Папа Бенедикт XVI

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Patlatus » 13 лютого 2013, 13:26

Роздуми про те, чи це центральний банк італії змусив папу зректися престолу - цікавий лінк англійською мовою, хоча виглядає на не дуже надійному сайті, не знаю, чи варто кидати сюди посилання

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 13 лютого 2013, 14:42

о.Олег писав: Просто "пророцтво Малахії" (і те, що Папа зрікся уряду) тут ні до чого
З повагою, о.Олег

На даний момент неважливо є таке пророцтво ,чи ні ! Папа зрікся престолу (або ,припустимо ,відійшов у вічність) - також це неважливо. Але з самого початку я хотів ,тут на форумі ,зауважити , що зречення Папи і ця інформація про пророцтва про пап в засобах масової інформації є великою загрозою для Церкви!!!!!! Це ж очевидно. І Церква на мою думку , повинна пояснювати пастві такі спірні моменти. Не можна гаяти час , наївно думаючи що все минеться!!!! Мовчання буде розцінене багатьма як мовчалива згода Церкви з цим фактом, а саме, що наступний Папа останній . Хоча це питання віри кожного христянина!
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 13 лютого 2013, 14:58

Patlatus писав:Роздуми про те, чи це центральний банк італії змусив папу зректися престолу - цікавий лінк англійською мовою, хоча виглядає на не дуже надійному сайті, не знаю, чи варто кидати сюди посилання

Якщо доля правди є в описаному на http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=98637 "Кто стоит за отречением Папы Римского Бенедикта XVI: Рокфеллеры, Ротшильды, Путин и... мировое золото" то в такому поважному віці , як у Папи, все це витримувати не вистачить ніякої фізичної , ні духовної сили...
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Sputnik » 13 лютого 2013, 15:01

о.Олег писав:з свого боку ще і ще раз Вам хочу зазначити, що текст "Пророцтва Малахії" не потребує коментування Церкви з огляду на те, що (ще раз запрошую подивитися в цитований мною розділ нашого Форуму):
- "пророцтво Малахії" не є, власне, текстом, який можна коментувати (а є відривками фраз, в які можна вписати будь-який сенс і, що спостерігаємо в нинішній ситуації, говорити про "пророцтво Малахії збувається!!" :) );
- підстав приписувати його св.Малахії (чи просто - одному авторові) немає;
- Христова Церква не вірить, що це Пророцтво (Богом Дане; люди дали це назвисько ("пророцтво"), а не Бог) і, відповідно, віра християн від "пророцтва Малахії" не залежить ("пророцтво Малахії" - принаймі у такому значенні - марновірство).

А те, що світ матиме свій кінець - безперечно. Просто "пророцтво Малахії" (і те, що Папа зрікся уряду) тут ні до чого
З повагою, о.Олег

О.Олег, як завжди все систематизував, структурував, та розмістив по правильних полицях. :good:
Одним словом, довів все до своєї лаконічності та чіткості. А то скільки різних думок висловлено....
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 13 лютого 2013, 15:10

igormaks писав:
о.Олег писав: Просто "пророцтво Малахії" (і те, що Папа зрікся уряду) тут ні до чого
З повагою, о.Олег

На даний момент неважливо є таке пророцтво ,чи ні ! Папа зрікся престолу (або ,припустимо ,відійшов у вічність) - також це неважливо. Але з самого початку я хотів ,тут на форумі ,зауважити , що зречення Папи і ця інформація про пророцтва про пап в засобах масової інформації є великою загрозою для Церкви!!!!!! Це ж очевидно. І Церква на мою думку , повинна пояснювати пастві такі спірні моменти. Не можна гаяти час , наївно думаючи що все минеться!!!! Мовчання буде розцінене багатьма як мовчалива згода Церкви з цим фактом, а саме, що наступний Папа останній . Хоча це питання віри кожного христянина!
З повагою Ігор

Християнство передбачає відкинення марновірств. От і відкидаємо. Жодних "спірних моментів" - Христос чітко говорить: "на тобі, Петре, збудую Церкву Свою, і врата Аду не подолають її" - це, власне, і проповідую. А відповідати на різного роду заяви "лжехристів і лжепророків" (яких, по Слову Христа, "постане багато") - ідея нмсд сама в собі абсурдна, навіть не "спірна": спірність передбачала б можливість якихось позитивних вислідів з теоритично можливого множення відповідей на те явище, що з відповідей (уваги, приділеної їм), власне, живиться/множиться. Ваша увага зупинилась на "пророцтві Малахії", Назар Шевчук (і ще декілька дописувачів нашого Форуму) зупинився на інших, більш "свіжих" ...гм... ірландських проповідуваннях, окрім цих піднімалось ще декілька подібного, але в світі їх ой як багато, що відповідати і з цього боку на всякого роду марноти сенсу немає - є сенс проповідувати Христа і Його Церкву. Цим і займаємось.
Папа - коли мається на увазі Папа Римський чи Папи Римські - пишимо на нашому Форумі з великої літери
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrivovk » 13 лютого 2013, 20:03

Три месяца назад Папа перенес операцию на сердце?
http://katolik.ru/vatikan/113857-tri-me ... rdtse.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Sputnik » 13 лютого 2013, 20:49

andrivovk писав:Три месяца назад Папа перенес операцию на сердце?
http://katolik.ru/vatikan/113857-tri-me ... rdtse.html

Хм...Хто його знає, може й ця подія стала передумовою заяви Папи Римського...
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення пілігрим » 13 лютого 2013, 22:07

igormaks писав:
Patlatus писав:Роздуми про те, чи це центральний банк італії змусив папу зректися престолу - цікавий лінк англійською мовою, хоча виглядає на не дуже надійному сайті, не знаю, чи варто кидати сюди посилання

Якщо доля правди є в описаному на http://www.portal-credo.ru/site/?act=news&id=98637 "Кто стоит за отречением Папы Римского Бенедикта XVI: Рокфеллеры, Ротшильды, Путин и... мировое золото" то в такому поважному віці , як у Папи, все це витримувати не вистачить ніякої фізичної , ні духовної сили...
З повагою Ігор

Від порталу Кредо.ру не те , що католики Росії , навіть вірні РПЦ плюються.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення ShMariam » 13 лютого 2013, 23:10

Про націоналізм, чорного Папу та кінець світу
http://zahrebelnyj.blogspot.com/2013/02 ... l?spref=fb
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Злий Іван » 13 лютого 2013, 23:18

Ось цікаво, наскільки пророцтво Малахія поєднується з цим:
Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, тільки Отець.
(Від Марка 13:32)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення пілігрим » 13 лютого 2013, 23:50

ShMariam писав:Про націоналізм, чорного Папу та кінець світу
http://zahrebelnyj.blogspot.com/2013/02 ... l?spref=fb

Мене також "тішать" розиови про колір шкіри майбутнього Папи. Невже для когось це має значення? І невже цей хтось вважає себе християнином?
ПС Сьогодні на одному форумі (некатолицькому) католичка з Литви звинуватила Папу Бенедикта в різних...гм...помилках.До приміру , вона сказала , що багато її знайомих пішли з Церкви після ситувціїї з Річардом Вільямсоном. Я собі подумав - пішли , то пішли.Так краще і їм , і Церкві. Я не конче прихильник лефевристів , але ображатись на Церкву , так ніби це гурток по інтересах.... :(
Κύριε ελέησον

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 14 лютого 2013, 00:14

У своїх богословських коментарях до третього Фатімського секрету Папа Бенедикт XVI застерігає , що тут(третій секрет) не описане якесь фіксоване майбутнє , а якраз навпаки , показано що станеться , якщо люди не навернуться у Вірі , не буде якигось радикальних змін у Церкві. Святіший Отець , можливо , побачив у цьому себе , і роздумуючи над цим , прийняв рішення , яке однозначно , з великого Божого милосердя , внесе зміни подольшу долю людства , кожного з нас зокрема. Майбутне не визначено. Людям дарований Богом найважливіший дар - свобідна воля. Міняючись самі , ми з Божого милосердя змінюємо своє майбутнє!
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 14 лютого 2013, 07:08

Ковалевский: «Не надо проецировать светскую систему на управление римско-католической церкви»


М.Ц. Здравствуйте. Это «Предметный разговор». Меня зовут Мария Цыбульская. Сегодня у нас в гостях генеральный секретарь Конференции католических епископов Игорь Ковалевский. Добрый день.
И.К. Здравствуйте.
М.Ц. Тема нашей беседы, естественно, сегодня не могло быть иной, — отставка Папы Римского понтифика Бенедикта XVI. Мне бы хотелось узнать, стало ли для вас неожиданностью его решение об отставке, и как вы, и католическая церковь в целом, отнеслись к этому.
И.К. Для меня лично, конечно, была полная неожиданность. Более того, даже скажу, когда вчера уже начали поступать звонки, я как раз смотрел прессу, я даже, так скажем, думал, правда ли это. Это моя была первая реакция. Но потом уже, конечно, получил информацию, и, естественно, уже узнал точно, что этот факт имел место. Какая реакция церкви на это событие. На самом деле, средства массовой информации, чего греха таить, создали ажиотаж, бурный ажиотаж. Даже в России, некатолической стране, у меня буквально обрывался телефон, он до сих пор обрывается. И огромный интерес к данному событию. Отчасти, наверное, это обусловлено тем, что исторических прецедентов крайне мало. Последний раз в XV веке Папа Григорий XII отрекся от папского престола. Это были очень трудные времена, кстати, для церкви. Сейчас нынешний понтифик проявил величайшее мужество. Вот я им восхищаюсь. Так же, как и восхищаются лидеры государств, представители католической церкви, других религий. Достаточно просмотреть периодику европейскую, вообще мировую. Человек, обладающий полнотой власти в церкви. Ведь Папа Римский, я хочу заметить, это не аналог Патриарха Московского, или православного патриарха. Тот, при всем уважении, но это предстоятель церкви. Папа — это субъект власти церкви. Это полный глава церкви. У нас, выражаясь светским языком, вообще говоря, такая монархическая структура, строгая вертикаль власти. И вот человек, который обладает колоссальной власть в церкви, имеет мужество и со смирением от этой власти отрекается, используя при этом некую мотивацию: для блага церкви. Это великая мотивация. Это ажиотаж. А с точки зрения формальной, каноническое право у нас эту процедуру предусматривает.
М.Ц. Скажите, пожалуйста, — сейчас принято подводить итоги, в общем, самое время, деятельности Бенедикта XVI в качестве Папы, — какие основные деяния, по-вашему, и в глазах католической церкви, он совершил?
И.К. Безусловно, понтифик — величайший теолог. Это профессор, богослов и человек глубочайщей мысли. Его книги, энциклики — их я бы советовал читать даже не христианам, поскольку очень много можно интересного там найти, обнаружить, и с этим можно согласиться. Причем, даже будучи неверующим человеком. Это общечеловеческие ценности и мысли, о которых всегда важно нам помнить. Для верующих людей его мысли о религии, о христианстве вообще, что такое христианство. Одна энциклика «Бог есть любовь Deus Caritas Est» чего стоит. Что христианство — это не просто сумма неких предписаний, это не просто какое-то, так скажем, морализаторство, так прафразируя, это не просто кака-я то принадлежность какой-то религии. Это выбор Бога, который есть любовь. И вот в чем эта любовь проявляется. Это, вообще говоря, повод для размышления не только для христиан. Вообще, для современной культуры. Кроме того, Папа, конечно, большой вклад внес, если касается уже наших российских проблем, в улучшение, в заметное улучшение отношений между римской католической и русской православной церквами, здесь в России. И католики, как и православные, судя по публикациям, этого не могут не заметить, всегда тоже подчеркивают.
М.Ц. А что именно было сделано для улучшения отношений с РПЦ?
И.К. Ну, в частности, самая динамика. Изменилась динамика, ну, в лучшую сторону, так скажем. Прошли те времена, когда мы обвиняли друг друга, я могу сказать, это уже, может быть, слишком оптимистично, но все-таки эти времена, я считаю, уже остались в прошлом. Взаимных каких-то обвинений, не только обвинений, подозрительности, взаимной подозрительности, недоверия друг к другу, непонимания друг друга. Сейчас мы лучше понимаем друг друга, мы доверяем друг друга. И более того, мы выступаем единым фронтом, вообще говоря, в защите христианских ценностей.
М.Ц. Сейчас будет избран новый Папа. Естественно, сразу появляются первые возможные имена, кто станет новым Папой Римским. Я хотела вас спросить, что касается самой системы избрания нового Папы, когда обсуждается новый кандидат, кто-то из кардиналов, идет выбор между личностями, или между направлениями, которые несет будущий Папа Римский с собой?
И.К. Вы задаете очень сложный вопрос, на самом деле. Традиция церкви право, прежде всего ставит конкретные требования к конкретному кандидату. Но журналисты, политики постоянно муссируют эту политическую подоплеку. Различные партии, различные фракции, которые враждуют между собой, или наоборот, объединяются друг с другом.
М.Ц. Ну, да, мы проецируем просто демократическую систему на систему церковную.
И.К. Совершенно верно, мы проецируем светскую систему на управление римско-католической церковью. Вот я бы не очень с такой постановкой вопроса соглашался. Меня часто спрашивают: этот Папа консерватор, или либерал? А вообще говоря, сами слова «консерватор» и «либерал» — это не библейские слова. Это слова чисто светские. Я предпочитаю все-таки употреблять библейскую терминологию и терминологию христианской культуры. А именно, миссионер, проповедник Евангелия. Вот критерий, наверное, главный, насколько он является пламенным проповедником Евангелия, насколько он является миссионером. Независимо от того, он более или менее консервативный, либеральный с точки зрения именно уже светских представлений. Кроме того, я хотел бы все-таки обратить внимание на то, что результаты конклавов, по крайней мере последних, всегда удивляли. И Иоанн Павел II, и избрание Бенедикта XVI было для многих неожиданностью. Поэтому здесь мы считаем так, можно сказать полушутя, полувсерьез: Господь все-таки имеет здесь свое последнее слово. Конечно, я в это верую. Но почему полушутя-полувсерьез — потому что Господь иногда над нами может пошутить.
М.Ц. Я объясню, почему такой интерес к персоне будущего Папы Римского, даже в светском обществе, и даже не в христианском обществе вовсе. Потому что, я не знаю, правильно ли я сформулирую, или нет, но мне кажется, что религия любая сегодня переживает испытание идеологическое. Потому что очень стремительно развивается современный мир, очень серьезные изменения в смыслах, в позициях людей. Государственные деятели принимают решения, которые также бросают вызов церкви. Церкви нужно на эти вызовы либо отвечать реформами, в том числе реформами идей, либо придерживаться своей консервативной позиции. И персона Папы Римского — это как раз тот самый человек, который может принимать такие решения, и может на свое усмотрение идти в ту или другую сторону. Как, по-вашему, католическая церковь нуждается сейчас в изменении идеологии, или нет?
И.К. Ekklesia semper reformanda. Это известное утверждение: церковь всегда реформируется. Но в хорошем смысле этого слова. Это процесс очищения традиций, это процесс покаяния, обращения рядовых верующих и церкви как народа Божиего вообще. Это процесс переосмысления многих исторических процессов, которые были в прошлом. Это процесс также углубления откровения. Самое главное, ведь церковь призвана защищать залог веры, защищать этот залог веры, который передан нам Иисусом Христом. В этом наше вероучение. И здесь роль Епископа Рима, его преемника, она исключительна. Вот в этом как раз специфика нас, католиков. Для нас это, конечно, не просто знаковая фигура в политическом смысле этого слова. Интерес к Папе Римскому, конечно, очень велик, потому что его рассматривают как некую политическую фигуру, носителя некоей идеологии, некоей идеи, которая объединяет все-таки огромное число людей, на всех континентах земного шара. Но здесь я все-таки хотел бы больше в религиозном аспекте рассматривать, как эту особую, знаковую фигуру, которая является гарантом сохранности нашей веры и традиции. Именно в этом контексте в церкви происходят некие изменения. Но не революции. Вот, слава Богу, нашей церкви не присущ дух революций. И не стоит думать, что вот это отречение Папы приведет к неким революционным преобразованиям в католической церкви. Вы знаете, я не хочу именно таким светским языком об этом говорить. Я помню, когда-то, в свое время, давно разговаривал с одним лютеранским пастором в Швеции, там, где очень далеко идущие некие, выражаясь светским языком, либеральные ценности продвинуты, в частности, женская хиротония, рукоположение женщин. Вот он мне говорил: я считаю, что когда-то и в католической церкви это будет. Я ему на это ответил дипломатично: поживем — увидим. Но, на самом деле, не хочу подымать этих тем, так называемых революционных, или нереволюционных, консервативных преобразований. Для меня, например, как для католического священника, совершенно очевидно в вопросе, например, о том же так называемом женском священстве, который так муссируется сейчас в Европе. Здесь я не хочу считаться, что если я это приму, то я либерал, а если я не приму, то консерватор. Я в любом случае этого не принимаю, поскольку у меня вера и традиция на это есть.
М.Ц. То есть, традиция сильнее всего должна быть.
И.К. Традиция, конечно. И вот гарант сохранения этой веры и традиции, вот для нас Папа Римский — именно в этом его огромное значение. И поэтому, невзирая на то, кем будет следующий понтифик, потому что спекуляции именно вокруг этого идут, невзирая на то, кем он будет, — он будет все равно верховным пастырем всех христиан-католиков.
М.Ц. Один из кандидатов, опять же, возможных, которые называются на роль понтифика, приходится все время так задавать этот вопрос, он сейчас ключевой, — представитель миссии в Африке. И принято говорить последние годы, что миссионерство в странах Африки сейчас наиболее развито, я бы сказала, среди всего католического мира. Потому что там есть запрос, там, действительно, проводится большая работа. Там, ну, буквально завоевание множества новых территорий происходит. Вы бы согласились с такой формулировкой, или нет, и как, в принципе, вы относитесь к такому варианту?
И.К. Вы знаете, многие ключевые лидеры римско-католической церкви уже не скрывают своей частной позиции относительно того, что будущее церкви католической вообще-то уже как бы не Европа. Ну, здесь есть объективные причины. Это и население, это стремительно развивающиеся экономики, территории, это развивающиеся культуры. Культуры, кстати, которые имеют историю гораздо более древнюю даже, чем европейская культура. Мы можем говорить о странах, например, в Азии. Я не хочу только конкретно об Африке говорить, об отдельном континенте. Но Латинская Америка, Азия, Африка — это тоже часть христианского мира, на самом деле. И число католиков там достаточно большое. У нас в России принято отождествлять римско-католическую церковь с западноевропейской культурой.
М.Ц. Это правда, да.
И.К. Но это в корне неверно. Современная западноевропейская культура, вообще говоря, часто очень даже не христианская, хотя она выросла на христианских фундаментах, это всегда тоже надо подчеркивать. А вот развитие, стремительное развитие католической церкви в странах Азии, например, оно восхищает. И я готов видеть в этом какой-то определенный знак, который, кстати, подтверждает мою веру в универсальный характер моей церкви. Что «католический» означает по этимологии «вселенский, всеобщий». Все люди, всех времен, народов, культур, цивилизаций, языков могут в ней найти спасительное средство. То есть, католическая церковь — это не просто латинская культура, или, так скажем, выросшее на территории Западной Римской Империи определенное направление христианства и культура Западной Европы, в отличие от культуры Византийской, и так далее. Вот я бы спорил именно с такой постановкой вопроса. Потому что вот как раз некий успех католической церкви в странах Азии и Африки свидетельствует об обратном, об универсальном характере нашей церкви.
М.Ц. Я бы хотела вам задать еще один вопрос по поводу вызовов современности и вызовов со стороны светского мира церкви. К сожалению, последние годы в прессе часто фигурировали скандалы, связанные с католической церковью. Я не буду разбирать, ни в коем случае, все это детально, мы совсем с вами не для этого встретились, но, тем не менее, это действительно вызов для церкви, когда происходит какое-то неприятное событие, связанное со светским миром? Как, по-вашему, церковь должна в таких случаях реагировать, выстаивать, отвечать своей пастве и светскому обществу?
И.К. Любое неприятное событие — это вызов некий. Те скандалы, о которых вы намекаете, на самом деле, это не самые крупные проблемы, перед которыми стоит католическая церковь. И об этом, кстати, один из известнейших польских иерархов буквально сейчас тоже сказал. На самом деле, есть проблемы более глобального характера, более общего характера, с которыми церковь сталкивается. Не только католическая, вообще христиане во всем мире. Даже религия, вы в начале нашего разговора на это намекнули. Но я позволю себе закончить мысль сначала относительно неприятных историй, ситуаций и скандалов так называемых. Ситуация кризиса, в котором находится церковь, или культура, цивилизация, экономика, в конце концов, ее нельзя рассматривать только в негативном аспекте. Кризис, как суд, это всегда возможность очищения, переосмысления неких ценностей. Это всегда возможность для развития и улучшения ситуации. Поэтому, по Божьему попущению если происходят такие критические ситуации — это тоже знак. Знак не только для церкви — для любой структуры, для любого человека конкретного. Ну, и, конечно, для церкви в том числе. Иоанн Павел II Блаженный Папа — он ведь начал, например, процесс покаяния. Это был очень сильный шаг — покаяние за конкретные неправильные деяния.
М.Ц. Хорошо. Спасибо вам большое. Это был «Предметный разговор». Мария Цыбульская. И у нас в гостях был генеральный секретарь Конференции католических епископов России Игорь Ковалевский. До свидания.
И.К. До свидания.
http://www.gazeta.ru/video/predmetnyi_r ... bject_map={%22203278139814364%22%3A308211685948625}&action_type_map={%22203278139814364%22%3A%22og.recommends%22}&action_ref_map=
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 14 лютого 2013, 12:30

«Проголосивши Рік віри, своїм покірним вчинком Ви дали всім нам надзвичайну науку віри», – Глава УГКЦ Святішому Отцеві Венедиктові XVI

Українська Греко-Католицька Церква з великим сумом і зворушенням сприйняла зречення з престолу Папи Римського Венедикта XVI. Про це йдеться у листі Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ.

«З одного боку, ми відчуваємо себе осиротілими, оскільки у Вашій особі вірні нашої Церкви завжди бачили Отця Церкви, – Отця, котрий багато разів звертався із батьківським словом до нашого народу його рідною мовою з нагоди різних подій в Апостольській Столиці. З іншого – у цей історичний момент бажаємо запевнити Вашу Святість у нашій близькості та синівській відданості», – читаємо у зверненні Першоієрарха УГКЦ.

Блаженніший Святослав від свого імені та від імені Синоду Єпископів УГКЦ, духовенства, чернецтва та мирян, а також від імені всіх українців висловив щиру подяку Святішому Отцю за «сміливе свідчення віри, за мудрий провід Вселенською Церквою і за цілковиту посвяту справі Христа».

Предстоятель УГКЦ додав, що вірні завжди пам’ятатимуть послання, навчання та проповіді Святішого Отця щодо правильної доктрини віри та християнського способу життя.

«В особливий спосіб хочемо подякувати Вам, Святіший Отче, за те, що Ви так мужньо проголошували незмінну правду про Бога та людину, обстоюючи моральні цінності, а також здорові громадянські та демократичні цінності в сучасному суспільстві», – йдеться у заяві Блаженнішого Святослава.

Також Глава УГКЦ від імені вірних подякував Святішому Отцю за те, що він «по-батьківському турбувався про розвиток нашої Церкви, приділяючи належну увагу розбудові її структур як в Україні, так і за кордоном», а також за благословення на створення трьох нових митрополій у Західній Україні.

«Святіший Отче, проголосивши Рік віри, своїм покірним вчинком Ви подали усім нам надзвичайну науку віри. Ваш мужній вибір надихає і заохочує нас повністю довіритися нашому Господеві, який добре дбає про свою Церкву», – написав Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ побажав: «Ваша Святосте, нехай Усемилостивий Господь обдарує Вас своїми безмежними благодатями і нехай дарує Вам ще багато років життя, щоб Ви могли своєю мудрістю та духовною силою ще послужити Вселенській Церкві на многії та благії літа!»



Департамент інформації УГКЦ

"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrivovk » 14 лютого 2013, 18:34

Злий Іван писав:Ось цікаво, наскільки пророцтво Малахія поєднується з цим:
Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, тільки Отець.
(Від Марка 13:32)

А хіба в пророцтві Малахії десь пише про день і годину кінця світу? :shock:


о.Олег писав:М.Ц. А что именно было сделано для улучшения отношений с РПЦ?
И.К. Ну, в частности, самая динамика. Изменилась динамика, ну, в лучшую сторону, так скажем. Прошли те времена, когда мы обвиняли друг друга, я могу сказать, это уже, может быть, слишком оптимистично, но все-таки эти времена, я считаю, уже остались в прошлом. Взаимных каких-то обвинений, не только обвинений, подозрительности, взаимной подозрительности, недоверия друг к другу, непонимания друг друга. Сейчас мы лучше понимаем друг друга, мы доверяем друг друга. И более того, мы выступаем единым фронтом, вообще говоря, в защите христианских ценностей.


Неправда.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення пілігрим » 14 лютого 2013, 18:52

andrivovk писав:Неправда.

Дійсно , неправда.
Важко бути католиком в Росії :(
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrey s. » 14 лютого 2013, 18:53

andrivovk писав:
о.Олег писав:М.Ц. А что именно было сделано для улучшения отношений с РПЦ?
И.К. Ну, в частности, самая динамика. Изменилась динамика, ну, в лучшую сторону, так скажем. Прошли те времена, когда мы обвиняли друг друга, я могу сказать, это уже, может быть, слишком оптимистично, но все-таки эти времена, я считаю, уже остались в прошлом. Взаимных каких-то обвинений, не только обвинений, подозрительности, взаимной подозрительности, недоверия друг к другу, непонимания друг друга. Сейчас мы лучше понимаем друг друга, мы доверяем друг друга. И более того, мы выступаем единым фронтом, вообще говоря, в защите христианских ценностей.


Неправда.

Та в принципі це факт. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 14 лютого 2013, 20:31

пілігрим писав:
andrivovk писав:Неправда.

Дійсно , неправда.
Важко бути католиком в Росії :(

та ні - католики, власне, дуже постаралися. Просто - без взаємності
О
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення пілігрим » 14 лютого 2013, 20:34

о.Олег писав:
пілігрим писав:
andrivovk писав:Неправда.

Дійсно , неправда.
Важко бути католиком в Росії :(

та ні - католики, власне, дуже постаралися. Просто - без взаємності
О

І я про це ж
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Злий Іван » 15 лютого 2013, 10:44

andrivovk писав:
Злий Іван писав:Ось цікаво, наскільки пророцтво Малахія поєднується з цим:
Про день же той чи про годину не знає ніхто: ні Анголи на небі, ні Син, тільки Отець.
(Від Марка 13:32)

А хіба в пророцтві Малахії десь пише про день і годину кінця світу? :shock:


Думаю, коли пише про день і годину, то можна говорити як і про досить точний час, так і про досить-таки неявно вказану точність. В Малахія говориться про осаннього Папу за часів якого і буде кінець світу. Тобто кінець світу буде за понтифікату Папи Петра ІІ -- досить точно вказано час, надто, коли його розмазати на останні 2000 років.

P.S. Але то вже ЗМІ обсмокчуть! %)
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Sputnik » 15 лютого 2013, 20:33

Злий Іван писав:P.S. Але то вже ЗМІ обсмокчуть! %)

Ой, та не те слово, обсмокчуть! Їм лише привід дай...(дай їм палець, а вони до ліктя відкусять).
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2013, 07:12

Злий Іван писав:... В Малахія говориться ...

про всяк випадок (ще раз?) зауважу, що
- св.Малахія жив в 12 ст. і його сучасник і основний біограф, містик, Вчитель Церкви св.Бернард з Клерво нічого про це ("пророцтво") не знає;
- "пророцтво" св.Малахії приписали в кінці 16 ст. і жодних доказів, що воно існувало до 16 ст. не існує;
- фрази (112 штук) "пророцтва" (зокрема ті "передкінцеві", що будоражать сьогодні людей) відривчасті і самі по собі нічого не "говорять", тому маємо розуміти, що не "в Малахія говориться ", а "трактувальниками приписаного св.Малахії "пророцтва" говориться".
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення Sputnik » 16 лютого 2013, 12:44

о.Олег писав:
Злий Іван писав:... В Малахія говориться ...

про всяк випадок (ще раз?) зауважу, що
- св.Малахія жив в 12 ст. і його сучасник і основний біограф, містик, Вчитель Церкви св.Бернард з Клерво нічого про це ("пророцтво") не знає;
- "пророцтво" св.Малахії приписали в кінці 16 ст. і жодних доказів, що воно існувало до 16 ст. не існує;
- фрази (112 штук) "пророцтва" (зокрема ті "передкінцеві", що будоражать сьогодні людей) відривчасті і самі по собі нічого не "говорять", тому маємо розуміти, що не "в Малахія говориться ", а "трактувальниками приписаного св.Малахії "пророцтва" говориться".
З повагою, о.Олег

Ще раз дякую, о. Олеже, що коротко, але грунтовно та лаконічно роз'яснили про це пророцтво. А то кількість різних думок, поглядів та здогадок, годі й нарахувати. Ще й мене грішного в правильне русло направили! :good:
Cogito, ergo sum

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 16 лютого 2013, 14:52

Зречення Бенедикта XVI й ганьба українського телебачення
http://catholicnews.org.ua/zrechennya-b ... nnya#point
http://www.telekritika.ua/media-contine ... 2-16/79153
Дійсно ганьба "пятої влади". Хто спішить , той людей смішить.
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrey s. » 16 лютого 2013, 15:31

igormaks писав:Зречення Бенедикта XVI й ганьба українського телебачення
http://catholicnews.org.ua/zrechennya-b ... nnya#point
http://www.telekritika.ua/media-contine ... 2-16/79153
Дійсно ганьба "пятої влади". Хто спішить , той людей смішить.
З повагою Ігор

Тому я їх і не дивлюсь, це отрута яка діє поступово.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення andrivovk » 16 лютого 2013, 15:38

Katolik.ru представляет список вероятных кандидатов на пост Папы Римского

http://katolik.ru/mir/113906-katolikru- ... skogo.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: ПАПА РИМСЬКИЙ ЗРІКАЄТЬСЯ ПРЕСТОЛУ

Повідомлення igormaks » 17 лютого 2013, 22:41

andrivovk писав:Katolik.ru представляет список вероятных кандидатов на пост Папы Римского

http://katolik.ru/mir/113906-katolikru- ... skogo.html

Слава Ісусу Христу!
"Віртуальний конклав" розпочав свою роботу у ЗМІ. Але завжди останнє слово за Творцем! На мою думку цікаво переглянути Бенедикт XVI: Господь победит! http://katolik.ru/vatikan/113901-benedi ... bedit.html
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

екс Папа відео

Повідомлення Bohdan_ » 17 березня 2013, 15:55

екс Папа відео з 2011 року що скажете?

http://www.youtube.com/watch?v=yHZ6e_-M ... e=youtu.be

Назар Шевчук
новик
новик
Повідомлень: 10
З нами з: 14 вересня 2012, 19:19

Re: Папа Бенедикт XVI

Повідомлення Назар Шевчук » 19 березня 2013, 08:54

Дивно, що це може означати?

MOD о.Олег: Це один з сайтів про "теорію жидівської змови", тому вважаю за потрібне посилання на нашому Форумі не давати. А "іщущій - обрящєт" :) за цитатою
Хорхе Маріо Бергольо на колінах перед протестантськими проповідниками.


19 липня 2006 року, ІІІ братська зустріч Відновленої Спільноти Віри Євангелівської та Католицької , що відбувалась на стадіоні Луна Парк в Буенос Айресі, Аргентина. Присутніми були Архиєпископ Буенос Айреса, кардинал Хорхе Маріо Бергольо і проповідник Дому Понтифіка , о. Раньєро Канталамесса.


Найбільш визначальним з цієї зустрічі була подія, коли аргентинський карденал впав навколішки перед двома десятками протестантських проповідників, щоб отримати від них благословення.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Папа Бенедикт XVI

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2013, 09:06

Назар Шевчук писав:Дивно, що це може означати?..

який сайт, такі і підозри. Хтось критикує Пап за те, що перед православними вибачаються (і винні, звичайно, євреї, які Папу для своїх чорних замислів увели на престоли :) ), інші за цілування Корану (і винні ті ж самі євреї - масонів і не зрозумієш з першого разу :) ). Фобії антисимітів :( Ця расистська біда і Вас накрила?
А Папа незалежно від крикунів дбатиме про те, щоб всіх до Істини привести.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей