Папа Франциск

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення ShMariam » 13 березня 2013, 21:48

Just_me писав:Вікіпедія )))

Ага, вже прочитала. Правда, знайшла тільки на англійській
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrey s. » 13 березня 2013, 21:53

Just_me писав:
andrey s. писав: відлягло ?? Полегчало ??

Я й не напрягалась :P

та Ви обидвоє дзелені))), то я і Вас переплутав. Думав то я Маріанні пишу.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 13 березня 2013, 21:58

Перші слова Франциска І

Брати і сестри!
Доброго вечора! Знаєте.. що мої брати кардинали пішли за мною на кінець світу! Дякую Вам, римляни, за прийняття!
Але перш за все хочу помолитися за нашого папу-емерита, Бенедикта, нехай Бог його благословить а Діва Марі оберігає. Отче наш... Радуйся, Марія.. Слава Отцю..
А тепер, починаємо цю путь єпископа Рима, на цій столиці, що є ведучою у любові... Молімося за весь світ, щоб настала велике побратання...
Тепер, хочу дати вам благословіння. Але спочатку, прошу, щоб Ви молилися, щоб Господь мене благословив. Зробимо це у тиші, вашу молитву за мене...

Благословіння. Повний відпуст.

Переклад синхронний, тому можливо трохи неповний, вельмишановного отця Петра Балога, ОР.


він щось там про кінець світу згадав. :lol:


http://hogo-cz.livejournal.com/310892.html
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 13 березня 2013, 22:01

Его Высокопреосвященство кардинал Хорхе Марио Бергольо родился 17 декабря 1936, в Буэнос-Айресе, Аргентина. Он стал известен тем, что во время прошлых выборов понтифика неожиданно получил большое число голосов. Во время третьего раунда он смог собрать порядка 40 голосов выборщиков, и ближе всех остальных кандидатов приблизился к результатам Йозефа Ратцингера.

Аргентинец обладает огромным моральным авторитетом. Он живет в необычайно скромной квартире, пользуется общественным транспортом и значительно время своего служения отдает делам благотворительности.

Кардинал Бергольо известен личной скромностью, доктринальным консерватизмом и преданностью делу социальной справедливости. Ведёт весьма простой образ жизни, что вносит определённый вклад в его репутацию. Живёт в маленькой квартире, мало напоминающей дворец архиепископа, отказался от персонального лимузина с шофёром в пользу общественного транспорта и по некоторым сообщениям сам себе готовит пищу.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Habemus Papam

Повідомлення Patlatus » 13 березня 2013, 22:11

Habemus Papam

Франциск I (Папа Римський)
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Папа Франциск)

Франциск I перенаправлено сюди. Для інших значень див. Франциск I (значення)
Франциск I
(Franciscus PP. I)


В миру: Хорхе Маріо Берґольйо
Народився 17 грудня 1936
Буенос-Айрес, Аргентина
Початок понтифікату 13 березня 2013
Інтронізація: 13 березня 2013
Попередник: Бенедикт XVI

Портали: Історія
Франциск I (лат. Franciscus I), ім'я при народженні Хорхе Маріо Берґольйо (ісп. Jorge Mario Bergoglio; 17 грудня 1936, Буенос-Айрес) — Папа Римський з 13 березня 2013 року; аргентинський кардинал, архієпископ Буенос-Айреса, примас Аргентини, єзуїт.

Зміст [сховати]
1 Біографічні відомості
2 Діяльність на папському престолі
3 Ставлення до гомосексуалістів
4 Членство в дикастеріях Римської курії
5 Посилання
[ред.]Біографічні відомості

Народився в сім'ї італійського залізничника, був одним з п'яти дітей. Після отримання диплому в галузі хімії він вступив до семінарії в Вілья-Девото, недалеко від Буенос-Айреса. 11 березня 1958 року вступив в орден єзуїтів і продовжив свою освіту в студійних домах ордену. Новіціат проходив у Чилі, там він також вивчав гуманітарні науки. У Вищій колегії святого Йосифа в Сан-Мігель, недалеко від Буенос-Айреса, він здобув ліценціат з філософії, вивчав також літературу, психологію і богослов'я в колегії Непорочної в Санта-Фе і колегії Спасителя в Буенос-Айресі.

Висвячений на священика 13 грудня 1969 року єпископом Рамоном Хосе Кастельяно, після чого продовжив навчання в Іспанії. Останні обіти в ордені єзуїтів склав 22 квітня 1973 року. Берґольйо був магістром новіціату в Вілья-Баріларі, професором богословського факультету, радником єзуїтської провінції і ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Мігель, провінційним настоятелем Аргентини (1973—1979). Після перебування деякий час у Німеччині він був духівником колегії Спасителя в Кордові, а потім знову ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Мігель.

20 травня 1992 року Папа Римський Іван Павло II призначив Хорхе Берґольйо титулярним єпископом Ауки, єпископом-помічником Буенос-Айреса. Єпископська хіротонія відбулася 27 червня того ж року в кафедральному соборі Буенос-Айреса (головним святителем був архієпископ Буенос-Айреса кардинал Антоніо Куаррачіно, а співсвятителями — єпископ Мерседес-Луґан Еміліо Оґнєновіч і апостольський нунцій в Аргентині архієпископ Убальдо Калабрезі. 3 червня 1997 року призначений архієпископом-коад'ютором архідієцезії Буенос-Айреса; успадкував престол Буенос-Айреса 28 лютого наступного року, після смерті кардинала Куаррачіно. 6 листопада 1998 року призначений також ординарієм для вірних східних обрядів, що проживають в Аргентині і не мають власної ієрархії. Великий канцлер Католицького університету Аргентини і віце-президент єпископської конференції Аргентини.

На консисторії, що відбулася 21 лютого 2001 року, Папа Іван Павло II надав архієпископові Берґольйо сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви Сан-Роберто Белларміно. Брав участь у конклаві 2005 року, під час якого згадувався як один з можливих наступників Івана Павла II.

З 2005 по 2011 рік, упродовж двох каденцій, кардинал Берґольйо був головою єпископської конференції Аргентини.

13 березня 2013 року був обраний 266 Папою Римським. Взяв тронне ім'я Франциск на честь Франциска Ассізького, яке досі не використовувалося. Він став першим Папою в історії з-за меж Європи чи Північної Африки.

[ред.]Діяльність на папському престолі

[ред.]Ставлення до гомосексуалістів

Папа Франциск І підтвердив церковне вчення про гомосексуалізм, хоча також він вчить про важливість ставлення з повагою до людей, які є гомосексуалістами. Він рішуче виступає проти законодавства, введеного в 2010 році аргентинським урядом щодо дозволу одностатевих шлюбів, назвавши його "​​реальним і важким антропологічним поверненням назад". У листі до монастирів у Буенос-Айресі він писав: "Давайте не будемо наївними, ми говоримо не про просту політичну боротьбу, це - руйнівні претензії проти плану Божого; ми говоримо не про простий законопроект, а про махінації Отця Брехні, який прагне заплутати й обдурити дітей Божих ". Папа також підкреслив, що прийняття гомосексуалістів є однією з форм дискримінації щодо дітей. Ця позиція отримала догану від президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, яка сказала, що тон церкви нагадує "середньовіччя і інквізицію"

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Georgij » 13 березня 2013, 22:13

кардинально негативно ставився до всього беззаконного, що останім часо хоче легалізувати цей світ.
Аллилуйя! :Yahoo!:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Habemus Papam

Повідомлення andrivovk » 13 березня 2013, 22:27

Patlatus писав:Папа також підкреслив, що прийняття гомосексуалістів є однією з форм дискримінації щодо дітей. Ця позиція отримала догану від президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, яка сказала, що тон церкви нагадує "середньовіччя і інквізицію"

А вона ще й Церкву буде повчати? :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Habemus Papam

Повідомлення ShMariam » 13 березня 2013, 22:33

andrivovk писав:
Patlatus писав:Папа також підкреслив, що прийняття гомосексуалістів є однією з форм дискримінації щодо дітей. Ця позиція отримала догану від президента Аргентини Крістіни Фернандес де Кіршнер, яка сказала, що тон церкви нагадує "середньовіччя і інквізицію"

А вона ще й Церкву буде повчати? :(

Запам'яталася фраза з однієї статті чи то на тему гомосексуалізму чи... (не пам'ятаю), де відповіли буквально так: "Ваш Бог помиляється". :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення ShMariam » 13 березня 2013, 22:37

Взгляды Кардинала Бергольо (Википедия)

Теология освобождения

Бергольо — искусный богослов, дистанцировавшийся от «теологии освобождения» ещё на заре своей карьеры. Специалисты предполагают, что он близок к консервативному светскому движению Comunione e Liberazione.

Аборты и эвтаназия

Кардинал Бергольо призвал своих духовенство и мирян выступить против абортов и эвтаназии.

Гомосексуализм

Он подтвердил церковное учение по осуждению гомосексуализма, хотя и констатирует важность уважения тех индивидуумов, которые являются гомосексуалистами. Он решительно выступает против законодательства, введенного в 2010 году правительством Аргентины, разрешающее однополые браки. В письме к монастырям Буэнос-Айреса, он писал: "Давайте не будем наивными, мы говорим не о простой политической борьбы, это разрушительные претензии против плана Божьего. Мы говорим не о простом проекте закона, а скорее о махинации с отцом лжи, который стремится запутать и обмануть детей Божиих". Он также настаивал на том, что гей-усыновление является одной из форм дискриминации в отношении детей. Это вызвало отповедь президента Аргентины Кристины Фернандес де Киршнер, которая заявила, что тон церкви напоминал "Средневековье и инквизицию".

Церковь и СПИД

Его доктринальный консерватизм меряется состраданием: многие хорошо помнят его посещение хосписа в 2001 году, когда он умыл и поцеловал ноги двенадцати больных СПИДом.

Социальная справедливость

Хотя Бергольо последовательно проповедует сострадание к бедным, некоторые наблюдатели разочарованы тем фактом, что он не придаёт большего акцента проблемам социальной справедливости. Вместо того, чтобы чётко сформулировать позицию по вопросам политической экономии, Бергольо предпочитает подчёркивать важность духовности и святости, полагая, что это естественным образом будет вести к большему сочувствию страданиям бедных. Тем не менее, он высказал поддержку социальным программам, и публично выражал сомнения в справедливости свободной рыночной политики
о выступает против законодательства, введенного в 2010 году правительством Аргентины, разрешающее однополые браки. В письме к монастырям Буэнос-Айреса, он писал: "Давайте не будем наивными, мы говорим не о простой политической борьбы, это разрушительные претензии против плана Божьего. Мы говорим не о простом проекте закона, а скорее о махинации с отцом лжи, который стремится запутать и обмануть детей Божиих". Он также настаивал на том, что гей-усыновление является одной из форм дискриминации в отношении детей. Это вызвало отповедь президента Аргентины Кристины Фернандес де Киршнер, которая заявила, что тон церкви напоминал "Средневековье и инквизицию".
http://vk.com/id25103278
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення igormaks » 13 березня 2013, 23:49

Georgij писав:кардинально негативно ставився до всього беззаконного, що останім часо хоче легалізувати цей світ.
Аллилуйя! :Yahoo!:

Дуже тішить така позиція нового Папи! Дякувати Богові , що маємо нового Папу Франциска I !!!
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 06:59

igormaks писав:
Georgij писав:кардинально негативно ставився до всього беззаконного, що останім часо хоче легалізувати цей світ.
Аллилуйя! :Yahoo!:

Дуже тішить така позиція нового Папи! Дякувати Богові , що маємо нового Папу Франциска I !!!

Єзуїт. Вперше. Ім`я на честь засновника єзуїтів, одного з великих Божих місіонерів - св.Франциска Ксаверія
:Rose:
герб
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення пілігрим » 14 березня 2013, 07:59

"Глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук) вважає, що з новим Папою Франциском на УГКЦ чекає добре майбутнє.

Новообраний Папа Франциск є вихованцем священика УГКЦ Степана Чміля, який тепер похований у базиліці Святої Софії в Римі, розповів патріарх Святослав в інтерв’ю Релігійно-інформаційній службі України (РІСУ).

«Нинішній Папа, а тоді студент Салезіянської школи, щодня раненько, поки ще всі хлопці спали, прислуговував отцеві Чмілю під час Служби Божої. Він добре знає наш обряд і навіть пам’ятає нашу літургію. Востаннє я його відвідував, коли прощався з Аргентиною, від’їжджаючи до України, і просив, щоб він дав свої свідчення для беатифікаційного процесу отця Степана Чміля, на що він радо погодився. Отож, Святіший отець дуже добре знає і про нашу Церкву, і про нашу літургію та обряд, про нашу духовність», – розповів патріарх Святослав, який свого часу був єпископом УГКЦ в Аргентині."

http://www.radiosvoboda.org/content/art ... 28069.html
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 10:28

Тільки не Франциск І, а просто Франциск
Ватикан уточнив ім'я нового папи Римського

Папа буде офіційно іменуватися Франциском до тих пір, поки хто-небудь з наступних глав Католицької Церкви не обере таке ж ім'я
Офіційне ім'я нового Папи Римського - Франциск, а не Франциск I, як учора після обрання стали називати нового понтифіка ЗМІ. Про це заявив офіційний представник Святого престолу Федеріко Ломбарді.

Новообраний Папа Римський буде офіційно іменуватися Франциском до тих пір, поки хто-небудь з наступних глав Католицької Церкви не обере таке ж ім'я. Тільки в такому випадку Папа Римський Франциск увійде в історію як Франциск I.


http://news.liga.net/ua/news/politics/8 ... mskogo.htm
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 10:37

Цікаво коли кардинали обирають собі ім'я Папи Римського. Тобто до обрання Папою всі кардинали вже мають собі наготоване якесь ім'я чи тільки після того, як їх оберуть Папою вибирають ім'я. :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 11:01

andrivovk писав:Цікаво коли кардинали обирають собі ім'я Папи Римського. Тобто до обрання Папою всі кардинали вже мають собі наготоване якесь ім'я чи тільки після того, як їх оберуть Папою вибирають ім'я. :)

мабуть десь відразу перед тим, коли малюють герби :)
цікаво, що мото (на гербі, Miserando atque eligendo) Папи Франциска взято з гомілії Вчителя Церкви (почитається святим в католиків та православних, англікан і лютеран) якому ми багато в чому завдячуємо :) літочисленню "від Христа" (753 рік від заснування Риму) - преподобного Беди (7-8 ст; Beda Venerabilis). Фраза повністю подається "Vidit ergo Iesus publicanum, et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi, Sequere me." (англійською перекладають: "Jesus looked at the publican, and because he looked with mercy and choosing, said to him, 'Follow me) і маю трудність, бо не можу знайти коректний переклад eligendo для україномовної фрази :)
"Ісус подивився на митаря і тому що подивися він милостиво (з милосердям) і "вибірливо" сказав йому: іди за мною"
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 11:55

о.Олег писав:Ім`я на честь засновника єзуїтів, одного з великих Божих місіонерів - св.Франциска Ксаверія

По-перше, св.Франциск Ксаверій не є засновником єзуїтів, а по-друге "...прийняв ім’я Франциска, за словами кардинала Тімоті Доллана на честь Франциска Ассізького".

http://www.credo-ua.org/2013/03/79064
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 14 березня 2013, 12:44

Гм, то все ж, він вибрав ім'я на честь Франциска, співзасновника єзуїтів, чи на честь Франциска Ассізського?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 12:47

andrivovk писав:
о.Олег писав:Ім`я на честь засновника єзуїтів, одного з великих Божих місіонерів - св.Франциска Ксаверія

По-перше, св.Франциск Ксаверій не є засновником єзуїтів, а по-друге "...прийняв ім’я Франциска, за словами кардинала Тімоті Доллана на честь Франциска Ассізького".

http://www.credo-ua.org/2013/03/79064

співзасновник, звичайно
а з тим, в чию честь - є і така інформація. Проте для мене грішного і один і другий варіант гарний. Може - в честь двох?
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 12:52

А ще Франциск Ассижський ходив проповідувати до мусульман. Може і тепер настав час ? :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 13:07

я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)
Зображення
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Міра » 14 березня 2013, 13:15

о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Такі у всіх лиця... дивитись і милуватись :)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 14 березня 2013, 13:20

Ґуґл каже, що eligendo - це "вибираючи" або "обираючи".

Гм... Наскільки мені здається, ця фраза є якимось парафразом покликання Матея з Біблії, чи покликання когось іншого...
Мт.9:9
"Ідучи звідтіля, Ісус побачив мимохідь чоловіка, на ім'я Матей, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Іди за мною!” Той устав і пішов слідом за ним."
Мр.2:14
"А йдучи повз, побачив він Леві, сина Алфея, що сидів на митниці, й до нього каже: "Іди за мною!" Той устав і пішов слідом за ним."
Лк.5:27
"Після цього він вийшов, побачив митника, Леві на ім'я, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Ходи за мною!”"
Гм... у жодному Євангелії не вживається слова, поглянув "милосердно" чи "вибираючи"..

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Patlatus » 14 березня 2013, 13:25

Гм, і ще мене цікавить, чи визнаний за святого Франциско де Ксав'єр, Франциск Ксаверій, співзасновник ордену єзуїтів?
Бо Франциск Ассізький - точно знаю, що визнаний за святого.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 15:59

Patlatus писав:Ґуґл каже, що eligendo - це "вибираючи" або "обираючи".

Гм... Наскільки мені здається, ця фраза є якимось парафразом покликання Матея з Біблії, чи покликання когось іншого...
Мт.9:9
"Ідучи звідтіля, Ісус побачив мимохідь чоловіка, на ім'я Матей, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Іди за мною!” Той устав і пішов слідом за ним."
Мр.2:14
"А йдучи повз, побачив він Леві, сина Алфея, що сидів на митниці, й до нього каже: "Іди за мною!" Той устав і пішов слідом за ним."
Лк.5:27
"Після цього він вийшов, побачив митника, Леві на ім'я, що сидів на митниці, і сказав до нього: “Ходи за мною!”"
Гм... у жодному Євангелії не вживається слова, поглянув "милосердно" чи "вибираючи"..

це не парафраз (виклад тексту своїми словами), а гомілія (форма християнської проповіді - безперечно: із згаданим Вами уривком) :) конкретно зазначеного автора
просто сама фраза якось українською не звучить
хіба от словник подав синонімічний ряд до choosing - discernment (проникливо або з проникливістю)
"милосердно і з проникливістю"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 16:05

Patlatus писав:Гм, і ще мене цікавить, чи визнаний за святого Франциско де Ксав'єр, Франциск Ксаверій, співзасновник ордену єзуїтів?..

так, на початку 17ст.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 16:23

Patlatus писав:Гм, і ще мене цікавить, чи визнаний за святого Франциско де Ксав'єр, Франциск Ксаверій, співзасновник ордену єзуїтів?
Бо Франциск Ассізький - точно знаю, що визнаний за святого.

Та визнаний він за святого, не переживайте. В цей день (12 березня 1622 р.) були канонізовані 5 великих святих - 4 іспанці (Франциск Ксав'єр, Тереза Авільська,Ігнатій Лойола і, здається Ісидор Рільник ) і Филип Нері. Тоді італійці говорили, що Папа канонізував 4 іспанців і одного святого (Нері). :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення igormaks » 14 березня 2013, 16:52

Слава Ісусу Христу!
Перші кроки нового Папи Франциска - добрий приклад до наслідування
"В четверг утром во время посещения римской базилики Санта Мария Маджоре, Папа Франциск принес с собой небольшой букетик цветов, который положил на алтарь Паолинской капеллы к иконе Salus Populi Romani (Спасение римского народа). По свидетельствам очевидцев, понтифик попросил сотрудников итальянской полиции и ватиканской жандармерии не перекрывать вход в храм для обычных верующих, а также не охранять его во время этого визита. "Я паломник и хочу войти сюда вместе с другими паломниками", — сказал Франциск.
После молитвы в базилике Папа отправился в гостиницу для духовенства в центре Рима, где он проживал до начала конклава. Франциск забрал оттуда свои чемоданы и расплатился по счету. По словам Ломбарди, это было сделано, чтобы "подать хороший пример".
РИА Новости http://ria.ru/society/20130314/92731511 ... z2NWbbMPJQ
Подяка Богові за обрання нового Папи Франциска
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення Just_me » 14 березня 2013, 19:23

о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Розчарую: третій на фото - не папа Франциск. Просто єпископ з оточення Блаженнішого Івана Павла ІІ, хоч і схожий на Папу Франциска. Фото зроблене тоді, коли ще Хорхе Маріо Бергольйо не було висвячено на єпископа. Так і поширюються новини зіпсутим телефоном - вже півсвіту думає, що то три Папи на фото :)
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення andrivovk » 14 березня 2013, 21:25

Just_me писав:
о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Розчарую: третій на фото - не папа Франциск. Просто єпископ з оточення Блаженнішого Івана Павла ІІ, хоч і схожий на Папу Франциска. Фото зроблене тоді, коли ще Хорхе Маріо Бергольйо не було висвячено на єпископа. Так і поширюються новини зіпсутим телефоном - вже півсвіту думає, що то три Папи на фото :)

Що ви таке говорите.Так то ж о.Олег їх фотографував. :D
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Яким буде ім'я нового Папи

Повідомлення о.Олег » 14 березня 2013, 21:44

Just_me писав:
о.Олег писав:я застав трьох Пап і всі вони на одній знимці :)

Розчарую: третій на фото - не папа Франциск. Просто єпископ з оточення Блаженнішого Івана Павла ІІ, хоч і схожий на Папу Франциска. Фото зроблене тоді, коли ще Хорхе Маріо Бергольйо не було висвячено на єпископа. Так і поширюються новини зіпсутим телефоном - вже півсвіту думає, що то три Папи на фото :)

а фото не може бути з після 92-го року?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей