Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 00:56

brat Martyn писав:А про 12-ту главу, думаю, я сказав достатньо, щоб навіть звикший до рафінату католик міг її прочитати без шкоди, мені так здається.


12 главу без шкоди прочитати не можна.
brat Martyn писав:Бо як каже Андрій_с, за що я йому вже кілька разів дякую: на 100% чистого в тому світі немає нічого.

Так. Але це не означає , що маємо через це свідомо лізти в глибоку багнюку.
Мої три запитання , на які ви так і не відповіли , дозволяють саме так мені це оцінити.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 03 березня 2013, 10:00

Давайте повертатись в тему! Не бачу сенсу порівнювати "Халупу" з богословськими протестанськими творами, бо це зовсім інша категорія.
А з категорії "Халупи" можу порекомендувати також протестанську книгу "Крест и кинжал" - оце дійсно одна категорія, де в першу чергу, якщо не майже єдину, ідеться про досвід Бога, а не помилкові людські мудрування про Нього. Це різні зовсім категорії.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 03 березня 2013, 10:33

brat Martyn писав:
пілігрим писав:1."Хижина" стверджує про можливість спасіння без Церкви Земної в тому значенні , як трактує Церкву Католицька Церква.
2."Хижина" стверджує про невартість християнства , чи скоріш про рівновартість з буддизмом , ісламом , мормонством.
3."Хижина" стверджує про недоцільність відвідування Літургії(а отже і євхаристії).


1.Уточнимо вчення Церкви: п. 819 Катехизму Католицької Церкви дослівно пише таке: "багато елементів освячення та правди існують поза видимими межами католицької Церкви", і що ними Господь послуговується для спасіння людей.
Більше того, виходячи з навіть християнської практики життя, можу ствердити, що Господь для спасіння людей послуговується не тільки елементами освячення та правди, але взагалі будь-чим і будь-ким. В Старому Завіті - то була, наприклад, ослиця, у Новому - могло бути каміння, яке Господь би учинив пророкуючим, якби апостоли замовкли. А якже сам Господь говорить в Мт.: 24:32 "Від смоковниці навчіться притчі..." То як же навчання Боже не тільки у храмі? А виявляється не тільки.
Наш владика Венедикт, коли його питали про тугу за Уневом, говорить: "...виявляється, що той самий Бог, який був в Уневі, є і у Львові. Бог дійсно є всюди... А віднайти "пустелю" в місті - це для мене побачити Бога за всіма нашими життєвими обставинами і ситуаціями." (Журнал "Кана" №3, за березень 2013 р.Б. с.30)
Тож хай буде слава єдиному у Тройці Богу, що все наше життя учиняє таким, що нам співдіє на добро!

2. "Халупа" найперше говорить про рівновартість всіх людей для Бога.

3. І ще раз говорю про те, що реальність Мака з "Халупи" - це якийсь глибокий протестантизм, в якому не йшлося про Євхаристійну Літургію, скоріше за все. Тобто у Мака її і не було, а у "Халупі" вона є, то де ж ствердження про її недоцільність?


Я відповів на Ваші "запитання", якщо Ви цього не помітили. Але це важко назвати запитаннями, тому моя відповідь - це швидше просто реакція на Ваші ствердження.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 10:54

Якщо вже говорити про дійсно зустріч з Богом , а не про беллетристику , дуже рекомендую Андре Фроссара , французького католика. Його батько був першим генеральним секретарем французької компартії.
http://krotov.info/library/21_f/fro/ssar_0.htm
там же того ж автора про монаше життя в католицтві
http://krotov.info/library/21_f/fro/ssar_1.htm
написані дуже добре.

А про першу скажу так - вірю!.Вірю , що людина , людина невіруюча саме так зустрілась з Богом.
"Я пишу не для того, чтобы рассказывать о себе, но чтобы свидетельствовать, а мое свидетельство требует, чтобы и это было сказано.

Моя будущая могила находится на углу двух аллей. Однажды, из рассеянного любопытства, я поинтересовался, чья могила находится рядом, совсем рядом с моей; оказалось - гробница сестер Искупительного Поклонения. Я слишком хорошо знаю, насколько разнородны и несомненны бывают проявления Духа, чтобы говорить о знаках. Мне достаточно совпадения. Малые сестры, которые за пятьсот километров отсюда присутствовали при моем рождении, будут рядом и в час моей смерти; и я думаю, я верю, я знаю, что эти два мгновения сольются в одно, как сольемся, наконец, и мы во вновь обретенной нежности с теми, кого потеряли.

Недостанет вечности, чтобы воспеть Тебя, О ЛЮБОВЬ!"
Так вона закінчується
Κύριε ελέησον

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Bohdan_ » 03 березня 2013, 11:16

скажу свої враження по перечитанї 10 глав книги. Треба сказати що дуже інтересний твір. який залючає в собі погляд на Бога такими словами, правда незнаю хто їх сказав: Боже я тобі дякую що ти не такий як я собі думаю. В книзі я найшов покищо 3 моменти котрі як на мене потрібно сказати:
1. На самому початку книги де Мак розказує Міссі легенду про жінку яка скочила в низ з скелі аби спасти свій люд від як я зрозумів прокляття. і в кінці легенди порівнює вчинок жінки з вчинком Ісуса. і каже що і один вчинок і другий є добрий. тут я недуже згідний скоріш обурений таким твердженням але знову ж таки з нашого життя можемо взяти приклад як батьки страхають дітей. Якщо ти непоприбираєш то Бог тебе покарає. такщо недалеко ми пішли :)

2. Якщо прочитати книгу так як вона може викликати реакцію людини обурення або тривогу таким треба сказати (так як і я сам з початку дивився :) ) книга просто показує інший погляд на Бога знаю що інакший як ми привикли. Бог є такий який є від початку. Надіюся зрозумієте правильно. Бог немусить бути таким як в книзі бо то твір, і немусить бути такий якого ми собі уявляєм. :) Просто маємо зкинути свою уяву і пізнавати Господа що раз по новому :)

3. Вражає те що молився молився і молився.
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 11:51 користувачем Bohdan_, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 11:39

brat Martyn писав:1.Уточнимо вчення Церкви: п. 819 Катехизму Католицької Церкви дослівно пише таке: "багато елементів освячення та правди існують поза видимими межами католицької Церкви", і що ними Господь послуговується для спасіння людей.
Більше того, виходячи з навіть християнської практики життя, можу ствердити, що Господь для спасіння людей послуговується не тільки елементами освячення та правди, але взагалі будь-чим і будь-ким. В Старому Завіті - то була, наприклад, ослиця, у Новому - могло бути каміння, яке Господь би учинив пророкуючим, якби апостоли замовкли. А якже сам Господь говорить в Мт.: 24:32 "Від смоковниці навчіться притчі..." То як же навчання Боже не тільки у храмі? А виявляється не тільки.
Наш владика Венедикт, коли його питали про тугу за Уневом, говорить: "...виявляється, що той самий Бог, який був в Уневі, є і у Львові. Бог дійсно є всюди... А віднайти "пустелю" в місті - це для мене побачити Бога за всіма нашими життєвими обставинами і ситуаціями." (Журнал "Кана" №3, за березень 2013 р.Б. с.30)
Тож хай буде слава єдиному у Тройці Богу, що все наше життя учиняє таким, що нам співдіє на добро!

2. "Халупа" найперше говорить про рівновартість всіх людей для Бога.

3. І ще раз говорю про те, що реальність Мака з "Халупи" - це якийсь глибокий протестантизм, в якому не йшлося про Євхаристійну Літургію, скоріше за все. Тобто у Мака її і не було, а у "Халупі" вона є, то де ж ствердження про її недоцільність?


[/quote]

А ритуальне самогубство індіанки - це відлуння Христової жертви ...
Демагогії краю немає...Такими вивертами можна і Муна зі Свідками Єгови зробити взірцем християнських чеснот.
Брате Мартин , ви самі вірите в те , що пишете?
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 12:26 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 11:54

Брате Мартин! Ви не думали над такою ситуацією , що людина , яка тільки на початку дороги до Бога , яка тільки знайомится з істинами віри , з догматикою КЦ , зайде на цей форум , зверне увагу тільки на вашу "бомбезну" рекомендацію "Хижини" , тільки на вашу її гарячу апологію , прочитає "Хижину" і сприйме геть все в ній за істинне християнство? Про жертвенність самогубці , про Церкву , про літургію , про християнство. Сприйме не так , як ви тут пробуєте інтерпретувати , а саме так , як про це сказано в "Хижині" ?
Ви цього не боїтесь?
Євангелиє Матвія 18,6
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 12:36 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 12:13

Bohdan_ писав:скажу свої враження по перечитанї 10 глав книги. Треба сказати що дуже інтересний твір. який залючає в собі погляд на Бога такими словами, правда незнаю хто їх сказав: Боже я тобі дякую що ти не такий як я собі думаю.

2. Якщо прочитати книгу так як вона може викликати реакцію людини обурення або тривогу таким треба сказати (так як і я сам з початку дивився :) ) книга просто показує інший погляд на Бога знаю що інакший як ми привикли. Бог є такий який є від початку. Надіюся зрозумієте правильно. Бог немусить бути таким як в книзі бо то твір, і немусить бути такий якого ми собі уявляєм. :) Просто маємо зкинути свою уяву і пізнавати Господа що раз по новому :)

.

Дійсно - дуже інший
Коли далі(після 10-ї глави) Христос каже , що він не християнин і навіть не хоче , щоб люди ставали християнами , в мені щось аж захололо. І так і хотілось спитати цього "Ісуса" Хижини - "Ісусе , а нащо тоді ти приходив до нас?"
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 15:32

andrey s. писав:І доречі я не сумніваюсь у Могутності Господа, якби справді захотів чи це було необхідно ...., то Він би справді зробив всіх Християнами. Це Божий план, а для мене смертного це закрита територія .

Якби Він хотів чи це було необхідно , то то Він справді зробив би всіх безгрішними. Але це не означає , що Господь не хоче , щоб ми поборювали гріх, щоб ми в гріху залишались.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 03 березня 2013, 17:53

пілігрим писав:Брате Мартин! Ви не думали над такою ситуацією , що людина , яка тільки на початку дороги до Бога , яка тільки знайомится з істинами віри , з догматикою КЦ , зайде на цей форум , зверне увагу тільки на вашу "бомбезну" рекомендацію "Хижини" , тільки на вашу її гарячу апологію , прочитає "Хижину" і сприйме геть все в ній за істинне християнство? Про жертвенність самогубці , про Церкву , про літургію , про християнство. Сприйме не так , як ви тут пробуєте інтерпретувати , а саме так , як про це сказано в "Хижині" ?
Ви цього не боїтесь?
Євангелиє Матвія 18,6


Не можу сказати, що маю якийсь особливий страх, але, якщо Ви помітили, то даючи рекомендацію, я також даю інтерпретацію, саме для того, щоб ніхто не подумав, що я пропоную цей твір сприймати за "чисту монету". А якщо при тому всьому хтось все одно вперто інтерпретує по-своєму, то це вже його особиста проблема.

Мені дуже шкода, що при всьому мому бажанні якось адекватно розставити акценти при обговоренні цієї книги, Ви мені не даєте представити цей твір з того боку, з якого я його власне і рекомендував.
Бо для мене ця книга цінна практикою любові, прощення і довіри до Бога, наприклад, а не догматичною рафінованістю віри, зважаючи на численний редакторський склад протестантського середовища, який цілком міг докинути тут чи там якусь фразу, яку просто на практиці треба перекласти католицькою мовою, однак не доводячи свій переклад до фанатичної форми. І це вартує зробити, бо Католицька Церква ближча у своєму вченні до Правди, ніж ті, хто шліфував текст цієї історії, принаймні теоретично.

Я не маю наміру сперечатися з кимось про правди віри у цій темі. Це є зайвим. І якщо Ви неофіт, і шукаєте утвердження саме у вірі, то відкладіть цю книгу на пізніше. Бо найбільш корисним є прочитати її, коли Ви вже відкрили у свої душі реальний брак любові. Тож коли Ви вже будете свідомі того, що маєте в серці мало любові - тоді читати "Халупу" Вам - в сам раз.

Колись я в Клайва Люіса, якого тут вже згадували, прочитав одну фразу, яка глибоко запала мені в душу: "Любов задоволена малим, але вимагає всього". Саме цю вразу з позиції Бога, який, як ми кажемо, є любов, Ви в "Халупі" прочитаєте і почуєте з великою потугою. І, зізнаюсь, мене ця книжка зовсім не згіршила, але потугою цієї фрази поставила мене в тупік, призвела до переоцінки, розпочала новий етап довіри до Бога, поставила переді мною нові вимоги до життєвої мужності, от...

Не знаю, Пілігриме, для мене образ жертовної індіанки з легенди є цілком одного порядку з образом мудрого і жертовного "царя звірів" з "Хронік Нарнії", і просто не можу зрозуміти, чому Ви так категорично їх розрізняєте. "Ніхто не може любити більше, як той, хто за друзів своє життя віддає", адже так написано.

П.С,: Ще раз рекомендую, якщо Ви вже почали читати цю книгу, не кидайте її на півдорозі, бо розв'язка цієї історії в кінці. І повірте, в кінці вона постає набагато реальнішою, ніж це здається всередині.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 18:00

пілігрим писав:— Это и означает быть христианином? — Вопрос прозвучал глупо, но Мак просто пытался суммировать все услышанное.

— А кто говорил что-нибудь о христианах? Я не христианин.

Эти слова поразили Мака своей неожиданностью. Обдумав их, он не смог удержаться от усмешки.

— Да, пожалуй, ты не христианин.

Они подошли к двери мастерской, и Иисус снова остановился.

— Те, кто меня любит, приходят из всех существующих систем. Это буддисты и мормоны, баптисты и мусульмане, демократы, республиканцы и многие, кто вообще ни за кого не голосует, не ходит на воскресные проповеди и не принадлежит никаким религиозным институтам. У меня есть последователи среди бывших убийц и бывших фарисеев. Банкиры и букмекеры, американцы и иракцы, евреи и палестинцы. У меня нет желания делать из них христиан, однако я хочу видеть, как они перерождаются в сыновей и дочерей моего Отца, в братьев и сестер, в моих возлюбленных"


http://abolox.ya.ru/replies.xml?item_no=3577
http://persecutionchrist.wordpress.com/

Ці нові мученики за віру і Христа мабуть не читали "Хижини" ...
І про рівноцінність всіх людей та вір перед Богом не розважали...
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 18:41 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Bohdan_ » 03 березня 2013, 18:10

Не знаю, Пілігриме, для мене образ жертовної індіанки з легенди є цілком одного порядку з образом мудрого і жертовного "царя звірів" з "Хронік Нарнії", і просто не можу зрозуміти, чому Ви так категорично їх розрізняєте. "Ніхто не може любити більше, як той, хто за друзів своє життя віддає", адже так написано.


брате Мартине помогти самогубством? чи відати життя за інших терпіти? просто подумайте :)

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 18:11

brat Martyn писав:Не можу сказати, що маю якийсь особливий страх, але, якщо Ви помітили, то даючи рекомендацію, я також даю інтерпретацію, саме для того, щоб ніхто не подумав, що я пропоную цей твір сприймати за "чисту монету". А якщо при тому всьому хтось все одно вперто інтерпретує по-своєму, то це вже його особиста проблема.

.

Я помітив , що ваша рекомендація і ваші перестроги звелись до одного слова "бомба".
brat Martyn писав:Мені дуже шкода, що при всьому мому бажанні якось адекватно розставити акценти при обговоренні цієї книги, Ви мені не даєте представити цей твір з того боку, з якого я його власне і рекомендував.

Та представляйте. Я що , "клаву" у вас забираю?

brat Martyn писав:

Я не маю наміру сперечатися з кимось про правди віри у цій темі. Це є зайвим. І якщо Ви неофіт, і шукаєте утвердження саме у вірі, то відкладіть цю книгу на пізніше. Бо найбільш корисним є прочитати її, коли Ви вже відкрили у свої душі реальний брак любові. Тож коли Ви вже будете свідомі того, що маєте в серці мало любові - тоді читати "Халупу" Вам - в сам раз.


Я завжди буду неофітом і завжди відчуватиму брак любові. Але як би мені не було - "Хижини" я читати не буду.
brat Martyn писав:Не знаю, Пілігриме, для мене образ жертовної індіанки з легенди є цілком одного порядку з образом мудрого і жертовного "царя звірів" з "Хронік Нарнії", і просто не можу зрозуміти, чому Ви так категорично їх розрізняєте. "Ніхто не може любити більше, як той, хто за друзів своє життя віддає", адже так написано.


Мартине! Схаменіться.Лев Аслан віддав себе в руки ворогів.Віддав себе в жертву. Індіанка сама себе позбавила життя! Для вас немає різниці?
Я ще раз питаю - ви себе чуєте? %)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення Just_me » 03 березня 2013, 18:16

Який я можу зробити з тої дискусії висновок, то це один: якщо ти не певен, що щось тобі піде на користь - не берися це робити. Не читай книжок, які можуть розбудити сумніви, не пий вина, якщо маєш схильність до алкоголізму, не вживай заспокійливого, якщо це може стати для тебе спокусою "підсісти" на нього, і ще багато "не, не, не". Що добре для одного - зле для іншого та й тільки всього...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 18:24

brat Martyn писав:Я не маю наміру сперечатися з кимось про правди віри у цій темі. Це є зайвим. І якщо Ви неофіт, і шукаєте утвердження саме у вірі, то відкладіть цю книгу на пізніше. Бо найбільш корисним є прочитати її, коли Ви вже відкрили у свої душі реальний брак любові. Тож коли Ви вже будете свідомі того, що маєте в серці мало любові - тоді читати "Халупу" Вам - в сам раз.


Мартине , як би мені м"якше висловитись....
Той стан віри , коли всі люди здаються єдиною Церквою , якщо не структурно , то принаймі потенційно , коли хочеться поглибити і розширити границі Церкви , і цей стан віри ви вважаєте зрілістю віри - то я вже його давно пройшов.
Давайте не будеио мірятись ні глибиною свого серця і своїх душевних і життєвих переживань (повірте , і в мене їх було), ні зрілістю чи неофітством своєї віри. Ні ви мене не знаєте , ні я вас. Бачить все тільки Господь.

brat Martyn писав:Давайте повертатись в тему! Не бачу сенсу порівнювати "Халупу" з богословськими протестанськими творами, бо це зовсім інша категорія.
.

Хтось говорив про протестантські богословські твори?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 03 березня 2013, 19:47

пілігрим писав:Та представляйте. Я що , "клаву" у вас забираю?

Та я якраз власне коротко в минулому дописі її і представив, шкода, що Ви цього не помітили, хоча це з Вами вже не перший раз. :)

пілігрим писав:Лев Аслан віддав себе в руки ворогів. Віддав себе в жертву. Індіанка сама себе позбавила життя! Для вас немає різниці?

У формі є, звичайно, але у суті, враховуючи обставини життя індіанки і легенду, в яку вона вірила, і яка, між іншим, за легендою справдилася.... Якщо дивитися на цей вчинок очима саме індіанки, відклавши на сторону наші поняття, то можна побачити, що її вчинок був не менш жертовним, і був вчинений з любові (до свого коханого, зокрема) і у щирості серця. Цей вчинок, в її конкретній життєвій ситуації, стався наслідуванням Христа, про якого вона навіть не чула, і християнкою себе не називала, але Заповідь Христа, хоч і в немислений для нас спосіб, сповнила.

пілігрим писав:Мартине! Схаменіться.

Та вже якраз збираюсь, не бачу сенсу наразі продовжувати дискусію у цій темі, хіба що мене о.Олег свисне.
Мир Вам!
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 03 березня 2013, 19:54

Хочу повідомити, що долучусь до обговорення якщо буде що сказати ( з того що я ще не казав, а наразі сказав достатньо щоб висвітлити своє ставлення до піднятих речей ). Наразі ходимо по кругу і потрібні свіжі думки, когось ще, бо наразі не бачу що ми намагаємся зрозуміти співрозмовника, а тільки акцентуєм на свому ( включно зі мною звичайно ).
І мені взагалі не дивно буде.,, якщо після прочитаного хтось наважиться поділитись пережитим чи просто думками ( скажу відверто, я б не став, а якби і став.., то не обстоював би сказане, а просто би поділився і крапка :pardon: ).
Какашку змайструвати саме лекше... наразі.
Дякую .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 19:56

brat Martyn писав:У формі є, звичайно, але у суті, враховуючи обставини життя індіанки і легенду, в яку вона вірила, і яка, між іншим, за легендою справдилася.... Якщо дивитися на цей вчинок очима саме індіанки, відклавши на сторону наші поняття, то можна побачити, що її вчинок був не менш жертовним, і був вчинений з любові (до свого коханого, зокрема) і у щирості серця. Цей вчинок, в її конкретній життєвій ситуації, стався наслідуванням Христа, про якого вона навіть не чула, і християнкою себе не називала, але Заповідь Христа, хоч і в немислений для нас спосіб, сповнила.



Нема слів

brat Martyn писав:Та вже якраз збираюсь, не бачу сенсу наразі продовжувати дискусію у цій темі, хіба що мене о.Олег свисне.
Мир Вам!

І вам шалом.
Мені також хотілось почути думку о.Олега(хоча він вже й висловлювався) хоча б щодо сакралізації суїциду.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення о.Олег » 03 березня 2013, 21:27

віра у сумлінні людини має вирішальне значення, от лише прикра річ - сумління людини не цінність сама в собі: остання інстанція Той, Хто Є і Його Церква - людина, навіть найчесніша, може і помилятися. В данному випадку - хіба Бог і розбереться, що для такої людини (ми ще про художній твір говоримо, чи не так? :) ) можна зробити (як оправдати). Стосовно ж самогубства (лише не в контексті його сакралізації, а можливості вбивства людини самої себе і позитивного сприйняття християнами цього факту) згадалися мені (не памятаю зараз імен, хіба шукати треба) монахині, яких хотіли згвалтувати, а вони кинулись у море
хоча, правду сказати - важко мені з цим
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 22:56

Я приведу висновок протестантських теологів.
Навіть якщо вони так , то що католикам казати.
"«Хижина» дает читателю возможность прикоснуться к сегодняшней культуре — но только за счет искажения христианской истины. Кто-то из читателей может найти в ней психологическую поддержку, но богословие этой книги способно причинить вред каждому, кто ее открывает. В ней содержится превратное понимание Бога, Троицы, Личности и деяний Христа, природы человека, институтов семьи и брака и природы Евангелия. Для тех, кто не был наставлен в здравом христианском учении, она крайне опасна. Она обещает читателю благую весть, но лишает его единственной подлинной Благой Вести (Евангелия) о Христе, пострадавшем за нас.



В конечном итоге, подлинную свободу может дать только истина. Иисус сказал: «…познаете истину, и истина сделает вас свободными» (Ин. 8:32). Ложь может на время улучшить ваше самочувствие, но лишь до тех пор, пока вы не найдете истину.



«Хижина» искажает многие важные христианские учения. Она обещает людям преображение, но ей недостает преображающей силы Божьего Слова (Евр. 4:12) и поддержки христианской общины (Евр. 10:25). С точки зрения богословия, эта книга — не «Путь паломника», а «Путь отступника».

http://ukrmonitor.ucoz.org/news/khizhin ... 06-22-9427
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 03 березня 2013, 23:34

пілігрим писав:
brat Martyn писав:У формі є, звичайно, але у суті, враховуючи обставини життя індіанки і легенду, в яку вона вірила, і яка, між іншим, за легендою справдилася.... Якщо дивитися на цей вчинок очима саме індіанки, відклавши на сторону наші поняття, то можна побачити, що її вчинок був не менш жертовним, і був вчинений з любові (до свого коханого, зокрема) і у щирості серця. Цей вчинок, в її конкретній життєвій ситуації, стався наслідуванням Христа, про якого вона навіть не чула, і християнкою себе не називала, але Заповідь Христа, хоч і в немислений для нас спосіб, сповнила.



Нема слів

brat Martyn писав:Та вже якраз збираюсь, не бачу сенсу наразі продовжувати дискусію у цій темі, хіба що мене о.Олег свисне.
Мир Вам!

І вам шалом.
Мені також хотілось почути думку о.Олега(хоча він вже й висловлювався) хоча б щодо сакралізації суїциду.


На загал..., є така штука як Хрещення Кровю...., воно було завжди, у всі часи. Так можливо ті.., які Хреста не знали пізнали саме головне з Його Науки ( немає більшої Любові над Ту.... ) і таким чином долучились до Царства Його. Зі всіх існуючих систем чи релігій, часів й обставин.., так це можливо ( тобто це один з варіантів ).
Розумію.., розумію що ми можемо обурюватись як робітники в винограднику, яким видали таку ж платню за цілий день, як тим які пропрацювали зовсім трохи. Ми також можемо обурюватись як брат блудного сина, як завгодно..... . Але платню видаєм не ми, ми є робітники і у нас є "трудовий договір ". Він Господар і Йому видніше.
Ми мали би радіти що це можливо, бо що у людей не можливо .., у Бога на раз - два.
Про це все я писав вище, думав Ви зрозуміли про що я .
І не варто написане мною зараз приміняти в якомусь іншому контексті, типа хтось прочитає і вирішить що так можна до Церкви не ходити чи в Спасителя не вірити .., чи щось такого плану.
Чинність цього Хрещення, Його правдивість, підтверженно Церквою...., а кожен окремий випадок ( бо тут ніяк не можна брати все під одну планку ) буде розглядати Він.


Але, крім цього святого хрещення, яким всі ми хрещені, є ще одне хрещення, яке не кожному дано. Це хрещення мученицькою кров'ю. Всі великі святі мученики, які постраждали і пролили свою кров за Христа, хрестилися хрещенням крові. Хрещення кров'ю добре відомо вам, православним спадкоємцям Христовим. Ніде немає такої безлічі хрещених кров'ю, як серед предків ваших, давніх і недавніх. І в наші дні в православному світі проливається кров мучеників. Тисячі і тисячі хрестяться власною кров'ю. Це героїчні свідки Євангелія Христового. Чада Божі, яких безбожники забивають, як ягнят! Їх жертва зміцнює Церкву Христову на землі, а їх святі імена поповнюють православний календар. Хрещені власною кров'ю завжди були скарбом і окрасою Православ'я.

І деякі з колишніх язичників, не хрещених водою і Духом, брали мучеництво за Христа і хрестилися кров'ю, і хрещення їх прийнято як повне і дійсне. Більше того, таке хрещення вище нашого звичайного хрещення. Вони не встигли христитись водою і Духом, будучи духовно сліпі, але вони вмить прозріли і пізнали Христа і поклали за Нього душу. І, не охристились йорданським, хрестилися вони Хрещенням Господнім - голгофським. А ваші православні предки, сонми і сонми їх: молодих і старих, царів і патріархів, багатих і бідних, чоловіків і жінок, - хрестилися і одним, і іншим хрещенням - йорданським і голгофським. Така велика кількість ваших героїчних предків, хрестилися спочатку водою і Духом, а потім своєї мученицької кров'ю, що вони могли б скласти цілу державу.

Перше хрещення - водою і Духом - це заповідь нам, а друге - власною кров'ю - дано як вибір. Запитав одного разу Добрий Господь синів Зеведеєвих: Чи ж можете ви пити чашу, що Я її питиму або христитися хрищенням, що я ним хрищуся? (Мт. 20:22). Бачите, що Господь називає страждання Свої хрещенням? Бачите, що не говорить Він синам грому: хрестіться! Але запитує їх: чи можете? Бачите, що хрещення кров'ю НЕ заповідь всім вірним, як перше хрещення, але їх вільний вибір. На хрещення кров'ю наважуються лише ті, які, крім міцної віри в Господа, мають велику любов до Нього, як Він Сам сказав: Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх. Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую (Ін. 15:13-14). Сонми предків ваших були друзями Друга людей. І дружбу свою з Ним засвідчили так само, як Він засвідчив Свою дружбу з ними, - печаткою крові і смерті.
Востаннє редагувалось 03 березня 2013, 23:53 користувачем andrey s., всього редагувалось 2 разів.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 23:42

andrey s. писав:Але, крім цього святого хрещення, яким всі ми хрещені, є ще одне хрещення, яке не кожному дано. Це хрещення мученицькою кров'ю. Всі великі святі мученики, які постраждали і пролили свою кров за Христа, хрестилися хрещенням крові. Хрещення кров'ю добре відомо вам, православним спадкоємцям Христовим. Ніде немає такої безлічі хрещених кров'ю, як серед предків ваших, давніх і недавніх. І в наші дні в православному світі проливається кров мучеників. Тисячі і тисячі хрестяться власною кров'ю. Це героїчні свідки Євангелія Христового. Чада Божі, яких безбожники забивають, як ягнят! Їх жертва зміцнює Церкву Христову на землі, а їх святі імена поповнюють православний календар. Хрещені власною кров'ю завжди були скарбом і окрасою Православ'я.

І деякі з колишніх язичників, не хрещених водою і Духом, брали мучеництво за Христа і хрестилися кров'ю, і хрещення їх прийнято як повне і дійсне. Більше того, таке хрещення вище нашого звичайного хрещення. Вони не встигли христитись водою і Духом, будучи духовно сліпі, але вони вмить прозріли і пізнали Христа і поклали за Нього душу. І, не охристились йорданським, хрестилися вони Хрещенням Господнім - голгофським. А ваші православні предки, сонми і сонми їх: молодих і старих, царів і патріархів, багатих і бідних, чоловіків і жінок, - хрестилися і одним, і іншим хрещенням - йорданським і голгофським. Така велика кількість ваших героїчних предків, хрестилися спочатку водою і Духом, а потім своєї мученицької кров'ю, що вони могли б скласти цілу державу.

Перше хрещення - водою і Духом - це заповідь нам, а друге - власною кров'ю - дано як вибір. Запитав одного разу Добрий Господь синів Зеведеєвих: Чи ж можете ви пити чашу, що Я її питиму або христитися хрищенням, що я ним хрищуся? (Мт. 20:22). Бачите, що Господь називає страждання Свої хрещенням? Бачите, що не говорить Він синам грому: хрестіться! Але запитує їх: чи можете? Бачите, що хрещення кров'ю НЕ заповідь всім вірним, як перше хрещення, але їх вільний вибір. На хрещення кров'ю наважуються лише ті, які, крім міцної віри в Господа, мають велику любов до Нього, як Він Сам сказав: Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх. Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую (Ін. 15:13-14). Сонми предків ваших були друзями Друга людей. І дружбу свою з Ним засвідчили так само, як Він засвідчив Свою дружбу з ними, - печаткою крові і смерті.
[/quote]

І що? Ви хочете сказати , що "хрещення кров"ю" і самогубство індіанки - це одне й те ж саме?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 03 березня 2013, 23:56

пілігрим писав:
andrey s. писав:Але, крім цього святого хрещення, яким всі ми хрещені, є ще одне хрещення, яке не кожному дано. Це хрещення мученицькою кров'ю. Всі великі святі мученики, які постраждали і пролили свою кров за Христа, хрестилися хрещенням крові. Хрещення кров'ю добре відомо вам, православним спадкоємцям Христовим. Ніде немає такої безлічі хрещених кров'ю, як серед предків ваших, давніх і недавніх. І в наші дні в православному світі проливається кров мучеників. Тисячі і тисячі хрестяться власною кров'ю. Це героїчні свідки Євангелія Христового. Чада Божі, яких безбожники забивають, як ягнят! Їх жертва зміцнює Церкву Христову на землі, а їх святі імена поповнюють православний календар. Хрещені власною кров'ю завжди були скарбом і окрасою Православ'я.

І деякі з колишніх язичників, не хрещених водою і Духом, брали мучеництво за Христа і хрестилися кров'ю, і хрещення їх прийнято як повне і дійсне. Більше того, таке хрещення вище нашого звичайного хрещення. Вони не встигли христитись водою і Духом, будучи духовно сліпі, але вони вмить прозріли і пізнали Христа і поклали за Нього душу. І, не охристились йорданським, хрестилися вони Хрещенням Господнім - голгофським. А ваші православні предки, сонми і сонми їх: молодих і старих, царів і патріархів, багатих і бідних, чоловіків і жінок, - хрестилися і одним, і іншим хрещенням - йорданським і голгофським. Така велика кількість ваших героїчних предків, хрестилися спочатку водою і Духом, а потім своєї мученицької кров'ю, що вони могли б скласти цілу державу.

Перше хрещення - водою і Духом - це заповідь нам, а друге - власною кров'ю - дано як вибір. Запитав одного разу Добрий Господь синів Зеведеєвих: Чи ж можете ви пити чашу, що Я її питиму або христитися хрищенням, що я ним хрищуся? (Мт. 20:22). Бачите, що Господь називає страждання Свої хрещенням? Бачите, що не говорить Він синам грому: хрестіться! Але запитує їх: чи можете? Бачите, що хрещення кров'ю НЕ заповідь всім вірним, як перше хрещення, але їх вільний вибір. На хрещення кров'ю наважуються лише ті, які, крім міцної віри в Господа, мають велику любов до Нього, як Він Сам сказав: Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх. Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую (Ін. 15:13-14). Сонми предків ваших були друзями Друга людей. І дружбу свою з Ним засвідчили так само, як Він засвідчив Свою дружбу з ними, - печаткою крові і смерті.


І що? Ви хочете сказати , що "хрещення кров"ю" і самогубство індіанки - це одне й те ж саме?

Пробачте, але це вже Ваш труд.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 03 березня 2013, 23:59

andrey s. писав:
На загал..., є така штука як Хрещення Кровю...., воно було завжди, у всі часи. Так можливо ті.., які Хреста не знали пізнали саме головне з Його Науки ( немає більшої Любові над Ту.... ) і таким чином долучились до Царства Його. Зі всіх існуючих систем чи релігій, часів й обставин.., так це можливо ( тобто це один з варіантів ).

а кожен окремий випадок ( бо тут ніяк не можна брати все під одну планку ) буде розглядати Він.



Андрію , а я щось інше кажу? Я кажу - лишіть це Богу. Не судіть як це робить автор книжки. Тому що "судити" - це не конче засудити. Це ще й "виправдати".
Лишіть це Богу - і засудження і виправдання.

andrey s. писав:Пробачте, але це вже Ваш труд.

Знаєте , Андрію , з вами неможливо спілкуватись.Ви вставляєте якусь цитату без пояснень , через пів години долучаєте якесь пояснення.А коли в цей проміжок я пробую протрактувати цю цитату хоч якось , ви мене звинувачуєте в казна чому....
Добраніч
Востаннє редагувалось 04 березня 2013, 00:06 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 04 березня 2013, 00:52

пілігрим писав:
andrey s. писав:Пробачте, але це вже Ваш труд.

Знаєте , Андрію , з вами неможливо спілкуватись.Ви вставляєте якусь цитату без пояснень , через пів години долучаєте якесь пояснення.А коли в цей проміжок я пробую протрактувати цю цитату хоч якось , ви мене звинувачуєте в казна чому....
Добраніч

Так, у мене були проблеми з компом, тому прийшлось спочатку перецитувати, а потім дописати ( якщо це Вас збило з пантелику..то пробачте )
А якщо Ви сприйняли " Це вже Ваш труд " як звинувачення, то я взагалі не знаю.
Розумієте, насправді немає ніякого значення що думаєм ми..., чи я бачу Жертву , чи Ви бачите самогубство. Немає тільки в одному випадку, якщо ми будемо настоювати на цьому, доводити.
Зрозумійте це.
Я побачив одне, Ви інше, це нормально.
Скажу Вам ще чесніше, я не знаю чи та абстракна індіанка в Раю чи пеклі..., от слово даю що не знаю ( я не можу в Рай змотатись і глянути чи у Бога спитати..., хоча.., з останнім я би не квапився остаточно ствержувати, це можливо ).
Але ситуація яку змальував автор, я таки бачу Жертовною. Це так, бо я потрудився так побачити. І не просто так, маю на то причини чи мотиви ( особисті ) .
Тому , памятаючи про Вибір..., я так і написав, що от це вже Ваш труд ( бо це рішення вплине на Вас, а не на мене ). Бо я не маю наміру навязати Вам свою думку, памятаючи про свою смертність. Самогубство для Вас.., так самогубство, я нічого не маю проти.
Розумієте ?
Що таке Віра ? Що таке : Кожному дасться по Вірі Його ? Що таке Любов ? Як то розуміти : Прощення ?
Це уроки які я проходжу, і поможи мені Боже в труді цьому . Я не шукаю ілюзій чи формул, мавпування чи штампування з якихось книжочок .., я шукаю Істину у Ньому, Шлях до Бога, Спасіння від Гріха.

Ми ж спілкуємся..., якщо я не помиляюсь.
:Rose:
.............
:) І взагалі то, не пів години, а менше ніж 19 хв. Десь 15 хв. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення пілігрим » 04 березня 2013, 01:03

andrey s. писав:Розумієте, насправді немає ніякого значення що думаєм ми..., чи я бачу Жертву , чи Ви бачите самогубство. Немає тільки в одному випадку, якщо ми будемо настоювати на цьому, доводити.
Зрозумійте це.
Я побачив одне, Ви інше, це нормально.
Скажу Вам ще чесніше, я не знаю чи та абстракна індіанка в Раю чи пеклі..., от слово даю що не знаю ( я не можу в Рай змотатись і глянути чи у Бога спитати..., хоча.., з останнім я би не квапився остаточно ствержувати, це можливо ).
Але ситуація яку змальував автор, я таки бачу Жертовною. Це так, бо я потрудився так побачити. І не просто так, маю на то причини чи мотиви ( особисті ) .


Андрію , що ви меле... пишете! Це ні разу не нормально. Самогубство , вбивство себе - страшний гріх. Які ще точки зору можуть бути в людини , яка вважає себе християнином?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення andrey s. » 04 березня 2013, 01:31

пілігрим писав:
andrey s. писав:Розумієте, насправді немає ніякого значення що думаєм ми..., чи я бачу Жертву , чи Ви бачите самогубство. Немає тільки в одному випадку, якщо ми будемо настоювати на цьому, доводити.
Зрозумійте це.
Я побачив одне, Ви інше, це нормально.
Скажу Вам ще чесніше, я не знаю чи та абстракна індіанка в Раю чи пеклі..., от слово даю що не знаю ( я не можу в Рай змотатись і глянути чи у Бога спитати..., хоча.., з останнім я би не квапився остаточно ствержувати, це можливо ).
Але ситуація яку змальував автор, я таки бачу Жертовною. Це так, бо я потрудився так побачити. І не просто так, маю на то причини чи мотиви ( особисті ) .


Андрію , що ви меле... пишете! Це ні разу не нормально. Самогубство , вбивство себе - страшний гріх.

Кому Ви це кажите, мені чи індіанці абстракній ...,яка і Християнкою не була.
Які ще точки зору можуть бути в людини , яка вважає себе християнином?

От про що я і писав, те що для Вас дурниці чи меле... , для мене зовсім інше. Я здатен розрізнити контекст ( принаймі мені так здається ) .
Ви бачите самогубство по факту, а я бачу Жертву по наміру .., ніяким чином не повязуючи це з Християнськими доктринами.., бо мова йде за індіянку, а не Християнку. Якщо різниці ніякої у цьому для Вас.., ну то так тому і бути.., але знов таки.. для Вас
............
Чому Ви так гостро сприймаєте мою скромну думку, що Вас так тривожить у цьому ?
Добраніч.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення о.Олег » 04 березня 2013, 11:08

andrey s. писав:...Чому Ви так гостро сприймаєте мою скромну думку, що Вас так тривожить у цьому ? ...

розумію, що мова дійшла до якоїсь ...гм... гострості, але абстрагуючись від загального напряму смію зауважити те, в чому напевне (невже ні?) всі ми погодимося: одне діло розуміти, чому (вигадана чи реальна - без різниці) людина могла, наприклад, накласти на себе руки (культуральні/релігійні особливості, душевний стан, обставини тощо), а інше діло прийняти самогубство як щось, що в залежності від сприйняття (культуральні/релігійні особливості, душевний стан, обставини тощо) буде саме у собі добрим чи, навіть, нормальним для людини. Тобто - не йдеться про "засуд" людини (тут уповаємо на Доброго Суддю), але про осудження вчинку як такого (і, думаю, всі розуміємо, що історії навіть вигаданих героїв дають приклад читачеві і... не приведи Господи до такого от рішення :( ) - рівно ж про те, що оцінюємо (все на світі - не лише в конкретному прикладі) вчинки не з "моїх" (чи "його/її") вражень/відчуттів/переконань (це, власне, релятивізм), а з точки зору Істини. Тобто, ще раз: в що вірить ("контекст") та чи інша людина може допомогти нам її зрозуміти (якщо хочете, назвемо це "оправдати грішника"), але не оправдати гріх
перепрошую, що втрутився
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення viter » 04 березня 2013, 12:06

о.Олег писав:оцінюємо (все на світі - не лише в конкретному прикладі) вчинки не з "моїх" (чи "його/її") вражень/відчуттів/переконань (це, власне, релятивізм), а з точки зору Істини.

Золоті слова.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Боже одкровення в "ХИЖИНЕ" Янга Уильяма Пола

Повідомлення brat Martyn » 05 березня 2013, 01:11

пілігрим писав:Я приведу висновок протестантських теологів.
"«Хижина» дает читателю возможность прикоснуться к сегодняшней культуре — но только за счет искажения христианской истины. Кто-то из читателей может найти в ней психологическую поддержку, но богословие этой книги способно причинить вред каждому, кто ее открывает. В ней содержится превратное понимание Бога, Троицы, Личности и деяний Христа, природы человека, институтов семьи и брака и природы Евангелия. Для тех, кто не был наставлен в здравом христианском учении, она крайне опасна. Она обещает читателю благую весть, но лишает его единственной подлинной Благой Вести (Евангелия) о Христе, пострадавшем за нас.
...
«Хижина» искажает многие важные христианские учения. Она обещает людям преображение, но ей недостает преображающей силы Божьего Слова (Евр. 4:12) и поддержки христианской общины (Евр. 10:25). С точки зрения богословия, эта книга — не «Путь паломника», а «Путь отступника».

Отче Олег, а що Ви скажете на це? Прокоментуйте будь-ласка.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com


Повернутись до “Наша бібліотека”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей