Подружжя: коли з'являється третій

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Христик » 25 червня 2013, 17:36

Слава Ісус Христу!
Маю величезну проблему. Просто безвихідна ситуація.
З теми уже зрозуміло про що йдеться. Я одружена 5 років. Завжди старалась бути христяиянкою, зустрічалась з хлопцями, але не було інтиму. З майбутнім чоловіком також, чекали до шлюбу. Довго зустрічались, 4 роки. Не була впевнена до останнього чи це саме він,єдиний. але пішла на це, вагалась постійно, але зважилась, думала, це ідеальний варіант. Сподівалась. Все і не є погано, чоловік люблячий. Але не було з самого початку у мене шаленого кохання. Тай правду сказати в плані інтимного життя в нас, нажаль, не склалось...це стало невиносимо. Бо як виявилось це дуже важливо. Але я слідувала правилу, не пробувала до шлюбу. Не скажу, що шкодую, але всеодно якась біль в душі. Пів року тому зустріла його. Ніколи раніше я не відчувала такого як до нього, це просто вибух почуттів.Ці почуття ще не були в дії, ми живемо в різних країнах. Але несила терпіти бути окремо. Важко описати почуття. Вони як вогонь. І я розумію, що Бог ніколи не пробачить мені розлучення, ніколи я не зможу бути більше такою, як була, йти до Причастя...тай взагалі надіятись на Небо.
Страждання мої зараз величезні, мені здається я зустріла того єдиного, кого шукала, просто надто пізно....

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення viter » 26 червня 2013, 08:35

Це диявольська спокуса. Моліться щиро, щоб Господь Бог допоміг Вам перемогти її. Це все омана, міраж. Як не піддастеся тим почуттям, то за якийсь час та полуда спаде і відчуєте велике полегшення і самі дивуватиметеся, що таке з Вами було. Ваші почуття напевно приємні і, можливо, Вам не хочеться їх позбуватися, але мусите не дати їм поглинути себе (це обман). І добре, що Ви написали сюди - значить намагаєтеся боротися. Не здавайтеся і Бог Вам поможе.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2013, 09:53

Погоджуюся з попереднім дописувачем і хотіла б дещо підкреслити:

Ваш Єдиний - Господь Бог, не в сенсі чоловік, а в сенсі най-, най-, найважливіший для Вас в житті і після смерті.

Любов - це не почуття (власне, не тільки почуття), а конкретні вчинки, або їх відсутність, конкретні акти волі (в т.ч. - боротьба з деякими почуттями). Це пишу, щоб Ви себе не дуже звинувачували через почуття (спокусу)... І щоб не опускали руки.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Христик » 26 червня 2013, 11:15

Дякую за відповіді.
Хотілося б почути також думку когось, хто реально пережив те саме. Бо говорити про це просто збоку завжди легше.
Сама знаю, колись теж так думала.
Хотілось би досвід когось, хто відчув і пройшов цей же шлях.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення viter » 26 червня 2013, 12:29

Ну в мене було щось подібне. Тоді, правда, я був ще не одружений, але мав таке почуття до одруженої жінки. Я чітко усвідомлював, що те що відчуваю не може бути від Бога і це сильно допомогло мені. Тому все, що я трохи вище написав - то не голі, нічим не підтверджені слова, а пережита реальність.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2013, 12:54

В мене була ситуація набагато менш серйозна. Спочатку це викликало антипатію, навіть гнів на ту людину (може то гріх?), потім я почала насміхатися над своїми ж почуттями, а після того - байдужість, тобто все минулося...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Ігор В
дописувач
дописувач
Повідомлень: 106
З нами з: 27 вересня 2012, 10:33
Звідки: м. Тернопіль

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Ігор В » 26 червня 2013, 12:55

в одній книжці про отця Піо, не памятаю точно якій, є такий епізод: на сповідь до нього приходить одна жінка і просить допомоги бо її любимий чоловік тяжко захворів, на що о. Піо відповів-"ти повинна покинути його, а він повернутись до сімї і тоді він виздоровіє". Вона так поступила, чоловік виздоровів.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2013, 13:18

Ігор В писав:в одній книжці про отця Піо, не памятаю точно якій, є такий епізод: на сповідь до нього приходить одна жінка і просить допомоги бо її любимий чоловік тяжко захворів, на що о. Піо відповів-"ти повинна покинути його, а він повернутись до сімї і тоді він виздоровіє". Вона так поступила, чоловік виздоровів.

Відповідь на питання про те, що означає ЛЮБИТИ в такій ситуації...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Just_me » 27 червня 2013, 07:42

Христино, дивіться, думаю, кожен розуміє, які почуття зараз Вами керують - із чоловіком не склалося, а тут людина, з якою, як вам зараз здається, у вас буде можливість прожити щасливе, повне радості та приємних митей життя. Але бути християнином - це бути відважним. Це жертвувати собою заради Христа. Це свідомо втратити щось дороге, але потім віднайти ще дорожче. Пожертвуйте і ви. Вже відома всім історія, але сюди якнайкраще пасує:
Хто доходить до раю

По довгій, дикій, стомлюючій дорозі йшов чоловік та пес. Він втомився, пес теж втомився. Раптом перед ним - оазис!
Прекрасні ворота, за огорожею - музика, квіти, дзюркіт струмка, словом, відпочинок.
- Що це таке? - запитав мандрівник в охоронця.
- Це рай, ти вже вмер, і тепер можеш увійти й відпочити по-справжньому.
- А є там вода?
- Скільки завгодно: чисті фонтани, прохолодні басейни...
- А поїсти дадуть?
- Усе, що захочеш.
- Але зі мною пес.
- Шкода, але із собаками не можна. Його доведеться залишити тут.
Мандрівник пішов геть. Через деякий час дорога привела його на ферму. Біля воріт теж сидів охоронець.
- Я хочу пити, - попросив мандрівник.
- Заходь, у дворі є колодязь.
- А мій пес?
- Біля колодязя побачиш поїлку.
- А поїсти?
- Можу почастувати тебе вечерею.
- А собаці?
- Знайдеться кісточка.
- А що це за місце?
- Це рай.
- Як так? Охоронець у палаці неподалік сказав мені, що рай - там.
- Обманює він. Там пекло.
- Як же ви, у раю, це терпите? Вони використовують вашу назву! Забороніть їм!
- Ні, це нам дуже корисно. До раю доходять тільки ті, хто не залишає своїх друзів.

Не залишайте і ви свого чоловіка. Зараз вам здається, що у випадку вибору чоловіка вам світить надалі лише безрадісне існування, але Бог обов"язково винагородить. Життя як вода - воно тече і змінюється, колись зовсім неочікувано для себе ви зрозумієте, що щасливі, але не так, як ви собі уявляли те щастя колись. Ви матимете або якусь захоплюючу справу, або прекрасних талановитих дітей, або вас тішитиме ваша участь у житті суспільства, або гарна робота - для щастя дочасного є багато можливостей (і воно важливе), але для вічного щастя - лише одна. Подумайте над цим.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Шукач
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2013, 10:10

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Шукач » 27 червня 2013, 11:54

Кілька років назад я полюбила мужчину який на той момент офіційно був розлучений з дружиною, але мав церковний шлюб. Хороша людина, у мене неймовірні почуття і одночасно я розуміла що він шлюбний і це мене коробило та розставатись не мала наміру. Наші стосунки закінчились по його ініціативі, можна сказати без будь якої причини. Не один рік я не знаходила спокою, коли одного разу в церкві на проповіді священник тихим лагідним голосом сказав, що не може жінка яка живе без шлюбу приступати до св. Причастя. Ви знаєте, мені як рукою зняло. Як уявила, що в будь який момент у мене появиться бажання приступити до св. Сповіді чи св. Причастя, а живучи з ним я зробити цього не зможу мене охопив жах. Ейфорія почуттів і бажань пройде, а сім'я і дітки це важливо.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення vitalko » 28 червня 2013, 11:59

Христик писав: Все і не є погано, чоловік люблячий. Але не було з самого початку у мене шаленого кохання.


Ну... бо нема його, шаленого кохання в природі :) Це, що маєте на увазі, називається закоханістю. По своїй суті це просто вибух гормонів, які туманять розум. Проходить в людей по різному - від декількох місяців року до трьох років(так лікарі кажуть). В народі про людей в такому стані кажуть: "Думає, шо тіко того світла, шо в вікні". Переживав таку штуку(і не раз) з різної сили почуттями, один раз десь так як у вас. І, якби(з Божою поміччю) не виробив в собі звички відкидати такого роду речі ще в зародку(а це, ой як боляче, причому, чим більше влазиш, тим більше болить), то би постійно в подібне впадав. Тільки нічого там справжнього нема - все викривлене, перебільшене, і створений образ має мало спільного з реальною людиною, з якої він твориться. А диявол це все дуже майстерно підігріває, тому правильно вам viter радить - відкинути треба, і то чим раніше. А пережитий біль(а він буде дуже сильний, але треба це перейти :( ) жертвувати за зміцнення любові і єдності у вашій сім"ї. І з часом побачите дуже хороший плід. І з свого досвіду, кожен раз коли подібна спокуслива думка приходить, стараюся просити благословення для людини, якою спокушаюся, а сам намагаюся відкинути подібну думку, в той же час волаючи до Господа: "Рятуй, бо гину і довго не витримаю". І Бог рятує :).

Христик писав: Тай правду сказати в плані інтимного життя в нас, нажаль, не склалось...це стало невиносимо. Бо як виявилось це дуже важливо.


Не знаю як у вас, але думаю вам вартує говорити з чоловіком стосовно цього - що подобається, що ні, що ви очікуєте від нього, а він - від вас. Це дуже важлива сфера, яка має зміцнювати єдність в подружжі, а не розділяти, але навіть в подружжі про неї говорити, не зовсім просто. Тільки від цього нікуди не дінешся - без спілкування нічого не вийде. До речі, чи ви разом молитеся, читаєте Святе Письмо? Бо Христос - фундамент кожного шлюбу(як і всієї Церкви), і Він багато чого виправляє в наших стосунках.

Христик писав:Але я слідувала правилу, не пробувала до шлюбу. Не скажу, що шкодую, але всеодно якась біль в душі.

Ви все правильно зробили. А для болю мусить бути причина, якийсь сумнів, докір собі, невдоволення, іншими словами - рана. Ось її треба зцілити, щоб не отруювала організм. Але для цього треба спочатку знайти причину, а коли знайдете - просити Бога про зцілення.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Just_me » 28 червня 2013, 12:22

vitalko писав:Ну... бо нема його, шаленого кохання в природі Це, що маєте на увазі, називається закоханістю. По своїй суті це просто вибух гормонів, які туманять розум. Проходить в людей по різному - від декількох місяців року до трьох років(так лікарі кажуть).

Ой, Віталію... Не маєте ви рації, не маєте. В мене тато вже 27 років шалено закоханий, закоханість у любов у нього не переросла - любов з"явилася паралельно, а закоханість не зникла разом з усіма супутніми симптомами :D
vitalko писав:вам вартує говорити з чоловіком стосовно цього - що подобається, що ні, що ви очікуєте від нього, а він - від вас

Можу помилятися, але чомусь інтуїтивно із допису Христика мені здається, що те "не зійшлися" лежить не в технічній площині, а в підсвідомій, ментальній. Бо якщо в технічній, то тут і виправляти недовго - направду як каже Віталій сісти, поговорити та й по всьому. А от якщо в підсвідомій чи ментальній - то розмова навряд буде помічна. У вас напевне було у всіх таке, що людина підходить до вас, представляється - ніби і зовнішності приємної, і культурна, і акуратна, і стильна, і професія цікава - а ви зразу бачите, що приятельських стосунків у вас не складеться суто з причини якоїсь невидимої оку і несумісності, незрозумілої розумові. Припускаю, що годі виправити таке "не зійшлися".
Христику, якраз нещодавно ми на форумі знову піднімали тему покликання, то що я вам хочу сказати: якщо людина по-людськи і помилилася із своїм вибором, то Господь нівелює ту помилку, вділяючи людині Таїнства. Якщо ви можливо і вибрали собі "не того" кандидата на роль чоловіка, то Бог, вділяючи Вам Шлюб через священика, призначив вас одне одному. І ви мусите витривати. Чому б вам не знайти собі заняття, в якому зможете себе реалізувати? Спрямуйте свою енергію в якесь конструктивне русло, не зациклюйтеся на тому, що стосунки із чоловіком не такі, як вам хотілося б, що вони не приносять вам радості. Знайдіть радість в чомусь іншому - її є багато джерел. По-справжньому жити - це радіти навіть тоді, коли позбудетеся всього, коли не буде жодного "допінгу" ззовні. Це не так просто, цього треба вчитися все життя, мало хто народжується із таким вмінням. Всі помирають, та не всі живуть. Вчіться жити :Rose:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення vitalko » 28 червня 2013, 13:36

Just_me писав:ому б вам не знайти собі заняття, в якому зможете себе реалізувати? Спрямуйте свою енергію в якесь конструктивне русло, не зациклюйтеся на тому, що стосунки із чоловіком не такі, як вам хотілося б, що вони не приносять вам радості. Знайдіть радість в чомусь іншому - її є багато джерел. По-справжньому жити - це радіти навіть тоді, коли позбудетеся всього, коли не буде жодного "допінгу" ззовні. Це не так просто, цього треба вчитися все життя, мало хто народжується із таким вмінням. Всі помирають, та не всі живуть. Вчіться жити :Rose:


Ну не знаю... Щоб така порада часом не стала приводом до втечі від подружжя в якесь заняття(хобі), чи в любов до дітей чи в ще щось інше, бо ж "прирікаю тобі любов, вірність, чесність і послух подружній. І що не залишу тебе аж до смерті...." А для цього не треба забувати закінчення обітниці: "Так мені, Боже, допоможи, в Тройці святій єдиний, і усі святі". В Бога треба просити вчитися любити тих, яких він мені дав, як і Він нас любить. Без Нього ми нічого вчинити не можемо, як Він сам і вказав. Тому насамперед потрібне бажання полюбити ту людину, яку він мені дав, і щира молитва в цьому намірі. А Бог-любов ніколи в такому проханні не відмовить.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Розумниця
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 04 липня 2013, 11:20

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Розумниця » 17 липня 2013, 12:50

З іншого боку, за правилами, якщо інтиму так і не було, то це є підставою для розлучення, чи не так?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення о.Олег » 17 липня 2013, 15:06

Розумниця писав:З іншого боку, за правилами, якщо інтиму так і не було, то це є підставою для розлучення, чи не так?

все складно (с), але - ні.
спробую пояснити
Христова Церква не розлучає (це, якщо я правильно розумію Ваше запитання і у нас з Вами один контекст для розуміння "розлучення": Мт 19,6: "Що Бог злучив, людина нехай не розлучає").
Нерозривність Шлюбу - Боже, універсальне правило.
Відповідно - не розлучаємо. А те, про що Ви запитуєте - це питання розвитку/реалізації Шлюбу від прийняття Таїнства (саме звершення Таїнства Шлюбу відповідно до того чи іншого Обряду/Традиції, навіть, якщо хочете, ширше - підготовки до нього) і до життя в Таїнстві Шлюбу.
Життя в Шлюбі передбачає статевий акт в ньому (укладаємо Шлюб заради любові супругів і продовження роду), тому сама його (Шлюбу) природа потребує і визнання любові подругів (їхнє взаємне, без примусу "так") і довершення (в літературі зустрінете консумація - лат. consummatio). Шлюб дійсний, допоки не доведено і не потверджено Церквою причину, яка його (Шлюб) уневажнює. Відсутність консурмації може бути причиною уневажнення Шлюбу.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення brat Martyn » 19 липня 2013, 19:34

Христик писав:Слава Ісус Христу!
Маю величезну проблему. Просто безвихідна ситуація.

"Навіть, якщо Вас з'їли, у Вас є два виходи." :)

Христик писав:Сподівалась. Все і не є погано, чоловік люблячий. Але не було з самого початку у мене шаленого кохання. Тай правду сказати в плані інтимного життя в нас, на жаль, не склалось...це стало невиносимо. Бо як виявилось це дуже важливо. Але я слідувала правилу, не пробувала до шлюбу. Не скажу, що шкодую, але все одно якась біль в душі.

Ви знаєте, і в мене не було шаленого кохання до своєї дружини, в декількох я таки закохувався, і навіть і по Шлюбі був випадок (нічого, ввімкнув каталізвтор і все досить швидко перекипіло, як ГРЗ), але одружився з особою, з якою міг втримати свою голову на місці, і яку через те сприймав більш по-людськи цілісно.
А що значить не склалось статеве життя? Певна річ - це дуже важливо! Маєте біль на душі? Щоб Ви знали, і мені було прикро, що найнявши найкращий розкішний номер за понад 100 у.о. на першу шлюбну ніч, у нас нормально вийшло тільки гроші порахувати і спільно помолитись. :) Але через 5 років Шлюбу вже все виходить помітно краще, потужніше і яскравіше. Для того, щоб навчитися любити іншу людину потрібні роки і десятиліття. Саме у контексті цього і не має сенсу пробувати щось до Шлюбу, бо за півроку чи за рік толком нічого і так не попробуєш. Так, у когось може бути неабиякий талант, але талант - то 5%, а 95% - то праця (в даному випадку все таки приємна) і накопичення досвіду. Тому той хто працює завше буде попереду того, хто просто має талант.

Христик писав:Пів року тому зустріла його. Ніколи раніше я не відчувала такого як до нього, це просто вибух почуттів.Ці почуття ще не були в дії, ми живемо в різних країнах. Але несила терпіти бути окремо. Важко описати почуття. Вони як вогонь.

Локалізація того вогню у бедрах буває.
І ще скажу, що зріла особистість відрізняється тим, що відповідальна не тільки за свої вчинки, але і за бажання і почуття.

Христик писав:І я розумію, що Бог ніколи не пробачить мені розлучення, ніколи я не зможу бути більше такою, як була, йти до Причастя...тай взагалі надіятись на Небо.
Страждання мої зараз величезні, мені здається я зустріла того єдиного, кого шукала, просто надто пізно....

Ключовим словом все таки тут назвав би "здається". А на практиці - це означає знехтувати набудованим за попередні п"ять років і почати все заново. Скажу чесно: навіть, якщо б Господь не був проти, я б на таке не пішов.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Just_me » 19 липня 2013, 23:07

:lol: Брате Мартин, якби Ваш допис прочитала людина, яка сумнівається, чи потрібна "проба" пожити разом до шлюбу, то Ви забили останній цвях в домовину сумнівів :ROFL: Тільки я не певна, чи Ви очікували дістати саме такий результат :D Вибачте за гумор, тема канєшно серйозна, але не стрималась.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення brat Martyn » 20 липня 2013, 12:04

Та, думаю, рано говорити про цвяхи в домовину.
Я можу і геть нічого не казати. бо мене хвилює найперше якість життя мого і сім'ї, яку я заснував, бо це моя відповідальність. А інші мають право робити свої помилки і здобувати свій досвід і несуть самі відповідальність за своє життя.

А як будуть вважати необхідним мене про щось спитати, і якщо я зможу бути корисним, то буду ним з радістю. А як ні - ну то ні.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Just_me » 20 липня 2013, 14:56

Ні, Брате Мартин, Ви мене не зрозуміли добре. Ваш досвід дуже потрібний, я б сказала, кожен досвід дуже потрібний, в рази більш потрібний за будь-яку теорію. Просто Ваша розповідь така чесно-реалістична, що аж не очікувалося :good: Я таких розповідей читала сотні, але не на звиклих для кожного з нас ресурсах типу Дивенсвіту, Форуму чи Кредо. Там переважно співають оди, як то чудово - перша шлюбна ніч, так все мальовничо. Треба мати відвагу щоб сказати
brat Martyn писав: і мені було прикро, що найнявши найкращий розкішний номер за понад 100 у.о. на першу шлюбну ніч, у нас нормально вийшло тільки гроші порахувати і спільно помолитись
От я завжди люблю читати Ваші дописи, бо Ви майже ніколи в них не намагаєтеся складати казок. Мені то нагадує стиль Івана Павла ІІ. Коли діти спитали його у прямому ефірі польського телебачення (дивилася вся країна), чи любить шпинат, то він замість все змалювати в кольорі "О, діти, так, шпинат - то дуже корисно, будете їсти шпинат - будете сильні та здорові" сказав "Ну та їм, як дадуть" :D От люблю я таке християнство - чесне і без прикрас, мені його в нас трохи бракує.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Злий Іван » 09 вересня 2013, 17:30

brat Martyn писав:... Щоб Ви знали, і мені було прикро, що найнявши найкращий розкішний номер за понад 100 у.о. на першу шлюбну ніч, у нас нормально вийшло тільки гроші порахувати і спільно помолитись. :)
...


А ми з дружиною гроші перерахували двічі!!! :Yahoo!:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення о.Олег » 09 вересня 2013, 18:30

Злий Іван писав:
brat Martyn писав:... Щоб Ви знали, і мені було прикро, що найнявши найкращий розкішний номер за понад 100 у.о. на першу шлюбну ніч, у нас нормально вийшло тільки гроші порахувати і спільно помолитись. :)
...


А ми з дружиною гроші перерахували двічі!!! :Yahoo!:

та ви подвижники :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Христик » 07 жовтня 2013, 09:02

Історія таки закінчується розлученням...і я поясню чому. я боролась, але не поборола.
Мій чоловік також не камінь, він не хоче жити зі мною знаючи, що я його більше не кохаю.
То чи маю право тримати його?
Змушувати все життя страждати від цієї думки?
Чи маю я обманювати, лицемірити йому в очі, кажучи, так-так, я тебе люблю, коли в самої серце рветься на шматки.
Мене цікавить інше, яке воно життя після розлучення? так, Причастя, Сповідь закриті теми, але чи має шанс розлучена людина
хоч якось єднатись з Богом? Чи має шанс бути колись з Ним?
адже це не гріх, як убивство чи крадіж, тут не розум керує, а серце.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення vitalko » 07 жовтня 2013, 11:13

Христик писав:Історія таки закінчується розлученням...і я поясню чому. я боролась, але не поборола.


5 Я виноградина, ви - гілки. Хто перебуває в мені, а я в ньому, - той плід приносить щедро. Без мене ж ви нічого чинити не можете. 6 Якщо хтось у мені не перебуває, той, мов гілка, буде викинутий геть і всохне; їх бо збирають, кидають у вогонь, - і вони згоряють! 7 Коли ж ви в мені перебуватимете, і мої слова в вас перебуватимуть, - просіте тоді, чого лиш забажаєте, і воно здійсниться для вас. 8 Тим Отець мій прославляється, коли ви плід щедро приносите, - тож і учнями моїми станете. 9 Як мене Отець полюбив, так я вас полюбив. Перебувайте у моїй любові! 10 А в любові моїй перебуватимете, коли заповіді мої будете зберігати, як і я зберіг заповіді мого Отця і в його любові перебуваю. 11 Я казав вам так для того, щоб була у вас моя радість і щоб ваша радість була повна. 12 Це моя заповідь, щоб ви любили один одного, як я вас полюбив! 13 Ніхто неспроможен любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає. 14 Коли ви робите все, що я вам заповідаю, то ви - друзі мої. 15 Тож слугами вже не називатиму вас: слуга не відає, що його пан робить. Називаю вас друзями, бо все я вам об'явив, що чув від Отця мого. 16 Не ви мене вибрали, а я вас вибрав і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід, а й щоб усе, про що б ви тільки попросили в Отця в моє ім'я, дав вам. 17 Ось, що вам заповідаю: щоб ви любили один одного! Йо. 15. 5-17

Боріться разом з Христом, і поборете. Поки ви не почали життя з іншим, ще нічого насправді не втрачено. Від вас вимагається, власне, одного, це зробити перший крок проти власного бажання, решта все віддайте Богові. Це дуже важко, але дає величезний плід.

Христик писав:Мій чоловік також не камінь, він не хоче жити зі мною знаючи, що я його більше не кохаю.
То чи маю право тримати його?
Змушувати все життя страждати від цієї думки?


Чому задумуєтеся про ціле життя? Вам потрібно перебути теперішній момент, за потім не переживайте. Не знаєте як, будете думати за рік чи два. Думки і дії в емоціях - це одне, на тверезу голову - зовсім інше. Колись будете тяжко жаліти за свій вчинок, але наслідки будуть набагато важчі.

Христик писав:Чи маю я обманювати, лицемірити йому в очі, кажучи, так-так, я тебе люблю, коли в самої серце рветься на шматки.


Прочитайте уривок зі Святого Письма, який я вам подав вище. Там Ісус відкриває нам очі на те, що є любов. Коли в когось закохуєшся - літаєш в хмарах. Ейфорія, піднесення, здається, що найщасливіший на світі, і ця людина - сповнення всіх твої бажань. Тільки воно нічого спільного з любов"ю не має. Воно проходить одномоментно, як і прийшло, і йде в нікуди. Вірність же залишається з тобою завжди. Я, живучи в шлюбі всього 3 роки, міг би закохатися в десяток-другий надзвичайно, як мені здавалося, привабливих жінок, і міг би ганятися за емоціями, за "порухами" серця(хоч серце, насправді, тут ні до чого) і шукати завжди нової "любові", бо стара минула. Але це все - просто туман на очі, який зі сходом сонця розсіється. А сонце - Христос, і обіцянка Йому, моїй дружині, Церкві - любові, вірності, чесності, і сила дана Господом служити йому і залишатися вірним. Якби не Христос - не встояв би, точно знаю. Але він - моя опора в часі випробувань(і ви - в часі випробувань, можу вам сказати з впевненістю), і він ніколи не залишає, хоч часом здається, що ти сам ледве бредеш і ось впадеш під спокусами. Прийдіть до нього, і він вас поведе. Висповідайтеся, походіть частіше на Службу Божу, можливо, навіть кожен день, приймайте Святе Причастя в наміренні бути вірною Йому і перебути це випробування і він вас підхопить. Можливо, допустив це випробування для вас, щоб вас наблизити до себе. Тільки не робіть різких кроків від нього. І, що головне, дайте йому трохи часу.

Христик писав:Мене цікавить інше, яке воно життя після розлучення? так, Причастя, Сповідь закриті теми, але чи має шанс розлучена людина
хоч якось єднатись з Богом? Чи має шанс бути колись з Ним?


Скажу вам, що якби мене відгородили від Причастя і Сповіді - це для мене був би, напевно, найбільший жах. Без них життя - мало що варте. Та й скільки його, того життя, все минає як вітер. А з ними - вічність, тут і тепер.
Переживав в житті певну відкинутість Богом, то, скажу вам, в такий момент тобі нічого не треба. Тебе ніщо не тішить, все ніби блідніє втрачає свій сенс. Воно так насправді і є, бо все навколишнє - лише прикраси для нашого життя, але не є самим життям. Бог - єдине життя в цьому світі, і, тільки живучи з ним, власне живеш. Без нього - тільки існуєш.
Христик писав:адже це не гріх, як убивство чи крадіж, тут не розум керує, а серце.

Якщо починаєте жити з іншим - це, власне, тяжкий гріх перелюбу. Більше того, не тільки самі грішите, а ще й вашого теперішнього чоловіка штовхаєте на гріх, коли він почне також життя з кимось. І тих людей з ким обоє будете жити - також. Я б сказав, крадіжка меншим гріхом буде в цьому випадку. Чи вартує це все, щоб за ним піти? Ніколи ще гріх не зробив нікого щасливим, мить задоволення змінюється в рази довшим періодом пожинання плодів. Власне, гріх, з грецької(якщо не помиляюсь) означає промах, не потрапити в ціль. Чи вам цього треба?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Христик » 07 жовтня 2013, 11:24

Так, закоханість минає. Згодна.
мої почуття тривають майже рік. чи це малий термін?
тут уже не про закоханість ідеться.
Я вже почуваюсь відкинутою від Бога, я знаю, що це за відчуття. Воно нестерпне.
Але розлучених у нас більша половина, тож чи всіх їх відразу відкинуто назавжди?
Мене це цікавить. Саме це питання. Чи маю я шанс, будучи не злою в душі, так з гріхом, який не стреться, але
чи маю я шанс на рай? взагалі?

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення Христик » 07 жовтня 2013, 12:15

Невже Богові буде приємніше дивитись як двоє людей мучаться вдвох?
я не думаю.
і всяка любов, яка переповнює серце не може походити не від Бога.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення vitalko » 07 жовтня 2013, 13:11

Христик писав:Так, закоханість минає. Згодна.
мої почуття тривають майже рік. чи це малий термін?
тут уже не про закоханість ідеться.


Закоханість триває від трьох місяців до трьох років. А коли люди не бачаться, і все тільки в уяві, через соцмережі, то уява, думаю, зможе підігрівати її і довше, бо змальовує завжди ідеал в другій стороні.

Христик писав:Я вже почуваюсь відкинутою від Бога, я знаю, що це за відчуття. Воно нестерпне.


Чи ви хочете прожити у ньому ціле життя, ба більше - вічність? Та й він вас не відкидав, і далі на вас чекає:
Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. 29. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. 30 Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий.” Мт. 11. 28-30
Це не мої слова, це слова Божі. А він, на відміну від мене, завжди вірний своїм словам. Все у ваших руках. Так, для цього треба зробити дуже важкий вибір, але в будь-якому випадку він того вартий.

Христик писав:Але розлучених у нас більша половина, тож чи всіх їх відразу відкинуто назавжди?


Тут питання до Божого Милосердя і кожної окремо взятої людини, бо в кожної свій особливий випадок. Хтось розлучається несвідомо, хтось кається раніше чи пізніше. Але якщо вмре до навернення і покаяння, що тоді? Питайте Бога, тільки він знає відповідь

Христик писав:Мене це цікавить. Саме це питання. Чи маю я шанс, будучи не злою в душі, так з гріхом, який не стреться, але
чи маю я шанс на рай? взагалі?


Вибачте, ваше питання подібне до того хто, бажаючи літати, і будучи попередженим, що не вартує робити цього за ніяких обставин, стрибає стрімголов зі скелі в надії або навчитися літати, або за щось зачепитися по дорозі і врятуватися. Я не знаю відповіді на ваше питання, я - не Бог.
Я знаю, що коли вчините так, то будучи не злою в душі, будете робити велике зло, причому свідомо, бо дістали тут попередження. І я думаю, що на цьому форумі ви невипадково з цим питанням з"явилися. Чи не задумувалися ви, що, можливо, через нас-грішників Господь хоче вас вберегти від страшної помилки? Довіртеся йому, адже вирішального кроку ви ще не вчинили. Ще маєте час, з чужим чоловіком не живете, то ж маєте(отче Олег, якщо помиляюся, поправте) шанс на сповідь, на Причастя. Спокуса - не гріх, гріх - коли йдеш за спокусою. Дайте Богові шанс і трохи часу, зрештою візьміть ту руку, яку він до вас простягає. Він просить лише вашої згоди, решта все за ним. Адже, якщо не поможе, то вибір завжди залишається за вами.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення vitalko » 07 жовтня 2013, 13:18

Христик писав:Невже Богові буде приємніше дивитись як двоє людей мучаться вдвох?
я не думаю.
і всяка любов, яка переповнює серце не може походити не від Бога.


Ось як Бог устами ап. Павла говорить про любов:
Любов - довготерпелива, любов - лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, 5 не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; 6 не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; 7 все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. 8 Любов ніколи не переминає 1 Кор. 13. 4-8

Тому навіть найсвітліше бажання, засобом здійснення якого є зло - не є любов"ю. Любов - це не емоції. Любов - це акт волі, жертва, зречення себе. Гляньте на Христа розп"ятого - цей найбільший вираз любові Бога до людей - де там емоції, де там світлі почуття? Там - одне велике страждання, яке зрештою підносить людину до Бога і переходить в найбільшу радість - Воскресіння. Тому ще раз прошу вас, перетерпіть свій Гетсиманський сад з Богом і він в боргу не залишиться.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення luksander » 07 жовтня 2013, 19:08

Христик писав:Так, закоханість минає. Згодна.
мої почуття тривають майже рік. чи це малий термін?
тут уже не про закоханість ідеться.
Я вже почуваюсь відкинутою від Бога, я знаю, що це за відчуття. Воно нестерпне.
Але розлучених у нас більша половина, тож чи всіх їх відразу відкинуто назавжди?
Мене це цікавить. Саме це питання. Чи маю я шанс, будучи не злою в душі, так з гріхом, який не стреться, але
чи маю я шанс на рай? взагалі?

Ви йдете дорогою, по якій Вас веде Лукавий: Ви йдете в рай?
Знаєте, чим відрізняється співпраця з Богом від співпраці з Лукавим? Бог нічого не робить за Вас, Він тільки допомагає (любов - це РОБОТА! виконавши яку, з Божою поміччю (точніше - виконуючи), Ви отримаєте і задоволення); а в Лукавого - все готовеньке: хочете шалених почуттів - нате! нічого робити не потрібно, живи і - насолоджуйся. Тільки не треба забивати собі голову думками про пекло, ніде воно від Вас не дінеться :evil:
П.С. перепрошую за сарказм, але - не смішно... :(
Якщо не читали, почитайте Клайва Льюіса "Право на щастя", хоча б тут: http://www.reformed.org.ua/2/307/
:pardon: :pardon: :pardon: :pardon:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення ShMariam » 07 жовтня 2013, 20:26

Христик писав:Так, закоханість минає. Згодна.
мої почуття тривають майже рік. ....

:(
Це спокуса.

Ну і невміння розрізняти закоханість (почуття, що з'являються не з моєї волі) і любов (не обов'язково мають бути почуття, але завжди - акт волі і, як підтвердження, - відповідні вчинки).

Христик писав:Мене це цікавить. Саме це питання. Чи маю я шанс, будучи не злою в душі, так з гріхом, який не стреться, але
чи маю я шанс на рай? взагалі?

Це питання не до нас, а до Того, хто встановив заповіді. Спитайте.
Недавно для себе зрозуміла: у всіх незрозумілих ситуаціях - молися.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Подружжя: коли з'являється третій

Повідомлення luksander » 07 жовтня 2013, 21:45

ShMariam писав:
Христик писав:Так, закоханість минає. Згодна.
мої почуття тривають майже рік. ....

:(
Це спокуса.

А Господь не допускає нам таких випробувань, яких ми не могли б знести.
:pardon:


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 31 гостей