Папа Бенедикт XVI

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrey s. » 11 лютого 2013, 18:36

Доречі, собі подумав , що не існує простих збігів обставин. Це значно складніше.., або скоріш простіше :pardon: .
Зараз на дворі Рік Віри..., якщо не помиляюсь.

І маю питання до о. Олега. Отче, а як зазвичай це відбувається, Церква якось закликає Вірних до молитви.., у намірі щоб Дух Святий скерував до вибору наступника Петрового. Відбуваються якісь вказівки духовенству ( якісь обрядові дії. Типа Літургії чи Молебни, Пастирські звернення ), щоб ті в свою чергу заохочували вірних до цієї важливої справи.
Щось памятаєте з 2005 року, коли бл. Іван Павло ІІ відійшов у Вічність і Конклав приймав рішення про наступника. Саме в тому часі були якісь Пастирскі звернення до Духовенства й Вірних ? Чи це типа як само- собою ясно.., і покладено на священиків , типа " по умолчанию " .
Хоч розумію що ситуація зараз інша, але всетаки суть та сама.
Щось таке було ?
Думаю найблищим часом блаженніший Святослав звернеться у цій ситуації до Вірних ?
Дякую :Rose: .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 11 лютого 2013, 20:07

andrey s. писав:Доречі, собі подумав , що не існує простих збігів обставин. Це значно складніше.., або скоріш простіше :pardon: .
Зараз на дворі Рік Віри..., якщо не помиляюсь.

І маю питання до о. Олега. Отче, а як зазвичай це відбувається, Церква якось закликає Вірних до молитви.., у намірі щоб Дух Святий скерував до вибору наступника Петрового. Відбуваються якісь вказівки духовенству ( якісь обрядові дії. Типа Літургії чи Молебни, Пастирські звернення ), щоб ті в свою чергу заохочували вірних до цієї важливої справи.
Щось памятаєте з 2005 року, коли бл. Іван Павло ІІ відійшов у Вічність і Конклав приймав рішення про наступника. Саме в тому часі були якісь Пастирскі звернення до Духовенства й Вірних ? Чи це типа як само- собою ясно.., і покладено на священиків , типа " по умолчанию " .
Хоч розумію що ситуація зараз інша, але всетаки суть та сама.
Щось таке було ?
Думаю найблищим часом блаженніший Святослав звернеться у цій ситуації до Вірних ?
Дякую :Rose: .

та молитва випливає з самої логіки важливості ситуації. А офіційні візвання - будуть обовязково.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Назар Шевчук
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 14 вересня 2012, 19:19

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Назар Шевчук » 11 лютого 2013, 22:42

MOD: на Форумі існує відповідна тема, де пояснена проблематичність поширюваних п.Назаром ірландських послань. Прошу припинити цитувати такого роду сайти. Попередження для Назар Шевчук

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення ShMariam » 11 лютого 2013, 22:58

Назар Шевчук писав:Наступний Папа, хоч і буде обраним членами Католицької Церкви, але він буде лжепророком...


Ще не назвали ім'я Папи, а він вже лжепророк. :( Скажіть будь ласка, а звідки Ви маєте впевненість, що "Ваш улюблений Ісус" не лжеісус?

Але якщо в результаті окремі люди через це попередження відійдуть від Католицької Церкви, створивши чергову "правильну", "правовірну", вірний останок" тощо - вважайте, що план "попередження" вдався.
По вчинках, звісно, побачимо що і як, але з такими заявами прошу бути обережнішими, як і з розумом ставитися до всіх об'явлень.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 11 лютого 2013, 23:39

Христос рождається!
Кого би не вибрали наступним Папою , над ним уже тяжіє пророцтво св. Малахія . Але це тільки пророцтво ! На мою думку воно може бути справджене , а може і ні. Крок теперішнього Папи дуже нестандартний для інституту Папства , радикальний . Цей крок Святішого Отця може змінити Церкву! Можливо саме зараз слушний момент і буде обраний наступний Папа , який не буде останнім Папою і «Пророкування про римських Пап»до кінця не справдиться . Всеж таки Святійший Отець залишає престол добровільно, а не через свою смерть!
З повагою Ігор!
Востаннє редагувалось 13 лютого 2013, 15:26 користувачем igormaks, всього редагувалось 2 разів.
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення ShMariam » 11 лютого 2013, 23:46

igormaks писав:Христос рождається!
Кого би не вибрали наступним папою , над ним уже тяжіє пророцтво св. Малахія . Але це тільки пророцтво ! На мою думку воно може бути справджене , а може і ні. Крок теперішнього папи дуже нестандартний для інституту папства , радикальний . Цей крок Святішого Отця може змінити Церкву! Можливо саме зараз слушний момент і буде обраний наступний папа , який не буде останнім папою і «Пророкування про римських пап»до кінця не справдиться . Всеж таки Святійший Отець залишає престол добровільно, а не через свою смерть!
З повагою Ігор!

Щодо пророцтва - є ще можливість, що воно не від св. Малахії, а від декого іншого... :evil:
:wink:
Ну типу того, що все йде як по нотах n століть, а в кінці - брехня. На жаль, не можемо цього знати наперед.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 11 лютого 2013, 23:55

В такому випадку дуже важлива офіційна позиція Церкви стосовно св. Малахія і його «Пророкування про римських пап» . Є воно насправді , чи це вигадка!
Але як би там не було , будь яке пророцтво , навіть святого , не означає 100% справдження. За певних умов зміни людини , суспільства можливі зміни і в Божих планах (Бог зі свого милосердя змінює майбутнє)!
З повагою Ігор!
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення ShMariam » 11 лютого 2013, 23:59

igormaks писав:В такому випадку дуже важлива офіційна позиція Церкви стосовно св. Малахія і його «Пророкування про римських пап» . Є воно насправді , чи це вигадка!
Я думаю, що це просто неможливо зробити, принаймні до того, як минуть всі події, описані там.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 12 лютого 2013, 00:09

ShMariam писав:
igormaks писав:В такому випадку дуже важлива офіційна позиція Церкви стосовно св. Малахія і його «Пророкування про римських пап» . Є воно насправді , чи це вигадка!
Я думаю, що це просто неможливо зробити, принаймні до того, як минуть всі події, описані там.

Я маю на увазі під офіційною позицією Церкви - чи існує такий документ? Якщо існує , то де він знаходиться , і про що в ньому йдеться насправді? Це дуже важливо , бо спекуляції навколо цього документу несуть загрозу Церкві!
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення ShMariam » 12 лютого 2013, 00:15

igormaks писав:Я маю на увазі під офіційною позицією Церкви - чи існує такий документ?
Я також це мала на увазі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення отець Роман » 12 лютого 2013, 01:57

Ви такі смішні...
Нічого особливого в цьому немає. Зрікся то зрікся. А як часто ви зрікаєтеся? Чогось, когось, себе?
В кожному разі потрібна підтримка молитвою, особливо в цьому випадку. Звісно тут не йде мова про зречення в сенсі "зради" чи подібного тлумачення.
Тому мусимо молитися - за себе, за нового Папу, за цілу Церкву.

Щодо самого пророцтва св. Малахії Ірландського, то теж не варто цим надто перейматися.
Більше треба би перейматися власними гріхами.
Загадайте, нещодавно всі пророкували і всіляко обіцяли кінець світу. Настав? А ми з вами як до цього ставилися? Це не більше ніж ажіотаж.
На жаль. І то на жаль тільки тому, що не призводить нас до більшого і глибшого покаяння - ось де правдиве очікування кінця.

Згадайте притчу про мудрих і немудрих дів і нумо шукати оливи для своїх лампадок :)
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2013, 06:56

отець Роман писав:...Щодо самого пророцтва св. Малахії Ірландського, то теж не варто цим надто перейматися.
Більше треба би перейматися власними гріхами...

безперечно
а про приписуване Малахії "пророцтво" вже писав viewtopic.php?f=3&t=1711&p=33727&hilit=#p33727 - не дуже є про що говорити.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Vedmedik
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 06 квітня 2009, 14:30

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Vedmedik » 12 лютого 2013, 09:10

Дорогы отці, браття і сестри в Христі. Я поділюся власним переживанням, і думаю, що я не один переживаю подібне. А саме: в такі часи, як зараз, тобто, коли Престол вакантний, я почуваюся в якійсь мірі, як сирота. Знаєте, мій тато вже помер кілька років тому, і при смерті Івана Павла ІІ і при зреченні Бенедикта XVI я відчуваю майже те саме. Тобто, осиротіла Церква. Нам дуже важливо, щоб ми мали видимого провідника, мудрого, відданого Богові. Це подібно як діти, хочуть мати добрих батьків. Кажу це не в сенсі безвідповідальності, бо можна трактувати мої слова неправильно. Ні. Потрібен нам батько, не для того, щоб був "винним у всьому", бо він так вирішив чи інакше, а потрібен нам батько, який буде справжнім провідником.
Ось.
І ще хочу сказати, що для мене особисто, як і для багатьох, виглядає так, що краще б Бенедикт не зрікався. Нехай він не був би дуже активним, але залишався б Папою до смерті. Я думаю так. І не варто робити сенсаційні речі. Знаєте, я не суддя, але уявіть собі, що св.Петро у свій час сказав би: я зрікаюся уряду Глави Церкви, бо в мене нема сил (і то не залежить чи фізичних чи духовних). Ми би не зрозуміли Петра, чи не так?
А на загал, хочу сказати, що молімся. Бо саме в такі часи відчуваєш і свою особисту відповідальність за Церкву, бо ж видимого глави немає.
Мир Вам.
А Бенедикту Папі Римському многая літа!!!

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення отець Роман » 12 лютого 2013, 11:45

Vedmedik писав:Тобто, осиротіла Церква. Нам дуже важливо, щоб ми мали видимого провідника, мудрого, відданого Богові. Це подібно як діти, хочуть мати добрих батьків. Кажу це не в сенсі безвідповідальності, бо можна трактувати мої слова неправильно. Ні. Потрібен нам батько, не для того, щоб був "винним у всьому", бо він так вирішив чи інакше, а потрібен нам батько, який буде справжнім провідником.


Даруйте, але все ж таки я думаю що тут проблема радше ваша особиста аніж цілої Церкви. Особиста через те що сумуєте за батьком, що багато мабуть можна було б змінити а зараз пізно. В цьому вам співчуваю. А Церква не осиротіла. Зрештою справжнім главою Церкви Христової є сам Христос. А делегування влади залежить від того кому вона делегована.
І краще щоб ґаздою в хаті був молодий аніж старий ґазда аж до самої смерті, якщо вже думати за аналогією)
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Just_me » 12 лютого 2013, 11:45

Vedmedik писав:виглядає так, що краще б Бенедикт не зрікався. Нехай він не був би дуже активним, але залишався б Папою до смерті.

Думаю, нашому Папі видно краще. І йому відомо більше, ніж нам всім разом взятим. Ніхто не знає справжньої причини його рішення, можливо він знає про дату свого відходу у вічність (так-так, в декого є такий особливий дар) і бажає краще до цього відходу підготуватися, можливо якраз іде добровільно, щоб не було спекуляцій і проявів невірства, коли б він помер, будучи Папою, як ото зараз починають щодо лжепророка паніку підіймати.
Vedmedik писав:уявіть собі, що св.Петро у свій час сказав би: я зрікаюся уряду Глави Церкви, бо в мене нема сил (і то не залежить чи фізичних чи духовних). Ми би не зрозуміли Петра, чи не так?

Вибачте, але це перли. Якби Святий Петро зробив якось інакше, ніж зробив, то ми б виходили з його дій, як із норми. Якби я не народилася, то ніхто б за мною не сумував, а просто не знали б, що я мала бути, а не є. Тому дотепно, коли таке говорять.
отець Роман писав:краще щоб ґаздою в хаті був молодий аніж старий ґазда аж до самої смерті, якщо вже думати за аналогією)

Ото мрію, щоб новим Папою став Провідник УГКЦ. По-перше, у Блаженнішого Святослава енергії непочатий край, а по-друге, Він став би першим в історії Церкви її головою не римокатоликом :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Tornado » 12 лютого 2013, 13:21

11 лютого ввечері - в день оголошення про відставку Папи Римського Бенедикта XVI - під час грози в купол собору Святого Петра в Ватикані вдарила блискавка.
Божий знак...? Щось це більше насторожує, ніж потішає.

http://www.kyrios.org.ua/church/church- ... kavka.html
http://kath.net/detail.php?id=40056
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Patlatus » 12 лютого 2013, 14:20

Just_me писав:Ото мрію, щоб новим Папою став Провідник УГКЦ. По-перше, у Блаженнішого Святослава енергії непочатий край, а по-друге, Він став би першим в історії Церкви її головою не римокатоликом :)

Гм... тобі я би не переживав

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2013, 14:35

Vedmedik писав:... Нехай він не був би дуже активним, але залишався б Папою до смерті...

думаю - це відповідальний крок відповідального чоловіка Божого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 12 лютого 2013, 14:43

о.Олег писав:
отець Роман писав:...Щодо самого пророцтва св. Малахії Ірландського, то теж не варто цим надто перейматися.
Більше треба би перейматися власними гріхами...

безперечно
а про приписуване Малахії "пророцтво" вже писав viewtopic.php?f=3&t=1711&p=33727&hilit=#p33727 - не дуже є про що говорити.
З повагою, о.Олег

Такий документ існує чи ні?
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2013, 15:05

igormaks писав:
о.Олег писав:
отець Роман писав:...Щодо самого пророцтва св. Малахії Ірландського, то теж не варто цим надто перейматися.
Більше треба би перейматися власними гріхами...

безперечно
а про приписуване Малахії "пророцтво" вже писав viewtopic.php?f=3&t=1711&p=33727&hilit=#p33727 - не дуже є про що говорити.
З повагою, о.Олег

Такий документ існує чи ні?
З повагою Ігор

а Ви зайдіть за наведеним мною посиланням, перечитайте і, якщо ще раз виникне питання - там же і питайте: в цій темі розважати над фантазіями про значення текстів (можливо/не) Малахії не потрібно
З повагою. о.Олег
PS:
пропоную гарне нмсд звернення від Una Voce Russia
Дорогие братья и сестры!
Объявленное сегодня отречение Папы Бенедикта XVI потрясло, думаю, всех нас. Призываю членов Ассоциации и всех верных католиков усилить молитвы о Святом Отце и в эти последние дни его понтификата, и когда он уже уйдет на покой, оставшись, однако, соработником Истины и совершая молитвенный труд. Господь Всемогущий да подаст ему мир, жизнь и вечное спасение!
Даже если – в том числе и из-за недостатка наших молитв – не все наши надежды за эти годы сбылись, мы должны благодарить Бога за Папу Бенедикта XVI. Президент Международной федерации Una Voce Лео Дэррох сегодня обратился ко всем членам FIUV с предложением устроить Святые Мессы в благодарность за его понтификат и, среди прочего, за его motu proprio "Summorum Pontificum" - документ, "который преобразил нашу жизнь и, без сомнения, преобразит Церковь".
Будем молиться также о том, чтобы Господь избрал новым Своим викарием на земле человека, который сможет твердой рукой вести ладью Петрову и, продолжив начатое, "восстановить всё во Христе". Полагаю, уместными будут любые молитвы, обращенные к Святому Духу, а также коллекта из последования Мессы об избрании Римского Понтифика согласно экстраординарной форме Римского обряда:

Supplici, Domine, humilitate deposcimus: ut sacrosanctae Romanae Eccesiae concedat Pontificem illum tua immensa pietas; qui et pio in nos studio semper tibi placitus, et tuo populo pro salubri regimine sit assidue ad gloriam tui nominis reverendus. Per Dominum nostrum Jesum Christum Filium Tuum, qui Tecum vivit et regnat, in unitate Spiritus Sancti, Deus, per omnia saecula saeculorum. Amen.

В смирении молим Тебя, Господи, о том, чтобы бесконечная милость Твоя даровала пресвятой Римской Церкви такого Понтифика, который и Тебе бы всегда угождал ревностной заботою о нас, и, здраво управляя Твоим народом, приобрел бы, во славу Твоего имени, непрестанное почтение. Через Господа нашего Иисуса Христа, Твоего Сына, Который с Тобою живет и царствует в единстве Святого Духа, Бог во веки веков. Аминь.

- председатель КС UVR Олег-Михаил Мартынов, 11. 02. 2013
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Bohdan_ » 12 лютого 2013, 15:10

Знаєте вчора трошки тому незрозумів, почуття було навязане медіами зрікся уряду що буде далі ітд. Сьогодні рано встав почув слова Ісуса з Біблії: Неприйшов я щоб ви мені служили але я вам... і зразу думка за Папу а може папа тими словами керувався? Тобто був молодший служив як міг зараз почув що вже більше служать йому ніж він комусь. І заявив я відходжу не з церкви він буде і надалі виконувати якусь справу в якій може служити людям. Як було з Любомиром Гузаром? подібна ситуація :) дуже вже медіа навязали людям свої думки :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2013, 15:23

Після заяви Папи Венедикта XVI про те, що він зрікається свого уряду, церковні лідери з усього світу надсилали Його Святості вирази свого здивування та вдячності за його служіння, а також молитовні побажання всього найкращого в період відставки.

На адресу Святішого Отця надійшло також звернення від Ради єпископських конференцій Європи (CCEE).

Його Святості
Папі Венедикту XVI
Ватикан

Святіший Отче,

почувши сьогодні вранці новину про Ваше рішення зректися уряду Верховного Понтифіка, ми хочемо висловити, від імені Ради єпископських конференцій Європи (CCEE), нашу сердечну вдячність Вашій Святості за вірне і відважне служіння, яким Ви провадили Церкву впродовж останніх років. Ми дякуємо Господу за Ваше багате вчительство, за Ваші послання, за турботу, якою Ви завжди огортали європейських єпископів, а також Ваше особисте свідчення віри і довіри до Господа, яким Ви виражали велику любов до усієї Церкви.

У цей час ми хочемо запевнити Вашу Святість у нашій духовній близькості, а також у тому, що ми продовжуємо служити Церкві з таким же запалом і вірою, як Ви нам показували і вчили нас.

У ці часи великих викликів і змін ми супроводжуватимемо Вас своїми молитвами, випрошуючи для Вас і Католицької Церкви божественну допомогу Святого Духа.



Кардинал Пітер Ердьо,
Архиєпископ Естергом-Будапешта,
Президент CCEE

Кардинал Анджело Баньяско,
Архиєпископ Генуї,
Віце-президент CCEE

Монс. Юзеф Міхалік,
Архиєпископ Перемишля,
Віце-президент CCEE

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Just_me » 12 лютого 2013, 16:58

Bohdan_ писав:Як було з Любомиром Гузаром? подібна ситуація дуже вже медіа навязали людям свої думки

Точно. А ще бабки на лавочках бідкалися: "Ой, лишенько, що ж це тепер буде, та то ж біда!" А як Світлої пам"яті Кардинал Мирослав Іван Любачівський помер, я була ще мала, 13 років мала, але пригадую ту Службу, коли оголосили новину, то зразу як вийшли із храму, почали шептатися, що то певне царство антихриста не за горами :D , а наступник буде готувати йому дорогу. Не знаю, чи то у всіх церквах такі бабці "активні", чи то тільки в нашій...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення отець Роман » 12 лютого 2013, 17:28

Такий документ існує чи ні?
З повагою Ігор

Я не знаю чи можна це назвати документом, але щось таке існує.. Це типу пророцтв Нострадамуса. Якщо вже дуже кортить, то погугліть. Але думаю що "слабкий хай краще їсть городину". Тому не знаючи вас не можу радити це читати.
Ви і ми мусимо розуміти що Церква не може такі речі публікувати і будь-яким чином поширювати, навіть якби вони існували.
Це, так би мовити, "непрофесійно"..
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Sputnik » 12 лютого 2013, 17:49

Як на мене, то найбільший ажіотаж розгорнувся навколо самого слова "зрікся", яке кожен розуміє, та тлумачить по-різному. Для когось зречення, це щось ну вкрай негативне, зневажливе, чи щось на кшталт цього. Проте, в даному випадку, доречним буде слово "відставка", яке цілком відповідає вчинку Папи Бенедикта. Просто на мій погляд, вищезгаданий термін є більш м'якшим та політкоректнішим, а ніж "зречення". Як вже згадувалось вище, ЗМІ, як завжди вирішили створити невеличку інтрижку навколо цієї події, от і взялися впихати це слово...
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 12 лютого 2013, 18:56

отець Роман писав:...Я не знаю чи можна це назвати документом, але щось таке існує...

наскільки розумію, отче, питання п.Ігора не у тому, чи існує текст "Пророцтва Малахії" (навіть гуглити не треба - просто перейдіть за посиланням) - питання у тому, чи існує документ відношення Церкви до цього явища. Так ось - немає потреби видавати такий документ. Решта, якщо потрібно, пропоную обговорювати саме в тій темі, до якої дав посилання.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 12 лютого 2013, 21:44

о. Роман , о. Олег
Задаючи запитання чи існує такий документ , я звичайно переглянув , що зміг в інтернеті. З ваших відповідей зробив висновок , що офіційної позиції церкви немає. Тому Ви мені не можете зараз щось коментувати, та й зрештою не маєте на це права. Рішення Папи це не буденне явище , о Романе! Це дуже і дуже відповідальне рішення! Що стосується о. Олег , теми кінця світу , то я не знаю коли воно буде, але буде це точно! Пророцтва про Пап , особисто мені , про кінець світу нічого не говорять ..
З повагою Ігор
Востаннє редагувалось 13 лютого 2013, 15:21 користувачем igormaks, всього редагувалось 1 раз.
Помагати Ісусові двигати хрест!

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Bohdan_ » 12 лютого 2013, 22:35

Just_me писав:
Bohdan_ писав:Як було з Любомиром Гузаром? подібна ситуація дуже вже медіа навязали людям свої думки

Точно. А ще бабки на лавочках бідкалися: "Ой, лишенько, що ж це тепер буде, та то ж біда!" А як Світлої пам"яті Кардинал Мирослав Іван Любачівський помер, я була ще мала, 13 років мала, але пригадую ту Службу, коли оголосили новину, то зразу як вийшли із храму, почали шептатися, що то певне царство антихриста не за горами :D , а наступник буде готувати йому дорогу. Не знаю, чи то у всіх церквах такі бабці "активні", чи то тільки в нашій...



то нетільки в нас бабусі старенькі... то є глобальна проблема наприклад в Чехіі деякі навіть молоді таке думають. і що дуже вражає заклики до того що буде знову переслідувана Церква точно так само як за СССР (і ще сильніше і все чомусь кидають сайти на Меджугорє або жіночку до якої (хтось) промовляє). Що буде 2 папи один добрий другий злий. Коли стараєшся пояснити що скажімо я небоюся нічого тому що з Богом нам немає чого боятися. То починають класично на пророцтва про які говорится в попередніх повідомленнях.

Як на мене проблема не в тому що Папа зійшов з престолу. Проблема і то серйозна наскільки люди вірять медіам. То дуже серйозна проблема. Медіа на даний момент використовує дуже негарну тактику перше налякати а потім залишити в півправді що ше гірше чим брехня...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrey s. » 13 лютого 2013, 00:17

Я теж собі вчора розважав, ітаки прийшов до висновку : Справа не у тому що Папа зрікся уряду ( це така назва цієї події в канонах), справа у мені який це так бачить. Папа не винен що я гршний й слабкий коли самотній. Але, справа у тому.., що я не самотній.
Хто хоче виправдатись акцентуючи на зреченні, а хто відчуває себе покинутим акцентуючи на відставці.
Тривога у цьому випадку це нормально, і думки всякі це невідворотно. Вся справа у мірі й допуску, віддатись їм ( слабкостям і всякому такому ) чи споглянути на них.
Подобається з Йова
6. Озвавсь Господь з бурі до Іова й мовив:

7. «Підпережи, як мужеві годиться, твої крижі! | Буду тебе питати, ти будеш мене навчати.

8. Чи хочеш справді скасувати моє право? | Чи хочеш мене осудити, щоб виправдатися самому?

9. Хіба таке рамено у тебе, як у Бога, | чи можеш загриміти голосом таким, як у нього?


Чого мені боятись ?? Господь обітниці дотримує.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2013, 07:33

igormaks писав:о. Роман , о. Олег
Задаючи запитання чи існує такий документ , я звичайно переглянув , що зміг в інтернеті. З ваших відповідей зробив висновок , що офіційної позиції церкви немає. Тому Ви мені не можете зараз щось коментувати, та й зрештою не маєте на це права. Рішення папи це не буденне явище , о Романе! Це дуже і дуже відповідальне рішення! Що стосується о. Олег , теми кінця світу , то я не знаю коли воно буде, але буде це точно! Пророцтва про пап , особисто мені , про кінець світу нічого не говорять ..
З повагою Ігор

з свого боку ще і ще раз Вам хочу зазначити, що текст "Пророцтва Малахії" не потребує коментування Церкви з огляду на те, що (ще раз запрошую подивитися в цитований мною розділ нашого Форуму):
- "пророцтво Малахії" не є, власне, текстом, який можна коментувати (а є відривками фраз, в які можна вписати будь-який сенс і, що спостерігаємо в нинішній ситуації, говорити про "пророцтво Малахії збувається!!" :) );
- підстав приписувати його св.Малахії (чи просто - одному авторові) немає;
- Христова Церква не вірить, що це Пророцтво (Богом Дане; люди дали це назвисько ("пророцтво"), а не Бог) і, відповідно, віра християн від "пророцтва Малахії" не залежить ("пророцтво Малахії" - принаймі у такому значенні - марновірство).

А те, що світ матиме свій кінець - безперечно. Просто "пророцтво Малахії" (і те, що Папа зрікся уряду) тут ні до чого
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей