Чому ходиться до храму?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Чому ходиться до храму?

Повідомлення o.Mykil » 25 грудня 2008, 14:45

Звичайно, це питання, особливо для християнського світу, як на мене, може здатися трохи дивним, адже, скажете, що саме такою є Господня воля, що мусимо, є чіткий обов*язок віддвідати церкву в неділі і свята передусім (хіба б були дуже важливі причини, щоби не піти!).

Одному священикові бабця раз на поставлене запитання відповіла так: «До храму, отче, ходжу, бо мушу…». І багато так можуть казати. А той відказав їй, що вона мусить якраз умерти, а ходити туди – ні... Безумовно, він не входив у вищі матерії, проте сказав потім своїм студентам теології, що до храму найперше ходиться, щоб змінитися на краще... Адже Бог (як Абсолют) не потребує нашого часу, тому що завжди існує поза часом і простором (з філософського боку).

Тому варто, мабуть, відвідуючи церкву, найперше вдосконалюватися, змінювати свій менталітет, християнізувати власну свідомість, дякувати Богові за все, прославляти Його, а не тільки постійно в Нього (або святих, Його угодників) щось безперестанку просити і просити.

Хто як міркує з цього приводу? Бачим же не раз, що люди можуть тривало вчащати до церкви, але стояти в духовному плані на місці чи в гіршому випадку – котитися вниз. А хтось може й не відвідувати церкви (часто чи взагалі…), а поводитися дуже морально, по-людськи насамперед…

До речі, сьогодні подивився одне відео про молоду сучасну дівчину (колишню християнку!), що вирішила добровільно… прийняти іслам. Зробила це тому, що не знайшла у християнстві добрих взаємовідносин між ближніми, взаємодопомоги, гідного ставлення чоловіка до жінки тощо. Але це так, між іншим… Можливо, це не лишень ілюзії і вони з часом не розвіються!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 грудня 2008, 00:00

Хочу сказати про себе. Чому я хочу ходити і ходжу до церкви. Найперше з любові і вдячності до Бога (хоч вони в мене далеко недосконалі) за те що дав мені Господь життя, що дає час на поправу свого життя тих помилок яких я в ньому допустив (допускаю), а найбільше за те, що своєю жертвою на хресті, яка відновлюється кожного разу у Службі Божій відкупив мене від вічного засуду, дає мені шанс на спасіння і вічне торжество з НИМ в небі, велика подяка Богу за те!
Та й взагалі після кожної Служби Божої в Церкві почуваюсь ніби наново відроджений, обмитий в благій Божій Ласці і Любові. І навпаки коли по тих чи інших причинах пропущу Святу Літургію то почуваюсь в духовному плані погано і незахищено (більше наражаюсь до гріха).
Напевне всю велич і значення для нас людей Святої Служби Божої - безкровної жертви Христа ми зможемо зрозуміти тільки по смерті і я чомусь впевнений, що будемо тяжко жаліти за кожною пропущеною нами Святою Літургією.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 грудня 2008, 00:09

А на рахунок відево "про молоду і сучасну дівчину", що зреклась Христа і прийняла іслам, одна з причин чого є негідне ставлення чоловіків до жінок. Напевне вона не бачила тих відеокадрів з Авгану де правовірні ісламісти луплять гаракою по чому попало бідних мусульманок, які з голови до ніг закутані у чалми. В біблії все пише про гідність і призначення жінки, друге діло в якому середовищі жила вищезгадана жінка. Не кожен хто називає себе християнином поводиться по християнськи.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 грудня 2008, 09:51

ljubomyr_ps писав:Хочу сказати про себе. Чому я хочу ходити і ходжу до церкви. Найперше з любові і вдячності до Бога (хоч вони в мене далеко недосконалі) за те що дав мені Господь життя, що дає час на поправу свого життя тих помилок яких я в ньому допустив (допускаю), а найбільше за те, що своєю жертвою на хресті, яка відновлюється кожного разу у Службі Божій відкупив мене від вічного засуду, дає мені шанс на спасіння і вічне торжество з НИМ в небі, велика подяка Богу за те!
Та й взагалі після кожної Служби Божої в Церкві почуваюсь ніби наново відроджений, обмитий в благій Божій Ласці і Любові. І навпаки коли по тих чи інших причинах пропущу Святу Літургію то почуваюсь в духовному плані погано і незахищено (більше наражаюсь до гріха).
Напевне всю велич і значення для нас людей Святої Служби Божої - безкровної жертви Христа ми зможемо зрозуміти тільки по смерті і я чомусь впевнений, що будемо тяжко жаліти за кожною пропущеною нами Святою Літургією.



Дякую Вам за таке палке свідчення. Безумовно, Ваш досвід у цьому плані стане теж у пригоді й іншим послідовникам Христа, людям доброї волі...
Звичайно, знаємо, що Божа Церква (Містичне Тіло Христа) на землі незамінима. Саме в ній здійснюються таїнства, є всі необхідні середники до спасіння. Тож не вистачить молитися Богові (прославляти Всевишнього) тільки поза храмом, як хтось може казати.

У церкві на нас завжди чекає радо Євхаристійний Спаситель. Там чуємо з вуст священика Господнє Слово, почуваємось одною духовною родиною, черпаємо практичні вказівки для кращого сповнення волі Творця, гідного виконання Його святих і постійно актуальних заповідей.

До речі, якось раз прочитав, що після нашого останнього життєвого віддиху з нами теж піде до вічності кожна Свята Літургія, вислухана належним чином...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 грудня 2008, 09:57

ljubomyr_ps писав:А на рахунок відево "про молоду і сучасну дівчину", що зреклась Христа і прийняла іслам, одна з причин чого є негідне ставлення чоловіків до жінок. Напевне вона не бачила тих відеокадрів з Авгану де правовірні ісламісти луплять гаракою по чому попало бідних мусульманок, які з голови до ніг закутані у чалми. В біблії все пише про гідність і призначення жінки, друге діло в якому середовищі жила вищезгадана жінка. Не кожен хто називає себе християнином поводиться по християнськи.



Вона просто жила у такій "християнській" родині, де церкву відвідували лишень раз-два на рік... На превеликий жаль. І не бачила доброго прикладу поруч себе. Познаомилася на вулиці з мусульманами. Листувалася потім з ними через Інтернет тощо. А батьки не схвалили її рішення...

І, як знаємо, ставлення до жінки в неоднорідному мусульманстві не є однозначне... Саме у християнстві, як Ви й підкреслили, висвітлена правдива гідність жіночої особи у світлі св. Євангелії. Інша річ, чи всі цього вже дотримуються...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 28 грудня 2008, 22:32

По російськи, але повчально!
Ты говоришь: "К чему Церковь и все ее уставы?
На это достаточно было бы ответить, что Господь Сам учредил ее, следовательно, это было нужно. Нo я постараюсь объяснить это тебе подробнее.
Учреждение Церкви необходимо было для сохранения во всей чистоте учения Христа и Его Апостолов. Оно, без сомнения, скоро бы изменилось, если бы всякий имел право объяснять по-своему Священное Писание и догматы, на нем
основанные, принимать или отвергать предания и самопроизвольно уклоняться от постановлений и порядка, необходимого во всяком благоустроенном обществе. Это и было делом Святой Соборной и Апостольской Церкви - учредить этот необходимый порядок.
Священное Писание требует объяснения, ибо, как говорит Апостол: Буква убивает, а дух животворит (2 Кор. 3,6).
Сами, отцы вселенские, с великим трудом и глубокими Взысканиями, объясняли изречения Священного Писания. Отдельный же человек может придать ошибочный смысл некоторым изречениям, как то и делали ересиархи, основывавшие свои заблуждения на каком-нибудь отдельном тексте. Кто же опровергнет с силою и властию ложное учение, если не Святая Церковь, которая не может ошибаться, потому что озаряется Духом Святым.
Господь Иисус Христос основал Церковь, избрав Апостолов и дав им власть вязать и решить. Он по Воскресении Своем являлся им многократно в течение сорока дней, беседовал с ними и отверз им ум к уразумению Писаний (Лк. 24,45).
Его Божественные уста изрекли: Ибо не вы будете говорить, но Дух Отца вашего будет говорить в вас (Мф. 10,20). Кто принимает вас, принимает Меня (Мф. 10,40).
Приняв такую власть от Господа и право рукополагать епископов и пресвитеров, Апостолы везде учреждали Церковь, предписывая верным повиновение: Повинуйтесь наставникам вашим и будьте покорны, ибо они неусыпно пекутся о душах ваших (Евр. 13,17).
Апостолы дали уставы Церквам, не только написанные в посланиях их, но также и устное, сохраненные в Священном Предании их учениками. Сии Священные Предания имеют начало от Самого Иисуса Христа, научавшего тайнам Царствия Своих Апостолов. Многое, принятое от Христа, было передано устно Апостолами верным ученикам своим. Следовательно, Священные Предания равную имеют силу со Священным Писанием. Достоверность же Священных Преданий подтверждается и тем, что вся Соборная Церковь по тщательном рассмотрении приняла их, а Церковь Соборная заблуждаться не может, потому что она есть, по слову Апостола, столп и утверждение истины (1 Тим 3,15).
Церковь имеет обетование Господне, что врата ада не одолеют ее (Мф. 16,18).
На Вселенских Соборах великие отцы Церкви, прославленные святостью жизни и глубокою мудростью, обсудили и утвердили канон Священного Писания, Священное Предание, догматы Веры, уставы и порядок церковный. Следовательно, правила, ими установленные и принятые всею Вселенскою Церковью, имеют неоспоримую силу закона; и отмечающие их отметаются Самого Христа!
Вселенские Соборы имели по всей справедливости право судить и низлагать патриархов и епископов; им одним могла принадлежать непогрешительность, которая не может быть свойственна никакой отдельной личности.
Понимаешь ли ты теперь, что тот подобен язычнику, и мытарю, кто преслушает Церковь (Мф. 18, 17), едину Святую Соборную и Апостольскую, которую мы исповедуем в Символе веры.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 01:08

Та хоч у мавзолей ходи, тільки людиною будь!
Людиною не народжуються - людиною стають.
До церкви я майже не ходжу, не бачу в цьому потреби для себе. Дитині і дружині не бороню, деколи приєднуюсь до них, але не надто часто.
Чому на ходжу? А за чим? я і так в гріху живу (другий шлюб що в мене, що в дружини), а те що я щасливий в цьому шлюбі нікого не цікавить. Та і поговорити нема з ким, не знаходжу я відповіді на свої питання, я навіть не знаходжу в священників елементарної зацівленості моїми духовними потребами, їм ніколи вони увесь час зайняті. До сповіді не ходжу. Те що у нас це не сповідь - це обслуга черги в маркеті.Зі священниками важко говорити, у них усе просто: до церкви не ходиш - нема віри, до побачення.
А в мене свій храм, всередині.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 02:13

Igor писав:Та хоч у мавзолей ходи, тільки людиною будь!
Людиною не народжуються - людиною стають.
До церкви я майже не ходжу, не бачу в цьому потреби для себе. Дитині і дружині не бороню, деколи приєднуюсь до них, але не надто часто.
Чому на ходжу? А за чим? я і так в гріху живу (другий шлюб що в мене, що в дружини), а те що я щасливий в цьому шлюбі нікого не цікавить. Та і поговорити нема з ким, не знаходжу я відповіді на свої питання, я навіть не знаходжу в священників елементарної зацівленості моїми духовними потребами, їм ніколи вони увесь час зайняті. До сповіді не ходжу. Те що у нас це не сповідь - це обслуга черги в маркеті.Зі священниками важко говорити, у них усе просто: до церкви не ходиш - нема віри, до побачення.
А в мене свій храм, всередині.


Брате до церкви ти не до священника заходиш а до Бога. Так, можна молитись до Бога і в дома і буть де... але незалежно живеш ти в гріху чи ні Бог кличе кожного з нас на свій бенкет любові. Можна бути щасливим у шлюбі , в праці, з дітьми, друзями, але без Бога чи буде це щастя повним , чи буде воно тривалим. Кожна людська душа тужить невимовно за Богом своїм творцем і моя і твоя друже. Священники далеко недосконалі , але облишмо їх, а звернемось до Бога, через ту саму спільну молитву, через Св. сповідь-каяття, через поєднання з Богом у св. Причасті. Бог завжди любить нас - своє найкраще творіння, даймо і ми часточку своєї уваги, любові, свого часу нашому милосердному Батькові.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 11:35

ljubomyr_ps писав:
Брате до церкви ти не до священника заходиш а до Бога. Так, можна молитись до Бога і в дома і буть де... але незалежно живеш ти в гріху чи ні Бог кличе кожного з нас на свій бенкет любові. Можна бути щасливим у шлюбі , в праці, з дітьми, друзями, але без Бога чи буде це щастя повним , чи буде воно тривалим. Кожна людська душа тужить невимовно за Богом своїм творцем і моя і твоя друже. Священники далеко недосконалі , але облишмо їх, а звернемось до Бога, через ту саму спільну молитву, через Св. сповідь-каяття, через поєднання з Богом у св. Причасті. Бог завжди любить нас - своє найкраще творіння, даймо і ми часточку своєї уваги, любові, свого часу нашому милосердному Батькові.

Бог у мому серці. Я маю спокій і рівновагу у душі. Не бог, а церква говорить про те, що я у гріху живу, і дітям моїм буде казати, що вони в гріху народжені. Бог зі мною, в мому шлюбі. Я не можу мати церковного шлюбу, але я маю освяту від Бога. Принаймі я так вважаю і мене ніхто не переконає в зворотньому! І сподіваюся це буде тривати до кінця мого життя!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 грудня 2008, 14:25

о-о-о, то ви живете без Шлюбу? ну, тоді все зрозуміло звідки у вас пізнання...
Ні, саме Бог каже, що то гріх без Шлюбу жити, відкрийте Святе Євангеліє і почитайте. Але перед тим треба щиро розкаятися і постановити виправити своє життя, щоб зрозуміти ті Святі Слова і щоб вони запали у ваше серце.....
PS. Бог пишеться з великої літери.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 18:08

Ira писав:о-о-о, то ви живете без Шлюбу? ну, тоді все зрозуміло звідки у вас пізнання....

О! Чується зневага в голосі! Це добре, значить тема задіває, а аргументи скінчились. Зараз ми перейдемо на особистості і опустим рівень дискусії до лайки... Я Вам допоможу.
Отже мій перший шлюб (якщо можна так виразитись, хоча все було згідно канонів і правил) тривав 9 років (не малий термін правда?). Я був ініціатором розлучення (спростимо подробиці, але це не було банальне "не зійшлися характерами"). Одружився вдруге (в дружини дитина від першого шлюбу) і Ви знаєте, зараз я щаслива людина.
А тепер добавимо трохи провокації:
Зі мною напевно досить (зі мною все ясно - лицем до стінки і кулю в потилицю, негідний навіть уваги!) а от як бути в людей які отримують шлюб згідно зі своїми звичаями і своєю релігією(або взагалі не отримують, бо немає релігії)(ті ж самі мусульмани, іудеї, православні, католики). Вони теж грішать? Дійсно цікавить Ваша думка.

Ira писав:Ні, саме Бог каже, що то гріх без Шлюбу жити, відкрийте Святе Євангеліє і почитайте. Але перед тим треба щиро розкаятися і постановити виправити своє життя, щоб зрозуміти ті Святі Слова і щоб вони запали у ваше серце.....

Дурне запитання звичайно. А що для Вас є шлюб? Де шлюб починається?
Покаятись... А знаєте насправді я каявся, але не тому що пішов з сімї, а тому що за 9 років так і не зміг створити нормальну сімю!
Ну так я і виправив - створив нормальну сімю, у мене є дитина, дружина, приємні турботи... У мене є щастя! Справжнє щастя.

Ira писав:PS. Бог пишеться з великої літери.

(пошепки) Я, знаю, але не завжди пальці встигають за думками. І до речі смію Вас запевнити що реєстр написання цього слова аж ніяк не впливає на відношення до йього значення і жодним чином його не применшує.

П.С. Формою Свого звернення ви продемонстрували зневагу до мене, хоча Ісус не допускав цього навіть у спілкуванні з повіями (і іншими видами грішників). Вам так не здається?

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 грудня 2008, 19:04

Ні зневаги до вас зовсім немає і про тон це також стосується, це мабуть так видається....
просто ви ж самі повинні розуміти, що Бог злучив людина не може розлучити і якщо ви давали обіт Богові то він є до кінця життя, і нарушити його є гріхом... це так само якби монах чи монахиня покинула своє покликання, хоча обіти Богові давала..... то є гріх смертельний, зрада Богові!
Вас напевно ніхто не примушував йти до Шлюбу, по своєму серцю йшли, якщо так, то другої жінки ви не маєте права мати, бо у вас вона вже є.
І щоб моя відповідь не була офтопом скажу, що в такому стані люди не можуть приступати до Святого Причастя, а отже і до Храму нема сенсу тоді йти....
PS. А от до ближнього як звертатися на „Ви” з великої літери то пальці тоді чомусь послушні... :wink: ))))) але то так до слова...

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 19:39

І щоб моя відповідь не була офтопом скажу, що в такому стані люди не можуть приступати до Святого Причастя, а отже і до Храму нема сенсу тоді йти....

Це правила Католицької церкви. Наприклад у Православї інші догмати.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 грудня 2008, 20:27

Не діліть Святу Віру і вчення Господа нашого Ісуса Христа.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 20:40

Не діліть Святу Віру і вчення Господа нашого Ісуса Христа.

То не я поділив. А людська гордість і жага влади.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 20:45

Ira писав:що Бог злучив людина не може розлучити і якщо ви давали обіт Богові то він є до кінця життя, і нарушити його є гріхом... то є гріх смертельний, зрада Богові!

А чи злучив Бог? А чи відбулося таїнство? В даному випадку обряд відбувся, а от таїнство ... В будь-якому випадку це є моя винаі імй хрест, я готовий нести відповідальність за свій вчинок.

Ira писав:Вас напевно ніхто не примушував йти до Шлюбу, по своєму серцю йшли, якщо так, то другої жінки ви не маєте права мати, бо у вас вона вже є.

і на щастя ви не маєте права, на пошану, і на любов.
Я Вам скажу так:
Деколи мій Бог сідає мені на коліна, схиляє свою маленьку голівку на груди і грається моєю долоньою, розказуючи віршик, який вона вивчила на свято в школі,а моя душа сидить поряд, ніжно пригорнувшись і схиливши голову мені на плече. В цей момент я розумію що таке щастя, і Рай відкриває переді мною свої ворота. В цей момент я всесильний і могутній, але настільки слабкий що не здатен опиратися свому маленькому Богу... А Ви знаєте, що відчуває чоловік, коли його донечка кладе свою маленьку ручку йому в долоню і тихенько чимчикує поряд ним до школи, ні на мить не замовкаючи. І потім ще довго у вухах чути її дзвінкий голосок...
Оце мій рай, це зміст мого життя. Хтось може без цього - боже йому помагай, я не можу. Під ноги цього маляти я готовий кинути весь світ і не задумуючись віддати життя, дружині віддати всього себе до краплини, до останнього подиху. Це те чим я живу, чим дихаю і марю...

А Ви мені про якісь догми, правила ...
Церкві якось не до того, їм головне щоб бумаги були в порядку!

Ira писав: в такому стані люди не можуть приступати до Святого Причастя, а отже і до Храму нема сенсу тоді йти....
newroman писав:Це правила Католицької церкви. Наприклад у Православї інші догмати.


Ну бачите, Ви і самі не знаєте як правильно.
А я знаю.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 20:52

Ну бачите, Ви і самі не знаєте як правильно.
А я знаю
.
На твою думку: хто для тебе Бог і яке призначення людини на землі. Навіщо ми живемо тут.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 20:59

Що таке Церква?
Сам Божественний Засновник християнства назвав спільноту своїх послідовників Церквою (εκκλησια), “побудую Я Церкву Свою” (Мф. 16,18). Ця побудова була завершенням земного життя Ісуса Христа, і полягала в тому, що Він дав їй, в особі своїх Апостолів, першу духовну ієрархію, і при цьому вони отримали від Господа обітницю, що Він буде перебувати з ними, тобто зі Своєю Церквою, до кінця віку .
Церква Христова за походженням, метою і своїми засобами, за умовами свого зовнішнього існування, відмінна від інших людських, політичних або громадських інституцій.
1. Творець її є Боголюдина Ісус Христос, Котрий нерозривним зв’язком з’єднав Себе з нею. Церква є людство Христове, оскільки Господь не просто наблизився до людини, але й ототожнився з нею, Сам став людиною, тому Церква є Тіло Христове, як єдність життя з Ним.
2. Мета Церкви полягає в тому, щоб виховати людей до можливої досконалості, в міру повного віку Христового, і таким чином підготувати їх і привести до вічного життя.
3. Засоби, якими Церква володіє для досягнення своєї мети, такі:
- заповідане їй божественне вчення віри і моральності, яке вона повинна зберігати в чистоті і поширювати,
- дарована їй благодать Духа, яку вона подає своїм членам для їх освячення і на допомогу в духовному зростанні.
4. Церква в своєму існуванні на землі не обмежена певним часом (вона існує безперестанно споконвіку і буде існувати вічно), або певною територією або народом (може охоплювати собою декілька держав і вміщувати в собі декілька національностей). Існуючи в межах держави, Церква як Христове царство “не від світу, але вона в світі і для світу, також як Христос не від світу, але прийшов у світ заради світу”, не залежить від держави і її влади, навіть гнана нею, вона може жити, розвиватися і процвітати.
Таким чином, Церква, розглядаючись в своєму реальному бутті, є безпосередньо божественна інституція і спільнота всіх розумно-вільних істот, що вірують в Христа Спасителя і об’єднані в Ньому, – це інституція в якій і через яку здійснюється в людстві ідея царства Божого на землі, тобто сповіщається людям істинне богопізнання і подаються благодатні сили і засоби для їх духовного відродження, і для досягнення кінцевої мети християнської релігії – з’єднання людини з Богом у вічному житті.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 21:06

newroman писав:На твою думку: хто для тебе Бог і яке призначення людини на землі. Навіщо ми живемо тут.


Це гідне питання! В мене на нього років з 15 пішло, і ще років 20 треба думати. Мої думки дуже різко йдуть з концепцією Церкви, але я спробую, може не виженуть:

Бог - це сутність, сутність яку нам не зрозуміти в силу обмеженості розуму (принаймі поки, що). Людина - сутність, яка складається з фізичного і духовного тіл. Фізичне тіло дає природа, духовне - Бог. По смерті фізичного тіла духовна сутність возєднується з Богом.
Я хрещений греко-католик, але для мене немає різниці між християнством і мусульманством (хіба що іудаїзму у мене насторожене відношення) і іншими релігіями. БОГ ОДИН, ОБРЯДИ РІЗНІ!

Призначення. В кожного своє: воїн-захисник, священник, майстер, робітник. Це призначення закладається набором психофізичник характеристик духовної сутності. А тепер головне: ЛЮДИНА ПОВИННА ДОСКОНАЛО ВИКОНАТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧИСТИТИ І ПІДНЕСТИ СВОЮ ДУХОВНУ СУТНІСТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ І ПОВЕРНУТИ ЇЇ БОГОВІ ЧИСТІШОЮ НІЖ ОТРИМАЛА.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 21:40

Код: Виділити все

Мої думки дуже різко йдуть з концепцією Церкви, але я спробую, може не виженуть:

От бачиш це твої думки. А коли кожен почне думати по своєму і висувати свою теорію що до Бога чи світу, то що вийде. Скільки людей стільки думок. Так і ціла купа сект виникла.
Світ створив Бог. Людина як вінець всього творіння на землі. Світу видимого, тварного. Невже Бог не відкрив людині одкровення про Себе, про призначення людини. Напевно ж відкрив. Навіщо ж людина тод б жила. Для чого.? Яке призначення, мета.

ПРО ВІРУ І ЖИТТЯ ХРИСТИЯНСЬКЕ
ПРИЗНАЧЕННЯ ЛЮДИНИ
Бог створив нас, людей, за образом і подобою Своєю дав нам розум, волю і безсмертну душу для того, щоб, пізнаючи Бога й уподібнюючись Йому, ми ставали усе кращими і добрішими, все більше удосконалювалися й успадкували вічне блаженне життя з Богом.
Тому існування людини на землі має глибокий сенс, велике призначення і високу мету.У Божій світобудові немає і не може бути чогось безглуздого. І якщо людина живе без віри у Бога, не за заповідями Божими, не для майбутнього вічного життя, то й існування такої людини на землі втрачає сенс. Людям, які живуть без Бога, життя здається незрозумілим і випадковим, а самі такі люди часто бувають гірші за звірів.
Кожній людині, щоб виконати своє призначення на землі й здобути вічне спасіння, необхідно: по-перше, пізнати істинного Бога і правильно вірувати у Нього, тобто мати істинну віру, і, по-друге, жити за цією вірою, тобто любити Бога і людей і чинити добрі справи.
Апостол Павло каже, що "без віри догодити Богові неможливо" (Євр. 11, 6), а апостол Яків додає: "віра, коли не має діл, сама по собі мертва" (Як. 2, 17).Отже, для нашого спасіння необхідні правильна віра і життя за цією вірою (добрі діла).Істинне вчення про те, як слід правильно вірувати у Бога і як жити людям, міститься у християнській вірі, бо вона ґрунтується на Божественному одкровенні.
Божественним одкровенням називається усе те, що Сам Бог відкрив людям про Себе і про правильну істинну віру в Нього.
Своє одкровення Бог сповіщає людям двома способами: природним і надприродним.
Природним одкровенням називається таке одкровення Боже, коли Бог відкриває Себе звичайним природним способом кожній людині через видимий нам світ (природу) і через совість нашу, яка є наче голос Божий у нас підказуючи нам, що добре, а що погано, а також і через життя – історію усього людства.
Увесь навколишній світ є велика книга одкровення Божого , яка свідчить про всемогутність та премудрість Бога Творця.
Однак одного природнього одкровення недостатньо, бо гріх затьмарює в людині розум, волю і совість. Доказом цього є усілякі язичницькі релігії, в яких істина змішана з хибними людськими вигадками.
Тому Господь доповнює природне одкровення надприродним.
Надприродне одкровення – це коли Бог відкриває про Себе безпосередньо Сам або через ангелів. Це Божественне одкровення
Оскільки не всі люди можуть приймати одкровення від Самого Бога через свою нечистоту гріховну і немочі духу й тіла, то Господь обирає особливих, праведних людей, які можуть прийняти це одкровення. Першими провісниками одкровення Божого були Адам, Ной, Мойсей та інші праведні люди. А у повноті і досконалості Боже одкровення приніс на землю Сам втілений Син Божий, Господь наш Ісус Христос і поширив його по всій землі через Своїх апостолів та учеників.

Апостоли і їх учні була першими християнамми. Початком Церкви Христвої на землі. Яку за словами Христа - врата пекла не подолають. Самі апостоли молилися в Єрусалиському храмі, і приходили часто в храм на молитву. Це був початок шестя Церкви Христової по землі за для спасіння людського роду. Поза Церквою немає спасіння. Ви є християнин православного, візантійського обряду, бо хрещені в греко -католицькій церкві, а отже ви вже є в церкві. Ви є членом містичного Тіла Христового. Ви не правильно роздумуєте, що вам не потрібна Церква Христова, що вона у вас у середині. Без Церкви немає спасіння. Христос сказав, що Церква це стовп і утвердження істини. Навіть не Св. Писання, чи Передання, а саме Церква. І Христос говорив, що хто не буде причащатись Його Тіла і Крові не буде мати життя вічного.
Дуже раджу почитати уважно Євангеліє від Іоана. У цьому євангеліє найбільше розкриваєтся значення приходу Спасителя у світ і спасіння людини.
Востаннє редагувалось 29 грудня 2008, 21:56 користувачем newroman, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 грудня 2008, 21:47

Igor писав:для мене немає різниці між християнством і мусульманством (хіба що іудаїзму у мене насторожене відношення) і іншими релігіями. БОГ ОДИН, ОБРЯДИ РІЗНІ!

Бог є один але і Віра повинна бути одна. Лише та Церква Свята, яка побудована і стоїть на Твердині Камені Святому Апостолі Петрі.
Аллах, Будда і т.д. не є богами.... їх диявол придумав для знищення людських душ.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 21:52

Аллах, Будда і т.д. не є богами.... їх диявол придумав для знищення людських душ.

Ну і ап. Петро не Бог. :) Без образ.
Голова Церкви Христос !

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 грудня 2008, 22:30

Igor писав: Деколи мій Бог сідає мені на коліна, схиляє свою маленьку голівку на груди і грається моєю долоньою, розказуючи віршик, який вона вивчила на свято в школі,а моя душа сидить поряд, ніжно пригорнувшись і схиливши голову мені на плече. В цей момент я розумію що таке щастя, і Рай відкриває переді мною свої ворота. В цей момент я всесильний і могутній, але настільки слабкий що не здатен опиратися свому маленькому Богу... А Ви знаєте, що відчуває чоловік, коли його донечка кладе свою маленьку ручку йому в долоню і тихенько чимчикує поряд ним до школи, ні на мить не замовкаючи. І потім ще довго у вухах чути її дзвінкий голосок...
Оце мій рай, це зміст мого життя. Хтось може без цього - боже йому помагай, я не можу. Під ноги цього маляти я готовий кинути весь світ і не задумуючись віддати життя, дружині віддати всього себе до краплини, до останнього подиху. Це те чим я живу, чим дихаю і марю...


трохи страшно читати такі слова... а ви не задумувалися, що цим дуже сильно засмучуєте свого Творця, який вас дуже любить, а ви ставите чомусь свою сім’ю вище Бога... Але ж в Божій силі і є і забрати ту сім’ю.... і що тоді?


newroman писав:Ну і ап. Петро не Бог. :) Без образ. Голова Церкви Христос !


Апостол Петро є Намісником Христа тут на землі. Він є видимим Главою Святої Церкви.

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 29 грудня 2008, 22:47

Апостол Петро є Намісником Христа тут на землі. Він є видимим Главою Святої Церкви.

:)
" і ось Я з вами по всі дні, до кінця віку. Амінь". (Мт.28.19). Христос, тут на землі є Главою Церкви. Петро за людей не розпинався, а Христос за увесь людський рід себе віддда.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 23:35

Igor писав:Деколи мій Бог сідає мені на коліна, схиляє свою маленьку голівку на груди і грається моєю долоньою, розказуючи віршик, який вона вивчила на свято в школі,а моя душа сидить поряд, ніжно пригорнувшись і схиливши голову мені на плече. В цей момент я розумію що таке щастя, і Рай відкриває переді мною свої ворота. В цей момент я всесильний і могутній, але настільки слабкий що не здатен опиратися свому маленькому Богу... А Ви знаєте, що відчуває чоловік, коли його донечка кладе свою маленьку ручку йому в долоню і тихенько чимчикує поряд ним до школи, ні на мить не замовкаючи. І потім ще довго у вухах чути її дзвінкий голосок...
Оце мій рай, це зміст мого життя.


Любити своїх ближніх це добре так і вчить нас Господь. Любов понад усе!
Давайте подумаєм: хто все створив, хто дав перший подих, перший поштовх серця у груди маляти,хто створив ніжну усмішку на устах нашої коханої половинки, ніжний погляд її чарівних очей… Погляньмо глибше хто стоїть і прагне нашої уваги і відповіді на любов за милим поглядом дружини , за ніжним дотиком дитини хто… найніжніший наш Батько Господь сотворитель нас всіх первинна і безмежна ЛЮБОВ – МИЛОСЕРДНИЙ БОГ.
Дивіться, ми часто грішимо тяжкими, нетяжкими гріхами, весь світ, кажуть, лежить в у злі, так чому ж Бог нас не спопелить таких нікчемних і грішних, чому не знищить цей лукавий світ. Часто про це думаю. Та все тому що Бог так полюбив нас людей, КОЖНОГО ЗОКРЕМА, що видав Сина свого на мученицьку смерть заради нашого спасіння, і вічної нагороди в небі з Богом ЛЮБОВІ. І так діється аж дотепер, вже понад 2 тис.років…
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 23:36

Ira писав:трохи страшно читати такі слова... а ви не задумувалися, що цим дуже сильно засмучуєте свого Творця, який вас дуже любить, а ви ставите чомусь свою сім’ю вище Бога... Але ж в Божій силі і є і забрати ту сім’ю.... і що тоді?.

Це той Бог що є любов? А нащо? Можете пояснити? Ви знаєте, коли мене дитина питає кого я більше люблю маму чи її, я ще можу зрозуміти, але від Вас я такого не чекав. Можна любити або не любити. НЕ МОЖНА ЛЮБИТИ БІЛЬШЕ АБО МЕНШЕ!Любов не є вичерпна, вона безмежна, не можна використати любов тільки на сімю, так щоб не залишило для Бога.
Насправді мені тепер нічого не страшно. НІ-ЧО-ГО!
Так Ви скоро дойдете до того, що Бог когось більше любить, а когось менше(на ум приходить богобраний народ). Чи може Ви когось зі своїх дітей більше любити, а когось менше? А може чоловіка більше, а дітей менше?
Дурниця це все. любов не піддається виміру, вона безмежна.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 23:38

Igor писав:

Я хрещений греко-католик

ЛЮДИНА ПОВИННА ДОСКОНАЛО ВИКОНАТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧИСТИТИ І ПІДНЕСТИ СВОЮ ДУХОВНУ СУТНІСТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ І ПОВЕРНУТИ ЇЇ БОГОВІ ЧИСТІШОЮ НІЖ ОТРИМАЛА.


Брате Ігорю, тобі як і мені неймовірно пощастило, що ми родились і охрестились у правдивій Христовій греко-католицькій вірі. Стіймо твердо в ній бо ніяка інша віра не сповнена такою безмежною любовю Бога до людини і не гарантує нам вічного спасіння.
Так є певні правила, заповіді, дороговкази, які потрібно виконувати «ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий», потрібно прикласти певне наше людське зусилля переступивши через власний егоїзм, звички, гордість… але надусе Любов, яку ми добачаємо зокрема і в наших ближніх.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 29 грудня 2008, 23:51

ljubomyr_ps писав:
Igor писав:

Я хрещений греко-католик

ЛЮДИНА ПОВИННА ДОСКОНАЛО ВИКОНАТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧИСТИТИ І ПІДНЕСТИ СВОЮ ДУХОВНУ СУТНІСТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ І ПОВЕРНУТИ ЇЇ БОГОВІ ЧИСТІШОЮ НІЖ ОТРИМАЛА.


Брате Ігорю, тобі як і мені неймовірно пощастило, що ми родились і охрестились у правдивій Христовій греко-католицькій вірі. Стіймо твердо в ній бо ніяка інша віра не сповнена такою безмежною любовю Бога до людини і не гарантує нам вічного спасіння.
Так є певні правила, заповіді, дороговкази, які потрібно виконувати «ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий», потрібно прикласти певне наше людське зусилля переступивши через власний егоїзм, звички, гордість… але надусе Любов, яку ми добачаємо зокрема і в наших ближніх.

Я справді вважаю що мені пощастило бути герко-католиком, я вважаю її найбільш лояльною. Але... Якщо я би був мусульманином Ви стверджуєте що моя віра неправомірна і помилкова. І як після цього Ви хочете щоб Вони до Вас ставились? Ви колись намагалися їх зрозуміти, полюбити (не як дітей нерозумних, а на рівні з собою).
Бог є істина. А істина десь поблизу. Але на мою думку НІХТО не вправі стрверджувати, що саме його віра правдива.
П.С. а якщо завтра у Ваші двері зайде Христос, яка буде Ваша реакція?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 29 грудня 2008, 23:52

Ira писав:трохи страшно читати такі слова... а ви не задумувалися, що цим дуже сильно засмучуєте свого Творця, який вас дуже любить, а ви ставите чомусь свою сім’ю вище Бога... Але ж в Божій силі і є і забрати ту сім’ю.... і що тоді?


Не варто бути категоричним у твердженнях і змальовувати Бога грізним суддею і справедливим карателем бо насправді БОГ - це ЛЮБОВ і тим все сказано.
Не засмучуйте брата свого у вірі ми всі не досконалі підтримуймо один одного з любові Христової а не повчаймо чи лякаймо погрожуючи карою. Бог милосердний і кожного з нас направляє на дорогу правдиву до себе у свій час і спосіб, а ми лиш засоби спасіння у його милих батьківських руках.
Всі ми діти Божі. Творімо добро з любові до Бога!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 30 грудня 2008, 00:04

Igor писав: Але... Якщо я би був мусульманином Ви стверджуєте що моя віра неправомірна і помилкова. І як після цього Ви хочете щоб Вони до Вас ставились? Ви колись намагалися їх зрозуміти, полюбити (не як дітей нерозумних, а на рівні з собою).
Бог є істина. А істина десь поблизу. Але на мою думку НІХТО не вправі стрверджувати, що саме його віра правдива.


Мусульманин, католик, православний - кого я маю осуджувати невже вартує марнувати свій час на осудження ближнього. Ким є мій ближній?, хто є моїм ворогом? Всі люди ближні -всі ми створені Одним Богом. Ворог мій - ворог людського роду,який діє через людей і проти людей зокрема мене й Вас, але чи маю я його боятись, якщо Христос наш Бог його переміг на Хресті і відкрив нам шлях до спасіння - так це наша благословенна віра і дякувати богу що ми в ній народились.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей