Як маємо молитися?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Як маємо молитися?

Повідомлення Michail » 24 грудня 2012, 20:25

ShMariam писав:
Michail писав:Так вона ж мама (дуже добра мама) і добре знає, що її Син одобрить, а що ні. Якби вона знала, що Ісус це не одобрить то ніяким чином би не створила таку ситуацію.

Можливо... Але ця подія наштовхнула мене на думку, що коли на молитву Бог відповідає: "Ще не час", треба казати: "Поможи!!!" Чи я помиляюся?


Може бути в особистому досвіді і таке. Чому ні? Особистий досвід спілкування з Богом на те і осоистий досвід. Ми різним способом ростемо у вірі і молитві...

Подивіть ізраїльський фільм "Ушпизин" (Гості дорогі"). В кінці єврей молиться дуже сильно і ревно (аж схоже навіть на вимогливо), щоб Бог дав йоо дружині народити сина... Довго чекали, але все-таки народила...

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Як маємо молитися?

Повідомлення Georgij » 31 січня 2013, 14:51

Ніколи не звертав увагу на таке:
9 Уночі ж Господь сказав до Павла у видінні: «Не бійся, говори лиш, не мовчи, 10 бо я з тобою, і ніхто не нападе на тебе, щоб тобі завдати лиха, бо я маю багато людей у цім місті.»( Ді.18, 9-10)

Щодо молитви, буває, бракує саме підкресленого... буває мабуть таке заціпеніння, коли думаєш, що молишся, а насправді - мовчиш.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------І ще на одному сайті, надибав таке, що колись читав і хочу поділитися:

Роздума про молитву.

У цьому нашому розважанні про роль молитви у християнському житті ми зупинимося на таких двох аспектах, як мета молитви, як її бачить апостол Павло у своєму листі до Ефесян, та її спосіб, що подає нам Сам Божественний Спаситель у Євангелії від Матея.

Отож, читаємо в листі апостола Павла до Ефесян(3, 14-19): «…я згинаю свої коліна перед Отцем, від Якого бере ім`я все отцівство на небі й на землі; щоб Він дав вам за багатством Своєї слави скріпитись у силі через Його Духа, на зростання внутрішньої людини, і щоб Христос вірою оселився у серцях ваших, а закорінені й утверджені в любові – спромоглися зрозуміти з усіма святими, яка її ширина, довжиа, висота і глибина, і спізнати оту дюбов Христову, що перевищує всяке уявлення, і таким чином сповнилися усякою Божою повнотою. »

В оцій короткій цитаті бачимо, яку мету ставить апостол для своєї молитви. Він згина коліна перед Отцем, аби люди, щоб ми з вами й, зрештою, він сам сповнився всякою Божою повнотою. Людина, сповнена Богом, це людина свята, освячена, яка носить Бога у власному серці. В іншому місці Павло мовиь таке: «Живу вже не я, а живе Христос у мені. »(Гал.2 20). Сповнена Божою повнотою людина – це людина, яка дивиться на світ і дійсність Христовими очима, котра плекає в собі невтомно Христові думки, яка збагнула Божу волю і нею завжди старається жити. Не кажу: «яка Божу волю виконує чи їй підкорилася», а та, для котрої Боже життя, воля і плани є суттю життя, і яка не може себе збагнути поза Божою волею.

Такою людину робить молитва, і св.Павло подає кілька кроків-елементів досягнення цього:

1) апостол молиться. Щоб Отець дав через багатство Своєї слави скріпитись у силі через Його Духа, на зростання внутрішньої людини. Не зовнішній вигляд чи зовнішня побожність повинна розвинутися в результаті молитви, а внутрішня людина, тобто мають оновитися думки, наміри та бажання. Апостол і сам пояснює, що це є зростання внутрішньої людини: «…вам треба позбутися за вашим попереднім життям старої людини, яку розтлівають звабливі пристрасті, а відновитись духові вашого ума, і одягнутись у нову людину, створену на подобу Божу, у справндлмвості й у святості правди».(Еф.4, 22-24). Саме тому через молитву, чи точніше, у молитві, отримуємо силу внутрішнього зростання, силу опертя гріхові і приставання до Христа.

2) апостол відмовляє молитву, щоб Христос вірою оселився у серцях наших, Божественний Спаситель оселюється у нас завдяки вірі. Сам Павло каже: «…вірою ходимо а не видінням»(2Кор. 5, 7). Молимося, аби скріпити й поглибити віру, довір`я до Христа Господа. Тоді і сам Христос оживає в нашому серці. Тому молитва є на скріплення віри, основою цілої духовності.

3) також молиться, щоб ми, закорінені і утверджені в любові, спромоглися зрозуміти з усіма святими, яка її ширина. Довжина, висота і глибина. Для апостола Ісус Христос, Який вірою оселюється у наших серцях, є коренем любові. Бо сам Христос проголосив, що «ніхто неспроможне любити більше ніж тоді, коли він за своїх друзів життя віддає.(Ів.15, 13)» І сам був тим, хто віддав своє життя за нас, що нас потверджує, що зроджений у наших серцях через віру Христос є якраз коренем любові, а через молитву ми пізнаємо, наскільки ця любов усе охоплює та в усе проникає. Саме тому апостол уживає всі чотири ознаки міри: ширина, довжина, висота і глибина. Любов проникає всюди. Усе промине, а любов ні (пор.1Кор. 13, 8 ).

4) і, нарешті, молитися, щоб ми пізнали Христову любов, яка перевищує всяке людське уявлення. Пізнання Бога є над нашим розумінням. «Те, чого око не бачило, й вухо не чуло, що на думку людині не спало, те наготував Бог тим, що Його люблять (1Кор. 2, 9).» Молитва, таким чином, є не стільки спогляданням того, що закрите для людського розуму, що можна збагнути тільки духом.

Лишень така молитва сповняє нас усякою Божою повнотою, цілковито нас перемінює, вводить у нове життя в Ісусі Христі. Саме тому Христос навчає нас способу молитви. Ми не можемо й не сміємо молитися задля людей, їхніх очей, в Євангелії від Матея читаємо: «А коли молитеся, не будьте як ті лицеміри, що люблять навидноті молитися по синагогах та на перехрестях, щоб показатися людям. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі. А коли молитесь, не говоріть зайвого, як ті погани; гадають бо, що за своєю велемовністю будуть вислухані. Не будьте, отже, подібні до них, бо Отець ваш небесний знає, чого вам треба, перш ніж ви просите в нього.»(Мт. 6, 5-8).

Ми покликані до життя в Бозі і для Бога. Кожний інший мотив робить нашу молитву неслушною й непотрібною. Ніхто, крім самого Господа, не проконтролює, чи з`явилася в нашому серці думка, щоб нас хтось похвалив за побожність і молитву. Але ми можемо себе бачити, ми знаємо про себе більше ніж інші люди. Молитва задля похвали даремна трата часу. Тому-то Христос пропонує нам зачинитися у нашій кімнаті.

Він теж говорить, що ми мусимо молитися Отцеві, що є в тайні. Як перегукується це з Павловим: «вище всякого розуміння». Молитва довір`я до Бога, перебування з Ним виключає довгі і непотрібні прохання, повторювання. Отець знає чого нам потрібно, перш ніж ми попросимо в Нього. Отож, як довідуємось, молитва – це засіб наповнення духом Божим. Саме тому Христос закликає зачинити двері кімнати, щоб не було свідків нашого спілкування з Богом. Полюбити каплицю й зачинити її двері, щоб тут, на самоті, побути з любим Господом, пізнати довжину, ширину, висоту та глибину Його безперервної любові.

Зачинити за собою двері й тут, де проходить твоє життя, де щовечора віддаєш себе Йому в руки, де щоранку зустрічаєш новий день, побути з Ним на самоті, щоб вірою він зродився у нашому серці. Насправді ця каплиця повинна стати фортецею і муром духовного життя, місцем особистої молитви, місцем, де постійно живе Господь, і де ми Його радо зустрічаємо.

Також потрібно ще зачинити двері своєї душі, щоб без огляду на будь-які зовнішні подразники, пізнавати Отця, полюбити час перебування з Богом, час, коли можемо Його пізнати і віддати себе під провід Його Духа.

Можемо насамкінець із певністю ствердити, що особиста молитва є підвалиною духовного життя кожного з нас. Через неї поглиблюється розуміння Божественної Літургії, вона змінює нас із середини. Молитва - суть життя правдивого християнина.о.Пантелеймон Саламаха ЧСВВ

(З часопису «Господь і Я» )
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Марічка 050 » 05 лютого 2013, 14:33

Підкажіть, будь-ласка, коли можна читати Канон за недужого? Чи тільки за важкохвору людину? Чи можна у випадку неважкої хвороби?? Буду щиро вдячна!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 лютого 2013, 20:28

Марічка 050 писав:Підкажіть, будь-ласка, коли можна читати Канон за недужого? Чи тільки за важкохвору людину? Чи можна у випадку неважкої хвороби?? Буду щиро вдячна!

та це молитва - завжди можна. Тим більше - не знаємо небезпек, які несе навіть звичайний "прищик" - просто моліться
якщо можна: які молитви є у Вашому каноні?
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 05 лютого 2013, 22:52

о.Олег писав:
Марічка 050 писав:Підкажіть, будь-ласка, коли можна читати Канон за недужого? Чи тільки за важкохвору людину? Чи можна у випадку неважкої хвороби?? Буду щиро вдячна!


якщо можна: які молитви є у Вашому каноні?

Так.., якщо є можливість то подайте. Мені теж цікаво.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Марічка 050 » 06 лютого 2013, 10:06

о.Олег писав: якщо можна: які молитви є у Вашому каноні? З повагою, о.олег

Щиро вдячна за відповідь!!!
Я взяла ось тут: http://www.parafia.org.ua/biblioteka/kn ... neduzhogo/
А ще є тут: http://velikden.ks.ua/vydannja/hvori/hvori.html

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як маємо молитися?

Повідомлення andrivovk » 09 лютого 2013, 13:39

Молитва как особое состояние человека.

На недавней всемирной конференции, проходившей в Аризонском университете США под названием «Последние достижения науки о сознании», были опубликованы тезисы питерского ученого, доктора биологических и кандидата медицинских наук, президента Санкт-Петербургской ассоциации психопунктуры, заведующего лабораторией психофизиологии Психоневрологического института им. В.М. Бехтерева профессора В.Б. Слезина и кандидата медицинских наук И.Я. Рыбиной. В этих тезисах, вызвавших заметный интерес ученых многих стран и научных направлений, говорится об открытии необычного (уникального) феномена – особого состояния человека во время молитвы. Подробнее об этом научном открытии мы попросили рассказать нашему корреспонденту одного из авторов этого исследования В.Б. Слезина.

– Валерий Борисович, что натолкнуло вас на открытие этого феномена?

– Многие годы в практике лечения функциональных невротических расстройств, то есть неврозов, применяется метод самогипноза, или, как мы его еще называем, медитация. Этот метод, по мнению специалистов, дает неплохие результаты. Мы решили в своей лаборатории исследовать, какие процессы происходят при этом в коре головного мозга. Сняли электроэнцефалограмму и обнаружили, что во время медитации в коре головного мозга включаются механизмы возбуждения. И в один прекрасный момент мы задались вопросом: а что происходит с мозгом, когда человек молится?..

– Некоторые последователи различных школ йоги утверждают, что медитация – та же молитва, то же общение с Богом.

– Это далеко не так, как выяснили мы в своих исследованиях. Для чистоты эксперимента мы пригласили настоятеля одного из монастырей и записали его электроэнцефалограмму во время молитвы. Результат нас ошеломил. Мы обнаружили, что в полном сознании в молитвенном состоянии православного священнослужителя электроэнцефалограмма показывала полное выключение коры мозга… Человек сидел и молился, но у него полностью отсутствовал электрический импульс, свидетельствующий о работе коры головного мозга. То есть мы наблюдали состояние полного отключения мозга при ясном сознании. Мы назвали этот феномен четвертым состоянием человека. До нашего открытия наука знала три состояния сознания человека: бодрствование, медленный и быстрый сон, которые отличаются друг от друга характерами электрических импульсов в коре. Теперь нам стало известно и еще одно состояние – полное отключение электрической активности коры головного мозга при полном сознании.

– Валерий Борисович, мне довелось познакомиться с одной удивительной женщиной, прихожанкой Свято-Троицкого собора Александро-Невской лавры, которая рассказала удивительную историю из своей жизни. Она умирала от рака в больнице, врачи на ней поставили крест, но ей не давала покоя мысль о судьбе ее детей… И она стала день и ночь взывать к Богу и просить исцелить ее ради детей… И свершилось чудо – она поправилась, выздоровела, воспитала своих детей и, естественно, непрестанно благодарит Господа… Как вы думаете, в чем секрет целительных свойств молитвы? Для верующего – Бог услышал и исцелил – это ясно. А для ученого-материалиста?

– Как показывают исследования, электроэнцефалограммы бодрствования и быстрого сна идентичны. Теперь мы обнаружили, что происходит полное отключение коры как во время медленного сна, так и во время молитвы. Получается, что молитвенное состояние так же свойственно и необходимо человеческому организму, как и три ранее известных нам. Ведь в жизни человека наблюдаются переходы одного состояния сознания в другое, существуют системы торможения, отключения… Когда в жизни человека по его воле отсутствует необходимое для него четвертое физиологическое состояние мозга, то, видимо, происходят какие-то негативные процессы. Ведь обратите внимание, что характерной чертой для подвижников церкви, монахов-старцев является умиротворенное состояние души…

– Да, во время богослужения священник не раз возглашает: «Мир вам!» То есть он желает нам мирного состояния души…

– Видимо, без внедрения в практику молитвенного состояния этого мирного устройства в душе нам трудно достигнуть. Отсюда и целительные свойства молитвы.

– Всякая ли молитва сопровождается именно таким состоянием коры головного мозга? Была ли у вас возможность исследовать деятельность мозга во время молитвы представителей других конфессий, вероисповеданий?

– Мы записывали электроэнцефалограмму католического священника. Здесь такого полного отключения коры мы не наблюдали, хотя тенденция сохранялась. Сам он признал, что православные христиане более сильные молитвенники, что только здесь сохранилась практика (непрерывной) Иисусовой молитвы среди монашествующих. Мы приглашали мусульманского священнослужителя, представителя протестантской церкви, но они не отозвались на наши предложения.

Во время настоящей молитвы происходит уход от реальности, что приводит к разрушению патологических связей. Уходя от мира, от образов патологии, человек способствует своему выздоровлению. Четвертое состояние – это путь к гармонии.

Наши исследования дали нам возможность сделать еще некоторые открытия. Так, мы выяснили, что уныние, рок-музыка уводят человека от состояния гармонии, также вызывая в коре мозга электрические импульсы, близкие к эпилептическому припадку.

– Можно сказать, что четвертое состояние противостоит разрушающей силе современной массовой культуры?

– Раз мы живем на планете Земля, где существуют, как мы выяснили, четыре физиологических состояния человека, то они все и должны чередоваться в жизни человека. Отсутствие одного из них нарушает гармоничное развитие человека, приводит его к деградации, болезни. Поэтому я осмелюсь утверждать, что четвертое состояние позволяет или помогает человеку оставаться человеком!


http://www.zagorsk.ru/duhovn/diskuss4/
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення Злий Іван » 15 лютого 2013, 23:38

andrey s. писав:Так. І думаю хотів нас навчати цим.
Але..., головне не впасти в ілюзію, Він Досконалим Був, Є і Буде, а ми не були, не є, і ще питання чи будемо .
:beer:


Ні, не будемо, але маємо роботи на ціле життя. :D
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення andrey s. » 15 лютого 2013, 23:51

Злий Іван писав:
andrey s. писав:Так. І думаю хотів нас навчати цим.
Але..., головне не впасти в ілюзію, Він Досконалим Був, Є і Буде, а ми не були, не є, і ще питання чи будемо .
:beer:


Ні, не будемо, але маємо роботи на ціле життя. :D

Щоб в кінці через Нього таки стати , або скоріш у Ньому. І цю роботу достроково не зробиш.., це факт. Тобто так.., ціле життя... , і сумно від того що життя може навіть не вистачити. І НЕ збагненно те, що багатьом останню мить життя вистачить щоб отримати платню, рівну платню.
Тобто це Йому всетаки вирішувати, а не нам.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення пілігрим » 16 лютого 2013, 00:09

andrey s. писав: і сумно від того що життя може навіть не вистачити. І НЕ збагненно те, що багатьом останню мить життя вистачить щоб отримати платню, рівну платню.
Тобто це Йому всетаки вирішувати, а не нам.


Мабуть в кінці кінців , для Господа найважливіше - стан людської душі. Перший , хто вступив в спасіння , зробив це одним шаленим поривом.За секунди на хресті. Містика.Як оплавилась душа цього розбійника за ці секунди.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення andrey s. » 16 лютого 2013, 00:19

пілігрим писав:
andrey s. писав: і сумно від того що життя може навіть не вистачити. І НЕ збагненно те, що багатьом останню мить життя вистачить щоб отримати платню, рівну платню.
Тобто це Йому всетаки вирішувати, а не нам.


Мабуть в кінці кінців , для Господа найважливіше - стан людської душі. Перший , хто вступив в спасіння , зробив це одним шаленим поривом.За секунди на хресті. Містика.Як оплавилась душа цього розбійника за ці секунди.

Так, тут суть. Перша предсмертна Сповідь як на мене. Таєнство Віри.
Але, у багатьох і тої мікросекунди не буде. Нагла смерть. Тому мусимо чувати, бо не знаємо як і коли той кінець.
Газда прийде несподіванно, і не хотілось би спати в той момент.
Господи помилуй...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення пілігрим » 16 лютого 2013, 00:37

andrey s. писав: Тому мусимо чувати, бо не знаємо як і коли той кінець.
Газда прийде несподіванно, і не хотілось би спати в той момент.

Може я якийсь неправильний , але все більше переконуюсь , що "чувати постійно" в мене не виходить . Інколи буває силкуєш себе до молитви. А інколи ідеш затиснутий в маршрутці , а душа - перед Богом на колінах.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення andrey s. » 16 лютого 2013, 00:51

пілігрим писав:
andrey s. писав: Тому мусимо чувати, бо не знаємо як і коли той кінець.
Газда прийде несподіванно, і не хотілось би спати в той момент.

Може я якийсь неправильний , але все більше переконуюсь , що "чувати постійно" в мене не виходить . Інколи буває силкуєш себе до молитви. А інколи ідеш затиснутий в маршрутці , а душа - перед Богом на колінах.

То як це не виходить ? , раз зажаті в маршрутці , а всерівно педред Богом. :)
Чувати, в мому розумінні, це не постійно повторювати молитви подумки чи у слух. Це трішки глибше. Так само ..,як бути Українцем, це не значить гомоніти про то на кожному кроці, прапором не махати і маскалів не вбивати.
Але.., думаю я у цьому не фахівець.
Чувати.., це внутрішнє, а не зовнішнє.
Востаннє редагувалось 16 лютого 2013, 01:47 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення пілігрим » 16 лютого 2013, 01:08

andrey s. писав:Чувати, в мому розумінні, це не постійно повторювати молитви подумки чи у слух. Це трішки глибше.

В православ"ї (монаший термін) є така фішка - "неперервна молитва". З мого спілкування з людьми знаючими - це досить "глибоко".
andrey s. писав:Чувати.., це внутрішнє, а не зовнішнє.
.......................

А молитва - це зовнішнє? Тільки в церкві при образах , шоб всі виділи?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: +Знущання з УКРАЇНИ сьогодні+

Повідомлення andrey s. » 16 лютого 2013, 01:46

пілігрим писав:
andrey s. писав:Чувати, в мому розумінні, це не постійно повторювати молитви подумки чи у слух. Це трішки глибше.

В православ"ї (монаший термін) є така фішка - "неперервна молитва". З мого спілкування з людьми знаючими - це досить "глибоко".
andrey s. писав:Чувати.., це внутрішнє, а не зовнішнє.
.......................

А молитва - це зовнішнє? Тільки в церкві при образах , шоб всі виділи?

Та у нас теж є вислів " життя як молитва " і це з тої самої опери що і у православ ї.
Чи молитва це зовнішнє ? Думаю в якісь мірі так, бо хоч я сприймаю її більш внутрішньо, але всетаки вчився молитись зовнішньо, і продовжую вчитись.
В Церкві при Образах це зовнішній вияв внутрішньої молитви. І якщо хтось і бачить.., то напевне це добре, всетаки молитва ще буває спільною.., і зовнішні її вияви цьому допомагають.
Я всетаки якось помилився, а саме в тому що зробив розділ, Внутрішнє - Зовнішнє. Думаю в ідеалі воно має бути цілим. І якщо говорити про ідеал.., то там нема місця чомусь одному, крайностям. Є конкретна потреба, місце чи обставина.
От на приклад : Коли на Літургії кажуть : " І все життя наше Христу Богові віддаймо " .., Тобі Господи. Достатньо це сказати в нутрі чи в слух, але часто люди виявляють це ще й зовнішньо, з поклоном ( малою метанією як кажуть у православних :) ) .

Чувати, чувати це ..., ну це як би.., щоб ти не робив ( думав ) - памятати що робиш ( думаєш ) це перед Богм. А коли заснув, ну це типа як забувся, на якись час, що Він там Є і все бачить. Це дуже схоже з " Життя як молитва ", на мій погляд. А чи зовнішньо це чи внутрішньо.., це не суть, головне щоб від тебе і для Бога ( навіть якщо це служить прикладом для когось , це всерівно для Бога )
Ну щось таке, але я ці речі ще уясняю для себе. Вчусь, тому постійності я теж не спостерігаю, або скоріш одинаковості.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Марічка 050 » 20 лютого 2013, 15:37

Слава Ісусу Христу!
Прошу допомоги в такому питанні.
Чи можна читати Охоронну молитву священомученика Кипріяна за іншу людину?
Якщо так, то як читати правильно?
Чи в усіх випадках, де потрібно називати ім'я, говорити ім'я цієї людини? Наприклад, "...Ти знаєш таємниці серця раба Твого (ім’я)..."
Чи десь ще потрібно називати своє ім'я? Наприклад: " ....почуй в цей час недостойного раба Твого (ім’я), що читає цю молитву..."
Щиро вдячна за відповідь!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9705
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 20 лютого 2013, 20:31

Марічка 050 писав:Слава Ісусу Христу!
Прошу допомоги в такому питанні.
Чи можна читати Охоронну молитву священомученика Кипріяна за іншу людину?
Якщо так, то як читати правильно?
Чи в усіх випадках, де потрібно називати ім'я, говорити ім'я цієї людини? Наприклад, "...Ти знаєш таємниці серця раба Твого (ім’я)..."
Чи десь ще потрібно називати своє ім'я? Наприклад: " ....почуй в цей час недостойного раба Твого (ім’я), що читає цю молитву..."
Щиро вдячна за відповідь!!!

та молитися можна і за себе і за когось, от лише, хай мене поправлять знаючі, це в тему viewtopic.php?f=7&t=1821
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення пілігрим » 20 лютого 2013, 23:04

Будь яку молитву можна в ворожбу перетворити.
А посилання на охоронну молитву св.Кипріяну я на багатьох ресурсах зустрічав.
http://preobrazhennja.org.ua/index.php? ... ew&cid=461
http://kyrios.org.ua/spirituality/praye ... ijana.html
http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/pray ... 5.10.2007/
http://lds.lviv.ua/node/454
Мені ця молитва видається не зовсім аутентичною , бо в ній згадуються святі , що жили після смерті св.Кипріяна.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 21 лютого 2013, 12:59

пілігрим писав:Будь яку молитву можна в ворожбу перетворити.

тому є священники, монахи. Але це ніяк не заперечує щоб користати молитвою самому. Ну це окрема тема.
А посилання на охоронну молитву св.Кипріяну я на багатьох ресурсах зустрічав.
http://preobrazhennja.org.ua/index.php? ... ew&cid=461
http://kyrios.org.ua/spirituality/praye ... ijana.html
http://old.ugcc.org.ua/ukr/library/pray ... 5.10.2007/
http://lds.lviv.ua/node/454

Вперше почув про неї і її вперше перечитав. Скопіював на всяк випадок.
Мені ця молитва видається не зовсім аутентичною , бо в ній згадуються святі , що жили після смерті св.Кипріяна.

Мені також.., але з інших причин. Там відчувається втручання.
Але..., ці речі не є чимось страшним, як на мене. Я не відношусь до таких молитов з позиції дослівності, вкінці - кінців мова йде про Віру людини в Боже Милосердя, Силу..., Він Бог і я взиваю до Нього..., користаючи досвідом Святого , який в свою чергу поділвся ним на Славу Божу. Але, згадуючи якогось Святого чи користаючи Його досвідом ( зокрема молитовним . Але не тільки .. ) , хочаб просто з чемності .., треба взнати , взнати Історію Святості Святого ( шлях до Господа ) , як Бог привів його у Свою Славу.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення ShMariam » 21 лютого 2013, 18:13

Марічка 050 писав:Слава Ісусу Христу!
Прошу допомоги в такому питанні.
Чи можна читати Охоронну молитву священомученика Кипріяна за іншу людину?
Якщо так, то як читати правильно?
Чи в усіх випадках, де потрібно називати ім'я, говорити ім'я цієї людини? Наприклад, "...Ти знаєш таємниці серця раба Твого (ім’я)..."
Чи десь ще потрібно називати своє ім'я? Наприклад: " ....почуй в цей час недостойного раба Твого (ім’я), що читає цю молитву..."
Щиро вдячна за відповідь!!!
Та ми самі можемо переносити повідомлення...
Чому Ви вирішили, що не можна молитися цієї молитви? Напр., я далеко не зажди при молитві згадую ім'я людини, знаючи, що Бог і так знає, за кого молюся - Йому такі формальності не потрібні. І нічого не зміниться, коли згадаю ім'я. Маєте зрозуміти, що від конкретного формулювання особливого ефекту не буде - різноманітні молитви такого роду дані нам як спрощення (тобто можна було б те саме - але своїми словами), щоб довго не думати... До слова, священик на проповіді раз розкритикував зацикленість побожних жіночок на книжечках з молитвами - казав, що молитва має бути від серця, глибша, очевидно, своїми словами (я не конче уявляю, що то значить на практиці :sorry: ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення Марічка 050 » 22 лютого 2013, 09:42

Щиро дякую всім!!!
Але на жаль, конкретної відповіді на своє питання так і не почула... :no:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення ShMariam » 22 лютого 2013, 15:00

Марічка 050 писав:Щиро дякую всім!!!
Але на жаль, конкретної відповіді на своє питання так і не почула... :no:

Конкретна відповідь: молитися можна, щодо згадування імені - не має значення. Але чому ж виникло таке питання?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення Марічка 050 » 22 лютого 2013, 15:11

ShMariam писав:
Марічка 050 писав:Щиро дякую всім!!!
Але на жаль, конкретної відповіді на своє питання так і не почула... :no:

Конкретна відповідь: молитися можна, щодо згадування імені - не має значення. Але чому ж виникло таке питання?

ShMariam, ще раз щиро дякую!
Та я вже написала в повідомленні, чому виникло запитання. Бо на початку молитви і в деяких місцях потрібно вказувати ім"я людини, за яку молимося, а в далі - виглядає так, що ми повинні називати своє ім"я. Якщо Ви читали дану молитву, то зрозумієте, про що я... Не знаю, чи добре пояснила...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення ShMariam » 22 лютого 2013, 15:21

Марічка 050 писав:.. Бо на початку молитви і в деяких місцях потрібно вказувати ім"я людини, за яку молимося, а в далі - виглядає так, що ми повинні називати своє ім"я. Якщо Ви читали дану молитву, то зрозумієте, про що я... Не знаю, чи добре пояснила...
Ага, тоді просто один раз згадуєте ім'я тієї людини, другий раз своє. А в окремих місцях можна трохи змінити формулювання (в "помилуй мене...", викидаєте "мене" і кажете ім'я людини). :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення andrey s. » 22 лютого 2013, 21:25

ShMariam писав:
Марічка 050 писав:.. Бо на початку молитви і в деяких місцях потрібно вказувати ім"я людини, за яку молимося, а в далі - виглядає так, що ми повинні називати своє ім"я. Якщо Ви читали дану молитву, то зрозумієте, про що я... Не знаю, чи добре пояснила...
Ага, тоді просто один раз згадуєте ім'я тієї людини, другий раз своє. А в окремих місцях можна трохи змінити формулювання (в "помилуй мене...", викидаєте "мене" і кажете ім'я людини). :pardon:

Ну насамперед п. Маріанна має рацію, тобто там є різні форми звернення, тобто в певних частинах за себе, а в певних за іншу людину. Так виглядає що Вам бракує певності і це трішки Вас бентежить.., чи перед молитвою.., чи під час молитви. Нічого тут страшного нема, а й навіть в моїх очах свідчить про серйозне ставлення .., і сам намір уяснити деякі речі також бачу як частину Вашої молитви.,, чи зокрема молитовного наміру.
От думаю , що якщо всетаки покріпетись в цій справі.., і самі визначите де і як поминати себе чи іншу людину ( за яку молитесь ) .., то Ваша молитва вже буде повніша, впевненніша. Це буде так.., бо Ви самі докладетесь до неї . Я не думаю що ця молитва як шаблон ., де крок в ліво.., крок в право - ростріл, або марнування часу. Раз може бути так, а інший по іншому.., все залежить від внутрішнього стану промовляючого.
Знаєте, скористайте з поради знаючих людей ( монахи, духовенство ), які радять перед таким молитвами звернутись до Духа Святого ( Царю Небесний, або інші ), щоб Той у Свою Чергу покріпив і наповнив Вас.., після чого решта всього зайвого просто зникне, залишиться лиш те.., що потрібно саме в цей час і в цій обставині.

І ще..., а чому в деяких місцях не вживати множину, тобто " Рабів Твоїх " , де би згадували і своє і інше імя, або імена.
В цій молитві є момент очищення промовляючого який благає за когось, так би мовити вступ. Це нормально для такого роду молитов, і це якщо навіть людина перебуває в освячуючій Ласці , тобто користає з Таїнств , Наповняється від Нього ..., це є нормально. І думаю вживаючи множину в той момент Ви ділитесь сокрушенням і смиренням з тим за кого молитесь.

Я не хочу Вас образити.., але молитва це теж труд, тож нехай Господь Покріпить Вас у ньому і Дасть певність , відвагу самій вирішити то ( те про що питаєте ) . Потрудіться, не шукайте легких шляхів щоб хтось Вам все розклав по поличках ( там так, а там от так, і т. д. ) ..., бо це і не можливо зробити комусь крім Вас самих .., звичайно з Божою поміччю.
Тож вперед, довіртесь Йому :Rose: .
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення Марічка 050 » 22 лютого 2013, 21:46

ShMariam, andrey s.!
Щиро-щиро дякую!!! Тепер ніби все зрозуміла! :)
А ще прошу сказати - для того, щоб читати таку молитву, потрібне благословення священника?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення ShMariam » 22 лютого 2013, 21:53

Марічка 050 писав:А ще прошу сказати - для того, щоб читати таку молитву, потрібне благословення священника?
Я би не брала.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення andrey s. » 22 лютого 2013, 21:55

Марічка 050 писав:ShMariam, andrey s.!
Щиро-щиро дякую!!! Тепер ніби все зрозуміла! :)
А ще прошу сказати - для того, щоб читати таку молитву, потрібне благословення священника?

Благословення ??? Це ДУууже поважна штукенція, що в себе включає і дозвіл ( тобто священник чи сповідник знає Вірного.., з турботи до Вірного.., і може в якомусь випадку не радити то..., в силу якихось обставин , зокрема це повязано з слабкістю людини яка особливим чином грішна чи слабка у Вірі , чи ще якась причина. Їх є не мало ( то окрема тема ), зокрема дати пораду ) . Ну якщо коротше.., щоб сліпий не вів сліпого. Щоб обоє в яму не впали ). І Головне, то не священник Вас Благословить, а Сам Господь, що само по собі є ОГО - ГО Бомбезно.., від такої помочі , особливо у такому намірі, не мудро відмовлятись.., від Благословення Господнього.
Це ж тільки додасть Вам , щоб Ви поділились з кимось.
:Rose:
Востаннє редагувалось 22 лютого 2013, 22:06 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Марічка 050
новик
новик
Повідомлень: 13
З нами з: 05 грудня 2012, 17:05

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення Марічка 050 » 22 лютого 2013, 22:03

andrey s. писав:Благословення ??? Це ДУууже поважна штукенція, що в себе включає і дозвіл ( тобто священник чи сповідник Вас знає.., і може в якомусь випадку не радити то..., в силу якихось обставин , зокрема це повязано з слабкістю людини яка особливим чином грішна чи слабка у Вірі , чи ще якась причина. Їх є не мало, зокрема дати пораду ) . Ну якщо коротше.., щоб сліпий не вів сліпого. Щоб обоє в яму не впали ). І Головне, то не священник Вас благословить, а Сам Господь, що само по собі є ОГО - ГО Бомбезно.., від такої помочі , особливо у такому намірі, не мудро відмовлятись.., від Благословення Господнього.
Це ж тільки додасть Вам , щоб Ви поділились з кимось.
:Rose:

Сьогодні якраз про це прочитала в одній книжці. Тут радять молитися за близьку людину, якщо перебуваєш у стані осячуючої ласки. У випадки, якщо є важкі гріхи, радять молитися тільки за себе...
Дякую за відповідь!!!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Магічні літургійні практики?

Повідомлення andrey s. » 22 лютого 2013, 22:23

Марічка 050 писав:
andrey s. писав:Благословення ??? Це ДУууже поважна штукенція, що в себе включає і дозвіл ( тобто священник чи сповідник Вас знає.., і може в якомусь випадку не радити то..., в силу якихось обставин , зокрема це повязано з слабкістю людини яка особливим чином грішна чи слабка у Вірі , чи ще якась причина. Їх є не мало, зокрема дати пораду ) . Ну якщо коротше.., щоб сліпий не вів сліпого. Щоб обоє в яму не впали ). І Головне, то не священник Вас благословить, а Сам Господь, що само по собі є ОГО - ГО Бомбезно.., від такої помочі , особливо у такому намірі, не мудро відмовлятись.., від Благословення Господнього.
Це ж тільки додасть Вам , щоб Ви поділились з кимось.
:Rose:

Сьогодні якраз про це прочитала в одній книжці. Тут радять молитися за близьку людину, якщо перебуваєш у стані осячуючої ласки. У випадки, якщо є важкі гріхи, радять молитися тільки за себе...
Дякую за відповідь!!!

На мій погляд тут теж потрібно розуміти.., йдеться про важку матерію ( гріх ). Тому в тій молитві є момент очищення ( повсякденні гріхи чи легкі ). Тому я казав що доречно і множину вживати ( Рабів Твоїх ).
Я вже не кажу про Пядесятий Псалом і Царю Небесний ( ...і очисти нас від усякої скверни... ). Тобто Ви праві, коли є можливість варто підготовлюватись до такої молитви. Тобто Життя в Таєнствах це на загал, само - собою.
Є молитви які вживаються перед молитвами, типа готують до основного наміру .., в якому буде людина молитись.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей