Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи Ви підтримуєте повну відмову від вживання алкоголю?

Так
15
43%
Можна вживати в невеликих кількостях (при споживанні їжі для травлення тощо). Це не приносить шкоди
3
9%
Можна вживати з нагоди святкування певної події, але в цілому варто відмовитись
6
17%
Можна вживати рідко з ногоди святкування певної події, загалом вважаючи, що це не шкодить, а сприяє спілкуванню, веселить тощо.
5
14%
Ні
6
17%
 
Всього голосів: 35

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2014, 11:08

Олег_373 писав: не будете пити зовсім-то впадете в інші крайності -яка різниця ? наприклад , будете тверезими ,але зарозумілим -що з того ?
Тут я не погоджуюся :) Це як сказати, що якщо хтось постить за всіма приписами (незобов'язуючими) нашої традиції, стає зарозумілим. Хоч, звісно, буде спокуса вважати себе крутішим. 8) :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 09 січня 2014, 11:52

а я з вами не згоден : давайте тоді оголосимо автомобілі гріхом -бо ж так багато людей гине під колесами ! не приходило ще такого вам на думку ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 09 січня 2014, 12:30

Олег_373 писав:а я з вами не згоден : давайте тоді оголосимо автомобілі гріхом -бо ж так багато людей гине під колесами ! не приходило ще такого вам на думку ?

А я хіба казала, що необхідно повністю відмовлятися від алкоголю? Почитайте тему вище - я це заперечую.

Але є ситуації, коли це необхідно або дуже корисно. Та й в своїй суті така постанова не є поганою, бо так можна показати іншим людям, що можна розважатися, в т. ч. на забавах і без "пального", що радіти можна й без того... Як би там не було, в нашому народі п'ють забагато.

о.Олег писав:проголосував за повну відмову від алкоголю - майже 9 років, як відмовився. Не фанат :) і не нав'язую іншим (як і розумію, що така категоричність може бути хворобливою), просто... надто часто звертаються до мене грішного люди, що в тій чи іншій мірі потерпають від алкогольної залежності (своєї чи ближніх) і... вирішив у такий ось спосіб звертати увагу пов'язаної зі мною частини суспільства на той факт, що можна бути веселим, співати, веселитися, розмовляти на різні-різні теми ... (хто мене знає - часто вважають мене "душою компанії") без алкоголю :Rose:
З повагою, о.Олег
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 10 січня 2014, 00:31

а при чому тут алкоголь та "веселий" настрій ? от повечеряв я -а в животі щось "бурчить" -що робити ? є декілька варіантів : 1) нічого не робити -помучитись-і так все пройде ,2) вжити якийсь лікувальний профілактичний засіб ,3) стандартна доза алкоголю...передбачаю ,що ваш -це перший варіант ,а мій-третій...так ніби й чую ваші прогнози : з того все починається ! а ліків я пити не хочу : 200 грам вина або рівноцінна доза -і все зі шлунком в нормі : чекаю на ваші аргументи .

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 00:41

Олег_373 писав:а при чому тут алкоголь та "веселий" настрій ? от повечеряв я -а в животі щось "бурчить" -що робити ? є декілька варіантів : 1) нічого не робити -помучитись-і так все пройде ,2) вжити якийсь лікувальний профілактичний засіб ,3) стандартна доза алкоголю...передбачаю ,що ваш -це перший варіант ,а мій-третій...так ніби й чую ваші прогнози : з того все починається ! а ліків я пити не хочу : 200 грам вина або рівноцінна доза -і все зі шлунком в нормі : чекаю на ваші аргументи .

:D Буквально позавчора лікувалася 3-тім способом. Причому, це другий раз в житті (перший раз було отруєння, а до найближчої аптеки було дуже далеко, отже використовувала підручні засоби). В усіх інших випадках я вживала алкоголь, святкуючи і... давно помітила, що для святкового настрою він мені зовсім не потрібен. :pardon: Категорично не відмовляюся, але перестаю бачити сенс у тому, щоб пляшка була обов'язковим атрибутом святкового столу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 10 січня 2014, 00:52

а цьому треба вчитись ! як чомусь новому ! це не легко !а я дуже рідко буваю в аптеках зі своїми проблемами ,хіба що профілактичні препарати . не хизуюсь ,та прості "трєзвенніки" хворіють на багато більше ніж вживаючі -алкоголіки тут ні при чім -це ті ж хворі !
Востаннє редагувалось 10 січня 2014, 00:55 користувачем Олег_373, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 00:54

Олег_373 писав:а цьому треба вчитись ! як чомусь новому ! це не легко !
?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 10 січня 2014, 00:56

ShMariam писав:
Олег_373 писав:а цьому треба вчитись ! як чомусь новому ! це не легко !
?
це питання культури та звичаїв !

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 10 січня 2014, 08:44

Тобто Ви часто лікуєтесь алкоголем? Алкоголь(в т. ч. вино) теж має побічні ефекти. :) Зокрема, привикання. :roll:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 10 січня 2014, 10:21

ShMariam писав:... радіти можна й без того...
о.Олег писав:проголосував за повну відмову від алкоголю - майже 9 років, як відмовився. Не фанат :) і не нав'язую іншим (як і розумію, що така категоричність може бути хворобливою), просто... надто часто звертаються до мене грішного люди, що в тій чи іншій мірі потерпають від алкогольної залежності (своєї чи ближніх) і... вирішив у такий ось спосіб звертати увагу пов'язаної зі мною частини суспільства на той факт, що можна бути веселим, співати, веселитися, розмовляти на різні-різні теми ... (хто мене знає - часто вважають мене "душою компанії") без алкоголю :Rose:

десь восени давав в родині Шлюб, був на забаві і потім мені передали такий от, приблизно, діалог:
- але той ксьонз собі троха файно тяпнув!
- та Ви що: він взагалі не п`є!
- ага-ага - розказуй: точно тяпнув!!
(от і весели тепер людей :) )
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 12 січня 2014, 00:53

ShMariam писав:Тобто Ви часто лікуєтесь алкоголем? Алкоголь(в т. ч. вино) теж має побічні ефекти. :) Зокрема, привикання. :roll:

які "ефекти" ?- та в мене від квашеної капусти в животі чуть не вибух робиться ,хоч і смакує вона мені ! що значить привикання ?- коли мені не добре ,то постійно допомагає -а надмір може бути у всьому :от у мене є товариш ,який не працює зовсім -бо це мішає йому молитися ! що скажете ? цікаво ,який у нього "побічний ефект" ? ага ,він ще може й не попратись довший час-запах ,скажу я вам-не кожен витримає . от це від чого у нього "побічний ефект" (він вже 15 років не вживає ні грама точно)?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 13 січня 2014, 20:54

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Тобто Ви часто лікуєтесь алкоголем? Алкоголь(в т. ч. вино) теж має побічні ефекти. :) Зокрема, привикання. :roll:

які "ефекти" ?- та в мене від квашеної капусти в животі чуть не вибух робиться ,хоч і смакує вона мені ! що значить привикання ?- коли мені не добре ,то постійно допомагає -а надмір може бути у всьому :от у мене є товариш ,який не працює зовсім -бо це мішає йому молитися ! що скажете ? цікаво ,який у нього "побічний ефект" ? ага ,він ще може й не попратись довший час-запах ,скажу я вам-не кожен витримає . от це від чого у нього "побічний ефект" (він вже 15 років не вживає ні грама точно)?

а... давайте розглянемо ситуації в яких люди щирі і відверті і.. щиро і відверто... обидва помиляються: один не працює і другий не працює, один не миється і другий не миється, один хімічно, а другий молитовно залежний. Ось... І обидва вмерли. От я собі і думаю: якщо той щиро пив і ніколи не молився - біда... А якщо тамтой щиро молився і не пив... - не така вже й біда. :) Це із тим, що навколишнім важко було співжити як з одним, так і з другим. А ще... якщо припустити, що один смердів і пив за здоров`я навколишніх, а другий смердів і молився за здоров`я навколишніх... і... припустити, що Бог таки Є :Rose:
зрештою - сперечатися не буду: "чисті"/ідеальні випадки суто теоретично можливі і в житті мені (не таланить?) не трапляються - або не так вже і щиро з молитвою, або п`є і молиться, або... Тут себе важко впильнувати, не те, щоб про когось вигадки гадати
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 13 січня 2014, 23:52

от так і знав ,що ви ,о.Олеже, обов язково пов яжете в одне : п є-то значить не молиться :D а як вам жінка ,яка поки не закінчила вервицю -не відгукнулася на клич про допомогу свого чоловіка ,якого серце схопило ? так ,що молитва-це не обов язково рай ,так як і вживання алкоголю-не обов язково пекло...я вам інше скажу - наприклад :той перший ,що пив -вважав себе грішником та негідним . а інший через свою "велику молитву" -став пихатим , гордим і зарозумілим -то ще не знати хто де буде ! от наприклад підгорецькі отці (і ті що з ними ) як багато моляться -може їм краще було б напитися :D -шкоди було б значно менше !- хіба не так ? :D

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2014, 00:07

Олег_373 писав: от наприклад підгорецькі отці (і ті що з ними ) як багато моляться -може їм краще було б напитися :D -шкоди було б значно менше !

Можливо :D
Олег_373 писав:той перший ,що пив -вважав себе грішником та негідним .
Тільки саме усвідомлення грішності людину не спасає (хіба перед смертю), бо справжнє розкаяння - виправлення.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 14 січня 2014, 00:22

ShMariam писав:
Олег_373 писав: от наприклад підгорецькі отці (і ті що з ними ) як багато моляться -може їм краще було б напитися :D -шкоди було б значно менше !

Можливо :D
Олег_373 писав:той перший ,що пив -вважав себе грішником та негідним .
Тільки саме усвідомлення грішності людину не спасає (хіба перед смертю), бо справжнє розкаяння - виправлення.

а ми тут про алкоголь говоримо : от дійсно що гірше : бути алкозалежним з горемпополам католиком чи непитущим свідком єгови (або щось в тому роді-Мартіном Лютером наприклад ) ? от давайте -ваші за/проти !

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 14 січня 2014, 00:59

о.Олег писав:давайте розглянемо ситуації в яких люди щирі і відверті і.. щиро і відверто... обидва помиляються: один не працює і другий не працює, один не миється і другий не миється, один хімічно, а другий молитовно залежний. Ось... І обидва вмерли.

Ну це знову ж обирати між тим, щоб грішити трошки і грішити багато... Хіба не той, хто діє - той по-справжньому молиться? Виходить, що не молився ні один.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення ShMariam » 14 січня 2014, 08:58

Just_me писав:Хіба не той, хто діє - той по-справжньому молиться?
Не тільки.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 11:46

Олег_373 писав:от так і знав ,що ви ,о.Олеже, обов язково пов яжете в одне : п є-то значить не молиться :D ...

Ви точно прочитали те, що я грішний написав? Пересказувати не буду - там небагато читати: пропоную, якщо Ваша ласка, зрозуміти мене трошки краще і не приписувати мені того, що я не зробив. Це ...трішечки нечесно. А загалом лише повторю тему, в яку пишу: Алкоголь. Роль і місце у людському житті. і наголошу на тому, про що тут вже неодноразово писав - алкоголь є ні не добрий, ні не злий сам у собі. А залежності - це вже зло. При цьому розрізнення у залежності від алкоголю і молитовної залежності таки добачаю: алкоголізм завжди хвороба, а молитвенник не обовязково залежний/хворий. І, якщо у випадку алкоголіка, який у стані сп`яніння не підійшов і не поміг потребуючому, все більш-менш однозначно, то молільник дійсно може настільки віддано молитися, що не відволічеться. Правда такого не зустрічав. Більше стрічався з людьми, які поведуться подібно до наведеного Вами лише тому, що щось там скількісь мають відмовити, щоб сталося ЩАСТЯ. А це вже не залежність. Це марновірство. :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 14 січня 2014, 12:18

Just_me писав:
о.Олег писав:давайте розглянемо ситуації в яких люди щирі і відверті і.. щиро і відверто... обидва помиляються: один не працює і другий не працює, один не миється і другий не миється, один хімічно, а другий молитовно залежний. Ось... І обидва вмерли.

Ну це знову ж обирати між тим, щоб грішити трошки і грішити багато... Хіба не той, хто діє - той по-справжньому молиться? Виходить, що не молився ні один.

я про те, Олю, що не пити таки можна, а не молитись - ні. А те, що людина повинна працювати - безперечно. При чому (справжня) молитва - таки (важка) праця (і тут у прикладі мому чи п.Олега скоріш за все не про Молитву, а про марновірство, за яке Ісус неодноразово книжників/фарисеїв ганив), а алкоголізм - ні
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення andrivovk » 17 січня 2014, 22:17

о.Олег писав:десь восени давав в родині Шлюб, був на забаві і потім мені передали такий от, приблизно, діалог:
- але той ксьонз собі троха файно тяпнув!
- та Ви що: він взагалі не п`є!
- ага-ага - розказуй: точно тяпнув!!
(от і весели тепер людей :) )
:Rose:


Прийшов бо Йоан Христитель, що не їсть хліба і не п'є вина, а ви кажете: Він біса має!
Прийшов Син Чоловічий, що їсть і п'є, а ви кажете: Це ненажера і п'яниця, приятель митарів та грішників :pardon:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2014, 11:26

а як же тоді з "Діянь апостолів" , де Петро (якщо наплутав-то виправте) радить вживати (забув кому) вино заради слабкого шлунку. ну і в монастирі (не знаю з якою періодичністтю ) теж подають вино - звісно ж що не у піст. ну то що скажете ? ну і перше чудо Христа ...то як о.Олеже ?-теж мені подякуєте за цю відповідь ,чи ви дякуєте тільки тим ,хто підтримує вашу лінію повної відмови від алкоголю :no: ?
зробили з алкоголю хто зна яку проблему ! проблема чоловічої схильності до алкоголю не є у присутності доступного алкоголю -не було б його-то було б щось інше.лікарі говорять : це хвороба (ну як же залишите себе без роботи) ,церква-що це духовна проблема( згоден).а від себе добавлю ,що це більше соціальна проблема (не відкидаючи також духовну ). от скажіть : чому колись в Ізраілі було заборонено працювати жінкам ?

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 19 січня 2014, 12:57

Олег_373 писав:о.Олеже, теж мені подякуєте за цю відповідь, чи ви дякуєте тільки тим, хто підтримує вашу лінію повної відмови від алкоголю?

Пане Олеже, кожен дякує за той допис співрозмовника, за який хоче подякувати, який вважає собі близьким. Якщо це заклик до подяки, то не думаю, що він доречний у такій формі.
Олег_373 писав: чому колись в Ізраілі було заборонено працювати жінкам ?

А чому ви думаєте, що цьому запитанню місце у темі про алкоголь? Це я вже питаю вас не з порожньої цікавості, а як модератор.
І при нагоді висловлю невеличке прохання - ставте, будь ласка, пробіли ПІСЛЯ розділових знаків, а не перед ними - я кілька разів раніше зверталася до вас із цього приводу в ПП, але, на жаль, не бачу реакції в її практичному вимірі.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2014, 13:29

Just_me писав:
Олег_373 писав:А чому ви думаєте, що цьому запитанню місце у темі про алкоголь? Це я вже питаю вас не з порожньої цікавості, а як модератор.

а це до "чоловічого" алкоголізму має досить вагоме відношення як на мою думку...то тепер , як наша влада , 8) застосуєте до мене якийсь закон ?
так чому ж заборонено було працювати жінкам у давньому Ізраілі ? а відношення пряме : далеко не кожен сучасний чоловік може конкурувати з жінкою в плані заробітку грошей -ось через те й шукають якогось емоційного виходу -в нашому випадку пристрасть до алкоголю . ну не може чоловік відчувати себе чоловіком через те ,що завод на якому він тяжко працював закрили , і забезпечити сім ю він більше не може. а жінка поїхала до Італії заробляти гроші замість нього...ну як він буде себе почувати ? я не пишу тут про тих ,хто вміє викручуватись з любого скрутного становища ( так ті й не "зловживають" ніколи) , а пишу про наших простих чоловіків . от і запитую : чому жінкам в Ізраілі колись було заборонено працювати (проблеми алкоголізму в них ,наскільки читав не було) ?

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2014, 13:32

Just_me писав:Це я вже питаю вас не з порожньої цікавості, а як модератор.

а що ви цим хотіли сказати ?- "як модератор" - солодко відчути владу ,так ? можете комусь попередження ,а когось і зовсім того ,так ? ваш чоловік п є ?

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 19 січня 2014, 14:20

Олег_373 писав:а що ви цим хотіли сказати ?- "як модератор"

Тільки те, що сказала: не слід оффтопити. Ставте питання у темі, якій воно пасує. У всякому випадку дякую, що пояснили зв"язок вище.
Проте якщо пояснення таrе, що чоловіки п"ють, бо заробляють менше жінок, то вихід із кризи не в тому, щоб жінки не працювали, а щоб чоловіки заробляли більше. Бо якщо у когось схильність до якогось гріха, то це він повинен над собою працювати, а не всі навколишні мають створити йому умови такі, коли він не буде грішити. Сорі, така правда. Бо у когось схильність і до інших гріхів - до агресії, наприклад, то ж не можуть усі люди зникнути з лиця землі лише для того, щоб одна особа не мала з ким конфліктувати.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 січня 2014, 14:23

Олег_373 писав:а як же тоді з "Діянь апостолів" , де Петро (якщо наплутав-то виправте) радить вживати (забув кому) вино заради слабкого шлунку. ну і в монастирі (не знаю з якою періодичністтю ) теж подають вино - звісно ж що не у піст. ну то що скажете ? ну і перше чудо Христа ...то як о.Олеже ?-теж мені подякуєте за цю відповідь ,чи ви дякуєте тільки тим ,хто підтримує вашу лінію повної відмови від алкоголю :no: ? зробили з алкоголю хто зна яку проблему !

хто зробив? Напевно незрозуміло висловлююсь :(
Спробую ще раз: не в алкоголі проблема і не алкоголь причина мого рішення не вживати алкоголь
(і дякую/схвалюю дописи без того, щоб задумуватись п`є/інше чи ні автор: і протестантам дякував, і атеїстам, і... не знаю кому ще і не пригадую, чи Вам особисто дякував - не можу відслідкувати - система зворотнього звязку має числове обмеження і я не можу відслідкувати, кому дякував чи хто дякував мені починаючи від 100, якщо не помиляюся, а займатися відслідковуванням... навіть не знаю - шкода, що Ви, так виглядає, чимось на мене грішного нагнівалися - я просто відстоюю свою думку і не претендую на Вашу свободу)
а люди, які чітко мають проблему алкоголізму: їм (реальні люди, мої особисті друзі або близькі знайомі) вживати алкоголю (навіть за пропонованим Апостолом мірилом) - смерть, стримуватись їм дуже важко і, щоб їх підтримати на дусі - не вживаю. Не для того, щоб хтось зі мною погоджувався.
Олег_373 писав:проблема чоловічої схильності до алкоголю не є у присутності доступного алкоголю -не було б його-то було б щось інше.лікарі говорять : це хвороба (ну як же залишите себе без роботи) ,церква-що це духовна проблема( згоден).а від себе добавлю ,що це більше соціальна проблема (не відкидаючи також духовну ).

моя відмова від алкоголю - повністю соціальна. Доречі - є люди (алкоголіки), яким допомагає моя відмова від алкоголю триматися - не вживати. А залежності - вони і є в дуже великому різноманітті (Ваше "щось інше"). Нічим не легші/простіші, аніж алкогольна. Просто тема саме про алкоголь і, відповідно - алкоголізм. А алкоголізм - одна із найбільш поширених хімічних залежностей в нашій Державі.
Олег_373 писав:от скажіть : чому колись в Ізраілі було заборонено працювати жінкам ?

думаю - це твердження не про "жіночу" роботу (прання, готування їжі, порання по дому/господарству...) :) Зрештою - створіть окрему тему, якщо можна. Тут розмова обмежується старттопіком і мене грішного з Вами зараз модератори справедливо розкритикують :D
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 19 січня 2014, 14:27

Олег_373 писав:
Just_me писав:Це я вже питаю вас не з порожньої цікавості, а як модератор.

а що ви цим хотіли сказати ?- "як модератор" - солодко відчути владу ,так ? можете комусь попередження ,а когось і зовсім того ,так ? ваш чоловік п є ?

прошу уникати особистих нападок. Модератор має обовязок слідкувати, щоб тема не відходила в сторону від зазначеної в старттопіку. Надіюсь на розуміння
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2014, 15:42

так ваші пости мені нашу владу нагадують...а тема нікуди не відходить : я маю дуже вагомі особисті причини зовсім не відмовлятися від алкоголю - це , до речі, теж дуже допомогає тим ,хто потопає в алкоголізмі : бачити нормальну людину яка може "вживати" для них є позитивом та надією що вони ще не зовсім того . ну що скажете ? якщо алкоголь вже такий повний негатив .що ви його не хочете вживати ,чому ж тоді перше чудо Христа з ним пов язане ? що на це відповісте ?

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення Just_me » 19 січня 2014, 16:06

Олег_373 писав:якщо алкоголь вже такий повний негатив .що ви його не хочете вживати

Хто вам таке сказав? Щось мені ваші пости дуже нагадують нашу опозицію :lol:
П.С. Пане Олеже, як стосовно пробілів, які у вас чомусь перед розділовими знаками? Тільки, будь ласка, благаю Вас, не вживайте того аргументу, що не всі можуть бути аж такими освіченими. Порядок "слово - кома - пробіл - наступне слово" - освіти не потребує жодної, тільки бажання. Прошу вас прислухатися, перечитувати власні повідомлення і виправляти їх, бо обличчя Форуму складається з дописів його учасників.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Алкоголь. Роль і місце у людському житті.

Повідомлення о.Олег » 20 січня 2014, 11:15

Олег_373 писав:так ваші пости мені нашу владу нагадують...?

мої? чим?
Олег_373 писав:а тема нікуди не відходить : я маю дуже вагомі особисті причини зовсім не відмовлятися від алкоголю - це , до речі, теж дуже допомогає тим ,хто потопає в алкоголізмі : бачити нормальну людину яка може "вживати" для них є позитивом та надією що вони ще не зовсім того . ну що скажете ? якщо алкоголь вже такий повний негатив .що ви його не хочете вживати ,чому ж тоді перше чудо Христа з ним пов язане ? що на це відповісте ?

який негатив алкоголь? Ви або не зі мною розмовляєте, або не читаєте моїх дописів. Можливо прочитаєте зараз: не вважаю алкоголь "повним негативом". Перечитайте мої дописи.
Стосовно ж Вас -в міру питущого- в якості прикладу: для алкоголіка не спрацює. Точніше - спрацює із точністю до навпаки: "якщо Олег може значить можна і мені" (а йому не можна, бо хворий).
Стосовно ж першого Чуда Ісуса Христа на весіллі в Кані Галілейській - тема складна і можна окремо обговорити. До цієї теми - Ви в своїх питаннях до мене виходите з невластивого мені твердження про "повний негатив алкоголю"
перечитайте всеж мої дописи, інакше розмовляєте не зі мною :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей