Євангелізація

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Tornado » 07 травня 2013, 20:02

Христос Воскрес!

Будь ласка, поясніть хтось мені, що це означає? Яка тут є євангелізація і який дух це несе нашій Церкві? http://www.credo-ua.org/2013/05/82594
Я вже вкотре дивуюся тому, що пропагує вл. Гудзяк: то "євангелізування" на лижах в Буковелі, то практикування ЯВНО не християнського звичаю обливання водою в понеділок Світлої седмиці. Ну то може ще 7 липня почнеться пропагування святкування "івана купала"?! Це що, вплив Заходу і нью-ейдж чи що?

А от коли в Парижі проходили масові протести християн (і не тільки, а навіть й мусульман) щодо прийняття закону про одностатеві шлюби, то чомусь вл. Гудзяк ні пари з вуст не випустив. А як так може бути? Де ж підтримка не на словах, а на ділі протестуючим? Моє питання: чому так???

Вибачте, може я занадто прискіпливо ставлюся до цих подій, але на мою думку, це не дуже пасує єпископові. Трудно уявити собі православних владик на лижах; під час простестів у місті проти одностатевих шлюбів, в якому вони є архієреями, щоб не підтримали християн і т.д.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення andrey s. » 07 травня 2013, 20:36

Tornado писав:Христос Воскрес!

Будь ласка, поясніть хтось мені, що це означає? Яка тут є євангелізація і який дух це несе нашій Церкві? http://www.credo-ua.org/2013/05/82594
Я вже вкотре дивуюся тому, що пропагує вл. Гудзяк: то "євангелізування" на лижах в Буковелі, то практикування ЯВНО не християнського звичаю обливання водою в понеділок Світлої седмиці. Ну то може ще 7 липня почнеться пропагування святкування "івана купала"?! Це що, вплив Заходу і нью-ейдж чи що?

А от коли в Парижі проходили масові протести християн (і не тільки, а навіть й мусульман) щодо прийняття закону про одностатеві шлюби, то чомусь вл. Гудзяк ні пари з вуст не випустив. А як так може бути? Де ж підтримка не на словах, а на ділі протестуючим? Моє питання: чому так???

Вибачте, може я занадто прискіпливо ставлюся до цих подій, але на мою думку, це не дуже пасує єпископові. Трудно уявити собі православних владик на лижах; під час простестів у місті проти одностатевих шлюбів, в якому вони є архієреями, щоб не підтримали християн і т.д.

Господи..., та послухайте себе, почитайте..., який дух Вами керує ?
В часі посту молитву святого Єфрема проказували, лобом долу торкались ?, що там кажеться коли третій раз клякали ?
Як мало потрібно щоб людина згіршилась....., подумайте !!!!
Вкінці - кінців це Ваш труд. Владика не винен у Вашій чи моїй грішності і всього що з неї витікає.., і крайнім його зробити для спасіння моєї Душі не корисно.
Але..., як красномовно Ви все розписали і назву теми яку придумали :( .
Подумайте над тим..., будласка.
Воістину Воскрес !
Дякую :sorry:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення ShMariam » 07 травня 2013, 20:38

Розкажу реальну історію, що давно стала анекдотом у салезіанському середовищі.

Коли св. Іван Боско зібрав в Турині вже немаленьку "банду" (як він сам висловлювався) з вуличних хлопців (середина ХІХ ст.), то крім навчання, молитов, сповідей тощо в "розпорядку дня" були ігри. Діти просто ганяли як ненормальні, бавилися, ну а він... разом з ними. Багато хто з духовенства вважав це негідним заняттям для священика, але так як до нього то в упор не доходило, вирішили його напоумити більш дієвим способом. Приготували карету, фірман якої після умовного знаку мав швидко рушати і гнати до психлікарні. Отож двоє тих священиків підходять до нього і після привітання: "Отче, Ви так втомилися тими іграми, давайте прокатайтеся з нами в кареті". Дон Боско: "Звичайно, але тільки після вас". Так як він був надзвичайно ввічливим і майстром перенувати, то священики мусіли першими сісти в карету. А далі сталося неймовірне: Дон Боско крикнув: "Рушай!" і карета поїхала до місця призначення. Потім вони довго переконували лікарів і санітарів, хто вони такі. :D

Подібний, але менш цікавий приклад знаю про одного священика, що вирішив наслідувати салезіанську систему виховання у своїй парафії.

А до чого я це веду - моя співробітниця скаржиться, що священики з її парафії далекі до народу, є страх просто підійти і поговорити. Вони й справді досить поважні :) , з етичних причин не буду називати хто. Тільки дякую Богу, що в моїй парафії не такі (хоч загалом - від людини залежить). Та й Папа Іван Павло ІІ до понтифікату їздив на лижах, ходив в походи з молоддю і взагалі був дуже безпосереднім.


А щодо нехристиянського звичаю обливання - я сприймаю це просто як веселу розвагу в честь святкування Воскресіння ГНІХ. Не більш язичницький звичай, як пекти паску - хлібець Даждьбога (якщо не помиляюся).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Georgij » 12 травня 2013, 08:17

Tornado писав:Христос Воскрес!


А от коли в Парижі проходили масові протести християн (і не тільки, а навіть й мусульман) щодо прийняття закону про одностатеві шлюби, то чомусь вл. Гудзяк ні пари з вуст не випустив. А як так може бути? Де ж підтримка не на словах, а на ділі протестуючим? Моє питання: чому так???

Може парою з вуст неслась до неба молитва? :)

Я вже по собі не раз помічав - часто хочеться, щоб хтось поступав в тій чи ін. ситуації так і не інакше, і іменно так, як я б цього хотів, так як я це бачу чи розумію.... страшне це болото, я вам скажу, годі з нього потім вибратись.... -
Такого поняття, як "Церква мовчить" просто немає бути , Церква молиться!
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення отець Роман » 12 травня 2013, 12:05

Цей термін якраз і означає "нова євангелізація", тобто в новий спосіб, коли в старий не доходить.
От пройде років 50, вимруть ті старші люди що є, а далі що Церкві чинити?
Тому Церква в такий спосіб йде до людей. Може трохи незвичний, але то вже, даруйте ваша проблема, тобто вашого так критичного сприйняття цього.

Розповім і я вам один приклад зі свого священства, абсолютно реальний. Коли я прийшов у екзархат, то пропонував єпископові щоб створити веб-сторінку екзархату (як програму мінімум), а в ідеалі було б чудово мати свій ТБ канал навіть (і це брехня що нема грошей). І що на це сказав мені єпископ? - що я молодий, зелений, і багато чого не розумію "ти, мовляв, Боже слово людям у серце вклади"...

Ніколи цього не забуду.

Але на жаль при цій ситуації ми втратили головне - ЧАС. Зараз, через майже 5 років, єпископ сам сидить в інтернеті, екзархат має веб-сторінку, навіть листуємося вже не звичною поштою а електронною.
То власне через таке, даруйте "занадто старомодне" сприйняття всього, в т.ч. і євангелізації, пасемо задніх.
А браття православні нам в цьому не приклад.

Нещодавно на супутнику з’явився новий канал - "Надія" - Адвентистів сьомого дня" (суботників).
А ми з вами досі боїмося стати на лижі перед камерою.

Як сказав один францисканець, українець, коли його запитали про "нову євангелізацію" - що з цим робити - він сказав що сам поки не знає, але одразу запропонував - "покажіть альтернативу". А її просто на даний момент не існує. Прецінь не можемо ми вбрати шаровари і піти так на роботу, чи ходити пішки коли краще і швидше на велосипеді наприклад. Всьому свій час і місце. Якщо не будемо ловити попутного вітру, то біда.


Отак от. Готовий дискутувати далі.


PS. До речі, поданий вами лінк не існує. (Або швиденько прибрали :) )
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Tornado » 12 травня 2013, 14:04

По темі напишу пізніше.
А щодо лінку, то дуже цікаво, чому його так оперативно прибрали...
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Експрес » 12 травня 2013, 15:50

Христос Воскрес!
Розпочати свої дописи на форумі вирішив саме з цієї теми, як на мене, досить актуальної сьогодні
отець Роман писав:Цей термін якраз і означає "нова євангелізація", тобто в новий спосіб, коли в старий не доходить.
От пройде років 50, вимруть ті старші люди що є, а далі що Церкві чинити?


От пройшло вже отче два тисячоліття. Одні вмирали, інші народжувалися. Змінилися покоління і цілі епохи. А Євангелія і досі з нами.
Без інтернету, телебачення і інших сучасних винаходів людства...

отець Роман писав:Тому Церква в такий спосіб йде до людей. Може трохи незвичний, але то вже, даруйте ваша проблема, тобто вашого так критичного сприйняття цього.

...Приблизно так Вам відповів і єпископ, на якого, як я розумію, Ви ще й досі маєте образу через нерозуміння. :)


отець Роман писав:То власне через таке, даруйте "занадто старомодне" сприйняття всього, в т.ч. і євангелізації, пасемо задніх.

За світом не вженемося, отче. Та й чи варто починати? Абсурдними виглядають спроби залучити нових парафіян клоунськими заходами. Як от скажімо в США монашки на день всіх святих організували вечірку, вирядшись в монстрів та привидів. А у Великобританії отці англіканської церкви вирішили "зіграти" на популярності Гарі Потера, служачи Літургію з прикладами з книг про Потера. Хто ж після цього буде всерйоз сприймати Службу Божу, самих священників і все те, чим займається Церква? Це вже дешевий pr, низькопробне шоу, банальна реклама.



отець Роман писав:Як сказав один францисканець, українець, коли його запитали про "нову євангелізацію" - що з цим робити - він сказав що сам поки не знає, але одразу запропонував - "покажіть альтернативу". А її просто на даний момент не існує
.
Ще й як існує. Катехитичні школи, молодіжні гуртки при Церквах, організація прощ чи звичайних спільних мандрівок, де б можна було поспілкуватись...
Зрештою, отче,безпосередньо від Вас залежить розвиток парафії. Якщо люди, що приходять до храму, отримають необхідну допомогу, пораду, якщо Ви достукаєтеся до них своїм словом, то вони обов"язково прийдуть вдруге і приведуть інших людей, яким Ваша допомога також дуже потрібна. І лижі тут ні до чого...


отець Роман писав:Прецінь не можемо ми вбрати шаровари і піти так на роботу, чи ходити пішки коли краще і швидше на велосипеді наприклад. Всьому свій час і місце. Якщо не будемо ловити попутного вітру, то біда.
.

Мода, звичаї, спосіб життя з часами змінюються, а Євангелія залишається. І слова сказані тоді є актуальними і сьогодні. Не можна підлаштовуватись під світ,потрібно світ підлаштовувати під Слово Боже.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення ShMariam » 12 травня 2013, 17:43

Експрес писав:Христос Воскрес!
Воістину воскрес! Вітаємо на Форумі! :Rose:

Не бачу нічого клоунського :( в поведінці владики Бориса. Бачу наразі в нашій Церкві (і на Сході загалом) те, що люди надто розділяють життя в храмі і поза хармом: тут ми суперпобожні, все так урочисто, а там... зовсім інше життя :( Розвага і жарт не є чимось злим і негідним священика: більше того, в надмірній поважності бачу тривожний знак... Якщо ми, звичайні люди, примаємо всі новинки, які полегшують наше життя, то чому Церква має відставати? Євангеліє треба доносити до людей ВСІМА можливими способами (нормальними, не як з Поттером і т. п.): люди присутні в інтернеті - значить і Церква там має бути. Піклуватися має не тільки за тих, які щонеділі в Церкві, а й за тих, що є ще в пошуках. "Ідіть і навчайте всі народи..." Ціна недопрацювань - душі.

Ніби дурниця, але перед тим як їхати у відрядження в інше місто, на веб-сторінці знайшла контакти храмів (з розкладами ), бо на той тиждень випадало свято. А якби та архиєпархія не була представлена в інтернеті?

До речі, ще досить погано КЦ представлена в інтернеті, маю на увазі, перш за все, світські форуми. А там - не просто віртуальний світ, а живі люди...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення andrey s. » 12 травня 2013, 18:40

Експрес писав:Христос Воскрес!
Розпочати свої дописи на форумі вирішив саме з цієї теми, як на мене, досить актуальної сьогодні

Воістину Воскрес !
Знаєте, Ви написали дуже зрозумілі мені речі, тобто Ваш погляд на речі, думка, мені близькі.
:good:
Але.., я не можу второпати, от прям ні як не здатен..., кому в голову прийшло лижі вл. Бориса приліпити до Євангелізації ???
Я чув, навіть не тільки чув, що Владика має в цих речах розраду, ну подобається Владиці лижі ще з молодості.., і Хвала Богу.., що Владика ще в такій формі щоб на лижах вишивати. Ну самі подумайте.., для цього таки потрібно мати трішки здоровя, вміння, сміливості, практики і т.д ( той хто курить і випиває чи має шкідливі звички навряд чи стане на лижі щоб хребет собі не зламати :pardon: . А хто журиться що то в Буковелі.., так одразу видно що він далекий від цього спорту. Справа не у пристижі чи цінах Буковелю, а у тому що там є база для цього спорту, і доречі, не кожна країна тим похвалиться.., що має такі можливості природні ).
Та Дякувати Богу , бо Владика на лижах в сучасних реаліях, де на це Служіння вибираються мужі які у віці, зрештою далеко не юнацкому, не кожний може це собі дозволити фізично. Та нехай Служить Богу в доброму здравії,на Славу Йому.
Чому.., от чому ми люди, вірні, такі меркантильні чи дрібязково - матеріальні, що вбачаєм у цьому тільки негатив ( невже більше нічого нема ? ).
Маю велику спокусу процитувати Слова Ісуса з цього приводу, дуже влучні Слова.., але не стану.,, бо зроблю це з докором, а це погано.
Просто подумайте.. за яку малу ціну спокушаємось ( при цьому нічого не знаючи, а просто бачим те що хочим побачити ), а що казати за реально великі спокуси ? А про спокушання інших, тих які тільки роблять перші кроки у Вірі.., то взагалі промовчу.

Духовенство не винне у моїх гріхах , це Є Правда.
Дякую.
...................
:) , і доречі, я не студент УКУ чи щось типа цього. Владика мені тільки вілу побудував в Монтекарло.. і все :pardon: .
:wink: ( пробачте мені за сарказм , не стримався :oops: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення andrey s. » 12 травня 2013, 18:53

Tornado писав:Трудно уявити собі православних владик на лижах;

А Папу Римського можете уявити на лижах ?
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення ShMariam » 12 травня 2013, 19:08

andrey s. писав:
Tornado писав:Трудно уявити собі православних владик на лижах;

А Папу Римського можете уявити на лижах ?
:)

А хіба таке було? :) Папа Іван Павло ІІ стояв на лижах кардиналом, а далі - ні. Коли йому, як Папі, чи то нагадали, чи то хотіли подарувати щось із лижного спорядження, назвав це "спокусою", мотивуючи тим, що це може призвести до нового конклаву. :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 12 травня 2013, 20:38

Експрес писав:... І лижі тут ні до чого...

і лижі будуть пасувати, якщо це Проповідь на лижах, а не "лижі" замість Проповіді.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 12 травня 2013, 22:13

Христос Воскрес!
отець Роман писав: ...а в ідеалі було б чудово мати свій ТБ канал навіть...

Чудова думка ! ТБ канал УГКЦ . Не знаю про вартість такого проекту , але це було би добре нашій церкві мати свій канал на ТБ.
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення andrey s. » 12 травня 2013, 22:59

ShMariam писав:
andrey s. писав:
Tornado писав:Трудно уявити собі православних владик на лижах;

А Папу Римського можете уявити на лижах ?
:)

А хіба таке було? :) Папа Іван Павло ІІ стояв на лижах кардиналом, а далі - ні. Коли йому, як Папі, чи то нагадали, чи то хотіли подарувати щось із лижного спорядження, назвав це "спокусою", мотивуючи тим, що це може призвести до нового конклаву. :)

Ну до нового Конклаву міг привести тільки сердечний приступ....., і ніщо інше :) . Якби навіть Папа піддався на ту особисту спокусу .., то зробив би це гарно і з користю для Душ люцких. . Чомусь так думаю.
Але..., навряд чи хтось з духовенства бачив у цьому згіршення, раз на честь Папи ....... . Складайте своє враження самі :pardon: .
http://www.credo-ua.org/2013/01/76385

http://zik.ua/ua/news/2013/02/28/396351

Тут і вл. Борис приймав участь. І я таки цього не знав коли писав пост вище. Просто це не єдиний випадок що до лиж і вл. Бориса. Тобто таки о. Олег має рацію...., в цьому випадку може мати відношення до Євангелізації. Тобто це не є самою Євангелізацією, а лиш засобом до цього. Чи хорошим засобом ? Незнаю.., побачим ! Це і від нас залежить.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Tornado » 13 травня 2013, 00:15

Поясніть мені, темному і грішному, як відбулася ця так звана "євангелізація" (далі - "є") саме в той день на Буковелі??? Чи були істинні плоди євангелізації - навернення, покаяння, зцілення і т.д. Апостоли як євангелізували? Не розкошували, а постили і молилися, і потім йшли навчати/євангелізувати всіх людей.
Яка може бути ефективність від такої "є" в час великої економічної кризи, коли велике безробіття, молодь не може реалізувати себе і не має підтримки від тих же викладачів та роботодавців, які в Зх. Укр. майже кожної неділі гарно в храмі стоять, моляться, у вишивках, а з студентів друть гроші, з оплатою праці "кидають", підприємців придушують податками, в лікарнях без грошей рідко хто лікує, пологові будинки теж не чисті від хабарщини, ВНЗ і т.д.; 92% молоді хоче виїхати за кордон, щоб мати гідну роботу та оплату? А статистика самогубств серед школярів та молоді? Та для простих мирян, які є студентами чи не мають заможних батьків кататися на Буковелі може бути хіба мрією. А організатори кажуть, що мотивують молодь до здорового способу життя. Я згідний, добре. Але ж молодь не проти покатися там, тільки це розкіш, наприклад, для студента з бідної сім"ї. Організуйте для дітей та молоді бодай раз на місяць Буковель і будуть вести активний спосіб життя. Фарисействують...
А після цих слів вл. Гудзяка я був в "недоумение": "Світ чекає на те, що наша Церква промовить до нього словом ХХІ ст., ми шукаємо нові категорії і стиль, щоб промовити до людей. Лижі – це один із засобів нашої євангелізації". Перл про лижі - це ознака чого і кого?

Гудзяк міг би більше євангелізувати в Парижі під час особистої участі в масових протестах християн і навіть мусульман проти запровадження одностатевих шлюбів, чого він не зробив. Питання в мене таке: чому так поступив владика? На мою думку, його моральним обов"язком, як духовного батька та Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії було підтримати протестуючих свою присутністю, чи не так?

Коли добрий пастир бачить, що на його отару нападають хижі вовки (а в Парижі саме так і було і є ще, безбожники посягнули на "святая святих" - Богом даний дар - сім"ю), то що він робить: захищає чи втікає? Відповідь нехай кожен дасть собі.

П.С. я не є противником особистості вл. Б. Гудзяка, але я є проти його методів "євангелізації" та пропагування поливання водою в понеділок Світлої Седмиці.
Востаннє редагувалось 13 травня 2013, 14:21 користувачем Tornado, всього редагувалось 1 раз.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення anastasia » 13 травня 2013, 09:19

отець Роман писав:Цей термін якраз і означає "нова євангелізація", тобто в новий спосіб, коли в старий не доходить.
От пройде років 50, вимруть ті старші люди що є, а далі що Церкві чинити?

а ті що вже й зараз не дуже молоді, хіба старшими не будуть? і яка є їхня думка коли вони бачуть євангелізацію на лижах, це не враховується?

цілком згідна з тим що

Експрес писав:Мода, звичаї, спосіб життя з часами змінюються, а Євангелія залишається. І слова сказані тоді є актуальними і сьогодні. Не можна підлаштовуватись під світ,потрібно світ підлаштовувати під Слово Боже.


Переглядаю зараз фільми про православних старців ХХ ст. наз «Соль земли», хочу сказати, що ніхто з них не «займався новою євангелізацією», проте навколо них збиралось безліч людей і Господь наділив їх багатьма дарами: прозорливістю, чудотворенням, зціленням і т.п.

Чи хтось з тих хто пропагує «нову євангелізацію» має такі дари? а якби мали то може й не було б потреби в "новій євангелізації"?

Немає нічого злого для священника щоб покататись на лижах, чи з користю провести свій вільний час, але давайте називати речі своїми іменами.
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 09:24

Tornado писав:...я не є противником особистості Б. Гудзяка...

Прошу звернути увагу на те, що говорите про Єпископа - обовязково біля імені вживайте або владика, або кир, чи хрестик намалюйте. Виправте. Тоді, зрештою, і унаявниться Ваша послідовність: очікування дій/слів від Єпископа саме як від Єпископа Католицької Церкви

Tornado писав:...Поясніть мені, темному і грішному, як відбулася ця так звана "євангелізація" (далі - "є") саме в той день на Буковелі??? ...

та я не знаю - можу лише здогадуватись, що це ряд заходів, спрямованих на те, щоб зацікавити молодь/людність Божу, забрати певну напруженість у сприйнятті Христової Церкви. А Плоди - час покаже. Ви ж не очікуєте, що від будь-яких Ваших дій, які зможете назвати Євангелізація, Бог зобовязаний вчинити того ж дня Плід навернення, зцілення, покаяння тощо? Так і тут - це спроба. І добре, щоб на цьому (лише на ходінні на лижах) не стало. Ви ж не проти того, щоб +Борис чи хтось іще зробив крок в народ (навіть на лижах) - надіюся, що все, що у Вас читаю є заохоченням до продовження місій у їх можливій різноманітності. А це потребує терпеливості і вирозуміння. Навіть у випадку з "обливним понеділком" - надіюся, одинаково розуміємо, що будь-яку популярну в народі річ Христова Церква брала для Християнізації і, відповідно, Проповіді Христа. Так сталося і з вибором часу для святкування найбільших Християнських Свят, так, у нашому контексті, сталося і з писанками/колядками тощо. Чи "обливний понеділок" у цьому становить якусь винятковість? Наврят чи...
Tornado писав:...Апостоли як євангелізували? Не розкошували, а постили і молилися, і потім йшли навчати/євангелізувати всіх людей...

Ви точно "не є противником особистості"? Знаю владику Бориса ще до навіть його священичих Рукоположень і... поряд з тим, що, звичайно, не можу похвалитися повним знанням про його особу, "розкошування" - це не дуже про нього: скоріше про нього - піст і молитва. І... сміливість ідей та наполегливість у їх втіленні. Зрештою (також - наскільки можу собі здогадуватись) - лижі, Буковель - це не зовсьм... його :) Це вимагало зусиль. А плоди - побачимо. Вірую, що через Священство (навіть через найгірших представників - себе грішного я не дуже жалую, бо знаю із середини, але неодноразово навертаюсь до Бога саме у випадках, коли Послуговується моєю... гм... особою для Своєї Дії) таїнственно уприсутнюється Бог і Бог у той день, про який мова, точно в особливий спосіб, який не часто, мабуть, випадає Богу, Діяв на Буковелі

Tornado писав:...Яка може бути ефективність від такої "є" в час великої економічної кризи, коли велике безробіття, молодь не може реалізувати себе і не має підтримки від тих же викладачів та роботодавців, які в Зх. Укр. майже кожної неділі гарно в храмі стоять, моляться, у вишивках, а з студентів друть гроші, з оплатою праці "кидають", підприємців придушують податками, в лікарнях без грошей рідко хто лікує, пологові будинки теж не чисті від хабарщини, ВНЗ і т.д.; 92% молоді хоче виїхати за кордон, щоб мати гідну роботу та оплату? А статистика самогубств серед школярів та молоді? Та для простих мирян, які є студентами чи не мають заможних батьків кататися на Буковелі може бути хіба мрією. А організатори кажуть, що мотивують молодь до здорового способу життя. Я згідний, добре. Але ж молодь не проти покатися там, тільки це розкіш, наприклад, для студента з бідної сім"ї. Організуйте для дітей та молоді бодай раз на місяць Буковель і будуть вести активний спосіб життя. Фарисействують...

ага - а я ще хотів свій підпис змінити за неактуальністю :) Нєа. Хай висить - може прочитає хто і... От мені цікаво: за себе особисто і за свою працю я грішний можу розповідати дуже багато років так за 15-ть (і парафіяльна, і з особливими людьми різного роду неповносправності...). Та і владика Гудзяк - якби лише на лижах пропонував катати: можливо Ви і праві б тоді були. Насправді ж цей чоловік у часи, коли люди дуже ще всього боялись, крок за кроком для тих людей, яких Ви згадали, співтворив з Богом навчальні заклади, що виросли в УКУ, і виховав (що б не було - навіть з застосуванням нормальної критики діяльності УКУ та врахуванням масси промахів) цілу плеяду молодих людей.
Так - "а судди: кто?" Дуже цікаво було б прочитати про Ваші особисті здобутки. не для порівняння - просто, щоб хоч трошки зрозуміти, наскільки Ви правий у своєму твердженні "не є противником особистості Б. Гудзяка" :(

Tornado писав:...Гудзяк міг би більше євангелізувати в Парижі під час особистої участі в масових протестах християн і навіть мусульман проти запровадження одностатевих шлюбів, чого він не зробив. Питання в мене таке: чому так поступив владика? На мою думку, його моральним обов"язком, як духовного батька та Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії було підтримати протестуючих свою присутністю, чи не так? ...

та не знаю я стосовно того, яку тактику вибрав владика. Звичне нам сьогодні "демократичне право" вільно висловлюватись у прийнятний для "тебе" спосіб діє і в стосунку до особи +Бориса. Тобто - йому вибирати, в який спосіб діяти. А те, що "право" на протести і маніфестації не діє в стосунку пропихання гомосексуалізму мали б зауважити і Ви. Побачимо.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 09:30

anastasia писав:...Переглядаю зараз фільми про православних старців ХХ ст. наз «Соль земли», хочу сказати, що ніхто з них не «займався новою євангелізацією», проте навколо них збиралось безліч людей і Господь наділив їх багатьма дарами: прозорливістю, чудотворенням, зціленням і т.п...

фільми - фільмами. Проте саме та земля, яка породила визначних Святих, до яких приходили і приходять, породила і безбожну імперію (ссср), саме у тій країні навіть сьогодні - зазвичайні пустки Божих Храмів, перевага нехристиянських релігій... Так - у нас багато поверхового Християнства і все складно... Але - фільми є лише фільмами. Новоєвангелізаційною (якщо хочете) спробою писати Ікони
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Tornado » 13 травня 2013, 14:32

Значить всі дії наших владик "непомильні", не можна навіть висловити думку щодо їхніх справ.
Якщо вл. Гудзяк такий безстрашний (ну звісно за підтримки Хіларі Клінтон та ін. масонів), то чому він не виступить проти одностатевих шлюбів у Парижі?
Про яку напруженість в молоді Ви говорите, о.Олеже?
Щодо розкошування, то я не мав на увазі конкретну особу, а тільки всіх священиків, які "євангелізували" на лижах.
І ще питання до знавців "нової євангелізації": а стара євангелізація вже закінчилась чи як? І що таке нова єванг.? Може нові Заповіді чи ще щось? Чи це методи просто нові - на лижах в дорогому Буковелі. На черзі напевно якийсь шикарний ресторан, де заохочуватимуть молодь до вживання здорової їжі та боротьби з алкоголізмом.
Вибачте, що я так гостро, але нетерпимо мені вже за цим спокійно спостерігати. В мене складається враження, що тут або попахує Заходом - new age чи масонством.
Були б живі всі наші покійні архієреї, які служили в підпіллі, то думаю, щоб немало здивувалися з отаких "євангелізацій". Якось тоді було все благочестивіше, а зараз...
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

anastasia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 54
З нами з: 21 листопада 2012, 20:53
Звідки: Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення anastasia » 13 травня 2013, 14:47

Для мене було б великою приємністю якби мої діти менше протирали штани перед комп’ютером а прийняли участь в якійсь молодіжній церковній акції , хоча «різноманітність місій» якраз і лякає, маю на увазі харизматичний рух і т.п. описаних вище і чим далі тим більша різноманітність, тому власне задумалася б перш ніж відправляти дітей, а не мала б – все таки церковний захід.

о.Олег писав:фільми - фільмами. Проте саме та земля, яка породила визначних Святих, до яких приходили і приходять, породила і безбожну імперію (ссср), саме у тій країні навіть сьогодні - зазвичайні пустки Божих Храмів, перевага нехристиянських релігій...


У кожного свої болячки.
о.Олег писав:Так - у нас багато поверхового Християнства і все складно... Але - фільми є лише фільмами.
З повагою, о.Олег


Та воно й так отче, фільми фільмами але їхнє вчення, життєвий шлях, аскетизм, дари якими Господь їх обдарував..... заставляє задуматись.

Не скажу що в нас немає на кого рівнятися, чого вартий Шептицький і його труди, але таких одиниці, ще й спробуй їх відшукати, а в очі чомусь кидаються лижі й нова євангелізація.

Tornado писав:Якось тоді було все благочестивіше, а зараз...


Не знаю як було колись, але теперішні новинки багато кому не до душі, то може й до них варто прислухатись.
Ловити молоді душі, безумовно потрібно, але необхідно й утримати вже зловлені.
Бог не вибирає сильних а дає силу тим кого вибирає.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 16:13

Tornado писав:Значить всі дії наших владик "непомильні", не можна навіть висловити думку щодо їхніх справ...

звідки такий висновок? Критикуйте, чому б ні. Невже я так неясно пишу, що Ви мене так протрактували :( Тільки не кричіть, а критикуйте. Розрізнення подам: в критиці варта уприсутнити конструктив перевіреності заявлених фактів, пропозицію можливого спільного розвязку заявленої проблеми...
Tornado писав:...Якщо вл. Гудзяк такий безстрашний (ну звісно за підтримки Хіларі Клінтон та ін. масонів)...

дуже перепрошую, звичайно, але звинувачення в співпраці з масонами - це надто популярне мазання болотом і діє як у випадку до того, в кого таке кидають, так і алаверди. Але тут на Форумі дуже прошу таким не кидатись Краще, звичайно, взагалі таким не кидатись
Tornado писав:...то чому він не виступить проти одностатевих шлюбів у Парижі? ...

та це питання до владики Бориса і можу лише вибудовувати якісь здогади. Як і Ви, зрештою. Тільки от Ви вкладаєте в свої здогадки якийсь абсолютний і негативний зміст. Звинувачуєте. Біда... :(
Tornado писав:...Про яку напруженість в молоді Ви говорите, о.Олеже? ...

в спілкуванні із священиками чи, тим більше, єпископами. Перепрошую - навіть в моєму випадку, коли маю глибокі близькі контакти з молодими людьми, часто відчуваю певну напруженість. Це не проблема якась велика, але Ви запитуєте - відповідаю
Tornado писав:...Щодо розкошування, то я не мав на увазі конкретну особу, а тільки всіх священиків, які "євангелізували" на лижах...

тобто це Ви не лише +Бориса звинувачували, а всіх священиків, які там були :( Зрештою - невже Ви думаєте, що це не була спланована акція, а священики собі отак відпочивають? Свідчу - серед моїх знайомих/друзів-священиків таких не знаю. Жодного
Tornado писав:...І ще питання до знавців "нової євангелізації": а стара євангелізація вже закінчилась чи як? І що таке нова єванг.? Може нові Заповіді чи ще щось? Чи це методи просто нові - на лижах в дорогому Буковелі. На черзі напевно якийсь шикарний ресторан, де заохочуватимуть молодь до вживання здорової їжі та боротьби з алкоголізмом...

не дуже в цьому знаюсь - хіба про Інтернетну євангелізацію. Взагалі, наскільки розумію, йдеться про те, щоб Церква заходила всюди. Тобто "нова" - це не про "інша", а про метод, пошук підходів до сучасної людини з тою ж "старою" Євангелізацією.
Поряд із тим, що не сприймаю деякої ...гм... кричущості Ваших звинувачень, все ще надіюся, що Вам розходиться не у тому, щоб священики не могли ходити на лижах, бути присутніми в шикарних ресторанах тощо, а в тому, щоб там Проповідувалося. Так Вас розумію? Так ось - я грішний також саме про це переживаю: щоб публічне перебування Єпископа/священика на в різних можливих місцях життя/відпочинку людини, не було лише напрямлене на те, щоб показати, що "і священик - людина"
Tornado писав:...Вибачте, що я так гостро, але нетерпимо мені вже за цим спокійно спостерігати. В мене складається враження, що тут або попахує Заходом - new age чи масонством...

Захід - не синонім масонства чи ньюейдж. Захід дуже різний утвір. Не без масонств, звичайно. Погоджуюсь. Але - важливо: Західна реальність суне до нас І... питання моє до Вас залишається актуальним і гострим: чим Ви особисто, окрім гостроти, як вважаєте, не спостерігач? Ну - так: неспокійний, безумовно. Судячи із дописів. Але... що, окрім гострот неспокійного спостерігача в бік людей, що щось-там не "виступили проти гомосексуалістів, або "були в Буковелі" пропонуєте??
Tornado писав:...Були б живі всі наші покійні архієреї, які служили в підпіллі, то думаю, щоб немало здивувалися з отаких "євангелізацій". Якось тоді було все благочестивіше, а зараз...

були живі - також мало кому вгодили. Зрештою - мені грішному також багато не подобається. От і дію :Rose:
І до гомосексуалістів ходив. Попереджуючи всілякі домисли - не для шукання гомосексуальних стосунків, а саме катехизуючи, навертаючи до Богом Даної природи. Про успішність говорити важко, але надіюсь на Бога, що Діє і через мене - недолугого і невміючого :(
перепрошую, якщо загостро ставлю особисті питання, але в них все і впирається: що Ви робите у напрямку, про який стільки пишите?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 16:19

anastasia писав:...У кожного свої болячки.
о.Олег писав:Так - у нас багато поверхового Християнства і все складно... Але - фільми є лише фільмами.
З повагою, о.Олег


Та воно й так отче, фільми фільмами але їхнє вчення, життєвий шлях, аскетизм, дари якими Господь їх обдарував..... заставляє задуматись...

та тут не про болячки - тут про те, що робота має вестися на різних рівнях, а в Російській Імперії надто мало йшли в масси. А от стосовно "їхнього вчення і Обдарував" - є правда, а є вимисел. Проте, навіть абстрагуючись від цього - і Ви, Надю, і я грішний не обрали "той" шлях, а очікувати "того" від ближнього - надто мало... Зрештою, вірую, можна і треба свідчити Божу Присутність і у тому виборі життя, яке живемо.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 13 травня 2013, 21:04

Христос Воскрес!
Читаю ці дописи , але чомусь якоїсь такої реакції (негатив - позитив) не викликає. Ну пробує владика Б. Гудзяк знайти підхід до якоїсь частини людей. На мою думку помиляється . Ну і що? Але пробує! Це вже щось. А стосовно Франції , то на жаль владика вже не може виступати проти гомосексуалізму. Заборонено законом. Тут проблема для Церкви. Якщо виступить , то це буде розцінено як нетолерантне відношення до гомосексуалістів та інших секс меншин. Там закон шанують , а такої направленості - особливо. Тут наука для України і нашої Церкви зокрема.
З повагою Ігор
Востаннє редагувалось 13 травня 2013, 21:31 користувачем igormaks, всього редагувалось 1 раз.
Помагати Ісусові двигати хрест!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 13 травня 2013, 21:30

А стосовно "поливаного понеділка" , то можу сказати , що за часів підпілля це було як таке собі визнання Христового Воскресіння в часі заборони визнавати нашу віру. Такий собі спосіб , на який тамтешня влада нічого не могла сказати.
І з повною відповідальністю кажу , що наші покійні архієреї, які служили в підпіллі , цього не забороняли !
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 21:37

igormaks писав:... стосовно Франції , то на жаль владика вже не може виступати проти гомосексуалізму. Заборонено законом. Тут проблема для Церкви. Якщо виступить , то це буде розцінено як нетолерантне відношення до гомосексуалістів та інших секс меншин. Там закон шанують , а такої направленості - особливо. Тут наука для України і нашої Церкви зокрема.
З повагою Ігор

думається... тре йти проти такого закону. Правда цього вимагати людина вправі лише від себе
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 13 травня 2013, 21:43

о.Олег писав:думається... тре йти проти такого закону. Правда цього вимагати людина вправі лише від себе
З повагою, о.Олег

Так , в цій ситуації , від владики такого ми вимагати не вправі. Тут владика має зробити свій вибір сам...
Помагати Ісусові двигати хрест!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення о.Олег » 13 травня 2013, 21:56

igormaks писав:
о.Олег писав:думається... тре йти проти такого закону. Правда цього вимагати людина вправі лише від себе
З повагою, о.Олег

Так , в цій ситуації , від владики такого ми вимагати не вправі. Тут владика має зробити свій вибір сам...

думаю - обрав владика якусь свою стратегію і по цьому питанні. Просто хочеться... чогось самоочевидного, якихось звичних метод, до яких прибігають маніфестанти. От і реакція...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення Tornado » 13 травня 2013, 22:00

igormaks писав:Христос Воскрес!
Читаю ці дописи , але чомусь якоїсь такої реакції (негатив - позитив) не викликає. Ну пробує владика Б. Гудзяк знайти підхід до якоїсь частини людей. На мою думку помиляється . Ну і що? Але пробує! Це вже щось. А стосовно Франції , то на жаль владика же не може виступати проти гомосексуалізму. Заборонено законом. Тут проблема для Церкви. Якщо виступить , то це буде розцінено як нетолерантне відношення до гомосексуалістів та інших секс меншин. Там закон шанують , а такої направленості - особливо. Тут наука для України і нашої Церкви зокрема.
З повагою Ігор


В Франції суть проблеми не у виступі проти гомосексуалістів, а в тому, щоби не визнавати їхні так звані "шлюби" та забороні усиновлення такими особами дітей.
Я не згідний з Вами в де чому, а саме: чому архієреї не можуть виступати проти гомосексуалізму? Є закон Божий, а є закон людський. Владика є пастир своєї отари, і як вівці нападають, то він, як добрий пастир обороняєї їх, а не втікає. Втікає тільки наймит.
Якби пророки та апостоли зважали на всі заборони тогочасних правителів, то як би ширилось християнство? За це і страждали вони. Предтеча Господній Іван Хреститель за що поплатився життям? Бо докоряв владі та виступав за правду Божу. А яке було життя в свт. Івана Золотоустого? Докоряв Імператору і жінці його; був в їхній немилості, переслідуваний своїми ж співбратами - ЄПИСКОПАМИ.
У посланні ап. Павла до Тита 1,7-9 пише: "Єпископ мусить бути бездоганним ... який дотримується правдивої науки згідно з навчанням, щоб був здібний і НАСТАВЛЯТИ в здоровій науці, та й супротивників ПЕРЕКОНУВАТИ".
Знаєте, для мене більший слід залишить євангелізація своїм прикладом чи то єпископа,чи священика по відношенню до всяких нечистот, що є в ЄС та йде вже до нас. Бо тут я справді побачу готовність до жертви своєю репутацією, становищем, привілеями, а може і життям за Божу правду.
Тому, на мою думку, організація лижних катань в час великої духовної та економічної кризи в Україні немає нічого спільного з істинною євангелізацією, а вислів вл. Гудзяка, що "лижі – це один із засобів нашої євангелізації" вважаю повним абсурдом.
Помилуй мене, Боже, помилуй мене, бо на Тебе надіється душа моя. (Пс. 56, 1)

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 13 травня 2013, 22:05

о.Олег писав:
igormaks писав:
о.Олег писав:думається... тре йти проти такого закону. Правда цього вимагати людина вправі лише від себе
З повагою, о.Олег

Так , в цій ситуації , від владики такого ми вимагати не вправі. Тут владика має зробити свій вибір сам...

думаю - обрав владика якусь свою стратегію і по цьому питанні. Просто хочеться... чогось самоочевидного, якихось звичних метод, до яких прибігають маніфестанти. От і реакція...

Згідний з Вами . Час покаже і розставить все на свої місця (це я стосовно владики ) . Зрештою можливо в даний момент , коли ми тут переписуємося , можливо владика діє. Краще помолімося за нього , за владику Б. Гудзяк ...
З повагою Ігор
Помагати Ісусові двигати хрест!

igormaks
дописувач
дописувач
Повідомлень: 105
З нами з: 24 листопада 2012, 22:55

Re: Про "нову євангелізацію"

Повідомлення igormaks » 13 травня 2013, 22:25

Tornado писав:В Франції суть проблеми не у виступі проти гомосексуалістів, а в тому, щоби не визнавати їхні так звані "шлюби" та забороні усиновлення такими особами дітей.
Я не згідний з Вами в де чому, а саме: чому архієреї не можуть виступати проти гомосексуалізму? Є закон Божий, а є закон людський. Владика є пастир своєї отари, і як вівці нападають, то він, як добрий пастир обороняєї їх, а не втікає. Втікає тільки наймит. ..

Ну дійсно цікава ситуація у владики . З одної закон Божий , з другої закон людський... Думаю важко було би будь кому в такій ситуації... Давайте помолимося за владику!
Помагати Ісусові двигати хрест!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей