Чому ходиться до храму?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 30 грудня 2008, 00:19

а якщо завтра у Ваші двері зайде Христос, яка буде Ваша реакція?

минулої неділі на проповіді почула, що одного святого так запитали у той час, коли він грав у футбол. А він відповів: "Що я робитиму, коли прийде Ісус? Напевно, буду продовжувати грати у футбол... Думаю, Йому це подобається :wink: "
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 30 грудня 2008, 00:22

Це гідне питання! В мене на нього років з 15 пішло, і ще років 20 треба думати. Мої думки дуже різко йдуть з концепцією Церкви, але я спробую, може не виженуть:

Бог - це сутність, сутність яку нам не зрозуміти в силу обмеженості розуму (принаймі поки, що). Людина - сутність, яка складається з фізичного і духовного тіл. Фізичне тіло дає природа, духовне - Бог. По смерті фізичного тіла духовна сутність возєднується з Богом.
Я хрещений греко-католик, але для мене немає різниці між християнством і мусульманством (хіба що іудаїзму у мене насторожене відношення) і іншими релігіями. БОГ ОДИН, ОБРЯДИ РІЗНІ!

Призначення. В кожного своє: воїн-захисник, священник, майстер, робітник. Це призначення закладається набором психофізичник характеристик духовної сутності. А тепер головне: ЛЮДИНА ПОВИННА ДОСКОНАЛО ВИКОНАТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧИСТИТИ І ПІДНЕСТИ СВОЮ ДУХОВНУ СУТНІСТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ І ПОВЕРНУТИ ЇЇ БОГОВІ ЧИСТІШОЮ НІЖ ОТРИМАЛА.

Вибачте, якщо питання виглядатиме Вам нетактовним, можете не відповідати. Здається, Ви захоплюєтеся Блаватською, Реріхами або Ольгою Асауляк? Є щось таке?
Востаннє редагувалось 30 грудня 2008, 00:41 користувачем ola, всього редагувалось 2 разів.
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 грудня 2008, 00:24

Igor писав:Я хрещений греко-католик


Ні! не є ви греко-католик!
Якби ви ним були, то ви би відстоювали свою Віру, захищали Бога і Матір Божу від зневаги, якої завдають Їм хоча би ті ж самі мусульмани. А ви є зрадником, бо ставите на перше місце людину а не Бога.
У Святій Вірі не може бути ніякої лояльності, правдиві католики не можуть бути отими бадилинками – куди вітер повіє..., правдивий християнин життя своє віддасть за Свою Віру з Любові до Бога.
А те що ви всі так гарно проповідуєте любов.... гм... ну і що...... і диявол через всі секти світу також тільки і про неї говорить і до неї закликає....
Спочатку треба у серці своєму увірувати, а вже потім через нашу увіру Бог дає ту велику Ласку Любові, а Любов – то є сам Господь Бог, Який живе у нашому серці, якщо ми звичайно Його туди пустимо...

Послухайте, якими ми маємо бути греко-католиками, постухайте Святі Слова нашого Святого Митрополита Андрея Шептицького яка то є та єдина Свята Христова Церква:
http://andrej.pl/index.php?option=com_c ... &Itemid=39

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 30 грудня 2008, 13:09

ola писав:Вибачте, якщо питання виглядатиме Вам нетактовним, можете не відповідати. Здається, Ви захоплюєтеся Блаватською, Реріхами або Ольгою Асауляк? Є щось таке?

А чого не тактовне. Будь-яке питання потребує відповіді.
Блавацька - перший раз від Вас почув, подивився, нічого не можу сказати.
Реріхи - їх багато, але з їхніми релігійними поглядами не знайомий.
Ольгою Асауляк - О! А сюди краще взагалі не попадати, навіть на сайт, навіть випадково. :o
Я ще від шановного пана Норбекова не відійшов(зразу кажу - був один раз і то вигнали з півзаняття - перетворив на клоунаду, пробивало на ха-ха).
Маю дурну натуру(мене через неї колись з роботи вижили), я завжди питаю чого так, і намагаюся зрозуміти (всією силою своїх скромних розумових здібностей). Багатьох це дратує.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 30 грудня 2008, 14:16

Ira писав:Ні! не є ви греко-католик!

Спочатку сміявся :lol: ...., потім плакав :cry: ...., потім довго думав :shock: ......
А знаєте Ви як ніколи праві! На всі 100%.
Має бути так: Я Християнин, греко-католицького обряду.

Ira писав:Якби ви ним були, то ви би відстоювали свою Віру, захищали Бога і Матір Божу від зневаги, якої завдають Їм хоча би ті ж самі мусульмани.

Нагадайте мені будь-ласка, мусульмани це ті, які живуть у секторі газа? і ось уже більше 40 років без жодної підтримки намагаються чинити опір в тому числі і добре озброєному ізраїльському війську для того, щоб відвоювати собі право бодай на життя?
До речі, Ви знаєте, що в Ізраїлі законним є фізична ліквідація громадян інших держав на території цих самих держав?
В США це принаймі тишком роблять.
Але ми відхилилися. Ви не турбуйтесь, тим мусульманам ніколи дурницями займатись, їм треба вмирати за Віру(в тому числі), за свою Віру, за право бути самим собою.
Ви не повірите, але я їх поважаю за це. В них теж є проблеми з віросповіданням, але Ви коли небуть чули про, наприклад, східних мусульман, чи західних. Ні, вони загалом єдині, тому і сильні.
Але це не значить, що наша Віра не потребує захисту, дуже потребує, особливо сьогодні. Знаєте від кого? Правильно - від нас самих. Від нашої гордині, яка стоїть на шляху до обєднання церков, від нашої дурості, яка не дає церкві нормально розвиватись, від нашої зарозумілості, яка оберне проти нас усе людство, і т.д.
От з чим треба боротись,і кожен повинен почати з себе.

Ira писав:А ви є зрадником, бо ставите на перше місце людину а не Бога.

Зрадником кого? Перше місце в якому рейтингу?
Бог є любов, його ти або приймаєш, або не приймаєш,
Він не може бути ні на першому, ні на другому, він або є, або немає.
До речі, навіть якщо не приймаєш, він все одно є, Бог без нас знає де йому бути, і що йому робити :D .

Ira писав:У Святій Вірі не може бути ніякої лояльності, правдиві католики не можуть бути отими бадилинками – куди вітер повіє..., правдивий християнин життя своє віддасть за Свою Віру з Любові до Бога.

Легко віддати те, що тобі не належить(життя за Віру).Тим більше не це потрібно Богові.
Богові треба щоб Ви жили, творили, думали, помилялись і виправлялись, прощали, були терпимими (в тому числі до мусульман) і т.д., тому що Бог є любов, любов до життя.

Ira писав:А те що ви всі так гарно проповідуєте любов.... гм... ну і що...... і диявол через всі секти світу також тільки і про неї говорить і до неї закликає....

Я Вас до чого закликаю? Думати? Ну якщо це погано, тоді я дійсно сектант.

Ira писав:Спочатку треба у серці своєму увірувати, а вже потім через нашу увіру Бог дає ту велику Ласку Любові, а Любов – то є сам Господь Бог, Який живе у нашому серці, якщо ми звичайно Його туди пустимо...

Та в мому серці якраз радість і покій, а от у Вашому, що робиться, що любов аж через край ллється?

Ira писав:Послухайте, якими ми маємо бути греко-католиками, постухайте Святі Слова нашого Святого Митрополита Андрея Шептицького яка то є та єдина Свята Христова Церква:
http://andrej.pl/index.php?option=com_c ... &Itemid=39

А що? Приємна, мудра людина, з задоволенням послухав.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 30 грудня 2008, 16:53

ola написав:
Вибачте, якщо питання виглядатиме Вам нетактовним, можете не відповідати. Здається, Ви захоплюєтеся Блаватською, Реріхами або Ольгою Асауляк? Є щось таке?

А чого не тактовне. Будь-яке питання потребує відповіді.
Блавацька - перший раз від Вас почув, подивився, нічого не можу сказати.
Реріхи - їх багато, але з їхніми релігійними поглядами не знайомий.
Ольгою Асауляк - О! А сюди краще взагалі не попадати, навіть на сайт, навіть випадково.
Я ще від шановного пана Норбекова не відійшов(зразу кажу - був один раз і то вигнали з півзаняття - перетворив на клоунаду, пробивало на ха-ха).


Дякую за відповідь! Вибачте, що мусили витратити час на непотрібні пошуки.
Окремі тези, якими тут оперуєте, характерні для представників цих окультних рухів. Будьмо уважні!!!
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 30 грудня 2008, 20:12

Igor писав:Ви коли небуть чули про, наприклад, східних мусульман, чи західних. Ні, вони загалом єдині, тому і сильні.

Так вони дуже ревні у своїй вірі... але ту ревність їм дає диявол.

Igor писав:Але це не значить, що наша Віра не потребує захисту, дуже потребує, особливо сьогодні. Знаєте від кого? Правильно - від нас самих. Від нашої гордині, яка стоїть на шляху до обєднання церков, від нашої дурості, яка не дає церкві нормально розвиватись, від нашої зарозумілості, яка оберне проти нас усе людство, і т.д.

Так, ми самі ту Віру занапастили, Святу Божу Правду загубили, а тепер не можемо вернути назад де схибили, щоб встати і поправитися...

Igor писав:Бог є любов, його ти або приймаєш, або не приймаєш,
Він не може бути ні на першому, ні на другому, він або є, або немає.
До речі, навіть якщо не приймаєш, він все одно є, Бог без нас знає де йому бути, і що йому робити :D

Ні, Бог дав нам вільний вибір і Він не може нам нав’язатися. Так, Бог є, але чи живе Він у нашому серці?!
І нажаль так в нашому світі є, що ми Бога по своїй волі на перше місце не ставимо, а ставимо себе, свою сімю, роботу, розкоші, маєтки і т.д. А Бог має бути на першому місці... є випадки коли Бог забирає дитину, чи рідну людину, чи хату, тоді зразу нарікання на Бога пішли, зневіра повна, самогубства. Або взяти хоча б підприємців, хто з них у релігійне свято закриє свій бізнес на той день, пожертвує то Богу і віддасть Йому Славу?.. але ні, заробітки завжливіші.... а Бог би сторицею за те віддав.... тай багато можна прикладів наводити....

Igor писав:Легко віддати те, що тобі не належить(життя за Віру).Тим більше не це потрібно Богові.
Богові треба щоб Ви жили, творили, думали, помилялись і виправлялись, прощали, були терпимими (в тому числі до мусульман) і т.д., тому що Бог є любов, любов до життя.

То ви вважаєте Господь не мудро зробив, що з Любові до нас всю Свою Кров пролляв і життя віддав?
То не мудро зробили всі Святі Мученики, що пішли на смерть за Бога і за спасіння цілого світу, за навернення грішників? .... нехай би вже краще зрадили Віру і Бога, але гарно спокійно жили? Так?
Е, ні, вони мали Бога у своєму серці. Вони знали ціну Святої Католицької Віри, тому її не зрадили, а були катовані, мучені, сиділи в тюрмах, по Сибірах... бо того хотів Бог. Без терпіння нема спасіння! Так завжди казали Святі Отці.

Igor писав:А що? Приємна, мудра людина, з задоволенням послухав.

Ото ще ті Його Слова покладіть у своє серце!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 31 грудня 2008, 00:13

В них теж є проблеми з віросповіданням, але Ви коли небуть чули про, наприклад, східних мусульман, чи західних. Ні, вони загалом єдині, тому і сильні.
tyt troxu ne virno.V islami e podil na synitiv i wuitiv.
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 31 грудня 2008, 23:45

Xrystia писав:В них теж є проблеми з віросповіданням, але Ви коли небуть чули про, наприклад, східних мусульман, чи західних. Ні, вони загалом єдині, тому і сильні.
tyt troxu ne virno.V islami e podil na synitiv i wuitiv.

Це у них, як би Вам сказати, скоріше поділ за національною ознакою.
Але американців в Іраку однаково лупили, що одні , що другі.

А у нас:
Православний (Московського партіархату) - за Москвою тягне,
Православний (Київського) - до Києва завертає
Греко-католик - узагалі поляками вважають.
Додатмо сюда так званих сектантів (адвентистів, баптистів і т.д.)
І кожен за своїм тягне.

Люди-добрі! Схаменіться! Бог то один!
Як же хочеться в кінці-кінців на питання про віру написати просто - хрестиянин, і не пояснювати питаючому відмінності від інших конфесій.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 01 січня 2009, 01:05

Igor писав:Це у них, як би Вам сказати, скоріше поділ за національною ознакою.
Але американців в Іраку однаково лупили, що одні , що другі.



Але сунітам ніц не заважає винищувати шитів в тому ж таки Іраці.
Бог Один то правда і Церкву Христос заснував одну на Петрі. А розколи є нажаль реальністю людської грішності.

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 02 січня 2009, 02:16

Igor писав:
Xrystia писав:В них теж є проблеми з віросповіданням, але Ви коли небуть чули про, наприклад, східних мусульман, чи західних. Ні, вони загалом єдині, тому і сильні.
tyt troxu ne virno.V islami e podil na synitiv i wuitiv.

Це у них, як би Вам сказати, скоріше поділ за національною ознакою.

a tyt,Brate,Vu pomuljaetes'!Stalos' ce odrazy pisla smerti proroka Myxameda i cherez te,wo vlady ne podilulu.Nichogo nikomy ne nagaye :oops:
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 02 січня 2009, 11:07

Щось тут такого вже понаговорювали...

Якщо по темі: ходити "до Церкви" тре з 2 причин:

1. "Де двоє чи троє збируться в моє ім'я там і я серед них..." (Q) Про Спільну молитву

2. "Робіть і ви так на мій спомин..." (Q) Про Євхаристію

Якщо вірний (хрещений) не перебуває в стані освячуючої ласки - то це не є приводом не ходити до Церкви (на Богослужіння). Навіть нехрещених залучали до відрав на Літургії Слова (до "Оглашенні вийдіть..."), заборона є лише щодо уділення Св. Тайни Євхаристії.

Щодо розлучених - то питання ширше: від уневажнення шлюбу до життя з "іншою жінкою, як брат із сестрою". Тоді і Св. Тайни можна приймати і т. д.

п.с. пройняли Ваші слова щодо доньки та дружини. відгукнулось. розумію повністю.
З повагою, Дмитро.

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 08 січня 2009, 14:23

Не розумію про що взагалі туту можна сперечатись - це є порушення двох заповідей:
1. Господь Бог є одним - це є основна заповідь і порушення її (мусульманство, Бог один - обряди різні, окультизм. і т.д. і т.п.) - є найбільшим гріхом і поки людина не зрозуміє і щиро не покається хз цього - то з нею нема про що й говорити.... і це робиться не на форумі (навіть УГКЦ...)
2. Про відвідування Недільних Божественних Літургій та прийняття Святих Тайн - порушення цього вважається навіть більшим гріхом ніж навмисне вбиство - що тут ще пояснювати та говорити?
Це треба зрозуміти, але зрештую це знову ж таки не всім дано...

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 08 січня 2009, 23:06

enginer писав:Не розумію про що взагалі тут можна сперечатись - це є порушення двох заповідей:
1. Господь Бог є одним - це є основна заповідь і порушення її (мусульманство, Бог один - обряди різні, окультизм. і т.д. і т.п.) - є найбільшим гріхом і поки людина не зрозуміє і щиро не покається хз цього - то з нею нема про що й говорити.... і це робиться не на форумі (навіть УГКЦ...)


А я десь казав, що Богів є два, чи три?
Бог є один! він завжди був є і буде, і до нас, і під час нас і після нас.
Незалежно від того чи ми в нього віримо, чи не віримо, як називаємо, як звертаємось до нього.
Він існує.

Євангеліє від св.Матвія. 22. Котра заповідь найбільша в законі
37. Він же сказав до нього: «Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю:
38. це найбільша й найперша заповідь.
39. А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого.
40. На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються.»

А тепер детальніше про ближнього

Євангеліє від св.Луки. 10. Хто наш ближній. Притча про милосердного самарянина.
29. Та той, бажаючи себе самого виправдати, каже до Ісуса: «А хто
мій ближній?» .
30. Мовив тоді Ісус, кажучи: «Один чоловік спускався з
Єрусалиму до Єрихону й потрапив розбійникам, що його обдерли й
побили тяжко та й пішли геть, зоставивши півмертвого.
31. Випадком ішов якийсь священик тією дорогою; побачив він його й, збочивши, пройшов мимо.
32. Так само й левіт прийшов на те місце, глянув на нього й пройшов мимо.
33. Але один самарянин, що був у дорозі, зненацька надійшов (на нього) й, побачивши його, змилосердився.
34. Він приступив до нього, перев'язав йому рани, полив їх
оливою і вином; потім посадив його на власну скотину, привів до заїзду й доглянув за ним.
...
36. Хто з оцих трьох, на твою думку, був ближнім тому, що потрапив розбійникам у руки?»
37. Він відповів: «Той, хто вчинив над ним милосердя.» Тоді Ісус сказав до нього: «Іди і ти роби так само.»

поміняйте самарянин на, наприклад, мусульманин (нехай Вони вже нам вибачать). Ця ж притча якраз і стосується того випадку, що незалежно від вірування будь-яка добра людина є нам ближнім.

enginer писав:2. Про відвідування Недільних Божественних Літургій та прийняття Святих Тайн - порушення цього вважається навіть більшим гріхом ніж навмисне вбиство - що тут ще пояснювати та говорити?

А Ви знаєте, дійсно, після цього уже немає про що говорити.
Я готовий відповідати за все (перед Богом я маю на увазі) що зробив(ба, навіть за думки), а от хто буде відповідати за спотворення вчення Христа?
Невже Ви вважаєте, що люди від хорошого життя шукають собі пригод в «сектах»? Невже Ви вважаєте, що тисячі людей можуть з доброї волі віддалитися від істини? А може все-таки істина десь поряд?
Дайте людям істинне вчення чисте, справедливе, без умовностей і люди потягнуться до Вас!
Обєднайтесь, не заражи обєднання, а заради Віри!
Істина одна, а Вас (обрядів) так багато.
Ісус справді притягував людей до себе, вони прагнули осягнути істинне вчення - і Він їм його давав.
Без величних Храмів, без складних звичаїв, без умовностей і складних правил. Він вмістив всі закони в одну просту фразу "Люби ближнього свого як самого себе"! (Ближній - це дууууже широке поняття, але це на майбутнє).Все решта похідне, вторинне, неважливе, несуттєве.
А щодо вбивства, тим більше умисного....
Ви що дійсно можете поставити на один щабель життя людини і дотримання традиції(обряду, звичаю, таїнства)? Але ж людина Храм Господа, його творіння, вбивство - це наруга над цим храмом, святотатсво, зневага до Бога і його творінь. Вам самим не страшно?

enginer писав:Це треба зрозуміти, але зрештою це знову ж таки не всім дано...


Золоті слова.

П.С. А привязка Христа з Новим Завітом до Старого Завіту? Вважати Христа правовірним ортодоксальним іудеєм? Месією? Царем іудеїв? Звести нанівець усе його вчення Нового Завіту, це не гріх?

Але про це окремо …

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 09 січня 2009, 18:43

Igor писав:
П.С. А привязка Христа з Новим Завітом до Старого Завіту? Вважати Христа правовірним ортодоксальним іудеєм? Месією? Царем іудеїв? Звести нанівець усе його вчення Нового Завіту, це не гріх?

Але про це окремо …


Ви або ніколи Біблію не читали, або просто займаєтесь провокаціями на цьому форумі.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 09 січня 2009, 21:45

сергій писав:Ви або ніколи Біблію не читали, або просто займаєтесь провокаціями на цьому форумі.


А Ви мене цитатами, цитатами, і фактами добийте (Бажано з Нового Завіту).

П.С. А до речі, Вас особисто не коробить, коли нація, до якої Ви причисляєте Христа тупо винищує народ в Газі, а решта світу тупо мовчить і робить вигляд, що нічого не відбувається. Ви що дійсно не розумієте, що відбувається і чим це все може закінчитись?

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 10 січня 2009, 12:35

А я десь казав, що Богів є два, чи три?
Бог є один! він завжди був є і буде, і до нас, і під час нас і після нас.
Незалежно від того чи ми в нього віримо, чи не віримо, як називаємо, як звертаємось до нього.
Він існує.



Я на жаль немаю можливості цитувати Новий Завіт дослівно в даний момент, але якщо для Вас це вкрай необхідно то я знайду та скопіюю необхідний Вам текст.
В Новому Завіті Ісус Христос говорить, що "...ніхто не ввійде в Царство Боже інакше ніж через мене" - тобто ніхто, хто не прийме Христа - не буде спасенним... Жодна з релігій, крім христянської не приймає Ісуса Христа за спасителя, хоч більшість з них і вірить в єдиного Бога в т.ч. і Ізраіль(іудаїзм) і мусульмани і т.п.

Невже Ви вважаєте, що люди від хорошого життя шукають собі пригод в «сектах»? Невже Ви вважаєте, що тисячі людей можуть з доброї волі віддалитися від істини? А може все-таки істина десь поряд?
Дайте людям істинне вчення чисте, справедливе, без умовностей і люди потягнуться до Вас!


Про секти можна говорити багато, але користі з того не так багато, а щоб дійсно переконати сектанта в чомусь..... тим людям просто необхідно донести до відома цю істину, а решта - Божа воля, якщо Господь схоче кого з них "привести" в своє Царство - то він це зробить в свій особливий спосіб. Та й церкви утримують цілі "університети" для боротьби з тими проблемами (як в них це виходить - це вже інша справа...)
Більшої Істини чи Вчення ніж дав Ісус Христос - ніхто дати не може, його необхідно тільки прийняти - і все стане на свої місця - спробуйте....

А щодо вбивства, тим більше умисного....
Ви що дійсно можете поставити на один щабель життя людини і дотримання традиції(обряду, звичаю, таїнства)? Але ж людина Храм Господа, його творіння, вбивство - це наруга над цим храмом, святотатсво, зневага до Бога і його творінь.


В більшості релігій, людське життя не варте й десятої частини того. що є в християнстві - власне тому твердженню, що людина є Храмом Божим, його творінням.... Але це дійсно тільки тоді. якщо людина приймає Ісуса, дотримується його заповідей (не грішить). Грішник не може сказати, що в ньому живе Ісус, тому що гріх вбиває в ньому Ісуса... і тільки щире каяття (через сповідь) може його повернути....
Ступінь каяття (покута) може вимірюватись різними величинами - так ось в моєму катехисі невідвідування Недільних Богослужінь прирівняно до навмисного вбиства. Повірте мені, це не значить, що я закликаю до вбивства тих, хто в неділю не ходить до церкви....
Правда є одне уточнення мій молитовник виданий ще на початку минулого століття (Василіанський молитовник мого діда, виданий у Жовкві 1914р), можливо з того часу щось і помінялось в церковних правилах.... зараз так модно все лібералізовувати....

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 10 січня 2009, 13:35

Igor писав:
сергій писав:Ви або ніколи Біблію не читали, або просто займаєтесь провокаціями на цьому форумі.


А Ви мене цитатами, цитатами, і фактами добийте (Бажано з Нового Завіту).

П.С. А до речі, Вас особисто не коробить, коли нація, до якої Ви причисляєте Христа тупо винищує народ в Газі, а решта світу тупо мовчить і робить вигляд, що нічого не відбувається. Ви що дійсно не розумієте, що відбувається і чим це все може закінчитись?


Ваші твердження направду є несусвітніми.
Родослів’я Ісус вказують на те, що він бу прямим законним спадкоємцем царя Давида. (Мт 1, 1- 16 і Лк 3,23 – 38 ) Єлисавета близька родичка Марії була дружиною священника, який вершив службу в храмі і була з Аронового потомства (Лк 1 глава). Апостол Павло чітко означує що Христос тілом був з Ізраїльського народу (Рим 9,4 – 5), що більше каже що Христос був послушний Закону (Гал 4,4). Сам Христос про себе каже, що пришов не відмінити Закон, але його виконати (Мт 5,17).

Стосовно ж співвідношення Ізраїлю і християн прочитайте собі 11 главу послання до Римлян.

І ще на остаток. Я дійсно Вас дуже шкодую. Антисемітизм, який з Вас так і пре відкриває Вас на Боже прокляття. Бог обіцяв Авраамові, що хто проклинає його потомків буде проклятий. Єдиними законними потомками по тілу праотця нашої віри Авраама є ізраїльтяни. Подумайте над цим. Може варто змінити своє відношення до народу, який дав світові Святе Письмо, Ісуса Христа (Месію), його Матір і всіх апостолів.

Бог не є не вірний у своїх обіцянках й Ізраїль рано чи пізно буде в корданах обіцяних Богом. Ще у 1946 існування держави Ізраїль було питанням фантастики. Але Ізраїль зараз існує, як реальність. Стосовно палестинців. Дуже однозначно трактуєте цей народ. А варто би було задуматись над тим чому ізраїльські араби, у своїй більшості християни не боряться проти Ізраїлю, а лише мусульмани.

Та й перед тим як бідкатися над долею населення Ґази подумайте над питанням, яка держава в світі терпіла би кілька річний обстріл своєї території ракетами? Росія, Україна, Китай, Франція чи може Англія?

Я краще за Вас розумію, що відбувається на Близькому Сході, бо ситуація там ні секунди не виходить поза рамки біблійних пропроцтв.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 10 січня 2009, 15:56

Щиро вдячний Вам за відповідь. Дуже приємно з Вами дискутувати!

enginer писав:Я на жаль немаю можливості цитувати Новий Завіт дослівно в даний момент, але якщо для Вас це вкрай необхідно то я знайду та скопіюю необхідний Вам текст.
В Новому Завіті Ісус Христос говорить, що "...ніхто не ввійде в Царство Боже інакше ніж через мене" - тобто ніхто, хто не прийме Христа - не буде спасенним... Жодна з релігій, крім христянської не приймає Ісуса Христа за спасителя, хоч більшість з них і вірить в єдиного Бога в т.ч. і Ізраіль(іудаїзм) і мусульмани і т.п.

А як бути з людьми які були до Христа? Вони не отримають спасіння?
Адже Бог існував завжди і буде існувати. Бог - це істина.
Як бути з людьми, які не мають можливості долучитися до Христової церкви, але є праведними в своїх вчинках(різні глухомані є на світі)?
Але ж Вони теж є божими творіннями?
Я вважаю, що мусульмани(наприклад) теж у Христа вірять, просто Вони про це не знають.

enginer писав:Про секти можна говорити багато, але користі з того не так багато, а щоб дійсно переконати сектанта в чомусь..... тим людям просто необхідно донести до відома цю істину, а решта - Божа воля, якщо Господь схоче кого з них "привести" в своє Царство - то він це зробить в свій особливий спосіб. Та й церкви утримують цілі "університети" для боротьби з тими проблемами (як в них це виходить - це вже інша справа...)


Людині дана воля для того, щоб Вона сама знайшла шлях до Бога, це на її відповідальності. Ця дорога терниста і звивиста, але в кожного вона своя. Та і не можна звинувачувати всіх людей в іхній слабкості та нерозумності, кожна людина намагається шукати істину і віру так як може. Важливіше питання, чому вони не можуть знайти цього в лоні своєї церкви, і чого варті всі ті "унівеситети" після цього?

enginer писав:Більшої Істини чи Вчення ніж дав Ісус Христос - ніхто дати не може, його необхідно тільки прийняти - і все стане на свої місця - спробуйте....

Це справді так.
А в мене, Ви знаєте, все на своїх місцях. Я справді прийняв це вчення.
Але виникає інше запитання: а чи не занадто сильно ми (люди) спотворили це вчення своїми правилами і обрядами? Чи не відійшли ми від істини в свому намаганні досконалості?

enginer писав:В більшості релігій, людське життя не варте й десятої частини того. що є в християнстві - власне тому твердженню, що людина є Храмом Божим, його творінням.... Але це дійсно тільки тоді. якщо людина приймає Ісуса, дотримується його заповідей (не грішить). Грішник не може сказати, що в ньому живе Ісус, тому що гріх вбиває в ньому Ісуса... і тільки щире каяття (через сповідь) може його повернути....


В кожній людині живе Ісус. Навіть останній убивця щось чи когось щиро любить. А як бути у випадку, якщо людина не грішить, а про Ісуса не знає(хто зна, може є ще і такі випадки на землі)? Хіба йому закрита дорога до Бога?

enginer писав:Ступінь каяття (покута) може вимірюватись різними величинами - так ось в моєму катехисі невідвідування Недільних Богослужінь прирівняно до навмисного вбиства. Повірте мені, це не значить, що я закликаю до вбивства тих, хто в неділю не ходить до церкви....
Правда є одне уточнення мій молитовник виданий ще на початку минулого століття (Василіанський молитовник мого діда, виданий у Жовкві 1914р), можливо з того часу щось і помінялось в церковних правилах.... зараз так модно все лібералізовувати....

Щиро вірю.
Але, я уже десь наводив свій приклад.
Я вдруге одружений(як і моя дружина).
Я не з примусу йшов до шлюбу, я щиро любив свою обраницю, але ...
Коли моє життя втратило сенс і я серйозно почав задумуватись над доцільністю свого існування я отримав шанс бути щасливим і зробити іншу людину щасливою. Зараз я можу любити і жити щасливо, але не можу причащатися і одружитись.
Але зараз я щасливий і спокійний, і мені здається, що це і є та посвята від Бога, яку я отримав, хто би мені що не казав.

До речі я не є лібералом.
Я прихильник чіткого дотримання законів і правил. Але Божих законів, істинних, праведних.
А у випадку зі Старим Заповітом маємо: тут нормально - виконуєм, тут не годиться - пропускаєм. Хіба це закон? Мені взагалі здається, що Старий Заповіт дуже сильно спотворює вчення Христа (ну це я так, мяко, насправді він до вчення Христа взагалі не має відношення)

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 10 січня 2009, 16:32

сергій писав:Ваші твердження направду є несусвітніми.
Родослів’я Ісус вказують на те, що він бу прямим законним спадкоємцем царя Давида. (Мт 1, 1- 16 і Лк 3,23 – 38 ) Єлисавета близька родичка Марії була дружиною священника, який вершив службу в храмі і була з Аронового потомства (Лк 1 глава). Апостол Павло чітко означує що Христос тілом був з Ізраїльського народу (Рим 9,4 – 5),

А як бути з цим:
Євангеліє від св.Луки 20
41. І тоді він до них промовив: «Як же це кажуть, що Христос син Давида?
42. Бож сам Давид у книзі Псалмів мовить: Господь сказав Владиці моєму: Сиди праворуч мене,
43. поки я не покладу твоїх ворогів підніжком тобі під ноги.
44. Давид, отже, зве його Господом. Як же він може бути його сином?»

сергій писав:що більше каже що Христос був послушний Закону (Гал 4,4). Сам Христос про себе каже, що пришов не відмінити Закон, але його виконати (Мт 5,17).


Євангелія від св.Матвея 9
16. Ніхто не пришиває латки з нової тканини до старої одежі, бо латка в одежині збіжиться, і діра стане гірша
17. І не вливають вина нового в старі бурдюки, а то бурдюки
розтріснуться і вино розіллється та й бурдюки пропадуть; а вливають
вино молоде в нові бурдюки, тож одне й друге збережеться.»

Євангелія від св.Марка 2
21. Ніхто не пришиває латки з сукна сирового до старої одежини, бо
інакше нова латка відірветься від старої одежини, і діра стане більша.
22. Ніхто й не наливає нового вина у старі бурдюки, бо інакше вино
прорве бурдюки, і пропаде вино, а й бурдюки, лише нове вино - у нові бурдюки!»

Євангелія від св.Луки 5
36. Він їм сказав також цю притчу: «Ніхто не відриває латки від нової
одежини й не пришиває її до старої, а то порве й нову, і латка від нової не підійде до старої.
37. Ніхто також не вливає молодого вина до старих бурдюків, а то нове вино прорве бурдюки, й само вино розіллється, і бурдюки пропадуть.

А скільки ми уже латок наклали на Христове вчення за 2000 років?

сергій писав:Стосовно ж співвідношення Ізраїлю і християн прочитайте собі 11 главу послання до Римлян.


А Ви тим часом перекладіть, як іудеї розшифровують "Ізраїль"

сергій писав:І ще на остаток. Я дійсно Вас дуже шкодую. Антисемітизм, який з Вас так і пре відкриває Вас на Боже прокляття. Бог обіцяв Авраамові, що хто проклинає його потомків буде проклятий. Єдиними законними потомками по тілу праотця нашої віри Авраама є ізраїльтяни. Подумайте над цим. Може варто змінити своє відношення до народу, який дав світові Святе Письмо, Ісуса Христа (Месію), його Матір і всіх апостолів.

О! Я ще і антисеміт!
А це з чого це видно?
Ну, стосовно цього є багато запитань, як то напрклад:
А скільки українців врятували євреї під час 2 світової війни?
Скільки винищено українців за період з 1900 по 1993 роки, до речі тілки за те, що вони українці?
Хто дотепер контролює бізнеси повязані з работоргівлею?
Радянський союз згадувати чи ні(побудований на основах іудейської релігії)?
ну і так далі ...

сергій писав:Бог не є не вірний у своїх обіцянках й Ізраїль рано чи пізно буде в корданах обіцяних Богом.

... навіть якщо для цього треба винищити корінне населення, яке живе в цих кордонах! (особисто я би скоріше поставив знак питання)

сергій писав:Ще у 1946 існування держави Ізраїль було питанням фантастики. Але Ізраїль зараз існує, як реальність.


До речі це відчутно. Ну дуже вже багато інформаційного простору він займає.

сергій писав:Стосовно палестинців. Дуже однозначно трактуєте цей народ. А варто би було задуматись над тим чому ізраїльські араби, у своїй більшості християни не боряться проти Ізраїлю, а лише мусульмани.

і поки мусульманські найманці відроблять проплачені гроші, християни споікйно вмирають від мирних ізраїльських бомбардувань. Ви це мали на увазі?
Скільки жінок і дітей полягло за останні місця в Газі? Вони теж бойовики? А це більше третьої частини загиблих.

сергій писав:Та й перед тим як бідкатися над долею населення Ґази подумайте над питанням, яка держава в світі терпіла би кілька річний обстріл своєї території ракетами? Росія, Україна, Китай, Франція чи може Англія?

ну напевно вже не та, яка 50 років назад була штучно створена за рахунок чужої держави. А якщо завтра їм Україна почне заважати?

сергій писав:Я краще за Вас розумію, що відбувається на Близькому Сході,

Безперечно.

сергій писав:бо ситуація там ні секунди не виходить поза рамки біблійних пропроцтв.

От цього я найбільше і боюсь, що так само як вони колись стратили Христа, вони стратять світ для того щоб правити тим, що залишилось.


А тепер трохи відступу.
Яка позиція християнських церков світу до подій в Газі? Чи там усе по християнськи відбувається?
Де миротворчий контингент під проводом тих самих християнських церков який зупинить смерть людей?

Чогось згадалось
Євангеліє від св.Луки. 10. Хто наш ближній. Притча про милосердного самарянина.
29. Та той, бажаючи себе самого виправдати, каже до Ісуса: «А хто
мій ближній?» .
30. Мовив тоді Ісус, кажучи: «Один чоловік спускався з
Єрусалиму до Єрихону й потрапив розбійникам, що його обдерли й
побили тяжко та й пішли геть, зоставивши півмертвого.
31. Випадком ішов якийсь священик тією дорогою; побачив він його й, збочивши, пройшов мимо.
32. Так само й левіт прийшов на те місце, глянув на нього й пройшов мимо.
33. Але один самарянин, що був у дорозі, зненацька надійшов (на нього) й, побачивши його, змилосердився.
34. Він приступив до нього, перев'язав йому рани, полив їх
оливою і вином; потім посадив його на власну скотину, привів до заїзду й доглянув за ним.

Наша церква зараз в ролі того священника, проя кого йдеться в строці 31. Прикро.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 10 січня 2009, 16:53

Igor писав:Але, я уже десь наводив свій приклад.
Я вдруге одружений(як і моя дружина).
Я не з примусу йшов до шлюбу, я щиро любив свою обраницю, але ...
Коли моє життя втратило сенс і я серйозно почав задумуватись над доцільністю свого існування я отримав шанс бути щасливим і зробити іншу людину щасливою. Зараз я можу любити і жити щасливо, але не можу причащатися і одружитись.
Але зараз я щасливий і спокійний, і мені здається, що це і є та посвята від Бога, яку я отримав, хто би мені що не казав.

Тепер зрозуміло! але задумайся, чи вартує заради заспокоєння власної совісті в такий спосіб шукати лазєйку в Божому Законі? є інший вихід, який ти чомусь не хочеш обрати.
Повір, що ця посвята не від Бога -- це стовідсотків!

Igor писав:До речі я не є лібералом.
Я прихильник чіткого дотримання законів і правил. Але Божих законів, істинних, праведних.
А у випадку зі Старим Заповітом маємо: тут нормально - виконуєм, тут не годиться - пропускаєм. Хіба це закон? Мені взагалі здається, що Старий Заповіт дуже сильно спотворює вчення Христа (ну це я так, мяко, насправді він до вчення Христа взагалі не має відношення)

хто ж тоді Христос без Старого Завіту?

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 10 січня 2009, 18:07

Igorеві

Ісус у цитованому Вами уривку взагалі не заперечує що Він є сином Давида. Але цілком ясно вказує на специфічність своєї Особи. Власне той казуз, який юдаїз для себе не вирішив до сьогодні.

Ви часами не Єговіст? Так вони люблять виривати цитати з контексту і ліпити їх де попало. Яке відношення місця про стару одіж і нову латку та молоде вино і старі бурдюки мають до Тори?
Ви що хочете ствердити що Ісус сам себе заперечував? Один раз твердить що не прийшов укинути Закон, а наступного разу каже що Закон Він відкидає?

Які латки, про що Ви говорите?

Питання стосовно розшифрування імені Ізраїль, я пощироті кажучи не зрозумів. Може ви мали на увазі переклад? Один з можливих перекладів імені Yisrael є той хто прагне Бога.

Моїх родичів в прямому коліні москалі вивезли до Сибіру, а на їх місце поселили москалів, то що по Вашому москалі стали корінним населенням, а ми іноземцями на власнії землі.

Єдиний народ у світі отримав від Бога власне Ханаанську землю і обітниці пов’язані з цією землею. Хто просив туди пхатися римляна, візантійці, арабів, турків, англійців? Про яку штучну державу ви сплітаєте небилиці, якщо єврейська присутність в землі Ізраїльській ніколи не припинялася? Принаймні 40% такзваних палестинців це приходні після 1948 року з інших арабських країн. А використовування цивільного населення, як живого щита чиїх рук діло Цахулу чи Хамасу? Звідки у Вас така ненависть до євреїв, що відмовляєте їм навіть у праві на власну державу? І Ви ще твердите, що Ви не антисеміт? Дивно...

Читайте Святе Письмо і не сплітайте дурниць. Христа розіп’яли римляни і єврейська старшина. Невже за звірства нацистів Ви звинувачуєте усіх німців чи за звіртва московської окупації – усіх москалів? Чому не звинувачуєте таксамо римлян?

І вибачте за грубе запитання, але, шановний, якого дибілізму Ви поначитувалися, що стверджуєте що СССР побудований на основі юдаїзму? Ви що в сосну в’їхали? Подібними маразмами страждають хіба що шовіністичні кола Московщини опоєні месіянською ідеєю Москви Третього Риму і московського народу «богоносця».

А хто перший свою кров пролив за Христа не єврей Степан? Не єврей Савло євангелізував ціле Римське Церство? Хіба не євреї усі людські автори Святого Письма, крім Луки? Колись на самих початках Церкви існував оден мудрагелик, на Ваш кшталт, Марціон. Він серемудренький відкидав Старий Завіт, а з Нового визнавав тільки Євангеліє від Луки і Діла Апостольські. Церква його засудила, як єретика.

А взагалі то перед тим як звинувачувати Церкву в чомусь, розберiться перше самі з собою.Якщо Ви вляпались у «чудову» ситуацію з власним шлюбом то до чого тут Церква. Знаєте є така москальська приказка: «Нечего на зеркало пинять когда рожа кривая».

І навчіться триматися теми дискусії. Хочете дискутувати про те Хто такий Христов, чи яка роль євреїв – відкривате нову гілку. А то перетворюємо одну тему на іншу. Думаю, що це є непорядно по відношенню до інших учасників і гостей цього форуму.

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 13 січня 2009, 17:23

А як бути з людьми які були до Христа? Вони не отримають спасіння?
Адже Бог існував завжди і буде існувати. Бог - це істина.
Як бути з людьми, які не мають можливості долучитися до Христової церкви, але є праведними в своїх вчинках(різні глухомані є на світі)?
Але ж Вони теж є божими творіннями?


На це все воля Божа! Христос говорив, що "...широка дорога веде до загибелі, і сила людей нею підуть, і тільки вузенька стежка веде до спасіння...." тобто на рахунок всіх інших - очевидно така Божа Воля...
"...і ніхто не попаде в царство Отця мого інакше як через мене..." тобто хто не прийме Ісуса за спасителя, той немає спасіння.

В кожній людині живе Ісус. Навіть останній убивця щось чи когось щиро любить. А як бути у випадку, якщо людина не грішить, а про Ісуса не знає(хто зна, може є ще і такі випадки на землі)? Хіба йому закрита дорога до Бога?

Наскільки я знаю (по Старому Завіту) людина яка ніколи не чула про Ісуса, але вірила в Бога Єдиного і дотримувалась його заповідей також може бути спасенною, але наскільки це актуально в наш час не знаю - я б не ризикував...

До речі я не є лібералом.
Я прихильник чіткого дотримання законів і правил. Але Божих законів, істинних, праведних.
А у випадку зі Старим Заповітом маємо: тут нормально - виконуєм, тут не годиться - пропускаєм. Хіба це закон? Мені взагалі здається, що Старий Заповіт дуже сильно спотворює вчення Христа (ну це я так, мяко, насправді він до вчення Христа взагалі не має відношення)


Ісус Христос не прийшов відмінити Старий Завіт, а тільки вдосконалити його, тобто Старий Завіт треба дотримуватись і дотримуватись весь (хіба буде користь з бочки меду, якщо в ній буде хоча б одна ложка дьогтю...?) До речі. що стосується Вашого випадку, то Ісус Христос дуже чітко пояснив і витлумачив поняття шлюбу та розлучення - і якщо в Старому Завіті чоловік мав право на розлучення - то в Новому - НІ! Це для Вас означає, що Ви живете в смертному гріху, але ще гірше то, що й дорогі для Вас люди (дружина, дочка) - також...через Вас, це питання потрібно Вам вирішити - і чим швидше, тим краще....

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 13 січня 2009, 20:36

Як дехто з дописувачів форуму УГКЦ зазначав уже: давайте будемо по темі... Ці розмови про Старий Завіт, відношення до нього Спасителя тощо теж потрібні, але на все свій час і місце...

Так чому ви ходите до церкви? Що саме вас до цього спонукає - щось зі середини чи ззовні?:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 14 січня 2009, 14:00

Як дехто з дописувачів форуму УГКЦ зазначав уже: давайте будемо по темі... Ці розмови про Старий Завіт, відношення до нього Спасителя тощо теж потрібні, але на все свій час і місце...

Мені здалося. що Старий Завіт тут найкраз і був доречним...

Так чому ви ходите до церкви? Що саме вас до цього спонукає - щось зі середини чи ззовні?

Я не знаю.... тобто не можу дати точну відповідь, але без відчуття обов"язку тут точно не обходиться :Rose: , а що ще...? хіба це можна сказати точно?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 січня 2009, 15:02

enginer писав:Мені здалося. що Старий Завіт тут найкраз і був доречним...

Так чому ви ходите до церкви? Що саме вас до цього спонукає - щось зі середини чи ззовні?

Я не знаю.... тобто не можу дати точну відповідь, але без відчуття обов"язку тут точно не обходиться :Rose: , а що ще...? хіба це можна сказати точно?


Звичайно, чимало було почерпнуто у літургійному плані зі старозавітнього храму в Єрусалимі, наприклад. Тож у церковній традиції існує пряме відношення до Старого Завіту...

А точно, якось дефінітивно, мабуть, і не скажеш про те, але принаймні зможеш вільно сам собі дати відповідь на це, тим більше коли хтось, наприклад, з протестантів чи невіруючих запитає.
Часом важко зрозуміти ту людину, що каже, що їй для віри в Бога, християнського життя, не потрібні ні Церква, ні душпастирі тощо, всупереч волі Божій...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 23 січня 2009, 12:31

mmm82 писав:Часом важко зрозуміти ту людину, що каже, що їй для віри в Бога, християнського життя, не потрібні ні Церква, ні душпастирі тощо, всупереч волі Божій...


Між іншим я десь читав(здається в США), що зараз стає популярним відвідування церкв через інтернет, тобто вживу йде Служба Божа по інтернету. Цікаво чи це дозволено церковною владою.
Я пригадую, як мій дід, коли був слабий і не йшов до церкви то слухав Службу Божу з Ватикану щонеділі по радіо (виводив антену на дах)...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 січня 2009, 15:07

Igor писав:
А в мене свій храм, всередині.



Вибачте за іронію, пригадую тут собі як колись один досить поважний священик-професор-бібліст (вже покійний) мав якось дискусію з одним упертим протестантом, який йому доводив, що не відчуває необхідності вчащати до церкви, бо вона в нього є тільки в середині, у самому серці і т. д. Дискутували, балакали, і от отець запитав у тому всьому протестанта: "Добре, нехай уже буде - церква у тебе є виключно в серці, а тоді де знаходиться дзвіниця: між ногами?..

Важко говорити не раз з такими людьми, що відійшли від Вселенської Церкви та погрузли у схиблених міркуваннях, зокрема своїх... %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 27 січня 2009, 18:17

Взагалі-то питання "чому ходиться до храму?" варто починати з того, що це є одна з Десяти Божих Заповідей, яка говорить про те, що в неділю і свята треба ходити до церкви...а з цього слідуює що це не є ані "якась побожна традиція" ані рекомендація якогось священника і т.д. а вимога самого Бога. Ця заповідь зобовязує кожну охрещену людину, тобто кожного християнина бути на свята на богослуженні...а ігнорування цього автоматично означає, що людина додала до свого списку ще один тяжкий гріх, з якого треба сповідатись :( (винятком є поважні причини, які не дозволяють бути в церкві). Ну а подальші мотиви участі у богослуженні звичайно у кожного свої: хтось прийшов шось попросити, хтось послухати гарний спів хору, ще хтось - зустрітися зі знайомими, ну а коли людина приходить перепросити за гріхи, подякувати за допомогу і набратися снаги до подальшого нелегкого християнського життя, то це мабуть взагалі супер :) ...

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 27 січня 2009, 21:58

mmm82 писав:Вибачте за іронію, пригадую тут собі як колись один досить поважний священик-професор-бібліст (вже покійний) ... тільки в середині, у самому серці і т. д. Дискутували, балакали, і от отець запитав у тому всьому протестанта: "Добре, нехай уже буде - церква у тебе є виключно в серці, а тоді де знаходиться дзвіниця: між ногами?..

вихована професура мала би уникати в свому лексиконі такого роду зворотів. Як Ви вважаєте?

mmm82 писав:Важко говорити не раз з такими людьми, що відійшли від Вселенської Церкви та погрузли у схиблених міркуваннях, зокрема своїх... %)

Ви думаєте мені з Вами легко говорити?
Не можна жити у світі, де з тобою всі погоджуються і не має право на існування думка відмінна від твоєї. Я наводив теми з цитататми, вони не цікаві, ну жо ж, залишимо хоча б цей рівень дискусії.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей