Крадіжки і авторське право

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 18:13

Думаю, дуже буде залежати, чи можливо взагалі придбати ліцензійну програму. Відчуваю, що повинна колись-таки купити ліцензійний Віндовс, коли зароблю на нього.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 20 вересня 2011, 18:18

В нашій країні можливо прдбати будьяку ліцензійну програму, булиб гроші.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 20 вересня 2011, 18:26

Просто деколи вона коштує такі гроші, що вже легше сховати свій диплом подальше і піти продавати на базар.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Just_me » 20 вересня 2011, 23:42

Мій батько постановив собі переставити всі програми ліцензійні. Розповідаю, що з того вийшло. Тепер у нас ліцензійні Віндовс і пакет Офіс. Розплачуватися за це (позичені гроші) будемо мінімум до кінця року. Купівля відбувалася - чесно признаюся - під звуки домашнього протесту, проте тато вперто не сходив зі свого - мовляв, совість не дає спокою. І це незважаючи на те, що левову частку сімейного бюджету приносить в нашу родину моя мама. Моїм аргументом було: А ти готовий не слухати музики, не дивитися фільмів і не читати книг, які не купив, а це все у нас на комп"ютері в електронному варіанті? До стіни так і не притиснула, він не дає відповідей, якщо немає чого відповісти. Я пишу дисертацію, книжок практично не купую, скачую з нету хто-де зісканував і виставив для таких як я (по моїй темі література лише закордонна і коштує в середньому від 50 до 600 доларів за примірник - тобто я публічно признаюся, що обікрала людей на тисячі доларів). Іншим моїм аргументом було те, що ПЗ - продукт багатих, і мій батько зараз залізає в сімейну кишеню, щоб збіднити бідних і ще більше збагатити багатих. Не подіяло, як ви розумієте.
Окрім того, що ми придбали згадані вище продукти, з комп"ютера було викинуто всі програми, які ми не купували. Тобто коли я скачую архіви rar, мені доводиться перекидати посилання людям, в яких є відповідна піратська програма, вони мені скачують, розпаковують і присилають файлами. Зручно, навіть дуже :D
Фільми з нету ми продовжуємо дивитися і музику піратську слухати, а от щодо пз, то це, на думку тата, гріх! Як дишло, куди повернеш, туди і вийшло...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення andrey s. » 21 вересня 2011, 16:16

Just_me писав:Мій батько постановив собі переставити всі програми ліцензійні. Розповідаю, що з того вийшло. ...

Цікава Історія, дякую. :) Повірте я не сміюся з Вашого тата, хоч якщо чесно, якесь дивне відчуття по прочитанні. Но не сміх-то точно. :oops:
Мені шкода що маєте таку не ординарну ситуацію, і з такою впертістю ніц не вдієш. :pardon:
Я тут не збираюсь виступати в ролі психолога :D , ну просто ситуація :cry:
Ви ніц не вдієте, хіба наблизити тата, щоб він сам зрозумів, що то явний перегиб. В країнах де ті програми виробляються, рівень життя такий, що вони без напрягів можуть собі дозволити ліцензійну програмну продукцію. Тобто для них то не відчутно, в порівнянні з Укр. рівнем життя.(середньо-статистичною).
Ваш тато має таке переконання, тут ніц не вдієш. Тобто навряд чи можна сказати, що він повністю не правий, з точки зору самої суті, типу Він не хоче, щоб хтось недорахувався своєї копійчини. Можливо мільярдної :) , можливо самому виробнику вже долампочки, що його продукт є в неті на шару(для виробника навіть в цьому є плюс.Реклама), но типу Він(тато) чужого не хоче.
А інший момент, ну я про сімейний бюджет, то є реальна річ, щоб змінити його ставлення. Ну то вже Ваше інтимне :D , якось дасте раду з тим.
Можу побажати Вдачі, щоб то вирішилось. Нехай Господь скерує, бо з написаного бачу, що інакше ніяк. :pardon:

:roll:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 22 вересня 2011, 17:36

Я дуже довго думав над цією проблемою. Я вважаю що сучасне поняття інтелектуальної власності хибне і не може лежати в основі даної теми. Воно шкідливе для суспільства в вигадане для не чесного збагачення. В світі цифрових технологій те що називають інтелектуально власнісю є безкінечним, тобто може копіювати безліч разів і при цьому не втрачають своєї якості. Виходячи з цього виглядає глупим обявляти себе власником безкінечної речі. Той хто написав програму перестає бути її власником рівно в той момент як вона виходить в світ. Так само як я не можу називати думку до кінця соєю якщо я вже комусь її сказав.
Також є неправильним обкрадати того хто це зробив, йому потрібна винагорода за труд. Ї йому повинні дати ті хто використовують його ідею (в даному випадку його програму) для власного збагачення. Якщо я заробляю гроші в фотошопі я мушу за нього заплатити, якщо ні то не мушу.
Щодо не виробничих речей таких як ігри, фільми, музика. Все це також престає бути власністю автора коли виходить за межі його контролю. Продав диск, знай що його скопіюють, Бо можуть, бо купили.
самопальна притча
бурили люди сверловину, старались, мучились (розробляли програми)...... пішла вода солодка вода (програма зроблена)..........і пішла вона по трубах до тих хто заплатили за це(піша програма в продаж).......але знайшлись ті хто проламав свою тубу стараючись майже так як ті що бурили скважину ......... і вода потекла по світу не обмежена трубами ...... чи не знали розробники що таке може бути .....чи маю я право пити цю воду? .........чи може бурильщик присвоїти собі ту воду яка тече без його не то волі і впливу ? яку він створив ....і яку він же пустив під тиском. в Світ.
Висновок і моя відповідь на запитання
наживатись на чужій праці гріх.
користуватис чимось бескінечним що тільки на паперах чиєсь а дефакто нічиє не гріх !!
Востаннє редагувалось 23 вересня 2011, 15:40 користувачем Теодор, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення о.Олег » 22 вересня 2011, 19:02

Теодор писав:Я дуже довго думав над цією проблемою. Я вважаю що сучасне поняття інтелектуальної власності хибне і не може лижати в основі даної теми. Воно шкідлтве для суспільства в игадане для не чесного збагачення. В світі чифрових технологій те що називають інтелектуально власнісю є безкінечним, тобто може копіювати безліч разів і при цьому не втрачать своєї якості. Вихлдячи з цього вигляжає гліпим обявляти себе власником безкінечної речі. Той хто написав програму перестає бути її власнико рівно в той момет як вона виходить в світ. Так само як я не можу називати думку докінця соєю якщо я вже комусь її сказав.
Також є неправильним обкрадати того хто це зробив, йому потрібна винагорода за труд. Ї йому повині дати ті хто використовують його ідею (в даному випадку його програму) для власного збагачення. Якщо я заробляю гроші в фотошопі я мушу за нього заплатити, якщо ні то не мушу.
Щодо не виробничих речей таких як ігри, фільми, музика. Все це також престає бути власністю автора коли виходить за межі його контролю. Продав диск, знай що його скопіюють, Бо можуть, бо купили.
самопальна притча
бурили люди сверловину, старались, мучились (розробляли програми)...... пішла вода солотака вода (програма зроблена)..........і пішла вона по трубаї до тих хто заплатили за це(піла прграма в продаж).......але знайшлись ті хто проламав сою тубу страючись майже так як ті що бурили скважину ......... і вода поетла по світу не обмежена трубами ...... чи не значи бурильщикк що таке може бути .....чи маю я право пити цю воду? .........чи може бурильщик присвоїти собі ту воду яка тече без його не то волі і впливу ? яку він створив ....і яку він же пустив під тиском. в Світ.
Висновок і моя відповідь на запитання
наживатись на чужій праці гріх.
користуватис чимось бескінечним що тільки на паперах чиєсь а дефакто нічиє не гріх !!

пане Теодоре: дуже прошу перевірити написане Вами на предмет помилок. Відредагуйте при першій можливості і надалі перевіряйте перед тим, як вислати - пишите глибоко пережиті речі, але через часті помилки Вас важко читати. Надіємось на розуміння. Нагадую, що написане червоним - завжди модераторіал. Відповідати на модераторіали можна лише приватно (ПП)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Злий Іван » 23 вересня 2011, 10:24

Just_me писав:Мій батько постановив собі переставити всі програми ліцензійні. Розповідаю, що з того вийшло. Тепер у нас ліцензійні Віндовс і пакет Офіс...


Взагалі-то? rar'ом можна користуватися 40 днів без реєстрації.
Але, коли Вам треба його тільки розпакувати, то можете скористатися безкоштовним архіватором 7-zip. :Rose:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення vitalko » 23 вересня 2011, 14:55

Відчуваю, що повинна колись-таки купити ліцензійний Віндовс, коли зароблю на нього.


Якби не дружина, то вже давно перейшов би на Ubuntu, і совість би не мучила..... Бо для мене це також ше те питання :(
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Теодор » 23 вересня 2011, 17:18

Вибачте будь ласка за попередній допис я дуже поспішав :pardon: .Я подумав і вважаю що такий варіант моєї позиції зрозуміліший і грамотніший. Будь яка інтелектуальна власність є не матеріальним продуктом, і той в кого її *крадуть* нічого не втрачає крім грошей які міг на ній заробити. Якщо всю інтелектуальну власність звести до одного поняття то це ніщо інше як ІДЕЯ. А ідея на мою думку рахується вкраденою тільки якщо крадій на ній заробляє. якщо просто користується для власного блага, то право на це він має. І якщо власник ідеї хоче це право обмежити то може просто нікому своєї ідеї не показувати . :) Ну але ясна річ право заробити славу чи гроші на своїй ідеї завжди за автором.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення ShMariam » 25 вересня 2011, 10:11

Just_me писав:Я пишу дисертацію, книжок практично не купую, скачую з нету хто-де зісканував і виставив для таких як я...

Якби я написала книжку (є така мрія :) ), була б не проти, щоб її відсканували і скачували.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення Just_me » 29 вересня 2011, 16:20

vitalko писав:Якби не дружина, то вже давно перейшов би на Ubuntu, і совість би не мучила..... Бо для мене це також ше те питання :(


Пане Віталію, а ви купуєте також і музику та фільми, які дивитеся?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: УГКЦ не заперечує у використанні піратського ПЗ?

Повідомлення vitalko » 30 вересня 2011, 13:53

Just_me писав:Пане Віталію, а ви купуєте також і музику та фільми, які дивитеся?


Ні, не купую. Хоча з музикою і фільмами це окреме питання, і ще більш неоднозначне ніж з програмами, нмсд.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

хто вони такі? «Українське піратське співтовариство»

Повідомлення Bohdan_ » 27 січня 2012, 20:48

вибачте знаєте щось процю організацію? хто вона така і чим дише?

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: хто вони такі? «Українське піратське співтовариство»

Повідомлення Bohdan_ » 30 січня 2012, 18:03

Відповім на своє питаннячко сам :) I знаю хто вони такі і чим дишуть. Bсе дуже просто партія чи організая :
Українське піратське співтовариство - іншими словами можна назвати - Анархісти. а ситуацій тут проста чому я питав про них бо по европі почалась паніка і протести проти документу який тайно прийняли в Японіі. АСТА (читай акта) Anti-Counterfeiting Trade Agreement. проти порушовань авторських прав. короче прийняли документ який має можливість цензурувати сторінки які займаются продажем нелегального товару. від 1 березня якщо будете їхати через границю до европи може статися що полаки вам будуть контолювати ваш ноутбук. і також флаш карту чи неперевозите нелегалні програми і ви будити мусити дати. інакше непустят до европи. цілком документ має 40 сторінок а тільки про те одне дісталось. У тут як тут Пиратская Партия Чехии заявляє про бунт яка страшна цензура буде ітд ітд. і збирають молодих людей по містах щоб демонструвати на 1 демонстраціі прийшло в чехіі близка 100 чоловік :) Oсь такі справи

скажемо megaupload.com була їхня сторінка яку ФБІ заблокували перед підписанням АСТА. тому дуже обережно до таких

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: хто вони такі? «Українське піратське співтовариство»

Повідомлення Bohdan_ » 30 січня 2012, 20:59

О мало незабув хакерска організація Анонимус якраз звідси але то таке другорядне. щоб зрозумули яка система в них. і тут незаню чи сміятися чи плакати. скільки молодих людей по світу зараз вірять що вони щось змінять.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Авторське право

Повідомлення ShMariam » 27 січня 2013, 13:41

Хто "на шару" в Інтернеті?
http://tvi.ua/new/2013/01/26/pro_avtors ... _interneti
:pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Авторське право

Повідомлення andrivovk » 11 березня 2013, 21:27

Якщо я маю цікаву але рідкісну (або дорогу) книгу (і там пише, "всі права застережені....") і даю її почитати другові, то це - гріх? А якщо незнайомій людині. А якщо кільком незнайомим. А якщо я зроблю ксерокопію книжки і дам людям. А якщо я те саме зроблю електронними методами (відсканую і дам читати іншим). Це гріх? Я ж не вкрав книжку. І хіба не маю права робити зі своїм що мені хочеться? Звичайно, автор хоче продати весь тираж своєї книги, але це вже його проблеми. Деколи викладач ВУЗу пише книжку і закликає всіх студентів її купувати, бо вона потрібна для навчання. А хіба з одної книги не може вчитися кілька студентів? Подібна ситуація і тут.

А якщо я купив ліцензійний Віндовс, а потім дав диск з програмою кільком знайомим, то це гріх? А якщо я дав програму через мережу, то це гріх? Я ж не заліз на сайт Мікрософта і не викрав цю програму. Я її купив і роблю зі своїм, що хочу. І, відповідно, як хтось розповсюджує через інтернет "піратську" програму, то та копія робилася з самого початку з оригіналу ("ліцензійного"). Його ж ніхто не викрадав. То чому я маю купувати, якщо я можу отримати від "друга" копію? Тільки тому, що багатий дядько хоче бути ще багатшим? Яким правом вони можуть заборонити мені робити зі своїм що я хочу? :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Авторське право

Повідомлення andrivovk » 11 березня 2013, 21:42

Зображення
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Авторське право

Повідомлення пілігрим » 11 березня 2013, 21:45

andrivovk писав:Якщо я маю цікаву але рідкісну (або дорогу) книгу (і там пише, "всі права застережені....") і даю її почитати другові, то це - гріх? А якщо незнайомій людині. А якщо кільком незнайомим. А якщо я зроблю ксерокопію книжки і дам людям. А якщо я те саме зроблю електронними методами (відсканую і дам читати іншим). Це гріх? Я ж не вкрав книжку. І хіба не маю права робити зі своїм що мені хочеться? Звичайно, автор хоче продати весь тираж своєї книги, але це вже його проблеми. Деколи викладач ВУЗу пише книжку і закликає всіх студентів її купувати, бо вона потрібна для навчання. А хіба з одної книги не може вчитися кілька студентів? Подібна ситуація і тут.

А якщо я купив ліцензійний Віндовс, а потім дав диск з програмою кільком знайомим, то це гріх? А якщо я дав програму через мережу, то це гріх? Я ж не заліз на сайт Мікрософта і не викрав цю програму. Я її купив і роблю зі своїм, що хочу. І, відповідно, як хтось розповсюджує через інтернет "піратську" програму, то та копія робилася з самого початку з оригіналу ("ліцензійного"). Його ж ніхто не викрадав. То чому я маю купувати, якщо я можу отримати від "друга" копію? Тільки тому, що багатий дядько хоче бути ще багатшим? Яким правом вони можуть заборонити мені робити зі своїм що я хочу? :pardon:

Коли з"явився торрент , авторське право заплакало.
Я на боці "веселого Роджера". Хай живе світ без кордонів і авторських прав!!

ЗІ Коли я стягну фільм , чи книжку і вони мені сильно сподобаються , я все одно куплю "ліцуху". Для фільма - через якість , для книжки - через чари живої книжки.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Авторське право

Повідомлення ShMariam » 11 березня 2013, 21:53

andrivovk писав:Зображення

Нмд, заплатити св. Луці треба було б за користування оригіналом ікони, чи не так? А так - платимо іконописцям.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Авторське право

Повідомлення viter » 12 березня 2013, 01:11

Якось на форумі РІСУ мене запитали чи не порушив я авторське право, створивши сайт "Святе Письмо онлайн". Чесно кажучи, це питання викликало в мене легкий шок. :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Авторське право

Повідомлення Sputnik » 15 березня 2013, 15:34

viter писав:Якось на форумі РІСУ мене запитали чи не порушив я авторське право, створивши сайт "Святе Письмо онлайн". Чесно кажучи, це питання викликало в мене легкий шок. :)

Дійсно, якесь дивне формулювання...
Одразу ж питання виникає, Чиє?! :)
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Авторське право

Повідомлення о.Олег » 15 березня 2013, 17:06

Sputnik писав:
viter писав:Якось на форумі РІСУ мене запитали чи не порушив я авторське право, створивши сайт "Святе Письмо онлайн". Чесно кажучи, це питання викликало в мене легкий шок. :)

Дійсно, якесь дивне формулювання...
Одразу ж питання виникає, Чиє?! :)

а... взагалі... гм... варта бавитися в ті "права"? Ну ще про заробляння на чиїсь інтелектуальній власності - розумію, але ділитися тим, що маю, з друзями-знайомими? Адже і гм... сокиру хтось колись вигадав. Я вже не кажу про електрику, завдяки якій всі ті наші перемовини можливі
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Авторське право

Повідомлення andrivovk » 17 березня 2013, 14:19

32. Господь прорік: Горе ж вам, багатим (Лк. 6:24). Однак не всіх багатих винуватить Він, бо серед них є й такі, що вміло розпоряджаються багатством своїм - по волі Бога, Котрий дав їм його, і згідно з Писанням, як от блаженний Авраам і праведний Іов, що, будучи милостиві, сторицею збагатились уже тут, на землі, і ще більше - в будучім віці. - Господь же ганить тих багатих, що мають ненаситну вдачу і присвоюють собі дарування Божі: або матеріяльні блага, або різні Його щедроти, не бажаючи милосердитися над ближнім своїм. Бо не дане від Господа майно шкодить людині, а від неправди зростаюча жадоба і матір його - немилосердність. Твердо віруючі, уникаючи їх, всеціло відреклись від теперішніх благ, - не тому, що нерозсудно зненавиділи Боже творіння, а віруючи Христові, Котрий заповідав їм це, сподобляючись від Нього всього потрібного для свого життя. Дехто може багатіти і без маєтків, неправо володіючи в лихій зажерливості своїй даром слова чи знання або якимсь іншим благом, дарованого йому для виявлення милосердя ближнім, бо сподобляється його для того, щоб подати тим, що не мають.

СВЯТИЙ МАРКО ПОДВИЖНИК


http://www.truechristianity.info/ua/books/st_isaak.php
http://www.truechristianity.info/ua/boo ... ak_012.php
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Sputnik
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 166
З нами з: 19 грудня 2011, 21:28

Re: Авторське право

Повідомлення Sputnik » 21 березня 2013, 10:57

о.Олег писав:а... взагалі... гм... варта бавитися в ті "права"? Ну ще про заробляння на чиїсь інтелектуальній власності - розумію, але ділитися тим, що маю, з друзями-знайомими? Адже і гм... сокиру хтось колись вигадав. Я вже не кажу про електрику, завдяки якій всі ті наші перемовини можливі
:)

Ну так, тут вже явно присутнє "перегинання палки". Або, іншими словами "зловживання правом".
Cogito, ergo sum

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

крадіж?

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2013, 08:23

ShMariam писав::pardon:
Я вважаю, що крадіжка є завжди крадіжка...

надіслали http://nr2ru.com/italy/434036.html
Католический священник-Робин Гуд призвал паству красть у богачей
«Довольно самоубийств! Отберем деньги у богатеев и раздадим их бедным!»

Местре, Апрель 12 (Новый Регион, Всеволод Гнетий) – По Италии прокатилась волна самоубийств, вызванных безысходностью и нуждой. В регионе Венето за последнее время жертвами кризиса стали 65 человек, наложивших на себя руки. Католическая церковь, в лице приходского священника дона Энрико, из городка Местре в области Венето, немедленно отреагировала на этот феномен. В издаваемом его приходом журнале католический священник прямо заявил пастве: лучше быть вором, чем самоубийцей.

В редакционной рубрике падре бросил клич: «Довольно самоубийств! Отберем деньги у богатеев и раздадим их бедным!»

Священник пообещал оказать прихожанам посильную помощь в отъеме денежных средств у богачей: «Если у кого-то из прихожан возникнет мысль о самоубийстве, то пусть он придет ко мне – я сам, самолично, помогу ему отобрать столько денег у богатея, нажившегося на крови бедных, чтобы он смог выжить!».

Почин приходского священника поддержали в местной епархии. Монсиньор Вальтер Перини, наместник епископа, заявил, что «когда человек доведен лишениями до отчаяния, то он может присвоить себе чужое имущество для того, чтобы добыть для себя пропитание». По мнению монсиньора, то что человек крадет в подобной ситуации не может рассматриваться как кража, поскольку «Бог предоставил все блага земли в равной степени всем людям».

Развивая социальную доктрину католической церкви, священник дон Энрико разъяснил: «Мы живем в несправедливом обществе, каковым его сделало отделение понятия собственность от понятия общего блага».

Отсюда священник-Робин Гуд сделал вывод: «Необходимо заставить богачей оставить себе только самое необходимое для жизни, а остальное – отдать сообществу!».

Прихожане дона Энрико могут спать спокойно: за нарушение 8-й заповеди – «Не укради» – грехи им отпущены авансом.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Крадіжки і авторське право

Повідомлення Just_me » 21 травня 2013, 10:27

Зовсім нещодавно читала, що крадіжка завжди вважається гріхом, оскільки людина має право на приватну власність. Проте перед обличчям якоїсь загрози крадіжка кваліфікується як реалізація права людини на забезпечення необхідними благами і тому право власності стає другорядним правом. Не знаю, чи аж настільки бідні ті люди, які накладають на себе руки, що не мають шматка хліба, але такі заяви про завчасне відпущення гріха крадіжки видаються на мій погляд дивними, небезпечними і такими, що підривають авторитет Церкви.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Крадіжки і авторське право

Повідомлення о.Олег » 21 травня 2013, 16:11

Just_me писав:... такі заяви про завчасне відпущення гріха крадіжки видаються на мій погляд дивними, небезпечними і такими, що підривають авторитет Церкви.

а чиї це заяви? Чи, інакше: де в тому, що говорить (за словами журналіста) священик чи єпископ, йдеться про "завчасне відпущення гріха крадіжки"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Крадіжки і авторське право

Повідомлення ShMariam » 21 травня 2013, 18:22

Не завчасне відпущення, хіба гріх в такому випадку відсутній. Або його тяжкість зменшується.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей