Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 07 травня 2012, 22:27

enginer писав:
Michail писав:Якщо злодій кається і вносить пожертву то це однозначно добре... В іншому випадку як мінімум нема однозначності.


Це десь близько того, що мав на увазі й я... :)
Хоча ніхто напевне не може знати, що властиво спонукає людину жертвувати?
Як на мене важливо знати, на що йдуть великі пожертвування? Чи не ведуть вони до згіршення? Якщо ці гроші послужать на благо суспільства, то можливо й така була їхня правдива ціль!?



Це питання точно досить теоретичне. Бо хто провырятиме яка людна жертвуэ? Кажу, хіба це буде відомий злочинець ,який і далі продовждує свої злочини. То щоб не було згіршення, від такого карще б не брали. Хіба нормально було б Церкві взяти грошу від представників терористияної організації? Це означало б, що їм довзолено бути такими. Видно подібно в ісламі є і тому бачите, що робиться в них.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrivovk » 07 травня 2012, 22:38

Мати Тереза не давала інтерв'ю. Вона знала: немає часу, її чекають. Їй дарували неймовірні машини - вона продавала їх і на виручені гроші будувала госпіталь. Їй жертвували, журналісти хитро запитували: «Чи морально брати гроші з рук диктаторів? Папаша Дювальє виписав чек ... »Старенька посміхалася і сухо відповідала:« Не варто звертати уваги на те, що хтось скаже. Треба просто робити свою справу».


http://molod.omi.org.ua/index.php?optio ... 5-08-20-44
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 09 травня 2012, 16:02

Якщо Церква (а саме конкретно: помісні Церкви, парохії, хоча б переважна більшість) робитиме все настільки віддано і добре робити як свята Тереза, то я згоден, що можна буде взяти гроші і з рук диктаторів.

Але диктатор - офіційна особа держави, хоч часто може впідтримувати, несправедливий державний режим... Терористии і злочинці, щось інше.

(Порівняйте Кароля Войтилу, який виступив у свій час з критикою такого режиму державного в Польщі... Як би то виглядало, якьи він взяв від них гроші? Максимум, що міг витягнути з них компроміс - взяти по договору будівлю для семінарії).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення enginer » 09 червня 2012, 22:30

До мене дійшли певні чутки, що жодних грошей УКУ від Фірташа так і не отримав!?
Хтосьзнає про це щось точніше?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 10 червня 2012, 11:09

enginer писав:До мене дійшли певні чутки, що жодних грошей УКУ від Фірташа так і не отримав!?
Хтосьзнає про це щось точніше?

не цікавлюсь чиїмись грошима, а заяв з цього приводу якихось не зустрічав :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення enginer » 10 червня 2012, 16:00

не цікавлюсь чиїмись грошима, а заяв з цього приводу якихось не зустрічав :pardon:
З повагою, о.Олег[/quote]

тут не ходить про цікавість, чи не цікавість чужими грошима - тут виходить, що пан Фірташ просто попіарився за наш рахунок?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 11 червня 2012, 15:29

enginer писав:
не цікавлюсь чиїмись грошима, а заяв з цього приводу якихось не зустрічав :pardon:
З повагою, о.Олег


тут не ходить про цікавість, чи не цікавість чужими грошима - тут виходить, що пан Фірташ просто попіарився за наш рахунок?

Освіжив у памяті дещо, і нічого крім сміху(тобто усмішки) у мене це не викликає. Якщо навіть уявити що це так(насправді я не знаю, мені то фіолетово якось. Пробачте за таку відвертість)
:D Ні, насправді це ми самі попіарили п.Фірташа, зробили це добровільно , хоч і не свідомо(сподіваюсь). І багато з тих хто був проти прийняття пожертви(особливо голосно кричали про це) зараз будуть відчувати себе жертвами, звичайно шукаючи крайнього.(і як завжди знайдуть, Фірташ дуже зручна постать щоб виділити свою "праведність")
Розумієте, говорю "ми", бо я є частиню цього. Так що, Фірташ попіарився чи ми його попіарили?? І чи не дивно це, якось все місцями переплуталось. Народне прислівя для декого(це Вас не стосується, це Засновнику цієї теми адресовано)
Хотів як краще, а вийшло як завжди.
Мені цікаво інше, чи хтось з людей бодай в душі попросив пробачення у Бога, за той бруд який вилили на іншу людину.(відкрию всім секрет, виявляється Фірташ людина)
:sorry:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення enginer » 17 червня 2012, 18:04

То що ми всі у будь-якому випадку тут попіарили цього чоловіка - то факт, але я думаю багатьом це піде на користь та добавить трішки глузду :) ....

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення solist-vokalist » 16 липня 2012, 00:26

Це звісно ж була б хохма, якби грошей так і не заплатив УКУ...))) Так би мовити непроплачений піар!!! Але впевнений, що це інформаційна качка. Фірташ людина "бізнесу"(щоб не говорити кримінал, бо ж звинуватять в наклепі :D ), а тому розуміє, що за піар платити треба... Бо від позитивного піару до негативного всьго крок. :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 16 липня 2012, 08:33

solist-vokalist писав:Це звісно ж була б хохма, якби грошей так і не заплатив УКУ...))) Так би мовити непроплачений піар!!! Але впевнений, що це інформаційна качка. Фірташ людина "бізнесу"(щоб не говорити кримінал, бо ж звинуватять в наклепі :D ), а тому розуміє, що за піар платити треба... Бо від позитивного піару до негативного всьго крок. :pardon:

та в нас що не "великий бізнес" чи "велика політика" - то кримінал :(
чи є бізнесмени-політики незамічені у цьому? Дійсно цікаво - чи зможе хтось назвати імена. Недавно попав на якусь програму з Шустером, де Блаженнійшого Любомира було запрошено для слова і на подібне запитання про "довіру" до якихось певних осіб +Любомир відповів щось про співпрацю, команду (жодних імен). От і я грішний собі подумав, що на таке запитання відповідав би подібно :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
kristik
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 275
З нами з: 17 травня 2010, 11:49
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення kristik » 08 серпня 2012, 18:02

Смішно трохи це все читати: Якийсь там пан олігарх, має гроші і вирішив їх на щось/комусь пожертвувати.... Є багато таких багачів, які мають з надлишком і нічого нікому не дають, але мова не про те. Мені так просто цікаво чи всі ми, що вважаємо себе добрими, віруючими, ходимо до Церкви і даємо якусь пожертву ( хоч і маленьку ) є вже таки всі до одного чесні і доходи наші чесні.
Не маю на увазі когось особисто.

Як наш парох одного разу в проповіді казав, що нема чого показувати пальцями на великих політиків і бізнесменів, які крадуть, а себе оправдовувати: та я трошки беру і саме "на прожиття". Ніхто ж заповіді "не кради" не відміняв і вона одинаково стосується до тих, що крадуть багато і до ти що "трохи"
Ми думаємо, що Бог бачить нас зверху, але Він бачить нас зсередини.
Жильбер Сесброн

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2012, 18:25

kristik писав:Смішно трохи це все читати: Якийсь там пан олігарх, має гроші і вирішив їх на щось/комусь пожертвувати.... Є багато таких багачів, які мають з надлишком і нічого нікому не дають, але мова не про те. Мені так просто цікаво чи всі ми, що вважаємо себе добрими, віруючими, ходимо до Церкви і даємо якусь пожертву ( хоч і маленьку ) є вже таки всі до одного чесні і доходи наші чесні.
Не маю на увазі когось особисто.

Як наш парох одного разу в проповіді казав, що нема чого показувати пальцями на великих політиків і бізнесменів, які крадуть, а себе оправдовувати: та я трошки беру і саме "на прожиття". Ніхто ж заповіді "не кради" не відміняв і вона одинаково стосується до тих, що крадуть багато і до ти що "трохи"

так - це як з історією про вдовину лепту з точністю до навпаки
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 14 грудня 2012, 14:32

Бо багато багатіїв і справді думають, що даючи гроші на Церкву спасуться...
Це вважання самоспасителями їх погубить... От про таких святець писав.

З іншого боку є багаті люди, які пізнали Ісуса Христа, заробляють чесною працею і з вдячності Богу і з послуху жертвують Церкві, підтримують "сиріт і вдів"... Такі будуть на Небі з Богом.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Just_me » 15 грудня 2012, 02:07

При перенесенні оффтопів випадково видалила цитату andrivovk, тому подаю її ще раз
andrivovk писав:
О принятии даров от богатых людей
2.83. Монаху Онисиму.
Если богатый в настоящей жизни думает, что ще­дростью к тебе вполне воздает благодарность Богу, то обязан он не твоей дожидаться просьбы, а паче тебя просить и умолять, чтобы соблаговолил ты при­нять его дар. Посему, зная низость души этого че­ловека, как беснующегося, не удостаивай его и слова.

Св.Ніл Синайський


:D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення пілігрим » 15 грудня 2012, 09:28

Шановний модератор перемістив мої коменти з цієї теми в інші , на його погляд більш підходящі. Я не сперечаюсь , в тих коментах було і те , що теми стосувалось по-дотичній. Але було і те , що стосувалось теми напряму. Тому висловлюсь ще раз.

Брати чи не брати Церкві гроші в багатого , чи навіть і в злочинця? Я думаю , що не можна відмовляти навіть злочинцю в хвилинах чи секундах щирого каяття і душевних мук. А якщо той думає , що може відкупитись в Бога - тим гірше для нього. Але судити про те , чи щиро дає навіть мерзотник гроші на благе діло не нам.
Κύριε ελέησον

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 18 грудня 2012, 20:43

Напряму стосується теми:


Израиль: раввинатский суд запретил принимать пожертвования от бандитов
 к предыдущей новости  к началу к следующей новости 

Председатель раввинатского суда Иерусалима раввин Элиягу Абарджиль издал галахическое постановление, запрещающее принимать пожертвования от представителей криминального мира.

Каждый год криминальные структуры жертвуют различным религиозным организациям и синагогам миллионы шекелей. Обычно они вручают пожертвования помощникам раввинов в обмен на благословение и совет в делах. Ранее в СМИ появлялась информация, что ежегодный "вклад" представителей криминального мира составляет от 15 до 25 миллионов шекелей.

В постановлении, выпущенном раввином Абарджилем, говорится, что деньги от преступников нельзя брать ни раввинам, ни их помощникам. Эти пожертвования нельзя использовать на нужды общины или пускать на благотворительные цели. Этот запрет распространяется также на глав ешив (религиозных школ).

В своих комментариях раввин Абарджиль отмечает, что речь идет о деньгах, полученных с помощью грабежа и разбоя, "крышевания" бизнесменов, шантажа, мошенничества или организации азартных игр.

По его словам, представителям преступного мира, в отличие от простых граждан, не пришлось зарабатывать эти деньги кровью и потом, чтобы затем от чистого сердца сделать пожертвование.

В запрете, выпущенном раввином Элиягу Абарджилем, отдельно подчеркивается, что от криминальных структур запрещается принимать деньги на покупку священных книг и принимать купленные ими книги в подарок. Тору, приобретенную на деньги преступников, запрещается вносить в синагогу.

Ранее, в 2006 году раввин Элиягу Абарджиль, возглавлявший в то время раввинатский суд в Беэр-Шеве, запретил своим коллегам принимать в качестве пожертвований деньги, заработанные криминальными структурами в результате организации азартных игр.

Раввин постановил, что получение выигранных на тотализаторе денег приравнивается к грабежу. "В Мишне написано, что люди, играющие в кости, — порочны", — писал он.


Благовест-инфо - Даджест Седьмица...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення andrey s. » 19 грудня 2012, 01:33

Знаєте.., я подумав собі що ця тема є роздута. Ну прям черга злочинців жертводавців.
Думаю більше охочих себе зробити праведним в самий простий спосіб ( всі розуміють про який спосіб йдеться ). Якись піар праведності.. чесне слово.
Хоча.., можливо мета інша ( я за цитату п. Михайла ).., щось типа нагнати жуті ( тобто зробити внушеніє, настрашити ) на тих які точно знають за себе.. що вони злочинці.
І звісно то суто Єврейскі розборки, і ніхто й ніколи не зрозуміє що там і як.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 19 грудня 2012, 10:16

Але чесно кажучи тема вже себе вичерпала... Тут було сказано достатньо. Це й так не змінить думку тих, хто працює в Церкві зфінансами (сама небезпечна це справа... Юда теж був відповідальний за фінанси...)
Востаннє редагувалось 19 грудня 2012, 10:19 користувачем Michail, всього редагувалось 1 раз.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 19 грудня 2012, 10:16

andrey s. писав:Знаєте.., я подумав собі що ця тема є роздута. Ну прям черга злочинців жертводавців.
Думаю більше охочих себе зробити праведним в самий простий спосіб ( всі розуміють про який спосіб йдеться ). Якись піар праведності.. чесне слово.
Хоча.., можливо мета інша ( я за цитату п. Михайла ).., щось типа нагнати жуті ( тобто зробити внушеніє, настрашити ) на тих які точно знають за себе.. що вони злочинці.
І звісно то суто Єврейскі розборки, і ніхто й ніколи не зрозуміє що там і як.

Думаю що эврейську заборону ще зрозуміти можна якось. Думаю що не хочуть равини залежати від тих, хто дав гроші.... Бо знаєте подарунок може тягнути за собою відповідальність (негласну, наприклад)...

З іншого боку християн можна звинуватити в жадобі грошей, що беруть від кого попало, тобто в жадобі грошей...
Я б не хотів щоб і такі закиди ще робили, бо це перешкоджає апологетиці і проповідуванню Божого слова. (От говориш з людиною про Бога і вона ніби то згодна з усім... але потім як згадає, що священики беруть грошу і т.д. то далі вже важко йде розмова дуже...)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення romanm » 14 січня 2013, 11:27

Розмови про УКУ і про гроші від олігархів, подібні на анекдот про Вовочку, якому заборонили говорити слово на букву "с...", бо такого слова нема. На що, прийшла розумне питання про те, що як так, "с....." є, а слова не має?

Я про те, що перед тим як кидатися гнилими помідорами в п. Фірташа, давайте виходити з того, що всі ми люди. Тобто немає однiєї сторони чисто ангельської, а іншої чисто чортової. І там і сям є свої нюанси.

Наприклад: мені не звосім зрозуміло чому, католицькому закладі є викладачі протестанти, або ті, які не згодні з вченням К.Ц. і відкрито про це заявляють? Невже це не гірше ніж брати гроші від когось там, чия вина не доведена?

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення luksander » 27 січня 2013, 16:44

Наставления в христианской жизни / Иоанн Златоуст
Как понять фразу: приобретайте себе друзей богатством неправедным?
Христос, сказав "приобретайте себе друзей богатством неправедным", (Лук. XVI, 9) разумел не что иное, как милостыню. И что удивительно, Он ничего уже не взыскивает с нас, если мы только отступим от неправды, потому что слова Его имеют такой смысл: ты приобрел худо - истрать хорошо. Собрал неправедно - расточи праведно. Что, кажется, за добродетель - раздавать из имения, неправедно приобретенного? И, однако, Бог, по человеколюбию Своему, снисходит до того, что обещает нам многие блага даже и за такие дела. Но мы до такого доходим бесчувствия, что ничего не уделяем и из приобретенного неправедно; напротив грабя тысячами, думаем, что все уже сделали, подав малую долю. Разве не слыхал ты, что говорит Павел: "кто сеет скупо, тот скупо и пожнет; а кто сеет щедро, тот щедро и пожнет" (2 Корин. IX, 6).
:pardon:

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 30 січня 2013, 19:55

luksander писав:
Наставления в христианской жизни / Иоанн Златоуст
Как понять фразу: приобретайте себе друзей богатством неправедным?
Христос, сказав "приобретайте себе друзей богатством неправедным", (Лук. XVI, 9) разумел не что иное, как милостыню. И что удивительно, Он ничего уже не взыскивает с нас, если мы только отступим от неправды, потому что слова Его имеют такой смысл: ты приобрел худо - истрать хорошо. Собрал неправедно - расточи праведно. Что, кажется, за добродетель - раздавать из имения, неправедно приобретенного? И, однако, Бог, по человеколюбию Своему, снисходит до того, что обещает нам многие блага даже и за такие дела. Но мы до такого доходим бесчувствия, что ничего не уделяем и из приобретенного неправедно; напротив грабя тысячами, думаем, что все уже сделали, подав малую долю. Разве не слыхал ты, что говорит Павел: "кто сеет скупо, тот скупо и пожнет; а кто сеет щедро, тот щедро и пожнет" (2 Корин. IX, 6).
:pardon:



Так якщо людина навернулась до Ісуса Христа, покаялась, то їй прощаються гріхи... Така людина може давати і на Церкву і бідним (як митар Закхей), щедро.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 09 листопада 2013, 00:27

А от "від нечистих на руку" УГКЦ гроші не бере (що і потрібно було довести):

Блаженніший Святослав: Ми не беремо пожертв від тих, хто нечистий на руку


http://www.credo-ua.org/2013/11/105347

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Tornado » 09 листопада 2013, 23:51

Michail писав:А от "від нечистих на руку" УГКЦ гроші не бере (що і потрібно було довести):

Блаженніший Святослав: Ми не беремо пожертв від тих, хто нечистий на руку


http://www.credo-ua.org/2013/11/105347


Видно Блаж. Святослав забув, як директор "Буковелю" О. Шевченко давав пожертву в Івано-Франківську...
Ох як розходяться діла з словами.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2013, 15:28

Tornado писав:
Michail писав:А от "від нечистих на руку" УГКЦ гроші не бере (що і потрібно було довести):

Блаженніший Святослав: Ми не беремо пожертв від тих, хто нечистий на руку


http://www.credo-ua.org/2013/11/105347


Видно Блаж. Святослав забув, як директор "Буковелю" О. Шевченко давав пожертву в Івано-Франківську...
Ох як розходяться діла з словами.

а він злочинець?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Tornado » 10 листопада 2013, 18:24

о.Олег писав:
Tornado писав:
Michail писав:А от "від нечистих на руку" УГКЦ гроші не бере (що і потрібно було довести):

Блаженніший Святослав: Ми не беремо пожертв від тих, хто нечистий на руку


http://www.credo-ua.org/2013/11/105347


Видно Блаж. Святослав забув, як директор "Буковелю" О. Шевченко давав пожертву в Івано-Франківську...
Ох як розходяться діла з словами.

а він злочинець?


За розповідями моїх знайомих, які працювали на "Буковелі", то не дуже моральна в нього поведінка супроти молодих працівниць + кидання з з/п... А ще якраз він дуже зближався з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ (і ті не дуже противились цьому) напередодні виборів мин. року, робив пожертви на катедру, де й оголошували про це (!). Одним словом кричали, що УГКЦ не агітує, але це були тільки слова. І навіть нікого не було покарано.
Тому й кажу, що у Блаж. Святослава діла розбігаються зі словами.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 10 листопада 2013, 19:36

Блаженніший Святослав говорить як має бути (тобто в принципі Церква не має брати гроші від злочинців), а за кожну єпархію, що там робилося в минулому, відповідальність лежить на єпископах...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2013, 21:06

Michail писав:Блаженніший Святослав говорить як має бути (тобто в принципі Церква не має брати гроші від злочинців), а за кожну єпархію, що там робилося в минулому, відповідальність лежить на єпископах...

так. І зле, якщо агітували. Як і маємо розуміти, що єпископ у кожній окремій Єпархії - голова і на ньому відповідальність. Але називати злочинцем в кожному разі не варта
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення Michail » 15 лютого 2014, 22:45

Кого називати злочинцем? Єпископа? Звичайно що ні. Чужі гріхи вони нас всіх зачіпають по повній програмі до речі. Навряд чи є такий християнин який би виконав всі приписи Церкви щодо уникнення чужих гріхів. Не всі вони і важкі ці "чужі гріхи". В більшості просто не можеш їх уникнути. Так і деякі з тих єпископів ненавмисне... Деякі зі страху, деякі з "толерантності" чи ще з якоїсь причини. Відповідальність їх перед Богом здійсниться, якщо неможливо привести до відповідальності перед народом Божим в кінці кінців.
Ми ж взагалі не осуджуємо а розмишляємо лише.

До речі вчораа був у Львові, відвідав собор Святого Юрія. Мирно там, монашки співали пісні гарі, люди молились, ставили свічки, купували образчики, вервички...

І краєвид гарний. Думав Вас зустріти о. Олег, але не знав кого питати... Та й чи були Ви там в той час невідомо, то десь біля 12.30 було. В комісіях не світило світло, то я не наважився зайти, мабуть там обід же у всіх...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи може Церква брати гроші гроші у злочинців?

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2014, 15:39

Michail писав:Кого називати злочинцем? Єпископа? ...

О.Шевченко (і інших. Подивіться контекст розмови)
З повагою, о.Олег
пс. в ц.Юра буваю рідко. Біля ц.Юра є Шпиталь Шептицького - там буваю часто :)
будете десь в наших краях - в ПП напишіть
може на якусь форумівку потрапили б?? :oops:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей