Душі в чистилищі

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
stekona
дописувач
дописувач
Повідомлень: 73
З нами з: 29 квітня 2007, 15:24
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення stekona » 26 жовтня 2007, 18:13

На скільки є важливо молитись за душі померлих родичів,знайомих і просто за душі в чистилищі?
"Благословляйте,бо ви на те покликані,щоб успадкувати благословення"(I Пт.3,9)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 листопада 2007, 03:17

1 рік нашого земного життя - в Чистилищі це 100 років. Ті душі особливо потребують нашої молитви, бо терплять нестерпні муки, такі як і в пеклі, проте, у них є надія побачити Бога і вони тільки цього і прагнуть.
За них потрібно дуже багато молитися і жертвувати, їм це дуже потрібно, тільки через наші молитви вони піднімаються на вищі рівні Чистилища, а потім просять у Бога і за нас на землі, так вони нам віддячуються, бо за себе вони молитися не можуть. Необхідно за них кожен день молитися, а також добре постити і це пожертвувати за душі в Чистилищі. Ми маємо просити не тільки за своїх померлих родичів, але за всі душі, особливо опущені, за яких вже немає кому тут на землі помолитися.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 листопада 2007, 03:39

Сьогодні 1 листопада - Задушний День - єдиний день в році, коли муки всіх душ в Чистилищі припиняються. В Задушні дні кожна наша пожертва і молитва є особливо цінною. Можна жертвувати Богу різні наші повсякденні труднощі, певні терпіння, можна від чогось відмовитися, що ми дуже любимо, тільки це має бути свідомо та з милосердям - за душі терплячі в Чистилищі.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення brat Martyn » 01 листопада 2007, 09:59

Ira писав:1 рік нашого земного життя - в Чистилищі це 100 років. Ті душі особливо потребують нашої молитви, бо терплять нестерпні муки, такі як і в пеклі, проте, у них є надія побачити Бога і вони тільки цього і прагнуть.


Звідки така арифметика, Ірино? Де Ви таке взяли?
Свята Церква вже довший час не дозволяє собі окреслювати потойбіччя подібними еквівалентами... це надто по-людськи. Ми ж цього насправді не знаємо.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 01 листопада 2007, 17:08

Ірино, чому Ви вживаєте слово "чистилище" з великої літери.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 01 листопада 2007, 21:50

demetris писав:Ірино, чому Ви вживаєте слово "чистилище" з великої літери.


не знаю чому, просто так написала.

geomorfolog
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 11 листопада 2007, 15:04

Повідомлення geomorfolog » 18 листопада 2007, 01:03

треба молитися за душі в чистилищі, бо вони за себе помолитись вже не можуть. може за нас хтось колись помолиться.
така моя думка.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 20 листопада 2007, 14:35

Ira писав:не знаю чому, просто так написала.

ок. я просто подумав, що це має значення. :ROFL:
З повагою, Дмитро.

Нагорний
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 23 листопада 2007, 21:38
Звідки: Закарпаття

Повідомлення Нагорний » 30 листопада 2007, 19:58

Слава Ісусу Христу! Це велика благодать, коли людина живучи тут, на землі, не забуває про душі в чистилищі, а ще краще, коли вона жертвує за них все своє життя, коли у стані молитви просить Матір Небесну їм допомогти. Спочатку це буде обов`язок, потім, це переросте у потребу. На землі так мало людей які жертвують за них. Приходячи до церкви люди просять чого потребують, а за душі згадують коли щось стається... :)
Гість

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 22 лютого 2008, 15:07

Коли ми молимось за душі в чистилищі, то відчуваємо поєднання Церкви терплячої, мандруючої та прославленої. Через заступництво душ з чистилища можна одержати багато ласк, бо вони собі не можуть допомогти, а нам допомагають, жертвують за нас свої муки.
Дуже добре жертвувати за душу померлого відпуст повний.
Сама відчула потребу молитись за померлих після смерті моєї бабці. Я відмовляла Дев'ятницю за неї і на 9-й день бабця мені приснилась, хоча перед цим жодного разу не снилась. Я, звичайно, не надаю снам надто важливого значення, але цей мене просто вразив: приснилось, що бабцю привезли з лікарні, вона була дуже весела, мене тримала за руки і дякувала, а я подумала - як добре бабцю підлікували, їй набагато легше.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Повідомлення brat Martyn » 23 лютого 2008, 16:44

Олюнька писав:Через заступництво душ з чистилища можна одержати багато ласк, бо вони собі не можуть допомогти, а нам допомагають, жертвують за нас свої муки.


У свому житті хритиянин має ревно дбати про спасіння себе і ближніх, , а не вираховувати скільки ласк можна отримати за той чи інший свій вчинок...
Ми ж з Вами не на базарі :oops:, а все таки перед лицем люблячого Бога.
А там де є старання про безкорисливе дарування, там вже нема місця торгівлі.
Наторгувались свого часу в історії, то, може, годі вже!

Молитися за душі померлих треба просто з обов'язку християнського милосердя.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 08 квітня 2008, 10:36

brat Martyn писав:
Олюнька писав:Через заступництво душ з чистилища можна одержати багато ласк, бо вони собі не можуть допомогти, а нам допомагають, жертвують за нас свої муки.


У свому житті хритиянин має ревно дбати про спасіння себе і ближніх, , а не вираховувати скільки ласк можна отримати за той чи інший свій вчинок...
Ми ж з Вами не на базарі :oops:, а все таки перед лицем люблячого Бога.
А там де є старання про безкорисливе дарування, там вже нема місця торгівлі.
Наторгувались свого часу в історії, то, може, годі вже!

Молитися за душі померлих треба просто з обов'язку християнського милосердя.


Чи може хтось із форумчан відповісти на запитання: Після смерті дитини, віком 8 років, чи така душа іде також в чистилище і як довго беребуває там?

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 13 травня 2008, 08:51

Чупик писав:Чи може хтось із форумчан відповісти на запитання: Після смерті дитини, віком 8 років, чи така душа іде також в чистилище і як довго беребуває там?

Не думаю, що можна "вирахувати" час перебування душі в чистилищі. Але щодо дитини - то думаю, що Боже милосердя проявляється в особливий спосіб.
Востаннє редагувалось 02 червня 2008, 15:47 користувачем demetris, всього редагувалось 1 раз.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 28 травня 2008, 12:54

Вічність є поза часом, тому людськими мірками міряти неможливо, а молитва ніколи зайвою не буває.

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 08 січня 2009, 10:30

Олюнька писав:Вічність є поза часом, тому людськими мірками міряти неможливо, а молитва ніколи зайвою не буває.

Христос народився! У мене питання наступного змісту - чи людська душа, людини, яка наклала на себе руки йде до чистилища чи ні? Чи можна жертвувати за таку душу молитви на вервичці і чи має така душа хоча б якусь надію на входження в Царство Боже?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 08 січня 2009, 10:40

Чупик писав:
Олюнька писав:Вічність є поза часом, тому людськими мірками міряти неможливо, а молитва ніколи зайвою не буває.

Христос народився! У мене питання наступного змісту - чи людська душа, людини, яка наклала на себе руки йде до чистилища чи ні? Чи можна жертвувати за таку душу молитви на вервичці і чи має така душа хоча б якусь надію на входження в Царство Боже?


Молитва (щира) ще ніколи і нікому не завадила. Не можна - треба!
Навпено вагомі причини були для такого вчинку, але Ви нікого не слухайте - усі душі вертаються до Бога і входять в Цартсво Боже!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 09 січня 2009, 12:10

Igor писав:Молитва (щира) ще ніколи і нікому не завадила. Не можна - треба!
Навпено вагомі причини були для такого вчинку, але Ви нікого не слухайте - усі душі вертаються до Бога і входять в Цартсво Боже!


Ви самі собі суперечите. Якщо, згідно з вашими словами, всі душі входять в Цартсво Боже, то молитва за померлих не має жодного сенсу, як і християнське життя загалом.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 09 січня 2009, 18:28

Так, треба молитись навіть за самогубців. Причини самогубств бувають різні, тому всі ці причини Господь бере до уваги, коли вирішує вічну долю людини, а Господь, як відомо, насамперед МИЛОСЕРДНИЙ, а вже потім Справедливий Батько для своїх дітей - тим більше християн.
В одній побожній книзі читав, що самогубство - це однозначно гріх, яким людина нічого для себе не вирішує, не розвязує, як здебільшого надіється у цей переломний час для себе, тому після самогубства вона невимовно страждає ще тут блукаючи поземлі ті роки які б мала прожити за Божим задумом, і ніяких заслуг собі не здобуде, які б могла здобути живучи відведений їй Богом час.
А вже потім, як і кожного з нас, чекає таку душу справедливий Божий Суд. Тому молитись треба однозначно.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 02 лютого 2009, 09:05

ljubomyr_ps писав:Так, треба молитись навіть за самогубців. Причини самогубств бувають різні, тому всі ці причини Господь бере до уваги, коли вирішує вічну долю людини, а Господь, як відомо, насамперед МИЛОСЕРДНИЙ, а вже потім Справедливий Батько для своїх дітей - тим більше християн.
В одній побожній книзі читав, що самогубство - це однозначно гріх, яким людина нічого для себе не вирішує, не розвязує, як здебільшого надіється у цей переломний час для себе, тому після самогубства вона невимовно страждає ще тут блукаючи поземлі ті роки які б мала прожити за Божим задумом, і ніяких заслуг собі не здобуде, які б могла здобути живучи відведений їй Богом час.
А вже потім, як і кожного з нас, чекає таку душу справедливий Божий Суд. Тому молитись треба однозначно.
Цікава ваша думка про блукання душі самогубця по землі всі роки, що мала б прожити на землі. Хотів би я прочитати цю книжку. Якщо Вам не складе багато зусиль, будь-ласка напишіть автора та назву книжки.

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 03 лютого 2009, 09:17

brat Martyn писав:
Олюнька писав:Через заступництво душ з чистилища можна одержати багато ласк, бо вони собі не можуть допомогти, а нам допомагають, жертвують за нас свої муки.


У свому житті хритиянин має ревно дбати про спасіння себе і ближніх, , а не вираховувати скільки ласк можна отримати за той чи інший свій вчинок...
Ми ж з Вами не на базарі :oops:, а все таки перед лицем люблячого Бога.
А там де є старання про безкорисливе дарування, там вже нема місця торгівлі.
Наторгувались свого часу в історії, то, може, годі вже!

Молитися за душі померлих треба просто з обов'язку християнського милосердя.

Читаючи Вашу точку зору на дану тему, а саме - що не на базарі ми - цілком згоден, але все ж таки - молитва - це прохання до вселюблячого Бога, який роздає нам усі свої ласки, чи то ласка здоров"я, чи ласка доброї праці, чи ласка щирої молитви від Святого духа. І я думаю, що слова самого Господа Нашого Ісуса Христа повинні переконати нас у тому, що для Господа не має нічого неможливого: Цитата" Поправді кажу Вам, що якби вас двоє домовились про яку небудь річ та просили Господа про це - отримають це, бо де двоє чи троє в ім"я Моє зібралися там Я серед них"

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 03 лютого 2009, 19:10

Чупик писав: Цікава ваша думка про блукання душі самогубця по землі всі роки, що мала б прожити на землі. Хотів би я прочитати цю книжку. Якщо Вам не складе багато зусиль, будь-ласка напишіть автора та назву книжки.


Брате, перегорнув заново свої книги і знайшов таки те, що Ви просили. Ця книга називається «Потойбіччя» Фулії Горак Видавництва «Добра Книжка» Магазин «Добра книжка» знаходиться у Львові по вул.Куліша, 22. Взагалі книга дуже хороша, повчальна й пізнавальна, а згадане мною посилання знаходиться на сторінці 43-44.
Видавництво має також свій e-mail: [email protected]
Добра Вам і миру у Господі нашому Ісусі Христі.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 лютого 2009, 00:11

Олюнька писав:
Igor писав:Молитва (щира) ще ніколи і нікому не завадила. Не можна - треба!
Навпено вагомі причини були для такого вчинку, але Ви нікого не слухайте - усі душі вертаються до Бога і входять в Цартсво Боже!


Ви самі собі суперечите. Якщо, згідно з вашими словами, всі душі входять в Цартсво Боже, то молитва за померлих не має жодного сенсу, як і християнське життя загалом.


Не діліть світ на чорне і біле - світ кольоровий.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 02 липня 2009, 15:31

Як допомагати душам у чистилищі?

Маємо різні способи, щоб їм допомагати. При своїх появах вони самі кажуть, що їм найбільше помагає.

1. Свята Літургія. Душі з чистилища, як комусь з'являються, то на першому місці ставлять святу Літургію. Нічого дивного, бо це найцінніша жертва Божого Сина. Кожна Служба Божа має таку надзвичайну вартість, що вона одна могла б усі душі звільнити з чистилища, якщо б Господь Бог того бажав і дозволив. Ми можемо заслуги кожної Служби Божої, що в ній беремо участь, жертвувати за душі в чистилищі. Було б дуже похвально, часто правити Святу Літургію за померлих у родині або за душі в чистилищі.

2. Молитва. Кожну молитву можна жертвувати за душі в чистилищі, а передусім відпустові молитви, що їх доручає свята Церква. Св. Іван Золотоустий говорить: «Ти кажеш: «Я оплакую моїх дорогих померлих». Але було б краще, якщо б ти помагав їм молитвами, милостинею і Святою Літургією, а не тільки сльозами».

3. Святе Причастя. За кожний раз, коли ми приймаємо Святе Причастя на Літургії, то можемо жертвувати його за душі в чистилищі.

4. Справи милосердя. Всякий добрий акт чи діло, що його робимо для наших ближніх, можемо жертвувати за душі в чистилищі, маючи при цьому добрий намір.

5. Справи покути. Сюди належить наш піст чи то добровільний, чи установлений Церквою, наші поклони, коліноприклонні молитви, кожне інше покутне діло.



З вищесказаного ясно виходить, що це наш обов'язок помагати душам у чистилищі. Того бажає собі Христос, того вимагає свята Церква, любов ближнього і наша користь.

Одного разу Ісус Христос, у своєму об'явленні св. Ґертруді, сказав: «Якщо хтось вирятує одну душу з чистилища, то він показує мені таку любов, наче б зняв з моеї голови тернову корону або мене самого зняв з хреста». Якщо будемо милосердні для душ у чистилищі, то колись і для нас Христос буде милосердний, бо Він сам каже: «Блаженні мило сердні, бо вони милосердя доступлять» (Мт. 5:7), та «якою мірою ви міряєте, такою й відмірять вам» (Лк 6:38).

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення Міша » 07 квітня 2010, 12:53

прочанка писав:3. Святе Причастя. За кожний раз, коли ми приймаємо Святе Причастя на Літургії, то можемо жертвувати його за душі в чистилищі.


Як жертвувати Святе Причастя за померлих? Перед Причастям треба відмовити якусь молитву? Чи воно жертвується "автоматично" коли приймаєш тіло і кров Ісуса Христа?
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Олюнька » 07 квітня 2010, 13:38

Міша писав:Як жертвувати Святе Причастя за померлих? Перед Причастям треба відмовити якусь молитву? Чи воно жертвується "автоматично" коли приймаєш тіло і кров Ісуса Христа?

Перед кожною Службою Божою ми беремо собі певний намір - за що молимося, ніякого автоматизму і конкретної встановленої молитви нема. Також перед Причастям чи після нього можна пригадати намір, помолитись своїми словами або з молитовника.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення прочанка » 07 квітня 2010, 14:14

наші померлі вже не можуть приймати Причастя, але ми можемо за них жертвувати Сповідь і в їхньому наміренні приймати Причастя, так як і жертвуємо Службу Божу.
В дев"ятниці до отця Піо( який дуже велике значення відводив душам в чистилищі) є власне, вервиця за померлих, а закінчується вона, що й ті душі будуть молити Маєстат Божий за нас. Це незбагненний, але дуже важливий зв"язок між живими й мертвими через молитву, службу, сповідь і Причастя. Ми можемо відмолити навіть з перших кіл пекла своїх близьких.
Дуже помічною за душі в чистилищі є Страдецька Хресна Дорога...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення Just_me » 07 квітня 2010, 15:47

У книжечці "Таємниця щастя" на самому початку міститься молитва, за відмовлення 33 рази якої у п"ятницю з Чистилища звільняється 5 душ, а в Страсну П"ятницю - 33 душі. Практикую останні роки саме в Страсну П"ятницю відмовляти цю молитву, а цього року навіть зустріла в церкві жінку, яка запитала, чи, бува, не знаємо про таку молитву за душі в чистилищі. Вона сказала, що теж її відмовляє і щиро вірить, що душам ця молитва допомагає. Залучила цього року й свою сім"ю до молитви. Також читала, що хто поститиме в понеділок на хлібі і воді, звільнить з Чистилища 1 душу священника. Окрім того, отець у нашій церкві відпуст за кожну Хресну дорогу жертвував саме в намірі цих душ. Думаю, вони справді дуже потребують нашої молитви, тож не будьте байдужими, не тільки звільнені нашими молитвами від кари Чистилища вимолюватимуть у Господа ласки для нас, але й по нашій смерті хтось згадає наші душі в своїх молитвах.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення Міша » 08 квітня 2010, 17:49

Так, за душі в чистилищі треба молитися найбільше. Я це зрозумів коли прочитав книжку отця Стефана Досенбаха "Чи існує чистилище?". Якщо порівняти за кого молитися: за померлу людину чи за грішників, то очевидно що грішник на землі, ще може покаятися і навернутися, а душа в чистилищі чекає нашої молитви і Божого милосердя.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення Just_me » 08 квітня 2010, 18:24

Направду, яка чудова книжка! Хоча я поки що переглянула її лише дещо побіжно і прочитала приклади, проте вона настільки мене вразила, що не передати словами. Буду з Божою допомогою ще більше молитися та жертвувати за душі в Чистилищі. Сердечно дякую за це посилання, скопіювала собі ту брошуру і з радістю читатиму знову і знову.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Чи молитесь ви за душі померлих?

Повідомлення Міша » 08 квітня 2010, 20:43

Just_me писав:Сердечно дякую за це посилання

Читайте на здоров'я, і іншим радьте :) :Yahoo!:
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей