Еволюція та креаціонізм

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 27 вересня 2012, 21:12

По суті, це нічого не міняє...
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 27 вересня 2012, 21:13

Злий Іван писав:По суті, це нічого не міняє...

Що не міняє?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 27 вересня 2012, 21:18

Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrey s. » 27 вересня 2012, 23:24

Я підозрюю що еволюція як така, якщо взяти для прикладу два представника людиноподібних істот і порівняти їх, буде протікати по різному у них. І в основному це залежить не від самих ген, а скоріш від того що закладенно в ті гени. Думаю сама Душа (чи Те що робить цю душу не такою яка була раніше, особливою., я про вдіх життя ) має вплив на формування цієї штукенції, "Гена", чи як його там :) .
Ну це думки з приводу що Бог виховував когось там окремо.
Я не знаю як там було насправді, але розумію що в любому випадку це саме так ( я про "окремо ",а таки було так якщо читати Святе Письмо, тобто ніяк це не заперечиться ).
Можу запідозрити, що мова взагалі не йшла за еволюцію у вибраних Богом, якби й надалі плоду не коштували. Єволюція (те що ми називаєм еволюцією. Хоча я її не розглядаю без участі Бога по відношенню до людини, і не розглядаю без людини по відношенню до тварин ) би торкалась тільки інших людиноподібних істот . А так, вона торкнулась і вибраних в силу відомих обставин (вигнав Бог з Саду, і кінчилась "лафа" ).
Але думаю вона протікала інакше , не однаково (у представників одного виду , в принципі це так, ззовні. Але по суті вид мав великі переваги перед іншим . Можливо навтіть зовнішні відмінності ).
І не відомо.., чи мав би якісь шанси інший вид (самостійний, без втручання ).., якби не було потопу, потім кровозмішання (чи навпаки , це не суть ) і в підсумку не утворився один вид який є сьогодні. Тобто вид би можливо і залишився, але явно не по Плану Божому він би розвивався (тобто його би розвивали, що відбувається і сьогодні. Але без намірів той вид розвити до свого рівня ).
Мені завжди було цікаво, а для чого Богу прийшлось потопити майже весь той вид, до якого доклався власноруч.
Звичайно питання часу тут відносне, Дерева Життя ми не маємо щоб це уклалось в рамки нашого розуміня, от прям зараз :) .
От як колись нововідкриті " дикі "племена гинули бо їх знаходили "цивілізовані " люди, так і ті всі "еволюційні сходинки" щезали, йшли у небуття доки їх не відкопували нашадки які всетаки мають частичку від Бога в генах.
Еволюція :) , від пальми (тобто фізично сильне творіння .., ну щоб на пальму залізти чи від лева втікти. То образно :roll: ), до 150 кг. сидячої за компютером і чіпсами загризаючий потребу жувати, але з амбіціями на роль бога.
І звідки та змія вилізла ??? нерозумію. :) Знаю точно, якби Син Божий не виявив себе, то все було би інакше для нас.
Такі підозри маю, з грубшого.., не вдаючись в тонкощі яких сам не розумію.
Дякю :) .
................................
І взагалі, я думаю що шаблезубий тигр би мене не їв..., він не має суїцидальних нахилів. Я ж отрута для нього (враховуючи що курю і не зовсім добре харчуюсь. Дихаю нечистотами і пю.. хто зна що в тій воді ). Хіба би вбив щоб шаблезубі левенята :) в голод не спокусились мною закусити.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 28 вересня 2012, 10:10

"Мені завжди було цікаво, а для чого Богу прийшлось потопити майже весь той вид, до якого доклався власноруч."

Як там було написано в Быблії, він розкаявся, що створив людину, чи щось таке.
Як Бог незмінний може каятись в тому, щозробив... от що завжди цікаво, що не може розум людський зрозуміти.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrey s. » 28 вересня 2012, 11:02

Michail писав:
Як там було написано в Быблії, він розкаявся, що створив людину, чи щось таке.
Як Бог незмінний може каятись в тому, щозробив... от що завжди цікаво, що не може розум людський зрозуміти.

Чому не може ? Це з нашого погляду Він не може бо має відповідати стандартам Бога, але хто ті стандарти встановив.
Ви розумієте напевне краще за мене що може матись на увазі коли так описуються відчуття Бога, ну щоб нам було зрозуміліше.
Але.., якщо Бог може все, то чому Він заплакати над своїми творіннями не міг, розводячи руки в момент посилання вод на синів люцких. Так, і є тільки одна причина чому це сталось. І якщо ми про це говорим то це тільки підтверження цьому.
Бог полюбив людей. Це справді так, і мова не тільки за Адама з Євою. Думаю що все творіння полюбив, але тільки за людину якій відкрив себе давши силу..., каявся.
Неможна так щоб одразу і все. А люди завжди самі доходили до того що Хтось там є нагорі.., і шукали способи спілкуватись , поклонялись в той спосіб який могли, шукали Батька, бо очевидно що матірю була земля.
Звичайно до поки не Прийшов Він Сам.
Якщо Бог може все, то і каятись включно. Але я не порівнюю незрівнянне... коли думаю про це.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2012, 11:42

Michail писав:...Як Бог незмінний може каятись в тому, щозробив... от що завжди цікаво, що не може розум людський зрозуміти.

антропоморфізм.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 28 вересня 2012, 11:45

Покаяння - означає "переміна"...
А Бог "завжди той самий", не змінний.
От чому я кажу що людський розум не в змозі поєднати такі дві речі.
Може переклад винуватий ,і якось інакше треа перекладати те староєврейське слово. яке переклали, як "каявся"... Може пожалів.. Хоча ящо пожалів, то теж змінив думку...
От що я маю на увазі.


Якщо так, як В и кажете, то тоді це ж і відповідь на питання, на яке я відповідав.

А саме на це: "Мені завжди було цікаво, а для чого Богу прийшлось потопити майже весь той вид, до якого доклався власноруч."

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 28 вересня 2012, 11:50

о.Олег писав:
Michail писав:...Як Бог незмінний може каятись в тому, щозробив... от що завжди цікаво, що не може розум людський зрозуміти.

антропоморфізм.
З повагою, о.Олег


Я розумію, що антропоморфізм. Тобто я розумію що теологи такий термін застосували.
Але, глибоке зрозуміння, це ж не просто знання.

Може так: Бог незмінно поставив установи: якщо людина з Богом, то вона живе Богоугодно і тоді Бог миоує і благословляє.

Якщо людина стає на грішний шлях, то стягає на себе кару.

В цих постановах Бог незмінний.. Томув часи потопу люди стягли на себе кару... Щось таке робили, що природа не видержала і Бог допустив потоп.


Але люди мали бути дуже в гріху нерозкаянні, якщо бачили, що тварини сходяться до ковчегу, а самі туди не йшли:(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2012, 12:04

Michail писав:"Мені завжди було цікаво, а для чого Богу прийшлось потопити майже весь той вид, до якого доклався власноруч."

а взагалі... цікаво: якщо взяти за основу (богословську) гіпотезу (озвучену в довгій статті, яку я трішечки вище тут наводив), що неандертальці=каїніти, то в цьому ж (6-му) розділі Книги Буття, власне, і розповідається про змішування Синів Божих (нащадків Сита, сититів) з синами людськими (нащадками Каїна, каїнітами, неандертальцями) і творення сьогоднішнього виду Homo sapiens...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 28 вересня 2012, 12:42

Michail писав:
о.Олег писав:
Michail писав:...Як Бог незмінний може каятись в тому, щозробив... от що завжди цікаво, що не може розум людський зрозуміти.

антропоморфізм.
З повагою, о.Олег


Я розумію, що антропоморфізм. Тобто я розумію що теологи такий термін застосували.
Але, глибоке зрозуміння, це ж не просто знання.

Може так: Бог незмінно поставив установи: якщо людина з Богом, то вона живе Богоугодно і тоді Бог миоує і благословляє.

Якщо людина стає на грішний шлях, то стягає на себе кару.

В цих постановах Бог незмінний.. Томув часи потопу люди стягли на себе кару... Щось таке робили, що природа не видержала і Бог допустив потоп.


Але люди мали бути дуже в гріху нерозкаянні, якщо бачили, що тварини сходяться до ковчегу, а самі туди не йшли:(

боюсь, що і мова про "незмінність", і про "не кара, а допуст" (тобто: і перенаголошення "Бог - Суддя", і перенаголошення "Бог - Любов") - такий же антропоморфізм, як і "розкаявся"
Продовжуючи антропоморфізми :) скажу, що мені грішному ближче пояснення когось із коментаторів, що "розкаяння Бога" є спробою описати глибину прірви, біля якої опинилося людство, використовуючи Дар свободи волі для відходу від Творця: людина своїми гріхами приносить стільки Болю Незмінному Богові, що Він Готовий Змінитись
А взагалі - погляньмо також в енциклопедію Брокгауза
Раскаяние, раскаиваться
Раскаяние, раскаиваться
I:

1) о человеч. Р. в ВЗ говорится редко (Исх 13:17; Суд 21:15; Иер 8:6; 31:19; Иов 42:6). Это слово употребляется здесь почти исключит. по отношению к Богу (см. ниже, II);
2) в НЗ понятие "раскаиваться" передается греч. глаголом метамеломай (Мф 21:29; 27:3; 2Кор 7:10), значение к-рого тесно связано с глаголом метаноэо (см. Покаяние, каяться). Боль от греха (раскаяние) и отвращение от него (покаяние) неразрывно связаны между собой. Но человеч. (мирская) печаль, когда человек сожалеет о совершенных ошибках только потому, что они нанесли ему ущерб или навлекли на него позор, ведет к вечной погибели.

II:

1) в ВЗ неоднокр. говорится о Р. Бога, напр.: "И раскаялся Господь, что создал человека на земле, и восскорбел в сердце Своем" (Быт 6:6). Когда народ творит зло, Бог раскаивается в тех обетованиях, к-рые даровал ему (Иер 18:10). Так, напр., Бог говорит: "Жалею, что поставил Я Саула царем" (1Цар 15:11). С др. стороны, Господь раскаивается в том зле (Иер 18:8) и в тех бедствиях (Иона 3:10; Иоиль 2:13), к-рые произошли по Его собств. воле. Но Он же говорит: "Я определил, и не раскаюсь в том и не отступлю от того" (Иер 4:28), а также: "не отменю и не пощажу, и не помилую" (Иез 24:14);
2) к сказанному Богом не следует применять человеч. мерки: "Бог не человек, чтоб Ему лгать, и не сын человеческий, чтоб Ему изменяться. Он ли скажет, и не сделает? будет говорить, и не исполнит?" (Чис 23:19). В 1Цар 15, где дважды говорится, что Господь раскаялся, воцарив Саула (ст. 11,35), в ст. 29 сказано: "И не скажет неправды и не раскается Верный Израилев; ибо не человек Он, чтобы раскаяться Ему" (ср. Мал 3:6);
3) слова о Р. Бога отражают тот факт, что Господь изменяет Свое отношение к человеку, если тот изменяет свое отношение к Нему. При этом Господь свидет-вует о Себе как о живом Боге, Который, будучи неизменным в Своей сути, действует совершенно свободно. Бог может взять назад угрозу, как только она достигнет своей цели, или на время отменить обетование, если знает, что оно не исполнит своего предназначения. Это, однако, не означает, что Господь совершает ошибки, а затем признает их; Бог праведен во всем, что Он совершает (Иер 12:1). "Раскаяние Божие" позволяет нам заглянуть в Его сердце, милующее каждого, кто обратился к Нему: "И приходящего ко Мне не изгоню вон" (Ин 6:37).

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 01 жовтня 2012, 21:34

що неандертальці=каїніти, то в цьому ж (6-му) розділі Книги Буття, власне, і розповідається про змішування Синів Божих (нащадків Сита, сититів) з синами людськими (нащадками Каїна, каїнітами, неандертальцями) і творення сьогоднішнього виду Homo sapiens...
З повагою, о.Олег
З повагою


Якщо розглнути таке припущення то:

Якщо б неандертальці були з іншого виду людини (не звязаного з Адамом і Євою), то цілком імовірно що при змышуванні з людським родом могли б вийти гіганти:

генетика - гетерозис ,який проявляеться в міжвидовому або далекоспорідненому схрещуванні.

Але якщо неандертальці сини Каїна..., який був підданий більше гріху, ніж Авель чи Сиф.. то вони все рівно люди того ж виду що і кроманьйонці...

Хоча і так міг виявитись гетерозис, якщо дочки роду Каїна і сини роду Сифа побирались, бо каїніти і нащадки сифа могли довгий час не сполучатись і вийли б такі собі дві чисті лінії... Але є одне "але". Людські дочки здались дуже гарними для синів Божих...

А неандертальці не "блестають" красою. Та й у чистій лінії якраз іде виродження краси (часто)...

Коротше, застосовуючи дані науки щодо аналізу древньобіблійних тестів. не увзязок більше виходит, ніж логічних звязків і розв’язків... Тому Біблія і не підручник по генетиці чи біології...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2012, 21:55

Michail писав:...Але якщо неандертальці сини Каїна..., який був підданий більше гріху, ніж Авель чи Сиф.. то вони все рівно люди того ж виду що і кроманьйонці...

або гріх спотворив і тілесність, а при схрещуванні утворилися ми з різного роду гріховними схильностями :)
Michail писав:...А неандертальці не "блестають" красою...

це Ваші циганоподібні не "блестають" а мої ще й як!! :)
Michail писав:... Біблія і не підручник по генетиці чи біології...

точно :)
однак варта зауважити, що "нефілім" там в Тексті (Бт.6,4-5 "За тих днів на землі були велетні [нефілім], а також по тому, як стали приходити Божі сини до людських дочок. І вони їм народжували, то були силачі [гібборім], що славні від віку. І бачив Господь, що велике розбещення людини на землі, і ввесь нахил думки серця її тільки зло повсякденно) скоріше означає руйнівника (в контексті: розбещення, зваблювання, свідомо попираючого правду...) аніж велета/гіганта (ріст, сила) - для цього там далі вжито інше слово - "гібборім" і в контексті продовження зрозуміло, в чому та сила - аж Бог "розкаявся" :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 01 жовтня 2012, 22:13

о.Олег писав:однак варта зауважити, що "нефілім" там в Тексті (Бт.6,4-5 "За тих днів на землі були велетні [нефілім], а також по тому, як стали приходити Божі сини до людських дочок. І вони їм народжували, то були силачі [гібборім], що славні від віку. І бачив Господь, що велике розбещення людини на землі, і ввесь нахил думки серця її тільки зло повсякденно) скоріше означає руйнівника (в контексті: розбещення, зваблювання, свідомо попираючого правду...) аніж велета/гіганта (ріст, сила) - для цього там далі вжито інше слово - "гібборім" і в контексті продовження зрозуміло, в чому та сила - аж Бог "розкаявся" :(
З повагою, о.Олег

О! це мені і треба було, різницю між єврейським словами (дуже шкодую що нема Старого Завіту на єврейській і арамійській мові з підрядковим перекладом і з синонімаами до кожного слова. Новий Завіт на грецькій є...)

Можна використати цю Вашу цитату і аргумент на іншому форумі?





це Ваші циганоподібні не "блестають" а мої ще й як!! :)


Ну значить каїніти не були чистою лінією :), або неандертальці все-таки іншим видом були... Бо в англійців багато чистих ліній і підбородок у них потроху вироджується).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 01 жовтня 2012, 22:22

Michail писав:...Можна використати цю Вашу цитату і аргумент на іншому форумі?...

та наздоров`я :) Правда я не знавець мов і не займаюся Бібліїстикою фахово - це просто щось із УКУ пригадалося, мабуть. Але думаю, що про це можете знайти у Біблійних коментаторів
Michail писав:
це Ваші циганоподібні не "блестають" а мої ще й як!! :)

Ну значить каїніти не були чистою лінією :), або неандертальці все-таки іншим видом були... Бо в англійців багато чистих ліній і підбородок у них потроху вироджується).

не сприймаю висновкового "ну значить" - надто мало підстав робити висновок
нмсд
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 01 жовтня 2012, 22:31

о.Олег писав:не сприймаю висновкового "ну значить" - надто мало підстав робити висновок
нмсд
З повагою, о.Олег

Що правда, то правда.. Про ті кілька рядків з допотопного стану людства взагалі висновків чітких по їх біологї не зробиш... Детально нам не подали нічого, виджно і не треба для формування віри. Подано що було гріхопадіння велике, то й достатньо для віри. А з всім іншиим, хай археологи і палеонтологи розбираються.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення о.Олег » 20 листопада 2012, 17:42

Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 17 грудня 2012, 11:40

От що сьогодні розмірковував:
Християни,які кажуть що людина створена прямо з землі (земного пороху) і ніяким чином Бог не вивів її з тварини, паралельно цьому вживають висказання, що в грішній людині є тваринні похоті...
Звідки тваринні похоті, якщо людина немає спільного з тваринами?
То зрозуміло,що гріх порушив природу і т.д. але звідки в людині тваринне ,якщо ніякого зв’язку з тваринами не було...

Мої виводи поки що такі.

Одне з двох виходить:

1) Або людина тілом побудована за таким самим планом як тварини, лише з окремими різницями що її вирізняють чітко: прямоходіння, гарне обличчя (менше за мозковий відділ голови) та ін... (За багатьма характеристиками, тіло людини менш досконале, ніж в інших тварин (не бачить ууф-проміль, ультразвукових променів і т.д.) Маю на увазі тіло після гріхопадіння). Отже, якщо людина створена таємничим шляхом,то людина тілом побудована за таким самим планом як тварини, і в тіло закладені базові інстинкти, які після вдихання Творцем Духу Його в людину, підпорядкувались Адаму і Єві, які були в Славі Божій.

Тоді зрозуміло звідки після гріхопадіння і віддалення від людини Божої слави, вивільнились низинні інстинкти (такі, як і у тварин)і почали керувати людиною.


2. Або Бог вивів людину з тварин еволюційним шляхом. І також і неї Творець "вдихнув" на певному етапі Духа Святого, з моменту якого вона почала називатись людиною.

Щось подібне казав Серафим Саровський (що описано в діалозі з Мотовиловим)!(Не про еволюцію, звичайно, але про те,що спочатку Адам був створений як жива істота, а не тіло з глини, а потім Бог вдихнув Нього ще й Духа свого)!).

(І до обох можливих шляхів створення - тваринні інстинкти можна назвати базовими для роботи тіла... Вони самі по собі не є погані... Поганим є те, коли вони заволодівають (стають пріоритетними за) образом і подобою людини.)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 20 грудня 2012, 16:29

Думаю, варто дуже глибоко замислитись над:

І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю.
(Буття 1:20)

І сказав Бог: Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазуюче, і земну звірину за родом її. І сталося так.
(Буття 1:24)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 20 грудня 2012, 16:38

Злий Іван писав:Думаю, варто дуже глибоко замислитись над:

І сказав Бог: Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю.
(Буття 1:20)

І сказав Бог: Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазуюче, і земну звірину за родом її. І сталося так.
(Буття 1:24)


І тварини з землі, і рослини з землі і людина (тілом) з земного пороху... (І у тілах більшості з них понад 50% води і більшість хімічних елементів, які є в грунті, глині, піску та материнських породах Землі)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 20 грудня 2012, 16:44

Бути інакше не може, бо ми харчуємося рослинами, які беруть речовини з землі...

Я мав на увазі інше.
Нехай видасть земля живу душу за родом її
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 25 грудня 2012, 17:32

Злий Іван писав:Бути інакше не може, бо ми харчуємося рослинами, які беруть речовини з землі...

Я мав на увазі інше.
Нехай видасть земля живу душу за родом її

а якщо так:
Нехай видасть земля живу душу за родом її
, нехай і не за один день, але процес творення кінечний :oops: , а еволюція ж неначе безперервне удосконалення чи зміну передбачає? :pardon:

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Michail » 25 грудня 2012, 21:00

luksander писав:
Злий Іван писав:Бути інакше не може, бо ми харчуємося рослинами, які беруть речовини з землі...

Я мав на увазі інше.
Нехай видасть земля живу душу за родом її

а якщо так:
Нехай видасть земля живу душу за родом її
, нехай і не за один день, але процес творення кінечний :oops: , а еволюція ж неначе безперервне удосконалення чи зміну передбачає? :pardon:



Ви забули слова Ісуса Христа 17
А Ісус їм відрік: «Отець мій творить аж по сю пору, тож і я творю.»
Новый Завет > Книга От Иоанна > Глава 5
http://ukrbible.at.ua/JN/jn5.htm
(редакція, переклад Хоменка, якою користується КЦ в Україні)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 29 грудня 2012, 23:14

Michail писав:Ви забули слова Ісуса Христа 17
А Ісус їм відрік: «Отець мій творить аж по сю пору, тож і я творю.»
Новый Завет > Книга От Иоанна > Глава 5
http://ukrbible.at.ua/JN/jn5.htm
(редакція, переклад Хоменка, якою користується КЦ в Україні)

:sorry: Ага… і ось ці забули
Ів.10:25-30
Ісус же їм: «Казав я вам, та ви не віруєте. Дії, що чиню їх в ім'я Отця мого, - вони свідчать за мене.
Та ви не віруєте, бо не з моїх ви овець.
Вівці мої голосу мого слухаються і я їх знаю: вони за мною слідують,
і даю я їм життя вічне, і не пропадуть вони повіки, і ніхто не вирве їх із рук моїх.
Отець мій, який мені їх дав, більший від усіх, і ніхто не вирве їх з рук Отця мого!
Я і Отець - одно.»

І - оці
Ів.9:4
Поки дня, маємо виконувати діла того, хто послав мене, - бо ніч надходить, за якої ніхто не зможе діяти.

І - оці
Ів.10:37-38
Не вірте мені, якщо я не роблю діл Отця мого!
Коли ж роблю, то, мені не віривши, ділам бодай вірте, щоб спізнали ви й увірували, що Отець у мені, і я в Отці.»

І - оці
Ів.12:49-50
Бо не від себе вирікав я: Отець, який послав мене, дав мені заповідь, що мені казати і що промовляти.
І я знаю, що заповідь його - життя вічне. Те, отже, що я кажу, кажу так, як Отець повідав мені.»

І - оці
Ів.14:10-12
Невже не віруєш, що я в Отці, а Отець у мені? Слова, які проказую до вас, не від себе проказую. Отець, який перебуває в мені, - він творить діла.
Тож вірте мені, що я в Отці, й Отець у мені. А коли ні, то з-за самих діл вірте.
Істинно, істинно говорю вам: Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме, - бо я вже йду до Отця мого.

І - оці
Ів.15:24
Був би я не вчинив серед них діл, що їх ніхто інший не вчинив, - гріха не мали б вони. А так - ось бачили, і зненавиділи: і мене, і Отця мого.

А пам’ятаємо тільки ось це:
Бут.1:31
І побачив Бог усе, що створив: і воно було дуже добре. І був вечір і був ранок - день шостий.

:pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення andrey s. » 29 грудня 2012, 23:25

luksander писав:
Michail писав:Ви забули слова Ісуса Христа 17
А Ісус їм відрік: «Отець мій творить аж по сю пору, тож і я творю.»
Новый Завет > Книга От Иоанна > Глава 5
http://ukrbible.at.ua/JN/jn5.htm
(редакція, переклад Хоменка, якою користується КЦ в Україні)

:sorry: Ага… і ось ці забули
Ів.10:25-30
Ісус же їм: «Казав я вам, та ви не віруєте. Дії, що чиню їх в ім'я Отця мого, - вони свідчать за мене.
Та ви не віруєте, бо не з моїх ви овець.
Вівці мої голосу мого слухаються і я їх знаю: вони за мною слідують,
і даю я їм життя вічне, і не пропадуть вони повіки, і ніхто не вирве їх із рук моїх.
Отець мій, який мені їх дав, більший від усіх, і ніхто не вирве їх з рук Отця мого!
Я і Отець - одно.»

І - оці
Ів.9:4
Поки дня, маємо виконувати діла того, хто послав мене, - бо ніч надходить, за якої ніхто не зможе діяти.

І - оці
Ів.10:37-38
Не вірте мені, якщо я не роблю діл Отця мого!
Коли ж роблю, то, мені не віривши, ділам бодай вірте, щоб спізнали ви й увірували, що Отець у мені, і я в Отці.»

І - оці
Ів.12:49-50
Бо не від себе вирікав я: Отець, який послав мене, дав мені заповідь, що мені казати і що промовляти.
І я знаю, що заповідь його - життя вічне. Те, отже, що я кажу, кажу так, як Отець повідав мені.»

І - оці
Ів.14:10-12
Невже не віруєш, що я в Отці, а Отець у мені? Слова, які проказую до вас, не від себе проказую. Отець, який перебуває в мені, - він творить діла.
Тож вірте мені, що я в Отці, й Отець у мені. А коли ні, то з-за самих діл вірте.
Істинно, істинно говорю вам: Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме, - бо я вже йду до Отця мого.

І - оці
Ів.15:24
Був би я не вчинив серед них діл, що їх ніхто інший не вчинив, - гріха не мали б вони. А так - ось бачили, і зненавиділи: і мене, і Отця мого.

А пам’ятаємо тільки ось це:
Бут.1:31
І побачив Бог усе, що створив: і воно було дуже добре. І був вечір і був ранок - день шостий.

:pardon:

Історія Спасіння не має сенсу без Історії Творення. Спільним є Божа Дія.
Чи як ?
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 03 січня 2013, 23:34

Історія Спасіння не має сенсу без Історії Творення. Спільним є Божа Дія.
Чи як ?

Історія! от Ви точно підмітили! :)

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 04 січня 2013, 17:40

luksander писав:
Злий Іван писав:Бути інакше не може, бо ми харчуємося рослинами, які беруть речовини з землі...

Я мав на увазі інше.
Нехай видасть земля живу душу за родом її

а якщо так:
Нехай видасть земля живу душу за родом її
, нехай і не за один день, але процес творення кінечний :oops: , а еволюція ж неначе безперервне удосконалення чи зміну передбачає? :pardon:


Матір народила дитину - і вона росте, і не родиться знову.
Безперервна еволюція. І зараз триває.
Еволюція не відкидаю Бога. А радше, навпаки, уславлює Його.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення luksander » 04 січня 2013, 17:53

Злий Іван писав:
luksander писав:


Матір народила дитину - і вона росте, і не родиться знову.
Безперервна еволюція. І зараз триває.
Еволюція не відкидаю Бога. А радше, навпаки, уславлює Його.

Так матір народила дитину чи дитина з*явилася в результаті еволюції?
Так і процес творення для людини/людства мав початок і кінець... хтось про еволюцію, як спосіб створення, з СП вичитав?
А про те, що ми змінюємося, мені люстерко кожен день підказує... :pardon:

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення Злий Іван » 04 січня 2013, 18:00

luksander писав:
Злий Іван писав:
luksander писав:


Матір народила дитину - і вона росте, і не родиться знову.
Безперервна еволюція. І зараз триває.
Еволюція не відкидаю Бога. А радше, навпаки, уславлює Його.

Так матір народила дитину чи дитина з*явилася в результаті еволюції?
Так і процес творення для людини/людства мав початок і кінець... хтось про еволюцію, як спосіб створення, з СП вичитав?


А я і приводив цитату з книги Буття, власне, для того, щоб задуматися: а як, власне, Бог творить???

А про те, що ми змінюємося, мені люстерко кожен день підказує... :pardon:


Та ладно вже :)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Еволюція та креаціонізм

Повідомлення ShMariam » 29 січня 2013, 23:41

Эволюция человека из обезьяны, точнее: как ее не было

http://www.realisti.ru/main/nauka?id=182

:pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 28 гостей