Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Модератори: Artur, ihor

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення євдоким » 26 лютого 2013, 18:05

vitalko писав:
А якщо сказане вами звести до купи, то вийде - Нью Ейдж. Дуже підступна штука.

За цим посиланням можна також підтвердити Вашу тезу: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%B6%D0%B0_%28%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%29

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 26 лютого 2013, 18:23

Міра писав:А як Ви ставитесь до книги "Потойбіччя" Фуллі Горак? я дуже її люблю. але розумію, що не всі її сприймуть, може тому для них є "Хижина" ..

Я беззаперечно довіряю тільки «не бачило того око, не чуло вухо, і не приходило те на серці людині, що приготував Бог тим, що люблять Його» (1 Кор. 2, 9).І з іншого боку " темрява зовнішня , де плач і скрегіт зубів"
Але , принаймі Фулля Горак не змагається з Церквою.
Мені також подобається "Розторгнення шлюбу" К.Льюіса. Автор - відомий вчений і письменник(Хроніки Нарнії - це його). Англіканин.
Так що перш ніж читати , дочекаймось рекомендації більш авторитетних людей .Як на мене , цілком ортодоксальна.Як і весь К.Льюіс.
Це не про розлучення в сім"ї , а приблизно про те ж , що й "Потойбіччя".І подається не як прозріння автора , а саме як художній твір.
Мені дуже сподобалась.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 26 лютого 2013, 18:39

Можливо хтось памятає про що йдеться : Лука 6. Я не люблю цитувати щось окреме без контексту, але всеж .., тому звужу до Нагірної Проповіді Ісуса ( лук.6. 17 - 49 ), там є дещо важливе, що стосується данного обговорення книги.
Деякі слова з нагірної проповіді, на мою думку, стосується того що сказала п. Міра
....що не побачила там такого поганого, навіть думка не майнула не йти до церкви) не кажу вже про Причастя. Довіряю Господу..


45. Добра людина з доброго скарбу серця свого виносить добре; лиха ж - з лихого (серця) лихе виносить, бо з переповненого серця говорять його уста.

Нема у цьому проклятому світі нічого на 100 % доброго чи 100 % злого. Богу все до снаги, навіть з поганого зробити добре. Що казати, якщо через Писання багато спотикнуться, Те що Дано на Спасіння..., стане багатьом на погибель ( це не я придумав :pardon: ).
Але довіритись Йому справа не проста, особливо якщо судити по букві...., забувши ( чи відсунувши ) Нову Заповідь Господню .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 26 лютого 2013, 21:39

andrey s. писав:Можливо хтось памятає про що йдеться : Лука 6. Я не люблю цитувати щось окреме без контексту, але всеж .., тому звужу до Нагірної Проповіді Ісуса ( лук.6. 17 - 49 ), там є дещо важливе, що стосується данного обговорення книги.
Деякі слова з нагірної проповіді, на мою думку, стосується того що сказала п. Міра
....що не побачила там такого поганого, навіть думка не майнула не йти до церкви) не кажу вже про Причастя. Довіряю Господу..


45. Добра людина з доброго скарбу серця свого виносить добре; лиха ж - з лихого (серця) лихе виносить, бо з переповненого серця говорять його уста.


Вже й священнмк попередив - сумнівна книхка , запацькатись можна.А ви далі за рибу гроші.Що ви хочете почути?
Ви прочитали.В істинах віри не похитнулись.Дякуймо за це Богу. А інший хтось може.
Я дочитав до 12-ї глави і все .Далі не буду. Мені цієї глави досить.Я в якийсь час читав багато і неперебірливо.Думки були як у вас - всюди можна знайти частинку істини.Якщо книжка цікава , то чому б і ні.
Був такий філософ Ніцше. Писав захоплююче. Але стояла за ним велика сила.Темна сила. Саме він написав "Якщо довго вдивлятись в безодню , безодня починає вдивлятись в тебе". Це свята правда.
andrey s. писав:Нема у цьому проклятому світі нічого на 100 % доброго чи 100 % злого. Богу все до снаги, навіть з поганого зробити добре. Що казати, якщо через Писання багато спотикнуться, Те що Дано на Спасіння..., стане багатьом на погибель ( це не я придумав :pardon: ).
Але довіритись Йому справа не проста, особливо якщо судити по букві...., забувши ( чи відсунувши ) Нову Заповідь Господню .

Пам"ятаєте , як Ісус стояв на даху храму а нечистий Йому нашіптував "Довірся Богу , стрибни ,"бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах.
І на руках тебе носитимуть, щоб не спіткнулася нога твоя об камінь. " Ісус відповів "Не спокушай Господа Бога твого".
Κύριε ελέησον

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Міра » 27 лютого 2013, 11:21

Ви маєте рацію, пілігриме.
А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :) тоді ще не було інших коментарів)
і ще думаю, щоб судити про твір, треба дочитати до кінця.. розумію, що порівняння невдале, але маю знайомого, що почав читати Біблію, ну і звичайно, зі Старого Завіту, і покинув. я йому кажу -ти Новий завіт читай, а він каже -то ж одна книга..не сприйняв того, що писалося для людей того часу. і мені шкода так його.. що маю робити? хіба власним життям йому показую, як то добре і легше живеться, коли ти з Богом.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 11:37

Міра писав:Ви маєте рацію, пілігриме.

і ще думаю, щоб судити про твір, треба дочитати до кінця.. розумію, що порівняння невдале, але маю знайомого, що почав читати Біблію, ну і звичайно, зі Старого Завіту, і покинув. я йому кажу -ти Новий завіт читай, а він каже -то ж одна книга..не сприйняв того, що писалося для людей того часу. і мені шкода так його.. що маю робити? хіба власним життям йому показую, як то добре і легше живеться, коли ти з Богом.

Дійсно , невдале.
Я почав з Нового Завіту.
Щодо "Хижини" - не думаю , що в кінці автор заперечить , сказане в 12-й главі.
Міро , зрозумійте , я нікому нічого не нав"язую. Хто хоче читати - хай читає. Я просто побачив , що подібні читання не минають безслідно.А особливо , якщо книга талановита. Колись ти згадуєш місяця з книги , які тебе особисто вразили. Цілком безневинні місця.І майне думка "А Христос же в книзі сказав про службу Божу , про Церкву , про інші віри. А може дійсно так воно і є? Не може ж людина , яка так натхненно написала про страждання Маккензі , про його шлях до Бога , просто так видумати.Щось в цьому є". Ось з цього "Щось в цьому є" все і починається.
Але це тільки мій , вистражданий роками , погдяд на такі речі. Я його нікому не нав"язую.Я краще "Сповідь" Августина почитаю.
Востаннє редагувалось 27 лютого 2013, 11:43 користувачем пілігрим, всього редагувалось 2 разів.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 11:41

Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

щоб проговорити, почути думки ближніх
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Міра » 27 лютого 2013, 11:46

о.Олег писав:
Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

щоб проговорити, почути думки ближніх
З повагою, о.Олег

:) :Rose:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 11:49

Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

Він не священник і не монах. ( то я так, щоб хтось не повторював моїх помилок )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення viter » 27 лютого 2013, 11:52

andrey s. писав:
Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

Він не священник і не монах. ( то я так, щоб хтось не повторював моїх помилок )

Відколи це отець Олег не священик? :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 11:53

andrey s. писав:
Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

Він не священник і не монах. ( то я так, щоб хтось не повторював моїх помилок )

Тобто в користувача форуму "о.Олег" в особистих даних написано "священник" і це неправда?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:00

пілігрим писав:Вже й священнмк попередив - сумнівна книхка , запацькатись можна.А ви далі за рибу гроші.Що ви хочете почути?...

Взагалі все написане Вами ( в ціл пов. ) дуже мені бизьке і зрозуміле.., з чим я погоджуюсь.
Навіть не знаю як пояснити..., щоб було зрозуміліше .., от отець Олег в сьогоднішньому повідомленні добре написав : " Все складніше "
Мене не сама книга так вразила, як відгуки про неї. Скільки ми речей зробили поганими !!!, ми дуже худко беремся до цієї справи перебуваючи в двовимірному світі ( зле чи погане ) .
А як же ті хто прочитав і їм сподобалось , ніхто себе не питав ? Розумієте.., ніхто не знає який саме момент сподобався тій чи іншій людині..., а тут вже є рецензія на всю книгу ... .
Я , до прикладу, якщо мене спитають колись про " Хижу " ( чи файна книга і чи можна читати ), скажу : Вирішуй сам .
:pardon:
Востаннє редагувалось 27 лютого 2013, 12:03 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:01

пілігрим писав:
andrey s. писав:
Міра писав:...А чому той священик сказав спочатку бомба і дав посилання, по якому я і прочитала книгу? :)

Він не священник і не монах. ( то я так, щоб хтось не повторював моїх помилок )

Тобто в користувача форуму "о.Олег" в особистих даних написано "священник" і це неправда?

:D , ні то я не те подумав, я думав Ви про брата Мартина .
А отець Олег таки священник. Вибачте що збив з пантелику %)

:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 12:04

andrey s. писав:
пілігрим писав:Вже й священнмк попередив - сумнівна книхка , запацькатись можна.А ви далі за рибу гроші.Що ви хочете почути?...


Я , до прикладу, якщо мене спитають колись про " Хижу " ( чи файна книга і чи можна читати ), скажу : Вирішуй сам .
:pardon:

Я точно те ж кажу , тільки чесно попереджаю про загрози , які таїть в собі книга.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:07

пілігрим писав:Тобто в користувача форуму "о.Олег" в особистих даних написано "священник" і це неправда?

viter писав:Відколи це отець Олег не священик? :)

:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:12

пілігрим писав:
andrey s. писав:
пілігрим писав:Вже й священнмк попередив - сумнівна книхка , запацькатись можна.А ви далі за рибу гроші.Що ви хочете почути?...


Я , до прикладу, якщо мене спитають колись про " Хижу " ( чи файна книга і чи можна читати ), скажу : Вирішуй сам .
:pardon:

Я точно те ж кажу , тільки чесно попереджаю про загрози , які таїть в собі книга.

Ви так і не зрозуміли.., Ви НЕ МОЖИТЕ ЗНАТИ ..., що буде загрозою в тій книзі комусь конкретному. Ми люди не клони.
Ви, я, інші прочитали, але чи знаємо ми за когось.., щоб клеймити цю книгу ( і це стосується багато чого, не тільки книги ) .
Я повторюсь, часто проблеми не у книзі, а у людях.., включно з тими які їх пишуть.
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 12:13

andrey s. писав:
пілігрим писав:Вже й священнмк попередив - сумнівна книхка , запацькатись можна.А ви далі за рибу гроші.Що ви хочете почути?...

Взагалі все написане Вами ( в ціл пов. ) дуже мені бизьке і зрозуміле.., з чим я погоджуюсь.
Навіть не знаю як пояснити..., щоб було зрозуміліше .., от отець Олег в сьогоднішньому повідомленні добре написав : " Все складніше "

:pardon:

Я думаю , що о.Олег мав на увазі інше - "Християнство складне". Але це не означає , що його(християнство) потрібно ще більше ускладнювати протестантсько-гностичними "озаріннями". Згадайте з Євангелія про вузькі дороги , і про широкі дороги і куди вони ведуть. Не треба пробувати вузьку дорогу штучно розширювати до розмірів автостради.А "Хижина" - це автострада.Може в ній є і добро.Але імхо зла теж вистачає.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 12:18

andrey s. писав:
Ви так і не зрозуміли.., Ви НЕ МОЖИТЕ ЗНАТИ ..., що буде загрозою в тій книзі комусь конкретному. Ми люди не клони.
Ви, я, інші прочитали, але чи знаємо ми за когось.., щоб клеймити цю книгу ( і це стосується багато чого, не тільки книги ) .
Я повторюсь, часто проблеми не у книзі, а у людях.., включно з тими які їх пишуть.
:)

САМЕ МОЖУ ЗНАТИ І ЗНАЮ , що в тій книзі загрозливого.
Коли людині кажуть "Не ступай в г...о" а вона ступає , хто винен г..о чи людина?Людина , звичайно ж. Але попередити людину , яка ще не розуміє , що таке г..о я зобов"язаний.
Андрій , ми не зрозумієм один одного. Ваш релятивізм може вам добряче колись гикнутись.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:28

пілігрим писав:.А "Хижина" - це автострада.Може в ній є і добро.Але імхо зла теж вистачає.

Стосовно цього я писав вище. Нема на 100 % доброго чи поганого. А від так, треба журитись не забороною чи клеймуванням поганого, а іншим.
Ми щиро можемо піклуватись про інших, кажучи щось..., але це часто має зворотній ефект.., не запитували себе чому ?
Бо робим це ми, а не Бог. Церква у цьому відіграє ключову роль, але є речі які в сучасності мають зовсім не однозначне ставлення.
Колись було простіше.., цю книгу би просто спалили :pardon: . Знаєте, я часто сам прихильник таких речей.., але лукавий навчився з цим давати раду, перетворювати собі на користь . Він це вмів завжди, от так і наших пращурів запрітним плодом спокусив.
:)
пілігрим писав:САМЕ МОЖУ ЗНАТИ І ЗНАЮ , що в тій книзі загрозливого.

Для Вас, а не для когось.

Андрій , ми не зрозумієм один одного. Ваш релятивізм може вам добряче колись гикнутись.

Бачите, я щасливий ( тільки не подумайте що надто радію з цього :oops: ) тому що не знаю що це значить ( це правда ) . І так, може бути все що завгодно, тому маю у Кого вчитись.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 12:32

andrey s. писав:Стосовно цього я писав вище. Нема на 100 % доброго чи поганого. А від так, треба журитись не забороною чи клеймуванням поганого, а іншим.
Ми щиро можемо піклуватись про інших, кажучи щось..., але це часто має зворотній ефект.., не запитували себе чому ?
Бо робим це ми, а не Бог

Андрію , у вас діти є? Ви їх виховання також на Бога залишаєте?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 27 лютого 2013, 12:42

andrey s. писав:
пілігрим писав:САМЕ МОЖУ ЗНАТИ І ЗНАЮ , що в тій книзі загрозливого.

Для Вас, а не для когось.


Церква забороняє окультизм і спіритизм. Чому? Я думаю що і в окультизмі можна знайти якийсь % істини - наприклад про визнання існування світу духовного. Але християнство це забороняє. Не каже - попробуй і сам вирішуй , чи воно зле , чи добре.ЗАБОРОНЯЄ!
А "Хижина" і окультизм якщо і не тотожні , то речі одного порядку.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 12:45

andrey s. писав:
пілігрим писав:Тобто в користувача форуму "о.Олег" в особистих даних написано "священник" і це неправда?

viter писав:Відколи це отець Олег не священик? :)

:)

в Христовій Церкві не "розсвячують" :)
стосовно ж книжки... звичайно, можна було відразу сказати про пропагований релятивізм (в естетично нмсд дуже гарному контексті) і безперечно "блаженні, хто не бачивши вірують" :) , проте згадалися мені грішному чомусь самаряни: "Вже не через твої слова віруємо, бо самі чули і знаємо..."...
перепрошую, якщо з цим кому важко
проте надіюся, що це на краще - ростемо разом, стараємося аналізувати, відрізняти "здоровий гриб" від "червивого" і, вірую, з Божою поміччю не проковтнемо "поганки"

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 27 лютого 2013, 12:56

пілігрим писав:
andrey s. писав:Стосовно цього я писав вище. Нема на 100 % доброго чи поганого. А від так, треба журитись не забороною чи клеймуванням поганого, а іншим.
Ми щиро можемо піклуватись про інших, кажучи щось..., але це часто має зворотній ефект.., не запитували себе чому ?
Бо робим це ми, а не Бог

Андрію , у вас діти є? Ви їх виховання також на Бога залишаєте?

От це хороше запитання, справді.Це так бо мова йде за відповідальність .
Ні не має.., по крайній мірі я про то не знаю ( якщо відверто ) .
Але за дітей я відповідальний перед Богом ( якби були ), і от це все що Ви кажите..., це так.., якби ми були вашими дітьми ..., а це не так.

І ще одне , парадокс у тому що я багато з чим погоджуюсь, з того про що Ви спочатку. Так якби сам написав ( справді ).
Ви почитайте тему з початку.., можливо так буде зрозуміліше ( я зроблю те саме ) .
Я знаю за себе, чому та книга токсична для мене ( це я писав на початку ..точніш згадав, але не написав чому. І на то є свої причини . Я не хочу щоб хтось захворів тим самим ), чую чому токсична для Вас... .
Але.. давайте не будемо переходити межу і підганяти щось під щось.., щоб щось довести ( це я про останнє повідомлення Ваше, те що після цього яке я процитував ).
Наразі Дякую за спілкування.
:Rose:
Востаннє редагувалось 28 лютого 2013, 15:04 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrivovk » 27 лютого 2013, 21:35

Я сам книгу не читав, але порадив двом моїм друзям, бо цю книгу в свою чергу рекомендував католицький священик (а навіть і два). http://salvemus.com/?p=3680 і http://salvemus.com/?p=4778 . Планував прочитати пізніше, але тепер напевно не буду.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення о.Олег » 27 лютого 2013, 21:39

andrivovk писав:Я сам книгу не читав, але порадив двом моїм друзям, бо цю книгу в свою чергу рекомендував католицький священик (а навіть і два). http://salvemus.com/?p=3680 і http://salvemus.com/?p=4778 . Планував прочитати пізніше, але тепер напевно не буду.

ну - маєш ще й третього (мене грішного): не експерементував би, наводячи сайт для прочитання, якби це того було аж так не варта :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення vitalko » 28 лютого 2013, 13:56

viter писав:Замість цієї книги радив би почитати "Роздуми про віру" Тадеуша Дайчера - вона мене вразила набагато більше.


І я її читав. Оце дійсно бомба, причому кожен раз коли її перечитуєш завжди чимось добрим і новим до тебе промовить.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 28 лютого 2013, 21:36

Слава Ісусу Христу!
Я вже був втратив надію, що тут найближчим часом розгориться дискусія... спочатку перевіряв тему регулярно, а потім закинув то діло, тому мене тут і не було. (для Андрія)

Ще раз уточняю для тих, хто не знає, я не священик і не монах, я рядовий сім'янин-мирянин і тому "брат" не є моїм структурно-церковним титулом, а тільки полюбовним. Я маю в сумі трьох дітей: двох живих і одну на небі (внаслідок викидню). Мене звати Мар'ян Качмар і це часто скорочено звучить у мережі, як "Мак".

пілігрим писав:Але , принаймі Фулля Горак не змагається з Церквою.
Мені також подобається "Розторгнення шлюбу" К.Льюіса. Автор - відомий вчений і письменник(Хроніки Нарнії - це його). Англіканин.
..... .Як на мене , цілком ортодоксальна. Як і весь К.Льюіс......І подається не як прозріння автора , а саме як художній твір.
Мені дуже сподобалась.


Пілігриме, судячи з цього Вашого допису Ваші уявлення про ортодоксальність - не зовсім церковні.
Найбільш "ортодоксальною" тут, певна річ, є ідея маршрутки, якою кожен може при бажанні вільно добратись з пекла до раю чи навпаки... Це хороший богословський образний роздум про те, що наповняє людей, які прямують до раю чи пекла зі середини, але все, що там змальовується - це фантазія, яка для відповідного акценту в роздумі, своїми сильними образами дуже суттєво покидає межі церковної ортодоксії.
І як же, наприклад, "плач і скрегіт зубів" і інші речі?

Тож ставлю під сумнів і Ваші висновки про "Хижину", враховуючи ту міру ортодоксальності, якою Ви наразі здатні її поміряти, і раджу все таки дочитати її до кінця, або ж не читати... але разом з тим і припинити дописувати у даній темі. Мак.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 28 лютого 2013, 21:47

brat Martyn писав:Пілігриме, судячи з цього Вашого допису Ваші уявлення про ортодоксальність - не зовсім церковні.
Найбільш "ортодоксальною" тут, певна річ, є ідея маршрутки, якою кожен може при бажанні вільно добратись з пекла до раю чи навпаки... Це хороший богословський образний роздум про те, що наповняє людей, які прямують до раю чи пекла зі середини, але все, що там змальовується - це фантазія, яка для відповідного акценту в роздумі, своїми сильними образами дуже суттєво покидає межі церковної ортодоксії.
І як же, наприклад, "плач і скрегіт зубів" і інші речі?

Тож ставлю під сумнів і Ваші висновки про "Хижину", враховуючи ту міру ортодоксальності, якою Ви наразі здатні її поміряти, і раджу все таки дочитати її до кінця, або ж не читати... але разом з тим і припинити дописувати у даній темі. Мак.

Брате Мартине , давайте залишимо в стороні мою скромну особу , моє тлумачення терміну "ортодоксальність" і Клайва Льюіса.
Ви хотіли обговорення "Хижини" - ви його отримали.
Я прошу вас зреагувати на моє запитання про главу 12 "Хижини". Зреагувати не лозунгами , а аргументовано прояснити ваше особисте відношення до тих речей , які в даній главі декларує персонаж під іменем "Ісус Христос".Якщо ви забули про що мова , наводжу (ще раз) витяг з першоджерела.
"Иисус говорил серьезно.

— Это портрет моей невесты, Церкви: личностей, вместе образующих духовный город, через который протекает живая река, а по ее берегам растут деревья с плодами, способными исцелять боль и страдания целых народов. И город этот всегда открыт, и каждые ворота в нем сделаны из одной цельной жемчужины… — Он размежил веки и посмотрел на Мака, — И это все я! — Он прочел в глазах Мака вопрос и пояснил: — Жемчужины, Мак. Единственные драгоценности, порожденные болью, страданием и в конечном итоге смертью.

— Я понял. Ты — путь туда, но… — Мак замолчал, подыскивая правильные слова, — Ты говорил о Церкви, как о женщине, которую любишь, а я точно знаю, что ее не встречал. Она не то место, где я бываю по воскресеньям, — Мак сказал это больше самому себе, не зная, стоило ли высказывать подобную мысль вслух.

Мак, это оттого, что ты видел только институт, созданную людьми систему. Это не то, что я пришел построить. То, что я вижу — это люди и их жизни, живое, дышащее сообщество тех, кто любит меня, а не постройки и программы.

Мак несколько оторопел, когда Иисус заговорил о церкви такими словами, но это опять не особенно его удивило. Это было облегчением.

— Но как же я могу стать частью твоей Церкви? — спросил он. — Частью этой женщины, от которой ты, кажется, без ума.

— Это просто, Мак. Все это опять-таки связано со взаимоотношениями и зависимой жизнью. Мы открыты и доступны для всех, кто рядом с нами. Моя Церковь, она вся для людей и жизни, вся держится на взаимоотношениях. Ты сам не можешь ее построить. Это моя работа, и я прекрасно делаю ее, — сказал Иисус, посмеиваясь.

Для Мака эти слова стали глотком свежего воздуха! Как просто. Ни секунды утомительного труда и длинного списка требований, никакого сидения на бесконечных службах и глядения в затылок соседям, людям, с которыми ты даже не знаком. Просто разделить свою жизнь с другими.

— Но погоди…

У Мака было полным-полно вопросов. Может быть, он что-то неверно понял. Это кажется слишком простым! Он снова одернул себя. Может быть, оттого что люди настолько безоговорочно потеряны и независимы, они и берут что-нибудь простое и усложняют его? Поэтому он дважды подумал, прежде чем спрашивать о том, что уже начал понимать. Вывалить сейчас свои вопросы — все равно что швырнуть ком грязи в кристально чистое озеро.

— Нет, ничего, — Вот и все, что он сказал вслух.

— Мак, тебе вовсе не нужно все это понимать. Просто будь со мной.

Спустя секунду Мак решил последовать примеру Иисуса, он лег на спину рядом с ним, рукой прикрыв глаза от солнца, стоявшего в зените, чтобы можно было смотреть на облака, уносящие с собой последние утренние часы.

— Что ж, если честно, — признался он, — я не особенно расстроен, что мне не достанутся «улицы, выложенные золотом». Мне всегда казалось, что это как-то неинтересно и совсем не так чудесно, как быть здесь вместе с тобой.

Наступила почти полная тишина, Мак слышал только шорох ветра, ласкающего деревья, да смех текущего неподалеку ручейка. День был великолепный, а весь пейзаж, от которого захватывало дух, просто невероятный.

— На самом деле я хочу знать… то есть мне кажется, что отыскать путь к тебе так сложно из-за всей этой благонамеренной религиозной мути, с которой я так хорошо знаком.
— Какой бы благонамеренной она ни была, ты же понимаешь, что религиозная машина может сжевать человека! — ответил Иисус с горечью. — Громадное число дел, творящихся во имя мое, не имеет ни малейшего ко мне отношения и часто, пусть и ненамеренно, идет вразрез с моими устремлениями.

Так ты не слишком любишь религию и институты? — произнес Мак, сам не зная, задает ли вопрос или просто высказывает мнение.

— Я не создаю институтов, никогда не занимался этим и никогда не стану.


— А как же институт брака?

— Брак — это не институт. Это взаимоотношения, — объяснил Иисус терпеливо, — Как я уже сказал, я не создаю институтов, это занятие для тех, кто хочет играть в Бога. Да, пожалуй, я не большой любитель религии. И не большой любитель экономики и политики. — Лицо его заметно помрачнело. — Да и с чего бы мне им быть? Представители этих сфер деятельности терроризируют землю и обманывают тех, кто мне небезразличен, приводя их в смятение.

Мак колебался. Все это было несколько выше его понимания. Заметив, что взгляд его затуманился, Иисус сбавил обороты.

— Говоря проще, эти ужасы являются инструментами, которые многие используют, чтобы выстраивать для себя иллюзию защищенности и главенства. Люди боятся неопределенности, боятся будущего. Институты, структуры и идеологии — все это тщетные попытки породить некое подобие уверенности и безопасности там, где их нет и быть не может. Все — фальшь! Системы не могут обеспечить тебе защищенность, могу только я.

«Ух ты!» — Вот и все, что сумел подумать Мак. Картина того, как он сам и почти все, с кем он был знаком, пытаются устраивать и направлять свою жизнь, съежилась едва ли не до пылинки.

— И как же? — Мак все еще размышлял, но не мог прийти к определенным выводам. — Каким образом? — задал он в итоге вопрос.

— Здесь нет никакой схемы, Мак. Даже наоборот. Я пришел, чтобы дать тебе Жизнь во всей ее полноте. Свою жизнь. Простота и чистота наслаждения развивающейся дружбы.

— А, я понял!

— Если ты попытаешься жить без меня, без нашего равноправного диалога идущих вместе, это будет все равно что ходить по воде в одиночку. Ты не сможешь! А когда попытаешься, какими бы добрыми ни были твои намерения, ты пойдешь ко дну, — Прекрасно зная ответ, Иисус задал вопрос: — Ты спасал когда-нибудь тонущего человека?

Сердце и мышцы Мака мгновенно окаменели. Он не любил вспоминать о Джоше и каноэ, и панический страх моментально нахлынул на него.

— Очень трудно спасать кого-то, если он не желает довериться тебе.

— Да, это так.

— А это все, о чем я прошу. Когда начнешь тонуть, позволь мне тебя спасти.

— Иисус, я не уверен, что знаю, как…

— Дай мне всего лишь крошечное зернышко, и вместе мы вырастим его.

Мак принялся натягивать носки и ботинки.

— Когда я сижу здесь с тобой, мир не кажется мне сложным. Но когда вспоминаю свою ежедневную жизнь, я не понимаю, как сделать ее такой простой, как ты говоришь. Я погряз в той же самой погоне за властью, что и все. Политика, экономика, социальные системы, счета, семья, деловые обязательства… все это так затягивает! Я не знаю, как изменить ситуацию.

— А никто и не требует от тебя! — произнес Иисус мягко, — Это задача Сарайю, она знает, как добиться успеха, не ущемляя никого. И это процесс, а не единовременное событие. Все, что я хочу от тебя, это чтобы ты верил мне самую малость и рос над собой, любя окружающих людей той любовью, какой я с тобою делюсь. Не твое дело изменять или убеждать их. Ты волен любить без всяких схем.

— Это как раз то, чему я хочу научиться.

— И ты учишься, — Иисус подмигнул.

Он поднялся и потянулся, и Мак последовал его примеру.

— Я так часто говорил неправду, — признался он.

Иисус посмотрел на него, притянул к себе и обнял.

— Я знаю, Мак, и я тоже. Я просто не верил им.

Они снова замедлили шаг. Иисус мягко повернул Мака к себе, посмотрел прямо в глаза.

— Мак, мировая система такова, какова она есть. Институты, системы, идеологии, и повсюду тщетные попытки человечества совладать с ними, и взаимодействия с ними избежать невозможно. Но я могу дать тебе свободу, превосходящую все системы власти, в каких бы ты ни находился, будь то религия, экономика, социум или политика. Ты будешь расти, и свобода будет внутри тебя или же вокруг всех видов систем, и ты будешь свободно маневрировать внутри и между ними. Вместе, ты и я, мы сможем быть внутри и в то же время вне их.

— Но столько людей, которые мне небезразличны, завязаны в этих системах и стоят за них горой! — Мак думал о своих друзьях, верующих людях, которые симпатизировали ему и его семье. Он знал, что они любят Иисуса, но в то же время заняты религиозной деятельностью и полны патриотизма.

— Мак, я люблю их. И ты неверно судишь о многих из них. Потому что для тех, кто привержен системам, мы должны отыскать способ совмещать любовь и служение, разве ты так не думаешь? — спросил Иисус. — Помни, те, кто знает меня, вольны жить и любить без всяких схем.

— Это и означает быть христианином? — Вопрос прозвучал глупо, но Мак просто пытался суммировать все услышанное.

— А кто говорил что-нибудь о христианах? Я не христианин.

Эти слова поразили Мака своей неожиданностью. Обдумав их, он не смог удержаться от усмешки.

— Да, пожалуй, ты не христианин.

Они подошли к двери мастерской, и Иисус снова остановился.

— Те, кто меня любит, приходят из всех существующих систем. Это буддисты и мормоны, баптисты и мусульмане, демократы, республиканцы и многие, кто вообще ни за кого не голосует, не ходит на воскресные проповеди и не принадлежит никаким религиозным институтам. У меня есть последователи среди бывших убийц и бывших фарисеев. Банкиры и букмекеры, американцы и иракцы, евреи и палестинцы. У меня нет желания делать из них христиан, однако я хочу видеть, как они перерождаются в сыновей и дочерей моего Отца, в братьев и сестер, в моих возлюбленных"
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Just_me » 28 лютого 2013, 22:40

Вже і я скажу 2 слова... Те що Ви виділили
пілігрим писав:Те, кто меня любит, приходят из всех существующих систем. Это буддисты и мормоны, баптисты и мусульмане
пілігрим писав:не ходит на воскресные проповеди и не принадлежит никаким религиозным институтам

хіба то не є так насправді? Що значить любити Бога? Це служити Добру, це служити ближньому. Не обов"язково при цьому знати, Хто Такий Ісус. Я так відчуваю.
Буду відверта: я сама маю величезні сумніви щодо того, що я знаю, Хто Він Такий. Передчуваю, що коли дізнаюся, то зрозумію, як помилялася я і всі ті, хто думав, що Його знав. Я знаю, що Він Є. Але Який Він - загадка, я цього ніколи не розгадаю, це таємниця, яку не можна відкрити тут на Землі. Можна лише прагнути її збагнути, але збагнути - ніколи, доки ми тут живемо.
Якесь шосте чуття мені підказує, що по Правиці на Страшному Суді будуть стояти християни, буддисти, мормони, баптисти, мусульмани, свідки Єгови і агностики - всі, хто жили чесно. То не так, що по Праву відфільтрують усіх християн, а всі інші "єретики" - по Ліву. Боюся, що те, що я охрещена в Ім"я Христове - не запорука того, що мені забезпечено місце у першій групі. Бо поруч живуть люди, які є "буддистами, мормонами, мусульманами, свідками Єгови" (образно), але їхнє життя в 100 разів більше відповідає принципам служінню Христові, ніж моє. Ні, я не проповідую ньо-ейдж, я кажу те, що бачу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 28 лютого 2013, 23:21

Just_me писав:Вже і я скажу 2 слова... Те що Ви виділили
пілігрим писав:Те, кто меня любит, приходят из всех существующих систем. Это буддисты и мормоны, баптисты и мусульмане
пілігрим писав:не ходит на воскресные проповеди и не принадлежит никаким религиозным институтам

хіба то не є так насправді? Що значить любити Бога? Це служити Добру, це служити ближньому. Не обов"язково при цьому знати, Хто Такий Ісус. Я так відчуваю.
Буду відверта: я сама маю величезні сумніви щодо того, що я знаю, Хто Він Такий. Передчуваю, що коли дізнаюся, то зрозумію, як помилялася я і всі ті, хто думав, що Його знав. Я знаю, що Він Є. Але Який Він - загадка, я цього ніколи не розгадаю, це таємниця, яку не можна відкрити тут на Землі. Можна лише прагнути її збагнути, але збагнути - ніколи, доки ми тут живемо.
Якесь шосте чуття мені підказує, що по Правиці на Страшному Суді будуть стояти християни, буддисти, мормони, баптисти, мусульмани, свідки Єгови і агностики - всі, хто жили чесно. То не так, що по Праву відфільтрують усіх християн, а всі інші "єретики" - по Ліву. Боюся, що те, що я охрещена в Ім"я Христове - не запорука того, що мені забезпечено місце у першій групі. Бо поруч живуть люди, які є "буддистами, мормонами, мусульманами, свідками Єгови" (образно), але їхнє життя в 100 разів більше відповідає принципам служінню Христові, ніж моє. Ні, я не проповідую ньо-ейдж, я кажу те, що бачу.

Я абсолютно згоден з вами , що ім"я християнина не надає ніяких гарантій , що відвідування Літургії не надає ніяких гарантій , що регулярна сповідь і причастя не надає ніяких гарантій .Я тільки інколи сумніваюсь , що навіть життя за заповідями , але без Церкви , літургії і євхаристії може привести до спасіння. Церква каже , що християнство - це істинний путь до Бога(не гарантія) , і Церква не заперечує спасіння інших , нехристиян.Але залишає це повністю на суд і милість Божу. Але твердити це категорично від імені Бога , як це робить Вільям Пол Янг , як мінімум зарозуміло.
Ще раз - належність до Церкви не є гарантією спасіння. Але чи хтось з християн може ствердити , що спасіння можливе без Церкви? Якщо ж так , то навіщо слова Ісуса про Петра і камінь?
Якщо ж виконання моральних заповідей достатньо , то навіщо Бог воплотився , страждав, помер і воскрес? Адже вже був Будда і його моральні заповіді майже нічим не відрізняються від Христових.
І ще мені не дає спокою , навіщо йшли до левів перші християни за ім"я Ісусове. Адже від них не вимагали зректись Ісуса.Достатньо було кинути декілька зерняток і на язичеський жертовник.Не відмовитись від Христа - а поклонитися ідолу нарівні з Христом. Адже ж можна спалити жертву Юпітеру , ввечері помолитись Христу , і бути дуже праведною і високоморальною людиною , виконати всі моральні заповіді- нагодувати голодного , напоїти спраглого , відвідати ув"язненого.
Але ні.Ніяких поряд і на рівні .Йшли до левів.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість