Божі - тільки перворідні

звалище оффтопу

Модератори: Artur, ihor

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Божі - тільки перворідні

Повідомлення Віктор Онищак » 20 січня 2013, 14:44

Божі – тільки перворідні
Перворідний – першопроходець, він повинен все вивчити, з’ясувати, зрозуміти, встановити, попробувати, у всьому переконатися і зробити за своїм переконанням. Перед ним немає нічого, що він міг би взяти за приклад, що міг би наслідувати, копіювати і немає нікого перед ним, кому можна передати важку, непосильну справу, або ту, яка не вдається, бо він – перший і слухає тільки батька. Для перворідного, між ним і батьком немає посередника, заступника, наглядача, вчителя. Батько затрачує на перворідного всі свої зусилля, знання, засоби і готує його за свого помічника і наслідника в усьому подальшому.
Перворідному із дітей найважче і працюють вони найбільше, але на них затрачують найбільше любові, уваги, часу, на них покладають і найбільшу надію, їх найбільше шанують.
У Бога перворідний – Ісус Христос, і серед людей Він також перворідний. Перворідний Іван Христитель і пророк Самуїл, від перворідного сина Ноя Сима походить народ Божий – Ізраїль. За перворідного вибране плем’я Левія, плем’я священників Божих, плем’я всіх керівників у царстві царя Давида.
Із синів Ісака Господь вибрав за перворідного Якова, який народився другим, а в Якова Господь вибрав за перворідного Йосипа, який народився одинадцятим. Коли Бог ділив спадщину то дав Йосипу поміж братами подвійну частку.
Посилаючи Мойсея до єгипетського фараона, Бог йому звелів: „І ти скажеш фараонові: „Так сказав Господь: Син Мій перворідний – то Ізраїль. І кажу Я тобі: відпусти Мого сина, - і нехай Мені служить”.
І коли єгипетський фараон відмовився виконати Божу волю, Господь винищив перворідних Єгипту. Це важко збагнути, але це було потрібно, щоби навчити і освятити всіх перворідних Ізраїля: „А Я оце взяв Левитів з-посеред Ізраїлевим синів замість кожного перворідного, що розкривають утробу, з Ізраїлевих синів. І будуть Левити Мої, бо Мій кожний перворідний. Того дня, коли Я був ударив кожного перворідного в єгипетськім краї, Я освятив Собі кожного перворідного в Ізраїлі від людини, аж до скотини.”
А коли Бог ділив спадщину між племенами Ізраїля на землі обіцяній, то Левієве плем’я не отримало наділу землі, не отримало частки у багатстві земному Ізраїля, бо його частка – Сам Бог: „Тому не було Левієві частки та спадку з братами. Господь – Він спадщина його.”
В книгах Нового Завіту немає мови про перворідних, а йдеться про учнів Христових. Всі вони признані Богом за перворідних. Але про них краще говорити окремо.
Таким чином, перворідний для Господа той, хто любить Його, хто молить Господа щоб дав йому розуміння науки Божої, хто досліджує Боже слово, приймає його і виконує, хто відкидає всі канони, традиції, повір’я, вчення, загальноприйняті норми, бо їх для нього просто не існує, адже він перший. Всі перворідні належать Богові. Для перворідних Божих немає частки багатства серед земних синів, бо їхня частка – Сам Бог. Бог їм відав найбільше, бо це – спасіння і життя вічне у Бозі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення ShMariam » 20 січня 2013, 14:54

Віктор Онищак писав:Божі – тільки перворідні....
Таким чином, перворідний для Господа той, хто любить Його, хто молить Господа щоб дав йому розуміння науки Божої, хто досліджує Боже слово, приймає його і виконує, хто відкидає всі канони, традиції, повір’я, вчення, загальноприйняті норми, бо їх для нього просто не існує, адже він перший. Всі перворідні належать Богові. Для перворідних Божих немає частки багатства серед земних синів, бо їхня частка – Сам Бог. Бог їм відав найбільше, бо це – спасіння і життя вічне у Бозі.
Коротше кажучи - ті, що вважають себе найрозумнішими. Тепер ясно, чого в світі стільки сект :crazy: (попри Ваше "Господь дав йому розуміння"), та мішанина, про яку Ви говорили і яку Ви збільшуєте.

Можна на цю Вашу думку - цитати з Біблії? Чи знову вийде, як з "Sola scriptura"? Якщо ж нема цитати, то заперечите своєму ж принципу ("Sola scriptura"). :pardon:


Грішите, коли змішуєте в одну купу Ісуса Христа, тих, на кого передалося благословення через їх первородство зі Старого Завіту, вибраних Богом апостолів і... як, висловився о.Олег, різного роду "лютерів", що за допомогою Біблії утверджують перевагу свого унікального гм... вчення над іншими вченнями. :( До речі, справжні дослідники Біблії вивчають оригінальні тексти. :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення о.Олег » 20 січня 2013, 15:52

Віктор Онищак писав:У Бога перворідний – Ісус Христос...

Єдинородний
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 20 січня 2013, 17:12

Віктор Онищак писав:У Бога перворідний – Ісус Христос, і серед людей Він також перворідний.

Спочатку думав - лютерова наука....Але щось і від СЄ чи Арія присутнє. Дивна суміш...
Віктор Онищак писав:Божі – тільки перворідні

Таким чином, перворідний для Господа той, хто любить Його, хто молить Господа щоб дав йому розуміння науки Божої, хто досліджує Боже слово, приймає його і виконує, хто відкидає всі канони, традиції, повір’я, вчення, загальноприйняті норми, бо їх для нього просто не існує, адже він перший. Всі перворідні належать Богові.

А тут ще й якесь ніцшеанство "Так сказав Заратус... чи то Онищак".
Пане Віктор , чесно , все , що ви пишете - десь прочитали , чи самі дійшли?
Κύριε ελέησον

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення Віктор Онищак » 22 січня 2013, 19:17

Мир вам від Бога Отця і Господа нашого Ісуса Христа, всім знаючим правду! Від самого початку кажу вам, що написав у статті "Плід для Бога", все, що знайдете написане у мене, необхідно перевірити досліджуючи Біблію. Не я вам теми для дослідження задаю, ви можете обирати їх самі собі, але поки не дослідите по Біблії, що означає кожний термін, який вживав Ісус Христос, то не принесете Йому плоду. Хочете досліджувати ті терміни, що я, досліджуйте, але висновки робляться після дослідження, а не перед ним. Якщо хтось вивчив і знає, що плід для Бога можна принести іншим шляхом, покажіть поряд зтим, що я показую, і завстидайте мене.
А якщо хтось не хоче досліджувати Писання, не хоче трудитися, а вимагає "покажіть мені цитату" або каже "а, що Богу плід у 29 раз не вистачить, тільки у тридцять Йому треба", як тут на форумі, то як йому відповісти?
А цитату приведу: "Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога , що веде до погибелі, - і нею багато хто ходять. Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, - і мало таких, що знаходять її"! Якщо ворота до Божого Царства знаходять мало хто, то спорів і суперечок там бути не може, за визначенням. Там, якщо когось пропускають у ворота, інші стараються побачити, що він мав, з чим його беруть, щоби, поки ще мають час, і собі таке придбати. І ще вчить апосто Павло: "Вистерігайсь нерозумних змагань, і родоводів, і спорів, і суперечок про Закон, - бо вони не корисні й марні. Людини-єретика, по першім та другім наставленні, відрікайся, знавши, що зіпсувся такий та грішить, і він сам себе засудив".
На форумі багато таких, які прикриваються логінами, так як "у світі", як у соціальних мережах, де правди Божої нема і не може бути, і там її не шукають. А Господь про Своїх учнів говорить так: "Ви - сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона ні нащо, хіба щоб на двір була висипана та потоптана людьми. Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на вершині гори. І не запалюють світильника, щоб поставити його під посудину, але на свічник, - і світить воно всім у домі. Отак ваше світло нехай світить перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого, що на небі". Тому іншим разом Господь каже, що хто постидається відкрито, під своїм іменем, вивчати Божу науку і робити згідно до того, чого навчився, того і Господь постидається. Вибачте, що без цитування.
Тому прошу модераторів розрізняти питання, якщо воно по-суті, якщо людина під своїм іменем запитує, щоби зрозуміти, їй треба відповісти. А якщо людина висмикує із тексту речення і ставить запитання, щоби показати свої знання, не можна ж сперечатися з такою, як при дверях "на широкій дорозі", про яку казав Господь. А нові теми я відкриваю для того, щоби бажаючі сперечатися наочно побачили, чим відрізняється людина, яко провела 30 досліджень, від тої, яка знає 30 цитат.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2013, 19:51

Пане Вікторе! Прошу бути чесним з нами і зі собою: якщо не маєте аргументів проти наших аргументів - так і скажіть, а не вивищуйтеся , принижуючи інших (пишите ж, ті, хто посміли Вам заперечити, - на широкій дорозі).Не Ви один читаєте Біблію. НЕМА в Біблії нічого про "Sola Scriptura"; як і про те, що християнин повинен відкинути богословські надбання Церкви; і про те - що плід, про який йдеться в притчі про сіяча - поняття для вивчення і т. д. - тому й просимо цитат. Зрештою, цитування Біблії - не така складна справа: http://bibliya.in.ua/index.php/site/index - знаходите і перекопійовуєте.

Щодо "виривання цитат" - це є необхідно для чіткого висловлення думок. Розумієте ж, що спілкуємося не усно, де можна нехотячи щось не те сказати - на письмі все продумано. Ваші повідомлення великі і часто викликають питання, часом взагалі не пов'язані одне з одним.

Щодо грішності супечок. :) Ми тут не суперечками займаємося (розмова в стилі "я правий і крапка!"), а дискусією (аргумент - контраргумент). То вже коли людина не має аргументів, починається приниження суперника і суперечка. Цей форум - для дискусій, а не тільки площадка для проповідування.

Вважаєте, що кожен, хто читає Біблію, має дійти до тих же висновків, що й Ви - дуже помиляєтеся. Це не я собі придумала - подивіться на тисячі релігійних організацій, які спираються виключно на Святе Письмо - кожна має своє унікальне вчення. Але таких проблем (що робити з тою мішаниною) ніколи не буде в тих, хто не "висмикує" Біблію з Церкви. Думаю, розумієте, що поки ставите своє вчення понад науку Церкви, не можете приступати до св. Тайн, не виявивши на сповіді Ваші погляди.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення andrey s. » 22 січня 2013, 22:07

Слава Ісусу Христу !
Знаєте, дещо собі зауважив і вирішив написати про то. А саме прошу не сприймати в серйоз , а скоріш зі співчуттям , що стосується піднятого п. Віктором питання про стид до Господа, про прикривання ніками і все в такому дусі і стосовно цього ,не тільки в цій темі.
Решти не торкаюсь... .
Віктор Онищак писав:На форумі багато таких, які прикриваються логінами, так як "у світі", як у соціальних мережах, де правди Божої нема і не може бути, і там її не шукають. А Господь про Своїх учнів говорить так: "Ви - сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона ні нащо, хіба щоб на двір була висипана та потоптана людьми.
Тому іншим разом Господь каже, що хто постидається відкрито, під своїм іменем, вивчати Божу науку і робити згідно до того, чого навчився, того і Господь постидається. Вибачте, що без цитування.

Памятається я також торкався цього, але повірте в іншому контексті.
Нічого страшного в ніках нема, хоч якщо відверто..., то і доброго не дуже багато. Але це справа самого дописувача, і останнє що я подумаю.., це що людина встидається Бога. Є тисяча інших пояснень і більшість з них нормальні.
Я впевненний що ніхто з знайомих мені дописувачів так не подумає, Ніхто не подумає що хтось встидається Господа .., і це по простій причині.., Бога Бояться щоб так думати, або просто мають Ласку не думати погано.
Але всеж..., хочу донести, так як я схоже ( на перший погляд.., на дуже не уважний.., перший і біглий погляд ) висловлювався з приводу ніків.
І доречі.., п. Віктор..., у Вашому профілі нема нічого про Вас, хоч там можна багато написати про себе ( людині яка більше говорить ніж слухає це пасує, в принципі з цього починають . Зі знайомства. Імені.., в часто блудному світі..., мало. Впевненний що розумієте). І з ким спільно молитесь зазвичай, як себе називають ті з якими Бога прославляєте ( хоч звичайно суть не у цьому ) ?
І я радий що Ви Бога перестали встидатись.., справді, це чудово..., тож не зупиняйтесь на досягнутому.
:Rose:
Дякую.
Земля.., інтернет, ми, будь що.., Є Проклятим.., коли там Господа Бога нема. А від так..., це справа Духовного Бачення.., якщо ти сліпий.., то ніде Його не побачиш і ніяким чином не знімиш те прокляття зі себе, так і з оточуючого світу через своє життя. Сліпі сліпих не водять. Просимо у Бога. Спасаємось через Господа . Розумієм через Духа.
Прозріти можна тільки через Любов Божу.., і згодом..,Святе Письмо чудово допоможе розпізнати і впізнати Господа, Дорогу Його, в нутрі своєму.., Житті. Підгляним за Господом у собі.., побачим Його у інших людях.., Писанні, речах.., подіях.
І я Вірю, Живу тим, що підглянувши.., мені цього буде мало.., і я захочу, запрагну, Пізнати Його.
Тож поможи мені Боже.
Плід.., плодом є те.., скільки ми Господа у світ принесли через наше життя в дуже різноманітний спосіб.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 23 січня 2013, 00:19

Віктор Онищак писав:А якщо хтось не хоче досліджувати Писання, не хоче трудитися, а вимагає "покажіть мені цитату"

Шановний пане Вікторе. Ви вибрали дуже зручний для себе тип спілкуапння - повчання. Зручний , бо вважаєте можливим зверхньо не відповідати на запитання , які виникають у ваших читачів. Ви чомусь вирішили , що будь-хто повинен виключно на віру сприйняти ваш заклик відмовитись від авторитету Івана Золотоустого , св.Августина , Іринея Ліонського , Єфрема Сірина , Томи Аквінського т.д і т.п. В мене і виникає питання - а чому я власне маю так поступати? Тому що Ви так кажете? Ви ж мені зверхньо кидаєте - "Вивчай Писання!". Та я прочитаю Писання спочатку і до кінця , і з кінця до початку , але глибокої думки , що Ісус Христос , Господь і Бог наш - є первородний син Бога-отця я там не те що з лупою , з мікроскопом не знайду.
Я вже і не просив у вас цитат. Те , що ви кажете настільки глибоко суперечить вченню Церкви , на форумі якої ви дописуєте , що я просто прошу - скажіть , Ви самі до цих думок дійшли , чи під чиїмось чуйним керівництвом?
Це просте питання ? Воно потребує вивчення Писання?
Ви закликаєте людей , грозячи їм карами небесними , відмовитись від авторитету Церкви ( а нічим іншим ваш заклик "Тільки Писання" і не є , тому що наша Церква знає ще й авторитет Передання) і самотужки вивчати Слово Боже. Одне з двох - або ви не розумієте , що робите.Або розумієте занадто добре.
Ви навели цитату з улюблених мною глав Матвія
"Входьте вузькими воротами; тому що широкі ворота і просторий шлях, які ведуть до загибелі, і багато людей ними простують;. Тому що вузькі ворота і вузький шлях, які в життя приводять, і мало буде таких, котрі знайдуть їх."
Прекрасні слова. В них є продовження , якого ви не привели
"Остерігайтеся лжепророків, котрі приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі:"
Κύριε ελέησον

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення Віктор Онищак » 23 січня 2013, 11:26

Шановний пане Пілігрим! Як дивне ваше ім'я, так і дивні ваші запитання. Ми розглядаємо питання, як принести Богу плід, про що йде мова у Біблії. Скажіть у моєму викладі цього питання ви знайшли помилки? Знайшли щось таке, що суперечить Божій науці? Що завадить іншим принести Богу плід? Що стосується Божого синівства, інших питань, то як Бог дозволить, розглянемо і їх, але не разом з тим, коли говоримо про принесення плоду, бо це буде заплутувати нас і буде важким для сприйняття. І ще. Я нікого не повчаю, я показую, що у тій Біблії, яку ви маєте, є написано і на що, переважно, люди не звертають уваги.
Всіх вам благ від Бога!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення luksander » 23 січня 2013, 13:46

Пане Вікторе, якщо
перворідний для Господа той, хто любить Його, хто молить Господа щоб дав йому розуміння науки Божої, хто досліджує Боже слово, приймає його і виконує, хто відкидає всі канони, традиції, повір’я, вчення, загальноприйняті норми, бо їх для нього просто не існує, адже він перший
, то чи не варто мені відкидати перше думки різних інтерпретаторів Святого Письма? :pardon: Якщо - ні, то чим їхні (інтерпретаторів) вчення кращі за науку Церкви?

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 23 січня 2013, 14:09

Віктор Онищак писав:Шановний пане Пілігрим! Як дивне ваше ім'я, так і дивні ваші запитання. Ми розглядаємо питання, як принести Богу плід, про що йде мова у Біблії. Скажіть у моєму викладі цього питання ви знайшли помилки?

Можливо
Віктор Онищак писав:Божі – тільки перворідні


Таким чином, перворідний для Господа той, хто любить Його, хто молить Господа щоб дав йому розуміння науки Божої, хто досліджує Боже слово, приймає його і виконує, хто відкидає всі канони, традиції, повір’я, вчення, загальноприйняті норми, бо їх для нього просто не існує, адже він перший.

Скажіть , що в вашому розумінні означають виділені слова? Адже Церква спирається і на Писання і на труди Отців Церкви (Передання). Скажіть , яке ваше ставлення до Передання Церкви? До рішень Вселенських Соборів Церкви ? Як ви ставитесь до Символу Віри , адже цей Символ в своїй довершеній формулі був прийнятий на Вселенському Соборі ?
Як ви ставитесь до Католицької Церкви?
Бачите , я задаю Вам прямі і прості питання. Наскільки прямо ви відповісте , настільки і плідною буде наша подальша бесіда.
Щодо мого ніку. Якщо він вам не подобається - він не стодолларова купюра , щоб подобатись всім.Принаймі я не приховую своїх поглядів і сповідання віри. Ваш нік "Віктор Онищак" мені також нічого не говорить.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення romanm » 23 січня 2013, 15:02

пілігрим писав:Як ви ставитесь до Символу Віри , адже цей Символ в своїй довершеній формулі був прийнятий на Вселенському Соборі ?
.


Мова про Нікео-Константинопольський Символ?
Заради уточнення інформації.

А.В. Карташев в «Вселенские Соборы»: «Символ этот довольно рано (VI в.) приобрел на практике, без всякой формальной санкции, название Никео-Цареградского. Таким названием внушалась мысль, будто он издан II Вселенским собором, на что собор этот не был уполномочен. Ни самим собором (381 г.) и никем из его участников и современников этот символ веры II собору не приписывался».

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення о.Олег » 23 січня 2013, 15:21

Віктор Онищак писав:Шановний пане Пілігрим! Як дивне ваше ім'я...

персональні нападки. Попередження. Перепрошую, пане Вікторе, але спробуйте дискутувати без того, щоб торкати особу опонента
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Віктор Онищак
новик
новик
Повідомлень: 27
З нами з: 15 січня 2013, 13:10

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення Віктор Онищак » 23 січня 2013, 19:14

Навіть не знаю,як почати. На форумі, де ведемо вивчення і обговорення Божої науки, ми поводимо себе так, як привикли скрізь. Господь каже, що так не можна. Пояснюю вже цитатами, як каже Господь, як вчив апостол Павло, ніякої реакції. Кому це важко зрозуміти, подивіться, як євреї це роблять, бо не можна легковажити Боже слово. Я винуватий перед вами тим, що відразу не сказав вам, що Божа наука є зрозумілою лише учням Христовим, для всіх інших, що цитата з художньої літератури, що цитата з Біблії є однаковими. Їм Бог закрив розуміння. Про це Господь говорив устами пророка Ісаї, євангелистів. Щоби розглядати ці питання, які вам не терпиться, треба спочатку вивчити, як стати учнем Христа. Бо учень Христа і християнин, то є різні поняття. Зараз я взявся викласти історію людства, яка дається в Біблії. Закінчу те, поговоримо про учнів Христових.
Для тих кому дуже не терпиться, пропоную, виясніть для себе, яким чином одна Божа заповідь доповнює другу і тоді знайдете відповіді на свої запитання. Одна заповідь: "Люби свого ближнього, як самого себе", а друга: "Коли хто приходить до Мене,і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, - той не може бути учнем Моїм! І хто хреста не несе, і не йде вслід за Мною, - той не може бути учнем Моїм!".
І ще Пілігриму. Віктор Іванович Онищак - моє імя перед людьми і Богом, за ним мене знають і сусіди, і знайомі, і в державних органах, це не є якийсь "нік". Так вот Господь каже, що людині під своїм іменем Він може дати розуміння Божого слова і прийняти її, а людині під "ніком" - ні. Всі Божі пророки, Божі апостоли мали імена, а не "ніки", і ніхто з них, і ніколи не ховався під чужими іменами. Але не тільки це має значення. Коли вивчити більше понять так, як поняття плід для Бога, вивчити історію і майбутнє людства, тоді ті знання в сумі будуть ще кращим підтвердженням, ніж цитати. Господь вчив, не судіть нічого передчасно, майте терпіння. Це придумав не Віктор Онищак, з ним можна не миритися і не зважати на нього, а Боже слово буде судити кожного, його треба виконувати. Правда зараз є, як було перед потопом, ніхто ні на що не зважає і нічого не боїться. Але це є справа кожного окремо.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення ShMariam » 23 січня 2013, 20:51

Віктор Онищак писав:Навіть не знаю,як почати. ...
Одна з найголовніших проблем спілкування з Вами - відсутність конкретики. Почніть з того, що дайте конкретні відповіді на запитання, що ми до Вас ставимо (якщо треба, викладемо список таких питань, хоч в окремій темі, хоч порізно. Але я ці питання задаю після кожного Вашого допису, хіба щось упустила). Повторюю ще раз, сказане попередниками: Ваше вчення суперечить вченню Церкви. Читаючи Біблію, ні я, ні інші не доходимо до подібних висновків, що Ви. Тому будьте ласкаві пояснити конкретними окремі Ваші думки: цитата з Біблії (якщо Ви в цьому питанні посилаєтесь на Біблію) - а ми її розглядаємо.
Віктор Онищак писав: Я винуватий перед вами тим, що відразу не сказав вам, що Божа наука є зрозумілою лише учням Христовим, для всіх інших, що цитата з художньої літератури, що цитата з Біблії є однаковими.
А чому Ви вирішили, що учнем Христа є саме Ви, а не Пілігрим, наприклад? Це Вас Біблія навчила?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення luksander » 23 січня 2013, 20:55

Віктор Онищак писав: Господь вчив, не судіть нічого передчасно, майте терпіння. Це придумав не Віктор Онищак

але про всяк випадок пояснив форумчанам, що вони не є учнями Христовими :)
Вікторе, можливо краще викласти своє бачення повністю в окремій темі?
(не показуй дурню не закінчену роботу - народне прислів*я)
Востаннє редагувалось 23 січня 2013, 21:00 користувачем luksander, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення ShMariam » 23 січня 2013, 20:59

Так вот Господь каже, що людині під своїм іменем Він може дати розуміння Божого слова і прийняти її, а людині під "ніком" - ні.
Справді таки каже? І будь ласка, не тікайте від відповіді, бо я такого ніде не бачила в Святому Письмі, жодної такої цитати.
luksander писав:
Віктор Онищак писав: Господь вчив, не судіть нічого передчасно, майте терпіння. Це придумав не Віктор Онищак

але про всяк випадок пояснив форумчанам, що вони не є учнями Христовими :)
:D
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення andrivovk » 23 січня 2013, 22:58

luksander писав: Вікторе, можливо краще викласти своє бачення повністю в окремій темі?

Вже один дописувач викладав в окремій темі своє бачення. У віршованій формі. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 23 січня 2013, 23:16

romanm писав:Мова про Нікео-Константинопольський Символ?
Заради уточнення інформації.

А.В. Карташев в «Вселенские Соборы»: «Символ этот довольно рано (VI в.) приобрел на практике, без всякой формальной санкции, название Никео-Цареградского. Таким названием внушалась мысль, будто он издан II Вселенским собором, на что собор этот не был уполномочен. Ни самим собором (381 г.) и никем из его участников и современников этот символ веры II собору не приписывался».

Так.
1-е правило 2-го ВС
"1. Святые отцы собравшиеся в Константинополе, определили: да не отменяется Символ веры трехсот восемьнадцати Отцев, бывших на Соборе в Никее, что в Вифинии, но да пребывает этот символ непреложен: и да предается анафеме всякая ересь, и именно: ересь Евномиан, Аномеев, Ариан, или Евдоксиан, Полуариан или Духоборцев, Савеллиан, Маркеллиан, Фотиниан, и Апполинариан."
2 вс підтвердив і розширив Нікейський СВ.
Проте сперечатись не буду. Я мав на увазі саме Символ Віри , який відомий тепер як Нікео-Конст., і є сповіданням віри нашої Церкви.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 23 січня 2013, 23:22

Віктор Онищак писав:Так вот Господь каже, що людині під своїм іменем Він може дати розуміння Божого слова і прийняти її, а людині під "ніком" - ні.

Де , коли , кому таке казав Господь?

Проте я бачу - це марна справа.
Для троллінгу - затонко.

Пропоную модераторам виділити п.Онищуку окрему тему , або розділ.Щоб не відволікати увагу від інших тем.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 23 січня 2013, 23:42

Віктор Онищак писав: Але не тільки це має значення. Коли вивчити більше понять так, як поняття плід для Бога, вивчити історію і майбутнє людства, .

Ви не пробували в спортивний тоталізатор грати? Якщо методологія вивчення майбутнього людства досить серйозна - був би непогвний результат.

Якщо серйозно - то навіщо вам вивчати майбутнє людства? Хіба не достатньо того , що каже НЗ з цього приводу?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення romanm » 24 січня 2013, 07:51

пілігрим писав:
romanm писав:Мова про Нікео-Константинопольський Символ?
Заради уточнення інформації.

А.В. Карташев в «Вселенские Соборы»: «Символ этот довольно рано (VI в.) приобрел на практике, без всякой формальной санкции, название Никео-Цареградского. Таким названием внушалась мысль, будто он издан II Вселенским собором, на что собор этот не был уполномочен. Ни самим собором (381 г.) и никем из его участников и современников этот символ веры II собору не приписывался».

Так.
1-е правило 2-го ВС
"1. Святые отцы собравшиеся в Константинополе, определили: да не отменяется Символ веры трехсот восемьнадцати Отцев, бывших на Соборе в Никее, что в Вифинии, но да пребывает этот символ непреложен: и да предается анафеме всякая ересь, и именно: ересь Евномиан, Аномеев, Ариан, или Евдоксиан, Полуариан или Духоборцев, Савеллиан, Маркеллиан, Фотиниан, и Апполинариан."
2 вс підтвердив і розширив Нікейський СВ.
Проте сперечатись не буду. Я мав на увазі саме Символ Віри , який відомий тепер як Нікео-Конст., і є сповіданням віри нашої Церкви.

Та не про сперечання мова. Просто Нікейський Символ, був прийнятий на 1 ВС. Н-К. Символ, ніхто не приймав.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення пілігрим » 24 січня 2013, 10:25

romanm писав:Та не про сперечання мова. Просто Нікейський Символ, був прийнятий на 1 ВС. Н-К. Символ, ніхто не приймав.

Нікейський Собор прийняв Символ Віри. Текст його відомий. Він дещо відрізняється від тексту Символу Віри , який читається тепер на Літургії і називається інколи Нік.-Конст.
2 ВС своїм 1-м правилом підтвердив СВ , прийнятий в Нікеї..Вже на початку 5 ст. Августин Гіппонський в своєму тлумаченні "Про Символ Віри" посилається на текст , відомий тепер як Нікейсько-Конст. , а не на власне Нікейський , хоча й не називає його Нікейсько-Конст. Вже Халкідонський Собор 451 р.легітимізував текст Символу Віри , який нам зараз відомий. Сам Карташов визнає , що ми не можемо з точністю простежити , як саме НК Символ Віри з"явився в Церкві .Без сумніву тільки , що Consensus patrum по тексту СВ було вже до Халкідонського Собору.
А як назвати його - Нікейсько-Царгородський , Нікейсько-Конст. , чи Халкідонський - імхо діло десяте.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення о.Олег » 24 січня 2013, 13:58

Віктор Онищак писав:...І ще Пілігриму...

Пане Вікторе - прошу зважати на зауваження модератора: припиніть особисті нападки. Друге попередження
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1019
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Божі - тільки перворідні

Повідомлення luksander » 26 січня 2013, 23:37

пілігрим писав:
romanm писав:Та не про сперечання мова. Просто Нікейський Символ, був прийнятий на 1 ВС. Н-К. Символ, ніхто не приймав.

Нікейський Собор прийняв Символ Віри. Текст його відомий. Він дещо відрізняється від тексту Символу Віри , який читається тепер на Літургії і називається інколи Нік.-Конст.
2 ВС своїм 1-м правилом підтвердив СВ , прийнятий в Нікеї..Вже на початку 5 ст. Августин Гіппонський в своєму тлумаченні "Про Символ Віри" посилається на текст , відомий тепер як Нікейсько-Конст. , а не на власне Нікейський , хоча й не називає його Нікейсько-Конст. Вже Халкідонський Собор 451 р.легітимізував текст Символу Віри , який нам зараз відомий. Сам Карташов визнає , що ми не можемо з точністю простежити , як саме НК Символ Віри з"явився в Церкві .Без сумніву тільки , що Consensus patrum по тексту СВ було вже до Халкідонського Собору.
А як назвати його - Нікейсько-Царгородський , Нікейсько-Конст. , чи Халкідонський - імхо діло десяте.

Якби в цій темі це не було б офтопом, то я би сказав, що заплутана історія появи теперішнього тексту СВ відіграє недобру роль в житті Церкви. Та й не дивно, адже віровчення, яке не було прийняте Константинопольским собором в якості СВ на заміну НСВ, а сам собор не був вселенським, і ще на протязі століть таким не вважався, було призначене на роль СВ, прийнятого саме в 381 році, для використання Константинополем в боротьбі проти Риму. Ось до чого приводить "бажання видати бажане за дійсне"... (це я так "брехню" назвав :pardon: ). Якби ж це не було офтопом... :sorry:


Повернутись до “Смітник”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей