Християнська символіка

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:48

ShMariam писав:А пояснення яке? Яким боком пов'язані мерці і надрізи?

Я думаю , мало якесь ритуальне значення - скорботи , пам"яті. Та й тепер не рідкість. Краєм ока бачив якусь передачу про тату. Там батько прийшов у салон і попросив зробити тату з іменем дочки , що загинула в автокатастрофі. Мабуть щось таке.
Але заповідь імхо ширша - заборона на татуювання , порізи і т.д. Контекст (як каже любитель контекстів Андрій-с) дійсно присутній - заборона на ритуальне тату. Але хіба тепер тату роблять просто знічев"я? Якийсь ритуал , навіть намір містики здебільшого і тепер має місце.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:50

ShMariam писав:Я б не назвала це "чітким розрізненням", бо через аналогічну фразу дехто відкидає Божество Ісуса Христа. Читати Біблію треба в контексті культури, світогляду того часу. Апостол не наголошував про "ідоложертовну кров", бо в той час то було само собою зрозуміло. Як і багато інших речей.

Не сперечаюсь. В християнській свідомості слова Спасителя про те , що оскверняє людину , звичайно набагато вагоміші.
Востаннє редагувалось 27 травня 2013, 22:52 користувачем пілігрим, всього редагувалось 1 раз.
Κύριε ελέησον

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: Християнська символіка

Повідомлення Bohdan_ » 27 травня 2013, 22:51

ShMariam писав:
Bohdan_ писав:
ні - думаю законна теза, якщо основним аргументом "проти" є поганське походження
Але задаю питання, бо розмовляв з своїм другом (священик, спеціалізований на біоетичних питаннях) з цього приводу... і він каже, що наколювання на своєму тілі будь-чого Церквою засуджується як гріх проти тіла ("тіло - храм Духа Святого").
тобто... :) трошки не про поганське походження, не та аргументація
ОООО



19. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?
20. Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!
(1 до Коринтян 6:19,20)

Добре, може незрозуміло пояснила. Що такого ДЛЯ ТІЛА (для психіки, для душі - трошки інше питання, залежно від того, що зображено на тату і яке це має значення) робить тату? Якщо воно зроблене так, що не пішло зараження?
Значно більше наше тіло змінює "неправильна" їжа (надмір жирного, вуглеводів або білків...) тим більше на ніч (конкретні хвороби всі знають), малорухливий спосіб життя, опромінення комп'ютером, мобілкою, модемом - я перераховую лише те, що залежить конкретно від людини. Але чомусь це все ми сприймаємо як щось нормальне, а от тату - це вже в нашому уявленні щось дуже страшне. Де тут є "осквернення" тіла як храму? :)



Якщо тіло яке я маю не є моє. Що би я мав зробити якщо би хотів щось зробити з немоїм тілом? Якщо моє тіло є Храмом Св. Духа? Маю я право на Храмі Духа. Св. без дозволу щось міняти? В випадку тату.
1. Буде воно подобатися Троєдиному Богу?
2. Коли я зроблю тату на тілі небуде той знак хрест чи який зробиться для інших для зневаги?
3. Що би зробив Ісус на моєму місці?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 22:56

ShMariam писав:
andrey s. писав:Я редагував, дописав. І надрізи це один з видів тату. Або в сенсі жалобні надрізи в жаль за помершим. Ну типа такий був кльовий чувак.., що і пару надрізів не шкода зробити на згадку про нього.
Це Ви самі придумали чи дійсно так?

От прям тільки що придумав.
Є такий вид тату..., ну скоріш малюнків на тілі..., іголками ( великими ) , або ножем, раниться тіло , а коли воно заживає то шрами утворюють малюнок який був запланований.
А мусульмани до сих пір.., коли помирає якись їх чувак крутий ( навіть родич ), то буває шмагають себе і роблять жалобні порізи. А у них це звідки ???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 22:59

andrey s. писав:
А мусульмани до сих пір.., коли помирає якись їх чувак крутий ( навіть родич ), то буває шмагають себе і роблять жалобні порізи. А у них це звідки ???

Не всі мусульмани. Тільки "Шиїт Алії".
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Християнська символіка

Повідомлення andrey s. » 27 травня 2013, 23:03

пілігрим писав:
andrey s. писав:
А мусульмани до сих пір.., коли помирає якись їх чувак крутий ( навіть родич ), то буває шмагають себе і роблять жалобні порізи. А у них це звідки ???

Не всі мусульмани. Тільки "Шиїт Алії".

Знав що не всі, але не знав які.., тому й так написав. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2013, 23:03

Bohdan_ писав:Якщо тіло яке я маю не є моє. Що би я мав зробити якщо би хотів щось зробити з немоїм тілом? Якщо моє тіло є Храмом Св. Духа? Маю я право на Храмі Духа. Св. без дозволу щось міняти? В випадку тату.
1. Буде воно подобатися Троєдиному Богу?
2. Коли я зроблю тату на тілі небуде той знак хрест чи який зробиться для інших для зневаги?
3. Що би зробив Ісус на моєму місці?

1. Дуже залежить що значить в певному культурному контексті і що значить особисто для мене те чи інше тату. З якою метою я його роблю.
2. А чи не буде натільний хрестик, публічне визнання віри для когось приводом для згіршення? - Скажу, що точно для когось буде. Але як тоді, тихенько сховатися і так визнавати свою віру? А як же тоді "Ідіть і навчайте всі народи"?
3. Ісус - Людина, що жила в певний проміжок часу в певному суспільстві зі своєю ментальністю, отже поводився як людина свого часу. Багато в чому був революціонером, порушував правила (умовності) :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 27 травня 2013, 23:15

andrey s. писав:
пілігрим писав:
andrey s. писав:
А мусульмани до сих пір.., коли помирає якись їх чувак крутий ( навіть родич ), то буває шмагають себе і роблять жалобні порізи. А у них це звідки ???

Не всі мусульмани. Тільки "Шиїт Алії".

Знав що не всі, але не знав які.., тому й так написав. :oops:

Ще одне. Це вони тільки за одним "родичем" так тужать - імамом Хусейном. "Ашура" називається.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення о.Олег » 28 травня 2013, 05:47

пілігрим писав:В Книзі Левіт не розяснюється. Це заповідь Бога.

ну... тоді їх (Заповідей) 613. Там і про заборону свинини... :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення ShMariam » 28 травня 2013, 08:01

Вияснили, що заборона на надрізи для вшанування померлих, отже ця причина (для немусульман того напрямку) вже втратила актуальність.
Проблема може бути в іншому: тату - як спосіб похвалитися своїм тілом (хоч не завжди).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 28 травня 2013, 09:31

о.Олег писав:ну... тоді їх (Заповідей) 613. Там і про заборону свинини... :)

Так , саме стільки :) В той же час такі вчителі іудейства як Маймонід вважають , що для не-іудеїв для досягнення Царства небесного достатньо виконання всього 7-ми заповідей синів Ноаха (Ноя) . Там про свинину , кров , тату , навіть про дотримання суботи - ні слова.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Християнська символіка

Повідомлення Just_me » 28 травня 2013, 09:45

Люди, а вам не видається, що тату - це просто тату? Вважає собі людина за доцільне щось намалювати - малює. Ні - то ні. Я взагалі останнім часом читаю форум і відкриваю для себе багато дивних речей. У простих речах шукаємо скільки підтекстів, прихованого змісту, язичницького походження, незрозумілих причинно-наслідкоих зв"язків.... Яка мета шукання пояснення всьому? Є головні речі, які не можна оминути поясненням (смерть, життя, родина, суспільство, дружба, любов, емоції, обов"язок), а є ті, які не потребують жодної уваги від людей, яких ці речі не торкаються (танці, облисіння, проколювання вух, татуаж, чорні коти на вулиці, висаджування туй на подвір"ях і ще сотня тисяч подібних моментів). Особисто я схильна шукати раціональне у всьому, бо раціо для мене співвідноситься із здатністю до осмисленого діяння, яким Бог наділив людину і тільки людину. Де раціональне зерно пошуку підтексту татуювання та речей подібних, просвітіть? :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 28 травня 2013, 10:16

Може й так.
Мабуть головне значення має те , що сама людина вкладає (як осмислює) в своє тату , в свій танець , в свою їжу і т.д.
Є речі які пояснюються раціонально , є які не пояснюються. Що раціонального в забороні Церкви на ворожіння , спіритизм і т.д.? З раціональної точки зору як ворожіння з спіритизмом , так і церковна заборона абсолютно нераціональні.
А що раціонального в Євхаристії? Суцільна містика :)
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнська символіка

Повідомлення о.Олег » 28 травня 2013, 11:27

пілігрим писав:... вчителі іудейства як Маймонід вважають ...

тут більш цікаво було б унаявнити, що Христова Церква Вчить із приводу Заповідей Божих. А ... юдеї про "гоїв"... - це точно не вчення Христа
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Християнська символіка

Повідомлення пілігрим » 28 травня 2013, 15:21

о.Олег писав:
пілігрим писав:... вчителі іудейства як Маймонід вважають ...

тут більш цікаво було б унаявнити, що Христова Церква Вчить із приводу Заповідей Божих. А ... юдеї про "гоїв"... - це точно не вчення Христа
ОООО

Геракліт сказав , що надмір знань не є синонімом розуму. Але це не означає , що прагнення знань - погано.
Все таки еволюція релігійної думки , особливо в релігіях Одкровення , мені цікава. Наприклад ветхозавітне "І люби ближнього свого як самого себе" дуже відрізняється від новозавітного. Кажучи "еволюція" я не маю на увазі щось таке , що само по собі розвивається , на зразок діалектики чи якихось інших філософських категорій. Одкровення і означає , що не само по собі. Крім того , це не конче поступальний процес. Маймонід проти іудаїзму часів Христа і другого Храму - вже регрес. Так само як іслам. Взагалі після Христа будь яка релігійна думка , що не в площині Христа і Церкви - однозначно регрес.
Це все імхо , звичайно ж.
Κύριε ελέησον


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей