Україна сьогодні

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 07 жовтня 2014, 19:35

Експрес писав: Не я Вас звинувачую, отче, а Ваші слова, якими Ви саме так і кажете - Святе Письмо - занадто мала площадка.

ще раз: Ви вписуєте в мої слова якийсь свій, глибоко чужий мені сенс. Бо говорю не про те, що цитувати Біблію не варта/можна, а про те, що Бог говорить до людини через Свою Церкву, яку Заснував, і, якщо є якісь питання, в яких, як Ви думаєте, викладене в Катехизмі - суперечить Біблії, то, віруємо (ми з Вами католики), слухатимемо саме викладене Церквою в Вченні (а вже Вчення має своєю основою і Біблію, і Отців Церкви, і рішення Соборів, приватны Об`явлення...), що коротенько/тезово відображає Катехизм. Так Діє Бог у Світі. Так і віруємо: Бог Вчить через Свою Церкву і саме тому Церква - остання інстанція. Решта - навіть Біблія чи, точніше, особисті відчуття промовляння Бога (до "мене") - це надто мало для Істини. Або Істині суперечить, якщо прямо йде проти Церковного Вчення/Магістеріум.
Експрес писав: ... корінь нашого з Вами нерозуміння один одного. Для Вас, отче Святе Письмо - ЛИШЕ маленька частина усного передання, а для мене це абсолютна істина, ідеальний приклад життя, єдиноправильна дорога до спасіння. На моє переконання, ніякі інші усні передання, вчення, догми, традиції, неспівмірні з Словом, яке дав нам безпосередньо наш Господь -Ісус Христос...!

ні - я Вам постійно говорю, що саме в цьому корінь, як і нагадую, що це надто мало для члена Христової Церкви. Це не корінь "непорозуміння" нас з Вами. Це єресь Лютера/Кальвіна/Цвінглі/інших "соля скріптура" - проти Бога і Його Церкви :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 09 жовтня 2014, 12:52

Отче, Ви залишили без відповіді усі мої питання, які Вам адресував:
Експрес писав:Я так і не почув від Вас де ж все-таки не вистачає Вам Біблії? Якщо перейти на Ваше образне порівняння моря і гашдвао, то формула не описує вигляду моря, запаху моря, шуму моря, розміру і краси. Для мене, власне Святе Письмо є морем, а гашдвао - тим мізером, яким багато християн Його бачать.Як бачите навіть з Вашого порівняння можна описати те, чого не вистачає формулі. Отже питання залишається актуальним: чого саме Вам бракує в Святому Письмі, якої повноти?
-аргумент повсюдно невистачальне - не розумію, якщо можна - детальніше.

Короткий зміст наступного питання, яке залишили без відповіді:
Святе Письмо - це і є тлумачення, пояснення найпростішою мовою, яка була звернена в першу чергу до простих, невчених людей. Навіщо тлумачити чи інтерпретувати Святе Письмо, якщо воно написано мовою максимально доступною і зрозумілою навіть дитині?

І третє запитання:
Експрес писав:Тобто війна в державі, смерть багатьох людей, в тому числі і мирних жінок, дітей, крах економіки, фінансового сектору, життя "в борг" з простягнутою рукою - все це і багато іншого негативу лише для того, щоб Ви побачили, що східняки -на ділі часто біліші патріоти, ніж западенці і порівняли себе з Росією. Оце і є Ваші доводи "в одні ворота - за Майдан"???
Так і не зрозумів, чому на Вашу думку, "домайданні події" через призму майдану і сьогодення виглядають ще гірше?
Поки що побачив лише один спірний аргумент - в українців розширився кругозір. ...І все?


:Search:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 09 жовтня 2014, 19:22

о.Олег писав:думаю, Олександре, для якісної виваженої оцінки дій чесних (навіть, якщо вони чесно помилялися) людей, потрібен час, певна віддаль від події, що проминула. Покищо це не надто можливо,

Я ось про це
2243 Збройний опір проти гноблення політичною владою обґрунтований лише тоді, коли існують одночасно такі умови:
– у випадку несумнівних, тяжких і тривалих порушень основних прав людини;
– після вичерпання всіх інших засобів;
– якщо він не спричинить більшого безладдя;
– якщо обґрунтована надія на успіх;
– якщо раціонально неможливо передбачити кращі вирішення

Чи не на часі вже дати відповідь, наскільки організатори і активісти Майдану співвідносили свої наміри з цими умовами? :wink:
(я не про вв і вф, які успішно організували вже дві революції в Україні :pardon: )
тому особисто я є зупинений на рівні супроводу людей/спільноти на їхньому шляху, нагадуючи їм/собі про Бога.
З повагою, ОООО

Так тому я і тут. Власне. :beer:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 09 жовтня 2014, 19:48

luksander писав:Я ось про це
2243 Збройний опір проти гноблення політичною владою обґрунтований лише тоді, коли існують одночасно такі умови:
– у випадку несумнівних, тяжких і тривалих порушень основних прав людини;
– після вичерпання всіх інших засобів;
– якщо він не спричинить більшого безладдя;
– якщо обґрунтована надія на успіх;
– якщо раціонально неможливо передбачити кращі вирішення

Чи не на часі вже дати відповідь, наскільки організатори і активісти Майдану співвідносили свої наміри з цими умовами?

так і Ви і я розуміємо, що оцінка цих умов відбувається до того, а не опісля. А те, про що ми з Вами - чи мали рацію, а чи помилялися ті, хто чесно переглянули обгрунтованість опору (а такі були) і заявили, що час настав. Ось... А відповідати на це з намаганням бути виваженим і неупередженим, нмсд в часі війни справа безнадійна.
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 10 жовтня 2014, 12:22

Експрес писав:... питання, яке залишили без відповіді:
Святе Письмо - це і є тлумачення, пояснення найпростішою мовою, яка була звернена в першу чергу до простих, невчених людей. Навіщо тлумачити чи інтерпретувати Святе Письмо, якщо воно написано мовою максимально доступною і зрозумілою навіть дитині?...

ой... Гм... І як на це маю відповідати? Ви ж твердите, а не питаєте. І це попри те, що мабуть, мали б знати про існування, наприклад, "Дитячих Біблій" (нащо, як думаєте? Правильно - про "зрозуміло": це Ви і з тими, хто пробує пояснити щось діткам розходитесь у висновках і, як катехит з п`ятнадцятилітнім стажем смію Вам зауважити, що Ви... гм... далекі від розуміння проблематики теми, яку зачепили), про сотні (сьогодні дослідники пишуть вже про двадцять тисяч, але - нехай) протестантських "церков", переконаних, що саме вони ту "максимально доступну найпростішу мову" розуміють, а інші - ні?? Ви про що? Ну припустимо - ця мова була максимально простою для сучасників (дуже спірне твердження, бо Святе Письмо не є "тлумаченням", Ісус часто говорить так, що його не розуміють і найближчі...), але Ви спробуйте прочитати, наприклад, книжечку, написану 50 років тому і трішки діткнете проблеми, якщо намагатиметесь осягнути написане глибше, аніж просто "текст". Спробуйте. А тут - Старий Завіт: півтори тисячі-чотири сотні років до Христа, Новий: перше століття опісля. З массою варіантів тексту, з довгим періодом праці по Догматизуванні Святого Письма Христовою Церквою. Зрештою - проблеми перекладів, що рідко спроможні передати нюанси оригінальних текстів. І - так: розуміти можемо кожен на свому рівні. Але це не означає повноти розуміння. Це також не означає, що все, що будь-хто "зрозумів" - автоматично правильно. Помиляються люди. А є ще і ті, хто хоче помилятися і проповідують свою помилку. Брешуть, наслідуючи батька брехні. А Ви кажете "це і є тлумачення" Зображення і ще й вимагаєте відповіді на (зустрічав його в протестанствующих братів) цей абсурд :( Вам же ж я, католику, для чого надсилав фрагментик тексту 19 Вселенського Собору? Правильно: щоб впізнати в Вашій особі католика, бо Ви внутрішньо підписались під - "приймаю Священне Писання, слідуючи смислу, якого притримувалась і притримується наша Свята Мати Церква, що їй єдиній належить право судити про справжній сенс і інтерпритацію Святого Писання, і ніколи не буду тлумачити його інакше, аніж з спільної згоди Отців Церкви" Протестанти не підписували. Католики - підписані. Підписуйте і рухаймося далі як католик-мирянин і католик-священик. :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 13 жовтня 2014, 09:37

Дякую, і все ж два питання з трьох Ви проігнорували:

Експрес писав:Я так і не почув від Вас де ж все-таки не вистачає Вам Біблії? Якщо перейти на Ваше образне порівняння моря і гашдвао, то формула не описує вигляду моря, запаху моря, шуму моря, розміру і краси. Для мене, власне Святе Письмо є морем, а гашдвао - тим мізером, яким багато християн Його бачать.Як бачите навіть з Вашого порівняння можна описати те, чого не вистачає формулі. Отже питання залишається актуальним: чого саме Вам бракує в Святому Письмі, якої повноти? -аргумент повсюдно невистачальне - не розумію, якщо можна - детальніше.


І друге питання:

Експрес писав:Тобто війна в державі, смерть багатьох людей, в тому числі і мирних жінок, дітей, крах економіки, фінансового сектору, життя "в борг" з простягнутою рукою - все це і багато іншого негативу лише для того, щоб Ви побачили, що східняки -на ділі часто біліші патріоти, ніж западенці і порівняли себе з Росією. Оце і є Ваші доводи "в одні ворота - за Майдан"???
Так і не зрозумів, чому на Вашу думку, "домайданні події" через призму майдану і сьогодення виглядають ще гірше?
Поки що побачив лише один спірний аргумент - в українців розширився кругозір. ...І все?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2014, 11:00

Експрес писав:Дякую, і все ж два питання з трьох Ви проігнорували:...

не аж так, щоб зовсім, але я не на допиті, правда? Про Святе Письмо відповідав: Записане є маленькою частинкою від Усного; Бог не перестав Говорити і не перестане (вірую) Говорити Своє Слово Церкві, а відтак - світові. Бо ми живі і Живий Він. Тому і "на Петрі збудована Церква і врата аду її не подолають". Для світу збудована, в якому хоче панувати диявол. А... політичні питання до спасення не конче нагальні і, якщо ми там в чомусь з Вами у них розійдемося (а ми в цих питаннях вже неодноразово стояли на різних позиціях і - я Вас бачив і читав - Ви не подібні на людину, яка сама не знає, що скаже опонент :) ), це в жодному разі не означає, що у Вас проблема, а не у мене грішного. Там, в політиці, я не впевнений. Люди такі складні :pardon: І я людина. І Ви. Тому і пишу на те, що є важливим, що не залежить від мене чи Вас - про Бога і Його Церкву, про віру. А там - побачимо, до чого ще візьмусь відповідати. Вирішу :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 13 жовтня 2014, 12:04

о.Олег писав: А... політичні питання до спасення не конче нагальні і, якщо ми там в чомусь з Вами у них розійдемося, це в жодному разі не означає, що у Вас проблема, а не у мене грішного. Там, в політиці, я не впевнений. Люди такі складні :pardon: І я людина. І Ви. Тому і пишу на те, що є важливим, що не залежить від мене чи Вас - про Бога і Його Церкву, про віру. А там - побачимо, до чого ще візьмусь відповідати. Вирішу :Rose:
З повагою, о.Олег


... погоджуюся. :Rose:
І все ж серед трьох питань якраз на основне для мене, Ви не дали відповіді. Питання, відповідь на яке, сподіваюсь, допоможе мені краще зрозуміти Вашу позицію:

Експрес писав:Я так і не почув від Вас де ж все-таки не вистачає Вам Біблії? Якщо перейти на Ваше образне порівняння моря і гашдвао, то формула не описує вигляду моря, запаху моря, шуму моря, розміру і краси. Для мене, власне Святе Письмо є морем, а гашдвао - тим мізером, яким багато християн Його бачать.Як бачите навіть з Вашого порівняння можна описати те, чого не вистачає формулі. Отже питання залишається актуальним: чого саме Вам бракує в Святому Письмі, якої повноти? -аргумент повсюдно невистачальне - не розумію, якщо можна - детальніше.

Не сперечаюсь з тим, що Бог не перестає говорити, і в тому, що"на Петрі збудована Церква і врата аду її не подолають", але все ж хотів би отримати відповідь на питання - чого саме Вам, отче Олеже, не вистачає у Святому Письмі для повноти розуміння Божої Волі?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 13 жовтня 2014, 22:36

Експрес писав:... чого саме Вам, отче Олеже, не вистачає у Святому Письмі для повноти розуміння Божої Волі?

"мені" не "мені", "вистачає" не "вистачає" :( Дуже важко говорити з людиною, яка Божий Світ по собі змальовує, а тоді ще й тебе намагається в це безумство вплутати :( Перепрошую, що так кажу (надіюсь, це у мене лише враження таке помилкове, простіть, не для образи, але щоб розтавити акценти). Бо: до чого тут я чи Ви? Ну добре - читаєте/читаю Святе Письмо і щось-там достатнє для свого сприйняття "повноти" розумію. Нехай. А інші? Добре - забудемо на якийсь час про згадуваний мною вище Протест з його тисячкою утворених своїми власними "повнотами розуміння Божої Волі" сект. Згадайте історію єресей вже від першого століття. Ще із Од. 2 починаючи. Чи ті, що вимагали застосовувати до язичників Закон Мойсея? Ді.5, тощо?? Добре - це все в Святому Письмі і я про це згадую тут лише для того щоб запитати: що - припинились єресі на часах формування Новозавітнього Канону? Де там! Перечислити? І звідки це, якщо "вистачає"? Ну добре - не обрізують нас і про це можемо прочитати для "повноти розуміння" а, наприклад, Мт.19,12? Адже оскопив себе Оріген "задля Небесного Царства", буквально зрозумівши своєю "повнотою" :( . А ті, що давали себе кусати зміям? Чи з "вірою" отруту приймали? Ну так - довго не жили і небезпеки для "повноти розуміння" природньо пройшли із коротким життям тих "розумників", але маємо багато не настільки небезпечних для тіла "власних повень розумінь", про деякі збочення яких говоримо в темах про, наприклад, харизматів тощо. Добре - нехай із тою темою, лишимо. Але як різного роду теперішні і колишні гноза, маніхеї, аріани, антитринітарії, несторіани, монофізити, монотелити, павлікіани, іконоборці??? Брате - у кожній із згаданих і незгаданих отаких "повнотах розуміння" аргументація Святим Письмом наражається на аргументацію Святим Письмом! От і пропоную не забути, що Христос Церкву Свою нам Дарував і саме в Церкві - повнота Істини. Вийми Біблію із Церкви в якості чогось-там "для повноти розуміння Божої Волі" незалежного - ризикуєш впасти "подоланим вратами ада". Можеш і не впасти - Бог Великий і Творить Дива, однак таких випадків я грішний не знаю. Принаймі втомлений, на дванадцяту ночі не пригадаю. Але пишу я Вам це не для того, щоб себе чи Вас дотомити, а стараюся допомогти Вам/іншим побачити речі не вузько у їх залежності від "мене" і "мого" розуміння. Бо я тут не себе грішного у темах про віру проповідую, а Христа Святого, про якого Вчить Його Церква. Непомильно Вчить. Вірую. Католик. А Біблією крутили і крутитимуть. За Богоцерковні "перла" взялися люди, що відкинули Церкву і (найчастіше :( ) зробилися "свині". Нічого дивного. Але сумно, що Ви, так виглядає із повторюваного і повторюваного Вами запитання, що виходить із протестантського марновірства в "лише Біблія", не розумієте, що без Христової Церкви... у людей, що вірують у "лише Біблія" спільною (повністю спільною, єднальною у вірі, як герб чи знамено) є лише закрита, нечитана (далі за слово "Біблія/Святе Письмо/Слово") Біблія, а як розкривають... Та "моя" "повнота розуміння Божої Волі" запрацює на диявола, якщо "я" не перевірятиму її вірою Христової Церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 26 жовтня 2014, 17:32

Українські верхи боялися Москви.
Але не так було настроєне тодішнє наше вище духовенство. Переважно було воно з шляхетських домів, мало польське виховання та великопанські звички і нахили; єпископи часом бували тоді люди, що з духовним станом мали небагато спільного. До релігійної боротьби жили вони спокійно, а коли зав’язалася в нас релігійна колотнеча, єпископат цей скоро пішов собі на унію, аби мати святий спокій…
В парі з таким єпископом ішла й вища українська інтелігенція. Вона теж не витримала релігійних утисків, і в більшості своїй покинула батьківську віру. Звичайно, ці вищі верстви, як духовні так і світські, релігійну боротьбу вважали справою хатньою, все сподівалися зміни цих відносин від короля польського, вели боротьбу за це в польськім сеймі і т. ін. До Москви вони не мали найменшої охоти, і в бік її ніколи не дивилися.
Звичайно, вище духовенство добре знало дійсний стан церковної справи на Москві; а стан цей був там тоді такий, якого справді жахався кожен, хто звик до будь-якої волі церковної.
Церква наша тоді дуже відрізнялась від Московської, - у нас були свої церковні звичаї, свої обряди, навіть де-які свої вірування, хрестини, вінчання, похорон, де-які свої свята, - все це в нас трохи відрізнялось від московського, і все це на Москві прозивали єрессю.
Українське вище духовенство скоса поглядало на московське, знало його злиденне життя, знало, що його там граблять та кривдять. Та й недолюблювало воно його; так, Мелетій Смотрицький і Касіян Сакович писали, що «в Московському царстві живуть самі раби, і що там навіть старшину їхню катують батогами і засуджують до торгової казні». А гетьман Брюховецький, сам москофіл, здивований засудом патріарха Никона, писав про москвинів, що вони «жестокостією своєю превосходят всі поганиє народи».
Українці з недовір’ям поглядали й на саму московську віру. Як каже дослідник, були в нас тоді такі козаки, що говорили про москвинів, що ніби в них «одні погруженці, а другі обливанці; в одних попи, у других безпопівщина; на Москві стільки вір, скільки сіл, а в селі – скільки хат; в хату ніхто нас не пустить з люлькою; у них вся віра – бороди не голити та тютюну не курити й не нюхати»…
Духовенство на Мосві було зовсім безправне; навіть вище духовенство, єпископи та митрополити, не мали жодних прав і цілком залежали від волі свого патріярха, - сам патріярх їх настановляв, сам жалував і карав.
От цього підневільного життя лякалося страшно наше звикле до волі вище духовенство, і тому воно так довго й уперто стояло за волю своєї Української Церкви.
Українська вища світська інтелігенція не так уже зле почувала себе в Польщі: вона мала тут великі маєтки, а коли кидала батьківську віру, то мала й голос в Республіці.

Звичайно, і цей клас не мав найменшої охоти позирати в бік Москви.
Міщанство українське по містах мало тоді т. зв. магдебурзьке право, - воно саме собою рядило, і там, де не було чутливого польського впливу, там міщанство це жило не погано. Не те було тоді на Москві, - там міста звичайно віддавано «на прокормлєніє» воєводам, а ті по три шкурі дерли якраз із цього міщанства. Ось тому й українське міщанство не мало великих підстав поглядати на Москву.
Як бачимо, відношення українців до Москви були різні, - всі низи, як світські так і духовні, тягли до православного царя, де бодай релігійного гнету немає, де бодай у свято (по старому стилю) не примушують працювати; верхи ж українські, перейняті шляхетським духом та звичаями, боялися цієї Москви, бо там би вони не мали й тих прав, які вони мали в Польщі.

Нмд ця цитата з твору Івана Огієнка «Приєднання церкви Української до Московської 1686 році» непогано описує і сучасний стан в Україні… :(
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 26 жовтня 2014, 18:41

а можете трошки більше про це?
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 27 жовтня 2014, 17:44

о.Олег писав: ...Та "моя" "повнота розуміння Божої Волі" запрацює на диявола, якщо "я" не перевірятиму її вірою Христової Церкви


Але ж і "моя " повнота розуміння через віру Христової Церкви може запрацювати зовсім не в той бік, якщо відійде від Апостольських настанов, від слів Спасителя, які Він нам сказав безпосередньо будучи тут на землі. Церква не може не рівнятися на дороговказ, який залишив нам Христос.
Яскравим прикладом того, що буває, коли Біблія стає "лише маленькою частинкою усного передання", на мою думку, є такі от церковні настанови:
о.Олег писав:Христова Церква роздумує над цим вже два тисячоліття. Зрештою - якби було все так просто і Бог наказував коритися владі безоглядно...
Пропоную для ознайомлення охочим розуміти Слово Боже з Його Церквою:
2243 Збройний опір проти гноблення політичною владою обґрунтований лише тоді, коли існують одночасно такі умови:
– у випадку несумнівних, тяжких і тривалих порушень основних прав людини;
– після вичерпання всіх інших засобів;
– якщо він не спричинить більшого безладдя;
– якщо обґрунтована надія на успіх;
– якщо раціонально неможливо передбачити кращі вирішення

Хоча найбільші Апостоли закликають коритися владі, Ісус Христос своїм прикладом показує лише покору і смирення, люди, які утотожнюють себе з Церквою знаходять умови для порушення цих настанов. По-моєму тут очевидним є "відкидання Наріжного Каменю" і підміна понять в догоду політичній кон"юнктурі.

А порівняйте ще раз заклики сьогоднішніх церковних очільників щодо содомського гріха (не дискримінуйте, інтегруйте в суспільство, гомосексуалісти володіють дарами і якостями, які вони можуть запропонувати християнській громаді) із словами Апостола:" Вони повні всякої неправди, лукавства, зажерливости, злоби, повні заздрости, убивства, суперечки, омани, лихих звичаїв,обмовники, наклепники, богоненавидники, напасники, чваньки, пишні, винахідники зла, неслухняні батькам,нерозумні, зрадники, нелюбовні, немилостиві. Вони знають присуд Божий, що ті, хто чинить таке, варті смерти, а проте не тільки самі чинять, але й хвалять тих, хто робить таке."
Ми ж Апостольська Церква, а між тим, яку позицію сьогодні займає офіційна Церква і позицією Апостолів - прірва! І Святе Письмо якраз конче необхідне для таких от співставлень. Те саме можна сказати і про середньовічні "перегини", якщо б тодішня Католицька Церква рівнялась на написане в Біблії, то напевно не було б і інквізиції, хрестових походів, індульгенцій і багатьох інших речей, якими, на мою думку, зловживала тодішня церковна влада.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 27 жовтня 2014, 18:03

о.Олег писав:а можете трошки більше про це?
:Rose:

а "це" - це що? :oops:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2014, 20:10

luksander писав:а "це" - це що? :oops:

про аналогії +Огієнко-сучасність?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 27 жовтня 2014, 20:41

Експрес писав:
о.Олег писав: ...Та "моя" "повнота розуміння Божої Волі" запрацює на диявола, якщо "я" не перевірятиму її вірою Христової Церкви


Але ж і "моя " повнота розуміння через віру Христової Церкви може запрацювати зовсім не в той бік, якщо відійде від Апостольських настанов, від слів Спасителя, які Він нам сказав безпосередньо будучи тут на землі.

та не залишив нас Господь, Миколо: говорить через Свою Церкву. Віруємо. Не знаю навіть... - на катехизацію підіть чи що :(
І... прошу пана - Ви, Миколо, надто багато заангажовані в протестанські наклепи на Церкву. Про Святу Інквізицію, Хрестові Походи, Індульгенції є у нас окремі теми - прошу читати і не повторювати вигадок ворога. Також прошу дослухатись до вже раніше висловленого Вам зауваження і, а це вже не прохання, MOD: писати Інквізиція, Хрестові Походи з великої літери Про гомосексуалізм вже говорив і повторюся, цитуючи недавній коментар Блаженнійшого +Святослава питань роботи Синоду, присвяченого сім`ї:
Мас-медіа також говорять про відкритість до одностатевих пар...
Ми не говорили про відкритість до одностатевих пар, а, радше, про страждання цих людей. У своєму виступі я сказав, що ми не можемо вважати гомосексуальну орієнтацію саму в собі благом, тобто чимось добрим. Це важке випробовування, тягар і проблема, що завдає страждань. Рани, які наносить цей феномен, не залежать від того, як ми його сприймаємо: позитивно чи негативно. Тому на цю проблему потрібно дивитися з відкритими очима. Не можна ідентифікувати особу з її гомосексуальною тенденцією. Ми повинні дивитися на цю людину, поважати її як образ Божий, беручи до уваги її актуальний екзистенціальний вимір, та у світлі Євангелія допомогти їй у її стражданнях.

не про цінність гомосексуалізму йдеться, як подають медіа - про цінність кожної людини, про неможливість полишити її без опіки/помочі у несенні Хреста. Далі - прошу в присвяченій цьому явищі темі, а не тут все і вся в одну купу :(
Стосовно ж "не в той бік" - Біблія є частинкою (важливою, Церквою проголошеною, але саме - частинкою) Апостольських/Спасительних настанов, які пояснює і істинно розуміє не Ви чи я - лише Христова Церква. Це істина віри. Розуміти - так, можемо різноманітно. Але перевіряємо свої розуміння Церквою, через яку Вчить Господь.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 27 жовтня 2014, 22:29

Хоча найбільші Апостоли закликають коритися владі, Ісус Христос своїм прикладом показує лише покору і смирення, люди, які утотожнюють себе з Церквою знаходять умови для порушення цих настанов. По-моєму тут очевидним є "відкидання Наріжного Каменю" і підміна понять в догоду політичній кон"юнктурі.

як я розумію, Ви наголошуєте на необхідності покори владі і наводите Ісуса Христа як приклад. Але ж Він був страчений тією ж владою... :oops: за покору?.. :pardon:

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 28 жовтня 2014, 15:19

о.Олег писав:та не залишив нас Господь, Миколо: говорить через Свою Церкву. Віруємо. Не знаю навіть... - на катехизацію підіть чи що :(
І... прошу пана - Ви, Миколо, надто багато заангажовані в протестанські наклепи на Церкву. Про Святу Інквізицію, Хрестові Походи, Індульгенції є у нас окремі теми - прошу читати і не повторювати вигадок ворога. Також прошу дослухатись до вже раніше висловленого Вам зауваження і, а це вже не прохання, MOD: писати Інквізиція, Хрестові Походи з великої літери Про гомосексуалізм вже говорив і повторюся, цитуючи недавній коментар Блаженнійшого +Святослава питань роботи Синоду, присвяченого сім`ї:


Давно зауважив Ваш особливий правопис, Ви навіть дієслова пишете з великої букви, але ж крім правопису отця Олега існує загальноприйнятий - український правопис. Ви тут, звичайно, адміністратор, але дозвольте писати по-українськи, а не так, як Вам це здається правильним. Отже:

Український правопис : І. ПРАВОПИС ОСНОВИ СЛОВА: ВЖИВАННЯ ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ
Назви історичних подій, епох, війн, геологічних періодів тощо, які стали загальними, пишуться з малої літергреко-перські війни, громадянська війна,
хрестові походи, доба феодалізму, античний світ, середні віки, палеоліт, трипільська культура, палеозойська ера, середньовіччя

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 28 жовтня 2014, 15:54

luksander писав:
Хоча найбільші Апостоли закликають коритися владі, Ісус Христос своїм прикладом показує лише покору і смирення, люди, які утотожнюють себе з Церквою знаходять умови для порушення цих настанов. По-моєму тут очевидним є "відкидання Наріжного Каменю" і підміна понять в догоду політичній кон"юнктурі.

як я розумію, Ви наголошуєте на необхідності покори владі і наводите Ісуса Христа як приклад. Але ж Він був страчений тією ж владою... :oops: за покору?.. :pardon:

Так, Олександре, саме на прикладі покори Ісуса Христа наголошую на необхідності коритися владі. Так, Він був страчений тією ж владою, але перед тим Христос нас попередив: " Пригадайте те слово, яке Я вам сказав: Раб не більший за пана свого. Як Мене переслідували, то й вас переслідувати будуть;"
і: "Як хто служить Мені, хай іде той за Мною, і де Я, там буде й слуга Мій." Людей, яких Ісус закликав йти за Ним, Він попередив про "неприємності", які в зв"язку з цим виникнуть. Тож маємо два варіанти - піти дорогою, показаною Христом, з усіма наслідками, про які нас попереджено, або ж відмовитися від цієї дороги знаючи про слова Спасителя: "Хто цурається Мене, і Моїх слів не приймає, той має для себе суддю: те слово, що Я говорив, останнього дня воно буде судити його!"

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 28 жовтня 2014, 16:49

Експрес писав:
о.Олег писав:та не залишив нас Господь, Миколо: говорить через Свою Церкву. Віруємо. Не знаю навіть... - на катехизацію підіть чи що :(
І... прошу пана - Ви, Миколо, надто багато заангажовані в протестанські наклепи на Церкву. Про Святу Інквізицію, Хрестові Походи, Індульгенції є у нас окремі теми - прошу читати і не повторювати вигадок ворога. Також прошу дослухатись до вже раніше висловленого Вам зауваження і, а це вже не прохання, MOD: писати Інквізиція, Хрестові Походи з великої літери Про гомосексуалізм вже говорив і повторюся, цитуючи недавній коментар Блаженнійшого +Святослава питань роботи Синоду, присвяченого сім`ї:


Давно зауважив Ваш особливий правопис, Ви навіть дієслова пишете з великої букви, але ж крім правопису отця Олега існує загальноприйнятий - український правопис. Ви тут, звичайно, адміністратор, але дозвольте писати по-українськи, а не так, як Вам це здається правильним. Отже:

Український правопис : І. ПРАВОПИС ОСНОВИ СЛОВА: ВЖИВАННЯ ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ
Назви історичних подій, епох, війн, геологічних періодів тощо, які стали загальними, пишуться з малої літергреко-перські війни, громадянська війна,
хрестові походи, доба феодалізму, античний світ, середні віки, палеоліт, трипільська культура, палеозойська ера, середньовіччя

Попри мої особисті дивацтва у користуванні наявними інтернетними засобами для заакцентування чогось-там і до наслідування яких в жодному разі нікого не зобов`язую, являюсь сином викладачів-мовників і знаю, що українською граматикою передбачені "складні випадки вживання великої літери". Йдеться про назви епох, визначних подій, свят тощо. Наприклад, з великої літери передбачено писати Дев'яте травня, День Незалежності, епоха Відродження, Велика Вітчизняна війна тощо. Хрестовим Походам не присвоєно цієї честі з причини наруги і оббріхування, що тут, на католицькому Форумі, продовжувати було б католикам, погодьтеся, дивно (і, нмсд - гріховно). Зрештою, мені не в цьому розходилось - йдеться мені про те, що Вам, католику, варта не повторювати протестантські вигадки - про це прошу у відповідні теми. Наприклад сюди А тут лише скажу, що для коментування модераторіалів на цьому Форумі передбачені Приватні Повідомлення (ПП), де Ви могли дати мені це зауваження, а я грішний - пояснити, про що мені йдеться. На загальному Форумі коментування MOD заборонено.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 30 жовтня 2014, 07:01

о.Олег писав:
luksander писав:а "це" - це що? :oops:

про аналогії +Огієнко-сучасність?
ОООО

Хіба що трішки… :)
(Мова не іде про повну схожість)
В різниці стану свободи думок і дій в Польщі/Європі і Московії/Росії
Відповідно, хто хотів реалізувати якісь власні бажання, вибирає Польщу/Європу, а хто бажає бути часткою чогось близького і величного – Московію/Росію
В способі дій Московії/Росії для досягнення власних цілей: брехня, підкуп, погроза, шантаж в т. ч. і відносно європейських інституцій
В царині релігії Московією/Росією наголос робиться на якихось другорядних лозунгових речах
Та ж неспільність інтересів серед українців

Хто ж таки винен за передачу Української Церкви Московському патріярхові? У нас часто складають цю вину на патріярха Царгородського, але це прикре непорозуміння; він винен найменше: Церкву передали Москві самі українці.

Хоча сучасна ситуація в Україні ще начебто не отримала свого логічного завершення, та, шукаючи винних, нам варто прислухатись до слів митрополита Іларіона. :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 30 жовтня 2014, 10:06

luksander писав:
Хто ж таки винен за передачу Української Церкви Московському патріярхові? У нас часто складають цю вину на патріярха Царгородського, але це прикре непорозуміння; він винен найменше: Церкву передали Москві самі українці.

Хоча сучасна ситуація в Україні ще начебто не отримала свого логічного завершення, та, шукаючи винних, нам варто прислухатись до слів митрополита Іларіона. :(

безперечно, однак про "самі передали..." - а хто передав Москві, наприклад, Грузинську Церкву? Чи Фінську? Чеську тощо? Можна, звичайно, багато говорити про історичні перепетії розвитку хвороби, однак звинувачувати в цьому Котстантинопольського Патріарха, погоджусь - просто шукання політкоректного виходу, традиційне прогинання спин під Москву. Проте нмсд і звинувачення себе самих (попри корисність шукання проблем саме в собі, тим більше, що вони в наявності були і є) - це надто мало для розуміння того, що відбулося і відбувається з великою перспективою того, що відбуватиметься і далі :( Бо правда в тому, що Москва сама забрала назване/інше і ще більше прагне забрати (в якійсь з тем вчора подавав посилання на виступ +Кіріла 24.09.14). Он приблизно минулого року РПЦ празнувала 200 років від заснування Молдавської Церкви, хоча Церква там існувала ще від кінця 14 ст. Чому лише 200? Бо саме тоді Наполеон подарував ОлександруІ Бесарабію, а ті - раз: забрали собі місцеву Церкву під РПЦ! Чим Константинополь завинив? Стосовно ж, власне, проблем українських, в (безперечно - купленому і витероризованому, але) томосі на патріаршество 1589 року є перечислені всі єпархії, що віддавалися під Москву і єдина, наскільки пригадую, про яку можемо говорити як "провину Константинополя" - Чернігівська єпископська катедра. Все інше просто забрали. Найсвіжіше - Закарпаття: до ІІСвітової війни там було (окрім римо-католиків і різного роду протестантів) лише два православні храми (решта - уніати) і всі - під Константинополем. Тепер же...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 31 жовтня 2014, 18:41

Проте нмсд і звинувачення себе самих (попри корисність шукання проблем саме в собі, тим більше, що вони в наявності були і є) - це надто мало для розуміння того, що відбулося і відбувається з великою перспективою того, що відбуватиметься і далі

та які перспективи? українці сотні років живуть поряд з московією - і ще про якісь перспективи гадаємо...
згадайте російського національного героя - Єрмака: розбійник з великої дороги, повернув сибірське ханство під Москву після того, як хан Кучум усунув від влади московського васала; щось з того часу перемінилося?
якщо молотком бити мух на вікні, то чи варто звинувачувати молоток в купі скла? молоток/московія не винна в тому, що ми не отримуємо очікуваного нами результату.
:pardon:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 14 листопада 2014, 19:44

Експрес писав:Так, Олександре, саме на прикладі покори Ісуса Христа наголошую на необхідності коритися владі. Так, Він був страчений тією ж владою, але перед тим Христос нас попередив: " Пригадайте те слово, яке Я вам сказав: Раб не більший за пана свого. Як Мене переслідували, то й вас переслідувати будуть;"
і: "Як хто служить Мені, хай іде той за Мною, і де Я, там буде й слуга Мій." Людей, яких Ісус закликав йти за Ним, Він попередив про "неприємності", які в зв"язку з цим виникнуть. Тож маємо два варіанти - піти дорогою, показаною Христом, з усіма наслідками, про які нас попереджено, або ж відмовитися від цієї дороги знаючи про слова Спасителя: "Хто цурається Мене, і Моїх слів не приймає, той має для себе суддю: те слово, що Я говорив, останнього дня воно буде судити його!"

:oops: :no:
нмд логічно би було тому, хто в усьому підкоряється владі, очікувати від влади доброго до себе ставлення, а не переслідувань.
Однак, якщо ж Ісуса розіп’яли за спротив владі і недотримання законів держави а виконання волі Отця, то, слідуючи за ним, християни теж не зобов’язані закони світські ставити вище законів Божих. Тоді і «неприємності» їх не оминуть.
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2014, 18:00

не знаю, куди краще подати. Можливо потім переселимо. Надіслали і хочу поділитись
Cлава Ісусу Христу!




Релігійно-інформаційний ресурс "Духовна велич Львова" ділиться з вами своїми напрацюваннями, які можуть бути цікавими для перепублікування на вашому інтернет-ресурсі.




У додатку інтерв'ю з о. Тихоном Кульбакою – головою Екуменічної комісії Донецького екзархату УГКЦ, активним учасником та ініціатором молитовного Майдану у Донецьку. Для сайту «Духовна велич Львова» отець розповів про творення діалогу всередині українського релігійного простору, перспективи локальних міжконфесійних і міжрелігійних середовищ, у тому числі Львова, ідею єдності та подолання духовної кризи на Сході України.





Релігійно-інформаційний проект міста

"Духовна велич Львова"

velychlviv.com



Тел.:
(032) 297-58-19









--

Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ

пл. Св. Юра 5, м. Львів, 79000

тел/факс (38032) 261-08-94
http://www.ugcc.lviv.ua/


Код: Виділити все

«Ми можемо перемогти цю війну без жодного пострілу, лише за умови, коли вся Україна стане на коліна перед Богом!» - Отець Тихон Кульбака
Отець Тихон вже кілька місяців живе у Львові, хоча є донеччанином у шостому поколінні. Після полону священик переїхав на Захід, оскільки його ім'я внесено днрівцями у «чорний список» і будь-який перетин окупованої території загрожує розстрілом. Отець сумує за своєю малою Батьківщиною не тому, що там його дім, могили родичів, але там залишились парафіяни, які за його словами стали для нього сім'єю. Священик кладе поруч мобільний телефон. Це одночасно місток підтримки (практично щодня парафіяни з Донецька, коли починаються чергові обстріли, телефонують і просять про молитву), водночас – канал залякування (отець Тихон показує брутальні повідомлення від сепаратистів, які буквально щомісяця надсилають смски з нецензурною лексикою, образами і залякуванням). Тим не менше важкий полон, пережиті труднощі, туга за вірними не руйнують підвалин для оптимізму, на чохлі телефона – наліпка зі смайликом, а на обличчі – тепла усмішка. Отець Тихон Кульбака – голова Екуменічної комісії Донецького екзархату УГКЦ, активний учасник та ініціатор молитовного Майдану у Донецьку. Тому для сайту «Духовна велич Львова» отець розповів про творення діалогу всередині українського релігійного простору, перспективи локальних міжконфесійних і міжрелігійних середовищ, у тому числі Львова, ідею єдності та подолання духовної кризи на Сході України.
- Отче, для мене особисто, якщо розглядати процес комунікації між Церквою та суспільством через Майдан, особливим феноменом залишається символ молитовного Майдану у Донецьку. Розкажіть, будь ласка, про творення цієї платформи детальніше.
- Запорукою цього єднання було існування двох громадських організацій – Ради християнських Церков Донецька та Ради Церков і релігійних організацій Донецької області. Тобто це був синтез міжконфесійної і водночас міжрелігійної ініціативи. Безумовно, що головним поштовхом були самі вірні. Після першої смерті активіста у Донецьку представники УГКЦ, РКЦ і протестанти вирішили, що треба діяти. Було зрозуміло, що треба впливати на певні процеси, які вже вийшли з-під контролю і починають жахати. Тому ми вирішили не просто собі молитися, а вийти на вулицю, щоб інші розуміли, що існує зовсім інша позиція, позиція віруючих. З першого дня Великого посту, кожного вечора, о 18.00 год., ми виходили на одну з центральних площ Донецька – площу Конституції, яка знаходиться поблизу ключової для міста площі Леніна, де і був епіцентр всіх найтрагічніших подій. Спочатку ми виходили і молилися, брали із собою синьо-жовтий прапор. Це треба було бачити – 18.00 год., вечір, потік автівок після робочого дня і шок людей, адже вони бачать велику групу до 200 осіб із банерами «Сдесь моляться за Украину». Були моменти, коли водії рейсових автобусів, які щовечора проїжджали біля нас, гальмували і вітали нашу ініціативу. Одного разу водій автівки, яка їхала повз, пригальмував, знайшов прапорець, помахав ним і поїхав далі. Нагадаю, що вже тоді використання синьо-жовтої символіки у Донецьку було небезпечним.
Про цю молитовну ініціативу почув також шейх Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «УММА». Шейх долучився сам і привів своїх вірних, опісля прийшли буддисти та представники інших релігій. Під час наших зібрань духовні лідери релігійних спільнот мали можливість вийти, сказати коротеньке слово і помолитись. Наприклад, шейх Саід молився арабською, він обрав спеціальну молитву, яка наближена до нашого «Отче наш». І от уявіть собі шейх завершує молитву, і вся спільнота – 200 осіб – каже «амінь». До речі, я розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці одне фото, яке, на мій погляд, відображає всю суть цих подій. На ньому –стоїть у центрі Донецька з українським прапором і молиться за Україну мусульманин на ім'я Ісса (Ісус), який за національністю є палестинцем, народився у Єрусалимі, а пізніше навчався в Україні і залишився жити тут,! Що може бути більш промовистим!
- У чому полягає особливість служіння на Сході України? Бо у нас на Заході дуже часто Церква перетворюється на ритуал, певну звичку. Мені здається, що на Сході все-таки вірні більше «вмотивовані», вони мають зовсім інше бачення спільноти.
- Це правда. Ми завжди намагалися все найкраще, що маємо тут, - імплементувати там, враховуючи всі особливості східної України. Наприклад, моя парафія наполовину російськомовна, тому половину Літургій ми відправляли російською. Я навіть маю від єпископа грамоту, що можу служити у синодальному московському обряді. Спочатку були закиди щодо того, що УГКЦ – це Церква Галичини. Ні, ми є вселенською Церквою, яка саме на цій території пристосувалася до певних обрядів і традицій, тобто Церква має можливість проводити свою інкультурацію. Я думаю, що наші вірні на Сході, як і я свого часу, (отець Тихон у 2008 році перейшов до УГКЦ, перед тим був висвячений у православ'ї – Ю.Л.) шукають Вселенської Церкви, тобто певного ідеалу. Я розумію, що у світі нічого не може бути ідеального. Проте модель Вселенської Церкви не представляє собою поділів і ворожнечі між певними спільнотами. А це дуже важливо!
- Під час подій Революції Гідності отримала «друге дихання» ідея Помісної Церкви. Можливо, це знову-таки шанс для нашого релігійного, а особливо православного середовища?
- Я дуже на це сподіваюсь. Серед тих людей, які живуть на Сході України,  які не належать до УГКЦ, всі події на Майдані спровокували виявити власну ідентичність: я – православний. Особливо маю можливість спостерігати це на зустрічах із біженцями у Львові. Вони представляють різні конфесії, але через спілкування з ними розумію, наскільки вони всі потребують єдності. Навіть ті, які конфесійно не ідентифікували себе. Часто вони кажуть – ми є православними, але не хочемо брати участі у поділах. Тобто серед них є прагнення до єдності, проте вони ще не до кінця розуміють, що саме конкретно робити!
- Отче, відомо, що ви перебували у полоні. Для нас, виходячи із іміджу сепаратиста у медіа, бачимо, що це приклад аморальної і жорстокої людини, яка є прототипом зла. Розумію, що вам боляче згадувати цей час, та все ж, - що можете сказати про середовище сепаратистів? Чи мають ці люди  шанс на прощення у суспільстві?
- Хочу сказати, що зараз на Донеччині середовище сепаратистів дуже неоднорідне, існує багато банд. Я особисто перебував у полоні у «Русской Православной Армии». Мої друзі, а це знову-таки шейх Саід Ісмагілов, друзі з РКЦ, УГКЦ і два протестантські пастори, ризикуючи власним життям і можливістю потрапити у полон, почали спілкуватися із ватажками цих бандитських угрупувань, щоб зрозуміти, хто саме мене викрав. Це був дуже складний процес – треба було шукати посередників у цих перемовинах, час, докласти зусиль. Тобто розумієте, наскільки нас споріднив донецький молитовний Майдан.  І от, коли вони перепитали всіх, то залишилась тільки одна банда. Тоді моїм друзям кажуть, якщо отець насправді там, то це біда, бо саме члени цього угрупування найбільш жорстокі. Моє особисте відкриття сепаратистів полягає у тому, що з одного боку – це люди, які жили зі мною в одному місті, мали інші політичні і релігійні уподобання, ще кілька місяців тому ми не думали, що нас може щось роз'єднувати, а ще більше – вбивати за іншість. Я перебував у полоні 12 діб. На жаль, не мав змоги бачити цих людей, бо одна з умов спілкування з ними - пов'язка на очах. Я міг відчитувати цих людей за акцентом мови. В основному це були донеччани, проте серед них була людина з російського середовища, знову-таки визначив це через мову. Ця особа, мабуть, представляла спецслужби, оскільки добре обізнана і проінформована стосовно всіх подій. Перше, що мене вразило, - те, що вони фанатично не визнають спасіння поза межами РПЦ! Викрадачі, знаючи, що я хворію на цукровий діабет, забрали у мене ліки, від яких щоденно залежить моє життя, а також почали годувати хлібом і водою. Ви ж знаєте, що діабетикові їсти хліба не можна, але у мене не було виходу, треба було якось підтримувати сили. У мене з ними був такий діалог:
   У тебе є ліки?
   Так.
   А що буде, якщо не будеш їх вживати?
   Мабуть, помру.
   Ну тоді добре, давай їх сюди!
Потім вони постійно запитували мене про самопочуття. Я казав, що почуваю себе зле, тоді вони наголошували – от ти, мовляв, уніат, ворог нашої Церкви, тому тобі Бог не допоможе, тому будеш помирати повільно і важко! Справді, на 3-4 добу без ліків я відчував, що фізично розвалююсь, почались проблеми з нирками, попереком, ногами. Вони ж споглядали і завжди підкреслювали, що Бог мені не допоможе. Мене вразила ця тотальна ненависть, адже, на їхню думку, на території Новоросії місця для уніатів, розкольників і сектантів нема! У цьому аргументі вони суто покликалися на заяви Патріарха Кирила, який для них є беззаперечним авторитетом. Сепаратисти називали себе справжніми християнами, представниками істинної Церкви. Водночас, коли я намагався пояснити їм суть християнської любові, вони сказали, що зараз триває війна, а на війні ворогів треба знищувати. Весь трагізм у тому, що ще кілька місяців тому ці люди навіть не підозрювали про існування греко-католиків, але пройшов час і з них зробили ненависних релігійних фанатиків. Звичайно, що цих людей треба прощати, я більш ніж у цьому переконаний. Сепаратисти, з якими спілкувався, нагадували мені біснуватих і одержимих. Як духовна особа у цьому випадку можу відповісти словами Христа – потрібно молитися, благословляти і чинити добро. Коли на другу добу після звільнення мене привезли у реанімацію до Києва, а я усвідомив, що нарешті вільний, перші дві емоції, які заполонили моє серце, – страх і ненависть! Поєднання цих двох почуттів є не менш страшним, ніж перебування у полоні. Переважання емоцій настільки було сильним, що, коли лікарі хотіли привести моє тіло у норму, їм нічого не виходило. Я не спав протягом кількох діб, розумів, якщо Бог не допоможе подолати цей стан, то ці почуття мене зруйнують і не тільки духовно. Розум казав, що я мав молитися, а серце казало «ні», це звірі, яких треба зупинити. Проте настав момент, коли Бог почув мою молитву, і тоді у душі з'явився мир і спокій. Я навіть міркував собі, що було б, якби мав можливість сидіти з цими людьми за одним столом. Думаю, що підійшов би і обійняв, адже єдине, що відчуваю до них, - жаль, бо ця їхня ненависть і внутрішня агресія до нас вбиває їх. Тому моє єдине бажання, щоб Бог їх також перемінив, щоб просвітив їх і вивів з того стану, який їм насамперед загрожує! Тому мусимо спільно молитися у цьому намірі. Ми можемо перемогти цю війну без жодного пострілу, лише за умови, коли вся Україна стане на коліна перед Богом! Але, на жаль, ми не маємо єдності, нас розділяє ворожість одне до одного, а емоції часто переважають християнські засади. Не можна побороти ненависть ненавистю! Звичайно, маємо боронити свою землю і своє життя, маємо використовувати зброю, але навіть на війні мусимо залишитись християнами!
- Коли ви говорили про православний релігійний фанатизм у середовищі сепаратистів, у мене з'явилося порівняння із ісламом. Сьогодні у світі іслам вважають ворожою релігією, хоча це стереотип, оскільки праведний мусульманин ніколи не підніме зброї. Йде мова про фанатиків, які не мають жодного стосунку до релігії. Те саме може статися і вже стається із духовенством УПЦ, їх звинувачують у політичному православ'ї, хоча частина з них не підтримує сепаратистів, а навпаки віддано служить своїй пастві, можу говорити про це на основі особистого знайомства. Гадаю, що це також виклик для Церкви і тут потрібно Предстоятелеві УПЦ чітко заявити свою позицію, щоб не було підміни понять, а імідж духовенства не містив плям.
- Безумовно, думка Предстоятеля УПЦ сьогодні вкрай важлива. На ньому велика відповідальність за те, як будуть сприймати Церкву в українському суспільстві. Тобто важливо мати чітку позицію і адекватно доносити її і до церковної громади, і до мирян. Основні меседжі мають полягати у тому, що Церква не має нічого спільного з цим фанатичним політичним православ'ям. Я особисто знаю владику Онуфрія, у 1996 році мав можливість бути разом з ним під час паломництва до Святої Землі. Знаю, що він є глибоко віруючою і побожною людиною. Тому сподіваюсь, що він усвідомлює всю відповідальність свого служіння і вибір Господа щодо нього. Суспільство чекає чіткої заяви, що Русская Православная Армия не має нічого спільного з УПЦ і ніколи не матиме благословення Церкви.
- Очевидно, що війна на Сході сьогодні є не стільки політичною, скільки духовною. Бо з однієї сторони бачимо сепаратистів, з іншої – мирних жителів, які їх підтримують. Безумовно, ця криза – це подія не одного дня. Як ви гадаєте, чи можна оздоровити духовно цих людей?
- Про цю проблему дуже гарно сказав Блаженніший Святослав у інтерв'ю для радіо «Марія»: «Ми маємо показати українцям Сходу ту правду, яка є з нами. Маємо завоювати їхню довіру». Розумію, що це дуже важкий шлях, але іншого виходу нема. Буде час, коли треба буде звільнити цю територію від окупантів, там залишаться наші люди, тоді ж розпочнеться процес колосальної праці. Останні десять років держава нічого не зробила, щоб завоювати довіру жителів Сходу. Після Помаранчевої революції у нас був оптимізм, що на рівні державної влади буде більша опіка для Донецька. Я сам постійно телефонував до політиків, яких знав особисто, закликав до того, щоб вони приїжджали у східні регіони і спілкувалися з людьми, але ми не були почуті! Натомість представники «Партії регіонів» використали десять років для того, щоб прищепити ненависть до всього українського. Те, що робила наша Церква, було недостатньо, оскільки нас, греко-католиків, там дуже мало і треба було більш потужних засобів. На жаль, прикро, що і сьогодні державні представництва нічого не роблять для того, щоб завоювати довіру людей, досі на окупованих територіях працюють російські пропагандистські канали. Мій брат також живе на Донеччині. Він одного разу сказав мені, що якби не знав всієї правди, історії про мій полон, сприймав би інформацію тільки із місцевих ЗМІ, то був би таким же ватником, як інші. Проте у мене є надія на вихід з цього стану. Зараз у Донецьку функціонує своєрідне підпілля. Воно є і військовим, і політичним, і релігійним, адже молитовний Майдан не припиняє молитви. Вірні різних релігійних напрямків і надалі збираються підпільно по квартирах, мають свої паролі на збори, моляться. Ще також підпільно відбувається допомога українцям на окупованих територіях, які перебувають на межі гуманітарної кризи. Також, безумовно, надихає приклад наших військових, які віддають життя, не даруючи ворогові ні сантиметра власної землі!
- Часто тут, на Заході України, чуємо чимало аргументів про те, що, мовляв, треба віддати Донецьк і Луганськ Росії, тоді ситуація вгамується. Ви народились і все життя прожили у Донецьку. Ваші аргументи для цих людей, чому не можна віддавати ці міста.
- Логіка аргументів дуже проста. Ми легко віддали Росії Крим з надією, що вторгнення не відбудеться. Після анексії Криму розпочалися події на Донбасі. Здамо Донбас – далі буде Київ; здамо Київ – за ним буде Львів! Коли я спілкуюся тут із вірними, то наголошую, що наші хлопці воюють там не за Донецьк, а за Львів, бо якщо програти цю боротьбу, то експансію ворога не можна буде зупинити!
- Ми говоримо сьогодні, що події на Майдані були виразним індикатором багатьох задавнених «виразок» у нашому суспільстві, зокрема і певних протиріч, суперечок і дискусій у релігійному середовищі. Чи є можливість подолати ці протиріччя і об'єднати наші духовні центри?
- Так, Майдан, по-перше, є лакмусовим папірцем для того, аби ми більше пізнали одні одних і виявили, хто є хто. По-друге, це каталізатор до об'єднання, приклад – знову-таки наш молитовний Майдан у Донецьку. Події Революції Гідності – це лише початок, а далі все залежить від наших намірів, тому потрібно докладати зусиль, щоб утверджувати те, що нас об'єднує. Звичайно, не може йти мови про повне об'єднання, кожен з нас має бути вірним своїм традиціям і звичаям, проте можемо розвивати діалог та співпрацю! Це тотально необхідно! Дуже тішуся, що ці процеси тривають саме зараз, варто згадати недавню зустріч Папи Франциска з Патріархом Варфоломієм, коли була спеціально виголошена молитва за Україну, особливо було сказано про потребу діалогу з мусульманським світом. До речі, під час християнсько-ісламського круглого столу у Львові ми говорили, що потрібно відкривати одні одних, знаходити порозуміння, адже іслам і фанатичний ісламізм – різні речі.
- Отож однією із ефективних платформ для творення цього спільного простору, є розвиток співпраці на локальному рівні, приклад – молитовний Майдан у Донецьку. Наскільки локальне релігійне середовище Львова може бути також дієвою ланкою у загальноукраїнському екуменічному процесі?
- Під час круглого столу я розповідав випадок, коли до одного львівського храму під час вечірньої молитви на вервиці завітали двоє мусульман. Вони спитали священика, чи можна розстелити килимки і помолитися у куточку, оскільки на вулиці негода, а у них якраз час для молитви. Священик звичайно погодився, тому паралельно з вірними, які відмовляли вервицю, у храмі лунала молитва мусульман. Тому львівське середовище має всі можливості стати одним із ключових ланок у всеукраїнському релігійному порозумінні, важливо максимально докласти всіх зусиль! Знову-таки під час круглого столу ми мали можливість переглянути відео з думками львів'ян щодо перебування мусульман-переселенців у місті. Вразила щирість і гостинність жителів Львова, тому ці добрі побудження потрібно плекати і розвивати! Тільки у єдності обов'язково переможемо!
Юліана Лавриш
Джерело: velychlviv.com
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Іггор » 21 грудня 2014, 18:17

Експрес писав:Слава Ісусу Христу!
Як на мене, пройшло вже досить часу після моїх останніх дописів, щоб зробити певні висновки із сказаного всіма нами щодо подій в Україні.

Навіки слава Богу.
Часу пройшло аж дуже досить, та це не гарантія роблення висновків, тим паче правильних.

Дякую пане Миколо за турботу щодо поновлення моєї присутності на форумі, і за відповіді, які Ви писали в темі про Європу. Я підписуюсь під ними, у нас з Вами дійсно дуже схожі погляди на майдан, на так звану революцію гідності та розуміння Божого Слова щодо ставлення до земних правителів.
Відновлення облікового запису я помітив раніш, але тільки недавно натрапив на цю тему і побачив що є сенс писати, моє бачення знайшло таки відгук, хай навіть і в однієї людини. Прокоментую для початку написане Вами, можливо так продовжу собі життя на цьому форумі.

Експрес писав:Свою думку щодо цього я вже писав: сьогодні така однозначність проглядається в усій УГКЦ. Як на найвищому рівні в офіційних зверненнях та настановах, так і в щоденних проповідях священиків. Повторюся: на мою думку, Церква не має права займати політичну позицію і вирішувати, яка політична доктрина правильна, а яка хибна, яка влада злочинна, а яка чесна.
Згідний, якщо під словом церква розуміти церковну організацію, священослужителів, пасторів, тощо. Пасти паству, навчати народ Божому слову, заповідям Ісуса Христа, такий, на мою думку, їх головний обов"язок. Інша річ коли під церквою розуміти церкву, тобто спільноту істино віруючих у Бога людей. Тут політичну діяльність християн, таку як право(іноді обов"язок) обирати чи бути обраним, на мою думку, можливо розглядати як данину кесареві. Хоча і кесаря як такого може не бути, але влада з її законодавством є його уособленням. Управління, як вид діяльності не є гріхом, і з книг Нового Завту ми знаємо що хреститися міг кожен хто увірував, і не обов"язково лише раб чи підданий.
1 Раби, що під ярмом, нехай уважають своїх панів достойними всякої поваги, щоб не зневажалось ім'я Боже й наука. 2 А ті, що мають панів вірних, хай ними не нехтують через те, що вони брати, а навпаки, нехай ще більш їм служать, - власне, тому, що ті, які зазнають від них послуг, вірні та любі. Цього навчай і умовляй. 3 А коли хтось навчає інакше й не притримується здорових слів, слів Господа нашого Ісуса Христа та побожної науки, 4 той засліплений гордістю, нічого не розуміє, хворий на пусті змагання та словесні суперечки. (1Тим.6)
З цих рядків ап. Павла ми бачимо що християнство не обов"язково комунізм, пани можуть бути і братами.
Вміння управляти - також Божий дар, та тільки мабуть не завше Всевишньому угодно щоб за кермом були милосердні християни. Я вірю в Бога, довіряю і Біблії, вірю: Немає влади як не від Бога. Він справедливий Суддя, за добре нагороджує, за зле карає, тому кожен народ має ту владу на яку заслуговує. Так я вважав і вважаю нині,, але тепер мені здається стає зрозуміліше чому милосердний Бог допускає до влади Сталінів та Гітлерів. Скидає царів і настановляє царів, і скидає Він соплежуїв нерішучих, котрі не знають свій обов"язок.

Експрес писав:Маю величезне прохання до Вас, отче Олеже і до всіх священиків, які можливо колись перечитають ці слова. Нехай Ваші слова будуть будівничі, а не руйнівні. Прошу, не розповідайте про погані влади, багатих олігархів, п"яті колони, поганих москалів... Для чого ще більше заряджати людей агресією та ненавистю? Вчіть добру, любові, покаянню, покорі, миру.
Підписуюсь під кожним словом і приєднуюся до прохання.

Експрес писав:Ми ж Апостольська Церква, тож вчіть нас того, що вчили Апостоли. Ніколи Апостоли, чи Сам Христос не вчили нас лізти в політику, ніколи не вчили нас скидати влади чи то в ім"я якоїсь надуманої "гідності", чи то з будь-яких інших причин.

13 Коріться ради Господа кожній людській установі: чи то цареві верховному володареві, 14 чи то правителям, ним посланим на кару лиходіям і похвалу доброчинцям 15 Така бо воля Божа, щоб ви, добро творивши, змусили мовчати неуцтво безглуздих. 16 Поводьтесь як вільні, та не як ті, що з волі роблять покривало злоби, але як слуги Божі. 17 Усіх поважайте, любіть усіх братів, Бога страхайтеся, царя шануйте. 18 Слуги, з глибокою пошаною коріться панам вашим, і то не тільки добрим та лагідним, але й прикрим. 19 Бо то благодать, коли хтось свідомо, заради Бога, терпить злидні, страждаючи несправедливо. 20 Яка бо похвала страждати, коли вас б'ють за те, що ви завинили? Але коли ви, робивши добро, за те страждаєте і переносите страждання терпеливо - це благодать у Бога. 21 Власне, на це ви покликані, бо й Христос страждав за вас також, лишивши вам приклад, щоб ви йшли його слідами; 22 той, хто не вчинив гріха, і підступу в його устах не знайшлося, 23 хто був злословлений, але сам, навпаки, не злословив, хто страждав, та не погрожував, а здався на того, який судить справедливо;..(1Пет.2) Це слова ап.Петра, Першого Папи, слова, які не мав би заперечити жоден з його наступників і ніякий магістеріум перекрутити.

Експрес писав:Християнська гідність - це спротив гріху згідно Божої волі, а не ворожнеча супроти влад чи політичних устроїв.
Так, я згідний.

Експрес писав:Часто слово гідність використовується не за призначенням, коли хочуть "заховати" істинну суть людської пихи, гордині. Для мене революція "гідності" це власне і є революція людської гордині. Бог нам сказав коритися владі, але ж ми розумніші. В нас є гідність/гординя, яка підказує нам: вони злочинці, вони олігархи, через них наше життя таке нестерпне. Хоча насправді, на моє переконання, нестерпним життя роблять такі от лихі думки, які підігріває наша гординя.
Поділяю Ваше бачення "гідності". Добре казав і ап. Петро: З волі роблять покривало злоби.

Експрес писав:Давайте разом проаналізуємо те, що сталося в Україні за останній рік, "за плодами", які нам принесла революція.
Отже:
- В Україні війна
-Україна втратила Крим
-Небесна сотня "розрослася" в "небесні тисячі"
- Економічно і політично Україна на колінах з простягнутою рукою. Можна порівняти з чоловіком, який заробляючи 1 тис. повинен віддавати 2 тис. за борги, а для того, щоб віддати цих дві тис., випрошує чергові позики.
-Промисловість впала, експорт на найбільший ринок Росії практично закритий, гривня продовжує девальвувати, пальне, ціни, комунальні послуги продовжують зростати.

-Люди на Сході вже помирають від голоду (пам"ятаєте злощасну табличку, змістом якої я так обурювався?)
-Реформи не проведені, корупція процвітає далі....
А що ми здобули? Ми скинули злочинну владу? УРА!
Ми здобули свободу для цін, для комунальних та інших платежів, свободу безкарно знущатися і навіть вбивати.
катехизм писав:269... Нічого неможливого немає для Нього (Пор. Єр. 32, 17; Лк. 1, 37.), і розпоряджається Він Своїм творінням згідно зі Своєю волею (Пор. Єр. 27, 5.). Бог є Володарем всесвіту, устрій якого Він Сам установив, і цей устрій Йому цілковито підпорядкований, і ним Він може цілком розпоряджатися; Він є Володарем історії (Пор. Ест. 4, 17 в; Прип. 21, 1; Тов. 13, 2.)

Володар історії, отже і революцій та війн, є Бог. На все Його воля, і воля Його - блага. Революція чи війна, немає їх у довгому переліку гріхів. Це "нагорода" нам від Творця, історії у тому числі. На все Його воля, і воля Його - блага. Він множить народи й вигублює їх, і розпоряджається Він Своїм творінням згідно зі Своєю волею. І як сказала недавно Ніна Матвієнко, народ може стати сміттям, на грунті якого проростають інші народи.
А щодо плодів, то плоди бувають у дерева, а дерево у Біблії символізує вчення. До якого ж вчення дослухався народ? І як українцям вдалося навіяти, що революція з Леніним - страшенне зло, а без Леніна - велике благо? Попередні роки статистика нам постійно твердила: Найбільше, з великою перевагою, українці довіряють саме церкві. Добрий плід, він і так добрий, проте Святе Письмо нам ще й "розжовує": А плід Духа: любов, радість, мир, довготерплячість, добрість, милосердя, віра, Лагідність, помірність. А серед недобрих, такі плоди: непристойність, ворожнеча, сварка, заздрість, гнів, розбрат, незгода, Ненависть, убивства, зарозумілість і подібне до цього; (Гал.5:19-23) Мені здається пане Миколо, що коли б крихти розуму та сумління, то й не важко зробити висновок про те, яких побільшало і яких поменьшало плодів через майдан. Як казав наш Учитель: Хто не зі Мною, той супроти Мене; і хто не збирає зі Мною, той розкидає... Або визнайте дерево добрим і плід його добрим, або визнайте дерево недобрим і плід його недобрим; бо дерево пізнається з плоду.

Експрес писав:
igormaks писав:В духовному плані Україна отримала:
- волонтерський рух - бажання допомагати , особливо зворушує мене це у дітей. Якщо не занедбаємо це, якщо політики не візьмуть це "у свої руки" -отримаємо добрий плід.
- виявляється правда і брехня . Народ учиться розрізняти , думати. Це не те що було рік тому.
В світовому масштабі :
-зруйнована світова система безпеки , яка зрештою виявилася недієздатною. Світ в пошуку .
- збитий пасажирський літак - позиція "моя хата скраю" зазнає фіаско .
З повагою Ігор
Що стосується волонтерства, то не погоджуся з Вами, що це ознака духовного росту. Волонтерство та інші розвинуті громадські рухи це сьогодні ознака "цивілізованого" світу, до якого відносимо країни Заходу. Християнство там в глибокому занепаді. Як бачимо, волонтерство не є прямо пропорційним до духовності.
Мабуть це так, але ж як це зворушує! Особливо коли діти, і плоди вже є! https://www.youtube.com/watch?v=n9z0e246oxw

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Іггор » 21 грудня 2014, 19:29

igormaks писав:- виявляється правда і брехня . Народ учиться розрізняти , думати. Це не те що було рік тому.

катехизм писав:107 Богом натхнені книги навчають правди. «Позаяк все, що твердять Богом натхнені автори або святі письменники (агіографи), повинно вважатися за сказане від Святого Духа, то треба визнавати, що книги Св. Письма твердо, правильно й безпомилково навчають правди, яку Бог заради нашого спасіння забажав зафіксувати у Святому Письмі» (ІІ Ват. Собор, Догм, конст. «Dei Verbum», 11.).

Невже Ігоре Ви вважаєте, що сьогодні народ поринув у Святе Письмо у пошуках правди? Що він почав звіряти свої вчинки з Божим Словом, або взяв за приклад собі Господа нашого? Ні, я цього не бачу. В книгах Старого Завіту - Історія Юдеї та Ізраїлю, і війни були покаранням від Бога за те що народ відступався від Нього, відступався від Правди.

igormaks писав:-зруйнована світова система безпеки , яка зрештою виявилася недієздатною. Світ в пошуку .
Невже у цьому позитив?

igormaks писав:- збитий пасажирський літак - позиція "моя хата скраю" зазнає фіаско .
???

igormaks писав:Стосовно гідності / гордині .
На мою думку гідність це коли можна сказати "Брате , сестро . ти як і я є образ і подоба Бога. Шануймо Бога в нас!!!
А гординя це коли людина говорить про себе, про своє я ,в кращому випадку про свого ближнього , а Бог на другому плані , а то і місця може не знайтися для нього взагалі...
З повагою Ігор
Шанувати Бога - добре! Але чому в нас чи в собі? Чому Ви вважаєте нас грішних подобою Бога?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 22 грудня 2014, 11:07

Іггор писав:В книгах Старого Завіту - Історія Юдеї та Ізраїлю, і війни були покаранням від Бога за те що народ відступався від Нього, відступався від Правди.

Кожен народ, який веде війну проти своїх ненароджених дітей через свідомі і не зовсім аборти та абортативні технології, заслуговує на покарання. Соррі за офтоп.

Реально ця війна розв'язана тому, що в України з'явився шанс стати сильнішою, а комусь це дуже не сподобалося. Дехто це зрозумів вже в грудні 2013 р., а дехто не розуміє й досі. :( (І ще тому, що дехто кричав "Путінпамагі" - противники Майдану, чи це збіг :) ?
Іггор писав:Володар історії, отже і революцій та війн, є Бог. На все Його воля, і воля Його - блага.
Не воля, а допуст. Тому, що навіть коли люди заслуговують на катастрофу (див. вище), Він їх любить.
Іггор писав:Це слова ап.Петра, Першого Папи, слова, які не мав би заперечити жоден з його наступників і ніякий магістеріум перекрутити.
А Магістеріум і не перекручує, просто уточняє: для загального добра. Будь-яка настанова в Святому Письмі (абсолютно будь-яка!) має свою причину. (Це як з хустинами для жінок: дуже чітко написано, що жінки мають покривати голову, але чому Апостол так казав? :) І чому для сучасної жінки це не обов'язково? :) ) Відповідно, якщо через спротив можна буде досягти загальне добро, то він навіть потрібний. Тільки люди люблять використовувати Біблію як підручник - хто з природознавства :D , хто з історії, хто з політології...

Для хореньких єрессю Sola Scriptura (надіюся, тут таких нема?): знаю про щирих (справжніх :wink: ) протестантів - прихильників Майдану і НЕпацифістів. І читають Біблію... Просто Біблію може читати кожен - але розуміти буде й кожен по своєму (он скільки розгалужень в протестантизмі): але виривати Біблію з науки Церкви - перепрошую, гріх.

Експрес писав:Що стосується волонтерства, то не погоджуся з Вами, що це ознака духовного росту. Волонтерство та інші розвинуті громадські рухи це сьогодні ознака "цивілізованого" світу, до якого відносимо країни Заходу. Християнство там в глибокому занепаді. Як бачимо, волонтерство не є прямо пропорційним до духовності.

А Ви врахували відсоток фарисеїв і літеплих? Бо інакше виявиться, що християнство скрізь у великому занепаді. :(
Різниця у ментальності Сходу і Заходу. А ще треба визнати наш головний гріх - пасивність у доброму (= байдужість = протилежність любові)- як каже св.ап. Яків "Хто знає добро чинити, а не чинить, - тому гріх". Бо суспільна пасивність - це не "мені все байдуже", але - "мені байдуже, що з іншими, але себе я люблю". Штука в тому, що на страшному суді можна почути слова "Я голодував, а ви не дали Мені їсти,..." в т.ч. тим, які щонеділі були в церкві.

Іггор писав:Мабуть це так, але ж як це зворушує! Особливо коли діти, і плоди вже є! https://www.youtube.com/watch?v=n9z0e246oxw
Страшно? Так! Провокація? Очевидно. Але війна могла прийти і у їхнє місто - не допустили і не допустять, надіємося. Бо дехто був покірніший... І що мають зараз? :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 23 грудня 2014, 20:49

Про роль та наміри крайньоправих в Україні треба говорити відкрито - експерти
http://ukrainian.voanews.com/content/ar ... 70641.html

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 23 грудня 2014, 20:58

luksander писав:
Про роль та наміри крайньоправих в Україні треба говорити відкрито - експерти
http://ukrainian.voanews.com/content/ar ... 70641.html

Є така проблема, і це добре стало помітно під час Революції і пізніше. :( Але, для рівноваги :wink: добре було б навести перший коментар до статті:
Да согласен, что неофашизм в Украине есть, но почему тогда эти эксперты так обеспокоены таким положением вещей именно насчет Украины, когда в самих западных странах неофашисты имеют власть куда большую и пользуются большей поддержкой местного населения, чем в Украине. А то что рядом с Украиной находится как раз фашистское государство-это почему-то не замечают и признать, и назвать этот факт не хотят. Даже то что организации неофашистов западных стран поддерживают совсем не украинских неофашистов, а как раз действительно фашистское государство, то начинаешь задумываться к чему такие публикации, вот здесь действительно вопрос?
(виділення моє :wink: )
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Україна сьогодні

Повідомлення luksander » 23 грудня 2014, 21:12

Для хореньких єрессю Sola Scriptura (надіюся, тут таких нема?): знаю про щирих (справжніх ) протестантів - прихильників Майдану і НЕпацифістів. І читають Біблію... Просто Біблію може читати кожен - але розуміти буде й кожен по своєму (он скільки розгалужень в протестантизмі): але виривати Біблію з науки Церкви - перепрошую, гріх.

:oops:
щодо пацифізму і НЕпацифізму у Церкви немає догматичної визначеності, як я розумію. І пацифізм скоріще можна вичитати в Біблії і саме такі переконання були більш притаманні першим християнам, які ще не мали проблеми захисту власної держави.
п.с. пацифізм - це все ж таки не "непротивлення злу", а "противлення злу добром"?
:pardon:


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей