"Запитуємо cвященика"

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 30 червня 2011, 11:43

Взагалі не розумію цього тексту:
І Івана, 5:16-18 писав:16 Коли хто бачить брата свого, який грішить гріхом не на смерть, нехай молиться, і він дасть йому життя, тим, що грішать не на смерть; бо є гріх, що веде на смерть, і я не за цей кажу, щоб молитися. 17 Всяка несправедливість - гріх, але є гріх, що не веде до смерти. 18 Ми знаємо, що кожен, хто народився від Бога, не грішить.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Virchuk
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 11 липня 2011, 08:54

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Virchuk » 11 липня 2011, 12:56

Підкажіть будь-ласка, хочемо взяти шлюб у Львові, а живемо зараз у Києві, чи можемо ми у Києві пройти науку перед шлюбом? Якщо так, то як нам детальніше дізнатись про навчаня (коли і де відбувається)?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 11 липня 2011, 17:03

Virchuk писав:Підкажіть будь-ласка, хочемо взяти шлюб у Львові, а живемо зараз у Києві, чи можемо ми у Києві пройти науку перед шлюбом? Якщо так, то як нам детальніше дізнатись про навчаня (коли і де відбувається)?

так Ви підійдіть до священика парафії, куди ходите на Літургію, і виясніть, в який спосіб пройти передшлюбні науки в Києві. Окрім того зв'яжіться з парохом тої церкви, де хочете брати Шлюб у Львові.
Якщо є якісь запитання - напишіть мені в ПП, якщо можна: спробую допомогти
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Virchuk
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 11 липня 2011, 08:54

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Virchuk » 11 липня 2011, 17:22

дякую за пораду!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Just_me » 25 листопада 2012, 21:06

Прошу не забувати, що назва розділу звучить "Запитання священнику". Дискусії в ньому цілком зайві, а подякувати за повідомлення, яке припало до душі чи викликало симпатію можна кнопочкою "Дякую" (у правому верхньому кутку кожного повідомлення). Все зайве буде згодом видалено чи перенесено до відповідних розділів.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 02 грудня 2014, 21:40

Чи зобов'язує греко-католиків піст 25 грудня?
А важка робота?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 03 грудня 2014, 08:29

ShMariam писав:Чи зобов'язує греко-католиків піст 25 грудня?
А важка робота?

а що у греко-католиків 25 грудня?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2014, 11:24

Різдво за латинським обрядом :roll:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 03 грудня 2014, 12:47

ShMariam писав:Різдво за латинським обрядом :roll:

а в греко-католиків? :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 03 грудня 2014, 19:03

о.Олег писав:
ShMariam писав:Різдво за латинським обрядом :roll:

а в греко-католиків? :Rose:

нічого :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 03 грудня 2014, 20:05

ShMariam писав:
о.Олег писав:
ShMariam писав:Різдво за латинським обрядом :roll:

а в греко-католиків? :Rose:

нічого :pardon:

І от тепер вам запитання. То що ж ви хочете в цей день святкувати як греко-католичка?
Востаннє редагувалось 04 грудня 2014, 13:35 користувачем andrivovk, всього редагувалось 1 раз.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 04 грудня 2014, 07:31

в нас передбачено серед Постів святкування лише Нового Року і Дня Незалежності. Стосовно ж 25 грудня - покищо, думаю, просто треба бути вічливими і, якщо поряд з Вами живуть люди римо-католицької Традиції: вітайте, старайтеся не тріпати ходніки :)
всіх із Святом!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 04 грудня 2014, 14:32

о.Олег писав:в нас передбачено серед Постів святкування лише Нового Року і Дня Незалежності. Стосовно ж 25 грудня - покищо, думаю, просто треба бути вічливими і, якщо поряд з Вами живуть люди римо-католицької Традиції: вітайте, старайтеся не тріпати ходніки :)
всіх із Святом!
З повагою, о.Олег

А якщо святкування не тільки 1 січня?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 04 грудня 2014, 14:52

ShMariam писав:
о.Олег писав:в нас передбачено серед Постів святкування лише Нового Року і Дня Незалежності. Стосовно ж 25 грудня - покищо, думаю, просто треба бути вічливими і, якщо поряд з Вами живуть люди римо-католицької Традиції: вітайте, старайтеся не тріпати ходніки :)
всіх із Святом!
З повагою, о.Олег

А якщо святкування не тільки 1 січня?

жодних "якщо" - саме для святкування 1 січня :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

МиколаМ
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 25 жовтня 2015, 21:32
Звідки: Тернопіль

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення МиколаМ » 27 жовтня 2015, 11:58

Доброго дня.

Як не соромно, але я досі точно не знаю у які моменти необхідно хреститися під час літургії.
Тому машинально повторю за іншими людьми.
Де я би міг навчитися цьому? Можливо є література хороша.

Дякую.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 27 жовтня 2015, 21:00

Я не священник, але в загальному, коли згадують Бога. Наприклад "Слава Отцю...", "Вім’я Отця..", "Святий Боже,..", або "..., що в Хреста хрестилися..."

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 28 жовтня 2015, 09:10

Wolodymyr писав:Я не священник, але в загальному, коли згадують Бога. Наприклад "Слава Отцю...", "Вім’я Отця..", "Святий Боже,..", або "..., що в Хреста хрестилися..."
Згадують Бога цілу Службу Божу :) Коли згадуть Святу Трійцю ("Слава Отцю...", "В ім’я Отця.."), щоразу, коли священик благословляє (на "Мир всім" і т.д.) чи кадить людей, на початку ("Благословенне Царство" і "Благословенний Бог наш..") і в кінці Богослужніння (на Літургії - після "Христос істинний Бог наш....". Крім того, ще окремі моменти, коли так прийнято: "Святий Боже,..", або "..., що в Хреста хрестилися...", на початку "Отче наш", перед і після читання Євангелія (на "Слава Тобі, Господи"). Ну і ще... треба пройтися по цілому тексту Служби, щоб виявити, де пропустила.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 28 жовтня 2015, 15:15

Ну те що ви перечислили, то все згадування Бога.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 28 жовтня 2015, 15:27

Wolodymyr писав:Ну те що ви перечислили, то все згадування Бога.
Під час Богослужінь Бога згадується практично весь час (навіть "Господи помилуй" ), але не завжди хрестяться.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 28 жовтня 2015, 17:36

Я от не можу в даний час відтворити в голові частину літургії з "... Господи помилуй...", але мені здається там тоже хрестяться.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 28 жовтня 2015, 17:53

Wolodymyr писав:Я от не можу в даний час відтворити в голові частину літургії з "... Господи помилуй...", але мені здається там тоже хрестяться.

В МП хрестяться при кожному "Господи помилуй".

Я й не кажу, що згадала всі випадки. Напр. ще хрестяться, коли співають на "Христос воскрес.." (а в нашій церкві ще кожного разу при тому фани нахиляють :) ), "Хресту твоєму поклоняємось..." а також на Освячення: під час "Прийміть, їжте" і "Пийте з неї всі" - Митарева молитва і хрестяться, на "Тебе оспівуємо..." і ще різні місця...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrivovk » 28 жовтня 2015, 18:05

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Я от не можу в даний час відтворити в голові частину літургії з "... Господи помилуй...", але мені здається там тоже хрестяться.

В МП хрестяться при кожному "Господи помилуй".

Я й не кажу, що згадала всі випадки. Напр. ще хрестяться, коли співають на "Христос воскрес.." (а в нашій церкві ще кожного разу при тому фани нахиляють :) ), "Хресту твоєму поклоняємось..." а також на Освячення: під час "Прийміть, їжте" і "Пийте з неї всі" - Митарева молитва і хрестяться, на "Тебе оспівуємо..." і ще різні місця...


Та в кожному храмі є свій підОбряд, свої звичаї.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 28 жовтня 2015, 18:27

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Я от не можу в даний час відтворити в голові частину літургії з "... Господи помилуй...", але мені здається там тоже хрестяться.

В МП хрестяться при кожному "Господи помилуй".

Я й не кажу, що згадала всі випадки. Напр. ще хрестяться, коли співають на "Христос воскрес.." (а в нашій церкві ще кожного разу при тому фани нахиляють :) ), "Хресту твоєму поклоняємось..." а також на Освячення: під час "Прийміть, їжте" і "Пийте з неї всі" - Митарева молитва і хрестяться, на "Тебе оспівуємо..." і ще різні місця...

Це все згадування Бога. Там де причастя, там мова йде про тіло і кров Ісуса, тобто теж згадування Бога. І слово "Тебе" - це теж згадування Бога.

Але таке треба напевно священника. щоб таки канон сказав.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 28 жовтня 2015, 18:36

Мабуть найбільше різних підобрядів я бачив стосовно оцієї частини
Молитва приготування до святого причастя
Вірую, Господи, і ісповідую, що Ти вси воістину Христос, Син Бога живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший (перша) я.
Вечері Твоєї тайної днесь. Сину Божий, мене причасника (причасницю) прийми, бо ворогам твоїм тайни не повім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але, як розбійник, сповідаюся Тобі:
Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене, Владико, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Пом’яни мене. Святий, коли прийдеш, у царстві твоїм.
Нехай не на суді не в осудження буде мені причастя святих твоїх таїн. Господи, а на зцілення душі і тіла.
Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.

Частина б’є себе в груди(але тільки одною рукою і одежу не розриває), частина хреститься.

МиколаМ
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 25 жовтня 2015, 21:32
Звідки: Тернопіль

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення МиколаМ » 28 жовтня 2015, 19:41

Дякую ShMariam та усім дописувачам.

Підкажіть, будь ласка, де я можу прочитати текст Служби Божої. Можливо з коментарем.
Гадаю, що літургії у різних священників мають бути схожі. Хоча можуть бути різні види літургій, тому цікавить в першу чергу ті, що правляться у неділю в першій половині дня.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 28 жовтня 2015, 20:42

В молитовнику
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 28 жовтня 2015, 20:52

Якщо не знаєте що гуглити, то гугліть "Чин священної і Божественної Літургії святого Івана Золотоустого"

МиколаМ
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 25 жовтня 2015, 21:32
Звідки: Тернопіль

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення МиколаМ » 28 жовтня 2015, 21:24

Wolodymyr писав:Якщо не знаєте що гуглити, то гугліть "Чин священної і Божественної Літургії святого Івана Золотоустого"


Щиро дякую. Саме те, що потрібно. :)

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 27 листопада 2015, 17:03

Питання можливо навіть заслуговує окремої теми, але поки що тут.

Отже старі гріхи. Знаю що в тих самих гріхах не можна сповідатись більше одного разу. Але от деколи по не зрозумілих причинах виринають в спогади про події 10-15-ти річної давності, коли ставлення до сповіді, тай до церкви було трохи інше. Вроді би і сповідався після того купу раз. Але більшість з тих дій в той момент і гріхами не вважав. Тай коли ходиш до свовіді раз у рік, то просто перечислюєш всі категорії з молитовника, без прив’язки до своїх конкретних дій. Хоча з іншої сторони ніби цим і закриваєш всі можливі випадки. Чого ж оце за них тепер совість мучить?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 27 листопада 2015, 18:34

Wolodymyr писав:Питання можливо навіть заслуговує окремої теми, але поки що тут.

Отже старі гріхи. Знаю що в тих самих гріхах не можна сповідатись більше одного разу. Але от деколи по не зрозумілих причинах виринають в спогади про події 10-15-ти річної давності, коли ставлення до сповіді, тай до церкви було трохи інше. Вроді би і сповідався після того купу раз. Але більшість з тих дій в той момент і гріхами не вважав. Тай коли ходиш до свовіді раз у рік, то просто перечислюєш всі категорії з молитовника, без прив’язки до своїх конкретних дій. Хоча з іншої сторони ніби цим і закриваєш всі можливі випадки. Чого ж оце за них тепер совість мучить?

це наслідки гріха. І сповідатись з тих самих гріхів можна і часто - потрібно. самій людині навіть, якщо Сповідь була доброю і Бог простив
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей