Що таке віра?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Що таке віра?

Повідомлення andrey s. » 11 січня 2013, 21:22

Sputnik писав:Я знаю, і в них абсолютно не вірю. Просто прокоментував картинку, якою поділився о.Олег.
Список внушає довіру, звісно ж його можна розширювати в залежності від специфіки
соціо-культурних традицій! :)

А що значить "Вірю" в данному контексті ? І взагалі..., що спільного у Переконання і Віри ?
Я сам тільки задумався про це :sorry: . Не все так гладко як би хотілось мені ( чи нам :oops: )..., з цими речами, раз вони у нас на устах..., чи ні ?
А взагалі такі думки псують "апітіт" (це десь поруч з апендицитом))).., іду краще зїм чогось такого...
:)
Востаннє редагувалось 11 січня 2013, 21:32 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 21:32

andrey s. писав:І взагалі..., що спільного у Переконання і Віри ?

:)

Націонал-соціалізм чи більшовизм - це суто переконання .І ніякої віри.Різниця невелика - стріляти в потилицю расовонеповноцінним чи класовим ворогам. І ще раз - ніякої віри.Навпаки - повне безвір"я(хоча в Гітлера щось там оккультне було).
Набагато цікавішим мені видається дилема "вірю" і "знаю".
Наприклад про догмат Трійці чи присутність тіла і крові Господньої в Святих Дарах - ми віримо , чи знаємо?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення ShMariam » 11 січня 2013, 21:36

пілігрим писав:Націонал-соціалізм чи більшовизм - це суто переконання .І ніякої віри.Різниця невелика - стріляти в потилицю расовонеповноцінним чи класовим ворогам. І ще раз - ніякої віри.Навпаки - повне безвір"я(хоча в Гітлера щось там оккультне було).
Набагато цікавішим мені видається дилема "вірю" і "знаю".
Наприклад про догмат Трійці чи присутність тіла і крові Господньої в Святих Дарах - ми віримо , чи знаємо?

:) В нас колись навіть сварка була зі звинуваченнями в єресі (якої не було), бо дві сторони по різному розуміли слово "вірити".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення andrey s. » 11 січня 2013, 21:39

пілігрим писав:
andrey s. писав:І взагалі..., що спільного у Переконання і Віри ?

:)

Націонал-соціалізм чи більшовизм - це суто переконання .І ніякої віри.Різниця невелика - стріляти в потилицю расовонеповноцінним чи класовим ворогам. І ще раз - ніякої віри.Навпаки - повне безвір"я(хоча в Гітлера щось там оккультне було).
Набагато цікавішим мені видається дилема "вірю" і "знаю".
Наприклад про догмат Трійці чи присутність тіла і крові Господньої в Святих Дарах - ми віримо , чи знаємо?

:) , ну...наприклад ми Християни ( ну не тільки і не всі.., звичайно ) віримо в те ..,що якщо щось і знаємо.., то всерівно нічого ми не знаємо.
А коли опорою є Віра .., то навіть коли нічого не знаємо.., то всерівно щось знаємо.
Бог водить..., чи ми йдем ? От це дилема..
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 22:02

andrey s. писав: :) , ну...наприклад ми Християни ( ну не тільки і не всі.., звичайно ) віримо в те ..,що якщо щось і знаємо.., то нічого ми не знаємо.
А коли опорою є Віра .., то навіть коли нічого не знаємо.., то всерівно щось знаємо.

:)

Мабуть так. Я особисто і вірю і знаю. Знаю я те , що своїм людським розумом я не в змозі осягнути триєдине існування Бога. Мій понятійний апврвт до цього не готовий. Мої думки про Трійцю - це думки мого песика , коли він бачить , як я читаю. А можливо - ще дальші від дійсності. В той же час я знаю , що іншим людям це знання було відкрите Господом набагато ясніше ніж мені. От їм я вже вірю. Тобто я безперечно вірю авторитетній думці Церкви.
Дуже часто варто дослухатись до того , що Ви недавно цитували "Що тобі до того...йди за Мною".
andrey s. писав:Бог водить..., чи ми йдем ? От це дилема..
:)

Таких дилем в християнстві багато. Мабуть тому , що воно складне як саме життя. Тільки ще складніше.Християнство - це ключ , що відмикає всі серця і всі двері.Воно універсальне. Хто шукає простоти , знаходить іслам. Там все просто і однозначно. Від відповідальності Аллаха за все , в т.ч. і за зло світу, до дозволеної довжини бороди і дозволеного кольору трусів.
Що стосується саме цієї дилеми , то відповідь давно відома - твори молитву так , ніби все залежить тільки від Бога , і дій так , ніби все залежить тільки від тебе(цитата не точна :) )
Востаннє редагувалось 11 січня 2013, 22:19 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 11 січня 2013, 22:03

ShMariam писав: :) В нас колись навіть сварка була зі звинуваченнями в єресі (якої не було), бо дві сторони по різному розуміли слово "вірити".

Не мав честі бути присутнім , але уявляю :)
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Що таке віра?

Повідомлення Sputnik » 12 січня 2013, 22:18

andrey s. писав:А що значить "Вірю" в данному контексті ? І взагалі..., що спільного у Переконання і Віри ?
Я сам тільки задумався про це :sorry: . Не все так гладко як би хотілось мені ( чи нам :oops: )..., з цими речами, раз вони у нас на устах..., чи ні ?
А взагалі такі думки псують "апітіт" (це десь поруч з апендицитом))).., іду краще зїм чогось такого...
:)

Кожен із нас у процесі аргументативного дискурсу, ніколи до кінця не доводить висловлюване. Є слова, фрази, які якраз сприймаються на віру, і ми не задумуємось у їх подальшому доведенні. Так трапилося цього разу і зі мною, у приведеній Вами цитаті. :)
З приводу терміна "Віри" чув таке. Віра - це здійснення очікуваного, та впевненість у невидимому.
Cogito, ergo sum

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення Sputnik » 12 січня 2013, 22:23

пілігрим писав:Націонал-соціалізм чи більшовизм - це суто переконання .І ніякої віри.

Сюди на мій погляд більш влучне слово ідеологія.

пілігрим писав:Набагато цікавішим мені видається дилема "вірю" і "знаю".
Наприклад про догмат Трійці чи присутність тіла і крові Господньої в Святих Дарах - ми віримо , чи знаємо?

Я думаю, що все таки віримо. На тож воно й Таїнство, що ми до кінця не знаємо всіх подробиць. До прикладу, в Таїнстві Євхаристії, ми знаємо, що перед нами хліб і вино (це суто раціоналістична позиція), хоча віримо, що в процесі здійснення Таїнства відбувається підміна субстанції, і те, що ми бачимо, зовсім не відповідає дійсності, адже, маємо вже Тіло і Кров Ісуса Христа.

P.S. Соррі, якщо щось переплутав чи не зовсім влучно висловився.
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Воля Божа, фаталізм та марновірства...

Повідомлення пілігрим » 12 січня 2013, 22:37

Sputnik писав:
пілігрим писав:Націонал-соціалізм чи більшовизм - це суто переконання .І ніякої віри.

Сюди на мій погляд більш влучне слово ідеологія.


Тут вже я неправильно виразився. НС і більшовизм - це звичайно ж ідеологія. От у нціонал-соціаліста чи більшовика - не віра , не знання , а переконання.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Що таке віра?

Повідомлення пілігрим » 12 січня 2013, 22:39

Sputnik писав:
З приводу терміна "Віри" чув таке. Віра - це здійснення очікуваного, та впевненість у невидимому.

Як приклад наведу вивчення фізики в школі. Ми вивчаємо атоми , електрони і т.д. на підставі того , що нам сказав учитель. Тобто віри.Вся , чи майже вся педагогіка заснована на довір"ї і вірі.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення ShMariam » 12 січня 2013, 22:57

Важко... Особисто я сприймаю все спрощено і, можливо, неправильно. Якщо віра стосується речей надприродних, а знання - природних, тих, які можна перевірити, то з точки зору впевненості у тому, що вірю, для мене віра=знанню. Тобто я дивлюся на це питання суто з практичної точки зору - світ з усмішкою, з іронією, хай толерантно дивиться на питання, що стосуються віри, вважаючи її чимось... навпівфантастичним, її правди - напівреальними, а той нереальними. Але й так само "знати" - певною мірою означає "повірити" тому, хто дослідив якесь питання (а ми знаємо, що наука часом дуже помиляється).

Щодо дискусії, про яку я згадувала - одна сторона розуміла слово "вірити" відносно усіх надприродних речей, інша - ... важко навіть пояснити, вкладаючи, мабуть, в це поняття і любов, і довіру ("вірю в Бога" - значить і люблю Його, і покладаюся на Нього тощо, але.... "не вірю в зло"). :pardon:

П.С. Дуже прошу долучитися до обговорення: viewtopic.php?f=5&p=50390#p50390
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Що таке віра?

Повідомлення Sputnik » 12 січня 2013, 23:23

пілігрим писав:Як приклад наведу вивчення фізики в школі. Ми вивчаємо атоми , електрони і т.д. на підставі того , що нам сказав учитель. Тобто віри.Вся , чи майже вся педагогіка заснована на довір"ї і вірі.

Так воно й в принципі є. Хоча інколи проводяться різні експерименти, які в технічних науках носять назву "лабораторна робота". Де інколи учням чи студентам дається змога трішечки "привідкрити пізнавальну завісу", заглянувши наприклад у мікроскоп.

P.S. До теми педагогіка, згадав слова Г.Ф. Гегеля: "Педагогіка - це мистецтво робити людей моральними, і щоб це моральне, стало в них звичкою..."
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Що таке віра?

Повідомлення пілігрим » 12 січня 2013, 23:38

Sputnik писав:
пілігрим писав:Як приклад наведу вивчення фізики в школі. Ми вивчаємо атоми , електрони і т.д. на підставі того , що нам сказав учитель. Тобто віри.Вся , чи майже вся педагогіка заснована на довір"ї і вірі.

Так воно й в принципі є. Хоча інколи проводяться різні експерименти, які в технічних науках носять назву "лабораторна робота". Де інколи учням чи студентам дається змога трішечки "привідкрити пізнавальну завісу", заглянувши наприклад у мікроскоп.


Мені не чужі і вища математика , і теормеханіка , і квантова фізика. Скажу по секрету - в мікроскоп не побачиш ні втома ,ні електрона. Ще більше по секрету - атомарна і молекулярна картина світу (пам"ятаєте зі школи ядро - атоми - орбіти і т.д.) не відповідають дійсності. Квантову механіку можна описати тільки математичними формулами. А модель - на те вона модель.Це як чукча пояснював родичам після поїздки в Москву , який на смак апельсин.
Скажу вам по ще більшому секрету - ні одна людина в світі не знає що таке електроенергія. Ні одна.
Κύριε ελέησον

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Що таке віра?

Повідомлення Sputnik » 13 січня 2013, 11:45

пілігрим писав:Мені не чужі і вища математика , і теормеханіка , і квантова фізика. Скажу по секрету - в мікроскоп не побачиш ні втома ,ні електрона. Ще більше по секрету - атомарна і молекулярна картина світу (пам"ятаєте зі школи ядро - атоми - орбіти і т.д.) не відповідають дійсності. Квантову механіку можна описати тільки математичними формулами. А модель - на те вона модель.Це як чукча пояснював родичам після поїздки в Москву , який на смак апельсин.
Скажу вам по ще більшому секрету - ні одна людина в світі не знає що таке електроенергія. Ні одна.

Ну тут ви краще розумієтесь за мене, то ж змушений із Вами погодитися. :)
Щось схоже можемо прослідкувати і в юриспруденції (хоч вона і не належить до точних наук):
Суддя є, прокурор є, адвокат є, а права - нема! :D
Cogito, ergo sum

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Віра

Повідомлення Віктор Онищак » 17 січня 2013, 20:49

Віра
Апостол Павло дає таке визначення слова „віра”, „то підстава сподіваного, доказ небаченого. Бо нею засвідчені старші були. Вірою ми розуміємо, що віки Словом Божим збудовані, так що з невидимого сталось видиме.” В майбутньому, у Божому Царстві, віра з’єднається із пізнанням Бога і замість віри людина отримає знання про Бога. А тепер, віра базується на знаннях про те, що було від початку і, що буде в майбутньому. Хто не має того знання, той не може мати віру. Образно кажучи, знання людини формують ту посудину у людині, яку Господь наповнює Святим Духом, якщо не має знання, то не може бути і Святого Духа, не може бути віри.
Написано, що віра від слухання, а слухання через Слово Христове. Коли батьки не навчили свою дитину заробляти свій хліб „в поті свого чола”, не виховали її працелюбною, Господь не дасть їй розуміння слова Божого і та дитина не буде слухати того слова і не отримає віру. Написано ще і так: „Віра Духом дається” і „віра не мудрості людській, а в силі Божій”.
Тобто, людина сама по собі отримати віру, зміцнити її, показати її і передати іншим не може. Тільки визнаючи і покладаючись на свого Творця і Бога, людина провадиться Його Духом Святим від малого знання до великого, від малої віри до великої, від малої сили до великої, від малої надії до великої, від народження у тілі до Божого Царства в дусі. Тільки через Духа Святого одна людина може показати свою віру другій, зміцнити віру другої людини, передати їй свої знання. Без віри людина любити не може.
Ще написано, що вірою потішаються, вірою виправдовуються, роблять в міру віри, у вірі стоять, вірою збагачуються, вірою живуть, у вірі пробувають, бувають годовані словом віри, доповнюються тим, чого вірі не вистачає, від віри відпадають.
Віра буває нелицемірною, повна, рівноцінна, сліпа. Мета віри – спасіння душам. „Найбільша радість – знати, що діти мої живуть у вірі”, бо хто має віру, тому дасться і додасться, а хто не має віри, то забереться у нього і те, що має. „Усе, чого в молитві попросите, вірте, що одержите”... Без віри людина не одержить того, що просить.
Віра має бути такою: „Марія промовила: „Я Господня раба: нехай мені буде згідно з словом Твоїм!” Є багато прикладів пророків, апостолів, коли вони поступали за вірою своєю, власне, таким чином, як Марія, бо віра – то добродійство Боже.
У дітей, які ще не навчалися в школі, яким батьки ще не встигли передати свої знання, тобто, тих, що ще не пізнали добра і зла, віра – велика! Господь каже, що таких є Царство Боже, а дорослим людям Господь каже, що коли вони не покаються і не навернуться до віри такої, як у дітей, то вони не вспадкують Божого Царства. (Це Божа оцінка нашої школи і церков, вони зводять людину від Божого Царства).
Віру душить багатство, клопоти цього світу, життєві розкоші і слава людська, гроші, розваги, повага!!!, заздрість, ідолопоклонство, традиції, людська наука (фарисейська і садукейська розчина). Зараз модно звертатися до інших із словом «шановний», а Господь каже, що всяке таке пошанування інших, душить їхню віру. Хто так робить, звертається із словом «шановний», хто хвалить людину, той робить підлість тій людині. Правда зараз рідко хто має віру, тому шкоди великої від цього нема.
Господь наш, Ісус Христос, не один раз питався у своїх апостолів: „За кого Мене люди вважають?” Тобто, Він виясняв, повірили Йому юдеї, чи ні, бо про віру їхню Він знав ще з Єгипту і Синайської пустині. І вкінці, при вході в Єрусалим, Господь заплакав, бо Йому не повірив Його народ. Не вірували Йому і брати Його, які знали Його від народження. Не вірували Йому і священники, які знали Закон і за своїм призначенням повинні були служити Йому, але вони не прийняли Святого Духа і не прийняли віру.
Із історії Ізраїля бачимо, що Господь, щоби зміцнити віру Свого народу перед виводом його із Єгипту, вчинив там багато чуд, яких до того часу ніхто не робив і не міг зробити. Бог розсік Червоне море і перевів Ізраїля на другий берег. Бог годував Ізраїля манною 40 років і ні взуття, ні одежа за цей час йому не зносилися. Але віра у Ізраїля жила не довго. Вони весь час вимагали від Бога нових і нових ознак. Дивлячись на сусідні народи, юдеї розмірковували: „Буду робити як вони, і як їм пощастило, так і мені пощастить.”
Тобто, народ не сприймав Божі знання, а вдався до ідолопоклонства, бо так простіше і легше. Тим пояснюється те, що люди швидко втрачають віру, але дуже довго наповнюються вірою.
Історія знає і інші приклади. Багато їх описано в посланні апостола Павла до євреїв: „Вірою Авель приніс Богові жертву кращу, як Каїн,.. Вірою Енох був перенесений на небо,.. Вірою Ной... зробив ковчега... Вірою Авраам, випробовуваний, привів був Ісака”.
Вірою народ збирався до Ісуса Христа і оздоровлювався. Вірою апостоли Петро і Павло терпіли муки і страждання аж до смерті.
Сіль людини – то її віра. А якщо сіль поганою стане, непридатною до вжитку, то її викидають, бо вона ні на що не надається. Так і з людьми, які не мають віри.
Господь передбачив, що останніми днями люди відмовляться від віри: „Та Син Людський, як прийде, чи Він на землі знайде віру?”
Натомість, появиться багато фальшивих пророків, які будуть заробляти на лицемірній вірі. „Бо де труп, там зберуться орли.” Ті люди які втратили віру в Господа і замінили її ідолопоклонством, вони – трупи. На них і збираються хижаки, фальшиві пророки, священики, старійшини, проповідники,.. Вони таким чином, порівняно з іншими професіями, непогано заробляють.
Відрізняється лицемірна віра від нелицемірної – ділами. Апостол Яків каже, що віра без діл – мертва. Отож, де знаходяться діла, не достойні Бога: заздрість, сварки, грошолюбство, перелюб, суперечки і інші пороки, там немає віри. В тому зібранні – трупи і хижаки.
Люди, які не мають віри, заздрять тим, які її мають і через заздрощі готові, навіть, вбивати їх, особливо тоді, коли показують їхнє невірство або діла віруючих.
Віру необхідно мати для Бога, а не для інших, щоб її показувати. Плід віри приноситься в терпеливості. Хто має плід віри, той отримає Духа Христового, той, після смерті тіла, переходить у життя в Христі Ісусі.
Таким чином, хто вивчає Боже слово з метою вияснити собі все, що відбулося із людьми , починаючи від Адама і до сьогодні, щоби не повторювати їх, огидних перед Богом, вчинків, а робити так, як Господь велить, той, по мірі набуття знань, наповнюється вірою. Крім того, щоби мати повну віру і надію, треба вияснити, що ж з людиною буде у майбутньому. Вияснити із Божих слів, а не за переказами інших, бо зараз вже всі є грамотні і колишнє «віра від слухання» зараз означає «віра від читання» Слова Божого.
Книги Біблії і тексти, де йдеться про віру
1.Буття 15,6.
2.Вихід 4,13; 6,9; 14,31.
3.Числа 11,18-20 і 33; 14,11-12; 20,12-13; 21,5-6.
4.Повторення Закону 1,31-33; 9,23; 10,11; 26,18-19; 32,20.
5.Ісуса Навина гл.3; 6,16.
6.Суддів 3,7; 6,9-10.
7.Перша Самуїлова 1,17; 8,7; 17,37; 22,24-25.
8.Перша Царів 2,2-3; 12,27; 17,2-6 і 11-16; 18,21; 21,10.
9.Друга Царів 4,42-43.
10.Перша Хронік 10,13-14.
11.Друга Хронік 20,20; 28,23; 30,7; 32,10-11 і 22; 35,20-23.
12.Неемії 4,15.
13.Йова 2,4-6; 3,2-3; 6,11; 7,7; 9,16; 13,5; 17,1; 19,25-27; 39,10-12.
14.Псалми 1,1; 11,2; 26,12-13; 41,6; 68,14; 76,21-22 і 32-37; 99,5; 105,9-12; 110,1.
15.Ісаї 7,7-9; 13,6-7; 26,2.
16.Авакума 2,4.
17.Євангелія від Матвія 8,2-26; 9,2-29; 12,38-39; 13,12 і 57-58; 14,29-36; 15,25-28; 16,4-12; 17,20; 18,2 і 6; 21,21-22; 23,15 і 23; 24,23-26; 25,21; 26,31.
18.Євангелія від Марка 1,15 і 40-41; 2,5; 3,4-5; 4,20 і 25; 4,40; 5,18-36; 6,4-6 і 56; 7,27-28; 8,27-29; 9,23 і 50; 10,14-15 і 52; 11,21-25; 13,21-23; 14,27; 16,16-18.
19.Євангелія від Луки 1,20 і 38 і 45; 4,24-27; 5,4-20; 6,46; гл.7; 8,12-50; 9,18-41; 10,13; 11,28; 12,28; 14,34-35; 16,11-31; 17,5-6 і 16-19; 18,8-42; 19,16-27; 21,8; 22,32-71; 23,42-43; 24,25.
20.Євангелія від Івана 1,12-13 і 50; 2,11 і 23; 3,12-36; 4,14-53; 5,1-47; 6,29-69; 7,5-49; 8,24-59; гл.9; 10,24-38; 11,14-45; 12,10-48; 14,1-29; 15,4; 16,6-9 і 30; 17,7-21; 19,35-37; 290,27-29.
21.Дії Апостолів 3,16; 4,32; 8,12 і 37; 10,22 і 43; 11,24; 13,10-48; 14,1-27; 15,8-20; 16,3-31; 19,2 і 18; 20,21; 23,8; 24,10; 26,17-18; 27,25; 28,23-24.
22.Послання до Римлян 1,8-17; 3,22-31; 4,5-18; 5,1; 9,31-33; 10,4-17; 11,20; 12,6; 14,1 і 22; 16,25-26.
23.Перше послання до Коринтян 1,21; 2,5; 3,5; 4,15; 12,8-9; 13,2-13; 14,22;15,2-14; 16,13.
24.Друге послання до Коринтян 1,23-24; 4,3-13; 5,6-7; 8,7; 10,15; 13,5.
25.Послання до Галатів 2,16 і 20; 3,2-26; 5,5-22.
26.Послання до Ефесян 1,13-19; 2,8; 3,17; 4,5 і 13; 6,16.
27.Послання до Филип’ян 1,25-29; 2,17; 3,9-10.
28.Послання до Колосян 1,3-23; 2,6-12.
29.Перше послання до Солунян 1,8; 2,13; 3,2-10; 5,8.
30.Друге послання до Солунян 1,3-10; 2,11-13.
31.Перше послання до Тимофія 1,2-19; 2,7 і 15; 3,9; 4,1-12; 5,8 і 12; 6,2-21.
32.Друге послання до Тимофія 1,5-13; 2,7 і 22; 3,8-10.
33.Послання до Тита 1,13; 3,8 і 15.
34.Послання до Филимона гл.6.
35.Послання до Євреїв 3,12 і 19; 4,2-3; 6,12; 10,22 і 39; гл.11; 12,2; 13,7.
36.Послання Якова 1,3; 2,1-26; 5,15.
37.Перше послання Петра 1,7-21; 2,6-8; 5,9.
38.Друге послання Петра 1,1-5.
39.Перше послання Івана 3,23; 4,1 і 16; 5,1-13.
40.Третє послання Івана 4.
41.Послання Юди 3-5 і 20.
42.Об’явлення 2,10-19; 3,10-11; 13,10; 14,11-12; 17,14.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Віра

Повідомлення ShMariam » 17 січня 2013, 23:25

Віктор Онищак писав:Написано, що віра від слухання, а слухання через Слово Христове. Коли батьки не навчили свою дитину заробляти свій хліб „в поті свого чола”, не виховали її працелюбною, Господь не дасть їй розуміння слова Божого і та дитина не буде слухати того слова і не отримає віру. Н
Наступні речення є висновком з першого? А Ви не думаєте, що Господь має свій підхід до кожної людини і здатен виправити всі криві стежки? Віра через слухання Слова Божого, а не чогось іншого, і до того тут працелюбність?
Віктор Онищак писав:Віру душить багатство, клопоти цього світу, життєві розкоші і слава людська, гроші, розваги, повага!!!, заздрість, ідолопоклонство, традиції, людська наука (фарисейська і садукейська розчина).


Багатство і гроші - залежно як використовувати, св. Миколая, напр., вони зробили святим. :pardon:
Клопоти цього світу - залежно які клопоти, якщо цим дбаємо про когось, то "що зробите одному з найманших Моїх братів..."
Повага є виразом любові. Любові без поваги не існує, а гріховна повага - хіба би коли йшлося про толерування гріха чи підлещування. Треба розуміти, що словом "шановний" в нашій культурі ніхто нікого особливо не хвалить (тобто не приписує особливих заслуг), це нормальна форма ввічливості.
Заздрість - само собою зрозуміло
Ідолопоклонство - прямий гріх проти віри, і, думаю, всі розуміємо, що найпоширенішим є поклоніння власному его. Правда, треба розрізняти поклоніння і вшанування (людей, речей тощо), що правда, не обов'язково має чи не має виражатися відповідним жестом.
Традиції - зовсім ні, але залежно від того, що традиція виражає - якщо ідолопоклонство і марновірство - так. Якщо це є спосіб вираження власної ідентичності без будь-яких язичницьких підтекстів (найперший приклад - вишиванка, там же є часто магічні символи, але для НЕязичника і НЕзабобонного це гріхом бути не може). Але традиції можуть відображати і тримати віру - правда найбільша користь з них тоді, коли 1) ми розуміємо, що вони виражають 2) нема обрядовірства. Зрештою, якщо віра виражається суто через традиції без будь-якого внутрішнього життя - це називається обрядовірством і є дуже зле. :( Коли пишете про традицію і не тільки, чомусь не бачите контексту (історичного, культурного), в якому написана та чи інша цитата. :( Зрештою, "понавиривавши" цитат, можна дуже багато чого придумати :(
Наука - ні - не це мається на увазі, не наука в принципі, а людські мудрування, коли люди "виключають" Бога зі світобудови, або дають Йому неналежне місце, або уявляють не таким, яким Він є, світ за Його об'явленням тощо. Отже тут під "наукою" швидше розуміються певні філософські вчення.
:) В нас один викладач дуже цікаво розповідав, яким чином озон захищає нашу планету від УФ-випромінювання (вже добре не пам'ятаю, але ніби про то йшлося - певні хімічні процеси, що відбуваються безперервно) , через що Земля суттєво відрізняється від інших планет. Закінчував лекцію словами: "А бачите, як Бог мудро все створив, як Він про нас подбав!" Само собою зрозуміло, що така наука не може бути гріховною. Проблема є лише в тому, коли неправильно розрізняють сферу віри (те, що стосується спасіння, духовний світ) і сферу науки (матеріальний світ). Біблія ж не може бути підручником ні з природознавства, ні з історії. :)

Без віри людина любити не може.
Справді є така цитата? Бо щось не пригадую. :pardon: Знаю одного переконаного атеїста, який є настільки люблячою, милосердною і жертвенною людиною, що я бачила мало подібних християн. Якщо це не любов, то що? Зле тільки, що любові до Бога нема, бо нема віри.

У дітей, які ще не навчалися в школі, яким батьки ще не встигли передати свої знання, тобто, тих, що ще не пізнали добра і зла, віра – велика! Господь каже, що таких є Царство Боже, а дорослим людям Господь каже, що коли вони не покаються і не навернуться до віри такої, як у дітей, то вони не вспадкують Божого Царства. (Це Божа оцінка нашої школи і церков, вони зводять людину від Божого Царства).
Це не Божа оцінка школи і церков (і дуже шкода, що Ви не оцінюєте роботу Церкви, як і школи). Це, що діти морально чистіші дорослих пояснюється тим, що 1) Коли людина зростає в розумі, в неї більше з'являється можливості наблизитися до Бога, як і віддалитися від Нього 2)людина по своїй природі більше схильна до зла, ніж до добра. Щодо пункту "1" - мене колись дуже дивували слова, що "Ісус зростав мудрістю і ласкою в Бога і в людей" - куди там Богові (!!!) далі зростати!
Але ця цитата має трохи інше значення (не повернемся ж до того стану, коли не було розуму), вживається "як діти", "так, як поводяться діти". Але ж ми супроти Бога і є дітьми! Те відчуття, коли береш малу дитину за руку і ведеш... І розумієш, що це не просто простягнута рука дитини, це її довіра до мене... Може я сприймаю це занадто сентиментально, але саме так я бачу нормальні стосунки Бога і людини - довіра як спосіб вираження віри, також вірність, послух і спокій ( в цьому страшному світі, де диявол може щохвилини напасти). "Так, я рабиня Господня,..." - Марія не просто взяла великий Дар, привілей, вона ще взяла на себе купу проблем від самого народження Сина до смерті на хресті (не кажучи вже про ризик бути страченою, бо завагітніла до шлюбу).
Натомість, появиться багато фальшивих пророків, які будуть заробляти на лицемірній вірі. „Бо де труп, там зберуться орли.” Ті люди які втратили віру в Господа і замінили її ідолопоклонством, вони – трупи. На них і збираються хижаки, фальшиві пророки, священики, старійшини, проповідники,.. Вони таким чином, порівняно з іншими професіями, непогано заробляють.
Відрізняється лицемірна віра від нелицемірної – ділами. Апостол Яків каже, що віра без діл – мертва. Отож, де знаходяться діла, не достойні Бога: заздрість, сварки, грошолюбство, перелюб, суперечки і інші пороки, там немає віри. В тому зібранні – трупи і хижаки.

Попри те все є запевнення від Ісуса Христа ( " Ти Петро (скеля) і на тій скелі я побудую Мою Церкву і ворота пекельні її не подолають.") про те, що Церква, Ним заснована, буде існувати до кінця світу. Вона може програвати окремі бої, може бути майже винищена в окремих місцевостях. Багато її членів стануть "мертвими" - Церква повторює шлях Ісуса - так як Його Тіло розривалося і ранилося. І колись таки приходиш до розуміння того, що саме ти є фарисеєм (той, що знає всю теорію, як свято жити, а не втілює цього в практику) і тоді вже стає байдуже, скільки коштував годинник в такого-то ієрарха. Що священики грішать - це велике згіршення, але є такий сумний жарт, що кожен 12-ий священик - Юда Іскаріотський :) :( і ... його присутність в Церкві ще не значить про те, що там нема Ісуса.

Вияснити із Божих слів, а не за переказами інших
Воно то так, але
1) Не все, що Ісус говорив і апостоли проповідували є записаним - частина перейшло у формі усного передання
2) Біблія написана не вчора - її досліджували і досліджують віками. І перш ніж винаходити велосипед просто шукається - як пояснює те і те Христова Церква. Бо на жаль, є багато таких, які в очі не бачили оригінальних текстів, починають тлумачити як вміють, відповідно до своїх переконань і упереджень, а через гордість вважають себе найрозумнішими. Тим диявол користується і відколюються люди від Христової Церкви. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що таке віра?

Повідомлення Just_me » 18 січня 2013, 11:23

Пане Віктор, вітаю на форумі. Нагадую, що перед створенням нової теми Ви повинні перевірити, чи існує вже подібна. Прошу неухильно дотримуватися даного правила, як і інших. Окрім того, кожне обговорення повинне відповідати тематиці розділу. Приємного спілкування.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення ShMariam » 18 січня 2013, 17:24

Щодо садукейської і фарисейської науки, то щоб зрозуміти, що це таке, необхідно розуміти, хто такі були фарисеї і садукеї. Садукеї були єретиками, фарисеї ніби не сповідували особливих єресей, але вважали обов'язковим виконання багатьох другорядних речей, часто занедбуючи найважливіше, отже були лицемірами. Єресей, лицемірства і "недобачання" найголовнішого в житті - ось чого необхідно остерігатися християнам.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Що таке віра?

Повідомлення luksander » 18 січня 2013, 22:50

ShMariam писав:Але ця цитата має трохи інше значення (не повернемся ж до того стану, коли не було розуму), вживається "як діти", "так, як поводяться діти". Але ж ми супроти Бога і є дітьми! Те відчуття, коли береш малу дитину за руку і ведеш... І розумієш, що це не просто простягнута рука дитини, це її довіра до мене... Може я сприймаю це занадто сентиментально, але саме так я бачу нормальні стосунки Бога і людини - довіра як спосіб вираження віри, також вірність, послух і спокій ( в цьому страшному світі, де диявол може щохвилини напасти).

:friends:
а дитина ж то довіряє всього-навсього немічній людині (інколи моторошно робиться, коли усвідомлюєш цю довіру дитини до себе, от просто тому, що ти - батько :o ); і як же важко (як про мене, то скоріше - неможливо :( ) довіритися Богові!.. :shock:
:pardon:

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Що таке віра?

Повідомлення пілігрим » 18 січня 2013, 22:58

ShMariam писав: фарисеї ніби не сповідували особливих єресей, але вважали обов'язковим виконання багатьох другорядних речей, часто занедбуючи найважливіше, отже були лицемірами.

"3. Тут книжники і фарисеї привели до Нього жінку, котру спіймали на перелюбі, поставили її посередині,

4. Та й сказали Йому: Учителю! Оцю жінку спіймали на перелюбі;

5. А Мойсей у Законі заповідав нам побивати таких камінням. Ти що скажеш?

6. А казали так, щоб спокусити Його, і знайти що-небудь, аби звинуватити Його. Але Ісус нахилився низенько і писав пальцем по землі, наче не зважаючи на них.

7. Але вони невгавали, запитували Його, то Він випростався й сказав їм: Хто з вас без гріха, перший кинь каменя в неї.

8. І знову нахилився низенько й писав по землі.

9. А вони, зачувши те і відчуваючи докори совісті, почали один по одному відходити, починаючи від старших, аж до останніх; і залишився один Ісус та жінка, що стояла посередині."
Ні один фарисей не підняв каменя. Ні один.
Я подумки спробував екстраполювати подібну ситуацію в наш час . Стало страшно.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що таке віра?

Повідомлення Just_me » 19 січня 2013, 00:57

luksander писав:
ShMariam писав:Може я сприймаю це занадто сентиментально, але саме так я бачу нормальні стосунки Бога і людини - довіра як спосіб вираження віри, також вірність, послух і спокій ( в цьому страшному світі, де диявол може щохвилини напасти).

:friends:
а дитина ж то довіряє всього-навсього немічній людині (інколи моторошно робиться, коли усвідомлюєш цю довіру дитини до себе, от просто тому, що ти - батько :o ); і як же важко (як про мене, то скоріше - неможливо :( ) довіритися Богові!.. :shock:
:pardon:

Так, довіритися Богові важко. Моя віра зазнає найскладніших випробувань, коли я роздумую собі над різним злом, яке спостерігаю чи про яке доводиться чути. Ні, не над хвилинним злом, коли нам здається, що ми щось не отримали, чи якась справа не залагодилася, щи ще щось не склалося, бо воно потім завжди виходить на краще (для цього маю навіть постійно на умі такий криталий вислів: "Усе завжди закінчується добре. Якщо усе погано, то це ще не кінець). А над злом підставовим, злом, яке не можна виправити. До прикладу, коли когось жорстоко вбили, чи згвалтували, чи мучили, чи масові вбивства, голокост, викрадення дітей на органи. Думаю, чи як я би була добрим батьком, чи допустила б, щоб таке із моєю дитиною зробили заради якоїсь вищої мети... Розумію, що не допустила б ні заради чого. Думаю, що б робила, якби була на місці Авраама. Чи змога б принести в жертву людину? Напевне, подумала б, що маю право не виконувати наказів, які суперечать моралі ні заради якої жертви. Може, я колись зрозумію.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2013, 11:54

Just_me писав: Думаю, чи як я би була добрим батьком, чи допустила б, щоб таке із моєю дитиною зробили заради якоїсь вищої мети...
Заради однієї речі це все допускається - вільної волі людини (ну і ще - через існування потойбіччя, де все встає на свої місця). З чого можна зробити висновок, що це дуже цінний дар...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Що таке віра?

Повідомлення Віктор Онищак » 19 січня 2013, 13:39

Одні на форумі пишуть, що вони і не ставлять собі за мету спасіння, другі кажуть, що всякий страх їм заважає, треті - ще щось. Люди, які вивчають Божу науку, вивчають її тому, що до того їх спонукує Божий страх і вивчають її для того, щоби набути, зміцнити, укріпити свою віру і досягти мети життя - спасіння душі. На жаль ми живемо у той час, коли на землі встановлена "гидота спустошення", грубо кажучи, все поставлено з ніг на голову. Коли за безбожність хвалять і дякують, а за сказане Боже слово зневажають. Апостоли вчать, що не можна змішувати вивчення Божої науки із тим, що робиться у світі, бо хто любить те, що у світі, той ворогом Божим стає. А у нас все "скидають на купу", все перемішали, а тому знайти спасіння, в таких обставинах, не можливо.
Апостол Павло вчить, що один Бог, одна віра, одне хрищення, а у нас віра і католицька, і православна, і протестантська, і свідків Єгови, і греко-католицька, і греко-католицька правовірна, а завтра буде ще греко-католицька ліва і права. Той же апостол вчить: "Благаю ж вас, браття, щоб ви остерігалися тих, хто чинить розділення й згіршення проти науки, якої ви навчилися, і уникайте їх, бо такі не служать Господеві нашому Ісусу Христу, але власному череву, вони добрими та гарними словами зводять серця простодушних". Більше того, таке відношення до віри, до Божої науки не минеться просто так, апостол Павло продовжує: "Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, - нехай буде проклятий! Як ми перше казали, і тепер знов кажу: коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, - нехай буде проклятий!"

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення о.Олег » 19 січня 2013, 14:57

Віктор Онищак писав:... А у нас ...

де це?
ні, пане Вікторе :( - це у Вас, так виглядає (з Вами тут писаного), мішанина "вір". Насправді ж є Христова Церква, яка і прийняла Догму віри (Святе Письмо), що Ви її чомусь виокремлюєте для вивчення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2013, 15:07

Віктор Онищак писав:Одні на форумі пишуть, що вони і не ставлять собі за мету спасіння, другі кажуть, що всякий страх їм заважає, треті - ще щось. Люди, які вивчають Божу науку, вивчають її тому, що до того їх спонукує Божий страх і вивчають її для того, щоби набути, зміцнити, укріпити свою віру і досягти мети життя - спасіння душі.

Невже Ви не зрозуміли - хтось боїться суду, хтось боїться розстатися з Тим, хто підкорив його серце, але все зводиться до одного - спасіння душі. До кожного в Бога є свій підхід. Кожна людина сприймає життя з Богом відповідно до свого виховання, темпераменту тощо (психологи кажуть, що характер Бога "змальовують" з батька. Тому дуже зле, коли батько має нахили тирана або навпаки - занадто все дозволяє). Точно так само з читанням Святого Письма - хтось акцентує на одному, хтось на другому, хоч приймає все. Напр., якщо попросити кожного тут назвати улюблені біблійні цитати, то в кожного вони будуть різні.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Що таке віра?

Повідомлення Just_me » 20 січня 2013, 13:14

ShMariam писав:
Just_me писав: Думаю, чи як я би була добрим батьком, чи допустила б, щоб таке із моєю дитиною зробили заради якоїсь вищої мети...
Заради однієї речі це все допускається - вільної волі людини (ну і ще - через існування потойбіччя, де все встає на свої місця). З чого можна зробити висновок, що це дуже цінний дар...

Звучить трохи...гм, небезпечно. Вільна воля 7 мільярдів людей накладається, зістикується, перехрещується, наштовхується, протиставляється і співдіє в хаотичному порядку. Кожен робить що хоче, а ті, які не хочуть, щоб воля інших людей на них сповнювалася, не мають від цього жодного захисту. Хіба весь світ живе у хаосі? Мені простіше думати, що є система і порядок згідно Волі Божої, що можна мати захист перед свавіллям інших, а жодна волосина з моєї голови не впаде, а то виходить, що мене можна вбити чи розібрати на органи, бо така чиясь вільна воля. Інтуїтивно відчуваю, що причина в іншому, але в чому - ще не здогадалася.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Що таке віра?

Повідомлення пілігрим » 20 січня 2013, 13:44

Just_me писав:
ShMariam писав:Заради однієї речі це все допускається - вільної волі людини (ну і ще - через існування потойбіччя, де все встає на свої місця). З чого можна зробити висновок, що це дуже цінний дар...

Звучить трохи...гм, небезпечно. Вільна воля 7 мільярдів людей накладається, зістикується, перехрещується, наштовхується, протиставляється і співдіє в хаотичному порядку. Кожен робить що хоче, а ті, які не хочуть, щоб воля інших людей на них сповнювалася, не мають від цього жодного захисту. Хіба весь світ живе у хаосі? Мені простіше думати, що є система і порядок згідно Волі Божої, що можна мати захист перед свавіллям інших, а жодна волосина з моєї голови не впаде, а то виходить, що мене можна вбити чи розібрати на органи, бо така чиясь вільна воля. Інтуїтивно відчуваю, що причина в іншому, але в чому - ще не здогадалася.

"Люби Господа і поступай як хочеш"(св.Августин)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке віра?

Повідомлення о.Олег » 20 січня 2013, 16:01

Just_me писав:... Інтуїтивно відчуваю, що причина в іншому, але в чому - ще не здогадалася.

думаю... причина в Бозі, на Образ Якого ми сотворені. І хаос - це введений в енну степінь відхід людини від того свобідного стану, в якому ми сотворені, деградація того, про що Бог Сказав "добре воно"
перепрошую за поспіх - прибіг і біжу :(
прошу про молитву - втомлююсь дуже щось :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Що таке віра?

Повідомлення Sputnik » 21 січня 2013, 19:10

о.Олег писав:хаос - це введений в енну степінь відхід людини від того свобідного стану, в якому ми сотворені, деградація того, про що Бог Сказав "добре воно" перепрошую за поспіх - прибіг і біжу :(
прошу про молитву - втомлююсь дуже щось :)
З повагою, о.Олег

Якщо вже мова зайшла за хаос, як онтологічну категорію, то мені здається, що тут ще й зачіпається проблематика антицінності...
Cogito, ergo sum

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Що таке віра?

Повідомлення Віктор Онищак » 21 січня 2013, 22:11

Мир вам від Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа! Так вітався апостол Павло і казав, щоби ми брали приклад з нього. Наступне. У всьому має бути порядок, бо як написано, наш Бог є Богом порядку, а не Богом безладу. Якщо казав Господь вітатися "Мир вам", то не вводімо іншого, щоби Його не гнівити. Якщо казав Бог не встидатися Його науки перед іншими, не прикриватися "кличками", логінами, а називати себе перед Ним своїм іменем, щоби і сусіди мої, і знайомі мої, заглянувши на форум, знали хто є я. Значить так треба і робити, інакше марна справа говорити про віру, бо Господь каже, що хто постидається Його науки, того і Він постидається перед Отцем Небесним. Нікому не потрібна марна робота.
Віра не набувається відразу. Як по крупицям набираються знання, так і зростає віра людини. Поки людина не дослідить по Святому Писанню кожний термін, який вживав Господь при навчанні, що він означає, доти вона не буде впевнена, що вона це розуміє правильно і не буде почувати себе " в мирі із собою". Чим більше буде у людини досліджених термінів, тим впевненіше вона буде себе почувати, бо тим більшою буде її віра. Зараз вже написано багато книг на різні теми і є такі, які багато цих книг прочитали, і рахують, що вони вже мають знання, але це не так. Не хвалюся, що я їх багато перечитав, але тому, що так сталося, то тепер я відкинув всі ці книги і єдиною книгою для читання є Біблія різних перекладачів.
У світі зараз дійсно є хаос. Про це Господь попереджував, але найстрашнішими у світі є люди, які не мають знання Божої науки. Переважно це мусульмани, але є і християни. Признаймо чесно, що у 90-ті роки палили церкви і каплиці не побожні люди, а мусульман серед нас, винуватих у цьому, нема. Зараз в інтернеті є інформація про "Коран" і сама книга також. Той Мохамед, якого мусульмани вважають пророком, був неграмотний, але у якісь церкві він дійсно прослухав навчання Божої науки і був вражений нею. Коли він повернувся додому, то розказав знайомим, про цю науку. Скоріше всього розказав щиро, і визнавав Господа за єдино правдивого Бога. Його розповіді записали п'ятеро грамотних слухачів. Записали так, як вони зрозуміли почуте. Коли вирішили прийняти цього Бога, то створили групу писарів,які із всіх записів зробили одну книгу "Коран". Зауважте, не взяли собі Святе Писання, а взяли перекази переказу Святого Писання.
Якщо покласти на стіл Святе Писання і Коран, порівняти їх, то не може бути жодного компромісу. Коран необхідно викинути. Ось таке незнання правди, перекручене розуміння мети свого життя на землі і визиває войовничість, готовність вбивати, палити,.. створює хаос.
В цьому прикладі є ще одне повчання. Після того, як людина прочитала Біблію, вона розказує прочитане, приблизно так, як Мохамед, а хто переказує почуте від людини, то це вже буде, як написане у Корані. А тому кожного разу все почуте і від усіх треба звіряти по Біблії, бо інакше може бути участь така, як у мусульман. Це не видумка, а закономірно.


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей