Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 28 лютого 2013, 23:54

Перепост був зайвим. Отже, у 12-ій главі "Халупи" написано:

- до Церкви, яку собі, як наречену, плекає Ісус Христос, реально належать ті, хто перебуває в любові
,

також написано:

- люди, навіть якщо вони вже "Божі", залишаються по великому рахунку людьми, і навіть Божі справи, як правило, умудряються робити по-людськи


це друге дуже тяжко признавати людям, які вступивши у систему Церкви, хочуть самоствердитись за рахунок неї, тому і називають те, що по-людськи зроблене - буквально Божим, хоч воно таке не буквально; Воно Боже, але зроблено буває цілком по-людськи. причиною такого є брак любові, якій ми по-людськи придумуємо заміну: систему правил, порядку і пріоритетів, єрархію, структури, інститути...

І говорячи це, я зовсім не сперечаюся з Церквою і не противлюся її системі; я її розумію і сам так робив і роблю у багатьох речах і вчуся собі це прощати, і віддавати це Богові, щоб Він дійсно поміг зробити це по Його... а покищо "маємо те, що маємо", і безглуздо проти цього протестувати, якщо просто немає чим це наповнити.

Це як у Шлюбі: чоловік голова і жінка слухається з дітьми - значить порядок, і краще, щоб чоловік головував, аніж жінка, чи щоб була анархія, але це всього-на-всього людський порядок. А Бог би хотів для подружжя гармонію в любові і послуху-служіння в любові взаємного, а не структурного, який випливає з обов'язку і якого хтось би мав право вимагати.
Ви можете гарно побожно зустрічатись і не вступати статеві стосунки до Шлюбу, а по Шлюбі все це зіпсувати, якщо замість щоденного нановозавоювання своєї дружини будете їй нагадувати про подружній обов'язок Вам віддаватись. Адже тепер вона Вам дружина і Ви "маєте" на неї законне право, думаючи, що Шлюб це Інститут, прям як контракт. А Шлюб - це стосунки, живі, динамічні, які постійно розвиваються, дорослішають...де проблеми і конфлікти вирішуються взаємно полюбовно, а не вирішальним словом начальника. Це танець.

Підтримую Андрія в тому, що треба враховувати контекст і особу Мака, бо Євхаристія дуже потужно представлена в "Халупі", а богослуження, про які йде мова у 12-ій главі, скоріше за все, де факто глибоко протестантські і не вміщають Євхаристійної жертви у традиційному розумінні.
Так що дочитайте все таки книгу і перш, ніж придиратися до букв, прислухайтесь, як вона в Дусі звучить. Мак.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 01 березня 2013, 00:17

пілігрим писав:Ще раз - належність до Церкви не є гарантією спасіння. Але чи хтось з християн може ствердити , що спасіння можливе без Церкви? Якщо ж так , то навіщо слова Ісуса про Петра і камінь?

"Поза Церквою нема спасіння" - це ортодоксія проти якої не попреш. Тільки є її формальний список і реальний, склад яких відрізняється, чи не так? Мій вибір простий, як двері: належати до Церкви у будь-який можливий спосіб, чи то формально-видимий, чи реально-недужевидимий, а всі решта нехай роблять свій вибір.

пілігрим писав:Якщо ж виконання моральних заповідей достатньо , то навіщо Бог воплотився , страждав, помер і воскрес? Адже вже був Будда і його моральні заповіді майже нічим не відрізняються від Христових.
І ще мені не дає спокою , навіщо йшли до левів перші християни за ім"я Ісусове.

Заповіді були дані Мойсею в точній версії (у Буддизмі вони все таки трохи інші), але ж Ви розумієте, що не можете своїми вчинками торгуватись з Господом за своє спасіння, бо його можна прийняти тільки, як дар любові Бога, сокрушившись перед Його милістю. А коли серце палає любов'ю і благодаренням, чо чом би і до левів не поспішити, щоб засвідчити її (оту любов), і пошвидше зустрітись з Тим, хто так багато першим докінця полюбив.

пілігрим писав:Адже від них не вимагали зректись Ісуса.Достатньо було кинути декілька зерняток і на язичеський жертовник.Не відмовитись від Христа - а поклонитися ідолу нарівні з Христом. Адже ж можна спалити жертву Юпітеру , ввечері помолитись Христу , і бути дуже праведною і високоморальною людиною , виконати всі моральні заповіді- нагодувати голодного , напоїти спраглого , відвідати ув"язненого.
Але ні.Ніяких поряд і на рівні .Йшли до левів.

Двом Богам же не будеш поклонятися - то лукавство і притворство, не схоже на життя у правді. Це як бути вдень вірним своїй дружині в любові, але вночі, щоб друзі не сміялися, злягати з повією, бо так у них заведено, чи щось такого. А що то за любов така? Адже Заповіді не тільки про любов до ближнього говорять, але й про любов до Єдиного у Тройці Бога перш за все.

Ну ж бо, дочитайте книжку, Пілігриме!
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 01 березня 2013, 00:49

Іноді так хочеться , щоб було так
brat Martyn писав:- до Церкви, яку собі, як наречену, плекає Ісус Христос, реально належать ті, хто перебуває в любові[/b],


Але не можу.
" Верующих же во Христа Он решил созвать во Святую Церковь,"
"По завершении того дела, которое Отец поручил Сыну исполнить на земле (ср. Ин 17, 4), послан был Святой Дух в день Пятидесятницы, чтобы Он непрестанно освящал Церковь и чтобы таким образом через Христа верующие имели доступ к Отцу в одном Духе (ср. Еф 2, 18)"
"В самом деле, Церковь есть Двор овчий, единственная и необходимая дверь которого — Христос (cp. Ин 10, 1-10)."
http://krotov.info/acts/20/2vatican/dcmnt063.html

Я не приводжу тут штампів , і просто цитат.Я так думаю і відчуваю.
Для мене визнати , що виконання моральних заповідей і любові до ближнього достатньо , означає відректись від Христа. Бо якщо достатньо , то Христо і Його жертва були не потрібні.
Бог Воплочений - це більше ніж Нагірна проповідь.Це ще таїнство .Мені не вистачає слів , щоб пояснити те що думаю.
Без містики воплочення , євхаристії ,воскресіння , без містики особистості Христа , моральні заповіді - ніщо. Нічим не краще Канта, Будди чи морального кодексу будівника комунізму.

brat Martyn писав:"Поза Церквою нема спасіння" - це ортодоксія проти якої не попреш. Тільки є її формальний список і реальний, склад яких відрізняється, чи не так? Мій вибір простий, як двері: належати до Церкви у будь-який можливий спосіб, чи то формально-видимий, чи реально-недужевидимий, а всі решта нехай роблять свій вибір.

Брате Мартине ,щоб я міг відповісти , скажіть мені , що означає "формально-видимий" склад Церкви , а що таке "реально - недужевидимий".?
В православних є "воцерковленный" і "невоцерковленный".Це щось подібне?

brat Martyn писав:
Двом Богам же не будеш поклонятися - то лукавство і притворство, не схоже на життя у правді. Це як бути вдень вірним своїй дружині в любові, але вночі, щоб друзі не сміялися, злягати з повією, бо так у них заведено, чи щось такого. А що то за любов така? Адже Заповіді не тільки про любов до ближнього говорять, але й про любов до Єдиного у Тройці Бога перш за все.


А коли друга Особа Трійці каже - "А я й не збираюся навертати всіх до віри в ім"я Моє.Хай собі вірять в Магомета-пророка з Аллахом , чи взагалі не вірять в Бога , лише в нірвану ,хай взагалі ні в що не вірять. Хай лише палають ЛЮБОВ"Ю.ЛЮБОВ"Ю до кого? А я знаю - до нірвани , до коллайдера.Хай палають ЛЮБОВ"Ю просто так і ні до кого.Цього достатньо."
Це не лукавство , не притворство? Це не блюзнірство?

brat Martyn писав:Ну ж бо, дочитайте книжку, Пілігриме!

Може колись. Не зараз.
Зараз Тадей Дайчер.Потім Шмеман. Давно хотів.
А там побачу :)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 01:10

пілігрим писав:" Верующих же во Христа Он решил созвать во Святую Церковь,"
"По завершении того дела, которое Отец поручил Сыну исполнить на земле (ср. Ин 17, 4), послан был Святой Дух в день Пятидесятницы, чтобы Он непрестанно освящал Церковь и чтобы таким образом через Христа верующие имели доступ к Отцу в одном Духе (ср. Еф 2, 18)"
"В самом деле, Церковь есть Двор овчий, единственная и необходимая дверь которого — Христос (cp. Ин 10, 1-10)."

Про віру. Якою вона повинна бути, написано тут: 1Кор.13:2(б), Гал.5:6, Як.2:17,26... Детальніше: віра без любові - то пустий звук, вона повинна бути чинна любов'ю, щоб бути живою, а не мертвою і безплідною. От так. А Христос це взагалі єдині і необхідні двері, бо на хресті Він відкупив всіх людей, не залежно від віросповідання і інших речей, омив у своїй крові всі минулі і майбутні гріхи всіх людей, які вже давно померли, жили разом з ним, чи ще на той час не народились (це якщо з Божої точки зору). Тобто на підставі мервості віри можна з формального складу Церкви немало людей відчислити (звісно, не мені це робити) і тоді ті, хто залишаться - будуть реальним її складом, хоч можливо не всім.

пілігрим писав:Я не приводжу тут штампів , і просто цитат.Я так думаю і відчуваю.
Для мене визнати , що виконання моральних заповідей і любові до ближнього достатньо , означає відректись від Христа. Бо якщо достатньо , то Христоc і Його жертва були не потрібні.

Мене би Закон давно вже засудив, тому мені у будь-якому разі жертва Христова дуже потрібна. І невже сповняти Заповіді дуже легко би було без Христової жертви... , а любити то без Благодаті Святого Духа як??? Ні - це якась дивна логіка виходить.
Я втомився

пілігрим писав:А коли друга Особа Трійці каже - "А я й не збираюся навертати всіх до віри в ім"я Моє. Хай собі вірять в Магомета-пророка з Аллахом , чи взагалі не вірять в Бога , лише в нірвану ,хай взагалі ні в що не вірять. Хай лише палають ЛЮБОВ"Ю.ЛЮБОВ"Ю до кого? А я знаю - до нірвани , до коллайдера. Хай палають ЛЮБОВ"Ю просто так і ні до кого.Цього достатньо."
Це не лукавство , не притворство? Це не блюзнірство?

Ну що я можу сказати? Уявіть собі, що Ви одружилися і прожили щасливі роки у Шлюбі, але на дванадцятому році вона зробила Вам незрозумілу прикрість і Ви подали на розлучення і а) зневажили всі ті попередні щасливі роки, б) знехтували майбутніми чудовими роками, та ще й по розлученні почали ганити Шлюб і всіх підряд, хто ще не встиг, від нього відмовляти.

Те, що написано в "халупі" однак для мене не є ствердженням того, що всі релігії одинаково ведуть до Бога, ні, а тільки ще одним нагадуванням про те, що Господь за всіх людей страждав на хресті і всіх людей намагається спасти, в тому числі і поза видимою структурою Церкви також. А враховуючи Його всесильність і всевідання, я підозрюю, що Він умудряється і у цьому досягти певного успіху. Бог наш - Бог діяльний і всюдисущий.

Спитаєте: "Як?" чи "Скільки?" - то я скажу: "Не знаю", Його дороги - не мої дороги, я сліпий бачити всі Його сліди і безсилий ходити ними, навіть, якщо би й бачив. Мак.

П.С.: І ще хочеться тут згадати, які визначення "Халупа" дає вірі і Заповідям. Отже, "Віра - це плід пережитої любові Бога", а "Заповіді - це дзеркало, яке дане нам, щоб ми подивились на свою нечисть". Варті слова для роздумів, як на мене.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 02:24

пілігрим писав:


— Те, кто меня любит, приходят из всех существующих систем. Это буддисты и мормоны, баптисты и мусульмане, демократы, республиканцы и многие, кто вообще ни за кого не голосует, не ходит на воскресные проповеди и не принадлежит никаким религиозным институтам. У меня есть последователи среди бывших убийц и бывших фарисеев. Банкиры и букмекеры, американцы и иракцы, евреи и палестинцы. У меня нет желания делать из них христиан, однако я хочу видеть, как они перерождаются в сыновей и дочерей моего Отца, в братьев и сестер, в моих возлюбленных"

Скажу відверто, ці слова чи ця думка мене взагалі не турбує в цьому творі. Скажу більше, я навіть можу їх вмістити у вчення самої Церкви. Зараз цього робити не буду ( тим паче це знають всі, але з якоїсь невідомої причини все ускладнюють і акцентують на іншому. Мене влаштовує простота, особливо коли йдеться в розумінні Господа ), я можу, можу для себе . І ніяким нью ейджем чи чимось таким тут не пахне. Там не звучало що до Нього приходять поголовно всі з інших систем, сказано що і звідти включно.

І доречі я не сумніваюсь у Могутності Господа, якби справді захотів чи це було необхідно ...., то Він би справді зробив всіх Християнами. Це Божий план, а для мене смертного це закрита територія . Він поклав на Християн Місію, і напевно таки знав.., в той момент, завжди, на скільки ми впораємся нести Його Любов у світ проклятий через гріх. Скажу більше, саме це і робить нас Християнами коли ми несем Любов у світ, Його Любов. Любов , а не Спасіння. Бо Спасіння то Його робота , а не наша. Церква то Його твір, а не наш. Все наше легко побачити, а ось побачити що від Нього таки дано не всім ( це де факто, бо Святих є менше ніж гробів побілених з ногами і руками. Спаси мене Господи...... )
пілігрим писав:А коли друга Особа Трійці каже - "А я й не збираюся навертати всіх до віри в ім"я Моє.Хай собі вірять в Магомета-пророка з Аллахом , чи взагалі не вірять в Бога , лише в нірвану ,хай взагалі ні в що не вірять. Хай лише палають ЛЮБОВ"Ю.ЛЮБОВ"Ю до кого? А я знаю - до нірвани , до коллайдера.Хай палають ЛЮБОВ"Ю просто так і ні до кого.Цього достатньо."
Це не лукавство , не притворство? Це не блюзнірство?

А як впливає їхня віра чи переконання на Вашу Віру ? Невже таки впливає ? Так, на мене впливає, впливає в "мінус "..., а не повинна так, повинна в " плюс " ( Навчи Господи.. ).
пілігрим писав:Я не приводжу тут штампів , і просто цитат.Я так думаю і відчуваю.
Для мене визнати ,що виконання моральних заповідей і любові до ближнього достатньо , означає відректись від Христа. Бо якщо достатньо , то Христо і Його жертва були не потрібні.
Бог Воплочений - це більше ніж Нагірна проповідь.Це ще таїнство .Мені не вистачає слів , щоб пояснити те що думаю.
Без містики воплочення , євхаристії ,воскресіння , без містики особистості Христа , моральні заповіді - ніщо. Нічим не краще Канта, Будди чи морального кодексу будівника комунізму.


Я з повагою відношусь до сказаного Вами, справді, це так бо це є частиною Вас ( на данний момент принаймі ) . Тим паче Ви маєте рацію.., так, якщо Ви це визнаєте суто для себе ( за себе ), будучи Християнином.., то це призведе до внутрішнього конфлікту .
Але , прикол у тому що Ви це приміняєте до інших.., і в цьому контексті це небеспечно, Ви якось беретесь сприймати все глобально, назагал..., і що головне, в прочитанному Надія на Боже Милосердя чи Незбагненність не читається мною грішним ( напевне через останнє ( мій гріх ), тішу себе цим і водночас плачу від цього . Бо перше Вас виправдовує, а останнє мене засуджує ) .
І питання роздум, яке адресую і собі, насамперед : Чи не надто легко я відмовляюсь від Христа коли ставлю якусь логічну умову ? ( це сьогодні пережив коли клякнув .., збоку, не поруч, від тих які Приймали Причастя. Но це питання мені, Ви собі самі задавайте і відповідайте ).
У Вас так легко звучить про моральні заповіді й Любов до Ближнього ( з вел. літ. тому що на Образ й Подобу Божу ).., що чесне слово, відчуваю себе неповноцінним у цьому ( будласка пробачте мені за сарказм :oops: ) .

Хочу акцентувати на тому.., що це скоріш роздуми, а не відповідь ( від одної думки, маАлеЕнької вірогідності : ти шо Андрію..., приборами тут міряєшся, мені стає страшно ) . Тобто , маю надію, що ми вчимось спілкуючись ( всі ) , а не доводим комусь щось.. .
Дякую :Rose:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 10:31

brat Martyn писав:Про віру. Якою вона повинна бути, написано тут: 1Кор.13:2(б), Гал.5:6, Як.2:17,26... Детальніше: віра без любові - то пустий звук, вона повинна бути чинна любов'ю, щоб бути живою, а не мертвою і безплідною. От так.


Так , любов необхідна умова. Але любов у Христі.
Мені здається ми інколи занадто сакралізуємо поняття любов" , чи навіть те , що під цим розуміємо. Бог є любов. Але любов не є Бог.
brat Martyn писав:Мене би Закон давно вже засудив, тому мені у будь-якому разі жертва Христова дуже потрібна. І невже сповняти Заповіді дуже легко би було без Христової жертви... , а любити то без Благодаті Святого Духа як??? Ні - це якась дивна логіка виходить.



Якщо Бог справедливий - я пропав.
brat Martyn писав:Ну що я можу сказати? [size=85]Уявіть собі, що Ви одружилися і прожили щасливі роки у Шлюбі, але на дванадцятому році вона зробила Вам незрозумілу прикрість і Ви подали на розлучення і а) зневажили всі ті попередні щасливі роки, б) знехтували майбутніми чудовими роками, та ще й по розлученні почали ганити Шлюб і всіх підряд, хто ще не встиг, від нього відмовляти.


Ви знаєте , багато навіть гірших речей мені не треба уявляти. Я їх знаю.
brat Martyn писав:Те, що написано в "халупі" однак для мене не є ствердженням того, що всі релігії одинаково ведуть до Бога, ні, а тільки ще одним нагадуванням про те, що Господь за всіх людей страждав на хресті і всіх людей намагається спасти, в тому числі і поза видимою структурою Церкви також. А враховуючи Його всесильність і всевідання, я підозрюю, що Він умудряється і у цьому досягти певного успіху. Бог наш - Бог діяльний і всюдисущий.

.

Бачите , а для мене є.Тобто книга неоднозначна.Вона допускає трактовки , і трактовки саме в тих питаннях , які для християнства є визначальними.
brat Martyn писав:Я втомився


Чесно кажучи , я також. Коли ви створювали тему , ви попросили висловити свою думку.Я її висловив. Якщо вона не співпадає з вашою - таке життя. Обговорення - це не завжди бурхливі аплодисменти , носові хусточки і букети троянд.
Я залишаюсь при своїй думці , що книга дуже неоднозначна. Вона суперечить вченню Церкви на багато речей , про які я вже писав і повторюватись не буду. Хто хоче - хай читає. На мій погляд , книга - це міна сповільненої дії .І хто її читав , і читав захоплено , ризикує потрапити під дію цього годинникового механізму.
Все.Спілкування в цій темі я закінчую.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 10:51

andrey s. писав: Тим паче Ви маєте рацію.., так, якщо Ви це визнаєте суто для себе ( за себе ), будучи Християнином.., то це призведе до внутрішнього конфлікту .
Але , прикол у тому що Ви це приміняєте до інших.., і в цьому контексті це небеспечно, Ви якось беретесь сприймати все глобально, назагал..., і що головне, в прочитанному Надія на Боже Милосердя чи Незбагненність не читається мною грішним ( напевне через останнє ( мій гріх ), тішу себе цим і водночас плачу від цього . Бо перше Вас виправдовує, а останнє мене засуджує ) .
І питання роздум, яке адресую і собі, насамперед : Чи не надто легко я відмовляюсь від Христа коли ставлю якусь логічну умову ? ( це сьогодні пережив коли клякнув .., збоку, не поруч, від тих які Приймали Причастя. Но це питання мені, Ви собі самі задавайте і відповідайте ).
У Вас так легко звучить про моральні заповіді й Любов до Ближнього ( з вел. літ. тому що на Образ й Подобу Божу ).., що чесне слово, відчуваю себе неповноцінним у цьому ( будласка пробачте мені за сарказм :oops: ) .


Андрію , ви з братом Мартином пишете гідні поваги речі , правильні речі.Тільки яким боком ці речі відносяться до "Хижини"? Я задав прості питання.
1."Хижина" стверджує про можливість спасіння без Церкви Земної в тому значенні , як трактує Церкву Католицька Церква.
2."Хижина" стверджує про невартість християнства , чи скоріш про рівновартість з буддизмом , ісламом , мормонством.
3."Хижина" стверджує про недоцільність відвідування Літургії(а отже і євхаристії).
Я спитав - як ви до цього відноситесь?
Ви ж з братом Мартином виписуєте простині прекрасних роздумів про "реальну Церкву" , про Божу любов і про всемогутність Божу.
Колеги , ви себе чуєте? Є три можливі відповіді на поставлені мною питання в обговоренні , яке ініціював не я , а один з вас.
1.В "хижині" цього немає
2.Одобрюю
3.Засуджую.

Ви похвалялись , що не знаєте , що таке "релятивізм". Ось те , що ви з братом Мартином понаписували - і є релятивізм. Про це ще в школі вчили(принаймі мене) - "Так то воно так , але трішечки не так".

І де ви , Андрію , побачили , що я засуджую інших , чи щось нав"язую? Брат Мартин почав обговорення , а я висловився. Це моя особиста думка.Хтось має іншу - будь ласка..
Я ж сказав - хто хоче , хай читає.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 11:16

Але так дійсно частенько буває, що ми міряємося приборами і доказуємо комусь щось, щоб самоствердитись, а не щоб поділитися з кимось Правдою. Про це "Халупа" надто багато пише. А ще вона дуже добре пише про принцип, до якого ми з дружиною дійшли у природньому батьківстві: пріорітет стосунків над всім решта. Стосунки з іншою особою завжди важливіші, і, як Ви кажете Пілігриме, мораль ніщо у порівнянні з Живим Богом, то так і є. Закон ніхто не міг сповнити сам, тому кожен міг із цього зрозуміти і запрагнути всім серцем Бога, який приходить і милосердствує.

В послання до Галатів 3:10+ читаємо про те, що ділами Закону ніхто не оправдується і що "праведник вірою буде жити", а не ділами Закону.
Віра в свою чергу мала би бути жива і діяльна в любові, як я вже тут згадував. У свою чергу Ісус в Ів.:14:15 говорить, що якщо Ви мене любите, то будете зберігати мої Заповіді. То що виходить? Ми у любові повертаємося до того самого виконання Закону? Адже "любов до ближнього йому зла не чинить"... Повертаємося, але вже без самооправдання і самоствердження, яке так противне Господу, а тільки завдяки Його Благодаті у благодаренні. От в чому задумка Великого Майстра, який не мав наміру нагрузити нас повинностями і правилами, але хоче з нами стосунків. Тож Його мета - не навчити нас банально правильніше жити, ніби це мало би сенс саме в собі, а розм'ягчити і відкрити наші серця.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 11:37

brat Martyn писав:Але так дійсно частенько буває, що ми міряємося приборами і доказуємо комусь щось, щоб самоствердитись, а не щоб поділитися з кимось Правдою. Про це "Халупа" надто багато пише. А ще вона дуже добре пише про принцип, до якого ми з дружиною дійшли у природньому батьківстві: пріорітет стосунків над всім решта. Стосунки з іншою особою завжди важливіші, і, як Ви кажете Пілігриме, мораль ніщо у порівнянні з Живим Богом, то так і є. Закон ніхто не міг сповнити сам, тому кожен міг із цього зрозуміти і запрагнути всім серцем Бога, який приходить і милосердствує.

В послання до Галатів 3:10+ читаємо про те, що ділами Закону ніхто не оправдується і що "праведник вірою буде жити", а не ділами Закону.
Віра в свою чергу мала би бути жива і діяльна в любові, як я вже тут згадував. У свою чергу Ісус в Ів.:14:15 говорить, що якщо Ви мене любите, то будете зберігати мої Заповіді. То що виходить? Ми у любові повертаємося до того самого виконання Закону? Адже "любов до ближнього йому зла не чинить"... Повертаємося, але вже без самооправдання і самоствердження, яке так противне Господу, а тільки завдяки Його Благодаті у благодаренні. От в чому задумка Великого Майстра, який не мав наміру нагрузити нас повинностями і правилами, але хоче з нами стосунків. Тож Його мета - не навчити нас банально правильніше жити, ніби це мало би сенс саме в собі, а розм'ягчити і відкрити наші серця.


пілігрим писав:Андрію , ви з братом Мартином пишете гідні поваги речі , правильні речі.Тільки яким боком ці речі відносяться до "Хижини"? .



Те , що ви написали - я згідний з цим. Майже абсолютно.
Але саме в цій темі це офф-топ.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення viter » 02 березня 2013, 12:10

Мені ця книжка також спочатку дуже подобалася (навіть дуже дивне представлення Бога не перешкодило мені захоплюватися висловлюваними ідеями), аж поки я не дійшов до того місця, де почалися відверті єресі - я наче протверезів. В мене виникли питання: чи може Христос заперечувати Церкву, яку сам створив? Чи може Він казати, що для спасіння не треба Святих Тайн, навіть Хрещення, яке єдине залишилося в протестантів від Церкви і т.д.? Звичайно, що ні. А якщо ці речі не вірні, то постає питання - а на скільки вірним є все інше в цій книжці? І хто насправді є автором тих всіх ідей.
Йде давня війна між дияволом та Христовою Церквою. Для мене ця книжка - це інструмент реалізації певної тактики злого духа: крок назад (те добре, що є в книжці), два кроки вперед (зло, на якому акцентує в цій темі Пілігрим). Хіба це не очевидно?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 12:16

пілігрим писав:1."Хижина" стверджує про можливість спасіння без Церкви Земної в тому значенні , як трактує Церкву Католицька Церква.
2."Хижина" стверджує про невартість християнства , чи скоріш про рівновартість з буддизмом , ісламом , мормонством.
3."Хижина" стверджує про недоцільність відвідування Літургії(а отже і євхаристії).


1.Уточнимо вчення Церкви: п. 819 Катехизму Католицької Церкви дослівно пише таке: "багато елементів освячення та правди існують поза видимими межами католицької Церкви", і що ними Господь послуговується для спасіння людей.
Більше того, виходячи з навіть християнської практики життя, можу ствердити, що Господь для спасіння людей послуговується не тільки елементами освячення та правди, але взагалі будь-чим і будь-ким. В Старому Завіті - то була, наприклад, ослиця, у Новому - могло бути каміння, яке Господь би учинив пророкуючим, якби апостоли замовкли. А якже сам Господь говорить в Мт.: 24:32 "Від смоковниці навчіться притчі..." То як же навчання Боже не тільки у храмі? А виявляється не тільки.
Наш владика Венедикт, коли його питали про тугу за Уневом, говорить: "...виявляється, що той самий Бог, який був в Уневі, є і у Львові. Бог дійсно є всюди... А віднайти "пустелю" в місті - це для мене побачити Бога за всіма нашими життєвими обставинами і ситуаціями." (Журнал "Кана" №3, за березень 2013 р.Б. с.30)
Тож хай буде слава єдиному у Тройці Богу, що все наше життя учиняє таким, що нам співдіє на добро!

2. "Халупа" найперше говорить про рівновартість всіх людей для Бога.

3. І ще раз говорю про те, що реальність Мака з "Халупи" - це якийсь глибокий протестантизм, в якому не йшлося про Євхаристійну Літургію, скоріше за все. Тобто у Мака її і не було, а у "Халупі" вона є, то де ж ствердження про її недоцільність?
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення viter » 02 березня 2013, 12:38

brat Martyn писав:3. І ще раз говорю про те, що реальність Мака з "Халупи" - це якийсь глибокий протестантизм, в якому не йшлося про Євхаристійну Літургію, скоріше за все. Тобто у Мака її і не було, а у "Халупі" вона є, то де ж ствердження про її недоцільність?

Де ж Ви там побачили Євхаристійну Літургію? В вині і хлібі, які Мак знайшов в одній з останніх глав замість іншої їди? Цю книжку написав протестант і вся вона просякнута протестантизмом, навіть в хлібі та вині - протестанти споживають хліб і вино на згадку про смерть Христа. Але давайте не будемо плутати це зі справжньою Євхаристією, де вірні споживають Тіло та Кров Христа.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Bohdan_ » 02 березня 2013, 13:30

прошу адмінів видалите це повідомлєння дякую :)
Востаннє редагувалось 02 березня 2013, 13:47 користувачем Bohdan_, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 13:38

пілігрим писав:Те , що ви написали - я згідний з цим. Майже абсолютно.
Але саме в цій темі це офф-топ.

Це звучить Вам, як офф-топ тому, що Ви зациклились на кінці 12-тої глави.

viter писав:Мені ця книжка також спочатку дуже подобалася (навіть дуже дивне представлення Бога не перешкодило мені захоплюватися висловлюваними ідеями), аж поки я не дійшов до того місця, де почалися відверті єресі - я наче протверезів. В мене виникли питання: чи може Христос заперечувати Церкву, яку сам створив? Чи може Він казати, що для спасіння не треба Святих Тайн...

Христос створив Церкву, як спільноту любові, яка по-людськи обросла системністю, структурованістю і інституційністю. Тому ми і говоримо, що Церква у свому походженні є Бого-людське явиже. Чим більше отже, у Церкві росте брак любові, тим більше кріпне її інститут, а чим більше вона дійсно стає спільнотою любові, тим її інститут стає умовнішим. Згадайте Івана Павла другого. Він міг собі дозволити думку: "Ну і що такого, що я папа?" і вийти по дорозі і знайомитись і говорити з незнайомими людьми, давати благословення... Йому був не потрібен цілий ряд інституційних умовностей, бо у нього була любов, а потреба заміняти її відсутність штучним авторитетом і владою автоматично зникала. Або інший приклад: попрошу порівняти патріярха сербського Павла і патріярха московського Кирила і Ви зрозумієте, про що я. Так само є і у сім'ї: якщо чоловік вже реально завоював (і продовжує) любов'ю свою дружину, йому не потрібно доказувати, що він голова, не потрібно прикриватись Церквою, перед лицем якої дружина пообіцяла йому послух, - там просто тоді панує мир, злагода і гармонія, не інституційна, без єрархічної структури, без непотрібних правил, які розмежовують обов'язки, як це буває у контрактах. Бо є любов, яка сама це все забезпечує, але не юридично, а живо і гнучко, і це прекрасно.

viter писав:Де ж Ви там побачили Євхаристійну Літургію? В вині і хлібі, які Мак знайшов в одній з останніх глав замість іншої їди? Цю книжку написав протестант і вся вона просякнута протестантизмом, навіть в хлібі та вині - протестанти споживають хліб і вино на згадку про смерть Христа. Але давайте не будемо плутати це зі справжньою Євхаристією, де вірні споживають Тіло та Кров Христа.

Але ж я не протестант! І будучи приналежним до Католицької Церкви у буквально видимий спосіб, я точно знаю, що це означає, і саме так це до мене і промовляє.

І я не можу навіть Вам передати, наскільки я розумію, чому Бог Отець з'явився Макові у вигляді жінки, а для пікантності ще й негритянки. Моя ситуація подібна, хоча і інша. Мак би його просто не сприйняв. І тільки після того, як Мак прощає свого батька і приймає його в любові і Отець Небесний тільки тоді, ближче до кінця книжки, зможе явитися Макові саме отцем, а не образом, який збиває з пантелику. Так - то так, але і цим дивним образом, який був в даній історії "вимушеним", Господь дає Макові дуже велике розуміння інших своїх якостей.
І ефект виходить "в яблучко". Але хто би сумнівався іншого від Того, хто відає серця і утроби. :)
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 13:48

пілігрим писав:
І де ви , Андрію , побачили , що я засуджую інших , чи щось нав"язую?

Змимлуйтесь, або краще процитуйте де я таке пишу ( якщо не тут, то хочаб в приваті, якщо це так.., я вибачусь ).

Я точно так само кажу, хто хоче хай читає. І те що це Ваша думка., це теж розумію. Так само свою думку 100 пцдовою не чую.

Дякую.
.....
І доречі, тільки одна людина в обговоренні сказала як на неї вплинула ( типа послужила доброму ) ця книжка ( Мака я не рахую бо він створив тему і не казав такого).
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення luksander » 02 березня 2013, 14:23

Смійтеся з мене і показуйте на мене пальцями :( далі 5-ї глави не вчитав... :pardon: шо то значить - сеелло... :o

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 15:00

brat Martyn писав:П.С.: І ще хочеться тут згадати, які визначення "Халупа" дає вірі і Заповідям. Отже, "Віра - це плід пережитої любові Бога", а "Заповіді - це дзеркало, яке дане нам, щоб ми подивились на свою нечисть". Варті слова для роздумів, як на мене.

Даввайте і я пару цитат викладу і прошу форумчан викласти про них свою думку
"Я вірю . в існування безконечного всесвіту, як в результат безмежної Божественної міціі, бо я визнав би негідним Божественної чесноти і сили, щоб вона, будучи в змозі створити, окрім цього світу, інший і безконечні інші світи, — стала б створювати кінцевий всесвіт"
і
"У цьому всесвіті я знаходжу вселенське Провидіння, завдяки якому все живе, зростає і рухається в своєму вдосконаленні; і я розумію це двояко: одне — в тому вигляді, в якому ціла душа присутня в цілому і в кожній частці цілого, і це я називаю природою і відбитком божественної стопи, інше — в невисказуваному вигляді, в якому Бог, як суть, присутність і сила знаходиться скрізь, у всьому і над всім не як частина, не як душа, але як несказуєме"
і
"Таким чином, дійсна віра в Христа — це незрівнянне багатство, яке приносить з собою повний порятунок і позбавляє людину від усілякого зла, як говорить Христос в останній главі Евангелія від Марка (Мк. 16, 16): «Хто віруватиме і хреститиметься, врятований буде; а хто не віруватиме, засуджений буде"
і
"Отже, вище щастя і мета нашого життя полягають в пізнанні Бога, до якого причетні всі люди. Для цього Бог не лише посіяв в душах людей сім'я релігії, але явив Себе в них, явив в цій прекрасній і вишуканій будові неьа і землі - таким чином, що людям досить просто розплющити очі, щоб побачити Його. Суть Бога незбагненна, бо його велич недоступна нашим відчуттям. Але знаки Божої слави збережені у всіх його творіннях, причому настільки ясно і виразно, що навіть найгрубіші і невчені люди не можуть виправдатись своїм незнанням"

Брате Мартин , Андрію_с , що ви про ці цитати скажете?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 15:01

luksander писав:Смійтеся з мене і показуйте на мене пальцями :( далі 5-ї глави не вчитав... :pardon: шо то значить - сеелло... :o

Саме у цьому вбачаю суть..., ми різні, і потреби у нас різні. Значить Бог нічого Вам не хотів сказати через ту книжку. Точніш навіть не книжку, а можливо навіть через якесь, конкретне, одне речення яке є в ній, конкретнуу думку - яка може скласти той пазл який не складався раніш. Одне слово в якомусь контексті може перевернути людину чи покріпити.
Я не сприймаю цілу книжку як щось 100 % добре чи зле. Для чого це мені ? Я таким чином себе омбежу, іто сильно обмежу.
Якщо я критично віднесусь до всієї книжки через якись конкретний її момент ( який можливо і не мені адресований ) , то тим самим закриюсь і для доброго що є в ній.
Якщо я наперед себе налаштую що ця книжка є бомба, переворот..,, то тим самим наражу себе на небеспеку згіршитись , збитись зі шляху , непомітити чогось що вплине на мене.
Що би ми тут не писали чи мудрували..., самим визначним є Намір в якому ми беремся читати.
Частіше це просто цікавість ( але звичайно не завжди ), і коли ти не чуєш цю книгу , вона тобі не цікава чи відштовхує тебе, АЛЕ ти з якимось наміром її дочитуєш..,, то той намір буде диктувати твоє сприйняття цієї книжки.

Тобто п. Олександре, Ви нічого не втратили, а можливо навіть і зберегли. Є багато інших книжок, людей, подій, місць.., через які Бог може промовити безпосередньо до Вас, тобто де буде Діяти Його Дух, доповнювати розуміння Обявленного в Писанні.
Головне це наша відкритість для Нього, відкрити двері.
...........
А в селі добре, я хочу в село :)
Дякую.
Востаннє редагувалось 02 березня 2013, 15:32 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 15:08

andrey s. писав:
пілігрим писав:
І де ви , Андрію , побачили , що я засуджую інших , чи щось нав"язую?

Змимлуйтесь, або краще процитуйте де я таке пишу



Мені здається що тут
andrey s. писав:Я з повагою відношусь до сказаного Вами, справді, це так бо це є частиною Вас ( на данний момент принаймі ) . Тим паче Ви маєте рацію.., так, якщо Ви це визнаєте суто для себе ( за себе ), будучи Християнином.., то це призведе до внутрішнього конфлікту .
Але , прикол у тому що Ви це приміняєте до інших.., і в цьому контексті це небеспечно,


Втім ви часто так висловлюєте свою думку , що я можу помилятись.
Ви часом не адвокат? :)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 15:14

пілігрим писав:......................

Брате Мартин , Андрію_с , що ви про ці цитати скажете?

Я скажу що у мене температура ( поставив градусник :) ). Ага, і ще скажу що пишаюсь тим що мав змогу побачити і бути сучасником бл. Івана Павла ІІ, коли Він був Папою. Думаю Він розумів наслідки своїх дій.., але не дивлячись на це Діяв.., значить того варта ( насмілюсь подумати що Ви розумієте про що йдеться ).
Дякую.
............
Бачите, Ви уже утворили табори..., сторони. Що свідчить.., що мене так і не зрозуміли.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 15:16

пілігрим писав:Ви часом не адвокат? :)

:) Ні . :pardon: Але виправдання шукаю для багатьох.., але не для себе.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 15:19

andrey s. писав:
пілігрим писав:Ви часом не адвокат? :)

:) Ні . :pardon: Але виправдання шукаю для багатьох.., але не для себе.

Я також
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 15:22

andrey s. писав:. Ага, і ще скажу що пишаюсь тим що мав змогу побачити і бути сучасником бл. Івана Павла ІІ, коли Він був Папою. Думаю Він розумів наслідки своїх дій.., але не дивлячись на це Діяв.., значить того варта ( насмілюсь подумати що Ви розумієте про що йдеться ).
Дякую.
............

Я також цим пишаюсь. Але що я був сучасником Бенедикта 16 я пишаюсь ще більше.
Думаю , ви розумієте , про що я.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 02 березня 2013, 15:31

пілігрим писав:
andrey s. писав:. Ага, і ще скажу що пишаюсь тим що мав змогу побачити і бути сучасником бл. Івана Павла ІІ, коли Він був Папою. Думаю Він розумів наслідки своїх дій.., але не дивлячись на це Діяв.., значить того варта ( насмілюсь подумати що Ви розумієте про що йдеться ).
Дякую.
............

Я також цим пишаюсь. Але що я був сучасником Бенедикта 16 я пишаюсь ще більше.
Думаю , ви розумієте , про що я.

Я би дуже хотів написати що Так.., розумію. Але це буде просто з чемності. Тому можу уявити, але то інша тема .. думаю в якій ми з часом продовжим , і Ви мені то поясните.
........
:) Доречі .., я обманувся, температури нема .., але голова ватна :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 15:33

andrey s. писав: :) Доречі .., я обманувся, температури нема .., але голова ватна :pardon:

Тому що завтра-післязавтра починається різке потепління.
Мені здається , вам ще рано на різкі зміни погоди реагувати :)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 02 березня 2013, 19:05

пілігрим писав:Даввайте і я пару цитат викладу і прошу форумчан викласти про них свою думку
"Я вірю . в існування безконечного всесвіту, як в результат безмежної Божественної міціі, бо я визнав би негідним Божественної чесноти і сили, щоб вона, будучи в змозі створити, окрім цього світу, інший і безконечні інші світи, — стала б створювати кінцевий всесвіт"
і
"У цьому всесвіті я знаходжу вселенське Провидіння, завдяки якому все живе, зростає і рухається в своєму вдосконаленні; і я розумію це двояко: одне — в тому вигляді, в якому ціла душа присутня в цілому і в кожній частці цілого, і це я називаю природою і відбитком божественної стопи, інше — в невисказуваному вигляді, в якому Бог, як суть, присутність і сила знаходиться скрізь, у всьому і над всім не як частина, не як душа, але як несказуєме"
і
"Таким чином, дійсна віра в Христа — це незрівнянне багатство, яке приносить з собою повний порятунок і позбавляє людину від усілякого зла, як говорить Христос в останній главі Евангелія від Марка (Мк. 16, 16): «Хто віруватиме і хреститиметься, врятований буде; а хто не віруватиме, засуджений буде"
і
"Отже, вище щастя і мета нашого життя полягають в пізнанні Бога, до якого причетні всі люди. Для цього Бог не лише посіяв в душах людей сім'я релігії, але явив Себе в них, явив в цій прекрасній і вишуканій будові неьа і землі - таким чином, що людям досить просто розплющити очі, щоб побачити Його. Суть Бога незбагненна, бо його велич недоступна нашим відчуттям. Але знаки Божої слави збережені у всіх його творіннях, причому настільки ясно і виразно, що навіть найгрубіші і невчені люди не можуть виправдатись своїм незнанням"

Брате Мартин , Андрію_с , що ви про ці цитати скажете?


Не хочуть нічого сказати :)
1.Джордано Бруно
2.Джордано Бруно
3.Лютер
4.Кальвін

І в антикатолицьких і антихристиянських авторів можна знайти щось гідне уваги ,але сенс має направленість всього твору. "Хижина" - як мінімум антикатолицька.
З оцінкою viter також згідний.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 21:21

пілігрим писав:Не хочуть нічого сказати :)
1.Джордано Бруно
2.Джордано Бруно
3.Лютер
4.Кальвін

І в антикатолицьких і антихристиянських авторів можна знайти щось гідне уваги ,але сенс має направленість всього твору. "Хижина" - як мінімум антикатолицька.
З оцінкою viter також згідний.


Нічого не пишу, бо ці тексти сумнівної вартості, дивні, і взагалі офф-топ, і я ніяк не міг в'їхати до чого вони тут. А вони по-Вашому гідні нашої уваги?
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 02 березня 2013, 23:37

А про 12-ту главу, думаю, я сказав достатньо, щоб навіть звикший до рафінату католик міг її прочитати без шкоди, мені так здається.
Бо як каже Андрій_с, за що я йому вже кілька разів дякую: на 100% чистого в тому світі немає нічого. А я сам люблю повторювати: маємо те, що маємо.
Давайте, отже, вчитися обходитись з тим, що є, і брати від нього найкраще, а не згіршуватись і знеохочуватись з першими неоднозначними словами.

Шмемана, Пілігриме теж відкладіть на потім, бо його богослов"я (особливо літургійне) настільки східне і екзотичне, що розум пересічного римо-католика, такого близького Вам по вірі, може звернутися у трубочку, або й зовсім зависнути від нього (я особисто колись Шмемана дуже любив, хоча зараз це не так актуально якось)

Тому пропоную обговорити ще якусь главу "Халупи", їх все таки там цілих вісімнадцять.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 00:32

brat Martyn писав:Шмемана, Пілігриме теж відкладіть на потім, бо його богослов"я (особливо літургійне) настільки східне і екзотичне, що розум пересічного римо-католика, такого близького Вам по вірі, може звернутися у трубочку, або й зовсім зависнути від нього (я особисто колись Шмемана дуже любив, хоча зараз це не так актуально якось)


Я сам попробую пересвідчитись з приводу Шмемана.
Все таки паризька школа - це краще , що дало східне богослов"я в 20 ст.
Щодо актуальності Шмемана.
Студент консерваторії професору "Професоре Бетховен мені надоїв!" Професор "Юначе , це ви надоїли Бетховену".
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 00:37 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 00:34

brat Martyn писав:
Нічого не пишу, бо ці тексти сумнівної вартості, дивні, і взагалі офф-топ, і я ніяк не міг в'їхати до чого вони тут. А вони по-Вашому гідні нашої уваги?

А я написав - до чого.
Про сумнівну вартість варто було написати до того як я означив їх авторство.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей