Християнин і насильство

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 19 квітня 2014, 19:56

Якщо ж думати з раціональної точки зору, то самим кращим варіантом було для союзників якомусь шпигуну (а їх там було посвно) пожертвувати собою і коцнути Гітлера. Але чомусь цього не зробив ніхто, а я к Кенеді президлента то легко... Хай ліпше війни йжуть і хай ліпше знизують мільйони людей. Комусь вигдіно щоб були війни, хтось на цьому заробляє продаючи брою і це світове зло, до якого я знову таки не хчу бути причетним. Хтось продвигаєж закон вільного носіння зброї в Україні. Це знову таки на руку тим хто зброєю торгує, комусь продвигають бізнес. І до цьоо не хочу бути причетним.

1. Блаженні вбогі духом, бо таких є Царство Небесне.

2. Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться.

3. Блаженні тихі (покірні, незлобиві), бо вони осягнуть землю.

4. Блаженні голодні та спрагнені правди, бо вони наси­тяться.

5. Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть.

6. Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.

7. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими наз­вуться.

8. Блаженні вигнані за правду, бо таких є Царство Небесне.

9. Блаженні ви, коли вас ганьбитимуть, гнатимуть і поши­рюватимуть про вас усяку лиху славу та наклепи ради Мене.

Оцього ми повинні досягати, як християни, або принаймні не противитись коли це Бог в нашому житті здійснює. Навіть якщо вигнані були за правду.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 19 квітня 2014, 20:04

andrivovk писав:А я думав, що коли йдуть загарбники, то навіть треба їх вбивати і то цілком зрозуміло і прийнятно. :oops: Але все одно якось важко то до розуміння. Вони йдуть свідомо тебе вбивати, а ти ще маєш до них обережно, щоби не вбити. Буду над тим працювати.

Йдуть загарбники... Це колись так війни велись. Особливості сучасної війни не такі чіткі. Дуже видно де йдуть загарбники? Коли держава тягне резину навіть з явними терористами чи сепаратистами, не модучи їїх призупинити то про яку відсіч набагто сильнішим загарбникам можна говорити?

"а ти ще маєш до них обережно, щоби не вбити."
Мені, як християнину, просто тяжко взагалі говорити про те що християни можут воювати один проти одного. А в нашій ситуації це християни.
Є інша ситуація: якби війна велась з народами нехристиянськими, то там було б все однозначніше (Якби вони нападали як загарбники). То джесь понятно з релігійнох точки зору було б що вони не знають Бога істиного і піддані впливу злих духів. Та й то важко уявляти навіть таку ситуацію. А війну між християнами взагалі не хочу. Тому підтримую тих християн, які добились в законодавствах країн різзних для себе можливості не йти на службу в армію по релігійній причині. Вони добивались і змогли добитись, це теж пожвиг.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 19 квітня 2014, 20:28

andrivovk писав:А я думав, що коли йдуть загарбники, то навіть треба їх вбивати і то цілком зрозуміло і прийнятно. :oops: Але все одно якось важко то до розуміння. Вони йдуть свідомо тебе вбивати, а ти ще маєш до них обережно, щоби не вбити. Буду над тим працювати.

від неправильного розуміння і йоги в армію не йдуть, Андрію. Військовий, армія, що не готується бути окупантом - для захисту.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 19 квітня 2014, 20:38

Michail писав:
andrivovk писав:А я думав, що коли йдуть загарбники, то навіть треба їх вбивати і то цілком зрозуміло і прийнятно. :oops: Але все одно якось важко то до розуміння. Вони йдуть свідомо тебе вбивати, а ти ще маєш до них обережно, щоби не вбити. Буду над тим працювати.

Йдуть загарбники... Це колись так війни велись. Особливості сучасної війни не такі чіткі. Дуже видно де йдуть загарбники? Коли держава тягне резину навіть з явними терористами чи сепаратистами, не модучи їїх призупинити то про яку відсіч набагто сильнішим загарбникам можна говорити?

"а ти ще маєш до них обережно, щоби не вбити."
Мені, як християнину, просто тяжко взагалі говорити про те що християни можут воювати один проти одного. А в нашій ситуації це християни.
Є інша ситуація: якби війна велась з народами нехристиянськими, то там було б все однозначніше (Якби вони нападали як загарбники). То джесь понятно з релігійнох точки зору було б що вони не знають Бога істиного і піддані впливу злих духів. Та й то важко уявляти навіть таку ситуацію. А війну між християнами взагалі не хочу. Тому підтримую тих християн, які добились в законодавствах країн різзних для себе можливості не йти на службу в армію по релігійній причині. Вони добивались і змогли добитись, це теж пожвиг.

і католики були загарбниками католиків. І не лише в далекій Африці - війни минулого століття між українцями і поляками, наш приклад. І це не подвиг - не йти в армію за умов миру. Але це - злочин: не йти відстоювати свою державу перед загрозою окупанта. І не справа в тому, що війни після 2Світовою не оголошуються. Справа у тому, що релятивізм, про який ми з Вами щоразу в тій чи іншій мірі говоримо, робить з розумом людини прикру річ - людина перестає вірити тому, що бачить, своїм висновкам, висновкам інших і, в результаті, розгублено не здатна на дію. А християнин, Михайле - це діяч, а не мрійник. Люди грішні і вся 2000-літня історія війн між християнами цьому доказ. А просте порівняння полеміки і дій Путіна з полемікою і діями Гітлера думаючому, знайомому з історією чоловікові підскаже: війна, окупант - все це про Україну
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Християнин і насильство

Повідомлення andrivovk » 19 квітня 2014, 21:16

Michail писав:Святий Августин, напрклад. будучи єпископом Гіпони не бьрав зброю в руки і не йшов загарбників проганяти, а якось так вийшло що зміг умовити не знизувати народ Гіпони: http://dc.lviv.ua/tv-dc/filmi-pro-svyat ... seryi.html
і це було краще за любу зброю.

Св.о.Піо, чудотворець, служив в армії, св.Амфілохій Почаєвський (чудотворець, українець) служив в армії (поранений на війні), православний праведник Паісій Святогорець служив в армії. То з теперішніх, сучасних...
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 19 квітня 2014, 21:49

Кому як відкривається. Я не боюсь загинути. Христос не опирався і віддав своє життя за нас всіх, смертю. смерть переміг і ми не боїмось вже смерті.
А не хочу брати участь в війні з інших позицій, які я пояснив вище.
А тому з чистою совістю уникну участі в ній, якщо це буде можливо. І якби я був росіянином то з їх боку також робив би так само, уникав би того. щоб воювати з будь якою державою, а в першу чергу з сусіднім народом, з якм насправді має спільне коріння. На рахунок святих, які служили, у це ж право християнина служити в армії.

А в тім сьогодні свято наступає, вітаю всіх зі Святом Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа!

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 19 квітня 2014, 21:57

"св.Амфілохій Почаєвський (чудотворець, українець) служив в армії (поранений на війні)"

Ну про православних святих то взагалі інша тема. Та й сиуація в Почаївського Амфілохія інша була. Вони там з Австрією воювали. Теж недобре, але зовсім небратні народи. Австроугорщина така була держава що самі угорці не раз проти автрії виступали, так що то таке.
А в принципі міг відмовитись від тої участі, у нас є свобідна воля і її треба застосовувати, щоб жити так як ти переконаний що правильно.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 20 квітня 2014, 22:40

о.Олег писав: Але це - злочин: не йти відстоювати свою державу перед загрозою окупанта.
Так, гріхи занедбання в певних ситуаціях бувають дуже серйозними... :( Просто ми звикли: "вчинити" гріх - активна дія, а якщо "я" пасивний, то значить - чистий. Але це не так.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 21 квітня 2014, 18:29

Саме головне, що я вже писав Вище, але ніхто не зауважує чомусь: участь у альтернативній службі або навіть згода на неї це вже не пасивність, а активність. Тому для мене герої, наприклад, не правий сектор, які вчинювали на Майдані бучі і квидались підпаленими пляшками з "Молотовим", а самі майданівці, які через це постраждали, а також медики, саніатари та інші прості люди, які помагали людям на Майдані, або несли Слово Боже і підтримували людей.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 21 квітня 2014, 20:58

Michail писав:Саме головне, що я вже писав Вище, але ніхто не зауважує чомусь:
Та все ми зрозуміли, просто воно звучить в контексті "я воювати не хочу".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2014, 11:06

Michail писав:Саме головне, що я вже писав Вище, але ніхто не зауважує чомусь: участь у альтернативній службі або навіть згода на неї це вже не пасивність, а активність. Тому для мене герої, наприклад, не правий сектор, які вчинювали на Майдані бучі і квидались підпаленими пляшками з "Молотовим", а самі майданівці, які через це постраждали, а також медики, саніатари та інші прості люди, які помагали людям на Майдані, або несли Слово Боже і підтримували людей.

які там герої праві, що Ви? І серед Небесної Сотні навіть жодного. З того, як вони (чи і свободівці) поводились і викладали свою поведінку (з ректором чогось-там, прокурором/інше), самі ж знімаючи, в Ютубі, у мене таке враження, що це перші, хто працює на розвал України (і чи вони помиляються так грубо, чи виконують замовлення Кремля, що відразу ж підхоплює такі фільмики і залякує Україну/Росію "бандєравцамі", не надто і важливо в данному контексті) і це сумно :( Але суть того, про що Вам пишу не у тому, хто герой, а у тому, що коли прийде ворог - жодна "альтернативна служба" не поможе відстояти правду.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 22 квітня 2014, 11:24

Michail писав:.. єпископом ... священик...

щось про Вас не знаю? Єпископ/священик дійсно не може брати зброю в руки (хоча і тут є виняткові ситуації) - в нього своя місія у війську. І ще - десь у своїх листах Ви розрізняєте війну чужих (австріяки) і братніх (росіяни) народів і це, перепрошую, нісинітниця (навіть, якщо не згадувати, що і з одного, і з другого боку була масса українців): прийшов загарбник і без різниці, чи це Ваш/мій кум/сват... А те, що людину йти на загарбницьку війну заставили і вона нічого із цим не змогла зробити - брехня і оправдування всіх без винятку учасників загарбницьких воїн. Ви чоловік цікавий - історію знаєте. А ні - перегляньте, наприклад, судові процеси над нацистами
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення vitalko » 25 квітня 2014, 19:36

о.Олег писав:Але суть того, про що Вам пишу не у тому, хто герой, а у тому, що коли прийде ворог - жодна "альтернативна служба" не поможе відстояти правду.

Угу, як співає Тартак з Нічлавою в "Не кажучи нікому":

Коли війна вривається у двері,
Не захистять слова й печатки на папері.
Потрібно йти, потрібно брати зброю
І право на життя відстояти в горнилі бою…


А про Майдан.... Пане Михаїл, чи ви думаєте, що серед героїв Небесної Сотні нема тих, хто кидав коктейлі Молотова чи каміння? Думаю там значна частина таких(якщо не більшість). І я такі дії в даному випадку підтримую, бо коли в народу забрали право на мирний вплив на ситуацію, то він має право на повстання(слухайте блаженнішого Любомира, бо якщо він - авторитет назагал, то і тут також).
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 20 червня 2014, 17:10

@щось про Вас не знаю?@

Ну всього точно ні, але те що Ви маєте на увазі, то ні. Я просто проти насильства.

" І я такі дії в даному випадку підтримую, бо коли в народу забрали право на мирний вплив на ситуацію, то він має право на повстання(слухайте блаженнішого Любомира, бо якщо він - авторитет назагал, то і тут також"
Підскажіть, будь ласка, а є десь в текстах його звернень таке, що він підтримує застосування коктейлів молотова?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 20 червня 2014, 19:03

Michail писав:@щось про Вас не знаю?@

Ну всього точно ні, але те що Ви маєте на увазі, то ні. Я просто проти насильства.

" І я такі дії в даному випадку підтримую, бо коли в народу забрали право на мирний вплив на ситуацію, то він має право на повстання(слухайте блаженнішого Любомира, бо якщо він - авторитет назагал, то і тут також"
Підскажіть, будь ласка, а є десь в текстах його звернень таке, що він підтримує застосування коктейлів молотова?


А Ісус один раз застосовував батіг. :roll:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 20 червня 2014, 21:11

Michail писав:@щось про Вас не знаю?@

Ну всього точно ні, але те що Ви маєте на увазі, то ні. Я просто проти насильства.

" І я такі дії в даному випадку підтримую, бо коли в народу забрали право на мирний вплив на ситуацію, то він має право на повстання(слухайте блаженнішого Любомира, бо якщо він - авторитет назагал, то і тут також"
Підскажіть, будь ласка, а є десь в текстах його звернень таке, що він підтримує застосування коктейлів молотова?

та не думаю, Михайле. +Любомир плаче над всією цією нашою ситуацією. Десь місяць (?) тому я грішний запросив його дати для Асамблеї "Віра і Світло" духовну науку і Блаженнійший про Майдан/сучасність зацитував одного свого товариша, який говорив (а +Любомир майже незрячий): "добре, що Ви не бачите, бо Ваше серце б такого не витримало". Тобто, Блаженнійший точно не виступає "за" коктейлі. Він говорить про відповідальність аж до спротиву. А те, що люди різні і в кожному окремому випадку (чи групи) протест прийняв різні форми - аж до кровопролиття - над цим плачемо. Незалежно від того, наскільки адекватними виявляться на повірку ті чи інші вияви протесту.
все складно :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення о.Олег » 20 червня 2014, 21:18

ShMariam писав:...А Ісус один раз застосовував батіг. :roll:

думається... багато світового насильства витворювалося з цією цитатою на вустах :(
насправді ж "Єдин Свят, Єдин Господь Ісус Христос во славу Бога Отця" і Амінь :)
знаю, що Ви це розумієте і Ви не із тих, що оправдуватимете насилля "батогом". Просто і цей випадок, і "непротивлення", і "всяка влада від Бога..." і багато всього іншого-Христового потребує заакцентування і роздумів, а відтак - пам`яті про те, що Бог Сотворив "все в премудрості", а не для вправляння у знанні цитат/трафунків :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 20 червня 2014, 22:18

Лише Господь Бог може допомогти в цый ситуації, про що Його і просимо зі смиренням.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 20 червня 2014, 22:45

Michail писав:Лише Господь Бог може допомогти в цый ситуації, про що Його і просимо зі смиренням.

Так. Тільки Господь поможе тоді, коли самі прикладемо зусилля, а не будемо просто чекати чуда.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Тома
дописувач
дописувач
Повідомлень: 51
З нами з: 11 серпня 2013, 11:41

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Тома » 21 червня 2014, 04:56

Є один фільм, який дуже до речі в даній темі: "Людина, яка стала папою", і відповідно позиція у ньому, яку займає Кароль Войтила.
Мар'ян Качмар, brat Martyn, Кипріян (Kyprijan), Тома...
«Коли-небудь потім» - небезпечна хвороба, котра рано чи пізно поховає ваші мрії разом з вами (Тімоті Ферріс).
Сайти: simport.org.ua; photography.kachmars.com; Скринька: home[пес]kachmars.com

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Олег_373 » 24 червня 2014, 23:10

Чисто моя думка : за цей мирний час виникла така категорія людей як пацифісти ,а я їх ще називаю "пацигісти"-даруйте вже за прямоту ! Хіба не бачите ,що експансія росії носить не тільки економічний характер ,а й також "руськи мир"-тобто всім "поцигістам" прийдеться стати МП . Я сам не з одним таким спілкувався-диву дивуєшся ! Люди просто не хотять читати історію !!!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 10:49

Олег_373 писав:Чисто моя думка : за цей мирний час виникла така категорія людей як пацифісти ,а я їх ще називаю "пацигісти"-даруйте вже за прямоту ! Хіба не бачите ,що експансія росії носить не тільки економічний характер ,а й також "руськи мир"-тобто всім "поцигістам" прийдеться стати МП . Я сам не з одним таким спілкувався-диву дивуєшся ! Люди просто не хотять читати історію !!!

Є ще категорія людей, які вважають насильство злом за будь-яких обставин. Але свою пасивність, в той час коли зневажають (і вбивають) ближнього, гріхом не вважають. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 25 червня 2014, 12:53

Пасивність - це зовсім не перейматись проблемою. А коли людина молиться за мир і за загиблих, то вже не пасивність.
Гріх - це якраз те, що робить влада, відсилаюси в гарячі точки молодих непідготованих солдат ні морально ні матеріально не забезпечених. А своїхм діток влада туди не пошле. Оце гріх. Я вже вище писав, що військовий це теж покликання. Та й то лише для оборони та й то з такою умовою мають служити,як Йоан Хреститель пояснив воїнам, які до нього підходили.
І насильство зло за будь-яких осбтавин по своїй суті. Хоча іноді необхідне і менше зло але лише в конкретних ситуаціях. Наприклад закинули солдат в точки тримати пости, обороняти мирних громадян, а на них напали терористи, ну тожі вже мусять оборонятись. А бомбардувати міста, розбивати школи, лікарні, навіть випадково вбивати мирне населення і т.д. це визнати чимісь добрим ну ніяк не можна.

Краще вже військомвому християнину брати участь у евакуації людей, в альтернативнійс службі, в медицинській допомозі і т.д. Люба війна це хитрощі, брехня і т.д. і до кінц простий вояк може і не знати часто чи виконує добрий наказ чи поганий. Особливо в сучасних війнах в цьому важко розібратись.

"Є ще категорія людей, які вважають насильство злом за будь-яких обставин. Але свою пасивність, в той час коли зневажають (і вбивають) ближнього, гріхом не вважають. :(" Є одна категорія ситуацій дуже важлив: якщо насильство проводять над ближнім в конкретному випадку (а не абсьтракційовано з якихось новин) і християнин кинувся його захищати і чи виграв при цьому бій чи програв, але це якраз не є гріхом, бо він своїм життям ризикнув за ближнього в конкретному випадку. А все інше - філософствування і тому християни, поки в конкретній ситуації не опинились, можуть вибирати. І мають право відмовитись від армії. Чому йце одним релігійним групам по релігійному мотиву дозволяють не слуєжити, а іншим ні? Тут законодавство має для всіх віруючих бути однозначним.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 17:12

Michail писав:
Краще вже військомвому християнину брати участь у евакуації людей, в альтернативнійс службі, в медицинській допомозі і т.д.
Зважаючи на те, який відсоток в нашій державі називає себе християнами... :) Але справа не в тому. Хочу відмітити один важливий момент: евакуація, мед. допомога і забезпечення надійного тилу - дуууже важливі речі під час війни, але найважливішим є міжнародні домовленості, дипломатія і безпосереднє ведення війни - знешкодження ворога аж до вбивства. :( Все решта - допоміжне. Християнин - не той, хто має ховатися за інших у найважливіших справах, більше того, має брати на себе відповідальність. Як от cв. Жанна д'Арк.

Відносно ж професійних військовослужбовців... То тут взагалі, нмд, складно: з одного боку, професійний вишкіл, з другого боку - а звідки я знаю, чи "мене" не закинуть на чужу, може й несправедливу війну? :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Християнин і насильство

Повідомлення Michail » 25 червня 2014, 17:50

Християнин завжди має мати вибір бути йому в армії чи ні. І взагалі армія має бути професійна і тільки, без загального призову. Держава не допомагає батькам вирощувати синів аж до 18 років, тому і права на них не має. Хіба що має право давати їм роботу військових. А взагалі я поважаю країни, які відмовились від армії взагалі (є і такі).

"Як от cв. Жанна д'Арк." То чомусь не загальне в християнстві, а одиничне. Та й там був поклик згори до визволення.

" а звідки я знаю, чи "мене" не закинуть на чужу, може й несправедливу війну? "
А якраз християнин має думати і не йти на несправедливу війну. Військовий має право не виконувати протизаконні накази. А тому в принципі християнин може відмовитсь і від призову, якщо вважає що війна несправедлива. Якби так робили російські солдати, наприклад, то я не сумніваюсь що це б ставили в приклад наші ЗМІ. Якби так робили наші солдати, вважаючи цю війну несправедливою в загальному, то звичайно їх би ганьбили наші і ставили в приклад Російські ЗМІ...


"є міжнародні домовленості, дипломатія"
підтримую.

" і безпосереднє ведення війни - знешкодження ворога аж до вбивства. :( "
тут можна говорити лише про конкретні випадки. Я б на загальщину не підписувався. А випадки різні бувають. І тому християнину, який все таки пішов в армію і потрапив в такі ситуації, насправді потрібно добре думати що робити і як. Адже він все таки може мати сімю, а це важливіше ніж всякі політичні війни. Тому заради відповідальності за сімю (це вище) може відмовитись від армії, навіть під загрозою тюрми. ТАк він виживе і таак дітям буде легше пояснити чому він так зробив. А мертвий солдат своїм дітям нічого не пояснить. Імало того вони все життя будуть ображені на свою державу, яка послала їх батька на смерть із-за політичних інтриг.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 18:06

Michail писав:
"Як от cв. Жанна д'Арк." То чомусь не загальне в християнстві, а одиничне. Та й там був поклик згори до визволення.


Бо у всіх інших випадках люди без особливого поклику розуміють, що на них лежить відповідальність за визволення, і організовуються, і відвойовують. А тут же було особливе Боже ведення задля перемоги. Перефразовуючи, це "одиничне" не значить, що інші визвольні війни є несправедливими.

Michail писав:Якби так робили наші солдати, вважаючи цю війну несправедливою в загальному, то звичайно їх би ганьбили наші і ставили в приклад Російські ЗМІ...



Michail писав:... із-за політичних інтриг.
Ця війна визвольна.

Хлопці підходять і щиро кажуть, що вони не хочуть і не можуть убивати. Кажуть: «Ви не будете вбивати, а ми будемо. І потім нам з цим жити».

Що ви їм на це сказали?

Сказав: «Ідіть і зупиніть, щоб не вбивали, зупиніть убивство».

http://preobrazhennja.org.ua/content/hl ... tsym-zhyty
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Християнин і насильство

Повідомлення andrivovk » 25 червня 2014, 20:35

Michail писав:А взагалі я поважаю країни, які відмовились від армії взагалі (є і такі).

Коста-Ріка :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Християнин і насильство

Повідомлення andrivovk » 25 червня 2014, 20:43

Michail писав:Пасивність - це зовсім не перейматись проблемою. А коли людина молиться за мир і за загиблих, то вже не пасивність.

Так. Дехто думає, що коли не робити щось фізично, то це вже бездіяльність. А чому ж тоді св.Терезу (з Льзьє), яка була десь 6 років монахинею монастиря закритого типу, проголошено покровителькою місіонерів? А не, наприклад, св. Франциска Ксаверія, котрий все життя провів на місіях серед поган. Так ніби логічніше було б. І по тій самій причині Паісій Святогорець говорив про паломників "Я хочу говорити з Богом про вас, а не з вами про Бога". :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 20:45

andrivovk писав:
Michail писав:А взагалі я поважаю країни, які відмовились від армії взагалі (є і такі).

Коста-Ріка :Rose:

Це не для нас, маючи такого сусіда. :( А взагалі я б хотіла бачити Україну мирною державою, яка, без потреби у ні що не втручається і з сильною, по-сучасному озброєною армією. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Християнин і насильство

Повідомлення ShMariam » 25 червня 2014, 20:54

andrivovk писав:
Michail писав:Пасивність - це зовсім не перейматись проблемою. А коли людина молиться за мир і за загиблих, то вже не пасивність.

Так. Дехто думає, що коли не робити щось фізично, то це вже бездіяльність. А чому ж тоді св.Терезу (з Льзьє), яка була десь 6 років монахинею монастиря закритого типу, проголошено покровителькою місіонерів? А не, наприклад, св. Франциска Ксаверія, котрий все життя провів на місіях серед поган. Так ніби логічніше було б. І по тій самій причині Паісій Святогорець говорив про паломників "Я хочу говорити з Богом про вас, а не з вами про Бога". :)

А св. Івану Боско закинули чи то на беатифікаційному, чи то на канонізаційному процесі: "Якщо він так багато працював, то коли він молився?"
Молитва як така значно складніша, ніж праця (якщо дивитися на результат) і я не применшую її значення. Але в житті так часто є, коли виправдовуємо бездіяльність тим, що тільки молимося в якомусь намірі. В той час коли "я" повинна була і молитися, і працювати. Напр., я ніколи не здам екзамену, якщо буду тільки молитися в тому намірі, треба ще вчитися. :)

P.S. Відповідь була: "А коли Дон Боско не молився?"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей