Воскресіння. Можливо, я помиляюся. Прошу допомогти розібратися.

Чому помиляєтесь? Вчитуйтесь в події Воскресіння, вдивляйтесь :)
Просто це більш західна традиція так зображати подію Воскресіння... Все це мало місце - солдати, Ангели, відвалений камінь...
У західній живописній традиції прийнято зображати Воскресіння Христа за розповідями солдат, які вартували запечатану владними структурами римської провінції Іудея печеру з Його тілом.
Також малюють жінок, які на світанку в неділю принесли пахощі, щоб підготувати Страченого до поховання, і разом із вартовими чули землетрус і бачили відвалений від печери камінь з неторкнутими печатками і "мужів в одежах блискучих".

Натомість іконописці східного обряду уникали зображувати сам момент Воскресіння - бо це таїнство сталося в печері, його не бачило жодне людське око. Землетрус, який відвалив камінь від входу до печери, стався вже після чуда - щоб показати солдатам і жінками, що в печері вже нікого немає, тільки пелени, в які було загорнуте тіло Христа.

У православній та інших східних церквах Великодньою іконою є "Зшестя в ад". Часто її підписують як "Воскресіння Христове". Але зображено на ній події не Великодня, а попереднього дня - Великої Суботи. Як усі померлі Ветхого завіту, Христос спускається в пекло

ЗображенняЗображення
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 16 червня 2013, 17:27

Georgij писав:.. Як усі померлі Ветхого завіту, Христос спускається в пекло

Христос в пекло не спускався. Про різницю між адом і пеклом відділила : viewtopic.php?f=9&t=3076
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Розвиток Іконопису

Повідомлення andrivovk » 09 вересня 2013, 16:07

А тут є індіанські ікони

Иконы отца Джона Джиулиани http://blog.i.ua/user/575683/1274485/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

apolo
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 листопада 2012, 22:10

де знайти ікони та образи в хорошій якості

Повідомлення apolo » 08 жовтня 2013, 11:16

де знайти ікони та образи в хорошій якості, може отці підкажуть адреси ресурсів?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: де знайти ікони та образи в хорошій якості

Повідомлення о.Олег » 08 жовтня 2013, 13:11

apolo писав:де знайти ікони та образи в хорошій якості, може отці підкажуть адреси ресурсів?

інтернетні? Для приватної молитви? Для храму? Які саме??
перепрошую - якщо можна, дуже прошу трошки про це скажіть
подумаємо всі разом
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 08 жовтня 2013, 14:58

Зображення http://zakarpattya.net.ua/News/105097-U ... 0%99iattia
У закарпатському селі Кідьош уже 9-ий рік мироточить розп’яття
І зцілює немічних: кому зір вернувся, хто від раку вилікувався
Диво у хаті Сорків у селі Кідьош Берегівського району сталося 26 лютого 2004 року. Відтоді їдуть сюди звідусіль, передають немічним миро в різні кінці світу. Про мироточиве розп’яття пишуть українські та угорські газети, знімають телесюжети. А мешканці села, де майже всі протестанти, звісно ж, знають про «хрест», та по-різному ставляться і до святині, і до сім’ї, де сталося чудо.

Через тиждень прибите розп’яття заплакало

– Розп’яття усі ці роки постійно мироточить з усіх Його ран, коли слабше, коли інтенсивніше, це не залежить від години чи дня. Часом сочиться дуже сильно, просто на очах падають краплі. Буває, що наберемо вісім кубиків, буває, що тільки три чи п’ять. Моє діло віддати людям миро, а то, не дай, Боже, гріх буду мати, що перед волею Божою двері зачинила… – Марія виважено, спокійно розповідає про диво, що сталося у їхній хаті.

Тібор і Марія Сорко зростали в сім’ях протестантів-кальвіністів з діда-прадіда, адже Кідьош та навколишні села протестантські. Та раптом чоловік став виявляти бажання носити хрестика, проте дружина не дозволяла. До того ж, сім’ю спіткали різні проблеми – за яку справу не бралися, все чомусь не вдавалося. Як каже Марія, «душа в чоловіка рвалася». Тож знайомі порадили їхати до православного монаха. Це було 2001 року.

– Прийшов час, коли треба було по-іншому думати, – пригадує Марія. – Вчення православної церкви – то зовсім інакше. Монах пояснив місію Матінки Божої, що Вона не проста жінка з купи людей. Дуже великий наголос клав на часту сповідь, причастя, у протестантів цього нема. Але ми угорці, в сім’ї тільки я розмовляю українською, тому чоловік нічого не розумів, і через деякий час сказав, що не лягає до душі. Ми стали ходити на служби до католиків.

Тібор часто говорив, що хотів би мати вдома хрест із розп’яттям. Одну з таких розмов почула сусідка, чоловік якої працював на заводі, де виливали розп’яття. Вона й принесла Соркам статуетку Ісуса Христа, а Тібор вже сам почистив, пофарбував, зробив дерев’яного хреста, до якого і прикріпив розп’яття. «Ти мені повір, я просвердлив живу людину і прибив цвяхами до хреста, – казав дружині. – Не питай, що я відчуваю». Це було у четвер, а рівно через тиждень сталося диво.

– На той час, коли навернулися до католиків, я начиталася багато. Знаєте, це як людина голодна, що не може наїстися, – розповідає Марія. – Знала історію християнства, життя святих. І про мироточиві ікони теж. Але думала, що дива бувають, напевно, у храмах, в монахів чи в дуже віруючої людини. А то в нас! 26 лютого 2004 року я проходила мимо і помітила, що розп’яття виглядало так, як літом пітніють – такі по ньому бульбашки. А то ж зима, тут опалення нема! Подумала, може, пара, але звідки взялася, бо вода ж не кипить? Я стояла і дивилася, як Фома невіруючий: хіба то може бути?! А на ранок п’ятниці з хреста вже почало капати, стікати. Ми не приховували, зразу всім сказали, родині, сусідам. Але на нас говорили, що ми здуріли і таке всяке. Я знаю чому: село та округа на 95 відсотків протестантські. Тому цілих п’ять років до нас рідко хто приїжджав, аж поки не навідалися дві журналістки – і з того часу їдуть звідусіль. Бог знав, що за ті роки нам треба підрости до певного духовного рівня. Тоді ми офіційно перейшли у католицьку віру, по-новому не вихрещувалися, бо католицька церква хрещення в ім’я святої трійці приймає.

Науці елементи мира не відомі

Біля мироточивого хреста проводять Божі служби священики різних конфесій: православні, католики, греко-католики. Пропонували Соркам віддати розп’яття до храму, але сім’я відмовилася. Пані Марія розмірковує так: у церкві є хрест, тож якби диво мало статися там, то Господь це показав би.

За перших п’ять років, відколи розп’яття мироточить, не було стільки людей, як тепер за один день. Їдуть не тільки з України, а й з Угорщини, Канади, Франції, Австралії, Іспанії, Італії. Хто – по духовне зцілення, хто – по фізичне. Пані Марія пригадує неймовірні випадки, про які у листах чи телефоном розповідають люди. Приміром, після семи років сліпоти зір повернувся, там дитинка не ходила – на ноги стала, після 15 років безпліддя жінка завагітніла. Недавно з Будапешта надіслали листа: жінці на палицях хтось передав миро – тепер вона сама ходить. Просто у хаті Сорків на очах у Марії ступила перші кроки шестирічна дитина, яка навіть не стояла. Найбільше зцілень, про які відгукнулися, це онко. Якось Марію запитали, як користуватися миром. На що відповіла, бо сама не знала: «Бог вам відкриє, я ж не лікую». І коли жінка, у якої була пухлина на печінці, відгукнулась, то розповіла, що пила розведене в олії миро. «Освячену воду розмножують, а силу яку вона має: одна крапля океан освячує!» – каже Марія. Що цікаво, телевізійники з Будапешта, які знімали передачу про чудо в Кідьоші, взяли краплі мира, щоб передати на вивчення в лабораторію. Виявляється, науці не відомі елементи, з яких воно складається.

– Бог людей зцілює, а мені дав дар розмови, – переконана Марія. – Як я казала, ми угорці, і ніхто, крім мене, в сім’ї не спілкується українською. У Прибалтиці в медучилищі я вивчила російську, цією мовою викладали, і українську, бо дівчата були з Львівщини. У 2006, коли розп’яття вже два роки мироточило, мусила звільнитися з лікарні, хоча ми не такі багаті, щоб я не працювала (чоловік ремонтує машини). Та коли люди стали до нас їхати, тоді зрозуміла, що то Господь так хотів. Якби я пішла на зміну, ніхто чужих не зрозумів би.

– Як думаєте, чому саме у вашій хаті сталося диво? – цікавимося.

– У свій час, я як протестантка, дуже повставала проти хреста, а тепер прийшов час, коли свідчення кожного дня треба давати. Коли біль сильний на душі, людина інакше думає, це ніби як 180-градусний поворот мислення.

– А як батьки сприйняли ваше навернення до католиків?

– О-о, раніше то пекло було, а тепер вже змирилися. Вся родина лишилася протестантами. Бог всім дає свободу вибору. Мама приходить до нас, але при мені не прикладається до розп’яття, я ще не бачила. Її то не питаю, діло не моє. А ми кожного дня прикладаємося: і вранці, і ввечері, п’ємо миро. Діти, а в нас їх троє, до того вже звикли. Найменша, дев’ятимісячна, подарунок нам на старість, хрещена вже в католиків. Ми виросли в родинах протестантів, а тут Бог показав другу сторону. Та кому в який час – Він сам знає…

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

apolo
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 18 листопада 2012, 22:10

Re: де знайти ікони та образи в хорошій якості

Повідомлення apolo » 14 жовтня 2013, 09:09

о.Олег писав:
apolo писав:де знайти ікони та образи в хорошій якості, може отці підкажуть адреси ресурсів?

інтернетні? Для приватної молитви? Для храму? Які саме??
перепрошую - якщо можна, дуже прошу трошки про це скажіть
подумаємо всі разом
З повагою, о.Олег
в інтернеті

Христина Арт
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 16 жовтня 2013, 08:31
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Оформлення ікон у рами

Повідомлення Христина Арт » 16 жовтня 2013, 17:14

Цікаво знати, де ви обрамлюєте ікони(форум має відповідне спрямування, тому запитую саме за ікони) і чому?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Оформлення ікон у рами

Повідомлення о.Олег » 16 жовтня 2013, 22:18

Христина Арт писав:Цікаво знати, де ви обрамлюєте ікони(форум має відповідне спрямування, тому запитую саме за ікони) і чому?

Вітаємо на Форумі. Щось мені підсказує, що ми з Вами знайомі. "Джерело"? Ні?
в кожному разі: що значить "обрамлюєте Ікони"? В мене із обрамлення хіба вишиті рушники. Ікони мальовані/клеєні на дошці
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Христина Арт
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 16 жовтня 2013, 08:31
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Оформлення ікон у рами

Повідомлення Христина Арт » 16 жовтня 2013, 22:38

о.Олег писав:
Христина Арт писав:Цікаво знати, де ви обрамлюєте ікони(форум має відповідне спрямування, тому запитую саме за ікони) і чому?

Вітаємо на Форумі. Щось мені підсказує, що ми з Вами знайомі. "Джерело"? Ні?
в кожному разі: що значить "обрамлюєте Ікони"? В мене із обрамлення хіба вишиті рушники. Ікони мальовані/клеєні на дошці
З повагою, о.Олег Жаровський

Ні, не "Джерело". Це означає, що ми робимо рами для ікон. Нажаль моє повне повідомлення, дещо скоротили, тому тут не подано всієї суті :cry:

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Ікони та образи

Повідомлення Just_me » 16 жовтня 2013, 23:15

Отче, ну та чому ж, у мене всі ікони в рамках. У вас вони просто мальовані по дереву, ну а в мене - на полотні, або просто це нанесене на папір зображення, тож воно мусить мати обрамлення. Я ніяк не обрамлюю, я їх обрамленими купую. Ікон маємо досить, але три - мої улюблені. Одна - Ісус в Оливнім городі (найпростіша, але моя найулюбленіша), Матінка Божа з Ісусом (назви ікони не знаю, виготовлена вона не в Україні, матеріал - кераміка, унікальна річ) і Погінська Богородиця.
А стосовно скорочення повідомленння, то все, що розцінювалося як реклама було видалено, надалі прошу не уточнювати жодної інформації стосовно надання комерційних послуг, одночасно запрошую до спілкування про ікони та в інших темах Форуму.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 17 жовтня 2013, 18:01

Не бачу сенсу обрамляти ікону (якщо іконою вважати образ виконаний за відповідними канонами візантійської традиції) чимось крім вишитого рушника. Може, Христино, Ви мали на увазі образи?

До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево? Бо якщо так, то маємо вдома одну ікону, а як ні - жодної. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 17 жовтня 2013, 20:03

ShMariam писав:Не бачу сенсу обрамляти ікону (якщо іконою вважати образ виконаний за відповідними канонами візантійської традиції) чимось крім вишитого рушника. Може, Христино, Ви мали на увазі образи?

До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево? Бо якщо так, то маємо вдома одну ікону, а як ні - жодної. :(

нє - гарна рамка тільки підкреслює Зображення. Яке (Іконічне) може бути і на полотні, і перефотографоване тощо. А скоротили, мабуть, через рекламу послуг?
і це нічого, що не "Джерело" - радий новим знайомствам :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Michail » 17 жовтня 2013, 22:03

"До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево? Бо якщо так, то маємо вдома одну ікону, а як ні - жодної."

Головне щоб у серці і у житті був Бог, а образок чи ікона вдома а чи навіть нема на Ваше спасіння не вплине. ТО вже справа бажання, захочете, завжди можна придбати.

Христина Арт
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 16 жовтня 2013, 08:31
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Ікони та образи

Повідомлення Христина Арт » 18 жовтня 2013, 09:42

ShMariam писав:Не бачу сенсу обрамляти ікону (якщо іконою вважати образ виконаний за відповідними канонами візантійської традиції) чимось крім вишитого рушника. Може, Христино, Ви мали на увазі образи?

До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево?

Очевидно помилилась у термінології :oops:

о.Олег писав:нє - гарна рамка тільки підкреслює Зображення. Яке (Іконічне) може бути і на полотні, і перефотографоване тощо. А скоротили, мабуть, через рекламу послуг?
і це нічого, що не "Джерело" - радий новим знайомствам :Rose:
З повагою, о.Олег

А що це за "Джерело"? Бо його згадали вже кілька разів, але я так і не розумію до кінця що це!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2013, 10:49

Христина Арт писав:...А що це за "Джерело"? Бо його згадали вже кілька разів, але я так і не розумію до кінця що це!

реабілітаційний центр (діти з церебральним паралічем/інше). На Сихові у Львові, Проспект Червоної Калини 86а
маємо Майстерні. Думав, що Ви тамошня Христина :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2013, 10:53

Michail писав:"До речі, чи правильно називати іконами наклеєні образи на дерево?...

написана канонічно Ікона буде Іконою незалежно від того, чи її намалювали на скелі чи дереві/полотні/папері/перефотографували/вишили/тощо
невже ні?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Ікони та образи

Повідомлення ShMariam » 18 жовтня 2013, 11:11

Христина Арт писав:Очевидно помилилась у термінології :oops:
Та я також :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Мистецтво”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей