Походження українців

історія, філософія, мови, економіка...

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Походження українців

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2013, 20:56

Завжди цікавила ця тема - про моє етнічне походження, як називалися мої пра- пра-... у давнину. :)
Пропоную статтю:
https://www.facebook.com/olena.stefanys ... 4985778592
http://www.ukrainianvancouver.com/archives/4368
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Походження українців

Повідомлення andrivovk » 26 червня 2013, 17:25

ShMariam писав:Завжди цікавила ця тема - про моє етнічне походження, як називалися мої пра- пра-... у давнину. :)

Теж би хотів це знати.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Походження українців

Повідомлення пілігрим » 07 липня 2013, 00:25

andrivovk писав:
ShMariam писав:Завжди цікавила ця тема - про моє етнічне походження, як називалися мої пра- пра-... у давнину. :)

Теж би хотів це знати.

Не сприйміть за браваду - а нащо?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Походження українців

Повідомлення пілігрим » 07 липня 2013, 01:31

Сучасні мадяри - нащадки чоловіків мадярів(угро- фінів) і жінок слов"янок. Це задокументовано в хроніквх точно. І ЩО? Мадяри , сучасні мадяри не комплексують свого слов"янського походження. Так само , як німці Бранного Бору (Бранденбургу) , Ліпеця (Ляйпціга) .Трипільці , до речі - більше дакійська культура (молдаво- румунська).І ще раз що?
Сучасні італійці ніякого вдношення не мають до Цезаря , Катона , Брутта , Сулли чи Октавія , сучачі греки до Ахілла чи Демосфена з Сократом , сучасні крітяни(теж ніби то греки ) - до Мінотавра і Тесея.
І що з того?
Навіщр копирсатись в генеалогії? Я маю на увазі не чергвий захист докторської.Людина генетично десь на 97 відсотків схожа з мавпою. І що?
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Походження українців

Повідомлення andrivovk » 07 липня 2013, 12:37

пілігрим писав:
andrivovk писав:
ShMariam писав:Завжди цікавила ця тема - про моє етнічне походження, як називалися мої пра- пра-... у давнину. :)

Теж би хотів це знати.

Не сприйміть за браваду - а нащо?

Так цікаво ж.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження українців

Повідомлення о.Олег » 07 липня 2013, 20:41

пілігрим писав:... - а нащо?

розумію, що в такого роду дослідження можуть вкладати дуже різний сенс, але мене особисто цікавить історія народу, в якому я народився, історія розселення народів, взаємовпливів культур, формування культури, яка сьогодні рідна мені, віднайдення спільного у культурах генетично найближчих нам народів
зрештою - завжди цікавився людиною
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святошка
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 15 листопада 2009, 08:05
Звідки: Станиславів

Re: Походження українців

Повідомлення Святошка » 06 серпня 2013, 07:43

Як би нам не хотілося назвати себе осілими, місцевими, аборигенами, автохтонами, ми, християни, кочівники (чи краще паломники) бо «не маємо тут постійного місця, а майбутнього шукаємо». Однак, четверта Божа заповідь наказує шанувати. Тому хай буде в пошанівку кожне зусилля наших предків в той чи інший спосіб наблизитися до Бога «бо Бог передбачив щось краще про нас, щоб вони не без нас досконалість одержали». А як шануватимеш, коли не знаєш? Не знаєш світогляду своїх прадідів, не знаєш як вистраждана твоїми предками іскра віри, котру вони силкувалися серед жорстоких розчарувань зберегти і передати Тобі. Чи могли вони уявити, як потомки збайдужіють до їхніх поривань серед теперішньої релігійної свободи. Настає час, коли кожна людина може дізнатися про своє походження і кровну спорідненість аж до… Адама і Єви, - аналіз ДНК це передбачає. Але чомусь деякі люди легше сприймають науку Церкви про Чистилище і взаємозв’язок Воюючої, Терплячої і Прославленої Церкви, а інші мало на це звертають увагу. Деякі люди свято переконані, що їх призначення порати і доглядати батьківську землю, котра подарована Богом замість Раю, а іншим легше сприйняти тезу про кочівну філософію земного життя християнина. Брати Каїн та Авель досі знаходяться в конфлікті…

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Походження українців

Повідомлення ShMariam » 06 серпня 2013, 10:56

Святошка писав:Як би нам не хотілося назвати себе осілими, місцевими, аборигенами, автохтонами...
Хто б хотів? Ви? Бо я б не хотіла. Точніше, я просто розумію, що це абсолютно неможливо (тільки від певного часу). Я задала це питання, бо просто хочеться ЗНАТИ ,хто були мої предки, в т.ч. сотні, тисячі років тому. Я то прекрасно розумію, що народи трансформуються, але ж ніколи не зникають безслідно... Аналіз ДНК, натомість, показує занадто багато інформації, що її, нмд, важко узагальнити, щоб до чогось прийти.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження українців

Повідомлення о.Олег » 07 серпня 2013, 10:25

Святошка писав:... дізнатися про своє походження і кровну спорідненість аж до… Адама і Єви, - аналіз ДНК це передбачає…

:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святошка
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 15 листопада 2009, 08:05
Звідки: Станиславів

Re: Походження українців

Повідомлення Святошка » 07 серпня 2013, 20:24

ShMariam писав:
Святошка писав:Як би нам не хотілося назвати себе осілими, місцевими, аборигенами, автохтонами...
Хто б хотів? Ви? Бо я б не хотіла.

А мені б хотілося. Я чомусь вважаю, що блаженство лагідних, котрі успадковують землю впродовж багатьох поколінь, свідченням вірного подорожування в напрямку Неба.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження українців

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2013, 10:27

Святошка писав:
ShMariam писав:
Святошка писав:Як би нам не хотілося назвати себе осілими, місцевими, аборигенами, автохтонами...
Хто б хотів? Ви? Бо я б не хотіла.

А мені б хотілося. Я чомусь вважаю, що блаженство лагідних, котрі успадковують землю впродовж багатьох поколінь, свідченням вірного подорожування в напрямку Неба.

а... те, що можна визначити віддалених на приблизно 160 тисяч років предків по жіночій лінії і на приблизно 80 тисяч років по чоловічій... нмсд не дуже додає свідчення вірності подорожування.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святошка
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 15 листопада 2009, 08:05
Звідки: Станиславів

Re: Походження українців

Повідомлення Святошка » 08 серпня 2013, 11:16

Нє-нє, не конче про аналіз ДНК (ото ми надивилися довколанаукових телепередач... :) ) Але йдеться про звичаї, котрі в деяких місцевостях не змінилися впродовж тисяч років, про візерунки на вишиванках... на цей раз я про етнографію і археологію. :oops:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Походження українців

Повідомлення о.Олег » 08 серпня 2013, 13:37

Святошка писав:Нє-нє, не конче про аналіз ДНК (ото ми надивилися довколанаукових телепередач... :) ) Але йдеться про звичаї, котрі в деяких місцевостях не змінилися впродовж тисяч років, про візерунки на вишиванках... на цей раз я про етнографію і археологію. :oops:

ні - це я з, власне, науковцями розмовляв, намагаючись зрозуміти, чому вони називають групи осіб, від яких розвинулися всі представники роду людського, "Адам" і "Єва" і чому між ними відстань приблизно 80 тисяч років :) Просто неодноразово чув серед віруючого народу тезу, приблизно: "науково доведено, що всі люди мають своє походження від одного чоловіка і однієї жінки" (і, додасть дужевжеукраїнець: вони під синьо-жовтими стягами ходили в вишиванках та писали писанки :) ).
Стосовно ж звичаїв і твердження про те, що "не мінялися" і іншої етнографії/археології - тут важче, аніж з данними ДНК: залежимо від інтерпритаторів/ідеологів (де більше, а де менше). Хоча це також і цікаво, і варта досліджувати. Шануючи "батька і матір". Проте... надто часто, знайомлячись з представниками українського ідолянства, чую - етнограф :( Шана "батьківського" деградувала в заперечення Першої Заповіді :( . Христос - вже "не його Спаситель" :(
перепрошую - це я про наболіле
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Святошка
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 15 листопада 2009, 08:05
Звідки: Станиславів

Re: Походження українців

Повідомлення Святошка » 08 серпня 2013, 20:11

М-да, в наш час кожен має сам собі бути: і ідеологом, і інтерпретатором. Та усі ці протиріччя між гіпотезами не конче мають бути негацією, це можливість вибирати і будувати власний світогляд та містки між минулим, теперішнім і майбутнім.
Минулого місяця, коли я сіла спочити на стежині серед густого лісу, метелик настирливо намагався посидіти на моїй руці. Я силкувалася зрозуміти той знак. І коли згадала слов’янську язичницьку прикмету про душі померлих, котрі можуть являтися у вигляді метеликів, не стала більше боронитися, зачала молитися. А комашка пурхнула на ручні чотки і довго мандрувала по вузликах туди-сюди, впродовж мого намагання зосередитися на молитві. Для когось такий момент не став би навіть приводом до роздумів, етнограф побачив би паралель (метелик – мед – тризна - душа), ентомолог – обмірковував би наявність залишків фруктози, як харчового елементу, а для християнина – то стало спонукою до молитви за душі в чистилищі. Свобода вибору – велике діло. Але батьків, Батьківщину – не вибирають і єдність поколінь здійснюється в Тому, для кого тисяча років, як один день, і те що минуло, як досі триваюче.


Повернутись до “Гуманітарні дисципліни”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей