Все про будівництво Патріаршого собору УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Все про будівництво Патріаршого собору УГКЦ

Повідомлення samael » 22 лютого 2006, 10:50

Від сьогодні, 22 лютого 2006 року, всі охочі мають можливість споглядати на будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви у м. Києві за посередництвом веб-камери (електронна адреса: http://sobor.ugcc.org.ua). Виходячи із наших сучасних технічних можливостей (швидкості Інтернету), зображення обновлюватимуться щогодини впродовж дня. За потреби періодичність зміни зображень буде збільшуватися.

27 жовтня 2002 року у м. Києві було освячено наріжний камінь Патріаршого собору УГКЦ. За ці роки зведено стіни, встановлено п'ять куполів, освячено їхні хрести. Також вже спочиває на своєму місці хрест центрального купола. Крім цього, було вибудовано...


http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;3006/

Постійна адреса сторінки : http://sobor.ugcc.org.ua/
Востаннє редагувалось 21 квітня 2008, 18:30 користувачем samael, всього редагувалось 1 раз.
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

dyyakon
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 24 лютого 2006, 11:57
Звідки: LVIV

Повідомлення dyyakon » 24 лютого 2006, 12:34

Дуже добра ідея про створення Веб-камери. :D Тепер люди зможуть бачити куди ідуть кошти, які вони надсилають. В принципі бачити це одне чи не могли б продумати щоб було більше інформації, яку можна було б прочитати і переглянути про сам собор, тому що всеж таки якісь роботи ведуться всередині камера цього не бачить і не може показати. Я маю на увазі, або на сайті собору або на сторінці веб-камера помістити новішу інфрмацію про сам собор і про парохіяльне життя.
DYYAKON

Аватар користувача
samael
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 464
З нами з: 16 червня 2005, 14:35
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення samael » 24 лютого 2006, 12:52

на даний момент тривають роботи з розробки та запуску нового сайту Патріаршого Собору... Ось там Ви й зможете знайти усю необхідну, НОВУ інформацію...
γνῶθι σεαυτόν
www.it-sfera.com.ua

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 29 липня 2006, 20:21

Слава Ісусу Христу.Я з вами фактично всього нічого,та все ж питання стосовно спостереження за спорудженням Храму-категоричне НІ.Обгрунтую:
1.Людина на камеру працює не охоче;
2.Розпиляється увага працівників;
3.Можлива просто "показуха".
В решті повинна бути хоч якась тайна,для прикладу таїна пожертви.Переконаний,що є люди,які жертвують для спорудження Храму не тільки фінанси,а й працю своїх рук,а отже жертва таких повинна бути тайною,а не проявом героїзму,тим паче не повинна висвітлюватись чи восхвалятись.Для прикладу: от Петро такий чоловік,він зварив нам колони,красиво?,чи не краще-дякую жертвдавцям,що приклалисьдо спорудження опор.З повагою Роман
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

yura
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 19 жовтня 2008, 16:54

збірка на Патріарший Собор

Повідомлення yura » 19 жовтня 2008, 17:31

Слава Ісусу Христу! Мабуть моя тема комусь не сподобається, але я всетаки напишу.
Останнім часом я почав замічати, що діяльність деяких церковних організацій чи окремих осіб почала переходити за рамки нормального...Наша церква скоро мабуть перетвориться на якусь бізнесову структуру. Гроші роблять своє. Я розумію, коли йдеться про пожертву на семінарію, чи н УКУ, але коли примусово пропонують придбати якісь плакати, газети, чи ще шось...А що за добовільно-примусові взноси у різного роду фонди...Скажіть будь-ласка, де в статуті релігійної громади передбачено, що вона зобов"язана купувати "Єпархіальні вісті", які просто заставляють реалізовувати священників в церквах. Мабуть скоро індулігенції почнуть пропонувати.... ХТО МЕНІ ЦЕ РОЗ"ЯСНИТЬ???

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 19 жовтня 2008, 18:48

А де це таке робиться?

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 грудня 2008, 14:23

Поясніть будь-ласка!
Недавно довелося бути в с.Глиняни. Там є старенька деревяна церква у якій обновилася ікона у вівтарі. Незрозуміло тільки одне.
Прийшла якась бабуся у якої були ключі до храму. Відчинила нам цю церкву. Ми увійшли, помолилися. А дальше відбулася дія зі сторони бабці, яку і я, і ті хто був зі мною відмовлялися зрозуміти. Бабця, свобідно, без, як то кажуть, задніх мислей, ввійшла у вівтар! Що це! А потім стала усіх заохочувати заходити до вівтару і прикладатися до ікони. І жінок і чоловіків. На наше заперечення, що не можна так, вона сказала, що отець дозволяють, бо так благословив Андрей Шептицький. І тут перейшла вже маса народу і чоловіків і жінок через вівтар. Це був для нас уіх шок. Ніхто не увійшов у вівітар з нас. Де ж тоді святість. Це ж святеє святих. За правилами навіть якщо жінка зайде у вівітар його вже необхідно переосвящувати.
Поясніть будь-ласка!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 грудня 2008, 15:09

І ще таке поясніть.
Читав і знаю, що Римо-католицька Церква негативно ставилася до Т.Г. Щевченка, називаючи його схизматиком. Навіть є архівні дані, що коли монахині василіани пересилялися до монастиря, що на вул. Василіянок в Ів.-Франківську просто викинули портрет Шевченка який висів там, говорячи, що нема що тут робити сихзматику.
Шевченко багато писав на захист нашого народу. І багато у його творах викривається прозелітична робота католицьких ксьонзів, нищення православя, як от наприклад:

Полякам
Ще як були ми козаками,
А унії не чуть було 1,
Отам-то весело жилось!
Братались з вольними ляхами,
Пишались вольними степами,
В садах кохалися, цвіли,
Неначе лілії, дівчата.
Пишалася синами мати,
Синами вольними... Росли,
Росли сини і веселили
Старії скорбнії літа...
Аж поки іменем Христа
Прийшли ксьондзи і запалили
Наш тихий рай. І розлили
Широке море сльоз і крові,
А сирот іменем Христовим
Замордували, розп'яли-
Поникли голови козачі,
Неначе стоптана трава.
Украйна плаче, стогне-плаче!
За головою голова
Додолу пада. Кат лютує,
А ксьондз скаженим язиком
Кричить: „Te deum! алілуя! ..»
Отак-то, ляше, друже, брате!
Неситії ксьондзи, магнати
Нас порізнили, розвели,
А ми б і досі так жили.
Подай же руку козакові
І серце чистеє подай!
І знову іменем Христовим
Ми оновим наш тихий рай.
[Після 22 червня 1847,
Орська кріпость — 1850, Оренбург]

Скажіть, як ставиться Греко-католицька церква до постаті Т.Г.Шевчена ?

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 28 грудня 2008, 18:41

newroman писав:Поясніть будь-ласка!
Недавно довелося бути в с.Глиняни. Там є старенька деревяна церква у якій обновилася ікона у вівтарі. Незрозуміло тільки одне.
Прийшла якась бабуся у якої були ключі до храму. Відчинила нам цю церкву. Ми увійшли, помолилися. А дальше відбулася дія зі сторони бабці, яку і я, і ті хто був зі мною відмовлялися зрозуміти. Бабця, свобідно, без, як то кажуть, задніх мислей, ввійшла у вівтар! Що це! А потім стала усіх заохочувати заходити до вівтару і прикладатися до ікони. І жінок і чоловіків. На наше заперечення, що не можна так, вона сказала, що отець дозволяють, бо так благословив Андрей Шептицький. І тут перейшла вже маса народу і чоловіків і жінок через вівтар. Це був для нас уіх шок. Ніхто не увійшов у вівітар з нас. Де ж тоді святість. Це ж святеє святих. За правилами навіть якщо жінка зайде у вівітар його вже необхідно переосвящувати.
Поясніть будь-ласка!
Бабці собі можуть забагато дозволяти, але що ми з цим можемо зробити ніхто не знає, а якщо щось і аочнемо робити то нічого доброго з цього не вийде! Потрібно дбати про виховання молодого покоління, щоб в їх старості не було таких казусів!

І ще таке поясніть.
Читав і знаю, що Римо-католицька Церква негативно ставилася до Т.Г. Щевченка, називаючи його схизматико. Навіть є архівні дані, що коли монахині василіани пересилялися до монастиря, що на вул. Василіянок в Ів.-Франківську просто викинули портрет Шевченка який висів там, говорячи, що нема що тут робити сихзматику.
Шевченко багато писав на захист нашого народу. І багато у його творах викривається прозелітична робота католицьких ксьонзів, нищення православя, як от наприклад:
Сумніваюся! Але твердо сказати не можу через те, що не володію даною інформацією. Щодо сестер Вас. теж маю великі сумніви, що Вони могли таке зробити.

Греко-Католицька церква ставиться до особи Т.Г. Шевченка, як найкраще і сприймає його творчість, як найпозитивніше!

Ви сприймаєте ці вірші і цю ситуацію не опираючись на умови тодішнього середовища!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 грудня 2008, 22:24

Ви сприймаєте ці вірші і цю ситуацію не опираючись на умови тодішнього середовища!

Я бачу як тоді цю ситуацію сприймав Тарас Григорович. Що і описував у своїх творах. Я читаю вже його переживання і спостереження.
Сумніваюся! Але твердо сказати не можу через те, що не володію даною інформацією. Щодо сестер Вас. теж маю великі сумніви, що Вони могли таке зробити.

А про черниць Василіян, то це архівні дані .

Та дякую за відповіді.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 грудня 2008, 23:17

А як ставиться Греко-католицька церква до гри в карти. Якщо негативно то чому ?

І ще одне: прп. Феодосій Печерський, один з засновників чернецтва на Русі. Яке до нього ставлення. Чи відомо вам про його заповіт, який він склав для князя Ізяслава?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 00:54

newroman писав:... Де ж тоді святість. Це ж святеє святих. За правилами навіть якщо жінка зайде у вівітар його вже необхідно переосвящувати.
Поясніть будь-ласка!


А святість, шановний пане, у душі, в серці людини. А правила придумують люди.
П.С. Скілька правил порушив Христос за час свого життя, але ж Ви не вважаєте його неправим, правда?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 01:14

Римо-католицька церква колись і до Галілео Галілея негативно ставилась але з часом істина торжествує. Так само із Шевченком він не може бути для одних (православних) святий а для католиків схизматом теж саме і гетьмана Мазепи стосується. В Бозі нема поділу. Істина одна. А людина пізнається по ділах її. Подивімось на життя Шевченка, його слова «Караюсь, мучуся але не каюсь» За кого він «карався, мучився» - за братів своїх менших українців. І милостивий наш Господь визначив для братолюбних нагороду незалежно від конфесій, вір і народів.
…» і неситий не виоре
На дні моря поле
Не скує душі живої
І слова живого
Не понесе слави Бога
Великого Бога»…
Т.Г.Шевченко «Прометей»
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 19:48

А святість, шановний пане, у душі, в серці людини. А правила придумують люди.

Звідки ж вона там візьметься як там немає Бога ? Почитайте про устрій храму собі на досузі, щоб зрозуміти значення святеє святих - вівтару.
П.С. Скілька правил порушив Христос за час свого життя, але ж Ви не вважаєте його неправим, правда?

Просвітіть будь-ласка. Назвіть пару порушень, які зробив Христос?

А пани шановний у поляків. У нас добродій, брат, побратим :oops:

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 29 грудня 2008, 20:18

ljubomyr_ps писав:Римо-католицька церква колись і до Галілео Галілея негативно ставилась але з часом істина торжествує. Так само із Шевченком він не може бути для одних (православних) святий а для католиків схизматом теж саме і гетьмана Мазепи стосується. В Бозі нема поділу. Істина одна. А людина пізнається по ділах її. Подивімось на життя Шевченка, його слова «Караюсь, мучуся але не каюсь» За кого він «карався, мучився» - за братів своїх менших українців. І милостивий наш Господь визначив для братолюбних нагороду незалежно від конфесій, вір і народів.
…» і неситий не виоре
На дні моря поле
Не скує душі живої
І слова живого
Не понесе слави Бога
Великого Бога»…
Т.Г.Шевченко «Прометей»


Мда... цікаві роздуми. Ви хочаб знаєте чому Церква негаттивно віднеслась до Галілео Галілея?
І чи не ліплять собі українці з Шевченка нового ідола? Національний Месія, національна біблія і подібні блюзнірства, що їх часто можна почути з уст шевченкоманів.

Жодного сумніву не може бути, що православний (тобто не з’єдинений) католицьким святим не може бути проголошенийю Але чому не поставити питання про те що різні автори твердять і те що Шевченко – греко-католик, і що Шевченко масон?

Згідний з Вами хіба що в тому що істина восторжествує.

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 29 грудня 2008, 20:23

newroman писав:
Ви сприймаєте ці вірші і цю ситуацію не опираючись на умови тодішнього середовища!

Я бачу як тоді цю ситуацію сприймав Тарас Григорович. Що і описував у своїх творах. Я читаю вже його переживання і спостереження.
Сумніваюся! Але твердо сказати не можу через те, що не володію даною інформацією. Щодо сестер Вас. теж маю великі сумніви, що Вони могли таке зробити.

А про черниць Василіян, то це архівні дані .

Та дякую за відповіді.

В якому ж це архіві???? :)

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 20:28

--------------------------------------------------------------------------------

Римо-католицька церква колись і до Галілео Галілея негативно ставилась але з часом істина торжествує. Так само із Шевченком він не може бути для одних (православних) святий а для католиків схизматом теж саме і гетьмана Мазепи стосується. В Бозі нема поділу. Істина одна. А людина пізнається по ділах її. Подивімось на життя Шевченка, його слова «Караюсь, мучуся але не каюсь» За кого він «карався, мучився» - за братів своїх менших українців. І милостивий наш Господь визначив для братолюбних нагороду незалежно від конфесій, вір і народів.
…» і неситий не виоре
На дні моря поле
Не скує душі живої
І слова живого
Не понесе слави Бога
Великого Бога»…
Т.Г.Шевченко «Прометей
»
Отак німота запалила
Велику хату. І сім'ю,
Сім'ю слав'ян роз'єдинила
І тихо, тихо упустила
Усобищ лютую змію..

Т.Г. Шевченко. "Єретик"

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 20:42

В якому ж це архіві????

Напевно Василіянівського монастиря. Про це розказувала близька мені людина, котра на власні очі бачила архіви.

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 29 грудня 2008, 21:25

newroman писав:Поясніть будь-ласка!
Недавно довелося бути в с.Глиняни. Там є старенька деревяна церква у якій обновилася ікона у вівтарі. Незрозуміло тільки одне.
Прийшла якась бабуся у якої були ключі до храму. Відчинила нам цю церкву. Ми увійшли, помолилися. А дальше відбулася дія зі сторони бабці, яку і я, і ті хто був зі мною відмовлялися зрозуміти. Бабця, свобідно, без, як то кажуть, задніх мислей, ввійшла у вівтар! Що це! А потім стала усіх заохочувати заходити до вівтару і прикладатися до ікони. І жінок і чоловіків. На наше заперечення, що не можна так, вона сказала, що отець дозволяють, бо так благословив Андрей Шептицький. І тут перейшла вже маса народу і чоловіків і жінок через вівтар. Це був для нас уіх шок. Ніхто не увійшов у вівітар з нас. Де ж тоді святість. Це ж святеє святих. За правилами навіть якщо жінка зайде у вівітар його вже необхідно переосвящувати.
Поясніть будь-ласка!

Ja pusala naykovy roboty pro sakral'ni pam'jatku i dovodulos' eni fotografyvau prestolu.Tak naskil'ku ja znaju,to osobi - ne svjawenuky- e mona stavatu pered vivtarem,tobto prostir miw fasom vivtarja ta cars'kumu vorotamu,a za prastil mowna.
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Re: Поясніть будь-ласка...!

Повідомлення Xrystia » 29 грудня 2008, 21:28

yura писав: Наша церква скоро мабуть перетвориться на якусь бізнесову структуру. Гроші роблять своє.

Ce pravda.Xrustos jak byv rozignav minjauliv z Xramy,bo peretvorusja na pechery rozbiunukiv.Symno.Navit' diusno ne znaju jak tyt zaradutu :cry: :cry: :cry:
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 29 грудня 2008, 21:31

newroman писав:А як ставиться Греко-католицька церква до гри в карти. Якщо негативно то чому ?


Odun otec' francuwkanun sxidnogo obrjady kazav,wo sama gra ne e grixom,ale jakwo ne peretvorjuet'sja na a zartne igruwe i jakwo ne na growi.
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 30 грудня 2008, 00:28

newroman писав:Звідки ж вона там візьметься як там немає Бога ?

Бог є всюди, і особливо в серці кожної людини, адже вона частина Бога.
newroman писав:Почитайте про устрій храму собі на досузі, щоб зрозуміти значення святеє святих - вівтару.

Що наповнює Храм святістю? Хіба не віра людей? Так що є первинним Віра чи Храм?І чому для проповідування Ісусу не потрібні були храми?
А про будову храму дійсно реба почитати, самому цікаво.

newroman писав:Просвітіть будь-ласка. Назвіть пару порушень, які зробив Христос?

Та будь-ласка:
1. Зціляв, проповідував і працював у суботу ("Син людський владика і суботи");
2. Повне (я наголошую! Повне!) несприйняття віри іудеїв і їх церковної верхівки;
3. Розгін торгівців у храмі (Страшний гріх на той час!)

Я думаю цього поки досить.
Взагалі я переконаний, що якби Ісус був зараз серед нас (я маю на увазі в образі людини) він би порушив і теперішні правила. Віра вища за правила. Віра, істина і Бог є первинними.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 30 грудня 2008, 10:23

Igor писав:Взагалі я переконаний, що якби Ісус був зараз серед нас (я маю на увазі в образі людини) він би порушив і теперішні правила. Віра вища за правила. Віра, істина і Бог є первинними.

Саме тому Він правила й порушував, бо є БОГОМ, і є первинним, а не ми. Для того нам правила належить виконувати, можна паралельно вдосконалити. У визначений для цього спосіб!
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 30 грудня 2008, 12:34

Igor писав:Та будь-ласка:
1. Зціляв, проповідував і працював у суботу ("Син людський владика і суботи");
2. Повне (я наголошую! Повне!) несприйняття віри іудеїв і їх церковної верхівки;
3. Розгін торгівців у храмі (Страшний гріх на той час!)

Я думаю цього поки досить.
Взагалі я переконаний, що якби Ісус був зараз серед нас (я маю на увазі в образі людини) він би порушив і теперішні правила. Віра вища за правила. Віра, істина і Бог є первинними.

Щось ви трохи перегнули:
1. Ісус в суботу зціляв, але ніде нема що Ісус працював у суботу, а проповідувати взагалі не вважалося гріхом.
2. Яке повне несприйняття? Та ж Ісус всі приписи сповняв, наприклад - святкування Пасхи.
3. А це що за гріх??? :shock:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 30 грудня 2008, 19:51

Та будь-ласка:
1. Зціляв, проповідував і працював у суботу ("Син людський владика і суботи");
2. Повне (я наголошую! Повне!) несприйняття віри іудеїв і їх церковної верхівки;
3. Розгін торгівців у храмі (Страшний гріх на той час!)

І як ви самі до цього ставитесь Ігор. Як розумієте ?

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 30 грудня 2008, 20:24

Що наповнює Храм святістю? Хіба не віра людей?

Ще в Старому Завіті, коли Господь дав людям Синайський закон, Сам Господь обявив через Мойсея: " Промовляй до Ізраїлевих синів... І нехай збудують Мені святиню і перебуватиму серед них" (Вих.25.8)
Також про Соломона казав Господь:"Він збудує дім для Ймення Мого"(2Цар.7.13), "І збудував Соломон той храм та й скінчив його."
Отже, храм Божий напонює Божа благодать, і ми йдемо до храму щоби почерпнути звідти її і очиститись.

Храм був угодний Богу і Бог освятив його (3Ц.9,3). Коли був зруйнований храм Соломана, Бог повелів будувати новий храм (Агг.1.3.8). Храм збудували і він проіснував до приходу Спасителя у світ.
Спаситель проявляв ревність за цим храмом, бачачи його осквернення: " дім Мій домом молитви назоветься; а ви нього зробили вертеп розбійників. (Мф.21.13).
Чому Бог так переживав за храм ?
Тому, що в храмі, по слову Спасителя, є особлива присутність Божа:" хто клянеться храмом, каже Він, клянеться ним і тим Хто в ньому живе" (Мф.23.31)
Ісус Христос казав також, що і всяке освячення є від храму:" що більше, запитував Він: дар, чи жертовник, який освячує дар"(Мф.23.19)
Та і під час свого земного життя Господь часто любив бувати у Єрусалимському храмі.
Господь також передбачав, що всі народи, які увірували в Нього, будуть мати св. храми:" дім Мій, казав Спаситель, домом молитви назоветься для всіх народів" (Мр.11,17)
Апостоли ж після Воскресіння Господнього, перебували завжди в храмі прославляючи та благословляючи Бога" (Лк.24.53)
Апостол Павло, наприклад, приходив у Єрусалим для поклоніння (Діян.24.11) і молився в храмі (Діян.22.17).

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 30 грудня 2008, 20:48

Господь ще в Старому Завіті передрік про створення обновленого хрму - храму новозавітнього, і це пророцтво приводить ап. Яків, кажучи, як написано:" Потому вернуся, і відбудую Давидову скинію занепалу, і відбудую руїни її, і наново поставлю її,
щоб шукали Господа люди зосталі та всі народи, над якими Ім'я Моє кликано, говорить Господь, що чинить це все!"(
Діян.15.16-17)
Це пророцтво збулося! Ми бачимо у віруючих в Христа храми, або церкви, з самого початку християнства. Цілий рік, читаємо про Апостолів, збирались у Церкві вони і навчали багато народу, і в Антіохії найперш християнами названо учнів."(Діян.11.26)
Можливо, скажете ви, під храмами тоді мались на увазі жилі доми, приміщення?
Та ні, під церквами мались на увазі саме храми. Жінки ваші, пише ап. Павло, нехай у Церкві мовчать. Бо їм говорити не позволено, тільки коритись, як каже й Закон.
Коли ж вони хочуть навчитись чогось, нехай вдома питають своїх чоловіків, непристойно бо жінці говорити в Церкві!
(1Кор.14.35-36)

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 31 грудня 2008, 23:31

Олюнька писав:Щось ви трохи перегнули:
1. Ісус в суботу зціляв, але ніде нема що Ісус працював у суботу, а проповідувати взагалі не вважалося гріхом.

Лк.6
Ісус боронить Своїх учнів, що рвали колосся в суботу.
І сталося, як Він переходив ланами, у суботу, Його учні зривали колосся та їли, розтерши руками. А деякі з фарисеїв сказали "Нащо робите те, що не годиться робити в суботу?" ... І сказав Він до них: "Син людський Господь і суботі!"

Друга книга Мойсеєва: Вихід 35
Шість днів робитимете, сьомий же день має бути святий для вас; субота - цілковитий спочинок на честь Господа. Кожен, хто робитиме в цей день, буде караний смертю.

Олюнька писав:2. Яке повне несприйняття? Та ж Ісус всі приписи сповняв, наприклад - святкування Пасхи.

Ну, всі не всі, а про Пасху ми окремо поговоримо:
До речі іудейська Пасху святкувалася починаючи з пятниці вечора, а до того можна їсти тільки опрісноки (пісне тісто, без закваски)
Це так по старому завіту:
Друга книга Мойсеєва: Вихід 12.1 Божий наказ про Пасху.
Друга книга Мойсеєва: Вихід 12.21 Мойсеїв наказ про Пасху.
Друга книга Мойсеєва: Вихід 12.43 Постанова про Пасху.
... А коли мешкати з тобою приходько, і схоче справляти Пасху Господеві, то нехай буде обрізаний в нього кожен чоловічої статі,...

А тепер згідно з Новим Завітом(я сподіваюсь що Ви саме цей епізод маєте на увазі?).
Євангеліє від св. Матвія 26.17 Таємна вечеря.
Євангеліє від св. Марка 14.12 Таємна вечеря.
Євангеліє від св. Луки 22.7 Таємна вечеря.

Особливу увагу зверніть на те, що прорягом іудейської Пасхи жодні продукти бродіння вживати категорично заборонено(ну Ви, знаєте? щось не так - за село і насмерть).
А у випадку нового завіту і хліб (продукт, який містить дріжджі), і вино (продукт бродіння винограду).

Олюнька писав:3. А це що за гріх??? :shock:

Зневага до Храму - Зневага до Бога.
(ну це з точки зору іудеїв, звичайно)
Чогось на думку приходить ларьок прямо в нашій церкві: книжки, свічки, купляй скільки хочеш.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 01 січня 2009, 01:32

Рабі Ґілел нaвчав, що приготування їжі в суботу не є гріхом і ніхто його не вважав і не вважає порушником Закону.

Вино не є кислим продуктом, а квасний хліб є. Євреї завжди вживали вино при Пасхальній вечері. І звідки Вам взагалі ідея, що Ісус вживав квасний хліб на Тайній вечері?

Цікаво де і як Ісус зневажив Храм?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 01 січня 2009, 10:17

newroman писав:
Та будь-ласка:
1. Зціляв, проповідував і працював у суботу ("Син людський владика і суботи");
2. Повне (я наголошую! Повне!) несприйняття віри іудеїв і їх церковної верхівки;
3. Розгін торгівців у храмі (Страшний гріх на той час!)

І як ви самі до цього ставитесь Ігор. Як розумієте ?


Мені здається, що всім своїм життям Ісус хотів показати нам, що Віра є понад усе, понад правила і забобони, понад канони. І саме цього він хотів від нас. А ми загнали віру в рамки правил, добили канонами і тишимось тим.
Істина, Бог, Віра завжди існували незалежно від нас і наших уявлень про них. Зможемо за своє життя наблизитись до них у свому пізнанні - добре, не зможемо - помремо неуками. Вибір за нами.


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 31 гостей